آموزش های وردپرس

آموزش ارسال پست توسط کاربران در وردپرس

این روزها دیگه توجه به تولید محتوا و Content Marketing توسط هر کسب و کاری به یکی از مهمترین راه‌ها برای جذب مخاطب تبدیل شده. چرا که با تولید محتوای غنی و بهینه میشه به خوبی در موتورهای جستجو رشد کرده و کسب و کار خود را در هر حیطه‌ای که باشه رونق داد. اما این کار هم سختی‌های خاص خودش رو داره که باید براش حسابی وقت گذاشت و اقدام به تولید محتوای سبز و بهینه کرد. برای اینکه بشه تمرکز بهتری روی تولید محتوا داشت پیاده سازی قابلیت ارسال پست توسط کاربران در وردپرس میتونه کار شما رو خیلی آسون‌تر بکنه. کافیه فرمی برای ارسال مطلب در وردپرس آماده کنید تا کاربران با پر کردن این فرم قادر باشند در سایتتون محتوا ارسال کنند.

در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌فا قصد معرفی افزونه‌ای برای ارسال پست مهمان در وردپرس را دارم که با استفاده از این افزونه میتونید فرم ارسال نوشته را برای بازدیدکننده‌ها بسازید. بعد از قرار دادن این فرم در یک برگه کاربران قادر هستند عینا مشابه کاری که در پیشخوان وردپرس برای ارسال نوشته در وردپرس انجام میدین رو طی کرده و مطلب ارسالی در صف بررسی قرار بگیره. در نهایت بعد از اینکه نوشته را تایید کردید میتونید اونو منتشر کنید.

آموزش ارسال پست توسط کاربران در وردپرس

افزونه ارسال پست توسط مهمان در وردپرس که قصد دارم بهتون معرفی کنم با نام WP User Frontend در مخزن وردپرس به ثبت رسیده که با استفاده از اون میتونید امکان ارسال پست توسط کاربران در وردپرس را فراهم کنید. برای استفاده از افزونه wp user frontend ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت بشید. سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس بکنید.

دانلود افزونه WP User Frontend

بعد از اینکه افزونه را نصب کردید و روی دکمه فعال کردن افزونه کلیک کردید به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت میشید که باید در این مرحله تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کنید. در مرحله اول مشابه تصویر روی دکمه Let’s Go کلیک کنید.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

در این مرحله به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت میشید که دو گزینه به شما نمایش داده میشه که در صورت نیاز به استفاده باید تیک این گزینه‌ها رو فعال کنید.

 • Enable Payments: با فعال کردن این گزینه قابلیت پرداخت در هنگام ارسال پست مهمان در وردپرس فراهم خواهد شد.
 • نصب برگه های WPUF: با فعال کردن این گزینه هم برگه‌های مورد نیاز برای افزونه به صورت خودکار ساخته خواهند شد.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

تیک هر دو گزینه را فعال کرده و در نهایت روی دکمه Continue کلیک کنید. بعد از کلیک روی این دکمه چند لحظه‌ای صبر کنید تا برگه‌ها و تنظیمات افزونه شخصی سازی بشن و در نهایت به منوی User Frontend در پیشخوان وردپرس که با نصب این افزونه ساخته میشه هدایت میشید. حالا بعد از وارد شدن به پیشخوان مشابه تصویر زیر در منوی User Frontend روی دکمه اضافه کردن فرم کلیک کنید.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

بعد از این مرحله مشابه تصویر زیر باکسی براتون باز میشه که باید گزینه وسط که برای Post Form هست رو با کلیک روی دکمه Create Form انتخاب کنید تا به صفحه ویرایش فرم و اضافه کردن فیلدهای فرم برای ارسال پست مهمان در وردپرس هدایت بشید.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

بعد از اینکه وارد صفحه جدید شدید امکان افزودن انواع فیلد زیر وجود داره که برای ارسال پست مهمان در وردپرس میتونید از این نوع فیلدها استفاده کنید.

 • عنوان نوشته
 • محتوای نوشته
 • خلاصه نوشته
 • انتخاب تصویر شاخص
 • انتخاب دسته بندی
 • افزودن برچسب
 • امکان استفاده از زمینه‌های دلخواه مانند چک باکس، دکمه رادیویی، آدرس اینترنتی، چند انتخابی
 • امکان درج کدهای HTML
 • امکان گذاشتن خط افقی
 • و…

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

از اونجایی که ما فرم ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس رو انتخاب کردیم، برای همین افزونه به صورت پیش فرض فیلدهایی که برای ارسال مطلب در وردپرس لازم هست رو خودش به این فرم اضافه میکنه و میتونید با هاور کردن روی هر فیلدی که در سمت چپ نشون داده میشه، با انتخاب آیکون ویرایش در سمت راست جزییات هر فیلد رو ببینید و شخصی سازی کنید.

به عنوان مثال در تصویر بالا ابتدا از سمت چپ فیلد مربوط به عنوان نوشته را انتخاب کردم و روی آیکون ویرایش کلیک کردم که بعد از این کار در سمت راست و در ستون Field Options جزییات این فیلد بهم نشون داده شدن. حالا برای این فیلد از عنوان مقاله، متن راهنما، متن نگهدارنده و… برای این فیلد استفاده کردم تا جزییات و محدودیت‌هایی که میخوام روی این فیلد داشته باشم رو انتخاب کنم که در اینجا امکان شخصی سازی موارد زیر برای هر فیلد فراهم هست.

 • انتخاب عنوان دلخواه برای فیلد
 • افزودن راهنما برای فیلد
 • امکان الزامی یا اختیاری کردن فیلد
 • انتخاب متن نگهدارنده
 • افزودن مقدار پیش فرض
 • ایجاد محدودیت در تعداد کلمات قابل استفاده برای فید
 • تعیین اندازه
 • امکان استفاده از CSS دلخواه برای هر فیلد با وارد کردن نام کلاس
 • امکان انتخاب اندازه فیلد در سه سطح کوچک، متوسط و بزرگ

حالا به همین ترتیب سایر موارد رو هم برای هر یک از فیلدهای دسته بندی، محتوای متن نوشته(ویرایشگر)، انتخاب تصویر شاخص نوشته و انتخاب برچسب مشخص کنید.

افزودن فیلد دلخواه در فرم ارسال پست مهمان وردپرس

حالا ممکنه نیاز به اضافه کردن یک فیلد دلخواه هم علاوه بر فیلدهای پیش فرض داشته باشید که در اینجا من میخوام برای فرم ارسال پست مهمان در وردپرس یه فیلد دیگه قرار بدم و از نویسنده مطالب بخوام که یک آدرس اینترنتی هم برای منبع قرار بدم باید مشابه تصویر زیر عمل کنم.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

ابتدا باید از ستون Add Fields و در بخش زمینه‌های دلخواه فیلدی که با عنوان آدرس اینترنتی قرار داره را انتخاب کنید. در این مرحله با کلیک روی این فیلد به سمت راست اضافه میشه و حالا میتونید بر اساس توضیحاتی که در بالا برای ویرایش هر فیلد دادم این فیلد رو هم ویرایش کنید و از عنوان، راهنما، متن نگهدارنده و… به صورت دلخواه برای این فیلد استفاده کنید. به همین ترتیب میتونید هر فیلد دلخواهی که قصد دارید کاربران هنگام ارسال پست مهمان در وردپرس با افزونه wp user frontend ارسال کنند رو به فرم اضافه کنید.

آموزش تنظیمات افزونه wp user frontend

برای سفارشی سازی تنظیمات افزونه برای فرم مورد نظر روی تب تنظیمات کلیک کنید تا تصویر زیر بهتون نمایش داده بشه و با استفاده از تب‌هایی که در سمت چپ قرار دارند هر بخش از تنظیمات افزونه را به صورت دسته بندی شده مدیریت کنید.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

نوع نوشته: از این بخش میتونید نوع نوشته را مشخص کنید که باید روی حالت post قرار داشته باشه.

وضعیت نوشته: از این بخش میتونید مشخص کنید که بعد از ارسال نوشته در کدوم سطح منتشر شده، پیش نویس، برای بازبینی یا خصوصی در سایت قرار بگیره.

دسته بندی پیشفرض نوشته: از این قسمت دسته بندی پیشفرض برای ارسال پست مهمان در وردپرس را مشخص کنید.

هدایت به: با استفاده از این فیلد میتوان پس از ارسال پست توسط کاربران آنها را به نوشته‌های اخیر، برگه دلخواه، یا آدرس دلخواه هدایت کرد که در صورت انتخاب به یک لینک دلخواه فیلدی با نام لینک دلخواه نمایش داده میشه که میتونید لینک دلخواه را در اون وارد کنید.

وضعیت دیدگاه: با استفاده از این گزینه میتونید تنظیمات ارسال دیدگاه برای نوشته‌ها را مشخص کنید که آیا دیدگاه‌ها برای نوشته‌هایی که با استفاده از این فرم منتشر میشن قابلیت ارسال نظر را داشته باشند یا نه.

متن دکمه ی ارسال: با استفاده از این گزینه میتونید عنوان دکمه ارسال نوشته را انتخاب کنید.

ارسال پیش نویس: با انتخاب این گزینه دکمه دیگه‌ای برای ذخیره کردن نوشته به عنوان پیش نویس هم اضافه میشه که میتونه برای جلوگیری از دست رفتن مطالب به دلیل قطع ارتباط یا هر چیز دیگه مفید باشه که کاربران بتونن مجددا بعد از مدتی امکان تکمیل و ارسال کردن نوشته را داشته باشند.

Form Template: با استفاده از این گزینه هم فرمت قالب بندی برای فرم را انتخاب کنید که در این حالت باید روی گزینه Post Form قرار داشته باشه.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

تنظیم وضعیت نوشته به: در صورتی که امکان ویرایش رو به کاربران داشته باشید با استفاده از این گزینه میتونید مشخص کنید که اگر نوشته ویرایش شد در چه وضعیتی قرار بگیره. در صورتی که روی وضعیت منتشر شده قرار داره، حتما برای جلوگیری از مشکلات و بررسی مطالب گزینه برای بازبینی یا پیش نویس رو انتخاب کنید.

هدایت به: با استفاده از این فیلد میتوان پس از ویرایش پست توسط کاربران آنها را به نوشته‌های اخیر، برگه دلخواه، یا آدرس دلخواه هدایت کرد که در صورت انتخاب به یک لینک دلخواه فیلدی با نام لینک دلخواه نمایش داده میشه که میتونید لینک دلخواه را در اون وارد کنید.

پیام به روز رسانی نوشته: با استفاده از این فیلد میتونید متن دلخواه برای نمایش موفقیت آمیز بودن ویرایش نوشته را وارد کنید. که در اینجا با قرار دادن شورت کد زیر در این فیلد میتونید نویسنده را به صفحه مشاهده نوشته لینک کنید.

<a target="_blank" href="%link%">نمایش</a>

متن دکمه بروزرسانی نوشته: با استفاده از این گزینه میتونید عنوان دکمه آپدیت نوشته را انتخاب کنید.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

پست مهمان: با فعال کردن تیک این گزینه امکان ارسال پست مهمان در وردپرس برای کاربرانی که ثبت نام نکردند و در سایت هم عضو نیستند با افزونه ارسال پست مهمان فراهم خواهد شد.

جزئیات کاربر: با انتخاب این گزینه میتونید تعیین کنید که کاربران مهمان برای ارسال پست نیازه نام و ایمیل خودشون رو وارد کنند که بعد از فعال کردن این گزینه دو فیلد برچسب نام و برچسب ایمیل نمایش داده خواهد شد.

Email Verification: با فعال کردن تیک این گزینه هم میتونید قابلیت تایید ایمیل کاربران در وردپرس را فعال کنید تا هر زمان که کاربران مهمان اقدام به ارسال پست میکنند باید ایمیل خودشون رو تایید کنند.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

با رفتن به این بخش میتونید از قابلیت پرداخت در ازای ارسال پست مهمان در وردپرس استفاده کنید. در این صورت نیاز به نصب افزونه درگاه پرداخت wp user frontend دارید که امکان پرداخت به کاربرانی که در سایت مطلب ارسال می‌کنند را داشته باشید. بعد از نصب افزونه درگاه پرداخت وردپرس که مخصوص به این افزونه است و با مراجعه به سایت‌های فین تک مثل زرین پال میتونید دریافتشون کنید، تنظیمات مربوط به درگاه در این بخش اضافه خواهد شد.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

Label Position: با استفاده از این بخش میتونید موقعیت نمایش برچسب برای فیلدها را در سمت راست، چپ، بالای فیلد و یا پایین فیلد تعیین کنید.

Use Theme CSS: با فعال کردن این گزینه هم در صورتی که هر یک از فیلدهای سایت در قالب شخصی سازی شده باشه میتونید با انتخاب گزینه بلی کاری کنید که در این فرم هم از استایل قالب پیروی بشه و فیلدها بر اساس استایلی که در قالب وجود داره هماهنگ بشن.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

با رفتن به تب اعلان و فعال کردن قابلیت اعلان میتونید کاری کنید که هر وقت کاربری اقدام به ارسال نوشته در وردپرس کرد و نوشته را برای بررسی و بازبینی در سایت وارد کرد، یک ایمیل دریافت کنید و از این کار مطلع بشید. همچنین با استفاده از شورت‌کدهایی که وجود داره میتونید، محتوای ایمیل رو بر اساس محتوای نوشته ارسالی کاربر سفارشی سازی کنید تا عینا توضیحات نوشته را در ایمیل ببینید. باقی قسمت‌های افزونه نیاز به خرید نسخه تجاری هستند که از توضیح این موارد صرف نظر می‌کنم.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

حالا اگه به منوی اصلی افزونه در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید میبینید که برای هر فرم ساخته شده در وردپرس یک شورت کد تولید شده و در ستون آخر نمایش داده میشه که برای نمایش فرم ارسال پست مهمان در وردپرس باید این شورت کد را داخل برگه‌ای که قصد دارید کاربران سایت با استفاده از این برگه قادر به ارسال نوشته در وردپرس باشند قرار بدین. بنابراین شورت کد را کپی کرده و سپس با استفاده از آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس اقدام به افزودن برگه در وردپرس کرده و شورت کد تولید شده را داخل محتوای برگه قرار داده و منتشر کنید.

ارسال پست توسط کاربران در وردپرس با افزونه wp user frontend

حالا همونطور که در تصویر بالا میبینید فرم ارسال پست مهمان در وردپرس نمایش داده شده و کاربران قادر به ارسال مطلب در سایت خواهند بود. بعد از ارسال نوشته توسط کاربر در وردپرس هم ایمیل اطلاع رسانی دریافت می‌کنید که میتونید از این موضوع سریعا با خبر شده و با بررسی نوشته ارسالی توسط کاربر، نهایتا نوشته را در سایت منتشر کنید.

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از این آموزش تونسته باشید قابلیت ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس را فراهم کنید. در صورتی که در رابطه با این مقاله و آموزش wp user frontend سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
2.4/5 - (37 امتیاز)

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۳۰ دیدگاه ها

 1. سلام و خسته نباشید
  ممنون بابت معرفی این افزونه
  بنده اینو وقتی نصب میکنم سایت بهم میرزه
  افزونه دیگه سراغ ندارین

  1. سلام افشین جان، بهترین افزونه برای ارسال پست توسط کاربران رو میشه توسط فرم ساز گرویتی فرم میشه پیاده سازی کرد. به زودی به نحوه ساخت فرم ارسال نوشته با این فرم ساز مقاله‌ای منتشر میکنم.

 2. سلام
  این با این افزونه به یه مشکل بزرگ برخورد کردم
  از داخل گوشی آپلود عکس انجام نمیشه ولی از داخل سیستم مشکلی نداره

   1. bazarkhorasan.com/freesend
    سلام این لینک و اگه داخل گوشی ببینید متوجه میشید
    ممنونم بابت کمک شما

     1. با تشکر مشکلش از افزونه راکت بوده بعد از حذف افزونه مشکلش حل شد بازم از شما ممنونم

 3. با سلام من نسخه ی کامل و با ویژگی های کامل این افزونه رو میخام . باید از کجا دانلود کنم . به غیر از سایت اصلیش؟

 4. سلام
  من دو تا فرم برای جویای کار و کار فرما میخام و میخام که این اطلاعات رو به صورت پست و فرم ارسال کنن تا برای همه در سایت نمایش داده بشه. یه پست تایپ هم برای هر دوی اینها ایجاد کردم ولی وقتی که پست فرم رو ایجاد و ارسال میکنم و وقتی که نمایش داده میشه فقط عنوان نمایش داده میشه.
  میخام یه صفحه به خصوص باشه که همه ی این پست تایپ ها یا این فرم ها رو نشون بده

  1. سلام، برای این کار بهتره از افزونه‌هایی که مختص همین کار هستن استفاده کنید. چون این افزونه امکان اینکه به شکل پست تایپ استفاده کنید رو نمیده.

 5. سلام
  آیا در این افزونه کاربر می تونه یک پیج برای خود داشته باشد و پست های خود را در آن جا قرار دهد و کاربر غیر آنلاین هر وقت اون پیج رو سرچ کنه براش بیاره
  ممنون

 6. درود.
  ممنون از شما که این مطالب رو تهیه میکنید و به تمامی پرسش ها پاسخ میدید.

  میخواستم بدونم از این افزونه میشه برای ساخت نوعی داخلی استفاده کرد؟!
  مثلا کاربرهای سایت متن های کوتاهی راجع به موضوع سایت هست رو در یک صفحه مشخص منتشر کنن و بقیه کاربرها ببینن و لایک کنن؟!
  (منظورم این نیست خیلی شبیه باشه و کلی قابلیت داشته باشه، فقط میگم در حد نوشتن یه متن کوتاه باشه.)

 7. با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون. من از این افزونه استفاده کردم کردم و تا مقدار زیادی به هدفی که میخواستم رسیدم. یعنی ساخت فرم عضویت و ارسال مطلب و ناحیه کاربری. ولی احتیاج دارم که به مطالب نمرده داده بشه و میانگین این نمره ها برای پروفایلی که مطالب رو ارسال کرده در نظر گرفته بشه. میخواستم بدونم با ادان های این افزونه یا نصب یک افزونه امتیازدهی کنار این افزونه امکان ایجاد همچین قابلیتی هست؟
  با افزونه گراویتی فرم و آلتیمیت ممبر چی؟

 8. سلام .ببخشید من یه قسمتش مشکل دارم. نمیدونم چطوری مشخص کنم پست ها توی یه برگه خاص قرار بگیره.و فقط وقتی پست ارسال میشه به ایمیل قابل رویت هست.

 9. سلام. من یه وبسایت آموزشی راه اندازی کردم و دنبال افزونه ای هستم که کاربر هنگام ثبت نام یه هزینه ای پرداخت کنه و بعدش وارد پنل کاربریش بشه
  بعد وقتی موقع برگزاری آزمون میشه لینک آزمون هاشو واسش تو پنل کاربری ارسال کنم
  میشه راهنماییم کنین چه افزونه ای واسه این کار مناسبه؟ خیلی دنبالش گشتم ولی هنوز پیدا نکردم افزونه ای که قابلیت ثبت نام با گرفتن هزینه و پنل کاربری رو باهم داشته باش

 10. سلام
  من این افزونه را نصب کردم ولی وقتی از شورت کد ها داخل برگه ها استفاده میکنم اجرا نمیشن
  یعنی نوشته ی کد را نشون میده
  مشکل از کجاست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام روزبخیر؛
   شورت کد رو در بخش ادیتور متنی قرار میدید یا بخش دیداری؟

 11. سلام آیا این افزونه قابلیت ارسال محصول توسط کاربر به ووکامرس رو داره؟

  1. سلام و احترام؛
   در مراحل نصب و راه اندازی افزونه، وقتی با این قسمت مواجه شدید روی دکمه آبی رنگ سمت راست کلیک کنید. این قسمت برای مدیریت محصولات ووکامسی در نظر گرفته شده.

 12. با سلام
  برای تولید محتوا مثلا یک کاربر میخوایم برای سایت داشته باشیم که مطالب جدید رو اضافه کنه و فقط موضوع و متن رو وارد کنه و بقیه طبق یک الگو در سایت منتشر بشه، آیا امکان این کار هست.
  البته نمی خوام داخل سایت فرمی باشه که همه دسترسی داشته باشند. مثلا کاربر به خود ورد پرس وارد بشه و به یک فرم معمولی دسترسی داشته باشه که فقط لازم باشه موضوع و متن رو وارد کنه بعد مطلب در قسمت نوشته ها قرار بگیره و منتشر بشه.

  1. سلام و احترام؛
   شما میتونید برای هر فیلد تنظیمات اختصاصی داشته باشید یا اینکه با فعال کردن قابلیت Use Theme CSS از استایل اختصاصی قالب الگوبرداری کنید.

 13. سلام خسته نباشید. چطور میتونم یکاری کنم که عنوان مقاله به صورت خودکار و با استفاده فیلد ها پر بشه؟ مثلا من میخام که فیلد 1 رو کاربر پر کنه و وقتی تایید زد عنوان مقاله به این شکل بشه : “مقاله {فیلد 1}”

 14. سلام چطوری میشه یک فرم رو به یک کاربر خاص اختصاص داد (مثلا کاربر علی فرم رو بخره و در دسترسش باشه و به مشتری هاش بده فرم رو پر کنند و نتایج فرم در پروفایل علی نشان داده بشه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا