آموزش های وردپرس

آموزش کامل و تصویری تنظیمات وردپرس

بعد از اینکه سایت و کسب و کار خوتون را با نصب و راه اندازی وردپرس شروع کردید اولین قدم بعد از نصب وردپرس اینه که تنظیمات و موارد مورد نیاز برای تنظیمات وردپرس را سفارشی سازی و شخصی سازی کنید. یعنی اینکه با مراجعه به صفحه ورود وردپرس که میتونید با وارد کردن /wp-admin/ یا wp-login.php/ به آخر آدرس سایتتون مشابه mizbanfa.net/wp-login.php یا mizbanfa.net/wp-admin به صفحه ورود وردپرس دسترسی پیدا کرده و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری که هنگام نصب وردپرس روی هاست سی پنل و یا نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین انتخاب کردید وارد پیشخوان وردپرس شوید. با مراجعه به پیشخوان وردپرس شما میتونید تا به داشبورد وردپرس دسترسی پیدا کرده و سکان کنترل سایت رو از این بخش در دست بگیرید و هرگونه تغییراتی که قصد دارید در اون اعمال کنید مثل افزودن نوشته، افزودن برگه‌ها و محصولات، مدیریت دیدگاه‌ها و نظرات مشتریان، ساخت انواع فرم و… که با نصب افزونه و برنامه نویسی بر روی سایت میتونید تا هر نوع چیزی رو که برای سایت نیاز دارید در اون تعریف کنید و از طریق پیشخوان وردپرس به اونها دسترسی داشته باشید را انجام دهید. حالا در این مقاله قصد دارم تا به آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس بپردازم که بعد از نصب وردپرس جزو اصلی ترین و اولین کارهایی که باید انجام بدین اینه که تنظیمات رو بر اساس نیازمندی های خودتون شخصی سازی و مدیریت کنید.

توجه : این مطلب آموزشی در تاریخ 27 بهمن 1398 مورد بازبینی و ویرایش قرار گرفته است.

هاست مخصوص وردپرس

آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس

بعد از اینکه وارد پیشخوان وردپرس شدید ابتدا روی منوی تنظیمات کلیک کنید تا به صفحه اصلی تنظیمات دسترسی پیدا کنید و برای سایر تنظیمات هم از زیرمنوهای موجود در منو تنظیمات که شامل مواردی مثل نوشتن، خواندن، گفت و گوها، رسانه و پیوندهای یکتا هستند اقدام کنید تا در هر بخش بتونید تنظیمات مرتبط با اون رو مدیریت و کنترل کنید.

تنظیمات همگانی

اولین بخشی که برای مدیریت تنظیمات در وردپرس با اون مواجه خواهید شد در زیرمنویی با عنوان همگانی قرار خواهد داشت، بنابراین روی این منو کلیک کنید تا با مراجعه به صفحه تنظیمات همگانی مشابه تصویر زیر اقدام به مدیریت تنظیمات وردپرس کنید.

آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس

این بخش از تنظیمات شامل اطلاعات پایه‌ای سایت هستش که میتونید اونها را تغییر داده و مدیریت کنید. این اطلاعات شامل مواردی مثل عنوان و توضیحات سایت، آدرس های سایت، ایمیل مدیر سایت، مدیریت امکان ثبت نام و عضویت در سایت، تعیین تاریخ و ساعت در سایت بر اساس منطقه زمانی و زبان سایت هستش که میتونید هر کدوم از اونها را مدیریت کنید.

عنوان سایت: این بخش برای نام و عنوان سایت شما هستش که با تغییر اون میتونید تا عنوان سایت خودتونو به هر نامی که مد نظر شما هستش تغییر بدین، در عنوان سایت دقت کنید که از نام طولانی که بیشتر از 65 کاراکتر بشه استفاده نکنید و نام سایت شما تا حد امکان خلاصه و کوتاه باشد.

معرفی کوتاه: در این فیلد میتونید تا توضیحات سایت رو وارد کنید یا اینکه شعار کسب و کار خودتون رو برای سایت وارد کنید که به عنوان یک معرفی کوتاه از سایت و محوریت سایت شما از اون استفاده بشه.

نشانی وردپرس (URL): در این فیلد میتونید تا آدرس سایت رو تغییر بدین و همونطور هم که در مقالات پیشین هم اشاره‌ای به این بخش داشتم در صورتی که قصد داشتید تا آدرس دامنه وردپرس را تغییر دهید و یا اینکه اقدام به انتقال وردپرس کنید از این بخش میتونید تا آدرس وردپرس را تغییر دهید.

نشانی سایت (URL): این فید هم مشابه گزینه قبلی عمل میکنه و با استفاده از اون میتونید تا آدرس سایت خودتون را کنترل و مدیریت کنید. اگر مشابه گزینه قبل قصد تغییر آدرس و یا انتقال وردپرس را داشتید باید از این بخش هم آدرس رو تغییر دهید.

نشانی ایمیل: این فیلد مربوط به نشانی ایمیل مدیریت وردپرس میشه و ایمیلی که در این فیلد وارد میکنید برای اطلاع رسانی های ایمیلی ازش استفاده خواهد شد. اگر در فرم ورود دقت کرده باشید در فیلد اول از شما میخواد تا نام کاربری و یا ایمیل خودتون رو وارد کنید، از اونجایی که نقش کاربری مدیر کل سایت با این ایمیل ثبت شده بنابراین کاربری که به عنوان مدیر کل هستش اگر نام کاربری را فراموش کرده باشه میتونه تا از طریق همین ایمیل به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشد.

عضویت: با فعال کردن این گزینه امکان عضویت و ثبت نام کاربران در سایت فراهم میشه و در واقع اگر کاربران خودتون را به صفحه ثبت نام وردپرس هدایت کنید اونها میتونند تا با نقش کاربری که تعیین میکنید به عنوان عضوی از سایت فعالیت کنند.

نقش پیش‌فرض کاربر تازه: این بخش وابسته به گزینه قبلی یعنی عضویت هستش و اگر عضویت در وردپرس را فعال کردید باید از این قسمت نقش کاربری که قصد دارید برای کاربرانی که در سایت ثبت نام میکنند را تعیین کنید. هر یک از این نقش های کاربری سطح دسترسی خاصی را دارند پس دقت کنید که نقش کاربری درستی را انتخاب کنید، همچنین از دادن نقش کاربری مدیرکل جلوگیری کنید، چرا که اگر کاربری با این نقش کاربری در سایت ثبت نام کنه میتونه تا به کلیه بخش های پیشخوان وردپرس همچون خود شما دسترسی داشته باشه.

زبان سایت: وردپرس تا به امروز به چندین زبان مختلف ترجمه شده و در دسترس قرار گرفته که میتونید بر اساس زبان دلخواه خودتون اون رو نصب کنید و یا بعد از نصب میتونید تا از این قسمت زبان دلخواه دیگری رو انتخاب کنید تا با این زبان پیشخوان وردپرس در دسترس شما قرار بگیره و از اون استفاده کنید.

زمان محلی: این فیلد برای تعیین موقعیت مکانی شما هستش تا بر اساس اون بتونید تا تاریخ و ساعت سایت رو به درستی نمایش بدهید، از اونجایی که ما کاربران فارسی زبان در ایران هستیم بنابراین باید این فیلد رو روی زمان محلی تهران تنظیم کنیم.

ساختار تاریخ: از این قسمت میتونید تا ساختار نمایش تاریخ برای نوشته ها، برگه ها و هر بخش از سایت شما که در اون تاریخ نشون داده میشه را تعیین کنید. این ساختارها برای نوع نمایش تاریخ بر اساس سال، ماه، روز و یا فرمت دلخواهی از اون هستند تا بخواهید تاریخ رو در سایت با اون نوع فرمت نمایش دهید.

ساختار زمان: مشابه ساختار تاریخ در این بخش هم میتونید تا ساختار زمان یا همون ساعت سایت رو تعیین کنید. همونطور که در تصویر مشاهده میکنید قادر هستید تا ساعت رو بر اساس فرمت 12 و 24 ساعته هم نمایش بدین و در کنار اون بر اساس مستندات تاریخ و زمان وردپرس از نامهای دلخواهی در کنار تاریخ و ساعت استفاده کنید.

روز آغازین هفته: این بخش هم برای روز آغازین هفته هستش که برای ما فارسی زبانان شنبه می باشد بنابراین نیازی به تغییر دادن اون نخواهید داشت.

حالا که تنظیمات همگانی وردپرس را مشاهده کردید میتونید تا سراغ بخش بعدی یعنی تنظیمات نوشتن رفته و مواردی که برای افزودن مطالب به اون مربوط میشوند را کنترل کنید.

تنظیمات نوشتن

دومین بخشی که برای مدیریت تنظیمات در وردپرس با اون مواجه خواهید شد در زیرمنویی با عنوان نوشتن قرار خواهد داشت، بنابراین روی این منو کلیک کنید تا با مراجعه به صفحه تنظیمات نوشتن مشابه تصویر زیر اقدام به مدیریت تنظیمات مربوط به نوشته ها و مطالب در وردپرس کنید.

آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس

دسته‌ی پیش‌فرض نوشته‌ها: از این قسمت میتونید تا یکی از دسته بندیهای مطالب وردپرس رو که در سایت اضافه کردید رو به عنوان دسته پیشفرض انتخاب کنید تا اگر فراموش کردید تا نوشته ای رو دسته بندی کنید در این دسته بندی قرار بگیره و از اون استفاده بشه، در هر زمان که بخواهید میتونید از طریق این گزینه دسته بندی مورد نظر رو تغییر داده و برای اون از دسته دلخواهی استفاده کنید.

ساختار پیش‌فرض نوشته: یکی از قابلیت های خیلی دوست داشتنی وردپرس برای نوشته ها اینه که میتونید برای نوشته ها ساختارهایی رو در قالب عکس، ویدئو، نقل قول، پیوند و… انتخاب کنید تا بر اساس موضوع و محتوای نوشته در این نوع ساختار قرار بگیره، اگه بخوام تا با مثال این رو توضیح بدم میشه اینطور گفت که فرض کنید شما قصد دارید تا نوشته ای رو در سایت اضافه کنید و در اون از ویدئویی برای معرفی کسب و کار خودتون استفاده کنید، حالا اگر قالب شما از این نوع ساختارها به درستی پشتیبانی کنه میتونید تا ساختار نوشته را در صفحه افزودن نوشته روی ویدئو قرار بدین تا به جای نمایش تصویر شاخص در اون از ویدئو استفاده بشه.

فرستادن با ایمیل: آیا میدونستید که این امکان برای شما وجود داره که در هر صورتی اگر به پیشخوان وردپرس دسترسی نداشتید از طریق ایمیل اقدام به ارسال نوشته در وردپرس کنید؟! با استفاده از این قابلیت شما میتونید تا ایمیل خاصی رو تعریف کنید و یا استفاده از دسترسی POP3 و وارد کردن اطلاعات ایمیل مثل آدرس سرویس دهنده، پورت سرویس دهنده، نام کاربری و رمز ایمیل رو انجام بدین و در نهایت اگر به این ایمیل هر ایمیلی رو ارسال کنید در قالب یک نوشته برای سایت شما قرار بگیرد. با استفاده از دسته‌ی پیش‌فرض برای فرستادن با ایمیل هم قادر خواهید بود تا برای مطالبی که از طریق ایمیل در سایت اضافه میشوند یک دسته بندی دلخواهی را انتخاب کنید.

آگاهی دهنده‌های به‌روز شدن سایت: سرویس‌های به‌روزرسانی وردپرس این امکان رو به شما خواهند داد تا با وارد کردن آدرس این نوع سرویس ها هنگامی که نوشته ای رو در سایت منتشر میکنید اونها رو از این موضوع مطلع کنید تا دیگران در جریان آپدیت و به روزرسانی سایت شما از طریق این سرویس ها قرار بگیرند.

تنظیمات خواندن

سومین بخشی که برای مدیریت تنظیمات در وردپرس با اون مواجه خواهید شد در زیرمنویی با عنوان خواندن قرار خواهد داشت، بنابراین روی این منو کلیک کنید تا با مراجعه به صفحه تنظیمات خواندن مشابه تصویر زیر اقدام به مدیریت تنظیمات مربوط به نمایش مطالب و برگه‌ها در وردپرس کنید.

آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس

در برگه‌ی نخست نمایش داده شود: در این بخش همونطور که در تصویر هم مشاهده میکنید میتونید تا تعیین کنید در صفحه اصلی سایت شما به صورت ساده و پیشفرض نوشته ها نمایش داده شوند و یا اینکه با انتخاب اون به حالت برگه‌ها تعیین کنید تا برای صفحه اصلی یک برگه ای که در اون محتوای صفحه اصلی رو تعیین کردید نشون داده بشه و برای نوشته ها هم برگه دیگه ای رو انتخاب کنید که با ظاهر و چیدمان دلخواهی مطالب درون این برگه نشان داده شوند.

بیشترین تعداد نوشته‌ها در هر برگه‌ی وبلاگ: از این قسمت میتونید تا تعیین کنید در هر صفحه از سایت مثل صفحه اصلی، صفحه آرشیو مطالب، صفحه دسته‌بندی مطالب، صفحه برچسب مطالب، صفحه محصولات و… چه تعداد نوشته نشان داده شوند.

بیشترین تعداد نوشته‌ها در خوراک: خوراک سایت که همون آدرس فید سایت شما رو تشکیل میده و اونو با عنوان Feed یا RSS میشناسیم در وردپرس هم قابل تنظیم هستش تا تعیین کنید که چه تعدادی از نوشته های سایت در خوراک و فید سایت شما برای کاربرانی که از طریق RSS مطالب شما رو دنبال میکنند نشون داده بشه.

برای هر نوشته در خوراک، نمایش بده: از این قسمت هم میتونید تا تعیین کنید مطالبی که در خوراک نشون داده میشن به صورت محتوای کامل نوشته باشند و یا اینکه به صورت خلاصه به کاربران شما نمایش داده شوند.

نمایش به موتورهای جستجو: با استفاده از این گزینه میتونید تا تعیین کنید سایت شما توسط موتورهای جستجو همچون گوگل مورد بررسی قرار بگیرند و مطالب شما در اونها ایندکس شوند و یا اینکه موتورهای جستجو اجازه ندارند که به سایت شما دسترسی داشته باشند. اگر سایت خودتون را با ساتفاده از بسته نصب آسان وردپرس راه‌اندازی کردید حتما به این قسمت از تنظیمات مراجعه کنید و بررسی کنید که این گزینه غیرفعال باشد.

تنظیمات گفت‌وگوها

چهارمین بخشی که برای مدیریت تنظیمات در وردپرس با اون مواجه خواهید شد در زیرمنویی با عنوان گفت‌وگوها قرار خواهد داشت، بنابراین روی این منو کلیک کنید تا با مراجعه به صفحه تنظیمات گفت‌وگوها مشابه تصویر زیر اقدام به مدیریت تنظیمات مربوط به دیدگاه‌ها و نظرات در وردپرس کنید.

آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس

گزینه‌های پیش‌فرض نوشته: در این بخش میتوانید تا تنظیمات مربوط به نظرات در وردپرس را مدیریت کنید. با استفاده از گزینه”کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است” قادر هستید تا اگر در نوشته ای از سایت خود به وبلاگی که با وردپرس ساخته شده است لینک میدهید آنها را از این موضوع از طریق دیدگاه‌ها مطلع کنید که در بخش دیدگاه ها در بخش بازتاب‌ها سایت مورد نظر نمایش داده خواهند شد. همچنین میتونید تا با فعال کردن گزینه”اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه” نیز امکان ارسال بازتاب برای نوشته های خودتون را هم فراهم کنید. و یا اینکه با استفاده از گزینه”اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید” برای مطالب جدید امکان گذاشتن دیدگاه رو بدهید.

دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها: کار با تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس به همینجا ختم نشده و شما میتونید تا تنظیمات بیشتری رو روی اون انجام بدین به عنوان نمونه در این بخش همونطوری که در تصویر میبینید قادر هستید تا تعیین کنید که هنگام ارسال نظر حتما باید نام و ایمیل وارد شده باشه و یا اینکه کاربرانی که ثبت نام کردن و وارد سایت شدن امکان ارسال نظر رو داشته باشند، در این صورت برای بازدیدکنندگانی که عضو سایت نیستند امکان ارسال نظر وجود نخواهد داشت. همچنین میتونید تا از قسمت”بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر” تعداد روز مورد نظر برای هر نوشته را تعیین کنید تا بعد از گذشت این تعداد روز وارد شده نظرات در اون نوشته بشته شده و امکان ارسال نظرات جدید در اون وجود نداشته باشد. از سایر بخش ها هم میتونید تا دیدگاه ها را برای لود بهتر مطالبی که دارای نظرات زیادی هستند صفحه بندی کنید تا در هر صفحه تعداد مشخصی از نظرات نمایش داده شود، همچنین میتونید تا تعیین کنید تا اولویت با نمایش نظرات کهنه‌تر باشه و یا اینکه نظرات جدیدتر در ابتدا نمایش داده شوند.

برایم نامه بفرستید هرگاه: این بخش به شما این امکان رو خواهد داد تا هر زمان که کسی اقدام به ارسال نظر در سایت شما کرده بود وردپرس یک ایمیل برای شما ارسال کرده و شما را از ارسال نظر جدید مطلع کند. امکان ارسال ایمیل اطلاع رسانی برای نظرات جدید و نظراتی که نیازمند بررسی هستند فراهم خواهد بود.

پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود: از این قسمت میتونید برای دیدگاه ها تعیین کنید تا هر زمان که به صورت دستی اونها را تایید نکردید در سایت نمایش داده نشوند و یا اینکه تعیین کنید کاربرانی که یک دیدگاه پذیرفته شده دارند از این پس هرگاه اقدام به ارسال نظر کنند به صورت خودکار نظر اونها تایید شده و در سایت نمایش داده شود.

بررسی دیدگاه: با افزایش اسپم همچنان هستند کاربرانی که اقدام به ارسال دیدگاه های جفنگ میکنند که در این قسمت میتونید تعیین کنید تا هر نظری که در سایت شما ارسال میشه اگر دارای این تعداد لینک در محتوا بود به صف بررسی هدایت شود و یا اینکه اگر دارای کلمات تعریف شده ای که در اینجا تعیین میکنید بود دیدگاه مورد نظر به صف بررسی منتقل شود تا اونو بررسی کنید.

سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها: از این قسمت میتونید تا تعیین کنید چه کسانی قادر هستند تا در سایت اقدام به ارسال نظر کنندو به عنوان نمونه میتونید تا نام دامنه، ایمیل خاص، آی‌پی کاربر و… در هر یک از فیلدهای نظرات که شامل نام، ایمیل، متن دیدگاه و آدرس سایت میشه وجود داشت دیدگاه مورد نظر امکان ارسال شدن را نداشته باشد.

نیم‌رخ‌ها: با استفاده از نیم‌رخ ها هم قادر خواهید بود تا آواتار کاربران سایت رو نمایش دهید. آواتارهای نمایش داده شده میتونند بر اساس گراواتار باشند و یا تصاویر پیشفرض که در وردپرس وجود دارند و میتونید تعیین کنید تا برای هر کاربری که نظری ارسال کرده این تصاویر به صورت تصادفی و رندوم انتخاب شوند.

تنظیمات رسانه

پنجمین بخشی که برای مدیریت تنظیمات در وردپرس با اون مواجه خواهید شد در زیرمنویی با عنوان رسانه قرار خواهد داشت، بنابراین روی این منو کلیک کنید تا با مراجعه به صفحه تنظیمات رسانه مشابه تصویر زیر اقدام به مدیریت تنظیمات مربوط به رسانه‌ها و فایل های آپلود شده در وردپرس کنید.

آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس

با مراجعه به تنظیمات رسانه وردپرس میتونید تا تصاویری که در وردپرس برش میخورند و بر اساس تنظیمات کدنویسی شده در قالب برای هر بخش تعییت میشوند را مدیریت کنید. به عنوان نمونه میتوانید برای سه نوع اندازه تصویری که برای تصاویر بندانگشتی، میانه و بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند حداکثر اندازه را تعیین کنید تا هنگام آپلود عکس تصویر به تناسب برش خورده و در سایت قابل استفاده باشد.

با فعال کردن تیک گزینه”پرونده‌ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن” هم قادر هستید تا تصاویری که در هاست آپلود میشوند را بر اساس سال و ماه دسته بندی کنید تا کل تصاویر آپلود شده وردپرس در یک پوشه قرار نگیرند و به راحتی بتونید تا به اونها دسترسی داشته باشید.

تنظیمات پیوندهای یکتا

ششمین بخشی که برای مدیریت تنظیمات در وردپرس با اون مواجه خواهید شد در زیرمنویی با عنوان پیوندهای یکتا قرار خواهد داشت، بنابراین روی این منو کلیک کنید تا با مراجعه به صفحه تنظیمات پیوندهای یکتا مشابه تصویر زیر اقدام به مدیریت تنظیمات مربوط به آدرسها در وردپرس کنید.

آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس

یکی از ویژگیهای کلیدی وردپرس که تونسته اونو به بهترین و محبوبترین سیستم مدیریت محتوا در سطح دنیا تبدیل کنه همین پیوندهای یکتا هستند که با استفاده از اون قادر هستید تا هر مانوری بر روی نوع آدرس دهی نوشته های خودتون در وردپرس داشته باشید. پیوندهای یکتا این امکان رو به شما خواهند داد تا آدرس مطالب را با ترکیبی از نام نوشته، تاریخ ارسال نوشته، آی‌دی نوشته، و ساختارهای دلخواه و کلمات دلخواهی که میتونید در آدرسهاتون از اونها استفاده کنید تعریف کنید تا به عنوان آدرس صفحات مطالب شما مورد استفاده قرار بگیرند. تنظیمات پیوندهای یکتا اگر بر اساس موضوع و محوریت سایت با یک ساختار اصولی و صحیح انتخاب شوند میتونند تا تاثیر شگرفی بر روی سئو و بهینه سازی سایت وردپرس شما داشته باشند. علاوه بر این در صفحه تنظیمات پیوند یکتا وردپرس قادر هستید تا برای دسته بندی مطالب و برچسب مطالب به جای آدرس پیشفرض که به ترتیب tag و category هستند از نام دلخواهی استفاده کنید تا در آدرس برچسب و دسته بندی های وردپرس مورد استفاده قرار بگیرند.

نتیجه نهایی

خب در این مقاله ما به بررسی کامل بخش تنظیمات وردپرس که شامل تمامی بخش های سایت از عنوان و زمان سایت گرفته تا دیدگاه‌ها و پیوندهای یکتا وردپرس پرداختیم که با استفاده از مدیریت تنظیمات وردپرس قادر هستید تا هر زمان که نیاز داشتید بسته به نوع نیاز این تنظیمات را تغییر داده و اقدام به به‌روزرسانی اونها در سایت وردپرسی خودتون بکنید. اما همنطور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردم اگر سایت شما به تازگی راه‌اندازی شده حتما یک بار برای همیشه تنظیمات وردپرس رو به صورت کلی و جامع مدیریت و کنترل کنید. کار با تنظیمات وردپرس هم صرفا به این بخش ها محدود نیست و با نصب افزونهه گزینه های بیشتری به اونها اضافه میشه که میتونید با مراجعه به بخش مربوطه که توسط افزونه تعیین شده تا این تنظیمات در یک زیر منوی اختصاصی قرار داشته باشند و یا اینکه جزیی از همین منوها باشند دسترسی پیدا کرده و اونها را مدیریت کنید.

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما واقع شده باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا اقدام به مدیریت تنظیمات وردپرس و سفارشی سازی کلیه تنظیمات مربوط به وردپرس کرده باشید، اگر برای هر بخش از تنظیمات وردپرس سوالی برای شما پیش اومده و یا مشکلی با اونها دارید میتونید از بخش دیدگاه ها اعلام کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما دوستان عزیز وردپرسی باشم.

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

‫۸۵ دیدگاه ها

 1. عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 2. سلام اقای مدیر این وب سایت نام شما را نمیدونم اما به اون کسی که ویدئو های اموزشی رو اجرا میکنه که احتمالا خودتون هستید باید گفت شما بی نظیر ترین ادمی هستید که من در فضای مجزای در زمینه ای اموزش دیده ام واقعا من برای شما به درگاه خدا دعا کردم شما یه انسان بسیار فهیمی هستید از این همه دقت که در فهماندن مردم به نکات اموزشی هستید بسیار سپاس گذارم شما بهترین فرد اموزش دهنده در فضای مجازی هستید خیلی لطف کردید که این ویدئو ها را ظبط و در اختیار مردم گذاشتید خیلی اقا هستید ممنون.

 3. ممنون از شما بزرگواران و زحمتکشان میزبانفا که مطالب مفید و مأثر تولید می کنید.

  واقعا بدردم خورد . از شما سپاسگزارم

 4. سلام
  یک مشکل دارم اونم اینه که تصویر شاخص در سایت بزرگتر از مقدار مشخص شده نشون داده میشه و و وقتی روش کلیک میکنم در یک صفحه دیگه در سایز اصلیش نشون داده میشه چرا؟

  1. سلام، این مورد به قالب شما بستگی داره. از طراح قالب کمک بگیرید. همچنین از تصاویر با اندازه استانداردی که تو قالب تعیین شده استفاده کنید.

  2. سلام
   من قصد دارم برای مشتری سایت طراحی کنم چشمم این کادر پایین سایتتون را گرفته کادر ارتباط با ما (حاوی شبکه های اجتماعی) میشه بگید چطوری طراحی شده ؟
   اجرتون با امام حسین من خیلی
   چشمم اینو گرفته.

   1. سلام و احترام؛
    نوار شبکه های اجتماعی درج شده در فوتر جزء قابلیت های ارائه شده در قالب جنه است.

 5. با سلام و خسته نباشید.بببخشین در ورد پرس چطوری میشه product/ رو بعد از ادرس دامنه برداشت.یعنی وقتی که وارد برگه یک محصول میشیم بعد از دامنه url عنوان محصول نمایش داده بشه و به اینصورت نباشه مثلا. سامسونگ نوت8/goshi.com/product

   1. ممنونم ولی با یواست سئو از برگه محصولات و خود محصولاتم برداشتم نشد.تو تنظیمات عمومی برگم وقتی product/ رو پاک میکنم دوباره بصورت دیفالت قرار میگیره.میشه بیشتر راهنمایی کنید .شرمنده

 6. با سلام
  پیشخوان ورد پرس سایت من ،قسمت تنظیمات و افزونه ها رو نداره و حتی یکی دو چیز دیگه مثل قسمت دسته ها که زیر مجموعه نوشته ها است و یا قسمت برگه ها.
  چیکار باید بکنم؟؟؟؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام، آخرین نسخه وردپرس رو دانلود کنید. پوشه wp-content و فایل wp-config.php رو از داخل فایل دانلودی وردپرس حذف کنید. بقیه پوشه‌ها و فایل‌ها رو داخل هاست جایگزین کنید. اگر حل نشد، ممکنه افزونه‌ای نصب کردید که از اونه و باید بررسی کنید.

 7. سلام و عرض ادب . در قسمت تنظیمات همگانی در فیلدها نشانی سایت و نشانی وردپرس www اضافه کردم ، که کلا سایتم از دسترس خارج شد . چطوری میتونم به سایت و تنظیمات دسترسی مجدد داشته باشم ؟

 8. بنده در تنظیمات وردپرس سایتم ، در فیلدهای نشانی سایت و نشانی وردپرس ، www اضافه کردم . حالا سایت قابل مشاهده نیست . چگونه و از طریقی میتوانم به سایت دسترسی داشته باشم و اصلاح کنم

  1. باید از طریق phpmyadmin هاست اقدام کنید. عبارت انتقال وردپرس رو جستجو کنید توی مطالبی که مربوط به انتقال وردپرس هست نحوه این کار توضیح داده شده.

 9. سلام
  یک مشکل دارم اونم اینه که میخوام توضیحات یا عنوان سایت وب سایت رو تغییر بدم قسمت تنظیمات بعد از دخیره خطا: صفحه تنظیمات پیدا نشد
  لطفا راهنمایی کنید

    1. دسترسی به این صفحه بستگی به هاست شما داره، این صفحه تو هر هاستی در دسترس نیست. لطفا با میزبان هاستینگتون در ارتباط باشید. البته ممکن هست از افزونه‌ای استفاده می‌کنید که باعث ایجاد این مشکل شده باشه.

 10. سلام، میخوام وقتی کسی تو سایت نظرشو مینویسه، بعد از ارسال دیدگاه، یک پیغام به کاربر بگه “نظر شما در انتظار تایید مدیر است” یا دیدگاه تا زمان تایید، فقط برای کاربر نمایش داده بشه. (بدون افزونه) متاسفانه اینجور نیست، مثل دیدگاه‌های میزبان‌فا بلاگ هست.
  اگر لازم به کدنویسی باشه، ممنون میشم یک منبع معرفی کنید.

 11. سلام عرض ادب
  من کلا دو روزه ورد پرس رو روی لوکال هاست نصب کردم حالا می خوام برم به بخش مدیریت سایت چجوری برم ؟

 12. ممنون از مطلبتون.منم مشکل دوستمون رو دارم.میخوام وقتی کاربر کامنت مذاره یه پیغامی براش بیاد که مطمئن بشه کامنتش بطور صحیح دریافت شده و دو سه بار همون کامنت رو نذاره.کاری نمیشه کرد رو همین ورژن وردپرس اجرا بشه؟

  1. با سلام دوست عزیز
   شما می توانید همانند تصویری که در ادامه پیوست می شود، از طریق بخش دیدگاه های وردپرس تعیین کنید که بعد از دریافت دیدگاه فرد برای او یک ایمیل ارسال شود.
   موفق و پیروز باشید
   مدیریت دیدگاه ها

 13. سلام ممنون از مقالتون یه مشکلی دارم هرچی تنظیمات زربان و توی همگانی تغییر میدم ذخیره نمیشه

  1. سلام واحترام؛
   یکبار کامل لاگ اوت کنید مجددا وارد بشید و تنظیمات رو اعمال کنید.

 14. سلام
  داخل داشبوردم گزینه های افزونه و نمایش پاک شده
  چطور میتونم درستشون کنم
  تشکر !

 15. با سلام امروز متوجه شدم کسی به پنل سایتم دسترسی پیدا کرده و مطالب را تغییر داده، چطور بفهمم چه کی بوده؟ ایا می شود آی پی آن فرد را دید یا زمان ورود به پنل مدیریت را دید؟

  1. آیا روی سایتتون افزونه امنیتی نصب هست ؟
   اگر خیر کاربران تعریف شده در سیستم رو چک کنید موارد مشکوک یا کاربرانی که توسط شما تعریف نشده رو حذف کنید.
   تمام رمزهای عبور رو تغییر بدید.
   اگر بخواهید دفعات بعدی بتونید ورود و خروج کاربرانتون رو چک کنید میتونید از افزونه های مربوطه کمک بگیرید. توصیه میکنم آموزش بررسی ورود و خروج کاربران در وردپرس رو مطالعه کنید.

  1. با سلام دوست عزیز
   شما می توانید عنوان هر صفحه را به صورت انحصاری برای همان صفحه تغییر دهید. برای این کار باید با استفاده از ویرایشگر صفحه اقدام نمایید. اما اگر قصد دارید نام سایت خود را تغییر دهید لازم است از طریق بخش تنظیمات عمومی پیشخوان وردپرس خود اقدام نمایید. مطالعه مقاله آموزش کامل و تصویری تنظیمات وردپرس می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.
   موفق و پیروز باشید

 16. در برگه‌ی نخست نمایش داده شود: در این بخش همونطور که در تصویر هم مشاهده میکنید میتونید تا تعیین کنید در صفحه اصلی سایت شما به صورت ساده و پیشفرض نوشته ها نمایش داده شوند و یا اینکه با انتخاب اون به حالت برگه‌ها تعیین کنید تا برای صفحه اصلی یک برگه ای که در اون محتوای صفحه اصلی رو تعیین کردید نشون داده بشه و برای نوشته ها هم برگه دیگه ای رو انتخاب کنید که با ظاهر و چیدمان دلخواهی مطالب درون این برگه نشان داده شوند.

  سلام شما این مطلب که نوشته اید سایت من خبری است و وقتی این حالت را خواستم پیاده کنم یعنی بخش را گذاشتم رویه برگه یکتا صفحه نخست هم صفحه اصلی سایت است خواستم یک برگه درست کنم و باصفحه ساز مطالب را به اون بخش اضافه کنم و در برگهٔ نوشته‌ها قرار دهم چند سایت گفتند محتوای تکراری درست میشه ایا درست گفتند البته بگم مطالبم در دسته ها هم هستند

  2- یک مشکل دیگه دارم قبلا من یک بار فقط تنظیمات خواندن را رویه آخرین نوشته‌های شما قرار دادم این لینک و ادرس برای من ساخته شده ?cat=-1
  ولی امکان نوفالو وویرایش ندارم قالبم اوادا است شما میگید چی کار کنم اگه تنظیمات صفحه نخست را تغییر دهم سایت رتبش خراب میشه ؟ ایا بهتر نیست در گوگل این لینکی که داره نمایش میده بیشتر مطالبم را حذف کنم

  خیلی حالم بده برای این خرابی ها لطفا دقیق راهنمایی فرمایید

 17. خسته نباشید همون عکسای خود ودرپرس رو کپی پیست کردین. حداقل تنظیم میکردین بعد از روی تنظیمات عکس میذاشتین. اصلا بدرد نمیخوره

  1. سلام روزبخیر؛
   برای هر گزینه توضیحاتی به صورت مجزا ارائه شده هر موردی براتون مبهم بود بفرمایید توضیح داده بشه. 🌼

 18. سلام . وقتون بخیر از مطالب خوبتون مچکرم . یک سوال داشتم . می خواستم بدون اسم دسته بندی لازمه که طولانی باشه ؟ دسته مادر منظورم هست ! و کلا پیشنهاد می دید که چند دسته مادر داشته باشیم ! و بهتره که چند زیر مجموعه در دسته های مادر داشته باشیم . ممنون می شم یک نسبت بگید مچکر ! و اینکه اسم عنوان دسته ها باید از لحاظ نوشتاری بلند باشند یا کوتاه ؟ هم زیر مجموعه ها هم برای دسته مادر

  1. سلام روزبخیر؛
   تعریف دسته بندی محدودیت عددی نداره اما سعی کنید از ایجاد دسته بندی های اضافی خودداری کنید و یک حالت متعادل ایجاد کنید نه اونقدر کلی که تفکیک محتوا برای کاربر سخت بشه نه اونقدر جزئی که کاربر مجبور به جستجو در چندین دسته بندی باشه.
   کاربر رو محور کاریتون قرار بدید فرض کنید تعداد دسته بندی ها زیاد باشه به این صورت محتوا ممکنه در چند دسته قرار بگیره که کار چندان جالبی نیست. در خصوص نام دسته بندی سعی کنید از نام کلمات کلیدی اصلی و برچسب های سایت متفاوت در نظر گرفته بشن و به موضوعاتتون کاملا نزدیک باشه. نام دسته بندی متناسب و در عین حال دور از عبارات حشو و حروف اضافه در نظر گرفته بشه. چون هر دسته آدرس منحصر به فرد خودش رو داره. دسته بندی مادر زمانی منطقیه که چند دسته زیر مجموعه یک موضوع باشن و در عین حال قراره یک تفکیکی هم بینشون ایجاد بشه مثلا دسته بندی کنترل پنل هاست دو زیر دسته دایرکت ادمین و سی پنل داره.

 19. بابت پاسخ ممنونم . پس اسم دسته بندی ها ی مادر چه زیر مجموعه فقط باید یک کلمه اصلی قابل مفهموم باشه ! زیر مجموعه ها هم همینطور! پیشنهاد شما اگر بخواهید .. دسته بندی ایجاد کنید چند تا دسته مادر پیشنهاد می کنید؟همین طور زیر مجموعه؟ 3 تا . 2تا ! حداقل و حداکثر شو می تونید بگید . ممنون می شم. بابات کمک و راهنمای تون سپاس فراوان و ممنونم.

  1. سلام روزبخیر؛
   انتخاب نام محدودیتی نداره میتونه ترکیبی از چند کلمه هم باشه به عنوان مثال ما در بلاگ میزبان فا دسته بندی تحت عنوان مدیریت سرور داریم که ترکیبی از دو کلمه هستش اما نزدیکترین عبارت به محتوایی هست که داخل این دسته بندی قرار می گیره.
   مینیم و ماکسیمم برای دسته بندی وجود نداره اما سعی کنید با توجه به نیاز سایتتون حد تعادل رعایت بشه. از دسته بندی افراطی جلوگیری کنید.

 20. سلام دوباره از اینکه پاسخ گو هستید بی نهایت سپاس گذارم خانم اسماعیلی . بنده یک مبتدی هستم و الان تاره می خوام شروع کنم به دسته بندی کردن که بعد پست های وب سایتم رو اضافه کنم . و چون خود اموز دارم این کارو جلو می برم خیلی چیزا رو خودم تجربه کردم بعضی چیز ها هم از افرادی مثل شما کمک گرفتم .ممنون می شم این بارم کمکم کنید . بنده دارم یک وب سایت ورزشی می زنم ! به عنوان مثال : دسته مادر رو بزارم : حرکات اصلاحی برطرف کردن درد ها مزمن – اصلاح ناهنجاری ها ! ؟ و بعد زیر مجوموع . رفع درد ناشی از کمر . کاهش درد زانو . رفع یا کاهش درد گردن .. یا اسم برای دسته اصلی زیاد هست .. فقط بزرام حرکات اصلاحی .. ما بقیه رو به عنوان زیر مجموعه تعریف کنم!؟ ممنون می شم کمکم کنید مچکر ! یا انواع تمرینات ! دسته اصلی باشه به فرض! بعد تمرینات با کٍش تمرینات با وزنه . تمرینات قدرتی زیر مجموعه ؟ یا اسم طولانی تری داشته باشه دسته مادر بهتره! ممنون از راهنمایی و کمکتون.

  1. سلام روزبخیر؛
   خواهش میکنم باعث افتخار ماست. به عنوان مثال به این صورت میتونید نامگذاری کنید:
   داخل گوگل سرچ کنید و ببینید چه مواردی بهتون پیشنهاد میشه. این ها گزینه هایی هستن که به کررات توسط کاربران سرچ شدن پس چه بهتر که از بین این لیست انتخاب کنید:
   مثلا اسم دسته مادر حرکات اصلاحی
   زیر دسته ها
   زانو
   کمر
   گردن
   و…
   و اگر میبینید محتوایی که در این دسته ها قرار می گیرن آنچنان زیاد نیستن می تونید یک برچسب به نام حرکات اصلاحی درست کنید و روی هر محتوا با این مضمون درج کنید.

 21. ممنون بابات راهنمایی خوبتون تا حدی الان متوجه شدم اما ببینید درست متوجه شدم . پس زیرمجموعه ها هم باید شامل چند مطلب باشند نه یک مطلب ! اگر یگ مطلب دارند فقط از برچسب استفاده کنم درسته ؟ و اصلا دسته مادر هم نیاز نیست ؟! چون زیر مجموعه فقط دارای یک مطلب یا محتوا هستن! درست متوجه شدم؟ بازم ممنون

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از ابراز محبت شما. بله به طور معمول برای منظم سازی چند مطالب با موضوعات یکسان از دسته بندی استفاده می شود. در نتیجه اگر تنها یک مطلب وجود دارد و تصمیمی برای ارائه محتواهای دیگر در همان حوزه را ندارید می توانید از طریق همان برچسب محتوای مورد نظر خود را مشخص نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 22. سلام وقتون بخیر. بنده یه سوال فنی برام پیش امد باز مزاحمتون شدم. اگر محبت کنید پاسخ بدید ممنون می شم .
  زمانی که دست مادر ایجاد شد و یک سری زیر مجموعه به اون اضافه کردیم.
  خود دسته مادر شامل یک صحفه یا page میشه .
  یعنی وقتی که روی اسم دسته مادر کلیک می کنیم مارو به یک صحفه دیگه هدایت می کنه که تمامی پست های که زیرمجموعه اون دسته هستن نمایش داده میشه.
  سوال بنده اینه که چطوری میشه اون صحفه رو ویرایش کرد مثل صحفه اول وب سایت . یا مثل بقیه پست ها که از نظر ظاهری زیبا و جمع جور شه!
  چون به اسم دسته ثبت شده تنظیمات سفارشی سازی قالب یا افزونه ها روش کار نمی کنن .
  ممنون می شم کمکم کنید مثل همیشه که پاسخ گو بودید .
  مچکر از سایت خوبتون روزتون خوش پاینده پیروز سر بلند و موفق باشید.

  1. سلام وقت بخیر؛
   خود دسته بندی رو به تنهایی نمیشه ظاهر خاصی براش تعیین کرد و بسته به نوع تنظیماتی که قالبتون ارائه کرده می تونید شیوه نمایش پست ها رو و تعدادسون و موارد این چنینی رو تغییر بدید.
   می تونید از آموزش نمایش مطالب دسته بندی خاص در یک برگه از وردپرس کمک بگیرید.
   در واقع یک برگه طراحی می کنید و سپس تعیین می کنید آخرین نوشته های یک دسته بندی خاص در این برگه نمایش داده بشن بعد می تونید این برگه رو در منو قرار بدید.

 23. با سلام.
  من یه مشکلی برام پیش اومده.به اشتباه تو تنظیمات پیشخوان وردپرس آدرس سایت و آدرس سایت وردپرس رو آخرش رو یه کلمه اضافه کردم و ذخیره شد و بعد دیگه نتونستم وارد پیشخوان سایت بشم.رفتم تو php myadmin و تو siteurl و home تو option name اسمهارو مثل قبل کردم و خلاصه تونستم وارد پیشخوان سایت بشم ولی الان مشکلی که هست تو تنظیمات عمومی مثل قبل اجازه تغییر اسم سایت رو ندارم البته نمیخوام تغییر بدم ولی می خوام مثل قبل بشه و قابلیت ادیت داشته باشه….چیکار کنم…خیلی ممنون

  1. سلام وقت بخیر؛
   مسیری که جهت تغییر آدرس طی کردید کاملا صحیح هستش. در راستای مورد دومی که فرمودید سطح دسترسی شما چی هست؟
   باید یک نقش کاربری ادمین تعریف کنید.

 24. سلام خسته نباشید
  من مبتدی هستم و میخواستم ادرس سایتم رو عوض کنم از قسمت تنظیمات و همینطور دیتا بیس ادرس دلخواهم رو مثل اموزش ها تغییر دادم ولی این ارور رو داد چیکار کنم؟
  This site can’t be reached
  server IP address could not be found.
  Try running Windows Network Diagnostics.
  DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

  1. با سلام دوست عزیز
   شما در ابتدا باید از طریق پنل مدیریتی هاست خود اقدام به تغییر آدرس سایت خود نمایید. شما می توانید مطابق با آموزش نحوه تغییر دامنه اصلی سایت در دایرکت ادمین یا آموزش تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت پیش بروید. سپس مطابق با آموزش تغییر نشانی سایت در وردپرس برای تغییر آدرس دامنه در وردپرس اقدام نمایید.
   موفق و پیروز باشید

  1. سلام روزبخیر؛
   برای اینکه سیستم شما به عنوان میزبان استفاده بشه و امکان اجرای وردپرس روی اون رو داشته باشید باید از برنامه هایی مثل wamp یا xwamp یا موارد مشابه استفاده کنید که باید فعال باشن تا وردپرستون روی سیستم اجرا بشه و سیستم شما اصطلاحا لوکال هاست باشه.

 25. سلام. وقتتون بخیر. من در بخش پیشخوان هیچ گزینه ای به نام پلاگین یا همون افزونه ندارم چطور میتونم این بهش رو پیدا کنم و یا اگر نیاز به تنظیم و یا نصب داره چطور باید اقدام کنم چون هیچ گزینه است در بخش مدیریت و پیشخوان سایت وردپرس من با عنوان افزونه و یا پلاگین وجود نداره میخوام از اون طریق افزونه ای روی سایت اضافه کنم و دچار مشکل شدم. ممنون میشم بگید چطور میتونم بخش پلاگین رو پیدا و با نصب کنم.
  با سپاس فراوان از آموزش های کاربردی اون. موفق و موید باشید

  1. سلام روزبخیر؛
   اگر سطح دسترسی مدیر داشته باشید امکان انجام مواردی مثل نصب و حذف افزونه، نصب و تغییر قالب، بروزرسانی ها و… رو خواهید داشت.

 26. سلام
  ببخشید چرا توی قسمت سفارشات ووکامرس بجای اسم استانها به فارسی، به اختصار انگلیسی مینویسه؟
  مثلا بجای اینکه بنویسه تهران مینویسه THN

 27. با سلام و وقت بخیر
  سوالی داشتم از محضر شریف و محترمتون در این مورد که :
  از وقتی دامنه جدید رو جایگزین دامنه قبلی کردم بعضی از منوهای سبرگ وردپرس سایتم دیگه نمایش داده نمیشن و اصولا نمیتونم مدیریت سایتم رو دست بگیرم .
  ممنون میشم اگه لطف کنید راهنمایی بفرمایید.
  سپاس از بزرگواریتان …

  1. سلام روزبخیر؛
   بعد از اصلاح آدرس دهی ها با درج کد در سربرگ sql بخش phpmyadmin بعضا آدرس ها از جمله آدرس های منو ممکنه اصلاح نشه و باید دستی از طریق مراجعه به قسمت نمایش> فهرست ها در پیشخوان وردپرس اصلاحات لازم رو اعمال کنید. بررسی کنید آدرس های منوها با دامنه جدید درج شده باشن.

 28. با سلام من عنوان سایتم رو
  فروشگاه-آنلاین-فرش
  گذاشتم درسته آیا یا از خط تیره استفاده نکنم بهتره
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام وقت بخیر؛
   اصولا عنوان سایت رو به صورت معمول با درج فاصله بین کلمات مینویسن.
   این مورد هم سلیقگیه…

 29. سلام خسته نباشید
  من سایتم به صورت لوکال بوده و از وقتی روی هاست منتقل کردم صفحه اصلی سایتم هنگام باز شدن سایت باز نمیشه و یک صفحه دیگر باز میشود
  مشکلش از کجاست ممنون میشم راهنماییم کنید تنظیماتش رو هم درست کردم ولی تغییری نکرد

  1. سلام و احترام؛
   در ابتدا باید بررسی کنید که آیا تمامی لینک ها به درستی اصلاح شدن؟
   سپس لینک صفحه اصلی و لینک صفحه ای که باز میشه رو بررسی کنید ایا صحیح هستن و ریدایرکتی صورت نگرفته؟
   در اخر از بخش تنظیمات وردپرس چک کنید که برگه خانه به درستی تنظیم شده؟
   همچنین به این مورد توجه داشته باشید در برخی سرویس های هاست یک فایل ایندکس پیش فرض وجود داره که باید حذف بشه.

 30. با سلام من میخواهم نوشته های قبلیم رو هروقت خواستم به عنوان خبر اصلی نمایش بدهم. و هروقت خواستم بردارم. از قالب جنه استفاده میکنم، دگمه سنجاق نوشته هم این کار را انجام نداد، یا کار نکرد. امکانش هست راهنمایی بفرمایید؟ ممنون

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   متاسفانه قابلیت سنجاق نوشته در قالب جنه عملکرد صحیحی ندارد.
   شما با تغییر تاریخ انتشار محتوا می توانید جایگا آن را تغییر دهید یا اینکه اگر از برگه ایستا برای صفحه اصلی خود استفاده می کنید ادرس محتوای دلخواه را در صفحه درج کنید.

 31. سلام
  به فرض سایتی را به سبک لوکال هاست می سازم چطوری آنرا در اینترنت منتشر کنم
  بدون خرید هاست میشه این کار را کرد ؟

  1. سلام و احترام؛
   می توانید از وبسایت خود بکاپی تهیه نموده و روی یک هاست (تجاری یا رایگان) آپلود نمایید.

 32. سلام تشکر بابت مقاله خوبتون
  ببخشید باید چکار کنم که کسی که وارد سایتم میشه برا بار بعدی که وارد سایتم میشه دیگه نخواد لاگین کنه و وقتی میزنه رو دکمه ورود بره به حساب کاربری من نه اینکه بخواد دوباره رمز رو وارد کنه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 33. سلام.
  وقتی لینک سایت رو در واتساپ یا اینستاگرام ارسال میکنم، پایین مینویسه: قبلی یا بعدی
  مشکل از کجاست

  1. سلام و احترام؛
   لطفا ادرس سایت به همراه تصویری از مشکل ارسال فرمایید.

 34. ضمن سلام وخسته نباشید
  تنظیم لینک صفحات بااستفاده ازتاریخ ایجادنوشته ازچه طریقی درسایت وردپرسی قابل انجام است؟
  مسیرتنظیمات روبنویسید.

  1. سلام و احترام؛
   از طریق بخش تنطیمات> پیوندهای یکتا میتوانید ساختار لینک های سایت خود را مدیریت نمایید.

 35. سلام وقت بخیر
  یه سوالی داشتم از حضورتون.
  من یه سایت وردپرس دارم که داخلش نمونه کار بارگذاری میکنم. تا یه مدت پیش وقتی روی هر کدوم از این نمونه کارها کلیک میکردم وارد یه صفحه جدیدی میشد که حالا هم متن و هم عکس داخلش بود. ولی به تازگی وقتی روی نمونه کارم کلیک میکنم فقط عکس شاخص رو برزگ میکنه و وارد اون صفحه نمیشه :(((((( ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

 36. سلام وقت بخیر.
  در ورد پرس ممکنه تنها فقط برگه های دلخواه رو تنظیم کرد که کرال بشن؟

  ممنون از مطالب خوبتون

 37. با سلام یک سوال داشتم
  در یک سایت فروشگاهی که قالب وودمارت و افزونه ووکامرس دارد ، چطور میتوان در صفحه تسویه حساب ورود اطلاعات خریدار (مثل ادرس شهر کشور و باقی موارد ) پر کردنشان برای کاربر الزامی نباشد ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید .

  1. سلام و احترام؛
   صفحه تسویه حساب را در بخش برگه ها باز کنید.
   بررسی نمایید که فرم مربوطه به چه شکل طراحی شده است؟
   چنانچه فرم با کمک فرم ساز تهیه شده می توانید تغییرات مورد نظرتان را اعمال نموده و برای هر فیلد تعیین نمایید که تکمیل ان الزامیست یا خیر.
   چنانچه صفحه توسط صفحه ساز طراحی شده بود نیز به همین منوال امکان تغییرات وجود دارد.

 38. درود بر شما
  ممنونم بابت توضیحات خوب و گسرده تون.
  خدا کارتون رو راه بندازه که دارید کار ما رو راه میندازید.

 39. با سلام و وقت بخیر من قالب زفایر نصب کردم موقع که صفحه جدید ایجاد کردم و در بخش تنظیمات خواندن صفحه قرار دادم بخش صفحه نخست پیغام میاد مبنی بر اینکه صفحه مورد نظر وجود ندارد لطفاً راهنمایی کنید که چطور صفحه ایجاد کردم. بخش تنظیمات خواندن قرار بدم این پیغام نشان داده نشود حتی قالب دیدم page.php وجود دارد

 40. سلام وقت بخیر . ممنون از اموزش های خوبتون . میخواستم بدونم چطوری میتونم وقتی یکی از گزینه های فهرست بالایی در وبسایت رو میزنم ، مثلا گزینه محصولات ، تمامی محصولات موجود در پیج نمایش داده بشه . ممنون از لطفتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *