میزبانی وب

معرفی انواع خطاهای ۵۰۰ کلودفلر و نحوه رفع آنها

همانطور که می دانید بعد از خرید هاست و دامنه و راه اندازی وبسایت می بایست در خصوص افزایش امنیت گام بردارید. کلودفلر یک شبکه توزیع محتوا قوی است که به شما کمک می کند تا بتوانید امنیت و سرعت بارگذاری وب سایت خود را به شکل مناسبی بهینه نمایید. این CDN طرفداران بسیاری را داشته و با توجه به قابلیت های خوبی که به کاربران خود ارائه می دهد به یکی از انتخاب های اصلی افراد تبدیل شده است. اما موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که گاهاً ممکن است کاربران در هنگام تلاش برای ورود به وب سایت های قرار گرفته روی CDN کلودفلر با خطا مواجه شوند و این امری کاملاً طبیعی است. البته اغلب افراد از شبکه cdn برای افزایش سرعت و امنیت استفاده می کنند اما در نظر داشته باشید کمک گرفتن از یک هاست پرسرعت با امنیت بالا مثل هاست ابری می تواند مشکلات شما در برابر حملات احتمالی و نفوذ هکرها را به صفر نزدیک کند. خیلی خب در صورت نمایش خطا هنگام استفاده از کلودفلر به هیچ عنوان نگران نشوید. در این مقاله از پایگاه دانش میزبان فا تصمیم داریم به بررسی انواع مختلف خطاهای کلودفلر پرداخته و روش رفع هر یک از آنها را به شما آموزش دهیم.

نحوه رفع ارورهای کلودفلرموضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

بررسی انواع خطاهای کلودفلر

بررسی انواع خطاهای کلودفلربعد از فعالسازی CDN کلودفلر روی وب سایت خود، این احتمال وجود دارد که کاربران در هنگام تلاش برای ورود به وب سایتتان بنا به دلایل مختلفی با خطا رو به رو شود. خطاهای کلودفلر به دو دسته اصلی خطاهای 500 و خطاهای 1000 تقسیم می شوند که در این مقاله به بررسی خطاهای 500 می پردازیم. هر یک از خطاهایی که نمایش داده می شود تعریف مخصوص خود را دارند و برای رفع آنها نیز باید اقدامات به خصوصی را داشته باشید. به همین دلیل باید در ابتدا با انواع مختلف خطاهای Cloudfare آشنا شده و سپس با توجه به راهنمایی های صورت گرفته در این مقاله اقدام به رفع آنها نمایید. انواع مخلف خطاهای کلودفلر عبارت است از:

در ادامه به بررسی هر یک از این خطاهای کلودفلر و راه حل مناسب برای رفع آنها خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 🙂

نحوه رفع ارورهای کلودفلر

خطاهایی که در ادامه به آنها اشاره می شود جزء خطاهای رایجی هستند که شما بعد از استفاده از شبکه توزیع محتوا cloudflare ممکن است با آنها مواجه شوید. در ادامه آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ارور 500: Internal server error

ارور 500 به طور معمول نشان دهنده وجود یک مشکل در سرور میزبان شماست. رایج ترین پیغامی که در خصوص ارور 500 می توانید مشاهده نمایید خطای establishing database connection است که در مبحث پروتکل HTTP نمایش داده می شود. در صورت مشاهده این خطا باید با پشتیبانی شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ خود تماس بگیرید.

آموزش کامل انواع خطاهای کلودفلر

ارور 502 bad gateway یا ارور 504 gateway timeout

این خطا زمانی نمایش داده می شود که کلودفلر امکان برقراری ارتباط با سرور میزبان وب سایت شما را نداشته باشد. در چنین حالت شما می توانید دو احتمال را برای وقوع چنین مشکلی در نظر بگیرید:

 1. خطا 502 یا 504 از سمت سرور میزبان شما نمایش داده می شود. در این صورت درخواست شما با موفقیت به سمت کلودفلر ارسال می شود. اما زمانی که کلودفلر سعی می کند آن را به سمت سرور میزبان وب سایتتان ارسال کند، دچار مشکل می شود. این دلیل نسبت به مورد بعد از احتمال بیشتری برخوردار است. در صورت مواجه با این خطا باید با پشتیبانی هاستینگ خود تماس بگیرید و موضوعات زیر را مورد بررسی قرار دهید:
  • اطمینان حاصل کنید که سرور میزبان شما به تمامی درخواست هایی که توسط کاربران ارسال می شود ارور 502 یا 504 را نمایش می دهد.
  • در خصوص لود بیش از اندازه سرور، خرابی آن یا وجود مشکل در شبکه اینترنت اطمینان حاصل کنید.
  • برنامه ها یا خدماتی که time out یا بلاک می شوند را شناسایی نمایید.

   

 2. خطا 502 یا 504 از سمت کلودفلر نشان داده شود. در چنین حالتی در خطایی که نمایش داده می شود نام Cloudflare قابل مشاهده خواهد بود.

ارور 503: Service temporarily unavailable

یکی دیگر از خطاهای کلودفلر، خطا 503 است. در صورت overload شدن سرور وب سایتتان شما با این خطا رو به رو می شوید. در چنین مواقعی می توان به دو دلیل اصلی برای بروز چنین خطایی اشاره کرد در پیغامی که نمایش داده می شود نیز قابل مشاهده خواهد بود:

 • در پاسخی که نمایش داده می شود کلمه cloudflare یا cloudflare-nginx وجود ندارد. در چنین حالتی باید با پشتیبانی هاستینگ خود تماس گرفته و اطمینان حاصل کنید که آیا تعداد درخواست های دریافتی سرور شما دارای محدودیت است یا نه.
 • اما اگر در هشداری که مشاهده می کنید کلمه cloudflare یا cloudflare-nginx وجود دارد، می توانید این نتیجه را بگیرید که خطای فوق از سمت خود کلودفلر اتفاق افتاده است.

ارور 520: web server returns an unknown error

زمانی که سرور بعد از دریافت درخواست از سمت کلودفلر، یک پاسخ خالی نامشخص یا غیرمنتظره را ارائه دهد، شما خطای 520 را مشاهده خواهید کرد. در چنین شرایطی باید با هاستینگ خود ارتباط برقرار کرده و از آنها بخواهید تا موضوع را مورد بررسی قرار دهند. اگر بعد از صحبت با پشتیبانی هاستینگ همچنان خطای فوق نمایش داده شد، لازم است که با پشتیبانی کلودفلر تماس گرفته و مشکل را مطرح نمایید. بهتر است درباره موضوعات زیر سوالاتی را مطرح نمایید:

آموزش انواع خطاهای کلودفلر

 • بروز هرگونه خرابی در سرور میزبان شما
 • بلاک شدن IP های مربوط به کلودفلر در سرورهای میزبان
 • TCP idle timeout کمتر از 300 ثانیه در سرور
 • حجم بیشتر از 8 کلیوبایت در هدرها
 • ارائه پاسخ خالی از سمت سرور مبدا که فاقد کد وضعیت http یا بدنه پاسخ است
 • فقدان هدرهای پاسخ یا عدم ارسال پاسخ مناسب از سمت سرور به خطای http موجود
 • در صورت نبود هیچ یک از مشکلات فوق بهتر است با پشتیبانی کلودفلر تماس برقرار کنید.

 

ارور 521: web server is down

یکی دیگر از خطاهای کلودفلر که باید به آن توجه لازم را داشته باشید، خطای 521 است. اگر سرور میزبان وب سایت شما درخواست های ارسال شده از سمت کلودفلر را برمی گرداند، شما خطای 521 را مشاهده خواهید کرد. دلیل اصلی این خطا را می توان بلاک کردن درخواست های ارسالی از سمت کلودفلر به دلیل مسائل امنیتی یا داون شدن سرور مورد نظر باشد. برای حل این مشکل باید با پشتیبانی هاستینگ خود تماس گرفته و مشکل پیش آمده را مطرح نمایید.

 • اطمینان حاصل کنید که سرور میزبان امکان پاسخگویی به درخواست های ارسال شده را دارد.
 • در خصوص سلامت سرور فوق اطمینان حاصل کنید.
 • مطمئن شوید که آدرس های IP کلودفلر بلاک یا لیمیت نشده است.
 • تمامی رنج IP کلودفلر باید در فایروال سرور میزبان وب سایتتان تعریف شده باشد.

ارور 522: connection timed out

زمانی که انتظار کلودفلر برای دریافت پاسخ از سمت سرور بیش از حد طولانی شود، شما با ارور 522 مواجه خواهید شد. با توجه به اینکه چه زمانی این خطا رخ می دهد، شما می توانید دو دلیل عمده را برای نمایش این خطا در نظر بگیرید:

 1. اگر قبل از اینکه ارتباط ایجاد شود و 15 ثانیه بعد از ارسال یک SYN از سمت کلود فلر، سرور میزبان وب سایت شما یک SYN+ACK را به سمت کلودفلر ارسال نکند، این خطا نمایش داده می شود.
 2. اگر بعد از ایجاد ارتباط مورد نظر میان سرور و کلودفلر، سرور طی 90 ثانیه درخواست منابع کلودفلر (ACK) را تایید نکند، خطای 522 به کاربر نشان داده می شود.

در چنین حالتی شما باید با پشتیبانی هاستینگ خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید این موضوع را بررسی کنند.

معرفی انواع خطاهای کلودفلر

 • ممکن است آدرس های IP کلودفلر دچار محدودیت رنج IP شده یا به طور کلی روی سرور فوق بلاک شده اند.
 • Overload شدن سرور یا خاموش شدن آن می تواند به بروز این خطا منجر شود.
 • قابلیت Keepalives روی سرور میزبان شما غیرفعال می باشد.
 • آدرس IP مبدا مشخص شده توسط شما در کلودفلر با IP فعلی سرور میزبان شما مطابقت ندارد.
 • پکت ها در سرور میزبان شما حذف شده اند.

ارور 523: origin is unreachable

این خطا زمانی قابل مشاهده خواهد بود که کلودفلر نتواند با سرور میزبان وب سایت شما ارتباط برقرار کند. این اتفاق معمولاً زمانی رخ می دهد که دستگاه شبکه میان کلودفلر و سرور مورد نظر به آدرس IP سرور روت دسترسی نداشته باشد. در چنین حالتی تنها کاری که شما می توانید انجام دهید، برقراری تماس با پشتیبانی شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ خود است. شما باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • اطمینان حاصل کنید که آدرس IP مبدا وارد شده در رکوردهای A و AAAA شما در کلودفلر به درستی وارد شده است.
 • مطمئن شوید که موضوعات مربوط ب مسیریابی اینترنتی میان سرور مبدا و کلودفلر دچار مشکل نشده است.

ارور 524: a timeout occured

اگر کلودفلر بتواند با موفقیت به سرور میزبان وب سایت شما متصل شود اما سرور بعد از 100 ثانیه یک پاسخ HTTP مناسب را ارسال نکند، خطای 524 کلودفلر نمایش داده می شود. در چنین شرایطی باید به پشتیبانی هاست خود تیک زده و از آنها بخواهید مشکل فوق را بررسی کنند. معمولاً این خطا به دلیل یکی از موارد زیر صورت می گیرد:

 • یک فرآیند طولانی در سرور مبدا صورت می گیرد.
 • سرور میزبان شما دچار مشکل overloading شده است.

ارور 525: SSL handshake failed

هر زمان که در پیکربندی سرور میزبان شما مشکلی وجود داشته باشد، خطا 525 که یکی دیگر از خطاهای کلودفلر است، نشان داده می شود. این خطا زمانی رخ می دهد که یکی از دو حالت زیر رخ داده باشد:

 1. SSL handshake میان کلودفلر و سرور میزبان دچار خطا شود.
 2. شما حالت Full یا Strict را برای ssl خود فعال نموده اید.

انواع خطاهای کلودفلر و آموزش رفع آنها

برای حل این خطا نیز باید به پشتیبانی هاستینگ خود یک تیکت ارسال نمایید و از آنها بخواهید موارد زیر را بررسی نمایند:

 • هیچ SSL معتبری روی وب سایتتان نصب نشده است.
 • پورت 443 آزاد نمی باشد.
 • از SNI پشتیبانی نمی شود.
 • cipher پذیرفته شده توسط کلودفلر با رمز سزاری که توسط سرور میزبان شما پشتیبانی می شود مطابقت ندارد.

ارور 526: invalid SSL certificate

یکی دیگر از انواع خطاهای کلودفلر ارور 526 است. این خطا در دو حالت رخ می دهد:

 1. کلودفلر نمی تواند به گواهینامه SSL قرار گرفته روی سرور میزبان اعتبار دهد.
 2. از حالت Strict برای فعالسازی گواهینامه SSL روی وب سایت استفاده شد است.

در این حالت باید مشکل را از سمت پشتیبانی هاستینگ خود پیگیری نمایید و اطمینان حاصل کنید که:

 • گواهینامه SSL شما منقضی نشده است.
 • گواهینامه SSL ابطال نشده است.
 • گواهینامه SSL توسط یک موسسه معتبر امضا شده است.
 • نام دامنه درخواست شده یا هدف در بخش Common Name یا Subject Alternative Name گواهینامه قرار گرفته باشد.
 • سرور مبدا شما تمامی اتصالات از طریق پورت SSL پورت 443 را پذیرفته باشد.

آموزش نحوه رفع ارورهای کلودفلرارور 527: Railgun Listener o origin error

خطای 527 نشان دهنده این موضوع است که ارتباط میان کلودفلر و Railgun server قطع شده است. دلیل این اتفاق یکی از موارد زیر است:

 • تداخل فایروال
 • بروز حادثه ای در شبکه یا از دست رفتن بسته میان سرور Railgun و کلودفلر
 • خطا Connection timeouts
 • خطا LAN timeout exceeded
 • خطا Connection refusals
 • خطاهای مربوط به TLS/SSL

در چنین حالتی باید از پشتیبانی وب سایت خود کمک گرفته و از آنها بخواهید تا مشکل پیش آمده را مورد بررسی قرار دهند.

ارور 530 در کلودفلر

این خطای کلودفلر به همراه یکی از خطاهای 1000 نمایش داده می شود. در نتیجه برای رفع این خطا در ابتدا نیاز است که خطای 1000 پیش آمده را شناسایی و رفع نمایید.

در این مقاله از پایگاه دانش میزبان فا تلاش ما بر این بوده است تا خطاهای کلودفلر که با هدف افزایش سرعت و امنیت هاست خود استفاده کرده اید را بررسی کنیم و در نهایت نحوه رفع آنها را به شما آموزش دهیم. بدین ترتیب می توانید در هنگام مواجه با هر یک از این خطاها بدون اینکه آرامش خود را از دست دهید اقدام کرده و خطای پیش آمده را رفع نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر ابهامی در زمینه خطاهای کلودفلر که در این مقاله به آنها پرداخته شده است، می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما همراه باشید.

آموزش تنظیمات cdn

5/5 - (3 امتیاز)

درناز خیبرگیر

چند سالی است که کار ترجمه را دنبال کرده و اکنون در زمینه تولید محتوا فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

‫۱۴ دیدگاه ها

 1. با سلام. ای پی هایی که از طرف کلودفلر بن میشوند ایا امکان این وجود دارد که از بن خارج شوند؟
  موضوع از این قرار هست که ما تو یک سایتی سرمایه گذاری گردیم. با این که مطمئنم سایت اسکم نیست ولی سخت گیری زیادی تو مسآله ربات بودن یوزرها داره. و به خاطر همین با کوچکترین اتفاق مشکوکی اکانت رو بن میکنه. با تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدم که این وبسایت از پشتیبانی کلود فلر استفاده میکنه و در نتیجه احتمالا از طرف کلودفلر بن شده. ایا میشه این بن رو رفع کرد یا نه؟

  1. با سلام دوست عزیز
   امکان رفع این مشکل به احتمال زیاد برای شما فراهم می باشد. برای اینکه دلیل بلاک شدن ip مرد نظر را بررسی کنید باید از طریق منو Firewall > Overview > Firewall Events اقدام کنید. بعد از بررسی این قسمت اگر همچنان مشکل مورد نظر مرتفع نشد، پیغام موجود را ارسال نمایید تا به شکل بهتری شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.
   موفق و پیروز باشید

 2. سلام سایت من Error 525 میده و مینویسه:
  It appears that the SSL configuration used is not compatible with Cloudflare. This could happen for a several reasons, including no shared cipher suites.
  دلیلش چیه چطوری رفعش کنم توی مطلبتون نوشتین نباید اس اس ال روی سایت باشه برای من از قبل یایتم اس اس ال داشت اون اس اس ال رو یعنی باید بردارم؟؟؟

  1. با سلام دوست عزیز
   این خطا به دلیل عدم سازگاری میان کلودفلر و ssl فعال روی سایت شما نمایش داده می شود. در چنین شرایطی شما باید ssl فعلی وب سایت خود را غیر فعال کرده یا با یک ssl سازگار با کلودفلر جایگزین نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 3. سلام اخطار 403 در صفحه خروج کاربر داریم یعنی در آدرس wp-login.php را 403 میزنه اما وقتی کلودفلر را غیرفعال میکنم اخطار رفع میشه به نظر شما مشکل از چیه؟

  1. سلام وقتتون بخیر؛
   نمایش این ارور در ارتباط با کلودفلر می تونه نشونه ای از تداخل کلودفلر و سرویس هاستتون باشه چون کلودفلر داخل ایران سروری نداره گاها با اختلال مواجه هست. بهتره از کلاد پرروتکشن های بومی مثل ابراروان استفاده کنید.

 4. سلام خسته نباشید دلیل این ارور چیه؟؟؟ ممنون

  Your cloudFlare session has expired, try again after 5 sec.

  1. سلام و احترام؛
   آیا چندین حساب کلودفلر دارید؟
   اگر بله از یک حساب به عنوان ادمین می تونید سایر حساب ها رو هم مدیریت کنید.
   کوکی های مرورگر رو هم حذف کنید.
   این مساله در انجمن کلودفلر هم مطرح شده اما بجز دو راهکار بالا، راه حل دقیق و قطعی برای حل اون ارائه نشده.

   1. سلام بنده هیچ حساب کلودفلر ندارم اصلا سایت ندارم ولی وارد ی سایتی که میشم این ارور رو میده. علتش چیه؟ممنون
    Your cloudFlare session has expired, try again after 5 sec.

    1. با سلام دوست عزیز
     این ارور را کاربران زمانی که وارد یک وب سایت که کلودفلر روی آن فعال بوده و تنظیمات خاصی اعمال شده است، دریافت می کنند. بهتر است روی سه نقطه قرار گرفته در بالای سمت راست مرورگر خود کلیک کرده و یکبار از طریق منو History و گزینه Clear browsing data اطلاعات ذخیره شده در مرورگر خود را پاک کنید و دوباره برای ورود به وب سایت مورد نظر اقدام نمایید. احتمالا بعد از این کار مشکل ورود به وب سایت مورد ظر رفع خواهد شد.
     موفق و پیروز باشید

 5. سلام وقت بخیر، متاسفانه سایت من ارور PR_END_OF_FILE_ERROR را بویژه در موزیلا فایرفاکس میدهد
  در متنی خواندم: ممکن است این مورد به علت اختلالات سرویس CDN کلودفلر (Cloudflare) بر روی شبکه ایران باشد. در این شرایط بهتر است این سرویس را غیرفعال یا جایگزین کنید.
  اما من نمی خوام این سرویس رو غیرفعال کنم
  لطفا جهت برطرف کردن این مشکل راهنمایی بفرمایید

  1. سلام و احترام؛
   یعنی وبسایت شما در سایر مرورگرها به خوبی و بدون مشکل لود میشه؟ سایت در مرورگر فایرفاکس شما نمایش داده نمیشه یا در سایر دستگاه ها هم چنین موردی هست؟
   اختلال کلودفلر در ایران پابرجا هست منتهی در صورت بروز اختلال نمایش سایت در تمام مرورگرها با مشکل مواجه میشه …
   اگر از vpn استفاده می کنید اون رو غیرفعال و مجددا وضعیت نمایش سایت رو بررسی کنید.
   وضعیت proxy server سیستمتون رو هم چک کنید.

   در مرورگ فایرفاکس به Help > Troubleshooting Information مراجعه کنید و یکبار خطایابی رو اجرا کنید. نهایتا روی گزینه Refresh Firefox کلیک کنید.
   همچنین پیشنهاد میکنم سایر راهکارهای ارائه شده در لینک زیر رو هم بررسی کنید:
   How to fix the secure connection error “PR_END_OF_FILE_ERROR”

 6. سلام خسته نباشید
  ببخشید من یه سوالی داشتم
  من هر چی تحقیق کردم به یه امار دقیقی نرسیدم برای اینکه بهترین cdn کدام است ؟
  خودم یه مدت از کلودفلر استفاده می کردم ولی قطعی زیاد داشت و تصمیم گرفتم برم ابرآروان
  حال بنظرتون آیا برای سایتم مشکلی پیش میاد اگر که بخواهم چندین cdn برای سایتم عوض کنم ؟
  تر بخوام بگم یعنی اینکه من میخوام بین سه تا cdn کلودفلر و ابراروان و پارس پک همشونو روی سایتم امتحان کنم و ببینم کدام بهتر است
  ایا اگر این کار را انجام بدم مشکلی برای سایتم پیش میاد ؟

  1. سلام و احترام؛
   تغییرات آیپی به طور مستقیم تاثیرگذار نیست منتهی اگر قطعی یا داون تایم سایت رو در پی داشته باشه متضرر خواهید شد.
   توضیه میکنیم آزمون و خطا رو روی یک سایت تستی پیاده سازی کنید. در نهایت انتخاب نهایی رو روی دامنه اصلی پیاده سازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا