خرید هاست ابری
آموزش های وردپرس

آموزش فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس توسط اکانت گوگل

عضویت و ورود در وردپرس با اکانت گوگل این امکان را به شما می دهد تا بدون اینکه لازم باشد تا کاربران سایتتان اقدام به پر کردن فیلدهای گوناگون در سایت کنند تنها با چند کلیک ساده در سایت شما عضو شده و در آن ثبت نام کنند. این کار در جلب نظر کاربران شما نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد. در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌ فا قصد داریم به معرفی افزونه‌ ای بپردازیم که با استفاده از آن می توانید تا امکان عضویت و ورود در وردپرس با اکانت گوگل را فراهم کنید. بدین ترتیب کاربران می توانند به سادگی در سایت شما عضو شده و فعالیت کنند. اگر شما هم به دنبال این هستید تا امکان عضویت با گوگل در وردپرس را فراهم کنید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

عضویت و ورود در وردپرس با اکانت گوگل

حتما در بسیاری از سایت‌ ها دیده اید که در صفحه عضویت و ورود وردپرس دکمه دیگری تحت عنوان ورود با گوگل و یا عضویت با گوگل قرار داده شده است که با کلیک روی این دکمه و با دادن دسترسی‌های لازم می توانید امکان عضویت در سایت وردپرسی را با اکانت جیمیل فراهم کنید. همانطور که در آموزش افزودن فیلد دلخواه در صفحه ثبت نام وردپرس مشاهده کردید خیلی از مدیران سایت‌ های وردپرسی تمایل دارند تا علاوه بر اطلاعات پایه‌ ای مثل ایمیل، نام کاربری، رمز و… اطلاعات بیشتری از کاربران خودشان داشته باشند. اطلاعاتی که هنگام عضویت در سایت توسط کاربران با تکمیل فیلدها مربوطه صورت می گیرد. اما مسئله‌ ای که وجود دارد این است که پر کردن این فیلدها از حوصله کاربر خارج بوده و تمایلی به پر کردن همه آنها راندارند. بنابراین می توانید تا با قرار دادن دکمه‌ ای در صفحه ثبت نام وردپرس امکان ثبت نام در وردپرس با گوگل را فراهم کنید. بدین ترتیب می توانند بعد از اینکه عضو سایت شدند در یک زمان مناسب سایر فیلدها را پر کنند.

نحوه ایجاد قابلیت لاگین در وردپرس با اکانت گوگل

افزونه‌ ای که قصد معرفی آن را داریم با نام Google Apps Login در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته است بیش از 10.000 نصب فعال داشته و امتیاز بالایی را دریافت نماید. با استفاده از این افزونه می توانید تا نسبت به ایجاد امکان ورود با اکانت گوگل در وردپرس اقدام کنید.

1. برای استفاده از این افزونه ابتدا همانند تصویر زیر روی منو افزونه ها در وردپرس کنید.

لاگین در وردپرس با اکانت گوگل

2. سپس نام افزونه را یعنی Google Apps Login را در باکس جستجو مشخص شده وارد نمایید و در میان نتایجی که نمایش داده می شود افزونه حاضر را انتخاب و روی دکمه «هم اکنون نصب کن» کلیک کرده و اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خودتان نمایید. در صورت تمایل می توانید مقاله آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس را برای آشنایی بیشتر با نحوه نصب افزونه مطالعه نمایید.

ورورد با گوگل در وردپرس

3. پس از نصب و فعال سازی افزونه می توانید همانند تصویر زیر از طریق منو تنظیمات پیشخوان وردپرس خود، گزینه «ورود از طریق حساب کاربری گوگل» را انتخاب نمایید.

آموزش ورود با حساب گوگل به وردپرس

4. با کلیک روی این زیر منو شما با تصویری مشابه تصویر رو به رو خواهید شد. در این صفحه باید تیک های آبی مشخص شده را فعال کرده و روی دکمه «Agree and Contiune» کلیک کنید.

ورود به وردپرس با گوگل

تنظیمات ورود به وردپرس از طریق گوگل

1- برای اینکه کاربران سایتتان بتوانند از طریق اکانت گوگل قادر به ورود در وردپرس باشند نیاز به یک Client ID و Client Secret دارید که از طریق بخش توسعه‌ دهندگان گوگل باید آنها را دریافت کنید. برای این منظور به کنسول توسعه دهندگان گوگل که در آدرس https://console.developers.google.com قرار دارد، مراجعه کنید. دقت داشته باشید به دلیل تحریم بودن برای استفاده از این امکان نیاز به ابزار تغییر آی‌ پی خواهید داشت. حال بعد از اینکه وارد این بخش شدید باید یک پروژه جدید ایجاد کنید، برای این منظور مشابه تصویر زیر در منوی «Dashboard» روی دکمه «Create Project» کلیک کنید تا وارد صفحه ایجاد پروژه شوید.

افزونه ثبت نام در وردپرس

2. بعد از کلیک روی این گزینه باید در فیلد «Project name» عنوان پروژه خود را وارد کنید. در بخش «Location» نیز این امکان را خواهید داشت که سازمان مورد نظر خود را تعیین کنید. این فیلد را می توانید بدون تغییر رها کنید. سپس روی «Create» کلیک کنید و منتظر بمانید تا پروژه شما ساخته شود. آموزش ثبت نام در وردپرس

3. بعد از اینکه پروژه مورد نظر شما ساخته شد، مشابه تصویر زیر از طریق بخش «Dashboard» به پروژه ساخته شده مراجعه کرده و پس از کلیک روی منوی «Oauth consent screen» کلیک کنید تا بتوانید عنوان، لوگو و سایر جزییات وب سایت خود را وارد کنید. اما قبل از اینکه امکان تغییر موارد عنوان شده را داشته باشید، باید نوع دسترسی کاربر را به کمک بخش «User Type» تعیین نمایید. این بخش شامل دو گزینه زیر است:

 • Internal: با انتخاب این گزینه تنها برای افراد فعال در مجموع خودتان در دسترس خواهد بود.
 • External: این گزینه برای هر کسی که دارای حساب گوگل می باشد در دسترس می باشد.

فعالسازی ثبت نام در وردپرس

4. سپس وارد صفحه ای مشابه تصویر می شوید. در این صفحه باید اطلاعات مربوط به وب سایت خود را یک به یک وارد نمایید. این بخش شامل موارد زیر می باشد:

 • Application name: در این فیلد نام سایت خود را وارد کنید. این نام در صفحه‌ ای که از کاربر اجازه اتصال به اکانت گوگل با سایت درخواست می شود، نمایش داده می شود.
 • Application Logo: در این فیلد شما می توانید لوگوی وب سایت خود را آپلود نمایید. افزودن لوگو به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند اطمینان حاصل کنند که در حال ورود به وب سایت شما هستند.
 • Support email: در این قسمت باید ایمیلی که می خواهید به عنوان ایمیل پشتیبانی به کاربران نمایش داده شود را وارد نمایید.
 • Authorized domains: در این قسمت باید نام دامنه خود را وارد کرده و سپس روی دکمه Enter کلیک کنید. در واقع از طریق این قسمت شما مشخص می کنید که چه دامنه هایی امکان دسترسی را خواهند داشت.
 • Application Homepage link: در این بخش باید آدرس وب سایت خود را به صورت کامل و در حالت https://yourdomain.com وارد نمایید.
 • Application Terms of Service link: در نهایت در این فیلد نیز باید آدرس صفحه قوانین سایت را وارد کنید.

5. سپس روی دکمه «Save» که در انتهای صفحه قرار داره کلیک کنید.

افزونه google apps login

6. بعد از پست سر گذاشتن مراحل عنوان شده و ذخیره تغیرات اعمال شده با صفحه ای مشابه تویر زیر مواجه خواهید شد.

عضویت در وردپرس با حساب گوگل

7. حال لازم است که Client ID و Client Secret خود را دریافت کنید تا بتوانید افزونه ای که روی وردپرس خود نصب کرده اید را راه اندازی نمایید. به همین منظور باید مشابه تصویر زیر روی سربرگ «Credentials» کلیک کنید. سپس روی گزینه «CREATE CREDENTIALS» کلیک کرده و از میان گزینه های نمایش داده شده «Oauth client ID» را انتخاب نمایید.

ورود و عصویت در وردپرس با گوگل اکانت

8. در صفحه ای که برایتان نمایش داده می شود تیک گزینه «WEB application» را فعال کرده و سپس جزییات صفحه ورود در وردپرس را وارد کنید. این جزئیات عبارتند از:

 • Name: نام کاربر را در این قسمت وارد می کنید.
 • Authorized JavaScript origins: در این بخش باید نام دامنه خود را به صورت کامل وارد کرده و سپس روی دکمه Enter کلیک کنید.
 • Authorized redirect URLs: این بخش مربوط به URL هایی است که به صورت ریدایرکت به دامنه شما فرستاده می شوند. در این قسمت نیز باید نام دامنه خود را به صورت کامل وارد کرده و سپس روی دکمه Enter کلیک کنید.

نحوه ورود به وردپرس با استفاده از حساب گوگل

9. در نهایت بعد از کلیک روی دکمه «Create» در کنسول گوگل صفحه‌ ای مشابه تصویر زیر برای شما باز می شود که به ترتیب Client ID و Client Secret در آنها ساخته شده است.

ورود و عضویت به وردپرس با حساب کاربری گوگل

10. هر یک از آنها را به صورت جداگانه کپی کرده و سپس در تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس وارد کرده و تنظیمات را ذخیره نمایید.

آموزش ورود به وردپرس با استفاده از اکانت گوگل

11. حالا بعد از اینکه کدهای مورد نظر را در API تنظیمات افزونه وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کردید مشابه تصویر زیر به تب Advanced options مراجعه کرده و تنظیمات را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید.

سفارشی سازی تنظیمات افزونه google apps logn

12. حال از این به بعد کاربرانی که در سایت شما عضو میشوند قادر هستند تا بدون نیاز به وارد کردن رمز و نام کاربری از طریق ایمیلی که در سایت شما عضو شده‌اند وارد بخش کاربری خود در وردپرس شوند.

عضویت و ورود به وردپرس با اکانت گوگل

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید تا امکان ورود به وردپرس با استفاده از گوگل را فراهم کنید. اگر در رابطه با این آموزش سوال و یا مشکلی برای شما پیش اومده می توانید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.
برچسب ها
خرید هاست ایران

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۳۰ نظرها

 1. با سلام
  من تمام مراحل رو انجام دادم ولی دکمه ثبت نام با گوگلم در صفحه عضویت برای کاربرهام نشون نمیده، علت چی میتونه باشه؟
  و سوال دوم اینکه چطور دکمه ام رو فارسی کنم تنظیمات داره؟

  1. سلام و احترام زهرا جان؛
   این اموزش بروزرسانی شد. در آپدیت جدید مشکلی در نمایش این دکمه نیست.
   در خصوص سوال دوم، می بایست افزونه رو شخصی سازی کنید. در واقع با ترجمه رشته های افزونه امکان فارسی شدن متن روی دکمه رو خواهید داشت. که توصیه نمی کنیم چون با آپدیت افزونه این تنظیمات رو از دست خواهید داد.

  2. تصویر استفاده شده. میتونید عکس رو تو فتوشاپ ادیت کنید و بعد هم در آدرس خودش ذخیره کنید.

 2. من مراحل بالا رو انجام دادم و در هنگام ورود به داشبورد ورد پرس مشکلی ندارم ولی چطوری میشه برای مشتری فعال کرد؟

     1. سلام ممنون از توضیحاتتون .

      منم همین مشکل و دارم. برای مشتریان دکمه اش نمیاد. چیکار کنم؟

 3. این خطا رو می ده
  400. That’s an error.

  Error: redirect_uri_mismatch

  The redirect URI in the request, mobotools.net/wp-content/plugins/yith-woocommerce-social-login-premium/includes/hybridauth/?hauth.done=Google, does not match the ones authorized for the OAuth client. To update the authorized redirect URIs, visit: https://console.developers.google.com/apis/credentials/oauthclient/219506328562-uo11ofocopfas7inpplrvuld425bj6r3.apps.googleusercontent.com?project=219506328562

  Learn more

  Request Details

  That’s all we know.

  1. آدرسی که برای ریدایرکت دادین اشتباه هست. برای دیدن آدرس‌های درست روی دکمه برا دستیابی به دستورالعمل منحصر به سایت خود اینجا کلیک کنید که کلیک کنید آدرس بازگشتی رو بهتون میده. مشابه تصویر زیر.

   1. باسلام خدمت همه کارمندان میزبان فا ، ممنون از مطالب مفیدتون
    من یه مشکلی که دارم افزونه جیمیل لاگین من دکمه برا دستیابی به دستورالعمل منحصربه سایت نداره
    گزینه Authorized redirect URIs دریافت کردم ولی Authorized javascript origins رو دریافت نکردم نمیدونم داخل این کادر چی قرار بدم لطفا راهنمایی ام کنید .

    1. سلام

     افزونه رو نصب کردم برای کاربرانی که قبلا با جیمیل عضو سایت شدن، لاگین میکنه
     دو مشکل دارم:
     اول اینکه چطور باید تنظیم کنم تا کاربران جدید بتونن با اکانت جیمیل بدون تکمیل فرم عضویت در سایت، عضو سایت بشن؟ فقط ورود رو توضیح دادید، عضویت با اکانت جیمیل رو نتونستم فعال کنم

     دوم اینکه از افزونه google recaptcha استفاده کردم و به درستی هم کار میکنه به صورت عادی میشه وارد پنل کاربری شد اما وقتی افزونه کپچا فعال است، کاربرانی که عضو سایت هستند نمیتوانند وارد سایت شوند و با خطای عدم معتبرسازی کپچای گوگل مواجه میشوند باید چکار کنم این مشکل تداخل برطرف بشه؟
     کپچا رو از نسخه ۳ و حالت مخفی که در گوشه سایت فقط لوگو نشون میده و تیک و … نمی خواد استفاده میکنم

     ممنون

     1. سلام و وقت بخیر؛
      این افزونه برای لاگین کاربرانی هستش که قبلا در سایت شما عضو شدن. در خصوص افزونه کپچا باید بررسی بشه که تداخل نداشته باشه و اینکه ایا پیش نیازهای ان افزونه در سایت شما فراهم هست یا نه. در این خصوص پیشنهاد میکنم مقاله آموزش ساخت کپچا در وردپرس رو مطالعه کنید.

 4. باسلام لطفا منو راهنمایی کنید
  من همه این مراحل بالا رو انجام دادم همه چیزش خوب پیش رفته فقط ایمیل رو که میزنیم وارد بشیم وارد سایت میشه و مینویسه صفحه یافت نشد . میخوام ببینم چه جوری میشه مسیر پروفایل کاربری رو بهش داد

  1. سلام و احترام؛
   این مورد در نسخه های قبلی دیده می شد اما در بروزرسانی جدید رفع شد.
   مجددا بررسی کنید.

 5. با سلام
  لاگین قالب سایت من بصورت جاوا اسکریپت هست یعنی یک لاگین مجزا از لاگین خود وردپرس داره که البته توی تنظیمات خود قالب جا برای ورود آی دی کلاینت جیمیل گذاشتن ولی جایی برای ورد سکرت وجود نداره.
  حالا من نمیدونم Authorised redirect URIs رو چی باید بنویسم چون صفحه لاگینم بصورت جاوااسکریپته!

 6. سلام چرا ای ارور رو میده تو رو خدا جواب بدید خیلی گیرم400. That’s an error.

  Error: redirect_uri_mismatch

  1. سلام روزبخیر؛
   این خطا زمانی رخ میده که API گوگل فعال نباشه.

    چک کنید Client ID و Client Secret درست وارد شده باشه.
    در آدرس دهی سایتتون اینکه چه پروتکلی نوشته شده
    آدرس همراه WWW یا بدون WWW
    حتی اینکه انتهای مسیر اسلش خورده باشه

   موارد بالا میتونه باعث بروز خطا بشه. در اولین قدم ادرس دهی سایتتون رو مجددا چک کنید.

 7. مثل همیشه عالی
  اعتقاد دارم وقتی چیز جدیدی یاد میگیریم حداقل کاری که میشه کرد یه تشکر هست.
  خداقوت.

 8. سلام لطفا این اموزش رو آپدیت کنید
  همه چیز تغییر کرده و پیچیده شده
  تمام اموزش های اینترنت در این زمینه قدیمی شدن و اپدیت نکردن
  هر کاری کردم نتونستم این قابلیت رو فعال کنم چون کلا تغییرات زیادی داشته گوگل
  مرسی

  1. سلام و احترام؛
   بنابر درخواست شما این آموزش اپدیت و مورد تست قرار گرفت. می تونید از آموزش فعلی با اصلاحات جدید مطابق با آخرین نسخه افزونه استفاده کنید. 😊

 9. شما وارد سایت **** بشین خانم محدثه اسماعیلی . ورود و ثبت نامش یکیه چطوری این کار رو دقیق انجام بدم

  من همه ی افزونه ها رو امتحان کردم به تمیزی این نیست
  چه کاربر تازه باشی چه قدیمی با کلیک بر روی اون میتونی وارد بشی چطوری این کار رو انجام بدم؟

  1. سلام و احترام؛
   متاسفانه این افزونه تنظیمات اختصاصی نداره و نمیشه چندان سفارشی سازیش کرد و به صورت پیش فرض این دکمه رو داخل فرم لاگین وردپرس قرار میده. می تونید از افزونه های سفارشی سازی فرم ورود وردپرس کمک بگیرید یا طراحی اختصاصی داشته باشید.

 10. سلام و احترام
  برای من این متن میاد باید صبر کنم تایید بشه؟
  Verification Status
  Needs verification
  Because you updated the application logo, your app registration requires verification by Google. Please prepare your app to submit for verification.

  1. با سلام دوست عزیز
   هشدار نمایش داده شده به این معنا است که به دلیل به روز رسانی لوگو، ثبت نام در اپلیکیشن شما تنها با تایید اعتبار از سمت گوگل امکان پذیر است. در واقع کاربر در هنگام تلاش برای مشاهده برنامه شما با هشداری همانند تصویر زیر رو به رو می شود. شما باید درخواست تایید اعتبار خود را ثبت نمایید تا هشدار مورد بحث برای کاربران نمایش داده نشود. برای اینکار باید همانند آموزش فوق پیش بروید و تایید اعتبار را انجام دهید.

   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن