هاست ایران میزبان فا
آموزش های وردپرس

حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت نظرات در وردپرس

حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت دیدگاه ها در وردپرس یکی از مواردیه که باید توجه ویژه‌ای به اون بدین چرا که یک راه ارتباط قوی بین مخاطبان سایت و ایجاد تعامل با کاربران از بخش دیدگاه ها صورت میگیره که در اون قادر هستند تا اقدام به ارسال نظر برای نوشته‌ها و مقالات تولید شده توسط شما اقدام کنند. بنابراین سایت شما در هر زمینه‌ای که فعالیت داره باید به اون اهمیت قائل شده و سعی کنید تا به نحو احسن از دیدگاه ها در وردپرس استفاده کنید. در این مقاله قصد دارم تا به آموزش مدیریت دیدگاه‌ ها در وردپرس بپردازم تا با این محیط بیشتر آشنا شده و از امکاناتی که نظرات وردپرس در اختیار شما قرار میده بهرمند شوید. اما قبل از اینکه به مدیریت نظرات در وردپرس بپردازید لازمه تا ابتدا تنظیمات بخش دیدگاه ها در وردپرس را شخصی سازی کنید. برای این منظور پس از ورود به پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات> گفت‌وگوها شده و در صفحه‌ای که مشابه تصویر زیر می‌بینید بنا به توضیحاتی که در مقاله آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس به بخش گفتگوها مراجعه کرده و تنظیمات بخش دیدگاه ها را شخصی سازی کنید.

حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت کامل دیدگاه‌ها در وردپرس

حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت کامل دیدگاه‌ها در وردپرس

حالا بعد از اینکه تنظیمات خودتون را شخصی سازی کردید برای دسترسی به بخش نظرات به مسیر دیدگاه‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید تا مشابه تصویر زیر صفحه نظرات وردپرس را مشاهده کنید.

حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت کامل دیدگاه‌ها در وردپرس

همونطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید در این صفحه قادر خواهید بود تا همه دیدگاه هایی که برای سایت شما ارسال شده‌اند را مشاهده کنید و یا اینکه با مراجعه به قسمت‌های در انتظار تایید، تایید شده، جفنگ و زباله‌دان به دیدگاه ها و نظرات وردپرس که در دسته‌های مورد نظر بر اساس وضعیتشون قرار گرفتن دسترسی داشته باشید. با بردن نشانگر ماوس رو هر دیدگاه میتونید به منوهایی که برای پذیرفتن، نپذیرفتن، پاسخ دادن، ویرایش، جفنگ، انتقال به زباله‌دان و… تعبیه شدن کلیک کنید و هر دیدگاه رو مدیریت کنید و اقدام به ویرایش و یا انتقال اونها به عنوان دیدگاه اسپم(جفنگ) یا زباله دان اقدام به حذف اونها کنید.

دیدگاه‌هایی که با پس‌زمینه قرمز رنگ هاور شده هستند نیاز به بررسی دارند تا اونها را مشاهده کرده و در صورت تایید کردن امکان نمایش اونها در سایت برای عموم کاربران را فراهم کنید. بعد از اینکه هر دیدگاه رو تایید کنید رنگ پس زمینه اونها به سفید تغییر پیدا خواهد کرد که جزو دیدگاه ها تایید شده قرار خواهد گرفت.

ویرایش و حذف دسته‌جمعی دیدگاه ها و نظرات در وردپرس

گاها پیش میاد که به دلیل ارسال دیدگاه اسپم در وردپرس توسط افراد سودجو سایت شما مورد حمله قرار میگیره که این کار توسط ربات‌هایی انجام میگیره و یا اینکه قصد دارید تا کلیه نظرات موجود در یکی از دسته‌بندی‌های زباله‌دان، جفنگ، در انتظار بررسی و… که در سایت قرار دارند را حذف کنید، بنابراین اینجا لازمه تا از قابلیتی که در وردپرس تحت عنوان ویرایش دسته‌جمعی قرار داره استفاده کنید و به صورت یکجا دیدگاه‌های انتخابی خودتون را ویرایش و شخصی سازی کنید. برای این منظور مشابه تصویر زیر ابتدا دیدگاه‌های خودتون را انتخاب کنید و سپس از قسمتی که با عنوان کارهای دسته‌جمعی به صورت گزینه چند انتخابی وجود داره مشابه تصویر زیر یکی از گزینه‌های نپذیرفتن، پذیرفتن، نشانه‌گذاری به عنوان جفنگ و انتقال به زباله‌دان رو انتخاب کنید و در نهایت با کلیک روی دکمه اجرا عملیات مورد نظر برای انجام روی دیدگاه‌های انتخابی انجام بگیره.

حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت کامل دیدگاه‌ها در وردپرس

جستجو و صافی دیدگاه ها در وردپرس

یکی از دیگر قابلیت‌هایی که برای بخش نظرات وردپرس به اون نیاز پیدا خواهید کرد بخش جستجو و یا صافی کردن دیدگاه ها در وردپرس هستش که بتونید خیلی راحت‌تر و ساده‌تر هر زمان که به دنبال یکی از دیدگاه‌های سایت بودید اونو به راحتی پیدا کنید. برای همین منظور کافیه تا مشابه تصویر زیر از فیلد جستجو کلماتی از متن موجود در دیدگاه مورد نظر، نام نویسنده دیدگاه، ایمیل نویسنده دیدگاه، آدرس سایت نویسنده دیدگاه و یا هر نوع فیلد سفارشی که در دیدگاه‌ها با استفاده از افزونه‌ها ایجاد شده را وارد کرده و با کلیک روی دکمه جستجوی دیدگاه نتایج جستجوی خودتون را مشاهده کنید.

حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت کامل دیدگاه‌ها در وردپرس

با استفاده از صافی دیدگاه‌ها هم قادر خواهید بود تا دیدگاه‌ها و یا پینگ‌بک های وردپرس را به صورت جداگانه مشاهده و مدیریت کنید. برای این منظور کافیه تا از لیست چند انتخابی که با عنوان همه نوع دیدگاه وجود داره و در تصویر زیر هم اونو مشاهده می‌کنید یکی از گزینه‌های دیدگاه‌ها و یا پینگ‌ها را انتخاب کنید تا به هر یک از اونها دسترسی داشته باشید.

حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت کامل دیدگاه‌ها در وردپرس

 حالا که این تصویر رو مشاهده می‌کنید شاید این سوال برای شما پیش بیاد که پینگ یا همون بازتاب در وردپرس چیه؟!

پینک‌بک یا بازتاب در نظرات وردپرس چیست؟

همینطور که در حال تولید محتوا و نوشتن در سایت خودتون هستید و به فعالیت می‌پردازید در این بحبوحه هستند سایت‌هایی که میان و از مطالب شما استفاده می‌کنند، در برخی از موارد این سایت‌ها چه عمدا و چه سهوا در محتوایی که از سایت شما استفاده کردن و شما در محتوای خودتون لینک به صفحات دیگه سایت دادین همین لینک‌ها هم در نوشته قرار میگیرند و یا اینکه لینک نوشته شما را قرار داده و اونو نقل‌قول کنند، اینجاست که وقتی محتوایی از لینک سایت شما در سایت دیگه لینک میشه از طریق بازتاب میتونید تا از این موضوع مطلع بشن. در این زمان وردپرس یک بازتاب(ping back) برای شما در قالب یک دیدگاه ارسال میکنه که شامل نام صفحه‌ای که لینک شما را نقل کرده و لینک اون صفحه خواهد بود و محتوایی از خلاصه بخشی که در متن لینک شدید را بین دو کاراکتر براکت قرار میده، در این صورت شما میتونید به آدرس مقصد مراجعه کرده و از جزییات بازتاب ارسالی با خبر شوید.

جمع بندی نهایی

در این مقاله با بخش‌های مختلف در دیدگاه‌های وردپرس آشنا شدیم که در اون به نحوه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس با استفاده از قابلیت‌های پذیرفتن، نپذیرفتن، ویرایش و انتقال دیدگاه به زباله‌دان و… پرداختیم، اما در نهایت چیزی که میشه از بخش دیدگاه‌ها در وردپرس نتیجه گرفت که در ابتدای مقاله هم اشاره‌ای به اون داشتم اینه که دیدگاه ها در وردپرس به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سایت هستند که با استفاده از اون قادر هستید تا با مخاطبان خودتون در ارتباط و تعامل مستقیمی باشید، بنابراین سعی کنید تا از بخش نظرات حداکثر استفاده برای رضایتمندی کاربران بهره ببرید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ دیدگاه کاربرانتون رو ارسال کنید. توام با همین موضوع مسئله مهمی که در نظرات وردپرس وجود داره مبحث اسپم هستش که برخی سودجویان با استفاده از بات‌هایی اقدام به ارسال نظرات اسپم در وردپرس کرده و سایت شما را مورد حمله قرار می دهند که در این مواقع باید از افزونه‌ها و قابلیت‌های وردپرس که برای جلوگیری از دیدگاه‌های اسپم مثل قرار دادن کد کپچا استفاده کنید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد پسند و توجه شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون بتونید تا به حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت کامل دیدگاه‌ها در وردپرس خودتون بپردازید. در صورتی که در رابطه با آموزش سوالی داشتید و یا مشکلی در بخش دیدگاه‌ها برای سایت شما به وجود اومده در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
حذف دیدگاه ها در وردپرس و مدیریت نظرات در وردپرس
4.1 (82.22%) 9
برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۵ نظرها

  1. سلام لطفا اگه میشه حتما جواب بدین.من سایتمو از لوکال به لوکال دیگه انتقال دادم منتها قسمت دیدگاه در لوکال جدید کار نمیکنه.یعنی اون قسمت که باید دیدگاه تایید بشه بعد انتشار پیدا کنه تیکشم زدم ولی بدون تایید منتشر میشه

    1. سلام، آخرین نسخه وردپرس رو دانلود کنید. فایل wp-config.php و پوشه wp-content رو از داخل فایل دانلودی حذف کنید. بقیه فایل‌ها و پوشه‌ها رو جایگزین کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن