آموزش های وردپرس

آموزش ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس یکی از بهترین راه هایی هستش که با استفاده از اون میتونید سایت وردپرسی خودتون که به صورت کاربر محور هست را به گونه‌ای طراحی کنید که کاربران سایت بابت هر فعالیتی که در سایت انجام می‌دهند امتیازی دریافت کنند. با استفاده از سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس میتونید کاری کنید تا هرگاه کاربری کارهایی مثل عضویت در سایت، مشاهده سایت، ارسال مطلب در سایت، ارسال نظر در سایت و… را انجام داد بابت همه این کارها امتیازی را به صورت خودکار دریافت بکنه و در واقع بتونید برای سایت خودتون یک سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس راه‌اندازی بکنید.

در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌فا قصد معرفی افزونه امتیازدهی به کاربران در وردپرس را دارم که با استفاده از این افزونه میتونید امکان دادن امتیاز به کاربران در وردپرس را فراهم کنید تا هر گاه کاربران فعالیتی در وبسایت انجام می‌دهند بابت هر فعالیت امتیازی را کسب کرده و با توجه به همین امتیازات بتونید کاربرانی که در سایت فعالیت بیشتری دارند را شناسایی کرده و برای اهداف خودتون که میتونه دادن کدهای تخفیف برای ووکامرس و یا هر هدف دیگه که شما قصد دارید بابت امتیازدهی به کاربران از اون استفاده کنید را فراهم کنید.

آموزش دادن امتیاز به کاربران در وردپرس

افزونه امتیازدهی به کاربران در وردپرس که قصد معرفی اونو دارم با نام WordPoints در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از 600 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از این افزونه قادر به ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خودتون بکنید.

دانلود افزونه WordPoints

بعد از نصب و فعال سازی افزونه منویی با نام WordPoints در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشه که با کلیک روی این منو میتونید به تنظیمات افزونه امتیازدهی در وردپرس هدایت شده و اونو شخصی سازی کنید. برای شروع کار ابتدا روی زیر منوی Points Types مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر یک نام دلخواه در فیلد name به صورت لاتین وارد کنید.

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس | امتیازدهی به کاربران در وردپرس

حالا بعد از اینکه با کلیک روی دکمه Save تونستید point type خودتون را ایجاد کنید صفحه زیر براتون لود خواهد شد که در این صفحه میتونید برای انواع فعالیت‌هایی که کاربران در سایت دارند یک امتیاز را در نظر گرفته و به آنها امتیاز دهید.

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس | امتیازدهی به کاربران در وردپرس

بسته به افزونه‌هایی که در سایت خودتون نصب کردید و از اونها استفاده میکنید به همین شکل هم دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای دلایل گوناگون مختلف خواهد بود، به عنوان نمونه شما میتونید در حالتی که از وردپرس و ووکامرس استفاده میکنید برای مواردی مثل گزینه‌های زیر امتیاز برای کاربران در نظر بگیرید که عبارتند از:

 • دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای بازدید از سایت
 • دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای عضویت در سایت
 • دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای ارسال نظر در وردپرس
 • دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای ارسال نوشته در وردپرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای ساخت برگه در وردپرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای ارسال دیدگاه در برگه وردپرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای آپلود فایل در وردپرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای انتشار محصول در ووکامرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای ارسال نقد و بررسی محصولات در ووکامرس
 • و…

حالا همونطور که در تصویر بالا میبینید برای هر یک از فعالیت‌هایی که ذکر شده روی دکمه Add New Reaction کلیک کنید تا پنجره زیر براتون باز شده و جزییات دادن امتیاز به کاربر در وردپرس را در اون وارد کنید.

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس | امتیازدهی به کاربران در وردپرس

حالا همونطور که در تصویر بالا میبینید ابتدا توضیحات دلخواه برای دادن امتیاز در وردپرس را در بخش Description وارد کنید، سپس عنوان دلخواه خودتون را در فیلد Log Text وارد کرده و امتیاز مورد نظر بابت عضویت در سایت را در فیلد Points وارد کنید تا هر کاربری که در سایت عضو میشه این میزان امتیاز به وی تعلق بگیره که در اینجا من 10 امتیاز برای عضویت در سایت در نظر گرفتم. با استفاده از Award To هم میتونید مشخص کنید که امتیاز داده شده به چه کسی تعلق بگیره که در اینجا کاربر انتخاب شده است. با استفاده از گزینه Conditions هم میتونید دادن امتیاز را به صورت شرطی تعیین کنید. به عنوان نمونه بگید که اگر نقش کاربری N بود این امتیاز به کاربر X تعلق بگیره و…

حالا به همین ترتیب دادن امتیاز به کاربران در وردپرس را برای کارهای دیگه مثل ارسال نظر در وردپرس، ارسال مطلب در وردپرس، ارسال محصول در وردپرس و… وارد کرده و اونها را ذخیره کنید تا به صورت کامل برای هر فعالیت در وردپرس امتیازی به کاربران تعلق بگیره. سپس به منوی اصلی افزونه رفته و مشابه تصویر زیر در بخش تنظیمات point type ایجاد شده در مرحله اول را در بخش مشخص شده انتخاب کرده و اونو ذخیره کنید.

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس | امتیازدهی به کاربران در وردپرس

با استفاده از Excluded Users هم میتونید آی‌دی کاربرانی که قصد ندارید امتیازدهی برای اونها وجود داشته باشه و برای فعالیتی که در وبسایت انجام میدن امتیازی براشون محاسبه بشه را وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید. حالا برای نمایش امتیازات کاربران و جزییات امتیاز در سایت به مسیر نمایش> ابزارک‌ها مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر از سه ابزارک موجود که با نصب این افزونه در وردپرس اضافه شده برای نمایش امتیاز کاربران در وردپرس، پر امتیازترین کاربران و جزییات امتیاز کاربران را انتخاب کنید.

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس | امتیازدهی به کاربران در وردپرس

نمایش امتیاز کاربران در وردپرس

حالا برای نمایش امتیاز کاربران در وردپرس ابزارک WordPoints را انتخاب کرده و در مکانی از قالب که قصد نمایش اونو دارید وارد کرده و جزییات ابزارک را مشابه تصویر زیر در اون وارد کرده و ذخیره کنید.

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس | امتیازدهی به کاربران در وردپرس

ابتدا در فیلد title عنوان دلخواه برای ابزارک وردپرس را وارد کرده و سپس از بخش point type گزینه point type خودتون را که در مرحله اول اونو ساختید انتخاب کنید. سپس در فیلد Widget text نام دلخواه را برای نمایش مجموع امتیازات را وارد کنید. حالا در فیلد Text if the user is not logged in پیغام خطا دلخواه خودتون را وارد کنید تا در صورتی که کاربر در سایت وارد نشده بود این پیغام خطا در ابزارک نمایش امتیاز کاربران در وردپرس نمایش داده شود. سپس از بخش Number of latest log entries for this user to display تعداد جزییات امتیاز که بابت هر فعالیت برای کاربران در وردپرس در نظر گرفتید و قصد دارید در این ابزارک نمایش داده بشه را وارد کنید. با استفاده از Which columns should be displayed هم میتونید تعیین کنید که چه ستون‌ها و جزییاتی از امتیاز کاربران در وردپرس نمایش داده شوند که به ترتیب عبارتند از:

 1. نمایش نام کاربر و تصویر آواتار کاربر
 2. نمایش میزان امتیاز دریافت شده
 3. نمایش توضیحات برای امتیاز دریافت شده
 4. نمایش زمان دریافت امتیاز

با فعال کردن Hide user names هم میتونید نام کاربر را مخفی کنید و صرفا آواتار وی را نمایش دهید. و در نهایت با استفاده از Enable horizontal scrollingهم میتونید امکان استفاده از اسکرول افقی را فراهم کنید تا برای مشاهده جزییات امتیازاتی که ثبت شده قادر به اسکرول در ابزارک باشند.

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس | امتیازدهی به کاربران در وردپرس

بعد از اینکه ابزارک را ذخیره کردید جزییات امتیاز کاربران به صورت بالا نمایش داده خواهد شد و همچنین با مراجعه به زیر منوی Points Logs میتونید مشابه تصویر زیر جزییات آخرین امتیازات دریافت شده توسط هر کاربر را در پیشخوان وردپرس مشاهده کنید.

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس | امتیازدهی به کاربران در وردپرس

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به ساخت سیستم امتیازدهی در وردپرس و دادن امتیاز به کاربران وردپرس اقدام کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش و نحوه دادن امتیاز به کاربران در وردپرس سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
4/5 - (32 امتیاز)

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

‫۱۰ دیدگاه ها

 1. با سلام و سپاس از زحمات شما.
  بسیار آموزش جامع و کاملی بود، چندین روز بود که به دنبال چنین آموزشی بودم.

 2. سلام، از افزونه ستاره دهی به مطالب “Yet Another Stars Rating” استفاده می‌کنم. آیا امکان ثبت امتیاز برای دسته‌ها و برچسب‌ها هست؟ افزونه‌ای ندیدم اینکارو انجام بده.

 3. سلام و ممنون بایت اموزش های خوب سایتتون.
  این افزونه رو نصب کردم و به درستی هم عمل میکنه،فقط 2 تا ایراد داره،اولا باکس امتیاز دهی که عکس کاربر رو هم نمایش میده،بهم ریخته است و دقیقا منظم زیر هم نیستن.
  موضوع بعدی اینه که وقتی یکی از این مالفه ها به حد نصاب که میرسه عوض اینه فقط مجموع امتیازات کاربر در قسمت جمع امتیازات در باکس بالا بره،یه باکس دیگه باز میشه و عکت امتیازدهی رو شرح میده،مثلا اگه شرط ما این باشه که به ازای هر ده دقیقه یک امتیاز به کاربر بده،اگه کاربر صد دقیقه در سایت باشه،مجموع امتیازاتش به ده میرسه،اما از یه طرف هم در ناحیه کاربری و هرجایی که این خروجی این افزونه تعبیه شده،ده تا باکس رو هم داریم که امتیازهای طرف و اطلاع میده،نمیدونم شاید تنظیماتی داره که من سر در نیاوردم.
  اما با اینکه خیلی افزونه خوبیه،این دو تا موضوع یعنی به هم ریخته گی باکس امتیاز دهی و تشکیل باکس های زیاد به جای یک باکس که فقط امتیازهارو نشون بده،خیلی ازار دهنده است،اگه میشه این ایرادهارو رفع کرد ممنون میشم راهنمایی بفرماید،سپاس از شما

 4. سلام
  ممنون از مطلب خوبتون، این افزونه با افزونه دکان هم کار می کند که بابت فعالیت فروشنده ها در سایت امتیازی به آن ها داده شود؟

  1. سلام وقتتون بخیر؛
   بر اساس افزونه می تونید برای فعالیت های دلخواه امتیاز در نظر بگیرید با افزونه های مهم مثل ووکامرس سازگاری داره اما در ارتباط با سایر موارد باید تست بشه. می تونید قبل از هرتغییری از سایتتون فول بکاپ تهیه کنید، افزونه رو تست کنید در صورت سازگاری ادامه بدید در غیراینصورت تنظیمات رو به حالت قبلی برگردونید.

 5. سلام
  آیا امکان این هست که برای موارد جدیدی غیر از اینهایی که آورده برای امتیاز دادن تعین کنیم؟
  مثلابرای هر خریدیک امتیاز به کاربر بدهیم؟
  و آیا امکان هماهنگ سازی این افزونه با افزونه های دیگر هم هست؟ مثلا افزونه های مربوط به حساب کاربری

 6. با تشکر از پاسخ گویی شما عزیزان در میزبان فا:
  برای بخش داوری پست ها:
  آیا افزونه ای وجود داره که به پست ها به شرح زیر نمره دهد؟
  1-کار بران عمومی نتوانند نمره دهده فقط کاربرانی خواص(داوران) نمره دهد.
  2-این داوران بدون ورود به بخش ویرایش نمرهیشان را ثبت کنند.

  3-ترجیحا به بیش از یک عنوان در هر پست بتوانند نمره دهد. (مثلا نمره دادن به تصویر، و نمره دادن به متن، و جدید بودن موضوع و…)
  4-ترجیحا این نمرات به صورت جدولی نمایش داده شود و لیست شود. (مثلا ترتیب بندی پست ها بر مبنای بیشترین نمره برای متن. یا مثلا کمترین نمره برای جدید بودن موضوع.

  1. سلام روزبخیر؛
   مواردی که فرمودید باید توسط طراح و برنامه نویس ایجاد بشه افزونه ای با این گستردگی موجود نیست که دقیقا همین قابلیت ها رو ارائه کرده باشه.

 7. با سلام
  مشکلی که با این افزونه دارم اینه که امتیاز مختص هر کاربر فقط به خود اون شخص نمایش داده میشه من به دنبال افزونه ای هستم که بشه امتیاز هر کاربر رو در قسمت اعضای سایت به همه بازدیدکننده های سایت نمایش بده آیا چنین افزونه وجود داره؟ ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *