میزبان فا

تحریم دامنه های ایران توسط ریسلو، از شایعه تا واقعیت

اگر مدیر یک وب سایت ایرانی هستید و یا این که صاحب یک دامنه بین المللی هستید، حتما خبر تحریم دامنه های ایران توسط ریسلو (resello) را تا هم اکنون شنیده اید! ریسلو (رسلو) یک کمپانی هلندی آمریکایی هستش که ریجسترار (ثبت کننده) بیش از 80 درصد از دامنه های بین المللی ایرانی ها محسوب میشه، تمام دامنه های بین المللی مشتریان میزبان فا نیز تا به هم اکنون توسط ریسلو به ثبت رسیده اند، خبر تحریم ریسلو برای دامنه های بین المللی ایرانیان موجی از رعب و وحشت را برای مدیران سایت های ایرانی به وجود آورده است، اما به راستی حقایق و شایعات مربوط به تحریم دامنه ایرانیان توسط ریسلو چیست؟

.

واقعیت تحریم دامنه ایرانیان توسط ریسلو resello چیست؟

در هفته اخیر، ریجسترار ریسلو با ارسال یک اطلاعیه ایمیلی به تمام نمایندگان خود در ایران اعلام کرد که باتوجه به تحریم های جدید آمریکا بر علیه ایران، این شرکت (resello) برخلاف میل باطنی قادر نیست که همکاری خود را با نمایندگان و کاربران ایرانی ادامه دهد، طی این نامه رسمی، ریسلو به میزبان فا و سایر شرکت های هاستینگ اعلام کرد که از 27 تیر ماه سال 1396 اجازه ثبت دامنه جدید و انتقال دامنه جدید از سایر ریجسترار ها به ریسلو وجود نخواهد داشت. دقت کنید که امکان انتقال از سایر ریجسترار ها به ریسلو وجود ندارد نه امکان انتقال دامنه ها از ریسلو به سایر ریجسترار ها.

نتیجه گیری این قسمت: بنابراین طبق اطلاعیه ریسلو از تاریخ 27 تیر ماه فقط امکان ثبت دامنه جدید و انتقال دامنه ایرانیان از سایر ریجسترار ها به ریسلو وجود ندارد، و هیچ خطری سلامت دامنه های ایرانی را تهدید نمی کند و کاربران تا هر زمانی که تمایل داشته باشند قادر هستند دامنه خود را در ریسلو مدیریت کنند و یا این که دامنه خود را بدون هیچ محدودیتی به یک ریجسترار دیگر منتقل کنند.

 

حقیقت: دامنه شما در خطر نابودی نیست و در سلامت کامل به سر می برد…!

تحریم دامنه های دات کام .com

.

تکلیف دامنه هایی که تا 2 ماه دیگر منقضی می شوند، چیست؟

شرکت ریسلو در قسمت دیگری از این نامه اعلام کرده است که، امکان تمدید دامنه های ثبت شده توسط ریسلو، فقط تا 2 ماه پس از دریافت این اطلاعیه به صورت عادی وجود دارد. یعنی صاحبان دامنه های بین المللی فقط تا تاریخ 27 شهریور 1396 ماه قادر هستند دامنه خود را در ریسلو تمدید کنند، اما بعد از این تاریخ نیز امکان تمدید دامنه ها از مدیران سایت ها سلب نمی شود، بلکه بعد از 27 شهریور 1396 تعرفه تمدید دامنه های بین المللی در ریسلو تا 10 برابر افزایش پیدا می کند.

نتیجه گیری این قسمت: اگر دامنه بین المللی شما طی 2 ماه آینده منقضی می شود میبایست هرچقدر سریع تر نسبت به تمدید دامنه خود در پرتال کاربران میزبان فا اقدام کنید، در غیراینصورت پس از تاریخ 27 شهریور 1396 تعرفه تمدید تا 10 برابر حالت قبل افزاش می یابد.

.

نکته مهم: در نهایت میزبان فا میبایست دامنه شما را به یک ریجسترار دیگر انتقال دهد که مشمول قوانین تحریم ایران نباشد، و در طی پروسه انتقال فقط دامنه هایی امکان منتقل شدن را دارند که تاریخ انقضای آن ها بیش از 2 ماه باشد، بنابراین نکته مهمی که از این قسمت برداشت می شود این است که اگر دامنه شما طی 2 ماه آینده منقضی می شود، سریعا پس از مطالعه این خبر نسبت به تمدید دامنه خود اقدام کنید.

.

در نهایت تکلیف دامنه های بین المللی تحریم شده چه خواهد شد؟

در حال حاضر امکان ادامه همکاری با شرکت ریسلو وجود ندارد، میزبان فا و سایر شرکت های هاستینگ درحال عقد قرارداد با سایر ریجسترار های جهانی ثبت کننده دامنه هستند، تا دامنه های بین المللی مشتریان خود را طی روز های آینده بدون کوچک ترین مشکلی به سایر ریجسترار های ثبت کننده دامنه منتقل کنند و این مشکل برای همیشه برطرف شود، بدیهیست که سازمان جهانی نام های دامنه تحت عنوان ICANN همواره محافظ حقوق مالکین دامنه است و طی فرآیند های تحریم و انتقال دامنه ها به ریجسترار های جدید، به هیچ عنوان قرار نیست که مالکیت دامنه شخصی از وی سلب شود یا دامنه ای در خطر نابودی قرار گیرد، تمام اوضاع توسط شرکت های هاستینگ تحت کنترل است و شرکت های هاستینگ به خوبی از حقوق مشتریان خود محافظت می کنند و بدون کوچکترین مشکلی دامنه های مشتریان خود را به ریجسترار های جدید و مطمئن منتقل می کنند.

نتیجه گیری از این قسمت: تمام دامنه های بین المللی ثبت شده در ایران، همانند گذشته تحت مالکیت مالکان خود باقی می مانند و شرکت های هاستینگ پس از بررسی و عقد قرارداد های لازمه، دامنه های مشتریان خود را به ریجسترار های جدید منتقل می کنند، تمام مشتریان میبایست منتظر اطلاع رسانی شرکت های هاستینگ باشند.

.

دامنه های بین المللی جدید خود را چگونه ثبت کنیم؟

اگر شما نیز جزء آن دسته از مشتریان میزبان فا هستید که، همواره نیاز دارند جهت انجام پروژه های طراحی سایت دامنه های جدید بین المللی برای مشتریان خود به ثبت برسانند، قرار نیست که این تحریم ها هیچگونه خللی در عملکرد شما به وجود آوردند، شرکت میزبان فا با یک ریسجترار آلمانی تحت عنوان joker قرارداد همکاری منعقد نموده است و در حال حاضر دامنه های جدید مشتریان در ریجسترار جوکر آلمان به ثبت می رسند.تحریم دامنه های ایرانیان توسط ریسلو

جوکر یک ریجسترار آلمانی است و در حدود 20 سال سابقه در زمینه ثبت دامنه های بین المللی دارد، joker زیر نظر قوانین اتحادیه اروپا فعالیت می کند و باتوجه به سیاست های خارجی دولت تدبیر و امید، احتمال تحریم شدن ایران توسط اتحادیه اروپا نزدیک به صفر درصد است، بنابراین در حال حاضر میزبان فا جوکر را بهترین گزینه جهت ثبت دامنه بین المللی مشتریان خود به شمار می آورد، بنابراین ثبت دامنه های جدید مشتریان میزبان فا در حال حاضر توسط ریجسترار جوکر آلمان صورت می پذیرد.

نتیجه گیری از این قسمت: در حال حاظر میزبان فا و سایر شرکت های هاستینگ، دامنه های بین المللی جدید مشتریان خود را در ریجسترار های جدید (به غیر از resello) به ثبت می رسانند، بنابراین هم اکنون هیچ مشکلی در جهت ثبت دامنه های بین المللی جدید وجود نداد.

.

فریب افرادی که از آب گل آلود ماهی می گیرند را نخورید…!

در شرایط تحریم دامنه های ایرانیان توسط ریسلو، برخی از افراد و شرکت های سودجو، طی اطلاع رسانی های مکرر در سایت ها و شبکه های اجتماعی اعلام داشته اند که اگر خیلی زود نسبت به انتقال دامنه خود به شرکت میزبانی دیگر اقدام نکنید مالکیت دامنه خود را از دست خواهید داد! این موضوع به همین جا ختم نمی شود، این افراد با ارسال ایمیل هایی از پیش برنامه ریزی شده به مشتریان سایر شرکت ها، از آن ها خواسته اند که هرچقدر سریع تر جهت جلوگیری از نابودی دامنه خود، نسبت به انتقال دامنه به یک شرکت دیگر اقدام کنند…تحریم دامنه های ایرانیان توسط resello

این افراد نه تنها به بهبود شرایط و بهبود اوضاء کمک نکرده اند، بلکه باعث ایجاد رعب و وحشت بین مدیران سایت ها و مالکین دامنه ها شده اند، درصورتی که شما نیز از این قبیل ایمیل ها دریافت کرده اید، به هیچ عنوان به شایعات اهمیت ندهید و اصلا نسبت به انتقال دامین خود به سایر شرکت های میزبانی اقدام نکنید، در این شرایط تمام شرکت های میزبانی وب درحال عقد قرارداد های جدید با ریجسترار های معتبر هستند و به زودی مشتریان خود را به یک ریجسترار دیگر منتقل می کنند، از شما خواهشمندیم در این شرایط حامی شرکت های میزبانی خود باشید و به هیچ عنوان با شرکت های هاستینگ تماس نگیرد و منتظر اطلاع رسانی رسمی از سوی شرکت های هاستینگ باشید.

نکته مهم: درصورتی که از سمت افرادی ناشناس ایمیل هایی جهت انتقال دامنه های خود به سایر شرکت ها دریافت نموده اید، ایمیل های این افراد را به صورت کامل برای آدرس ایمیل tos@mizbanfa.net فوروارد کنید، مراتب حقوقی شکایت از این فراد سودجو در دست بررسی و جمع آوری شهود است.

نتیجه گیری از این قسمت: مالیکیت دامنه های شما تحت خطر نابودی نیست و هیچ خطری کسب و کار آنلاین شما را تهدید نمی کند، فریب افراد سودجو را نخورید و دامنه های خود را به سایر شرکت ها انتقال ندهید، چرا که این افراد سودجو ممکن است دامنه های شما را در حین انتقال از دسترس شما خارج کنند، تا دریافت اطلاعیه از سمت شرکت های هاستینگ هیچ اقدامی انجام ندهید.

.

هیچ خطری در کمین دامنه های شما نیست! به علت اطلاع رسانی سودجویانه برخی از شرکت ها در این زمینه، موجی از رعب و وحشت میان مدیران سایت ها رواج یافته است. تصور کنید که شما مدیر یک شرکت هاستیگ هستید و نزدیک به 200.000 دامنه تحت نظر شرکت شما به ثبت رسیده است، و به علت رواج یافتن شایعات در این زمینه در حدود 10.000 نفر از مشتریان با شرکت شما تماس میگیرند و ابراز نا امیدی و نگرانی می کنند، این امر در حال حاضر عملکرد شرکت های هاستینگ را مختل ساخته است. اینجانب از طرف مدیران تمام شرکت های هاستینگ از شما خواهشمندم صبور باشید و به هیچ عنوان خطوط ارتباطی شرکت های هاستینگ را مشغول نکنید و منتظر دریافت اطلاعیه رسمی از سمت شرکت خود باشید.

.

چگونه متوجه شویم دامنه ما توسط ریسلو تحریم شده است یا خیر؟

ریسلو تمام دامنه هایی که با مالیکت ایرانی به ثبت رسیده است را تحریم نموده است، برای این که متوجه شوید دامنه شما توسط ریسلو به ثبت رسیده است یا خیر، وارد وب سایت who.is شوید، سپس در قسمت search box این سایت نام دامنه خود را وارد کنید و بر روی آیکون ذره بین کلیک کنید، در صفحه مشخصات دامنه اگر از قسمت Registrar Info در مقابل Name نوشته شده بود REALTIME REGISTER B.V. به این معناست که دامنه شما توسط resello به ثبت رسیده است. تحریم دامنه های ایران توسط رسلو یا رسیلو

اگر پس از هویز کردن نام دامنه وب سایت خود داخل سایت who.is با پیغام REALTIME REGISTER B.V مواجه شدید، هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد، شما میبایست در مرحله اول اگر دامنه شما تا دوماه دیگر منقضی می شود، آن را سریعا توسط شرکت هاستینگ تمدید کنید و سپس منتظر باشید تا شرکت هاستینگ شما اطلاعیه صادر کند و دامنه شما را طی روز های آینده به یک ریجسترار دیگر منتقل کند.

.

در شرایط تحریم دامنه های ایران، نهایتاً ما باید چکار کنیم؟

در ابتدا میبایست آگاه باشید که این تحریم ها فقط مشمول دامنه های بین المللی مانند: دات کام، دات نت، دات او آر جی، دات اینفو و هر پسوند دیگری به جز دات آی آر ir. است. (دامنه های تحریم شده: com. و net. و org. و info. هستند) به صورت خلاصه می توان گفت که اگر دامنه شما هم توسط ریسلو تحریم شده است، ابتدا تاریخ انقضای دامنه خود را بررسی کنید، اگر دامنه شما طی 2 ماه آینده در حال منقضی شدن است، هرچقدر سریع تر نسبت به تمدید دامنه خود برای یک یا چند سال آینده اقدام کنید، اگر دامنه شما بین المللی باشد و  پس از 60 روز آینده منقضی شود، تمدید دامنه ها با 10 برابر تعرفه عادی قابل انجام هستند، لطفا در این زمینه کاملا جدی باشید و اگر دامنه شما طی 60 روز آینده منقضی می شود، سریعا نسبت به تمدید آن اقدام کنید. اگر دامنه شما تاریخ انقضا داشته باشد تا زمان خروج از تحریم ها و انتقال دامنه ها به یک ریجسترار دیگر، هیچ خطری کسب و کار شما را تهدید نخواهد کرد. اگر از تاریخ انقضای دامین خود اطمینان کامل ندارید، وارد ناحیه کابری خود در میزبان فا شوید و از قسمت دامنه ها –> دامنه های من را انتخاب کنید و از سربرگ سررسید بعدی تاریخ انقضای دامین خود را مشاهده کنید. در صورتی که در زمینه تاریخ انقضای دامنه و تمدید دامنه، شک یا شبه دارید، از طریق ارسال تیکت پشتیبانی از کارشناسان میزبان فا کمک بخواهید.

.

در نهایت میزبان فا دامنه مشتریان را چگونه از تحریم ها خارج می کند؟

هماهنطور که در پاراگراف های اول خدمت شما عرض کردیم، در حال حاضر دامنه های جدید مشتریان در ریجسترار joker آلمان به ثبت می رسد، ما در حال بررسی تمام ریجسترار های جهانی ثبت کننده دامنه هستیم تا در نهایت تصمیم بگیریم، دامنه های قبلی مشتریان را به کدام ریجسترار منتقل کنیم اما در حال حاضر هنوز به نتایج قطعی نرسیده ایم، باتوجه به این که در آخرین اطلاعیه شرکت resello اعلام کردند که تا 12 ماه زمان جهت انتقال دامنه ها به یک ریجسترار دیگر وجود دارد، جایی برای نگرانی نیست، اما شما به عنوان مشترک حتما وضعیت دامنه های بین المللی (دات کام، دات نت، دات او آر جی و…) خود را داخل میزبان فا بررسی کنید و اگر در کمتر از 60 روز دیگر دامنه شما منقضی می شود، حتما نسبت به تمدید آن اقدام کنید، پس از انتخاب یک ریجسترار مطمئن، توسط یک اطلاعیه قبلی میزبان فا شما را در جریان قرار می دهد و دامنه های قدیمی شما عزیزان را به آن ریجسترار منتقل می کند.

در نهایت خاطر نشان می سازد که پس از تحریم دامنه های ایرانی ها توسط ریسلو، هیچ خطری در کمین دامنه های شما عزیزان نیست، کمپانی آمریکایی ریسلو از این به بعد تصمیم ندارد با ایرانی ها همکاری داشته باشد و به همین خاطر فرصت مناسبی برای نمایندگان خود (شرکت های هاستینگ ایران) درنظر گرفته است تا نمایندگان دامنه مشتریان خود را به یک ریجسترار دیگر منتقل سازند، شرکت های هاستینگ مانند میزبان فا در حال حاضر به دنبال ریجسترار های مطمئن جهت انتقال دامنه مشتریان خود هستند، مهم ترین نکته این اطلاعیه این است که اگر دامنه شما طی 2 ماه آینده منقضی می شود هرچقدر سریع تر نسبت به تمدید آن اقدام کنید، لطفا تمام سوالات و شبهات خود را درمورد تحریم دامنه های بین االمللی توسط ریسلو، در قسمت نظرات همین مقاله اعلام کنید و یا این که سوالات خود را از طریق ارسال تیکت پشتیبانی برای کارشناسان میزبان فا ارسال کنید، خواهشمندیم خطوط ارتباط تلفنی و چت آنلاین شرکت هاستینگ خود را جهت پیگیری این مسئله مشغول ننمایید و فقط از طریق ارسال تیکت پشتیبانی سوالات خود را در این زمینه با شرکت های هاستینگ مطرح کنید.

بروز رسانی 25 شهریور 96 – بعد از بررسی صد ها ریجسترار مختلف جهت انتقال دامنه ها پس از اعمال تحریم های ریسلو بر علیه ایرانی ها، میزبان فا در حال حاضر ریجسترار Web Werks را جهت انتقال دامنه مشتریان درنظر گرفته است، این ریجسترار در حال حاضر کمترین خطر را به جهت تحریم ایرانی ها دارد، همچنین ریجسترار جدید امکانات فوق العاده ای را قرار است در اختیار کاربران میزبان فا قرار دهد، در حال حاضر چالش پیش روی ما، انتقال چندین هزار دامنه بین المللی به ریجسترار جدید است که برای تک تک دامنه ها میبایست ایمیل های احراز هویت توسط مالکین دامنه ها تایید شود که این امری معقول و قابل اجرا نیست، بنابراین در حال مکاتبه با ریجسترار Web Werks و ICANN هستیم تا امکانی را فراهم آورند که بدون نیاز به پرداخت هزینه از سوی کاربران و ایمیل های احراز هویت، دامنه ها به آسودگی به ریجسترار جدید منتقل شوند، نتیجه نهایی مکاتبات طی روز های آینده در همین اطلاعیه اعلام خواهد شد.

خبر در حال تکمیل است…

 

 

4.4/5 - (21 امتیاز)

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۱۸ دیدگاه ها

 1. سلام
  دامنه ی من حدود یک ماه هست که توسط شما ثبت شده ، در رابطه با همین خبر برام یک اس ام اس هم از طرف شما آمده ، اینطور که از این مقاله متوجه شدم فعلا خطری دامنه ی من رو تهدید نمیکنه و کار خاصی را نمیخواد انجام بدم ، درسته؟

 2. با سلام و عرض ادب واحترام
  ولی ببخشیدشما خودتون فرمودین :
  joker زیر نظر قوانین اتحادیه اروپا فعالیت می کند و باتوجه به سیاست های خارجی دولت تدبیر و امید، احتمال تحریم شدن ایران توسط اتحادیه اروپا نزدیک به صفر درصد است،

  همانطوری که می دونید اتحادیه اروپا هم میتونه تحت فشار آمریکا قرار گیرد و در نهایت باعث تحریم ایران بشه .
  در ضمن همین joker همه دامین ها را ساپورت نمی کنه من یه دامین داشتم yazdanparast.in همین شرکت ازش پشتیبانی نمی کنه و امکان ثبت نداره
  نکته بعد اینکه من خودم خیلیا دارن دامین های خود را از جوکر خارج می کنند و به شدت ریزش دامین دارد
  پیشنهاد می کنم در صورت امکان دنبال یه شرکت بهتر باشین
  نهایت سپاس

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز،
   در روز های اخیر یکی از شرکت های میزبانی، اقدام به ارسال ایمیل به تمام کاربران اینترنت کرده است و کاربران را دعوت نموده که دامنه خود را به joker انتقال دهند، این کار باعث به وجود آمدن موجی از نا امنی ها در فضای اینترنت شده است، برخی از شرکت های میزبانی دیگر، در پاسخ به این کار همکار خود، اطلاعیه هایی صادر کرده اند که جوکر اعتبار ندارد و دامنه های این ریسجترار به شدت ریزش داشته است…(اختلاف میان شرکت های هاستینگ رخ داده است)
   در این شرایط نه اطلاع رسانی همکاران دسته اول کمکی به تثبیت اوضاع کرده است و نه اطلاع رسانی همکاران دسته دوم…جوکر یک ریجسترار معتبر است و دلیل ریزش دامنه های آن طبق بررسی بنده بخاطر تغییر سهامداران و سیایست های کاری این شرکت بوده است.
   البته این بدین معنا نیست که میزبان فا می خواهند تمام دامنه های قدیمی مشتریان خود را به جوکر منتقل کند، اما در این شرایط بهتر است که میزبان فا با ریجسترار های سطح اول آمریکایی کار نکند.
   ریجسترار انتخابی ما جهت انتقال دامنه های مشتریان به آن، پس از انجام مذاکرات و تصمیم گیری های نهایی، به کاربران اعلام خواهد شد.
   باتشکر از شما

 3. سلام و عرض ادب
  شما در اطلاعیه ای گفتید ریسلو ۲ ماه فرصت داده تا انتقال دامنه به شکل عادی باشه که از این ۲ ماه حدودا فقط فقط ۲۵ روز مونده ولی در ادامه گفتید این تمدید ریسلو به ۱۲ ماه رسیده و جای نگرانی نیست
  شما بهتر از ماها میدونید که قانون های شرکت های خارجی ممکنه شامل ما نشه و دیدید بعد ۲۵ روز ریسلو گفته به دلیل فشارهای زیاد سیاسی و خلاف میل این شرکت به مسدود دامنه های ثبت شده از ایران برامدیم
  متاسفانه کشور ما همیشه به دلیل سیاست های خاص خودش این اجاره رو به هر کسی میده که هر جور دوست دارن با ما برخورد کنن
  پس هیچ ضمانتی وجود نداره که بعد ۲۵ روز چه اتفاقی خواهد افتاد
  پس از میزبان فا میخوایم بعد ۳۵ روز وقت به جای فکر کردن به اینکه کدوم ریجسترار بریم دامنه ها رو به شکل موقت یا دائم به شرکت دیگه ای مثل جوکر انتقال بدن و بعد با خیال راحت فکر کنن
  فردا پس فردا اگر اجازه انتقال رو ریسلو نداد (که اصلا بعید نیست) طبیعتا شما هم مسئولیتی قبول نمیکنید و فقط پول و زمان اینده کاربران که بر روی دامنه گذاشتن به خطر میوفته
  متاسفانه دامنه منم توسط این شرکت هلندی به ثبت رسیده و هنوز انتقال داده نشده
  ممنون از پیگیری شما

  1. سلام و احترام
   ریسلو از تاریخ انتشار این اطلاعیه 2 ماه جهت تمدید دامنه ها با تعرفه عادی فرصت داده است و حدود 50 روز آن باقیمانده است، این بدین معناست که اگر انقضای دامنه ای نزدیک باشد و پس از این 50 روز نسبت به تمدید اقدام کند هزینه تمدید 10 برابر حالت قبل است.
   سازمان جهانی نام های دامنه ICANN محافظ نام دامنه تمام جهانیان است و هیچ ریجستراری تحت هیچگونه شرایطی نمی تواند دامنه مشتریان خود را معلق کند.
   دامنه های شما عزیزان برای ما بسیار مهم است، حتی دامنه خود mizbanfa.net را نیز ما هنوز به جایی انتقال نداده ایم و تا زمانی که جوکر یا سایر ریجسترار ها شرایط کاملا امنی برای انتقال فراهم نکنند، میزبان فا و سایر شرکت های هاستینگ به هیچ عنوان به صورت عجله ای دامنه مشترکین خود را به جایی منتقل نمی کنند.
   ریسلو پس از انتشار اطلاعیه اول، در حدود 12 ماه زمان داده است که نمایندگان دامنه های خود را به یک شرکت دیگر منتقل کنند و طی این 12 ماه نیز هیچ مشکلی برای هیچکدام از دامنه ها رخ نمی دهد! خیال شما راحت باشد و به شایعات اهمیت ندهید.
   در نهایت منتظر اطلاعیه بعدی ما باشید که در زمان مناسب، دامنه مشتریان را به یک ریجسترار مطمئن انتقال می دهیم و نتیجه را خدمت شما ارسال می کنیم، فقط اگر انقضای دامنه شما نزدیک است، هرچقدر سریع تر نسبت به تمدید دامنه خود اقدام کنید.
   موفق باشید

 4. سلام رتبه الکسای سایت جوکر رو نگاه کنید . طفلک الکسا فک کرده این سایت ایرانیه.
  سپاس از راهنمایی های خوبتون.

  1. سلام
   بله بعد از تحریم دامنه ای ایران توسط ریسلو، شرکت های همکار تبلیغات های گسترده ای انجام دادند که می توان ریجسترار joker را جایگزین مناسبی برای resello دانست و به همین دلیل حجم انبوهی از هموطنان با این ریجسترار آلمانی آشنا شدند و در حال بررسی این وب سایت هستند که ایا این ریجسترار جایگزین مناسبی برای انتقال دامنه های تحریم شده هستش یا خیر؟؟
   ممنون از نظر شما

 5. با سلام .برای انتقال به دامین دیگر باید هزینه پرداخت کنیم؟در قسمتی از سایت who.isزمان انقضا دیده می شود ایا این ،همان زمان انقضای دامین است؟
  اگر سایت ما بیش از دوماه اعتبار داشته باشد ،چه زمانی برای انتقال ان باید اقدام کنیم؟

  1. سلام
   بله برای انتقال دامنه به ریجسترار دیگر باید هزینه پرداخت کنید و این هزینه صرف تمدید دامنه شما می شود، بله تاریخ انقضاء که داخل سایت who.is مشاهده می کنید دقیقا تاریخ انقضاء دامنه شما هستش.
   اگر تاریخ انقضاء دامنه شما نزدیکه نسبت به تمدید اون اقدام کنید، چون شرکت ها دیگه قادر به تمدید دامنه داخل ریسلو نیستند مسلما جهت تمدید دامنه، دامنه شما رو به ریجسترار جدیدشون منتقل می کنن و اونجا تمدیدش می کنن براتون.
   موفق باشید.

 6. سلام ، وقت بخیر،
  از این تاریخ هم امکان تمدید وجود داره؟
  و اگر نه ، راه چاره چی هست

  1. سلام
   بله امکان تمدید هست، اما دیگر قادر نیستیم دامنه شما را در ریجسترار ریسلو تمدید کنیم، پس از پرداخت صورتحساب تمدید دامنه، شرکت دامنه بین المللی شما را به پنل جدید منتقل می کند و در پنل جدید یا همان ریجسترار جدید تمدید می کند.
   موفق باشید

 7. سلام ، ببخشید جناب یه سئوال داشتم . بنده متأسفانه دامنه م به تازگی منقضی شده ، یعنی الان امکان این نیس که صورتحساب رو پرداخت و دامنه رو تمدید کنم ؟ خواهشا یه راهی پیش پام بزارید . خیلی دیر متوجه موضوع شدم !

  1. سلام و روز بخیر،
   برای این مسئله با پشتیبان میزبانی وب هاست خودتون که دامنه را تهیه کردید مکاتبه کنید تا شما را راهنمایی کنند.
   موفق باشید

 8. سلام
  من یه سوال واسم پیش اومده آیا امکانش هست که در چند ماه آینده ،تحریم بشن دامنه های ایرانی حتی ir در گوگل؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا