آموزش های وردپرس

آموزش کار با برگه ها در وردپرس

نحوه ایجاد صفحه جدید در وردپرس

بعد از اینکه وردپرس را نصب کردید و تنظیمات وردپرس را بر اساس نیازهای شخصی خودتون سفارشی سازی کردید در مرحله بعد نوبت به این میرسه تا شروع به ساخت صفحات ایستا در وردپرس که برای اهداف گوناگونی مثل فرم تماس، صفحه تبلیغات در سایت، صفحه درباره ما و… هستش اقدام کرده و محتوای مربوط به این صفحات را در وردپرس که حالت ایستا دارند و نیازی نیست تا به عنوان نوشته در وردپرس نمایش داده بشن را ساخته و در سایت اضافه کنید. شما میتونید تا در وردپرس با استفاده از بخش افزودن برگه محتوای صفحات ایستای خودتون را که نیازی به تغییر ندارند و تقریبا همیشه ثابت هستند را اضافه کنید و از اون برای نمایش انواع فرم و اطلاعات استفاده کنید. برگه‌ها در وردپرس را میتوان جزو بخشی مثل بیو سایت و اطلاعات پایه ای سایت در نظر گرفت. در این مقاله داخل پایگاه دانش میزبان فا، قصد دارم تا معرفی و آموزش کار با برگه ها در وردپرس بپردازم تا در اون به ساحتار کلی و امکاناتی که بخش برگه ها یا همون صفحات ایستا وردپرس در اختیار شما قرار خواهد داد اشاره ای کامل و جامع داشته باشم، پس تا انتها همراه ما باشید تا به نحوه کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس بپردازیم و ببینیم که با استفاده از برگه‌ها میتونیم چه قابلیت هایی رو در سایت خودمون داشته باشیم.

توجه : این مطلب آموزشی در تاریخ 27 بهمن 1398 مورد بازبینی و ویرایش قرار گرفته است.

هاست مخصوص وردپرس

تفاوت نوشته‌ها و برگه‌ها در وردپرس

قبل از اینکه به شروع بخش اصلی آموزش بپردازم لازمه تا با تفاوت نوشته و برگه در وردپرس آشنا شویم. همون طور که در ابتدای متن اشاره کردم چندباری از کلمه صفحات ایستا استفاده کردم. همونطور که میدونید ما در دنیای وبسایت ها به طور کلی دو نوع صفحه داریم.

 1. مورد اول صفحات ایستا هستند که بدون تغییر از زمان ساختن سایت اونها را میسازیم و نیازی نیست تا اونها را تغییر داده و یا اینکه از قابلیت هایی مثل دسته‌بندی کردن، برچسب گذاری و… در اونها استفاده کنیم. صفحات ایستا در هر سایتی بدون تغییر باقی میمونن و خیلی کم پیش میاد که بخواهید تا اونها را ویرایش و تغییر دهید و عموما برای مواردی مثل طراحی صفحات فرود، نمایش فرم تماس با ما، صفحه درباره ما، صفحه نقشه گوگل، افزودن فرم های دریافت اطلاعات از کاربران و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع صفحات در وردپرس از طریق برگه‌ها ساخته می‌شوند که در این مقاله قصد داریم تا در این رابطه با هم به بحث و بررسی بپردازیم.
 2. مورد دوم صفحات پویا هستند که همونطور که از اسم اونها مشخصه مدام در حال تغییر هستند و به دلیل بالا بودن تعداد اونها لازمه تا اونها را بر اساس دسته‌بندی و برچسب گذاری بیایم و از هم سوا کنیم. صفحات پویا درواقع برای محتوای مطالب ما مورد استفاده میگیرند تا کاربر بتونه اونها را مطالعه کنه و از بخش های گوناگون اون استفاده کنه. صفحات پویا در وردپرس دقیقا میشه همون نوشته‌ها در وردپرس که هرچی نوشته به سایت اضافه میکنید در چنین نوع صفحاتی نشون داده میشه و با هر بار نوشته جدید لازمه تا نوشته های قبلی را ویرایش کنید و با لینک کردن به مطالب مرتبط رتبه نوشته های خودتون رو ارزشمندتر کنید. این نوع صفحات در وردپرس از طریق نوشته‌ها ساخته میشوند که در مقاله قبلی با عنوان مدیریت نوشته‌ها در وردپرس به بحث در رابطه با اونها پرداختیم و به صورت کامل باهاش آشنا شدیم.

پس با این اوصاف میشه نتیجه گرفت که برگه‌ها در وردپرس یک ساختار محدودتری از نوشته‌ها هستش که با استفاده از اون میتونید به ساخت صفحاتی که نیازی به تغییرات مداوم ندارند بپردازید. در برگه‌ها برخی امکانات مثل دسته‌بندی کردن و برچسب گذاری وجود نداره و دلیل اون هم کاملا واضحه، چرا که شما نیازی ندارین تا برگه های زیادی در سایت داشته باشید. از سوی دیگه برگه‌ها در وردپرس به دلیل اینکه میتونید تا برای اونها خیلی ساده‌تر قالب متفاوت‌تری از برگه اصلی را تعریف کنید، این امکان رو میده تا صفحات گوناگون با ظاهر دلخواه و مختلفی را بسازید. علاوه بر این محتوای برگه ها را نمی توان از طریق آر اس اس سایت دریافت کرد و اگر مخاطبی می خواهد آخرین تغییرات برگه ها را ببیند، باید به خود وبسایت مراجعه کرده و لینک برگه هم در اختیار اون قرار داشته باشه. چرا که با انتشار برگه مشابه نوشته ها خود وردپرس برگه ها را در سایت نمایش نمیده و باید از طریق فهرست‌ها در وردپرس یا بخش‌های دیگه مثل ابزارک وردپرس و… اقدام به لینک دادن و نمایش برگه در قالب سایت کنید.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

در اولین کاری که برای مدیریت برگه‌ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس باید انجام بدین اینه که بعد از ورود به پیشخوان وردپرس روی منوی برگه‌ها کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به برگه‌ها در وردپرس شده و هر نوع اقدامی که میخواهید تا روی برگه‌ها داشته باشید را انجام دهید. با کلیک روی این منو صفحه زیر برای شما نشون داده شده و اطلاعات اصلی هر برگه در قالب یک لیست برای شما نشون داده خواهد شد.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در صفحه برگه ها میتونید تا اقداماتی مربوط به ویرایش، ویرایش سریع، حذف برگه، نمایش برگه، مشاهده نویسنده برگه، دیدگاه‌های هر برگه و… را مشاهده کرده و با کلیک روی هر بخش در نهایت به صفحه مورد نظر هدایت شده و به کنترل اونها بپردازید. اما قبل از اینکه به سایر ساختارهای برگه ها در وردپرس بپردازم لازمه تا به بخشی که در این صفحه قرار داره اشاره‌ای داشته باشم که برای خیلی از کاربران مبتدی سوال بوده که چطوری اطلاعات برگه ها که در این صفحه نشون داده میشه رو مدیریت کنیم و بخش هایی که نیازی بهشون رو نداریم مخفی کنیم؟ به عنوان نمونه شاید تنها کاربری که به پیشخوان وردپرس دسترسی داره خود شما باشید، بنابراین احتیاجی به این نخواهید داشت که ببینید برگه‌های افزوده شده در وردپرس توسط کدوم یکی از کاربران در سایت تهیه شده است، پس لازمه تا ستون نویسنده را مخفی کنید تا برای شما نمایش داده نشود.

مخفی کردن اطلاعات برگه در وردپرس

برای مخفی کردن اطلاعات یک برگه از صفحه همه برگه‌ها در وردپرس لازمه تا ابتدا به این صفحه مراجعه کنید و بعد از اینکه وارد صفحه شدید روی دکمه تنظیمات صفحه که در بالای صفحه در سمت چپ قرار داره و تو تصویر زیر هم اونو میبینید کلیک کنید تا پنجره مربوط به اون برای شما نشون داده بشه تا بتونید اطلاعات هر برگه را که در این صفحه نشون داده میشه کنترل کنید. برای مخفی کردن هر اطلاعاتی از این صفحه کافیه تیک گزینه مورد نظر رو بردارید تا دیگه برای شما نشون داده نشده و از صفحه برگه‌ها براتون مخفی بشه، هر زمان هم که نیاز داشتید تا مجددا این اطلاعات را نمایش دهید کافیه تا از همین قسمت تیک گزینه های غیرفعال شده را فعال کنید و در نهایت با کلیک روی دکمه اجرا تنظیمات رو ذخیره کنید تا برای همیشه براتون به این شکل و ساختار مشخص شده نمایش داده شوند.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

حالا همونطوری که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید اگر من بخوام تا نویسنده برگه در وردپرس را مخفی کنم کافیه تا تیک گزینه نویسنده که در تنظیمات صفحه قرار داره را بردارم تا دیگه نویسنده برگه در اطلاعات هر برگه‌ای که ایجاد کردم به من نمایش داده نشه.

افزودن یا ایجاد برگه در وردپرس

برای شروع ایجاد برگه در وردپرس یا همون صفحات ایستا ابتدا از پیشخوان وردپرس به مسیر برگه‌ها مراجعه کنید و یا اینکه میتونید تا با کلیک روی دکمه افزودن برگه که در صفحه همه‌ی برگه‌ها در وردپرس قرار داره کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر به صفحه افزودن برگه در وردپرس هدایت شوید.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید اولین بخش‌هایی که برای مدیریت یک برگه به چشم میخوره مثل همین تصویر خواهد بود که در ادامه به معرفی هر کدوم از اونها میپردازیم. اگر مقاله مدیریت نوشته‌ها در وردپرس رو هم مشاهده کرده باشید قسمت ویرایش و افزودن برگه در وردپرس هم عینا مشابه هم هستند با یک سری تفاوت های بسیار کوچیک که در ادامه خواهید دید.

عنوان برگه: این فیلد مربوط به نام برگه و عنوان انتخاب شما هستش که میتونید در اون وارد کنید. سعی کنید تا عنوان انتخابی شما بیشتر از حد معمول نباشه و خیلی کوتاه هم نباشه تا نتیجه بهتری از اون در موتورهای جستجو بدست بیارید. همچنین عنوان انتخابی شما باید کاملا مرتبط با برگه شما بوده و شامل کلمات کلیدی برگه هم باشد.

جعبه ابزار ویرایشگر وردپرس: در زیر عنوان همونطور که میبینید آیکون‌های مختلف و دکمه های گوناگونی وجود داره که هر کدوم برای کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهمترین اونها دکمه افزودن پرونده چند‌رسانه‌ای هستش که با کلیک روی اون میتونید تا هر نوع فایل مجازی را در وردپرس آپلود کرده و در برگه خودتون قرار دهید. و در زیر اون هم آیکون های مربوط به مدیریت محتوای متن شما هستش که برای کارهایی مثل تغییر Heading محتوا، تغییر رنگ، چیدمان برگه، بولد کردن و ایتالیک کردن متن، افزودن لینک به متن و… مورد استفاده قرار میگیرند. بسته به قالبی که از اون استفاده میکنید و یا افزونه هایی که نصب کردید این دکمه ها و ابزار مربوط به ویرایشگر محتوای وردپرس هم میتونن بیشتر شده و شامل موارد دیگه ای هم باشند. در سمت چپ ابزار ویرایشگر هم دو عنوان به نامهای دیداری و متن مشاهده میکنید که با کلیک روی هر یک از اونها میتونید تا به ویرایشگر متنی و ساده وردپرس دسترسی داشته باشید و یا اینکه در همین ویرایشگر دیداری وردپرس باقی بمونید. ویرایشگر متن وردپرس این اجازه را به شما خواهد داد که با استفاده از اون بتونید تا برای قرار دادن کدهایی در بین محتوای برگه که عموم برگه های هر سایت از طریق شورت کد برای نمایش فرم و مواردی که افزونه ها در اختیار ما قرار میدهند مورد استفاده قرار میگیرند راحت‌تر عمل کنید که در زیر تصویری از اون برای شما قرار دادم که در اون دکمه هایی وجود دارند که بر اساس کد میتونید تا از اونها استفاده کرده و اقدام به درج محتوا در وردپرس کنید.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

و در نهایت آیکون زیر این دو بخش(دیداری و متن) که برای تغییر حالت ویرایشگر به تمام صفحه مورد استفاده قرار میگیره و اگه روی این دکمه کلیک کنید موارد مربوط به منوی وردپرس در همه بخش‌ها مانند Taskbar ویندوز عمل کرده و مخفی میشوند و با تکون دادن نشانگر ماوس میتونید تا اونها را مشاهده کنید.

باکس ویرایشگر: در نهایت در باکس ویرایشگر وردپرس هم میتونید تا محتوای خودتون را وارد کرده و با استفاده از ابزاری که در بالا به معرفی اونها پرداختیم روی محتوای متن و تصاویر و رسانه های استفاده شده در محتوای برگه خودتون کنترل کاملی داشته باشید.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

همونطور که در تصویر هم مشاهده میکنید در سمت راست ویرایشگر هم میتونید تا نوع المنت انتخاب شده که در اینجا با حالت P اون رو مشاهده میکنید را ببینید، این بخش ها میتونه تا شامل موارد دیگه ای مثل div، strong و… باشه که در هر حالت نشانگر ماوس در هر مکانی که قرار داشته باشه به شما نشون داده خواهد شد و با استفاده از تعداد واژه های استفاده شده در محتوای برگه را ببینید که محتوای شما چه تعداد کلمه رو تا به اینجای کار به خودش اختصاص داده و بر همین اساس اگر سایت شما دارای چندین نویسنده هستش بر اساس همین تعداد کلمات بتونید تا هزینه برگه‌ها را به اونها پرداخت کنید.

انتشار برگه وردپرس و نحوه لینک دادن به برگه در وردپرس

حالا که با بخش های مختلف ویرایشگر وردپرس آشنا شدید کمی نگاهتون را به سمت چپ متمایل کنید تا باکسی با عنوان انتشار را مشاهده کنید که در اون میتونید تا وضعیت برگه خودتون را در حالت های گوناگون تعیین کرده و مدیریت نمایید.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

همون طور که در تصویر مشاهده میکنید در این کادر میتونید تا قبل از هر کاری روی دکمه ذخیره پیش‌نویس کلیک کنید تا برگه شما با آخرین تغییراتی که روی اون اعمال کردید ذخیره بشه، البته قابلیتی در وردپرس وجود داره که به صورت خودکار برگه‌ها و حتی نوشته‌ها در حالت پیش نویس در بازه زمانی مشخصی ذخیره میشوند تا از مشکلات احتمالی که میتونه مثل قطع شدن ارتباط اینترنت و یا برق رفتن مکرر مثل خود من برای شما پیش بیاد اطلاعات شما رو تا آخرین تغییرات اعمال شده روی اون نگهداری کرده و بتونید اونو بازیابی کنید. با کلیک روی دکمه پیش‌نمایش برگه هم میتونید تا برگه خودتون را در حالتی که هنوز برای همه قابل مشاهده و در دسترس نیست مشاهده کنید.

با استفاده از بخش وضعیت برگه هم میتونید تا نوع برگه را در حالت منتشر شده، پیش‌نویس، برای بازبینی و… مشخص کنید تا در هر حالتی که قصد دارید و بنا به اون حالت برگه شما قرار بگیره، برای مثال اگه برگه روی وضعیت منتشر شده قرار بگیره روی سایت ارسال شده و برای همه کسانی که آدرس برگه را داشته باشند در دسترس خواهد بود و در مقابل اگر روی حالت برای بازبینی باشد برگه موقتا از روی سایت برداشته شده و برای کاربران در دسترس نخواهد بود و میتونید تا اون رو بازبینی کرده و بعد از تغییرات لازم مجددا به حالت منتشر شده تبدیلش کنید.

با استفاده از بخش نمایانی هم میتونید تا برگه خودتون رو در حالت عمومی و یا خصوصی منتشر کنید. اگر برگه شما در حالت عمومی باشه کلیه کاربرانی که در سایت هستند میتونند تا با داشتن آدرس برگه اونو مشاهده کنند اما وقتی برگه در حالت خصوصی قرار بگیره میتونید اون رو در حالت رمزدار و یا خصوصی قرار بدین تا در حالت خصوصی فقط خود شما قادر به مشاهده اون باشید و در حالت رمزدار هم میتونید یک رمز برای برگه خودتون مشخص کنید تا وقتی کاربری به صفحه برگه رفت ازش رمز برگه رو بخواهد و بعد از اینکه رمز را به درستی وارد کرد بتونه تا محتوای برگه را مشاهده کنه.

لینک دادن به برگه در وردپرس

بعد از تعیین رمز کافیه تا روی دکمه قبول کلیک کنید و در نهایت با کلیک روی دکمه انتشار یا به‌روزرسانی که براتون نشون داده میشه تغییرات جدید رو روی برگه خودتون اعمال کنید.

با استفاده از بخش انتشار فوری هم میتونید تا زمان انتشار برگه را تغییر دهید. در حالت عادی انتشار برگه‌ها روی زمان حاضر هستند و به محض اینکه روی دکمه انتشار برگه کلیک کنید این زمان برای تاریخ انتشار برگه ثبت خواهد شد، اما میتونید تا با تغییر زمان و ساعت انتشار برگه اونو تغییر دهید که در این حالت برگه شما در بخش وضعیت به حالت زماندار تبدیل شده و اگر زمان اون در آینده باشه در تاریخ مشخص شده به صورت خودکار منتشر خواهد شد، اما اگر زمان گذشته باشه برگه با زمانی که گذشته منتشر خواهد شد و هیچ ارتباطی به اینکه آیا زمان گذشته هست یا نه هم نداره و در هر صورت برگه ساخته شده با تاریخ گذشته هم قابل منتشر شدن است.

در نهایت پس از انتشار برگه وردپرس قادر خواهید بود تا امکان مشاهده برگه برای بازدیدکنندگان را با لینک دادن به برگه وردپرس که ساختید فراهم کنید.

ویژگی‌های برگه در وردپرس

همینطور که نگاه شما در سمت چپ قرار داره یه مقدار خیلی کمی به پایین اسکرول کنید تا در زیر بخش انتشار به بخش ویژگی‌های برگه دسترسی پیدا کنید. در این قسمت میتونید تا قابلیت‌هایی رو مثل برگه مادر برای هر برگه‌ای که در سایت منتشر می‌کنید تعیین کنید تا در آدرس درست مثل دسته‌بندی نوشته‌ها برگه‌هایی که دارای برگه مادر هستند به صورت طبقه‌بندی شده قرار بگیرند. به عنوان مثال اگر شما برگه‌ای برای فرم دریافت اطلاعات در یک مدرسه را در نظر بگیرید قادر هستید تا دوتا برگه برای دسترسی معلمان و دانش‌آموزان تعیین کنید، حالا اگه برگه‌ای با عنوان مشاهده تاریخ امتحانات رو بخواهید برای دانش‌آموزان در دسترس قرار بدین میتونید تا در این برگه جدید برگه مادر رو روی برگه دانش آموزان تعیین کنید تا آدرس اون به شکلی مثل زیر تغییر داده شود. http://mizbanfa.net/student/exam-date در اینجا همونطور که میبینید در ساختار آدرس برگه student که از قبل وجود داشته به عنوان یک برگه مادر عمل خواهد کرد.

لینک دادن به برگه در وردپرس

صفحه‌ها معمولا براساس حروف الفبا مرتب شده‌اند. اما شما می‌توانید ترتیب خود را بوسیله‌ی وارد کردن یک عدد (مثلاً ۱ برای اولی) در این کادر وارد کنید. با استفاده از قابلیت چیدمان هم میتونید تا به همین ترتیب اولویت چیدمان برگه‌ها را تغییر دهید.

با استفاده از قابلیت قالب قادر هستید تا برای قالب برگه‌ها در وردپرس انواع مختلفی از استایل های گوناگون رو ایجاد کنید تا با ظاهر دلخواهی نمایش داده بشن و سپس با انتخاب قالب دلخواه از میان لیست قالب های ساخته شده ظاهر مدنظرتون را برای برگه ای که میخواهید بسازید را انتخاب کنید. در مقالات بعدی به نحوه ساخت قالب دلخواه برای برگه‌ها در وردپرس خواهیم پرداخت.

قرار دادن تصویر شاخص در برگه وردپرس

استفاده از تصاویر شاخص برای برگه‌ها در وردپرس هم امر مهمی محسوب میشه، چرا که علاوه بر اینکه زیبایی سایت شما بهتر خواهد شد بلکه میتونید تا از طریق جستجوی تصاویر که از طریق موتورهای جستجو کاربران به دنبال اون هستند ترافیک مناسبی رو دریافت کنید. برای استفاده از تصویر شاخص کافیه تا در بخش تصویر شاخص مشابه تصویر زیر روی دکمه قرار دادن به‌عنوان تصویر شاخص کلیک کنید و سپس در پنجره رسانه وردپرس که برای شما باز میشه یکی از تصاویر مرتبط در رسانه رو برای برگه خودتون انتخاب کنید و یا اینکه تصویر جدید رو در اون آپلود کنید و به عنوان تصویر شاخص یا همون Thumbnail ها در وردپرس استفاده کنید.

افزودن تصویر شاخص به برگه‌ها در وردپرس

زمینه‌های دلخواه در برگه وردپرس

زمینه های دلخواه در وردپرس به قالب استفاده شده شما بستگی دارند و اگر در قالب شما از زمینه های دلخواه برای نمایش داده های خاصی استفاده شده باشه قابل دسترسی هستند. از زمینه های دلخواه در برگه‌ها درست مثل چیزی که در نوشته‌ها یاد گرفتیم میتونید تا نسبت به نمایش داده‌هایی مثل دکمه های دانلود، دکمه پیش نمایش، باکس اطلاعات خاصی در مورد برگه و… باشه که بر اساس قالب و نیاز شما طراحی شدن و میتونید تا از اونها استفاده کنید.

مدیریت برگه‌ها در وردپرس

نامک برگه وردپرس و نحوه لینک دادن به برگه در وردپرس

با استفاده از نامک برگه میتونید تا آدرس دلخواهی برای برگه خودتون انتخاب کنید تا در اون نمایش داده بشه، نامک‌ها بر اساس پیوند یکتای موجود در سایت میتونند تعیین شوند و قبل از نامک میشه از عبارات گوناگونی برای آدرس پیوندهای یکتا در وردپرس استفاده کرد. به عنوان مثال اگر شما برگه‌ای با عنوان وردپرس منتشر کنید و پیود یکتای سایت شما در حالت نام نوشته قرار داشته باشه در این صورت آدرس برگه شما میتونه چیزی مثل وردپرس/https://mizbanfa.net اما برای اینکه بخواهیم تا از آدرس دلخواه خودمون استفاده کنیم تا ساختار مناسب تری داشته باشه میتونیم تا با وارد کردن این نام آدرس برگه را تغییر دهیم.

به عنوان نمونه چون استفاده از نامک‌های انگلیسی برای مطالب و برگه ها هم از نظر سئو و بهینه سازی و هم از نظر ساختار آدرس از نظر خوانایی آدرس بهتر جواب خواهند داد بنابراین توصیه میکنم تا نامک مربوط به برگه‌ای را که مثال زدم رو به شکل https://mizbanfa.net/wordpress تغییر بدین و برای تمامی برگه هاتون از نامک انگلیسی که ترجمه عنوان برگه شما در بهترین حالت هستش و شامل کلمات کلیدی برای برگه هم میتونه باشه استفاده کنید. دقت کنید که نیازی به درج آدرس دامنه سایت در این فیلد ندارید و صرفا باید نامی رو در این فیلد مثل تصویر زیر وارد کنید و در نهایت با لینک دادن به برگه وردپرس در هرجای سایت امکان دسترسی به برگه برای کاربران را فراهم کنید.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

نویسنده، گفتگوها و…

به همین ترتیب میتونید تا بسته به نوع قالب و افزونه ای که استفاده میکنید و ساختارهای خیلی بیشتری که همین قالب و افزونه های استفاده شده در این صفحه در اختیار شما قرار میدهند به بخش های گسترده بیشتری مثل تغییر نویسنده، تنظیمات گفت و گوها و… را مدیریت کنید. به عنوان نمونه در زیر میتونید تا در باکس نویسنده اگر مایل هستید تا نویسنده برگه را تغییر دهید از لیست کشویی موجود کاربرانی که در سایت ثبت نام کردند رو پیدا کرده و کاربری که قصد دارید تا برگه رو به اون اختصاص بدین رو انتخاب کنید. اما دقت داشته باشید تا کاربران باید دسترسی به برگه‌ها رو داشته باشند تا قادر به مشاهده و مدیریت برگه باشند.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

با استفاده از بخش گفت و گوها هم میتونید تا اگر تمایلی به این ندارید که برای برگه ای کسی بتونه تا نظر و بازتاب ارسال کنه، امکان ارسال نظر و بازتاب را برای برگه مورد نظر فعال و یا غیرفعال کنید.

به همین ترتیب با مراجعه به قسمت تنظیمات صفحه که در ابتدای مقاله به معرفی اون پرداختم در صفحه برگه هم میتونید تا باکس های اضافی رو مشاهده و مدیریت کنید.

کارهای دسته جمعی مدیریت برگه ها در وردپرس

یکی از قابلیت های منحصر به فرد وردپرس اینه که میتونید به صورت کلی هم اقدام به اعمال تغییرات روی برگه ها و سایر بخش های موجود در وردپرس کنید، به این صورت که با انتخاب چندین برگه در صفحه برگه‌ها میتونید تا برخی از بخش های برگه های انتخابی را ویرایش کرده و تغییر دهید. به عنوان نمونه فرض کنید که شما چند برگه دارید که قصد دارید تا امکان ارسال دیدگاه رو برای همه برگه‌ها غیرفعال کنید، اولین چیزی که ممکنه به ذهنتون برسه اینه که به صفحه ویرایش برگه مراجعه کنید، اما شما میتونید تا بدون مصرف ترافیک بیشتر در صفحه برگه ها این کار رو انجام بدین. برای اینکار به ترتیب زیر عمل کنید:

 • ابتدا به صفحه همه‌ی برگه‌ها در وردپرس مراجعه کنید
 • سپس با فعال کردن تیک گزینه هایی که قبل از عنوان برگه ها قرار داره اونها را انتخاب کنید.
 • روی لیست کشویی کارهای دسته جمعی که در بالای لیست برگه ها قرار داره کلیک کرده و گزینه ویرایش را انتخاب کنید.
 • روی دکمه اجرا که مقابل همین لیست کشویی قرار داره کلیک کنید تا صفحه برگه های انتخابی مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده شوند.

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

 • حالا همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در کادر ویرایش دسته‌جمعی میتونید تا کارهایی مثل تغییر نویسنده برگه، تغییر و ویرایش برگه مادر، تغییر وضعیت دیدگاه ها برای فعال یا غیرفعال کردن آنها، تغییر وضعیت برگه و… را مدیریت و کنترل کنید.

جستجو و صافی برگه ها در وردپرس

از دیگر قابلیت هایی که در صفحه همه برگه ها میتونید تا به اون دسترسی داشته باشید اینه که به راحتی میتونید در میان لیست انبوهی از برگه های تولید شده توسط خودتون اقدام به جستجو کرده و یا با استفاده از گزینه صافی با استفاده از فیلترهای زمان و سایر فیلترهایی که بر اساس قالب و یا افزونه های نصب شده در اختیار شما قرار دارد اقدام به پیدا کردن سریع برگه خودتون کنید تا اون رو ویرایش کرده و یا کارهای دیگری روی برگه مورد نظر انجام دهید. با استفاده از صافی برگه میتونید تا برگه های مربوط به بازه زمانی خاصی که بر اساس سال و ماه هستند رو پیدا کرده و اونها را مدیریت کنید. با استفاده از ویرایش دسته جمعی برگه ها که در مرحله قبل با اون آشنا شدیم هم میتونید نسبت به اعمال تغییرات روی کلیه برگه های موجود بر اساس صافی که برای بازه زمانی در اختیار شما قرار دارد اقدام کنید.

نتیجه نهایی

در این آموزش ما با هم به بررسی کلیه بخش های برگه ها در وردپرس پرداختیم و یاد گرفتیم تا چطوری به کار با برگه ها در وردپرس بپردازیم تا با تعریف برگه مادر، تغییر اولویت نمایش برگه، تعریف قالب های گوناگون برای برگه‌ها در وردپرس و… بتونیم از بخش های مختلف یک برگه استفاده کرده و یک برگه استاندارد برای صفحات ایستا در وردپرس طراحی و پیاده سازی کنیم. علاوه بر این با تفاوت نوشته و برگه در وردپرس آشنا شدیم و دیدیم که هر یک از نوشته ها و برگه ها در وردپرس برای چه کارهایی مناسب خواهند بود، که در این میان برگه ها در وردپرس بیشتر برای استفاده در صفحات ایستا که تغییرات زیادی در اونها شکل نمیگیره مناسب خواهند بود.

امیدوارم که این مقاله هم مورد پسند و توجه شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس بپردازید و در جهت تولید یک محتوای سبز و بهینه پیش رفته باشید. اگر در رابطه این آموزش سوالی برای شما پیش اومده و یا اینکه مشکلی در این رابطه دارید خوشحال میشم تا با به اشتراک گذاری در بخش دیدگاه ها شما را راهنمایی کنم.
برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۴۵ نظرها

 1. سلام و خسته نباشید من برگه ی اصلی سایت که با ادرس اصلی وارد اون میشه و ادرس فرعی نداره رو اشتباها از داخل برگه ها حذف کردم و الان هرچی برگه اضاف میکنم همه با آدرس فرعیه
  چطور میشه با ادرس اصلی و بدون حرف اضافه یه برگه جدید ایجاد کنم که صفحه اصلی تو صفحه های دیگه اجرا نشه

  1. سلام احسان عزیز
   وارد پیشخوان وردپرس بشید و به مسیر تنظیمات> خواندن مراجعه کنید و بعدش از قسمت”در برگه نخست نمایش داده شود” گزینه “یک برگه یکتا” را انتخاب کنید و از بین برگه‌های موجود برگه‌ای را که ساختید انتخاب کنید تا به عنوان برگه صفحه اصلی سایتتون در نظر گرفته شده و تنظیمات را ذخیره کنید.
   موفق باشید??

   1. آره این درسته ولی به هر برگه ای که به عنوان همتا ارجاعش بدیم اون برگه آدرسش فرعیه
    آدرس اصلی سایت نیست
    آدرس اصلی رو میزنی تو مرورگر ارجاع داده میشه به اون برگه با ادرس فرعی
    سایتم رو بزنی متوجه میشی salesoft.ir

    1. ظاهرا مشکل از نصب یک افزونه پیش اومده. برای رفع این مشکل اول وارد هاست خودتون بشید و فایل htaccess. را دانلود کنید. بعد که دانلود کردید وارد پیشخوان وردپرس شده و به مسیر تنظیمات> پیوندهای یکتا مراجعه کنید.
     یک بار روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فایل htaccess. جدید ساخته بشه و مجددا بررسی کنید و ببینید مشکل حل شده یا خیر.
     اگر مشکل حل نشد کلیه افزونه‌هایی که فکر میکنید مشکل را ایجاد کردن غیرفعال کنید و یکی یکی فعال کرده و در هر بار سایتتون را بررسی کنید.
     اگر با این دو راهکار حل نشد از همین طریق اطلاع بدین تا مشکلتون را دقیق بررسی کنیم.
     موفق باشید 🙂

 2. سلام و خسته نباشید ممنون از لطفتون اره درست میگفتین از افزونه ها بود اونم افزونه اصلی فروشگاهمه که نمیشه ازش استفاده نکنم چه راه حلی پیشنهاد میدید انجام بدم تا افزونه رو فعال میکنم این شکلی میشه یعنی ادرس salesoft.ir رو توی
  salesoft .ir/?v=7e7e2b7939f4# باز میکنه
  این قسمت ادرس تو آخر همه لینک های سایتم هست ولی بقیه سایتا که دارن از فروشگاه استفاده میکنن اینجور نمیشه

  1. سلام احسان جان، خب همونطور که حدس میزدم حالا که مشخص شد مشکل از ووکامرس هست این کار را انجام بدین.
   وارد این مسیر در پیشخوان وردپرس بشید:

   فروشگاه > تنظیمات

   حالا گزینه مکان پیشفرض مشتری را روی (مکان یابی) بزارید و ذخیره کنید، مشکلتون حل میشه
   موفق باشید?

 3. سلام
  ببخشید اگه بخوام یه شورت کد وارد برگه کنم میشه بگید چجوری این کارو باید انجام بدم؟
  چیزی که توی مقاله هست رو متوجه نشدم.

  1. سلام، برای این کار کافیه شورت کد را کپی کنید و داخل ویرایشگر قرار بدین تا در برگه نمایش داده شود.

 4. سلام وقت بخیر ممنونم بابت مطالب ارزنده که منتشر می کنید
  مطلب با دسته بندی ورزشی در برگه ورزشی و مطب با دسته بندی فرهنگی در برگه فرهنگی نمایش داده شوند در عین این حال همه ی پست ها در برگه صفحه اول نیز باشند. مثل خیلی از سایت های خبری و فناوری
  برای اینکه مشخص کنم هر برگه چه مطالبی بگیرد چه کار کنم؟

  1. سلام و احترام، برای این کار باید از یک برنامه نویس کمک بگیرید که این قابلیت‌ها رو به قالب اضافه بکنه که دسته بندی خاصی رو در وردپرس نمایش بدین.

   1. یعنی میتواند قالب این قابلیت به صورت پیش فرض داشته باشد؟
    افزونه یا قالب مناسب معرفی میکنید

    1. قالب یا افزونه خاصی سراغ ندارم. فکر نمی‌کنم چیز زیادی در این مورد باشه باید شخصی سازی کنید.

 5. سلام عزیز خسته نباشی یه سوالی داشتم نمیدونم دقیقا به این آموزش شما ربطی داره یا نه میخواستم بدونم چطوری میتونم شکل صفحه اصلی وردپرس رو عوض بکنم مثلا من قالب صحیفه دارم وقتی بسته نصبی رو فعال کردم شکل خوبی داشت ولی بعدش چون میخواستم پستاشو خودم بزارم چیزایی که داشتو پاک کردم الان شکل خوبی نداره شما فکر کنید من بخوام مثل
  zoomit.ir
  در بیارم یه اصلا مثل همون بسته نصبی باید چیکار بکنم تو تنظیمات میگردم متوجه نمیشم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید از شرکت خودتون هاست خریدم میخوام یه سایت خبری راه بندازم

  1. سلام محمد جان، برای استفاده به این شکل اول باید یه برگه در وردپرس بسازید و بعدش با استفاده از صفحه ساز قالب صحیفه بر اساس نوع محتوایی که امکان ساختش رو با اشکال گوناگون بر اساس دسته بندی و برچسب میده صفحه را با ستون بندی دلخواه خودتون طراحی کنید.
   حتما در روزهای آتی به آموزش این کار می‌پردازم.

   1. خیلی ممنون همیشه از آموزشهای شما استفاده میکنم
    بی زحمت اگه میشه چندتا افزونه برای زیبا سازی شکل قالب و سایت و چند افزونه کاربردی برای استفاده در وردپرس معرفی کنید ممنون میشم

    1. خواهش می‌کنم محمد جان، باعث خوشحالیه. برای زیبا سازی که افزونه‌های آنچنانی وجود نداره و باید از کدهای html و css که تو سایت‌های قالب وبلاگ پیدا میشه استفاده کنید. برای افزونه کاربردی هم بهتره بر اساس نیازتون بفرمایید تا معرفی کنم.
     در حالت کلی تا زمانی که به امکانات یا قابلیت‌هایی نیاز ندارید بهتره افزونه نصب نکنید و قبل از نصب هم حتما روی لوکال هاست تست کنید که اگر نیازتون رو رفع میکنه داخل سایت استفاده کنید.

     1. مثلا افزونه Elementor برای زیباسازی خوب نیست؟ یا اسلایدر؟
      چون اطلاعاتی در زمینه کدهای html و css ندارم میگم
      یه افزونه برای کش وردپرس
      افزونه برای مگامنو و برای تصاویر
      و یه سوال که خیلی وقته در گیرشم میگن مطلب کپی گذاشتن سئو سیاه میده پس چطور سایتایی مثل بیتوته یا برترینها 90% مطالبشون کپی شده هستش و هیچ مشکلی ندارن؟ و با ویرایش کردن عنوان مطلب دیگه اون مطلب کپی حساب نمیشه؟ یعنی ما روزانه 100 تا پست اینجوری هم بزاریم ارزشی نداره؟ و اگه نداره سایت برترینها و بیتوته و خیلی از سایت های خبری دیگه جیکار میکنن؟
      چقدر سوال پرسیدم شرمنده

      1. سلام و احترام، بله این افزونه‌ها خوب هستن و همونطور هم که تو کامنت قبلی گفتم باید بسته به نیازی که دارید از افزونه مناسب استفاده کنید. افزونه‌های مشابه داخل وردپرس زیاد هستند که هر کدوم امکانات خاصی رو به ما میده، امکاناتی که توی یه افزونه بهشون نیاز داریم و یه سری امکانات دیگه که شاید اصلا به دردمون نخوره. تو همین موضوع کش که اشاره کردید به همین شکل هست. به عنوان مثال افزونه WP Fastest Cache خوب برای کش هست که امکانات زیادی در اختیار قرار میده و ما رو از استفاده از چند افزونه مثل Gzip، CDN و… بی نیاز میکنه که شاید به این امکانات نیازی نداشته باشیم، پس تو این حالت میام و از افزونه WP-FFPC استفاده میکنیم که تمرکزش روی کش وردپرس هست.یکنیم که تمرکزش روی کش وردپرس هست.
       به همین خاطر باید اول لیستی از امکانات مد نظر رو آماده کنید و بعد اقدام به استفاده از افزونه مناسب بکنید. چون استفاده زیاد از افزونه باعث کند شدن وردپرس میشه.

       این سایت‌ها چون از مدت‌ها پیش بودن، برای همین سرعت ایندکسشون نسبت به سایتی که چند هفته یک بار پستی میزنه خیلی بالاتره، برای همین مطالبی که کپی میشن و با کمی تغییرات درج میشن، ابتدا از سمت چنین سایتی ایندکس میشه که همین مسئله باعث میشه توی بالا گرفتن در نتایج از منبع پیشی بگیرن. البته این موضوع کم کم داره کم رنگ‌تر میشه و به زودی باید شاهد رفع این مشکلات باشیم.
       سعی کنید همیشه مطلب به صورت اختصاصی و با نگارش خودتون تهیه کنید. اگر الآن کپی به حساب نیاد، قطعا در آینده مشکل ساز خواهد شد و این همه وقت و انرژی که روی سایت با محتوای کپی گذاشتید، از بین میره، اما اگر همین وقت رو روی تولید محتوا اختصاصی بزارید، سریع‌تر به نتیجه میرسید.

       پ.ن: با عرض پوزش این کامنتتون رفته بود تو اسپم برای همین متوجه نشدم.

 6. سلام
  میخواستم در سایتم باکس جستجو باشه که با وارد کردن نام شهر و مکان مثلا فروشکاهی را همراه با موقعیتش در گوگل مپ نشان بده از چه افزونه ای استفاده کنم؟
  همچنین چطور باکس جستجو را بجای اینکه در هدر یا فوتر باشه در صفحه اصلی بیارم؟

 7. سلام و خسته نباشید
  به جرعت میتونم بگم میزبان فا کامل ترین ارشیو اموزش وردرس هست و تشکر میکنم از مطالب و اموزش های عالی و راحتتون.

  یک سوال داشتم و اون اینه که چطور میتونم وقتی نوشته ای رو منتشر میکنم بره به یه برگه خاص باری مثال؟
  یه نوشته مربوط به سنگسابی بره برگه سنگسابی
  نوشته کفسابی بره به برگه کفسابی
  آیا هنگام نوشتن باید برگه ای رو انتخاب کنم؟

 8. سلام خسته نباشید
  ببخشید چطوری میتونم یک نوشته در صفحه اول سایت بگزارم که ادامه مطلب داشته باشه و بره صفحه بعد

 9. وقت بخیر.من به پشت صحنه سایتم دسترسی ندارم باید چکارکنم؟فعلا فقط دامین رو خریدم میخاستم کار کنم ولی پشت صحنه خطای 404 نشون میده

 10. سلام میخوام نماد بگیرم بهم گفتن لینک درج شکایات بزارم چطور باید بزارم با تشکر

  1. سلام، یک برگه بسازید و محتوای ارسال شکایت رو داخل بزارید. بعد این برگه رو بر اساس شرایط اینماد تو مکانی که تعیین کردن قرار بدین.

  1. برید از سایت ای‌نماد یکی از سایت‌ها رو که نماد داره رو انتخاب کنید و به عنوان نمونه ازشون برای ساخت محتوای شکایت استفاده کنید.

 11. وردپرس من به طور ناگهانی بخش قالب رو دیگه نداره ، مشکل از کجا می تونه باشه؟
  یعنی بخش مادر رو داره و بخش چیدمان و بخش وسط که انتخاب قالب هست رو نداره .

  1. سلام، از بالای صفحه سمت چپ روی گزینه تنظیمات صفحه کلیک کنید و تیک نمایش دادن این بخش‌ها رو فعال کنید.

   1. نه متاسفانه ، گزینه ای در ان قسمت نبود.
    من فکر میکنم سهوا فایلی رو یا تغییر نام دادم و حذف کردم و چون مشکل حل نشد من بک آپ قبلی سایت رو دوباره بارگذاری کردم و گزینه ها برگشت.

    الان سوالی دررابطه با اضافه کردن یوزر از طریق فرم هایی که خودم نوشتم و روی سایت وردپرس کار گذاشتم دارم، از تابع wp_insert_user استفاده می کنم ولی کار نمیکنه ، شما می تونید راهنمایی کنید؟

 12. سلام وقت بخیر جناب آقای صادقی عزیز
  من قبلا یک برگه ایجاد کرده بودم که نیمخواستم در درسترس باشه ولی که کارهاش تموم شده میخوام در منوی اصلی زیرمنوی محصولات قرار بدم اینم بگم که قبلا هم دقیقا همین حالت را داشت ولی بخاطر اینکه محصول داشتم تکمیل می کردم گفتم یکی نفر این برگه را غیرفعال کرده الان هرجا را می بینم نمیتونم فعالش کنم تا در زیرمحصولات قرار بگیره ممنون میمش راهنمایی کنید تشکر

 13. سلام. وقت بخیر.
  صفحاتی مثل گالری تصاویر، مقالات، مشروح مقاله و… چطور ایجاد میشن؟

  1. سلام،
   این صفحات یا برگه هستند که با صفحه ساز محتواشون طراحی شده و یا اینکه باز هم برگه هستن و دسته بندی مشخص شده رو نشون میدن یا اینکه کلا دسته بندی هستن. روش‌های زیادی برای ساختن چنین صفحاتی وجود داره.

 14. سلام. وقت بخیر. میخواستم بپرسم برگه هایی مثل پرسشهای متداول، ارتباط با ما ، پرداخت صورتحساب، حریم خصوصی ، حساب کاربری و …. باید قابل ایندکس شدن باشن یا خیر؟
  متشکرم

 15. سلام.چطور میشه وقتی نوشته رو انتشار میدم در قسمت برگه ای که میخوام قرار بگیره؟؟

  1. سلام فاطمه عزیز؛
   می تونید محتوای مورد نظرتون رو در برگه دلخواهتون وارد و انتشار بدید.
   از قسمت پیشخوان به بخش برگه ها رجوع کنید. برگه دلخواه رو ایجاد و محتوای مورد نظرتون رو درون اون بنویسید.
   اگر قبلا این برگه ایجاد شده تنها کافیه روی دکمه edit پایین اون کلیک و برگه رو ویرایش کنید و در آخر روی دکمه بروزرسانی کلیک کنید.

   اما اگر منظورتون انتشار چندین محتوا در کنار به صورت منسجم هست بهتره یک دسته بندی ایجاد کنید و محتواهای مد نظر و مرتبط رو داخل اون دسته قرار بدید در نهایت اسم اون دسته بندی رو می تونید داخل منوبار یا محل مدنظر خودتون قرار بدید.
   باز یک روش دیگه هم هست اگر لینک مستقیم نوشته ها رو داخل برگه قرار بدید براشون باکس ایجاد میشه به صورت ستونی کنار هم داخل برگه قرار میگیرن .

 16. با سلام و عرض سپاس،
  بنده سایتی رو راه اندازی کردم ولی صفحات پیش ساخته قالب رو پاک نکردم، و در نتیجه وقتی داخل گوگل سرچ میکردم برخی از اونا رو هم میاورد. بعد از سرچ کنسول و remove url استفاده کردم و در نتیجه از نتایج جستجو خارج شدند. حالا خیلی از صفحات پیش ساخته هستند که من هنوز پاکشون نکردم البته در نتایج جستجو نشون داده نمی شوند، میخاستم بدونم اگر اونا رو از حالت انتشار به حالت پیش نویس تغییر بدم آیا دیگه توسط گوگل ایندکس نمی شوند؟ این کار به سئو ضربه نمی زنه؟
  در کل اگر سایتی رو تازه راه اندازی کنم و همون ابتدا صفحات پیش ساخته رو از انتشار به پیش نویس تغییر وضعیت بدم آیا این کار باعث میشه که دیگه توسط موتورهای جستجو ایندکس نشه؟ آیا این کار به سئو ضربه نمی زنه؟

 17. سلام روز بخیر
  یک سوال داشتم, چه طور میتونم برگه ای رو بسازم و منتشر کنم , اما به طور عمومی دیده نشه؟

  1. سلام وقت بخیر؛
   اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم قصد دارید نمایش برگه به بازدیدگنندگان رو محدود کنید.
   داخل همون برگه سمت چپ، در قسمت قابلیت نمایش می تونید گزینه دلخواهتون رو انتخاب کنید.
   خصوصی سازی برگه وردپرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن