آموزش های وردپرس

آموزش تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

افزونه وردپرس جلالی این امکان را به شما میده تا بتونید به راحتی تاریخ میلادی را به تاریخ شمسی تبدیل کرده و در بخش‌های مختلف سایت اقدام به نمایش تاریخ شمسی در وردپرس کنید. حتما شما هم بعد از نصب وردپرس و مراجعه به مسیر افزونه‌ها مشاهده کردید که به صورت پیشفرض چند افزونه در وردپرس قرار دارند که یکی از این افزونه‌ها با عنوان وردپرس جلالی یا wp jalali هستش، این افزونه امکان فارسی سازی تاریخ میلادی به شمسی وردپرس را به شما خواهد داد تا با استفاده از اون اقدام به نمایش تاریخ شمسی در سایت خودتون بکنید.

در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌فا قصد دارم تا به معرفی دو افزونه کاربردی برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی بپردازم که هر یک از این افزونه‌ها امکانات خاصی را به شما میده که باهاشون میتونید تا در بخش‌های مختلفی از سایت اقدام به نمایش تاریخ شمسی بکنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس

برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌های wp jalali و wp parsidate بپردازم که هر کدوم از این افزونه‌ها برای تغییر تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس کاربرد داره و بسته به امکاناتی که دارند و در اختیار شما قرار میدن میتونید تا از هرکدوم از این افزونه‌ها استفاده کنید.

افزونه وردپرس جلالی

این افزونه همونطور که در ابتدای اموزش عنوان کردم در صورتی که وردپرس فارسی را دانلود و نصب کرده باشید به صورت پیش‌فرض بعد از نصب وردپرس در صفحه افزونه‌ها در دسترس خواهد بود. اما اگر در صفحه افزونه‌ها وجود نداره یا به هر دلیلی اونو حذف کردید میتونید تا با کلیک روی دکمه زیر به صفحه افزونه مراجعه کرده و بعد از دانلود افزونه با استفاده از آموزش آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کنید.

دانلود افزونه Wp Jalali

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به منویی با عنوان وردپرس فارسی در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی اون کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید و سپس بر اساس توضیحات ارائه شده اقدام به سفارشی سازی تنظیمات افزونه کنید.

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس

تنظیمات دیداری: با فعال کردن تیک این گزینه فونت‌ها و استایل موجود در پیشخوان وردپرس اصلاح شده و با ظاهر بهتری نمایش داده خواهد شد.

تنظیمات تاریخ و ساعت: با استفاده از این قسمت میتونید تا تنظیمات مربوط به تاریخ و ساعت در بخش‌های مختلف سایت را سفارشی سازی کنید که عبارتند از:

 • تبدیل تاریخ تمامی بخش‌های موجود در وردپرس از میلادی به شمسی
 • امکان تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس در آدرس نوشته‌ها
 • امکان تبدیل نام ماه‌ها از میلادی به شمسی در بایگانی وردپرس
 • تغییر ساعت پیش‌فرض به تهران و امکان نمایش ساعت صحیح سایت بر اساس سرور سایت
 • امکان نمایش نام ماه‌های شمسی به صورت کامل و با خلاصه
 • امکان نمایش نام ماه‌ها بر اساس کشور ایران یا افغانستان

تبدیل اعداد به فارسی: این بخش به شما این امکان را خواهد داد تا اعداد استفاده شده در بخش‌های مختلف سایت را که در زیر ذکر شده‌اند به صورت فارسی در سایت نمایش دهید.

 • نمایش اعداد فارسی در متن نوشته‌های وردپرس
 • نمایش اعداد فارسی در عنوان مطالب وردپرس
 • نمایش اعداد فارسی در خلاصه مطالب وردپرس
 • نمایش تاریخ نوشته‌ها به صورت اعداد فارسی در وردپرس
 • نمایش اعداد به صورت فارسی در متن نظرات وردپرس
 • نمایش اعداد فارسی فارسی در شمارنده تعداد دیدگاه‌های وردپرس
 • نمایش اعداد فارسی در فهرست وردپرس

قواعد نگارشی: این بخش از تنظیمات این امکان را به شما خواهد داد تا کاراکترهای اعشاری و حروفی که در فارسی و عربی به شکل‌های متفاوت نمایش داده می‌شوند را در زبان فارسی اصلاح کنید.

تنظیمات خاص: با فعال کردن تیک این گزینه هم میتونید تا امکان اعمال تنظیمات را طوری کنید که اگر سایت شما دارای نوشته‌هایی با تعداد بالا هستش بعد از به‌روزرسانی بر روی نوشته‌ها اعمال بشه تا اینطوری فشار زیادی روی هاست شما اعمال نشه.

افزونه wp parsidate

افزونه دومی که قصد معرفی اونو دارم با نام wp parsidate در مخزن وردپرس ثبت شده که امکانات بیشتر و قابلیت‌های متنوع‌تری در اختیار شما قرار میده که شما را از نصب چندین افزونه بی نیاز میکنه و میتونید تا با استفاده از همین یک افزونه از چندین قابلیت مختلف در سایتتون استفاده کنید. برای استفاده از این افزونه با کلیک روی دکمه زیر اونو دانلود کرده و سپس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خودتون بکنید.

دانلود افزونه wp-parsidate

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام تنظیمات پارسی در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشه که با مراجعه به این صفحه میتونید تا تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کنید.

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس

تغییر زبان مدیریت: با فعال کردن این گزینه فایل‌های ترجمه مربوط به قالب و افزونه‌های گوناگون که در سایت نصب کرده اید در پیشخوان وردپرس لود شده و میتونید به صورت فارسی اونها را مشاهده کنید اما اگر تمایلی به این کار ندارید کافیه تا اونو غیرفعال کنید تا در پیشخوان با عناوین اصلی نمایش داده شوند.

تغییر زبان سایت: با استفاده از این گزینه هم زبان سایت تغییر کرده و از حالت راست به چپ میتونید اونو به چپ به راست یا باالعکس تغییر بدین، در صورت غیرفعال بودن این گزینه زبان سایت چپ چین خواهد شد.

تاریخ خورشیدی: با فعال کردن این گزینه امکان نمایش تاریخ شمسی در وردپرس را فعال کنید تا تاریخ میلادی به شمسی تبدیل شود.

انتقال این برگه به زیرمنو: با فعال کردن این گزینه هم منوی تنظیمات پارسی که به عنوان یک منو اصلی در پیشخوان وردپرس نمایش داده میشه به زیر منو تنظیمات منتقل خواهد شد. بنابراین با این کار کمی از شلوغی و تعداد منوهای موجود در پیشخوان وردپرس بکاهید.

کد تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

رقم‌های پارسی: با استفاده از این بخش میتونید تا اعداد استفاده شده در بخش‌های مختلف سایت را که در زیر ذکر شده‌اند به صورت فارسی در سایت نمایش دهید.

 • نمایش اعداد فارسی در متن نوشته‌های وردپرس
 • نمایش اعداد فارسی در عنوان مطالب وردپرس
 • نمایش اعداد فارسی در خلاصه مطالب وردپرس
 • نمایش تاریخ نوشته‌ها به صورت اعداد فارسی در وردپرس
 • نمایش اعداد به صورت فارسی در متن نظرات وردپرس
 • نمایش اعداد فارسی فارسی در شمارنده تعداد دیدگاه‌های وردپرس
 • نمایش اعداد فارسی در فهرست وردپرس

تصحیح حروف عربی: با استفاده از این قسمت میتونید تا اعداد و کاراکترهای عربی که از زبان فارسی متفاوت هستند را به فارسی تغییر بدین تا در بخش‌های تعیین شده اصلاح شوند.

تبدیل تاریخ در پیوندهای یکتا: با استفاده از این بخش میتونید تا تاریخی که در آرشیو مطالب استفاده شده و آدرس‌های موجود در آرشیو به تاریخ میلادی هستند را به شمسی تبدیل کنید.

استفاده از قلم “دروید سنس” برای مدیریت: با فعال کردن این گزینه میتونید تا از فونت دروید سنس در پیشخوان وردپرس استفاده کنید.

استفاده از قلم “دروید سنس” برای ویرایشگر: با استفاده از این گزینه هم میتونید تا از فونت دروید سنس در ویرایشگر وردپرس که مربوط به صفحه افزودن یا ویرایش نوشته، برگه و پست تایپ سفارشی هست را تغییر دهید.

تبدیل واحد قیمت در ووکامرس و EDD وردپرس به تومان

تصحیح قیمت‌ها: با استفاده از این گزینه هم میتونید تا قیمت‌هایی که با استفاده از افزونه ووکامرس یا EDD وارد شده را اصلاح کنید. اگر از ووکامرس یا EDD استفاده نمی‌کنید این گزینه را غیرفعال کنید.

جایگزینی ریال با RIAL: یا استفاده از این گزینه هم میتونید تا واحد rial در افزونه EDD را به صورت فارسی به ریال تبدیل کنید.

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما واقع شده باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا به راحتی اقدام به تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس کنید. اگر در رابطه با این آموزش وال و یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
4/5 - (11 امتیاز)

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

‫۱۵ دیدگاه ها

 1. سلام
  ببخشید یه مشکلی دارم با افزونه جلالی

  اینکه این افزونه وقتی میلادی رو به شمسی تبدیل میکنه این تنظیم برای گوگل هم همینو نشون میده و گوگل قادر نیست اعداد فارسی رو بخونه و مشکل سئو پیش میاد.
  چطور میشه کدی اضافه کرد به قالب تا تاریخ شمسی در مطلب و میلادی در گوگل نمایش داده بشه.

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید، کمک خیلی بزرگی هست. متشکرم

 2. سلام. هر دو افزونه مشکل دارند و نمی دونم چرا تیم وردپرس فارسی مشکل رو حل نمی کنند. افزونه wpjalali مشکل سئو ایجاد می کنه به دلیل عدم همخوانی تاریخ سایت با تاریخ میلادی گوگل و افزونه پارسی دیت هم در تاریخ بروزرسانی مشکل داره و استفاده کنندگان بارها این مشکلات رو یادآوری کردن اما هنوز پابرجاست

 3. بسیار عالی
  افزونه wp parsidate خیلی قوی تر ، بهتر و کامل تر از افزونه وردپرس جلالی هست.
  با تشکر

 4. سلام وقت بخیر .جناب من از افزونه wp estimation form استفاده میکنم . نیاز به تاریخ فارسی دارم ولی هر افزونه ای که توی اینترنت بود رو نصب کردم و درست نشد تاریخ date picker . میخواستم اگر راه حلی هست برای فارسی سازی تاریخ لطفا راهنمایی بفرمایید . یا اگر تیم میزبان فا میتونه اینکار رو برای من انجام بده از ممنون میشم

 5. سلام

  من افزونه wp parsidate رو نصب کرده ام اما برخی از محصولات سایتم با فعال بودن این افزونه بالا نمی آیند. یعنی وقتی افزونه فعال است و روی محصول کلیک می کنیم، پیغام میده که: «چیزی یافت نشد». یعنی گویا اصلاً چنین لینکی وجود ندارد

  چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد و اصلاً مشکل از کجاست؟

  1. سلام روزبخیر؛
   اخیرا گزارشاتی در خصوص این افزونه مشاهده میشه باید تا بروزرسانی افزونه منتظر باشیم و ببینیم باگ و مشکلات این افزونه رفع میشه یا خیر.

 6. سلام ما این افزونه رو ریختیم فارس ام شد اما تاریخ ثابته به روز نمیشه مشکل کجاست ؟؟
  فقط رو یک تاریخ 20 اردیبهشت 96 مونده اینم لینکش

  1. با سلام دوست عزیز
   شما از کدام یک از افزونه های معرفی شده در این مقاله استفاده کرده اید؟

 7. سلام
  باتوجه به اینکه الان چند سالی میشه که افزونه پارسی دیت و دیگر افزونه‌های شمسی سازی تاریخ در مخزن وردپرس بنده مشاهده می‌کنم بروزرسانی نشدن چیکار باید کرد و چطوری باید تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل کرد؟ اگه پاسخ بدین ممنون میشم.

 8. رسلام وقت بخیر
  هنگام جستجوی کاربر در فروشگاه (ووکامرس) عبارتی را جستجو میکنه
  بخصوص گوشی آیفن که کیبورد عربی داره
  از کاراکتر (ی) استفاده میکند که باعث میشه محصولی براش نمایش نده
  چون از این کاراکتر در زبان فارسی برای نامگذاری محصولات استفاده نمیشه
  آیا افزونه فارسی ساز هست بهم معرفی کنید؟

 9. سلام
  افزونه wp parsidate رو نصب کردم
  ولی تاریخ ووکامرسم هنوز میادی هست
  میشه راهنمایی کنین یا یه افزونه یا راه حلی برای خورشیدی کردن تاریخ ووکامرس بگین ممنون

  1. سلام و احترام؛
   تنظیمات افزونه را مجددا بررسی و همچنین کش وردپرس را خالی نمایید.
   افزونه WP Shamsi نیز بسیار مناسب است.

 10. برای تبدیل تاریخ سایت ها و تقویمی های زیادی هستند مثل تقویم آنلاین یار و… که کار تبدیل تاریخ رو انجام میدن

 11. سلام
  من تاریخ سایت رو به شمسی تغییر دادم ولی ساختارش اینطوری هست مهر ۲, ۱۴۰۲ است چیکار کنم به صورت ۲ مهر ۱۴۰۲ بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *