هاست ایران میزبان فا
آموزش های وردپرس

آموزش افزودن پرونده چند رسانه ای و آپلود عکس در وردپرس

شاید با دیدن عنوان مقاله امروز فکر کنید که بخش کتابخانه و رسانه وردپرس بسیار ساده بوده و جایی برای توضیحات بیشتر نداره تا بخواهید وقتتون رو صرف مطالعه اون کنید، اما باید گفت که رسانه وردپرس هم مانند سایر بخش های وردپرس دارای ویژگی ها و قابلیت های فراوانی هستش که خیلی از ماها به دلیل اینکه وقت کافی رو برای مشاهده تمام بخش های وردپرس نگذاشتیم به نظر ساده میاد و آپشن ها و قابلیت هایی که میشه گفت در دید ما نیستند و به عبارتی تقریبا یه حالت مخفی دارند از وجودشون بی اطلاع باشیم و نتونیم تا از این امکانات استفاده کنیم، بنابراین در این مقاله قصد دارم تا به صورت جامع به معرفی تمام قابلیت های رسانه وردپرس بپردازم که برخی از این قابلیت ها در مسیر همین منو قرار دارند، اما بیشترین امکانات مرتبط با رسانه وردپرس که میتونید مانور خیلی مناسبی روی اون داشته باشید مربوط به صفحه آپلود فایل در داخل نوشته، برگه و یا هر نوع پست‌تایپ سفارشی که دارید وجود خواهد داشت. پس اگر شما هم به دنبال این هستید تا با وردپرس آشنا شده و با قابلیت های بسیار جالب اون در رسانه وردپرس آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش کار با رسانه وردپرس

اولین قدم برای کار با رسانه وردپرس اینه که به منویی که در پیشخوان وردپرس برای همین کار اختصاص داده شده مراجعه کنید، بنابراین مشابه تصویر زیر بعد از اینکه وارد مدیریت پیشخوان وردپرس سایت خودتون شدید به مسیر رسانه مراجعه کنید، با کلیک روی منوی رسانه مستقیما به زیر منوی کتابخانه هدایت خواهید شد که در اون میتونید تا به کلیه فایل هایی که شامل تصاویر، ویدئوها، فایل های صوتی و… با فرمت هایی که برای آپلود در وردپرس مجاز هستند با جزییات کامل هر فایل و امکاناتی مثل ویرایش فایل، ویرایش مشخصات و… در اون دسترسی داشته و مشاهده کنید.

آموزش کار با رسانه وردپرس

همونطور که در تصویری مشاهده میکنید تمامی فایل های آپلود شده در رسانه وردپرس در این صفحه برای شما قابل مشاهده هستند و میتونید تا اونها را بر اساس نوع فایل که شامل همه‌ی موارد رسانه‌ای، تصاویر، صوت، ویدئو و پیوست نشده می باشد مشاهده کنید. و یا اینکه اگر دنبال تصویر خاصی در یک تاریخ خاص هستید میتونید تا با کلیک روی لیست کشویی همه‌ی تاریخ‌ها بر اساس ماه و سال فایل های آپلود شده را ببینید. و در نهایت در فیلد جستجو هم میتونید تا بر اساس نام فایل ها که در کتابخانه پرونده چند رسانه ای وردپرس آپلود شدند اقدام به جستجو کرده و نتایج جستجوی تصاویر در وردپرس را مشاهده کنید.

پیوست نشده: فایل های پیوست نشده که در بالا اشاره کردم به این صورت هستش که اگر شما فایلی رو آپلود کردید اما در هیچ یکی از نوشته‌ها، برگه‌ها، محصولات و یا هر بخشی از سایت که میشه بر اساس اون محتوایی را در وردپرس نشان داد استفاده نکرده باشید جزو این دسته قرار می‌گیرند، بنابراین اگر میبینید که حجم فایل های هاست شما افزایش پیدا کرده میتونید تا با مراجعه به این صفحه فایلهایی که اصلا در جایی از سایت از اونها استفاده نکردید رو پیدا کنید و با حذفشون فضای ذخیره‌سازی خودتون را افزایش دهید.

بارگذاری رسانه‌ی جدید

برای افزودن فایل جدید در رسانه وردپرس میتونید تا به مسیر رسانه> افزودن در وردپرس مراجعه کنید و بعد از اینکه با صفحه ای مثل تصویر زیر مواجه شدید با استفاده از خاصیت کشیدن و رها کردن و یا انتخاب فایل و آدرس دهی اون از سیستم رایانه ای خودتون فایل رو آپلود کنید تا در وردپرس اضافه شود. البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که برای افزودن فایل از صفحه رسانه هم میتونید اقدام کنید، برای این منظور میتونید تا با خاصیت کشیدن و رها کردن در این صفحه فایل خودتون را آپلود کنید.

آموزش کار با رسانه وردپرس

خب در اینجا کار ما با بخش اصلی رسانه وردپرس به پایان رسیده و حالا با همدیگه میخوایم تا به معرفی بخش های اصلی بخش آپلود وردپرس بپردازیم که بسیاری از امکانات موجود در این بخش هستند که به دلیل چرخ نزدن در صفحات مختلف پیشخوان وردپرس با اونها آشنایی نداریم و میخواهیم تا باهاشون آشنا شویم.

معرفی امکانات موجود در رسانه وردپرس

برای دسترسی به قابلیت هایی که در مقاله به اونها اشاره کردم همونطور که اشاره شد باید از بخش افزودن محتوا که میتونه از طریق نوشته‌ها، برگه ها و یا هر نوع پست تایپ دلخواهی که در سایت شما وجود داره اقدام کرده و به اونها دسترسی داشته باشید، بنابراین ابتدا به صفحه افزودن نوشته در وردپرس مراجعه کنید و بعد از اینکه وارد صفحه مورد نظر شدید در هر جایی که میخواهید یک رسانه ای مثل تصویر اضافه کنید مشابه تصویر زیر روی دکمه افزودن پرونده چندرسانه‌ای کلیک کنید.

آموزش کار با رسانه وردپرس

بعد از کلیک روی این دکمه صفحه‌ای مشابه تصویر زیر برای شما باز میشه که میتونید از طریق اون فایل جدید آپلود کنید، یکی از فایل های موجود رو انتخاب کنید، نسبت به ساخت گالری در وردپرس اقدام کنید، اقدام به ساخت فهرست پخش صوتی و ویدئویی کنید، یک تصویر از آدرس دیگه وارد کنید و یا اینکه تصاویر خودتون را ویرایش کنید که در این مقاله به معرفی همه این بخش ها خواهم پرداخت.

آموزش کار با رسانه وردپرس

بارگذاری پرونده‌ها

همونطوری که در این بخش مشاهده میکنید قادر هستید تا با استفاده از خاصیت کشیدن و رها کردن و یا اینکه انتخاب مستقیم فایل از رایانه خودتون اقدام به آپلود فایل در رسانه وردپرس کنید. برای این کار کافیه تا روی دکمه گزینش پرونده‌ها کلیک کرده و فایل خودتون را انتخاب کنید. در اینجا من چون در لوکال هاست لمپ اقدام به آپلود فایل کردم حجم آپلود فایل در وردپرس نهایتا روی 2 مگابایت قرار داره که باید با استفاده از روش های موجود اقدام به افزایش دادن اون کنم. بعد از اینکه فیل آپلود شد کافیه تا روی دکمه گذاشتن در نوشته که در پایین گوشه سمت چپ قرار داره کلیک کنید تا فایل مورد نظر در نوشته شما قرار بگیرد.

کتابخانه پرونده‌های چندرسانه‌ای

با کلیک روی این زبانه مشابه تصویر زیر میتونید تا به فایل های آپلود شده در رسانه وردپرس دسترسی داشته و فایل هایی که از قبل اونها را آپلود کردید و در نوشته دیگه از اونها استفاده شده در نوشته جدیدی هم استفاده کنید. برای این کار کافیه تا فایل مورد نظر رو انتخاب کرده و بعد از کلیک روی اون دکمه گذاشتن در نوشته را انتخاب کنید تا فایل در نوشته شما قرار گیرد.

بارگذاری پرونده‌ها

همونطور که در سمت چپ تصویر مشاهده میکنید در قسمت جزییات پیوست میتونید تا جزییاتی مثل Alt تصاویر، توضیح تصویر که درست مثل کپشن عمل میکنه و در زیر تصویر نشون داده میشه رو اضافه کنید و یا اینکه با کلیک روی دکمه ویرایش تصویر اقدام به ویرایش اون کنید که در انتها به معرفی صفحه ویرایش تصویر هم خواهم پرداخت، در نهایت با کلیک روی دکمه گذاشتن در نوشته میتونید تا تصاویری که انتخاب کردید را در نوشته قرار دهید.

ساخت گالری در وردپرس

با استفاده از قابلیت ساخت گالری در وردپرس قادر هستید تا چندین تصویر و رسانه رو در کنار هم قرار بدین تا در نوشته شما به حالت یک گالری نمایش داده شوند. گالری وردپرس یک چیز ساده هستش که میتونید به صورت شبکه ای تصاویرتون رو در نوشته قرار بدین اما اگر میخواهید تا برای ساخت گالری در وردپرس از امکانات بیشتری بهره‌مد شوید لازمه تا از افزونه ها استفاده کنید که در مقالات بعدی به معرفی اونها هم میپردازیم. برای ساخت گالری در وردپرس ابتدا مشابه تصویر زیر روی منوی ساخت گالری کلیک کنید و سپس در صفحه ای که برای شما باز میشه تصاویر موجود در رسانه وردپرس را انتخاب کنید و یا اینکه اگر هنوز اونها را آپلود نکردید همگی رو به صورت یکجا انتخاب کرده و آپلود کرده و اونها را انتخاب کنید.

ساخت گالری در وردپرس

بعد از اینکه تصاویر خودتون را انتخاب کردید روی دکمه گالری تازه بسازید کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی بشین، در این مرحله میتونید تا چینش تصاویر رو به صورت ترتیبی و یا تصادفی انتخاب کنید و همچنین نسبت به درج زیرنویس(کپشن تصاویر و رسانه‌ها) و یا امکانات دیگه مثل تعیین تعداد ستون، اندازه تصاویر و یا لینکدار کردن تصاویر اقدام کنید.

ساخت گالری در وردپرس

در نهایت بعد از اینکه گالری خودتون را ساختید و در نوشته قرار گرفت میتونید تا با مشاهده نوشته تغییرات رو مشاهده کرده و گالری ساخته شده را مشاهده کنید.

ساخت فهرست پخش صوتی در وردپرس

مشابه چیزی که در ساخت گالری تصاویر یاد گرفتیم با استفاده از فهرست پخش صوتی در وردپرس هم میتونید تا چند فایل صوتی را به صورت گالری در سایت قرار دهید تا به دنبال هم دیگه در نوشته شما نمایش داده شده و پخش شوند. برای اینکار مشابه تصویر زیر ابتدا به منوی ساخت فهرست پخش صوتی در وردپرس مراجعه کنید، سپس فایل های صوتی خودتون را از رسانه وردپرس انتخاب کرده و یا اینکه اونها را آپلود کرده و انتخاب کنید.

ساخت فهرست پخش صوتی در وردپرس

حالا که فایل های صوتی خودتون را انتخاب کردید روی دکمه ایجاد فهرست پخش تازه کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی بشین، در این مرحله همونطور که در تصویر مشاهده میکنید قادر هستید تا برای فایل های صوتی کپشن اضافه کنید و توضیحات مختصری رو برای هر فایل وارد کنید، از بخش تنظیمات هم قادر خواهید بود تا نمایش فهرست پخش، نمایش نام هنرمند در فهرست و نمایش تصویر برای موسیقی های صوتی اضافه شده را فعال و یا غیرفعال کنید.

ساخت فهرست پخش صوتی در وردپرس

حالا که تنظیمات رو برای فهرست پخش صوتی اعمال کردید کافیه تا روی دکمه گذاشتن فهرست پخش صوتی کلیک کنید تا بعد از انتشار نوشته و مشاهده اون موسیقی های اضافه شده به صورت زیر نمایش داده شوند.

ساخت فهرست پخش صوتی در وردپرس

این نکته رو هم به خاطر داشته باشید که اگر فایلهای صوتی شما دارای تصویر باشند، به جای آیکون موسیقی تصویر مرتبط با هر موسیقی نشون داده خواهد شد.

ساخت فهرست پخش ویدئویی در وردپرس

مشابه چیزی که در ساخت گالری تصاویر و ساخت فهرست پخش صوتی یاد گرفتیم با استفاده از فهرست پخش ویدئویی در وردپرس هم میتونید تا چند فایل ویدئویی را به صورت گالری در سایت قرار دهید تا به دنبال هم دیگه در نوشته شما نمایش داده شده و پخش شوند. برای اینکار مشابه تصویر زیر ابتدا به منوی ساخت فهرست پخش ویدئویی در وردپرس مراجعه کنید، سپس فایل های ویدئویی خودتون را از رسانه وردپرس انتخاب کرده و یا اینکه اونها را آپلود کرده و انتخاب کنید.

ساخت فهرست پخش ویدئویی در وردپرس

حالا که فایل های ویدئویی خودتون را انتخاب کردید روی دکمه ساخت یک فهرست ویدئویی تازه کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی بشین، در این مرحله همونطور که در تصویر مشاهده میکنید قادر هستید تا برای فایل های ویدئویی کپشن اضافه کنید و توضیحات مختصری رو برای هر فایل وارد کنید، از بخش تنظیمات هم قادر خواهید بود تا نمایش فهرست ویدئویی و نمایش تصویر برای فایل های ویدئویی اضافه شده را فعال و یا غیرفعال کنید.

ساخت فهرست پخش ویدئویی در وردپرس

حالا که تنظیمات رو برای فهرست پخش ویدئویی اعمال کردید کافیه تا روی دکمه گذاشتن فهرست پخش ویدئویی کلیک کنید تا بعد از انتشار نوشته و مشاهده اون ویدئوهای اضافه شده به صورت زیر نمایش داده شوند.

ساخت فهرست پخش ویدئویی در وردپرس

مشابه اونچه که در فهرست پخش صوتی وردپرس گفتم این نکته رو هم به خاطر داشته باشید که اگر فایلهای ویدئویی شما دارای تصویر باشند، قبل از نمایش ویدئو تصویر مرتبط با هر کدوم نشون داده خواهد شد.

گذاشتن فایل از آدرس

در نهایت با استفاده از قابلیت گذاشتن از آدرس میتونید تا فایل های خودتون را از طریق آدرس دهی که در دامنه دیگه قرار داره و یا اینکه در هاست دانلود خودتون اون را قرار دادید در نوشته های خودتون اضافه کنید. برای اینکار کافیه تا آدرس فایل مورد نظر رو به صورت کامل در فیلد آدرس وارد کرده و منتظر بمونید تا پیش‌نمایش رسانه مورد نظر برای شما نشون داده بشه، اگر پیش نمایش برای شما نمایش داده نشد به این معنی هستش که آدرس وارد شده اشتباده هستش و باید بررسی کنید که ببینید علت خطا چه چیزی میتونه باشه، بعد از اینکه پیش نمایش به شما نشون داده شد کافیه تا روی دکمه گذاشتن در نوشته کلیک کنید.

گذاشتن فایل از آدرس

ویرایش تصاویر در وردپرس

مهمترین قابلیتی که در رسانه وردپرس وجود داره و قصد دارم تا در این مقاله به معرفی اون بپردازم امکان ویرایش تصاویر در وردپرس هستش که با استفاده از این قابلیت قادر هستید تا نسبت به کارهایی مثل برش تصاویر، تغییر اندازه تصاویر، چرخش تصاویر در جهت های مختلف و تغییر نسبت ابعاد اون اقدام کنید. برای این کار کافیه تا ابتدا تصویر مورد نظر خودتون را انتخاب کرده و سپس از قسمت جزییات پیوست روی ویرایش تصویر کلیک کنید تا وارد صفحه ویرایش تصاویر در وردپرس شوید.

ویرایش تصاویر در وردپرس

بعد از اینکه روی دکمه ویرایش تصویر کلیک کردید وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر خواهید شد که در اون میتونید تا اقدام به ویرایش تصویر کرده و کارهایی که در بالا مثل برش تصویر، چرخش تصویر، تغییر مقیاس‌بندی تصویر و… بهشون اشاره شد رو انجام بدین و بدون نیاز به استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری تصاویر خودتون را مستقیما با استفاده از ابزاری که در وردپرس وجود داره ویرایش و شخصی سازی کنید.

ویرایش تصاویر در وردپرس

بعد از اینکه کار ویرایش تصاویر در وردپرس را با استفاده از ابزار موجود شروع کنید دکمه ذخیره فعال شده و بعد از اعمال تغییرات روی تصویر مورد نظر میتونید تا با کلیک روی دکمه ذخیره تغییرات را روی تصویر خودتون اعمال کنید.

نتیجه نهایی

در این مقاله ما با رسانه وردپرس آشنا شدیم و در اون تونستیم تا با استفاده از ابزاری مثل افزودن گالری تصاویر وردپرس، افزودن گالری پخش صوتی در وردپرسُ افزودن فهرست پخش ویدئویی وردپرس، ویرایش تصاویر در وردپرس، قرار دادن فایل از نشانی در وردپرس و… که وردپرس در اختیار ما قرار میده مانور بهتری روی رسانه وردپرس داشته باشیم و از امکانات موجود در اون بهره‌مند بشم. همچنین یاد گرفتیم تا با استفاده از قابلیت پیوست‌نشده که در صفحه کتابخانه وردپرس وجود داره فایل هایی که در نوشته ها از اونها استفاده نکردیم رو مشاهده کنیم و یا اینکه بر اساس فیلترهای زمانی، جستجوی فایل و نوع فایل در زمان کوتاه‌تری بتونیم تا به فایلهای خودمون که در وردپرس قرار دارند دسترسی داشته باشیم.

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما واقع شده باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا با کلیه بخش های رسانه وردپرس آشنا شده و از اونها برای استفاده هرچه بهتر از امکانات وردپرس بهره‌مند شوید، در صورتی که در رابطه با رسانه وردپرس سوالی داشتید و یا اینکه مشکلی در اون برای شما پیش اومده در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما دوستان وردپرسی باشم.
آموزش افزودن پرونده چند رسانه ای و آپلود عکس در وردپرس
4.7 (93.33%) 6
برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۱۴ نظرها

 1. سلام،خسته نباشید
  من در ورد پرس یک فایل ویدئویی با فرمت wmv در متن قرار میدم ولی نمایش نمیده
  علتش رو نمیدونم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام و وقت بخیر
   امکان ارسال هر نوع پرونده چندرسانه‌ای و نمایش اون در وردپرس به راحتی وجود نداره و عملا نباید مشکلی باهاش داشته باشید. اگر به شما نمایش نمیده مشکل میتونه از قالب شما باشه و یا اینکه مرورگری که استفاده می‌کنید.
   یک بار قالب پیش‌فرض وردپرس را فعال کرده و صفحه ای که این فایل را در اون قرار دادید را باز کنید اگر اجرا نشد با یک مرورگر به‌روز مشاهده کنید تا ببینید مشکل از مرورگر شما هست یا خیر.
   یک راهکار دیگه‌ای هم که وجود داره اینه که مستقیما آدرس فایل را داخل ویرایشگر قرار بدین تا به صورت Embed شده نمایش داده بشه.
   اگر با این راهکارها مشکلتون حل نشد پیشنهاد می‌کنم این فرمت رو با استفاده از نرم افزار یا ابزار آنلاین به فرمت‌های رایج‌تری مثل mp3 یا mp4 تبدیل کنید.
   موفق باشید 🙂

 2. درود وقت بخیر…
  من تعدادزیادی فایل Word دارم که همشون پر از عکس هستن *_*
  ایا افزونه ای هست که باهاش بشه بصورت کپی – پیست،فایل متنی به همراه عکس را از روی سیستم مستقیم در نوشته آپلود کرد،که مجبور نباشیم دونه،دونه عکس ها را در نوشته قرار بدیم ؟؟؟؟یا فایل word را داخل هاست اپلود کنیم و افزونه بتونه بازش کنه؟البته برای نمایش فایل ها به مخاطبین باید امکان ترجمه باشه .من Google Doc Embedder و … را نصب کردم ولی چون داخل فریم هست مترجم گوگل نمی تونه ببینه!
  لطفا راهنماییم کنید.
  سپاس بیکران

 3. ببخشید برای آپلود فایل ورد باید کجا فایل رو قرار داد؟سایت من فروشگاهی ست که فایل های ورد را میفروشد . این فایل هارو کجا آپلود کنم؟

 4. با سلام چطوری می تونیم بعد از ساخت فهرست پخش صوتی در برگه
  کاری کنیم که مخاطب تا پرداخت رو انجام نده فایل صوتی دانلود نشه ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

 5. با سلام قالب وردپرسی سایتم از نحوه نمایش فیلم پشتیبانی میکنه ولی نمیخوام فیلم رو تو متن نمایش بده می خوام به عنوان تصویر ویدویی شاخص نمایش بده.؟ با ید چه کار کنم؟

  1. سلام و احترام، برای استفاده از این قابلیت باید قالب شما از ویدسو پشتیبانی بکنه که برای قرار دادن ویدئو در بخش تصویر شاخص باید حالت پست ویدئویی رو انتخاب کنید که فیلد یا گزینه مربوط به انتخاب ویدئو نمایش داده بشه. بعد از قرار دادن آدرس ویدئو یا انتخاب فایل ویدئو میتونید به جای تصویر شاخص از ویدئو استفاده کنید.

 6. سلام خسته نباشید میشه بگین من اگر بخوام روی صفحه خانه خودم بخوام چندتا عکس بزارم که هر کدومشون لینک باشه باید چیکار کنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن