هاست ایران میزبان فا
آموزش های وردپرس

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس یکی از مباحثی است که برای هر وبسایت وردپرسی میتونه پیش بیاد و مواقعی به وجود میاد که هرکاری می‌کنید تا ایمیل‌های شما به دست گیرندگان سایت برسند ارسال نشده و عملا به هیچ شکل نمی‌تونید تا ایمیل‌های خودتون را به دست گیرندگان خود برسونید. این داستان فقط به اینجا ختم نشده و میتونه در مواردی مثل ارسال نشدن ایمیل هنگام ثبت نام در وردپرس، عدم ارسال ایمیل هنگام ارسال نظر در سایت و عدم ارسال ایمیل هنگام ارسال یک فرم تماس در وردپرس رخ بده که برای مدیریت سایت هم هیچ ایمیلی از سمت وردپرس ارسال نشود. بنابراین در این آموزش قصد دارم تا ابتدا به این موضوع بپردازم که چرا اصلا ایمیل‌های ما در وردپرس ارسال نمیشوند؟ و سپس به معرفی راهکارهایی جایگزین بپردازم که با استفاده از اونها می‌تونید تا با خیال راحت ایمیل‌های خودتون را در وردپرس برای کاربران ارسال کنید، پس تا انتها همراه ما باشید.

چرا ایمیل‌های وردپرس ارسال نمی‌شوند؟

همونطوری که می‌دونید وردپرس برای ارسال ایمیل از تابع ()mail در زبان php استفاده می‌کنه که در صورت فعال نبودن این تابع بر روی هاست به هر دلیلی عملا هیچ ایمیلی به گیرندگان از سوی وردپرس هم ارسال نخواهد شد، بنابراین لازمه تا این تابع همیشه بر روی هاست فعال بوده و به درستی کار کنه؛ از طرف دیگه گاهی هم پیش میاد که ایمیل‌های شما به درستی ارسال می‌شوند و هیچ مشکلی هم در تابع ایمیل php هاست وجود نداره اما به دلایل گوناگونی ایمیل شما به عنوان اسپم نزد سرویس دهنده‌های ایمیل شناسایی شده و در این حالت معمولا ایمیل‌ها به پوشه هرزنامه ارسال خواهند شد.

پس می‌بینیم که در حالت کلی برای ارسال نشدن ایمیل در وردپرس دو مشکل داریم که در حالت کلی یا ایمیلی ارسال نمیشه و یا اینکه ایمیل ارسال میشه اما به دلیل اینکه ایمیل شما به عنوان اسپم شناخته شده هر ایمیلی که ارسال می‌کنید وارد پوشه هرزنامه هاست خواهد شد که برای رفع این مشکل تنها راهش اینه که افراد زیادی ایمیل شما را به عنوان not spam ثبت کنند تا سرویس دهنده‌های ایمیل مثل گذشته ایمیل شما را به عنوان هرزنامه و اسپم در نظر نگیرند و ایمیل‌ها به درستی وارد صندوق ورودی کاربران شود.

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

پس طبق توضیحات بالا در اولین اقدام باید شما با مدیریت هاست خودتون در ارتباط باشید و ازشون بخواهید تا مشکل ارسال نشدن ایمیل در هاست را بررسی کنند و اگر هاست شما در تابع ایمیل php دچار مشکل شده اون را برطرف کنند تا امکان ارسال ایمیل برای شما فراهم شود.

اما برای رفع مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس بهترین راهکار این خواهد بود تا از یک روش برای ارسال ایمیل واسطه استفاده کنید. یعنی اینکه از سایت‌هایی که با قرار دادن یک API می‌تونند تا ایمیل‌های ارسالی شما را به دست کاربران برسانند استفاده کنید. شاید حالا از خودتون بپرسید که چنین راهکاری چه مزیت‌هایی میتونه داشته باشه؟ در پاسخ به این سوال میشه به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • اطمینان از اینکه ایمیل‌های ارسالی به صندوق ورودی ارسال خواهند شد و هیچگاه به عنوان اسپم شناسایی نشده و در پوشه هرزنامه قرار نخواهند گرفت.
 • استفاده مناسب از منابع هاست به دلیل اینکه ایمیل‌های ارسالی توسط تابع ایمیل php هاست ارسال نمیشوند که در این صورت درصد اینکه سایت شما به عنوان اسپم شناسایی بشه وجود نخواهد داشت و هم اینکه اگر سایت شما پربازدید باشه و روزانه ایمیل‌های زیادی در اون ارسال شود با محدودیت در ارسال ایمیل مواجه نخواهید شد.

پس می‌بینیم که ارسال ایمیل به صورت یک واسطه برای سایت ما بهتر خواهد بود و اطمینان کاملی هم از این خواهیم داشت که ایمیل‌ها صددرصد به دست کاربران در صندوق ورودی میرسند. بنابراین برای راه‌اندازی یک سرویس واسط می‌تونید تا از راهکاری که در ادامه به اون میپردازم استفاده کنید.

حل مشکل ارسال ایمیل در وردپرس با سرور SMTP جیمیل

در این روش می‌تونید تا از افزونه Easy WP SMTP برای ارسال ایمیل در وردپرس با استفاده از سرویس جیمیل استفاده کنید. بنابراین قبل از هرکاری باید این افزونه را دانلود کرده و نصب کنید، اگر با نصب افزونه در وردپرس آشنایی ندارید میتونید تا از آموزش آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس استفاده کرده و افزونه مورد نظر را نصب و فعال کنید. این افزونه تا به امروز تونسته تا بیش از 200.000 نصب فعال را به خود اختصاص بده که نشون از محبوبیت افزونه برای ایجاد ارسال ایمیل SMTP در وردپرس مورد استفاده قرار میگیرد.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Easy WP SMTP در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرس شما افزوده خواهد شد، بنابراین مشابه تصویر زیر به مسیر تنظیمات> Easy WP SMTP مراجعه کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

حالا همونطور که در تصویر بالا و در تنظیمات افزونه Easy WP SMTP مشاهده می‌کنید تنظیمات هر قسمت را بر اساس توضیحاتی که در زیر ارائه شده سفارشی سازی کنید.

From Email Address: در این فیلد آدرس جیمیل خودتون و یا هر آدرس ایمیلی که قصد دارید از طریق SMTP اون ایمیل‌های خود را ارسال کنید را وارد کنید.

From Name: در این فیلد نام دلخواه خودتون را وارد کنید. این نام در ایمیل‌های ارسالی به کاربران در عنوان ایمیل نمایش داده خواهد شد.

SMTP Host: در این فیلد آدرس SMTP ایمیل خود را وارد کنید. هر سرور ایمیل دارای یک آدرس SMTP هستش که اگر از جیمیل استفاده می‌کنید باید در این فیلد از آدرس smtp.gmail.com استفاده کنید.

Type of Encription: از این بخش گزینه SSL را انتخاب کنید. البته اگر سرور شما از SSL پشتیبانی می‌کند آن را بر روی این گزینه قرار دهید، در غیر این صورت آن را بر روی TLS قرار دهید.

SMTP Port: در این فیلد نیز پورت سرور SMTP خود را وارد کنید. از اونجایی که ما قراره تا با استفاده از اکانت جیمیل اقدام به ارسال ایمیل کنیم باید پورت موجود برای جیمیل را که عدد 465 هستش وارد کنیم.

SMTP Authentication: ابتدا این گزینه را بر روی حالت NO قرار داده و یک ایمیل تست ارسال کنید، اگر ایمیل مورد نظر ارسال شد تنظیمات را تا همین بخش ادامه دهید، اما اگر ایمیلی ارسال نشد آن را بر روی YES قرار داده و سپس آدرس و رمز اکانت جیمیل خود را وارد کنید. معمولا این گزینه باید بر روی Yes تنظیم شده باشه چرا که برای ارسال ایمیل از طریق اکانت جیمیل لازمه تا افزونه از نام کاربری و رمز اکانت استفاده کنه و دسترسی به اکانت ایمیل براش فراهم باشه.

SMTP username: در این گزینه آدرس جیمیل خود را برای بررسی و استفاده از SMTP وردپرس وارد کنید.

SMTP Password: در این گزینه هم رمز اکانت جیمیل خود را وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

بسیاری از کاربران هنگام استفاده از SMTP جیمیل در وردپرس این مشکل را دارند که همچنان ایمیلی از این طریق ارسال نمی‌شود. برای رفع این مشکل اگر تایید دو مرحله‌ای بر روی اکانت فعال باشد افزونه به دلیل درخواست کد تایید هویت 6 رقمی که به شماره همراه شما پیامک می‌شود دسترسی نداشته و بنابراین اتصال به اکانت جیمیل را نخواهد داشت؛ پس عملا تا زمانی که قادر به اتصال اکانت گوگل شما نباشه ایمیلی ارسال نخواهد شد. برای حل این مشکل کافیه تا به تنظیمات اکانت خودتون در گوگل مراجعه کرده و تایید دو مرحله‌ای را غیرفعال کنید.

حالا تنظیمات را ذخیره کرده و با اسکرول کردن به انتهای صفحه تنظیمات افزونه یعنی در بخش Testing and debugging settings یک ایمیل تست ارسال کنید. برای ارسال ایمیل تست در فیلد To آدرس دریافت کننده ایمیل را ارسال کنید تا ایمیل از طریق SMTP وردپرس برای اون ارسال بشه و سپس در فیلد Subject عنوان ایمیل خودتون را وارد کرده و در نهایت در فیلد Message متن ایمیل خودتون را وارد کرده و روی دکمه Send Test Email کلیک کنید.

حالا از این پس هر ایمیلی که در وردپرس ارسال کنید از طریق SMTP و بدون هیچ گونه مشکلی ارسال خواهد شد و خیالتون هم از بابت دریافت ایمیل آسوده خواهد بود.

رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در لوکال هاست زمپ

یکی از مشکلاتی که کاربران در هنگام طراحی سایت دارند این است که هنگام استفاده از لوکال هاست امکان ارسال ایمیل را ندارند. بنابراین استفاده از این افزونه‌ها می‌تواند مشکل عدم ارسال ایمیل در لوکال هاست را برطرف کند تا سایت خود را به صورت کامل در لوکال هاست پیاده سازی کنند و در نهایت به هاست منتقل کنند. اما در برنامه لوکال هاست XAMPP مشکلی وجود دارد که با استفاده از این افزونه هم نمیتوان ایمیل ارسال کرد.

به دلیل اینکه در برنامه لوکال هاست زمپ از توابع خود php برای ارسال ایمیل استفاده می‌شود این توابع فقط و فقط در نسخه 32 بیتی ویندوز کار می‌کنند و امکان ارسال ایمیل در لوکال هاست را خواهید داشت. اما افرادی که از نسخه 64 بیتی ویندوز استفاده می‌کنند به این روش قادر به ارسال ایمیل در لوکال هاست نخواهند بود. بنابراین بهتر است از افزونه دیگری استفاده کنید که امکان ارسال ایمیل را به شما خواهد داد. افزونه‌ای که برای کلیه نسخه‌های ویندوز در لوکال هاست امکان ارسال ایمیل را خواهد داد با نام wp mail smtp در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که برای استفاده از این افزونه میتونید از آموزش رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در لوکال هاست زمپ استفاده کنید. دقت داشته باشید که برای اینکه امکان ارسال ایمیل را داشته باشید باید از حالت ارسال ایمیل با استفاده از API گوگل اقدام کنید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس و عدم ارسال ایمیل وردپرس اقدام کنید. اگر در رابطه با این آموزش سوالی داشتید و یا مشکلی در حین کار باهاش براتون به وجود اومد میتونید تا از بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
رفع مشکل ارسال ایمیل در وردپرس
4.4 (88.24%) 17
برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۶۴ نظرها

  1. سلام و روز بخیر علی آقا
   بله خوشبختانه یکی از بزرگترین مزیت‌های وردپرس اینه که افزونه‌های مختلف برای انجام کاری وجود داره که بسته به امکانات هر یک از افزونه‌ها و نیاز سایتمون می تونیم از هرکدومشون نهایت استفاده را ببریم.
   حتما در آینده به معرفی سایر افزونه‌ها در همین زمینه هم می‌پردازم.
   موفق باشید 🙂

 1. سلام
  من از عین همین آموزش شما اکانت جیمیل خودم را وصل میکنیم ولی بازم ایمل های سفارش خرید و غیره اسپم میره مشکل از چی میتونه باشه؟
  ایا افزونه دیگه ای هست بهتر از این باشه یا راهی بدون افزونه هست؟

  1. سلام و روز بخیر، به این اکانتی که وصل کردید اگر دستی خودتون از جیمیل ارسال کنید به صندوق ورودی میره؟ ممکنه اکانت جیمیل به عنوان اسپمر شناسایی شده باشه، از یک اکانت دیگه استفاده کنید.

   1. سلام با چند اکانت استفاده کردم بازم ارسال نمیکنه.
    ایمیل ها سالم هستند و ایمیلی که ارسال میشه به پوشه ایندکس میره.

  1. سلام و وقت بخیر
   این خطا به دلیل SMTP/Mail server هست که برای این منظور باید با پشتیبان هاستینگ خودتون ارتباط برقرار کنید تا مشکل را بررسی و رفع کنند.
   موفق باشید

 2. سلام خسته نباشد ایمیل های من ارسال نمیشوند و مینویسه که شما ایمیل های زیادی فرستادین توانایی اضافه مردن مخاطب را ندارد

  1. سلام و وقت بخیر، در اتصال به SMTP خطا رخ داده، از چه سرویسی استفاده می‌کنید؟ اگر ورود دو مرحله‌ای فعال هست غیرفعال کنید. همچنین در وارد کردن اطلاعات SMTP ایمیل هم دقت کنید که درست وارد شده باشند. برای راهنمایی بهتر توضیحات بیشتری ارائه دهید که چه کارهایی انجام دادید.

   1. با تشکر از پاسخ و توجه شما
    برای تست این افزونه ، جمیل جدید ساختم و نحوه ورود هم یک مرحله ای هست. یوزر نیم و پسورد هم کاملا درست وارد میکنم.
    با توجه به اینکه دارم رو local کار میکنم فایروال رو هم خاموش و کل eset Internet security رو غیر فعال کردم ولی باز نتیجه ای نداشت.مشخصات وارده هم عبارت است از:
    smtp.gmail.com
    465
    ssl
    SMTP Authentication هم فعال هست. بیش از 10 مرتبه چک کردم.
    من از Xampp 3.2.2 و ویندوز 8.1 64 بیت استفاده میکنم.
    ولی یک نکته دیگه هم هست در قسمت تنظیمات پیشرفته این افزونه یک قسمت برای Log فایل هست وقتی اونو هم فعال هست و بعد از رخ دادن خطای اتصال، فایل log ایجاد نمیشه و وقتی میخوام فایل log ببینم پیام میده
    Warning: fopen(E:\xampp\htdocs\wordpress\wp-content\plugins\easy-wp-smtp/): failed to open stream: No such file or directory in E:\xampp\htdocs\wordpress\wp-content\plugins\easy-wp-smtp\easy-wp-smtp-admin-menu.php on line 536
    Can’t open log file

 3. ببخشید فراموش کردم بگم که برای بررسی و اطمینان از عملکرد درست نت و تنظیمات ویندوز ، اطلاعات اتصال رو در قسمت اوت وارد کردم و به راحتی وصل شد. ممکنه اشکال از فعال نبودن قابلیت ارسال ایمیل در Xampp باشه؟

  1. سلام و وقت بخیر،
   با این توضیحاتی که دادید ظاهر که مشکلی نداره و باید کار بکنه، احتمالا اشکال از همین جاست. یا اینکه سطح دسترسی فایل یا پوشه‌ای از افزونه حالا به هر دلیلی تغییر پیدا کرده. این دو مورد را بررسی کنید و نتیجه را اعلام کنید.

 4. در مورد xampp میشه راهنمایی کنید تنظیمات صحیح چیه و برای دسترسی به تنظیمات smtp در xampp کجارو باید چک کنم.

  1. وقت بخیر، لطفا از تاپیک زیر استفاده کنید. چند سالی هست زمپ استفاده نمی‌کنم اطلاعی ندارم. سیستم عامل منم ویندوز نیست که نصب کنم و بعد از تست راهنمایی کامل ارائه بدم. اگر با تاپیک زیر نتیجه‌ای گرفتید دوست داشتید همینجا نتیجه را اعلام کنید که بقیه دوستان هم بتونند استفاده کنند + اینکه آموزش را هم اپدیت کنیم.
   https://stackoverflow.com/questions/15965376/how-to-configure-xampp-to-send-mail-from-localhost
   موفق باشید 🙂

 5. من علت رو پیدا کردم و اینجا ذکر میکنم تا افراد دیگه سردرگمی من رو نداشته باشن.

  علت اینکه این افزونه قادر به برقرای ارتباط نیست برمیگرده به اینکه داره مستقیما از توابع php زمپ استفاده میکنه همونطور که در پایین میبینید خود زمپ مرتبا تاکید کرده که توابع ارسال ایمیل [mail function] این لوکال هاست فقط و فقط روی ویندوز های 32 بیتی کار میکنه.

  [mail function]
  ; For Win32 only.
  ; http://php.net/smtp
  SMTP=localhost
  ; http://php.net/smtp-port
  smtp_port=25

  ; For Win32 only.
  ; http://php.net/sendmail-from
  ;sendmail_from = me@example.com

  افرادی که قصد دارن از سرویس smtp جیمیل در Xampp و ویندوز 64 بیتی استفاده کنند باید از افزونه یا پلاگین wp mail smtp بهره ببرند چون از API های گوگل استفاده میکنه.
  لطفا این نکته مهم رو هم در توضیحات قید بفرمایید.
  موفق و پیروز باشید.

  1. سلام و وقت بخیر،
   تشکر از شما بابت اشتراک گذاری، در یک آموزش جدا معرفی شد و در همین آموزش هم توضیحات داده شد تا دوستان استفاده کنند.
   موفق باشید 🙂

 6. سلام و خسته نباشید من برای ارسال ایمیل هرکاری کردم این کار هم نشد ارور زیر را میدهد ممنون میشم راهنمایی کنید یا یک روشی چیزی معرفی کنید

  SMTP NOTICE: EOF caught while checking if connectedSMTP Error: Could not connect to SMTP host.SMTP Error: Could not connect to SMTP host.

 7. با سلام ارور زیرو میده .ممنون میشم راهنمایی کنید

  SMTP NOTICE: EOF caught while checking if connectedSMTP Error: Could not connect to SMTP host.SMTP Error: Could not connect to SMTP host.

  1. سلام و وقت بخیر، دو راهکار زیر را تست کرده و نتیجه را اعلام کنید.
   1. در صورتی که در سایت خودتون از SSL استفاده می‌کنید ابتدا از فیلد Type of Encription گزینه SSL را انتخاب کنید و سپس پورت را روی 465 قرار دهید.
   2. گزینه Type of Encription را روی حالت TLS قرار داده و از پورت 587 استفاده کنید.

 8. سلام نکته ای ک یادم رفت ذکر کنم اینه که من از xamp استفاده نمیکنم ارائه دهنده هاستم پارس پکه و از direct admin استفاده میشه

  1. آموزشی که معرفی شد برای لوکال هاست و هاست قابل استفاده هست و تفاوتی در این نیست که در چه محیطی استفاده می‌کنید. تنها فرقش در اون مرحله‌ای هست که آدرس سایت خودتون را وارد می‌کنید. اگر لوکال هاست بود باید در API گوگل آدرس لوکال هاست و اگر سایت آنلاین بود آدرس دامنه خودتون را در تنظیمات API گوگل انتخاب کنید.

 9. باسلام وقت بخیر. ببخشید یه مشکلی در ارسال ایمیل هام ایجاد شده. چهار تا جیمیل روی برنامه thanderbird دارم و برای تست عملکرد افزونه subscribe reloaded با سه تا از جیمیل ها در سایتم نظر میدادم و با جیمیل اصلی از وردپرس پاسخ نظرات رو ارسال میکردم. مشکل از جایی شروع شد که وقتی برای یکی از ایمیلهای نظر دهنده از وردپرس پاسخ به دیدگاه میدادم ایمیلی برام ارسال میشد که Delivery Status Notification (Failure). تقریبا چهار یا پنج بار به دیدگاه پاسخ دادم و این پیغام خطا به همین تعداد در ایمیلم ارسال شد. بعد از اون دو پاسخ به سایر دیدگاه ها دادم و مشکلی نبود ولی بعد از این پاسخ ها پیامی در ایمیل اصلیم اومد که : “شما به حداکثر محدودیت مجاز برای ارسال رایانامه رسیده‌اید. پیام‌تان ارسال نشد.” . سوالم اینه که مگه محدودیت ارسال جیمیل 500 تا در 24 ساعت نیست؟ چرا این پیام برام ارسال شده و دیگه به هیچ ایمیلی نمیتونم پیام بفرستم! این رو هم اضافه کنم که از wp mail smtp در وردپرس استفاده میکنم و سرور رو هم روی جیمیل تنظیم کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید. باتشکر.

  1. سلام، فکر می‌کنم این مشکل بخاطر این هست که روی نظرات محدودیت اعمال شده. برای اطمینان توی یکی از نظرات دیگه هم همین کار رو چند بار تکرار کنید.

 10. انجام دادم ولی رفع نشد. وقتی با یک ایمیل دیگه در سایت نظر میدم دو تا ایمیل در میل اصلی میرسه که یکیشون اطلاع میده نظری منتظر تایید هست و دومی میگه: “شما به حداکثر محدودیت مجاز برای ارسال رایانامه رسیده‌اید. پیام‌تان ارسال نشد. نویسنده ….. آی پی …..”
  فکر کنم دلیلش همون ایمیلی باشه که در راهنمای گوگل گفته شده اگه اسپم شده باشه یا مشکلی داشته باشه و چند بار بهش میل بزنید و سرور نتونه میل رو بهش برسونه (و خطای Delivery Status Notification (Failure) پنج شش بار برام ارسال شد) ایمیل ارسال کننده هم برای مدتی خروجیش مسدود میشه.
  از خود thanderbird به هر جیمیلی پیام بدم این پیغام رو میده. میگه سهمیه تموم شده.
  An Outgoing server (SMTP) error occurred while sending mail. The server responded: 5.4.5 Daily user sending quota exceeded. e12-v6sm2658275wrt.29 – gsmtp.

 11. سلام اگه بخوایم کاری کنیم که کاربر واسه ثبت نام در سایت ورد پرسی ما ، از طرف سایت ما ایمیل تایید براشون ارسال نشه و کاربر بدون نیاز به ورود به ایمیلشون و تایید زدن ، اکانتش فعال بشه !
  من میخوام این قضیه غیر فعال بشه . یعنی حتی شده یه ایمیل فیک که هم بده در جا توی سایتم فعال بشه و بتونه وارد بشه به سایتم.
  میشه بگین چجوری میتونم این کارو بکنم؟

  1. سلام، روند ثبت نام در وردپرس به این شکل هست که روی لینک تاییدیه که به ایمیل میره اگه کلیک بشه کاربر میتونه با کلیک روی لینک علاوه بر تایید ایمیلش رمزشو هم انتخاب بکنه. حالا اگه تو سایت شما هم همینطوره و بر اساس قالب یا افزونه‌های عضویت که دارید تغییری در این روند نیست کافیه امکان انتخاب رمز موقع ثبت نام رو به کاربر بدین که برای این کار میتونید از افزونه زیر استفاده کنید.
   https://wordpress.org/plugins/theme-my-login/

   1. یعنی عضویت کاربر جدید به این شکل باشه که یه ایمیل و یه نام کاربری و یه رمز بده ، و همین !
    و دیگه نیاز نباشه بره توی ایمیلش و لینک تایید رو بزنه ؟
    اگه اینجوری باهش که من همین رویه رو میخوام .. همین افزونه کارم رو راه میندازه ؟

    1. بله همینطوره، البته بستگی به افزونه‌ها و نقش کاربری که دارید هم میتونه داشته باشه. تست کنید ببین کارتون رو راه میندازه یا نه.

     1. عالی بود. ممنون از راهنمایی شما و پشتیبانی سریع شما.
      واقعا همون چیزی بود که میخواستم و خیلی وقت بود دنبالش بودم.
      دست شما و این پشتیبانی و این سایت میزبان فا درد نکنه .

 12. جسارتا مسخرست!
  هاست های شما مشکل دارد. هاست باید به صورت پیش فرض تابع mail را پشتیبانی کند تا نیاز به این مسخره بازی ها نباشد. بیخودی افزونه زیاد می کنید در وردپرس!

  1. سلام،
   جسارتا این مشکل چیزی نیست که محدود به یک شرکت هاست یا سرور خاصی باشه. آی‌پی ارسال کننده ایمیل ممکنه به هر دلیلی به عنوان اسپم شناخته بشه یا اینکه کلا بخاطر ایجاد مشکل ایمیلی ازش ارسال نشه. اگر در سطح جهانی هم جستجو کنید، کلی آموزش مشابه همین در سایت‌های خارجی وجود داره که از این راهکار به عنوان یک راه در رو استفاده میشه و بعد از رفع مشکل از سمت سرور مجددا میشه با تابع mail ایمیل‌ها رو ارسال کرد.

 13. ما روزانه بین ٣٠ تا ایمیل ارسال میکنیم از سایتمون. مشکلی که وجود داره اینه که گاهی پیام میاد که چون ۵ تا ایمیل شما not deliver شده ٢۴ ساعت ایمیلمون غیر فعال میشه. اما نکته جالب اینه که ما به ادرسهای جدید ایمیل نمیزنیم که ناشناس باشن با ادرسهایی کار داریم که بصورت مرتب ایمیل میزنیم اما گاهی این مشکل پیش میاد
  قبلنا این مشکل یکی دو ماه یبار پیش میومد اما الانا زیاد شده. هر سه روز تکرار میشه. شما ایا بصورت کار قراردادی میتونید مشکل سایت ما رو رفع کنید؟ چطور تماس بگیرم با شما؟

 14. سلام و عرض ادب، دریافت و ارسال ایمیل از سایت ما به خوبی انجام میشه، بعد از ثبت سفارش ایمیلی که به سایت میاد کاملا خوانا هستش ولی ایمیلی که به صورت اتوماتیک به مشتری ارسال میشه ایراد داره، یعنی فاکتور مشتری و ایمیلی که به صورت دستی بعد از تکمیل شدن سفارش ارسال میشه ایراد داره، ایمیل به صورت کدهای مبهم هستش و نوشته های فارسی به شکل اشکال عجیب غریب هستند، این مشکل بعد از آپدیت افزونه به وجود اومد و بعد از گذشت دو ماه و آپدیت جدید برطرف نشد، لطفا راهنمایی بفرمایید، با تشکر

  1. سلام، برای اینکه موقتا مشکلتون برطرف بشه افزونه رو به نسخه قبلی برگردونید و تو صفحه افزونه هم گزارش رو ارسال کنید که بررسی کنن.

   1. سلام و عرض ادب، برای اینکه افزونه رو به نسخه قبل برگردونم، آیا صلاح میدونید از افزونه wp-rollback استفاده کنم؟؟ ممنون و تشکر

   1. ممنون اونم تست کردم ولی نشد متاسفانه مشکل من اینکه موقع ثبت نام ایمیل نمیره ولی موقع بازگردانی رمز عبور و سایر موارد ایمیل میره فقط موقع ثبت نام ایمیل تایید نمیره چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

     1. ممنون از پاسخگوییتون راهی هستش که کلا ارسال ایمیل رو قطع کنم؟ میخوام موقع ثبت نام ایمیل فعال سازی ارسال نشه کلا راه هست برای این کار؟

      1. برای این کار باید متناسب با کدنویسی که روی سایت شما انجام گرفته(استفاده از افزونه یا استفاده از قابلیت پوسته) کار غیرفعال سازی رو انجام بدین. از یک کدنویس کمک بگیرید که سایتتون رو بررسی و موارد رو براتون انجام بدن.

 15. سلام و خسته نباشید وقتی این ارور را میدهد چکار باید بکنم ؟ :

  ایمیل نمی‌تواند فرستاده شود.
  دلیل ممکن: میزبان شما ممکن است تابع mail() را از کار انداخته باشد.

  رمز ورود به اکانتم را فراموش کردم و میخوام ریکاوری کنم نمیشه !!

  1. سلام وقت بخیر؛
   باید توابع مورد نیازتون رو با بخش پشتیبانی هاستتون مطرح کنید در برخی موارد توابع محدود میشن.
   در خصوص بازیابی رمز ورود به اکانت، منظورتون رمز ناحیه کاربریتون هستش؟
   اگر روی وب سایت ما اکانتی دارید و رمزش رو فرمواش کردید می تونید ایمیلتون رو برای بخش چت انلاین ارسال و درخواست بازیابی رمز بدید.
   رمز عبور براتون ارسال میشه.

   1. نه مشکل من راجب همون ورد پرس بود نه سایت شما
    من هاست ام لوکاله الان چکار کنم

    1. بله متوجه شدم. روی لوکال هاست امکان رد و بد کردن ایمیل ندارید .
     برای بازیابی رمز وردپرس می تونید از طریق phpmyadmin هم اقدام کنید. با لینک اموزش زیر، می تونید یک رمز جدید ست کنید و وارد وردپرس بشید. 🙂
     آموزش تغییر رمزعبور و نام کاربری وردپرس از طریق دیتابیس هاست

 16. سلام به شما
  مشکل من اینه که وقتی کاربر درخواست ارسال لینک بازیابی رمز عبور ووکامرس رو می‌ده ایمیل ارسال نمی‌شه
  در حالی که ایمیل تایید ثبت نام به سادگی از همین هاست ارسال می‌شه
  دلیلش چی می‌تونه باشه؟
  سپاس

  1. سلام روزبخیر؛
   پس مشکل از وب میل نمیتونه باشه. تنظیمات ارسال ایمیل در ووکامرس و فرم بازیابی رمز عبور رو هم یکبار بازبینی کنید.

   1. سلام.اقای صادقی یا خانوم اسماعیلی یا هر کسی که می تونه به من کمک کنه.ی مشکلی گیر کردم.از بس تکرار کردم مثل وسواسی ها افسردگی گرفتم.لطفا تو راهندازی به من کمک کنید.

    1. سلام روزبخیر؛
     مشکلتون رو مطرح کنید تا باهم چک کنیم.
     در صورت تمایل هم می تونید برای دریافت مشاوره با این شماره تماس بگیرید:
     02191001379

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن