آموزش های وردپرس

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس

ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس به عنوان یک پل ارتباطی با کاربران وبسایت شما خواهد بود تا بازدیدکنندگان و مشتریان شما بتوانند با استفاده از فرم ارتباط با ما در وردپرس اقدام به ارسال پیام برای شما بکنند. وقتی که اقدام به ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس میکنید این صفحه علاوه بر اینکه برای مخاطبان شما مهمه تا از طریق فرمی که در این صفحه وجود داره بتونن با شما ارتباط بگیرند این موضوع برای موتورهای جستجو هم تا حدودی از اهمیت بالایی برخورداره و جزو یکی از مهم‌ترین صفحات شما در وردپرس به حساب خواهد اومد.

در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌فا قصد دارم تا به نحوه ساخت فرم تماس وردپرس بپردازم که با استفاده از این آموزش میتونید اقدام به ساخت فرم تماس در وردپرس کرده و هر تعداد فیلی که قصد دارید در صفحه ارسال فرم کاربران از طریق اون قادر به ارسال درخواست خودشون باشند را اضافه کنید. پس اگر شما هم به دنبال آموزش کار با contact form 7 در وردپرس هستید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس

افزونه‌ای که برای ساخت صفحه ارتباط با ما در وردپرس قصد معرفی اونو دارم با عنوان Contact Form 7 در مخزن وردپرس به ثبت رسیده که یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های وردپرس در زمینه ساخت انواع فرم در وردپرس هستش که با استفاده از اون میتونید انواع فرم در وردپرس ایجاد کرده و هر نوع فیلد را در اون ایجاد کنید تا امکان دریافت تماس در وردپرس را فراهم کنید.این افزونه تا به امروز موفق شده بیش از 5 میلیون نصب فعال و کسب امتیاز 4.5 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از اون میتونید اقدام به ساخت برگه تماس با ما در وردپرس بکنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خودتون بکنید.

دانلود افزونه Contact Form 7

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان فرم تماس در پیشخوان سایت وردپرس شما افزوده خواهد شد، روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه و ساخت فرم تماس در وردپرس هدایت شوید. ّمونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید بعد از فعال شدن افزونه به صورت خودکار یک فرم ایجاد میشه که میتونید برای استفاده از فرم تماس همین فرم را انتخاب کرده و با کلیک روی دکمه ویرایش به صفحه شخصی سازی فرم هدایت شوید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

بعد از اینکه وارد صفحه ویرایش فرم تماس شدید ابتدا در بخش عنوان میتونید یک عنوان دلخواه برای تفکیک فرم‌هایی که در وردپرس میسازید را وارد کنید و سپس با اسکرول کردن به سمت پایین میتونید اطلاعاتی که قصد دارید در فرم تماس از کاربر دریافت کنید را وارد کنید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با استفاده از کادر قرمز رنگ که در تصویر مشخص شده میتونید انواع فیلد متنی، فیلد ایمیل، فیلد شماره، فیلد آدرس اینترنتی، فیلد چند گزینه‌ای، فیلد رادیویی، فیلد گزینه‌ای و… را انتخاب کرده و در فرم خودتون قرار دهید. به عنوان نمونه اگر قصد دارید تا یک فیلد چند رادیویی برای اینکه مشخص بشه کاربری که داره از فرم تماس استفاده میکنه آیا محصولی از شما خریداری کرده یا خیر میتونید ابتدا روی دکمه رادیو کلیک کنید تا پنجره زیر براتون نمایش داده بشه.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

حالا همونطور که در کادر قرمز رنگ مشخص شده هر تعداد گزینه را که دارید در یک خط وارد کنید و در نهایت روی دکمه گذاشتن برچسب کلیک کنید تا به فرم شما اضافه بشه. به همین ترتیب برای تعریف فیلدهای دیگه هم میتونید به این روش عمل کرده و در فرم خودتون اضافه کنید. در نهایت بعد از اینکه فیلدها به صورت کامل تعریف شدند روی سربرگ ایمیل کلیک کنید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

به: در این فیلد آدرس ایمیلی که قصد دارید تا فرم‌های تماس به این ایمیل ارسال شوند را وارد کنید. ایمیلی که در این فیلد وارد میکنید هرگاه کاربری یک فرم پر کنه بعد از ارسال محتوای فرم به این ایمیل ارسال خواهد شد.

از طرف: این گزینه مربوط به فرستنده ایمیل هست که در هنگام دریافت ایمیل عنوان سایت و ایمیل ارسال کننده در اون نمایش داده میشه که میتونید اونو شخصی سازی کنید.

موضوع: این گزینه هم نشانگر موضوع ایمیل خواهد بود که در اون ابتدا نام سایت شما ذکر شده و سپس برچسب مربوط به موضوع آورده شده که در موضوع چیزی که کاربر هنگام پر کردن ایمیل وارد کرده نمایش داده خواهد شد.

سرآیندهای اضافی: با استفاده از این گزینه هم میتونید از برچسب‌های اضافه استفاده کنید. برای نمونه وقتی روی پاسخ دادن در محیط ایمیل کلیک کنید پاسخ برای کاربری که این فرم را پر کرده ارسال خواهد شد.

محتوای پیام: از این بخش میتونید اطلاعات مربوط به فرم را که در مرحله قبل با استفاده از تگ‌های فرم تماس وردپرس ساختید را وارد کنید تا در محتوای ایمیل مشخص شده و براتون ارسال شوند. همونطور که در بالای فرم ایمیل میبینید تگ‌هایی که ازشون استفاده کردید و اونارو ساختید بر اساس آی‌دی نمایش داده خواهند شد، حالا تگ‌هایی که هنوز در این فرم وارد نکردید با حالت بولد نشون داده میشه و کافیه اونارو کپی کرده و هر تگ که مربوط به هر یک از فیلدایی که در فرم تعریف کردید را در محتوای پیام وارد کنید. در این صورت هر اطلاعاتی که در فرم تماس برای این فیلدها وارد شده باشه داخل محتوای ایمیل ثبت شده و براتون نمایش داده خواهد شد.

ایمیل 2: با فعال کردن این گزینه هم مجددا همین فرم نمایش داده میشه با اسن تفاوت که میتونید یک ایمیل دیگه هم وارد کنید تا وقتی کاربری فرم تماس را تکمیل کرده و ارسال کرد علاوه بر ایمیل فعلی که در فیلد به مشخص کردید در ایمیلی هم که در ایمیل 2 مشخص میکنید اطلاعات فرم تماس ارسال شود.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

با مراجعه به سربرگ پیام هم میتونید پیغام دلخواه خودتون را در روند ارسال فرم تماس وردپرس برای حالت‌های مختلف مثل خطا در ارسال فرم، ارسال موفقیت آمیز فرم، پر کردن اطلاعات اشتباه در فیلدها و… وارد کنید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

اگر به زبان‌های html و css هم تسط دارید میتونید از این بخش تنظیمات اضافی برای نمایش فرم در وردپرس و تعریف استایل را وارد کنید تا فرم تماس وردپرس با استایل دلخواه شما نمایش داده شود. در نهایت روی دکمه به‌روزرسانی فرم کلیک کرده و به منوی فرم تماس در پیشخوان وردپرس برگردید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

حالا همونطور که در تصویر مشاهده میکنید برای فرم ساخته شده شورت کدی ساخته شده که با قرار دادن این شورت کد در برگه دلخواه خودتون میتونید فرم تماس را نمایش دهید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

در نهایت بعد از اینکه شورت کد خودتون را در برگه قرار دادین مشابه تصویر زیر فرم تماس نمایش داده شده و کاربران قادر به ایجاد ارتباط با شما از طریق صفحه ارتباط با ما در وردپرس خواهند بود.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به ساخته فرم تماس با ما در وردپرس اقدام کنید. اگر در رابطه با این آموزش و نحوه ساخت فرم ارتباط با ما در وردپرس سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۳۱ نظرها

 1. سلام من همه تنظیمات رو طبق آموزش شما تنظیم کردم
  پیغام موفقیت ارسال هم میده
  ولی چیزی به ایمیل ها که دادم ارسال نمیشه!

  1. سلام، اگه مطمئن هستید که همه تنظیمات رو به درستی انجام دادین باید ارسال بشه، در غیر اینصورت ممکنه اشکال از عدم ارسال ایمیل از هاست باشه.

 2. با سلام
  من همه تنظیمات رو طبق راهنما انجام داده ولی پیغام مشکلی در ارسال پیام شما بوجود امده میده

 3. با سلام
  با چه تگی می توان قایلیت آپلود چند فایل پشت سر هم را در فایل های پیوست فرم فعال کرد؟

 4. منظور افزونه جانبی که با فرم تماس 7 قابل استفاده است؟
  اگر پاسخ مثبت است، کدام افزونه را پیشنهاد می کنید؟
  با سپاس

 5. سلام
  من این افزونه را نصب کردم ولی مشکلی که دارم اینه که یک فیلد فایل هم به فرمم اضافه کردم ولی فقط داخل ایمیل اسم فایل برام ارسال میشه خود فایل نیست. کدی که موقعی اضافه کردن فایل به من داده بود را قسمت ها فایل های پیوستم اضافه کردم ولی اثری نداشت

 6. سلام . خسته نباشید
  ممنون میشم اگه بگید برای نمایش پیام “همچنین ببینید” از چه افزونه ایاستفاده می کنین

  1. سلام روزتون بخیر؛
   از افزونه خاصی استفاده نمیشه
   این مورد داخل قالب کدنویسی شده.
   اما شما میتونید از افزونه نمایش مطالب مرتبط یا محبوب استفاده کنید.

 7. سلام من تاقسمت کدگذاری مشکلی نداشتم ولی بعدازاون نفهمیدم کدروکجاقراردادیدکه فرم تماس بالااومد

  1. سلام روشنک عزیز؛
   شورت کد مربوط به فرم را در نوشته و برگه ای درج کنید که قصد دارید فرم داخلش نمایش داده بشه.
   به عنوان مثال در این آموزش شورت کد در برگه تماس با ما درج شده .

 8. سلام فرم تماس با ما برای من هر قسمتش به عرض کل صفحه نمایش داده میشه و خیلی بد فرم هستش
  میشه باریکتر بشه مثل فرمی که خودتون عکسش رو توی این صفحه گذاشتید و باریک هست و کل صفحه رو نگرفته
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر؛
   اگر با زبان html یا css آشنا هستید در سربرگ تنظیمات اضافی می تونید استایل مورد نظر خودتون رو تعریف کنید تا فرم به سبک دلخواه شما نمایش داده بشه.

   1. ممنون بابت راهنمایی
    خوب همین موضوع رو پرسیدم
    کجا رو تغییر بدم خودم آشنایی کامل ندارم
    ممنون مشم بهتر راهنمایی کنید

 9. سلام
  من میخوام اطلاعات تماس یا تلگرام و ادرس اینستارو تو سایتم بذارم که بشه روش کلیک کرد چیکار کنم

 10. سلام
  من در قسمت “به” و “از طرف” یک ایمیل واقعی ثبت کردم ولی وقتی که توی سایت میخوام از فم استفاده کنم
  There was an error trying to send your message. Please try again later.
  اینو مینویسه که راجع بهش سرچ کردم به این نتیجه رسیدم باید ادرس ایمیل واقعی وارد کنیم که این کارو قبلا انجام داده بودم مشکل از کجاس ؟؟

  1. سلام روز بخیر؛
   این ارور به عدم ارسال موفق ایمیل اشاره میکنه و می تونه دلایل متعددی داشته باشه :
   1- ادرس های درج شده صحیح نیست.
   2- اشکال در کد نویسی فرم
   3- اختلال در ارسال ایمیل
   4- مشکل در مقادیر اکشن در فرم تماس
   5- مشکل در سیستم وب میل هاست
   موارد ذکر شده رو بررسی و مجددا تست کنید.
   موفق باشید. 🙂

 11. موقعی که تو فرم های تماس ساخته شده با این افزونه، فیلد ارسال فایل قرار میدیم باعث میشه هنگام ارسال فرم مختل بشه و تا ابد اون گردونه به چرخش خودش ادامه میده حتی اگه یک یا چند فیلد هم ورودی نامعتبر داشته باشن یا فیلد ضروری پر نشده باشه هیچ پیامی نشون داده نمیشه و گردونه تا ابد به چرخش خود ادامه میده.

 12. با این افزونه هم میشه ارسال دیدگاه درست کرد؟
  مانند چیزی که همین جا وجود دارد و افراد دیدگاه قرار میدن

 13. سلام-من میخوام فرمی داشته باشم که وقتی مخاطب اون رو پر کرد،ایمیل خاصی به مخاطب از طرف سایت ارسال بشه،ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن