آموزش های سی پنلکنترل پنل های هاستینگ

نحوه اتصال هاست سی پنل به هاست دانلود

تو این ویدیو آموزشی تصمیم داریم نحوه اتصال ساب دامین هاست سی پنل به هاست دانلود رو به شما آموزش بدیم، تا پس از اون قادر باشین هاست دانلودی که خریداری کردین رو به ساب دامین هاست اصلی وب سایتتون متصل کنید.

اتصال هاست دانلود به ساب دامین هاست

تصور کنین که مدیر یه وب سایت بزرگ هستین و زمینه فعالیت وب سایتتون در زمینه دانلود فایل هستش، و تصمیم دارین فایل های زیادی رو برای دانلودی داخل وب سایتتون قرار بدین، نکته مهمی که باید بدونین اینه که اکثر سایت های بزرگ دانلودی تمام فایل هاشون رو داخل یه هاست نگهداری نمی کنن، سایت های دانلودی، در ابتدا یه هاست خریداری میکنن برای نگهداری از سایت اصلیشون و به سیستم مدیریت محتوای وب سایتشون، بعدش هاست های دانلود جدیدی رو خریداری میکنن و اون هاست های دانلود رو به ساب دامین هاست اصلی وب سایتشون متصل می کنن، مثلا اگه آدرس یه سایت دانلود فایل example.com باشه، میان داخل هاست سایت اصلیشون یه ساب دامین ایجاد میکنن تحت عنوان dl1.example.com و بعدش از طریق رکورد های پیشرفته ساب دامین dl1 رو وصل میکنن به هاست دانلودی که خریداری کردن و هنگامی که ظرفیت اون هاست دانلودشون تکمیل شد یه ساب دامین میسازن تحت عنوان dl2.example.com و ساب دومین dl2 رو هم وصل میکنن به یه هاست دانلود جدید دیگه و همینطوری این روال رو ادامه میدن.

❌ و اما قبل از شروع، روال این آموزش رو بهتون توضیح میدیم، ببینین تو این آموزش هاست وب سایت اصلی ما سی پنل هستش و هاست دانلود که برای وب سایتمون خریداری کردیم هاست دایرکت ادمین هستش، حالا تصمیم داریم ساب دامین هاست سی پنل وب سایتمون رو به یه هاست دانلود دایرکت ادمین متصل کنیم، اما توجه داشته باشین که منظورمون از ساب دامین این نیستش که یه ساب دامین عادی داخل سی پنل ایجاد کنیم، منظور ما زیردامنه ای هستش که توسط A Record داخل سی پنل اون رو به هاست دانلود متصل می کنیم. ❌

حالا اگه قرار باشه این هاست دانلود رو به ساب دامین dl1.mizbanf.net وصل کنیم دوتا راه داریم:

 1. روش اول (ساده تر) اینه که کلا از همون اول، نام دامنه اصلی هاست دانلودمون رو mizbanfa.net قرار بدیم و این نام رو به هاست سی پنل اصلی وب سایتمون متصل کنیم و از اون به بعد فایل هایی که میخوایم برای دانلود بزاریم رو تو مسیر public_html هاست دانلودمون آپلود کنیم.
 2. روش دوم اینه که نام دامنه اصلی هاست بکاپ یا دانلود رو هم ir قرار بدیم، و بعدش بریم داخل هاست دانلودمون یه ساب دامین با نام dl1 بسازیم و این ساب دامین رو به هاست سی پنل اصلی وب سایتتون متصل کنیم و از اون به بعد فایل هایی که میخوایم برای دانلود قرار بدیم رو داخل فولدر ساب دامین هاست دانلودمون آپلود کنیم.

❌ آن دسته از اشخاصی که قصد دارند یک ساب دامنه را به هاست دانلود متصل کنند می توانند از تکنیک اول کمک بگیرند و محتویات خود را مستقیما در public_html هاست دانلود آپلود نمایند.

❌ آن دسته از اشخاصی که تمایل دارند چندین ساب دامین را به هاست دانلود خود متصل کنند و اطلاعات مختلفی را روی هاست دانلود نگهداری کنند باید از روش دوم کمک بگیرند تا محتوای مربوط به هر ساب دامنه در یک دایرکتوری مجزا نگهداری شود.

ما روش اول را پیشنهاد می کنیم. دقت کنین که هاست اصلی وب سایت ما که باید داخلش رکورد اشاره گر رو ایجاد کنیم اون هاستی هستش که dns های دامنه اصلی ما داره بهش اشاره میکنه، نه هاست دانلودی که برای نگهداری از فایل هامون خریداریش کردیم، لطفا در ادامه این آموزش کاربردی با ما همراه باشین.

اتصال هاست دانلود به هاست  سی پنل (روش اول)

همانطور که پیشتر نیز ذکر گردید در روش اول که ساده ترین راهکار است مراحل زیر را می بایست مرحله به مرحله پیاده سازی کرد:

 1. خرید هاست دانلود با دامنه اصلی سایت
 2. مراجعه به هاست اصلی سی پنل و تعریف دو A Record
 3. بازگشت به هاست دانلود و تغییر نام دامنه هاست

❌ در این شیوه اطلاعات شما مستقیما در public_html هاست دانلود ذخیره می شود.

بعد از اینکه هاست دانلود را با نام دامنه اصلی خودتون سفارش دادید باید دو A record در هاست سی پنلتون تعریف کنید که به هاست دانلود اشاره کنند. خب برای شروع کار و اتصال هاست دانلود و هاست سی پنل از طریق شیوه اول مراحل زیر را دنبال کنید.

1- خرید هاست دانلود با دامنه اصلی سایت

نکته بسایر مهمی که قبل از اتصال هاست دانلود به هاست اصلی باید حتما رعایت کرد: اینه که، نام دامنه اصلی متصل به هاست دانلود ما باید با نام دامنه اصلی وب سایت ما یکی باشه. مثلا اگر نام دامنه mizbanfa.net هست، هاست دانلود را هم با دامنه mizbanfa.net سفارش میدیم. برای این مورد آموزش زیر را مطالعه کنید و پس از ثبت سفارش به مرحله دوم بروید.

آموزش قدم به قدم خرید هاست از میزبان فا

2- ساخت A Record جهت اتصال هاست دانلود به سی پنل

هم اکنون از طریق آموزش نحوه ورود به سی پنل وارد هاست سی پنل وب سایتمون میشیم، وقتی وارد سی پنل میشیم از پنل سمته راستی یعنی GENERAL INFORMATION از قسمت Primary Domain دقت می کنیم که نام دامنه اصلی هاست سی پنل وب سایتمون هم mizbanfa.net (آدرس دامنه اصلی سایت شما) باشه و همونطوری که میبینین دقیقا همینطور هستش، حالا برای اتصال هاست دانلود که تو مرحله قبل تنظیمش کردیم به هاست سایت اصلیمون یعنی این هاست سی پنل.

اتصال هاست اصلی به هاست دانلود

یه کمی میایم پایین تا برسیم به قسمت domain، کاری که میخوایم انجام بدیم اینه که هاست دانلودمون رو از طریق a record به این هاست متصل کنیم،  حالا روی ابزار zone editor کلیک می کنیم تا واردش بشیم. حالا به کمک آموزش زیر دو A Record برای ساب دامنه دلخواه خودتون که قصد دارید روی هاست دانلود قرار بگیره، تعریف کنید. به عنوان مثال dl.mizbanfa.net را در نظر می گیریم و دو رکورد A برای آن تعریف می کنیم.

آموزش تنظیم رکوردهای dns دامنه در سی پنل

3- تغییر دامنه در هاست دایرکت ادمین

در ادامه پس از تعریف رکوردها مجددا باید به هاست دانلود برگردیم و از بخش DOMAIN SETUP نام  اصلی دامنه هاست دانلود خود را تغییر دهیم. (چون زمان خرید هاست دانلود آن را با نام دامنه اصلی سایت سفارش دادیم.) برای تکمیل این مرحله آموزش زیر را دنبال کنید.

تغییر دامنه اصلی هاست دایرکت ادمین

اتصال ساب دامین هاست سی پنل به هاست دانلود (روش دوم)

در این شیوه در هاست دانلود خود یک ساب دامین ایجاد می کنیم سپس از هاست اصلی به این ساب دامنه دو A Record می زنیم. در واقع تعیین می کنیم که از ساب دامنه در حال استفاده هستیم. در این شیوه اطلاعات در پوشه های مربوط به ساب دامنه ها در هاست دانلود ذخیره می شوند.

 1. خرید هاست دانلود
 2. تعریف ساب دامنه در هاست دانلود
 3. تعریف دو A Record در هاست سی پنل

❌ هنگام آپلود فایل روی هاست دانلود اطلاعات ما در یک پوشه با نام ساب دامنه ذخیره می شود. این تفاوت اصلی دو روش است.

1- سفارش هاست دانلود

این مرحله دقیقا مشابه خرید هاست دانلود با دامنه اصلی در روش قبلی است. هاست دانلود خود را با دامنه اصلی سایتتون تهیه می کنید. مثلا تو این مثال نام دامنه اصلی متصل به هاست سی پنل ما mizbanfa.net هستش، حالا هنگامی که می خوایم هاست دانلود هم خریداری کنیم باید به شرکت هاستینگ بگیم که نام دامنه اصلی هاست دانلود ما رو mizbanfa.net قرار بدن. البته زمان خرید هاست دانلود هم  باید این موردرا رعایت کرد و هاست دانلود را با نام دامنه اصلی سایت سفارش بدیم.

2- ساخت ساب دامین در هاست دانلود

تنها تفاوت دو روش اتصال هاست دانلود به هاست سی پنل در این هستش که در شیوه اول ساب دامنه تعریف نم کنیم اما در روش دوم ساب دامنه تعریف می کنیم. خب برای این منظور در ابتدا وارد هاست دانلودی که خریدیم میشیم، این هاست همونطوری که میبنین کنترل پنل دایرکت ادمین داره، راستی توجه داشته باشین که داخل این آموزش دامنه ای که میخوایم روش کار کنیم mizbanfa.net هستش، و همونطور که میبنین دامنه اصلی متصل به هاست دایرکت ادمین، اینجا تو پنل سمته راستی نوشته شده، پس توجه می کنیم که نام دامنه متصل به هاست دانلودمون با نام دامنه هاست اصلی وب سایتمون که میخوایم ساب دامینش رو به هاست دانلود متصل کنیم یکی باشه، از قسمت your account تو دایرکت ادمین بر روی گزینه Subdomain Management کلیک می کنیم.اتصال ساب دامین به هاست دانلود تا مطابق تصویر وارد صفحه مربوط به ساب دامین ها تو دایرکت ادمین بشیم، تو این صفحه از قسمت Add Sub-Domain میتونیم ساب دامینمون رو ایجاد کنیم، پس داخل اینجا مینویسیم dl1 و همونطوری که میبنین در انتهای این فیلد یه نقطه وجود داره و بعدشم نام دامنه اصلی این هاست یعنی mizbanfa.net نوشته شده، و برای ایجاد این ساب دامین بر روی دکمه create از این پایین کلیک می کنیم.

تعریف ساب دامنه در سی پنل

همونطوری که میبینین ساب دامین ما با آدرس dl1.mizbanfa.net داخل اینجا اضافه شد، خیلی خب این هاست دانلودمون بود که کاراشو انجام دادیم.

تعریف ساب دامنه در سی پنل

3- ایجاد a record در هاست سی پنل

حالا نوبت به تعریف رکورد برای اتصال دامنه و هاست می رسه. دقیقا کاری که در مرحله دوم از روش قبلی ساخت A Record جهت اتصال هاست دانلود به سی پنل انجام دادیم را در این شیوه هم باید انجام داد. برای راهنمایی بیشتر می تونید نحوه تعریف رکورد را در مقاله زیر مطالعه کنید تا در نهایت اتصال هاست دانلود به سی پنل هاست اصلیتون برقرار بشه.

آموزش تنظیم رکوردهای dns دامنه در سی پنل

چگونه یک فایل را در هاست دانلود آپلود کنیم؟

پس دوباره وارد هاست دایرکت ادمین وب سایتمون میشیم، و از قسمت your account بر روی file manager کلیک می کنیم تا وارد قسمت مدیریت فایل های هاست دانلودمون بشیم.اتصال ساب دامین به هاست دانلود از اینجا وارد public_html فایل منیجر دایرکت ادمین میشیم.اتصال ساب دامین به هاست دانلود حالا نکته مهم اینجاست که ما باید بریم و فایل هامون رو داخل دایرکتوری dl1 یعنی این آپلود کنیم، چون تو مرحله اول ما این ساب دامین رو داخل هاست دانلودمون ایجاد کردیم و این ساب دامین رو به هاست اصلی وب سایتمون متصل کردیم، پس از این به بعد وقتی میخوایم فایل هامون رو تو هاست دانلود قرارشون بدیم و ازشون لینک دانلود مستقیم بسازیم، باید همشون رو تو این پوشه آپلود کنیم، پس روش کلیک می کنیم تا وارد دایرکتوری ساب دامین بشیم.اتصال ساب دامین به هاست دانلود برای آپلود فایل تو این مسیر از دایرکت ادمین از این پایین بر روی دکمه upload files to current directory کلیک می کنیم تا وارد این صفحه بشیم.اتصال ساب دامین به هاست دانلود تو اینجا بر روی choose file کلیک می کنیم و فایلمون رو از داخل کامپیوتر انتخاب کنیم.اتصال ساب دامین به هاست دانلود ما میخوایم فایل back که یه فایل zip هستش رو آپلود کنیم پس دو مرتبه روش کلیک می کنیم تا انتخاب بشه و حالا بر روی دکمه upload files از این پایین کلیک می کنیم و 5 ثانیه صبر می کنیم تا این فایل به صورت کامل آپلود بشه.اتصال ساب دامین به هاست دانلود

بعد از این که آپلود فایل تموم شد حالا میخوایم ببینیم لینک دانلودش درست کار میکنه یا نه، پس داخل مرورگر یه تب جدید باز می کنیم و آدرس ساب دامینمون رو تایپ می کنیم dl1.mizbanfatv.ir حالا یه اسلش میزایریم و نام فایلی که آپلود کردیم رو به همراه پسوندش مینویسیم back.zip و بر روی دکمه اینتر کلیک می کنیم، و همونطوری که میبنین فایل آماده دانلود هستش و به همین راحتی قادر شدیم ساب دامین هاست اصلیمون رو به هاست دانلود متصل کنیم، حالا از این به بعد باید طبق روالی که بهتون آموزش دادیم فایل هاتون رو تو هاست دانلود، آپلودشون کنین و براشون لینک دانلود ایجاد کنید.

داخل آموزش بعدی آموزش اتصال ساب دامین هاست دایرکت ادمین به هاست دانلود رو بهتون آموزش میدیم، تا پس از اون قادر باشین ساب دامین های هاست سی پنل یا دایرکت ادمین وب سایتتون رو به یه هاست دانلود یا بکاپ متصل کنین و روی یه سرور دیگه سیستم مدیریت محتوای وب سایتتون رو نصب کنین، پس با ما همراه باشید و برای مشاهده آموزش های بیشتر درمورد سی پنل که یکی از محبوب ترین کنترل پنل های مدیریت هاست محسوب میشه لطفا روی دکمه زیر کلیک کنید.

چطور با سی پنل کار کنیم؟

برچسب ها
خرید هاست با کیفیت ایرانی

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۴۲ نظرها

 1. سلام ببخشید از این اموزش میتونیم برای دو هاست سی پنل هم استفاده کنیم یعنی به جای دایرکت ادمین هاستمون سی پنل باشه بازم این اموزش کاربردی هست یا نه

 2. سلام اقای یزدان پرست هاست دانلود دایرکت ادمین تهیه کردم طبق اموزش هر دو هاست با نام دامنه اصلی سایت است ببخشید یک سوال دی ان اس های هاست دانلود و نیازی نیست ست کنیم ؟ همان دی ان اس های هاست سی پنل باید ست باشد ؟ ممنون

 3. سلام من طبق اموزش ها پیش رفتم ولی هرکاری میکنم تو مرحله تست فایل دانلود نمیشه و خطا میده.لطفا راهنمایی کنید

   1. سلام
    من هم مشکل دوست عزیزمون رو دارم
    هاست اصلی من cpanel هست (از سی پنل جدیدا) و هاست دانلود من هم cpanel هست (از سی پنل قدیمی ها) ولی نم هم طبق فیلم رفتم جلو متاسفانه در گزینه تست اصلا چیزی دانلود نمیکنه.

    ممنون میشم راهنماییم بکنید.

 4. با سلام خدمت شما
  ممنون از آموزش خوبتون
  dns سایت اصلی من روی سیستم کلادفلر ست شده است. الان یک هاست دانلود دارم.
  2 تا سوال داشتم
  1- آیا همین آموزش با وجود این که دارم از کلاد فلر استفاده میکنم کاربرد دارد؟
  2- می خواستم تمامی فایل ها را در فایل public_html استفاده کنم.(یعنی روش دوم) باید به چه صورت عمل کنم؟ آیا باید یک cname در کلادفلر ایجاد کنم؟

 5. اگر از cdn استفاده میکنیم باید چجور رکورد تعریف کنیم.
  به همین شیوه من در کلادفلر تعریف میکنم با پیغام خطا مواجه میشم

 6. با سلام
  اولا تشکر بابت اموزش خوب تون. یک سوال نسبتا پیچیده ی داشتم امیدوارم وقت پاسخ دادن داشته باشید.
  ( هاست اصلی سی پنل و هاست دانلود دایرک ادمین است)
  دمین اصلی بنده که مثلا (domain.com ) باشد به هاست دانلود با ساب دمین(cdn.domain.com) وصل هست و همه چه بخوبی کار میکند.
  اما جدیدا برای دمین اصلی یک ساب دمین مثلا (sub.domain.com) درست کردم و درهاست سی پنل در پوشه public_html یک CMS ودرپرس کاملا مجزا نصت کردم.
  از انجای که هاست اصلی به هاست دانلود وصل هست آیا میتوانم از cdn.domain.com برای این ساب دمینم که sub.domain.com است هم استفاده کنم ؟ یا که نه برایش در هاست دانلود یک ساب دمین مثل dl.sub.domain.com بسازم ؟
  یک مشلی که هست سی پنل قسمت Primary Domain فقط دمین اصلی رو نمایش میده. پس نمیواتنم برای ساب دمین A record بسازم. ببخشید طولانی شد

  1. سلام
   بله می توانید از رکورد هاست دانلود یعنی cdn.domain.com داخل ساب دامین جدیدتون هم استفاده کنید، میخواین فایل های دانلودی را از هاست دانلود داخل این ساب دامین جدید فراخوانی کنید؟

   1. خیلی ممنون بابت جواب سریع تون.
    در اصل میخواهم قسمت مدیا وردپرس ام را به هاست دانلود وصل کنم. افزونه upload to ftp را روی وردپرسم نصب کردم و یک اکانت اف تی پی ساتختم و در افزونه ست کردم تصاویر رو در هاست دانلود درست آپلود میکند اما در قسمت مدیا وردپرش نمایش نمی دهد.
    دقیقا نمیدانم برای ساب دمین ی که دمین اصلی اش به هاست دانلود وصل هست آیا لازمه A record ثبت شود یا نه ؟
    با تشکر

 7. بسیار عالی بود آقای یزدان پرست ممنون از مقالات خوبتون ، یه سوالی که ذهنمو درگیر کرده ممنون میشم پاسخ بدین اونم اینه که سایت های دانلودی که فیلم و سریال روزانه تا 10 گیگابایت قرار میدن اونا چه اقدامی انجام میدن آیا به این روشه؟!در اینصورت باید با اینترنت توی مای کامپیتر یک فیلم رو دانلود کنن و بعد در هایت دانلود آپلودش کنن؟!! خوب ابن روند برای اینترنت ایران که خیلی کنده
  پیشاپیش ممنون از پاسخ گوییتون

  1. سلام آقا دانیال عزیز،
   خیر سایت‌های دانلود از VPS برای چنین کارهایی استفاده میکنند. چرا که اگر بخوان با این روش اقدام کنن اصلا براشون توجیه اقتصادی نخواهد داشت. با استفاده از vps دقیقا وارد محیط ویندوزی و یا لینوکسی یک کامپیوتر شبیه سازی شده در خارج از کشور میشن که با استفاده از اون میتونند کلیه کارهایی رو که روی یک سیستم خانگی انجام میدن رو انجام بدهند.
   موفق باشید

  1. سلام و احترام؛
   فعلا چنین برنامه ای نداریم چون دسته بندی های سی پنل و دایرکت ادمین در حال کامل شدن هستش.
   انشالله اگر شرایط فراهم شد چشم.

  1. سلام و احترام؛
   امکان تغییر نام دامنه وجود داره.
   دامنه های رو یکسان در نظر نمیگیریم بلکه ساب دامین ایجاد میکنیم.
   نام دامنه اصلی و نام دامنه متصل به هاست دانلود چی هست؟

 8. سلام خسته نباشید
  عذر میخوام طبق گفته شما برای اتصال ساب دامین مثل dl.ssss.com به هاست دانلود به هاست دهنده میگیم که دامنه اصلی هاست دانلود رو این ساب دامنه قرار بده بعد ما میریم تو اون هاست اصلی یا همون میزبانی و یه رکورد A به اون ساب دامنه میزنیم تا هاست دانلودمون هم وقتی لینکش رو میزنیم باز بشه
  خب الان یکی از دوستان من یه هاست میزبانی گرفت و یه هاست دانلود از یک هاست دهنده … دامنه میزبانی رو همون دامنه اصلی قرار داد و دامنه هاست دانلود رو همون ساب دامنه … هیچ رکورد A در هاست میزبانی ایجاد نکرد اما الان ساب دامین هاست دانلود رو که میزنیم هاست دانلود بدون هیچ مشکلی باز میشه
  چطور این ممکنه ؟ مشکلی ایجاد نمیکنه؟

   1. خب الان یکی از دوستان من بدون اینکه رکورد A ایجاد کنه هاست دانلودش به راحتی بالا میاد
    چطور ممکنه؟

    1. سلام و احترام؛
     به صورت کلی دو روش برای اتصال هاست دانلود به هاست سی پنل وجود داره.
     در هر دو روش حتما می بایست رکورد تعریف کنید مگر اینگه از یک دامنه مجزا برای راه اندازی هاست دانلود استفاده کرده باشید.

 9. سلام ممنون بایت آموزش

  ببخشید قسمت سی پنل من

  گزینه ای بنام simple zone editor رو نداره حالا نمیدونم چرا
  بعد میخواستم بپرسم

  اگر بنده هاست دانلود رو به نام وبسایت اصلیم مثلا
  ffffffffff.com
  بخرم . بعد هیچکدوم از این روش هارو انجام ندم

  فقط تو قسمت فایل منجیر . قسمت public هر فایلی رو آپلود کنم . بعد در آخر بعد از آپلود یک لینک دانلود بمن میده . همون رو میشه استفاده کرد؟؟؟
  من نیازی به ساخت dl1 و … ندارم

  ممنون میشم کمک کنید

  1. سلام و احترام؛
   می تونید هاست دانلود رو با نام دامنه اصلیتون مثلا test.com سفارش بدید.
   بعد از اون arecord باید به هاست دانلود زد و بگید که به اپ هاست اشاره می کنید. (چون نیم سرورهای هاست اصلی روی دامنه ست شده حتما باید رکورد بزنید.) در خصوص ست شدن رکوردها حتما از پشتیبانی هاستتون درخواست کنید.
   در اخر از بخش domain setup هاست دانلود، نام دامنه رو به چیزی مشابه dl.test.com تغییر بدید.
   به این صورت اطلاعاتتون رو می تونید مستقیما در public_html هاست دانلود آپلود کنید و لینک بگیرید.

  2. سلام و احترام؛
   با توجه به اینکه باید اتصالی بین هاست اصلی و هاست دانلود برقرار بشه بدون ثبت رکورد امکان پذیر نیست.
   اگر تمایلی ندارید دامنه مجزایی روی هاست دانلود ثبت کنید حتما باید یکی از دو روشی که در مقاله ذکر شده رو به صورت کامل پیاده سازی کنید.

 10. سلام خسته نباشید

  بخشید نحوه لیک دادن به هاست اصل چطوره

  یک فایل رو داخل هاست دانلود بارگذاری کردم الان لینک که میدم به هاست اصلی موقع دانلود یوزر و پسورد هاست دانلود رو میخواد تا اون فایل دانلود بشه چه راه حلی داره ؟ ممنون

 11. سلام و سال نو مبارک همه

  من هاست دانلود دارم با پنل دایرکت ادمین و سایت اصلی با سی پنل الان میخوام فایل های آپلود شده رو از هاست دانلود فراخوانی کنم منظورم لینکش رو به هاست اصلیم بیارم مشکل اینکه وقتی لینک میدم .1-موقع دانلود میخواد وارد دایرکت ادمین من بشه و باید حتما یوزر پس ادمین رو بدم تا فایل دانلود بشه 2- اینکه ساب دامینی که ساختم عمل نمیکه و لینک بصورت ip نشون میده مثل مراحل بالا انجام دادم ولی نشد
  فط سسوال اینجاست من هاست دانلود با هاست اصلیم دامین ها یکی ثبت شده یعنی هاست دانلودی من هم اسم سایت منه ، نمیدونم درست بیان کردم یا نه لطفا یکی اگه میدونه جواب بده 2 روز وقتم رو گرفته راه حلی پیدا نکردم

  1. سلام و احترام؛
   این مقاله آپدیت و راه حلی در خصوص مشکل شما به این مقاله اضافه شد.
   لطفا بررسی کنید و اگر سوالی بود از طریق دیدگاه مطرح کنید.
   نمونه ای از لینک های دانلودتون رو هم برامون ارسال کنید.
   در خصوص نام دامنه پیشنهاد میکنیم از ساب دامین دامنه اصلی استفاده بشه و رکوردهایی برای اتصال بزنید.

 12. سلام خسته نباشید
  چرا وقتی وارد هاست دانلودم میشم فضا ۱۰ مگابایت نشون میده و نمیتونم بیشتر از این آپلود کنم ولی من هاست دانلود ۱۰ گیگ خریداری کردم

  1. سلام و احترام؛
   این مورد رو باید با پشتیبانی هاستینگتون مطرح کنید تا مشخصات دقیق هاست رو بررسی و خدمتتون اعلام کنند.

 13. سلام، اگه ممکنه بفرمایید که آیا تغییر هاست دانلود به راحتی انجام پذیر هست یا نه؟ فرض کنید من دو ماه ار یک هاست دانلود استفاده کردم و حالا می خوام هاست دانلودم رو عوض کنم یا سرور مجازی یا اختصاصی بگیرم، اگه همه ی فایل هام رو با همون اسم پیش خودم داشته باشم و بتونم در هاست دانلود جدید آپلود کنم، آیا تغییر هاست دانلود در آدرس فایل های دانلودی من تغییر ایجاد می کنه؟ و همچنین هاست اصلی سایتم یعنی میزبان فا، دردسر داره یا نه؟ یا اینکه اصلا امکان انتقال فایل های دانلودی از یک هاست دانود به هاست دانلود دیگه وجود داره و نیاز به آپلود مجدد نیست؟ (ببخشید سوالم طولانی شد)

 14. سلام.وقتتون بخیر.
  اموزش اتصال هاست اصلی plesk به هاست دانلودی cpanel ندارید ؟ من رو این قضیه مشکل جدی برخوردم و هر کاری میکنم نمیتونم به هاست دانلودیم انتقال بدم

  1. سلام
   مشکل اینجاست که وقتی فایلی از طریق سایت آپلود می شه داخل دایرکت نمی ره فایل پیوست شده
   افزونه ای هم برای این هم اما یا خطا می ده یا در هر دو هاست آپلود می کنه یا بروز رسانی نمی شه می شه بگید با کد چطور می این کار رو انجام داد
   من هاست سی پنل برای وردپرس دارم
   هاست دانلود دایرکت ادمین دارم اف تی پی دایرکت ادمین هم ساختم
   ولی نمی دونم کجا چه کدی قرار بدم که وقتی از سایت فایلی پیوست می شه بره داخل هاست دانلود در پوشه خاصی
   ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

  2. سلام و احترام؛
   متاسفانه آموزشی در این خصوص در پایگاه دانش میزبان فا ارائه نشده.

 15. سلام
  کاری که من می خوام انجام بدم
  هاست سی پنل دارم که وردپرس روش
  هاست دانلود دایرکت ادمین دارم که هم ساب دامین ساختم روش هم اکانت اف تی پی
  ساب دامین که رو هاست دانلود از طریق
  A recorde
  وصل کردم به هاست وردپرسم

  حالا می خوام وقتی فایلی رو پیوست اتچ یا کلا آپلود می کنم مستقیم بره تو پوشه مشخص شده در هاست دانلودم

  یعنی نمی خوام دیگه فایلهایی آپلودی که از سایت انجام می دم داخل هاست وردپرسم باشند
  ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

 16. سلام.
  ممنون از آموزش خوبتون
  خیلی ساده روان و در عین حال از هر نظر کامل بود و نکته ای رو جا ننداخته بود.
  دروغ نگم انقد خوب توضیح داده بودین که با یه بار خوندن, هاست دانلودمو به هاست اصلیم وصل کردم.
  بازم ممنون موفق باشید 🙂 .

 17. بهترین سایتی که مطالب عالی تولید میکنه شما هستین من چندین سایت رو سرچ کردم اصلا راضی نبودم ولی شما کامل توضیح میدین یک دنیا ممنونم

 18. سلام
  میخواستم لینک دانلودم در سایت وردپرسی فقط برای ip فعال بشه که Login کرده و اگر کسی اون لینک رو هم داشته باشه چون Ip ورود به صفحه دانلود با Ip اون تطابق نداره لغو بشه.
  ممنون میشم کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن