آموزش های وردپرس

آموزش تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس

تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس و سفارشی سازی ایمیل های ارسالی وردپرس این امکان را به شما میده تا اقدام به تغییر متن ایمیل های وردپرس کرده و اطلاعات دیگه مثل ارسال کننده ایمیل، نام ارسال کننده ایمیل در وردپرس و… را برای خودتون شخصی سازی کنید. همونطور که می‌دوید بعد از هر بار تغییراتی مثل ارسال دیدگاه در وردپرس، ثبت نام کاربر جدید و… ایمیل‌هایی بر اساس تنظیمات انتخاب شده برای اطلاع رسانی به ادمین سایت و حتی خود کاربران ارسال میشه، اما مشکلی که در ایمیل‌های ارسالی وردپرس وجود داره اینه که کاملا ساده هستند و هیچ دسترسی برای شخصی سازی کردن اونها از طریق پیشخوان وردپرس ندارید و مجبورید تا با استفاده از کدنویسی اقدام به ویرایش ایمیل وردپرس کرده و تنظیمات ایمیل وردپرس را برای خودتون شخصی سازی کنید.

در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌فا قصد دارم تا به نحوه سفارشی سازی کردن ایمیل‌های وردپرس بپردازم که با استفاده از این آموزش میتونید اقدام به تغییر تنظیمات ایمیل وردپرس کرده و کارهایی مثل تغییر نام ارسال کننده ایمیل وردپرس، تغییر آدرس ایمیل ارسال کننده در وردپرس و تغییر متن ایمیل های وردپرس بکنید. پس اگر شما هم به دنبال شخصی سازی در سایت خودتون هستید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس

همونطور که میدونید آدرس ایمیل‌های ارسالی در وردپرس با استفاده از اکانت ایمیلی با نام WordPress ارسال می‌شوند که بر روی دامنه شما ست شده است. به عنوان نمونه [email protected] که در اینجا mizbanfa.net نام دامنه و جایی هستش که وردپرس روی اون نصب شده و ایمیل‌های ارسالی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس با استفاده از این ایمیل ارسال می‌شوند.

تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس | سفارشی سازی ایمیل های ارسالی وردپرس

حالا همونطور که در تصویر میبینید ایمیل‌های ارسال به گونه‌ای هستند که از کلمه وردپرس هم برای نام ارسال کننده ایمیل و هم برای اکانت ایمیل ارسال کننده استفاده شده است، این اتفاق زیاد جالب نیست و اگر کاری کنید تا اقدام به تغییر نام ارسال کننده ایمیل و تغییر ایمیل ارسال کننده در وردپرس بکنید شاید سایتتون بهتر به چشم بیاد و بتونید با استفاده از برندینگ خودتون و شخصی سازی که روی اون اعمال می‌کنید ایمیل‌های خودتون را ارسال کنید.

تغییر نام ایمیل ارسال کننده در وردپرس

برای این منظور میتونید از افزونه تغییر نام ارسال کننده ایمیل در وردپرس و افزونه تغییر ایمیل ارسال کننده وردپرس استفاده کنید که هر دو این قابلیت در قالب یک افزونه در اختیار قرار داره و میتونید با استفاده از این افزونه به راحتی ایمیل‌های ارسالی در وردپرس را شخصی سازی کنید. برای این منظور افزونه WP Change Default From Email میتونه انتخاب خوبی براتون باشه، این افزونه تاکنون موفق شده بیش از 8.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.7 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از اون میتونید آدرس ایمیل و نام ارسال کننده ایمیل‌های ارسالی در وردپرس را تغییر دهید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه بکنید.

دانلود افزونه WP Change Default From Email

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Change From Email در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و از نام دلخواه برای ایمیل وردپرس و اکانت ایمیل دلخواه برای ارسال کننده ایمیل وردپرس استفاده کنید.

تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس | سفارشی سازی ایمیل های ارسالی وردپرس

Enable/Disable: با استفاده از این گزینه میتونید کارکرد افزونه برای ارسال کننده ایمیل در وردپرس را فعال یا غیرفعال کنید. در صورت غیرفعال بودن این گزینه ایمیل‌ها با همون ساختار پیشفرض در وردپرس ارسال خواهند شد.

From Name: در این فیلد نام دلخواه خودتون را برای ارسال کننده ایمیل در وردپرس وارد کنید.

From Email: در این فیلد هم آدرس اکانت ایمیل ارسال کننده در وردپرس را برای ارسال ایمیل‌های وردپرس وارد کرده و در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. حالا از این پس ایمیل‌های ارسالی در وردپرس با نام دلخواه و ایمیل دلخواه ارسال خواهند شد.

سفارشی سازی محتوای ایمیل ارسالی در وردپرس

حالا اگر قصد دارید تا محتوای ایمیل ارسالی خودتون را در وردپرس شخصی سازی کرده و از محتوای HTML در اون استفاده کنید تا محتوای ارسالی در ایمیل وردپرس با یک ساختار همراه با html همراه بوده و از ستون‌بندی، لوگو، عنوان سایت و… در جای مناسب اون استفاده کنید میتونید از افزونه WP Better Emails استفاده کنید. این افزونه امکان شخصی سازی محتوای ایمیل‌های ارسالی در وردپرس را به شما میده و با استفاده از اون میتونید از طراحی دلخواه html برای ایمیل‌های ارسالی در وردپرس استفاده کنید. همچنین اگر قصد تغییر نام ایمیل ارسال کننده در وردپرس و تغییر ایمیل ارسال کننده وردپرس را هم دارید میتونید با استفاده از این افزونه هم اقدام کنید تا نیازی به استفاده از هر دو افزونه معرفی شده در این آموزش نداشته باشید. این افزونه تا به امروز موفق شده بیش از 20.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.7 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از اون میتونید اقدام به شخصی سازی ایمیل ارسالی در وردپرس بکنید. برای استفاده از افزونه کافیه روی دکمه زیر کلیک کرده و به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت بشید و سپس افزونه را نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه WP Better Emails

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام WP Better Emails در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد که با مراجعه به این منو به صفحه تنظیمات افزونه هدایت میشوید.

تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس | سفارشی سازی ایمیل های ارسالی وردپرس

حالا همونطور که در تصویر هم میبنید در قست نام و ایمیل میتونید مشابه افزونه قبلی که معرفی کردم اقدام به تغییر نام ایمیل ارسال کننده در وردپرس و تغییر ایمیل ارسال کننده در وردپرس بکنید. سپس با استفاده از بخش قالب html میتونید با استفاده از ویرایشگر محتوای ایمیل خودتون را به همراه استفاده از کدهای HTML شخصی سازی کنید و در نهایت بعد از اینکه شخصی سازی انجام شد با کلیک روی دکمه پیش نمایش زنده به صورت آنلاین اونو مشاهده کنید.

در نهایت میتونید بعد از ذخیره کردن تنظیمات ایمیل وردپرس از بخش Preview ایمیل دلخواه خودتون را در فیلد ارسال پیش نمایش به ایمیل وارد کنید و روی دکمه ارسال کلیک کنید تا یک نمونه ایمیل به عنوان تست به این ایمیل ارسال بشه.


کد تغییر ایمیل ارسال کننده و نام فرستنده در وردپرس

در صورتی که مایل به استفاده از افزونه برای تغییر ایمیل فرستنده در وردپرس و تغییر نام فرستنده در ایمیل وردپرس نیستید، میتونید با استفاده از کدنویسی و اضافه کردن چند خط کد ساده این قابلیت رو در سایت فعال کنید. برای این منظور وارد هاست خودتون شده و روی گزینه File Manager کلیک کنید.

کد تغییر ایمیل ارسال کننده و نام فرستنده در وردپرس

سپس به مسیر public_html/wp-content/themes مراجعه کرده و وارد پوشه قالبی که در حال حاضر روی سایت فعال هست و از اون استفاده می‌کنید بشید. به دنبال فایل فانکشن قالب(functions.php) بگردید و کدهای زیر را در انتهای این فایل و قبل از خط <? قرار بدین.

// Function to change email address
function mizbanfa_sender_email( $original_email_address ) {
  return '[email protected]';
}
// Function to change sender name
function mizbanfa_sender_name( $original_email_from ) {
  return 'MIZBANFA BLOG';
}
// Hooking up our functions to WordPress filters 
add_filter( 'wp_mail_from', 'mizbanfa_sender_email' );
add_filter( 'wp_mail_from_name', 'mizbanfa_sender_name' );

حالا همونطور که در قطعه کد بالا میبینید در خط سوم به جای ایمیل [email protected] آدرس ایمیل دلخواه خودتون را قرار بدین و در خط هفتم هم به جای MIZBANFA BLOG نام دلخواه برای فرستنده ایمیل را انتخاب کرده و فایل را ذخیره کنید.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید که از از چایلد تم یا همون CHILD THEME در قالب سایت خودتون استفاده می‌کنید، کدهای فوق را باید در یکی از فایل‌های فانکشن قالب اصلی یا چایلد تم قرار بدین. پیشنهاد می‌کنم کد رو داخل فایل چایلد تم قرار بدین که تغییراتی داخلش صورت نمیگیره و با آپدیت قالب تغییرات رو از دست نخواهید داد.

حالا از این پس هر گاه ایمیل از سمت وردپرس دریافت کنید، یا حتی تو مواردی مثل ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات کاربران در وردپرس یا ارسال جزییات سفارش خرید ایمیلی به کاربران ارسال بشه، از این نام و آدرس ایمیل استفاده خواهد شد.

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید نسبت به تغییر ایمیل ارسالی در وردپرس و سفارشی کردن محتوای ایمیل ارسالی وردپرس اقدام کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
2.3/5 - (51 امتیاز)

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

‫۲۱ دیدگاه ها

 1. ممنون
  خیلی مطلب خوبی بود.
  فقط یک سوال داشتم. آیا این افزونه‌ها مشکل رفتن ایمیل به پوشه اسپم رو هم برطرف می‌کنن؟

  1. سلام و وقت بخیر، ممنون از شما، اسپم شدن ایمیل کاملا به سرویس دهنده ایمیل بستگی داره که اگر از فیلتر هرزنامه عبور نکنه و به عنوان اسپم شناخته بشه به پوشه اسپم خواهد رفت. که در این صورت دو راه دارید:
   1. اینکه تعداد زیادی از کاربران در پوشه اسپم مشخص کنند که این ایمیل اسپم نیست.
   2. از آدرس ایمیل دیگه استفاده کنید.

 2. ممنون از پاسختون.
  اتفاقا تو همین چند ساعتی که داشتم رو این موضوع کار میکردم با افزونه wp mail smtp آشنا شدم که وصلش کردم به ایمیل اصلی سایت و مشکل اسپم کامل برطرف شد.
  الآن افزونه better emails که شما در مطلبتون ذکر کردید رو هم نصب کردم و خیلی عالیه و فقط راست چین نمیشه. اگه راستچین میشد عالی بود.

 3. خیلی ممنون از اموزش خوبتان خیلی به دردم خورد.
  یه سوال دارم برای باکس نکاتی که استفاده میکنید داخل مطالب از کدوم افزونه استفاده می کنید . من خیلی از این باکس نکات خوشم اومده ولی کل اینترنت و مخزن ورد÷رس رو شخم زدم شبیه این ÷یدا نکردم . میشه اسم این افزونه رو بگید؟

 4. سلام من انجام دادم حتی گفت که تنظیمات هم با موفقیت انجام شده ولیکن برای تست برای کاربری خودم درخواست فراموشی رمز که کردم باز هم از پیام فرستاد. من با افزونه ی WP Change Default From Email استفاده کردم چه کار کنم به نظرتون؟

  1. سلام و احترام؛
   آیا برای مدیریت ایمیل هاتون از افزونه دیگری هم استفاده می کنید؟

 5. سلام و عرض ادب ممنون از آموزش خوبتون
  من از افزونه های گفته شده کمک گرفتم و مشکل رفع شده و دیگر عبارت wordpress در ایمیل های ارسالی نمایش داده نمیشود
  اما متاسفانه ایمیل هایی که از طریق افزونه فرم تماس دریافت میکنم هنگامی کاربران اطلاعات خود را وارد و ارسال میکنند
  همچنان عنوان wordpress در آن وجود دارد.
  ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید
  باتشکر از شما

  1. سلام و احترام؛
   دو افزونه و قطعه کدی که در این آموزش معرفی شد صرفا نام فرستنده ایمیل رو شخصی سازی میکنه. در واقع شما می تونید نام شخصی که ایمیل ارسال میکنه رو سفارشی سازی کنید ولی همچنان واژه وردپرس کنار ادرس کاربری که به ایمیلتون پاسخ میده وجود داره. صرفا برای زیباسازی ایمیل هایی هستش که کاربرانتون دریافت میکنند و فقط خود شما واژه وردپرس رو می بینید.

 6. با سلام میشه لطف کنید و تغییر متن ایمیل رو با استفاده از کد هم یاد بدید؟
  یه مشکلی دارم تو سایتم ایمیل های فعالسازی که برای کاربران ارسال میشه لینک فعالسازی کار نمیکنه میشه راهنمایی کنید

 7. سلام. چطور میتونم کاری کنم ایمیل های پیش فرض وردپرس ارسال نشه یا حداقل بتونم متنش رو هم ویرایش کنم؟
  از افزونه ultimate member استفاده میکنم و هم ایمیل هایی که در این پلاگین تعریف کردم ارسال میشه، هم ایمیل خود وردپرس که نام کاربری و پسوورد رو میفرسته موقع ثبت نام کاربر
  ممنون میشم منو مطلع کنید وقتی پاسخ دادید.

  1. سلام و احترام؛
   می تونید از افزونه هایی که در خصوص شخصی سازی قالب های ایمیل طراحی و توسعه داده شدن کمک بگیرید برای این منظور می تونید آموزش زیر رو مظالعه کنید.
   آموزش شخصی سازی قالب ایمیل در وردپرس
   شخصی سازی ایمیل ارسالی بعد از ثبت سفارش در ووکامرس

 8. سلام
  در خط 10 و 11 هم باید عبارت:
  mizbanfa_sender_email
  mizbanfa_sender_name
  به جای کلمه mizbanfa چه نامی را قرار بدبم؟
  تشکز

  1. سلام وقت بخیر؛
   اسم تابع هستند هر موردی مدنظرتونه میتونید درج کنید.

 9. سلام من وقتی ایمیلی برای سایتم ارسال میشه به کاربری که ایمیل رو ارسال می کنه نمی گه ایمیل شما دریافت شده و منتظر تایید است چطور این امکان رو اضافه کنم؟

 10. با سلام، من قبلا یه ایمیل تو افزونه wp mail smtp ثبت کرده بودم الان میخوام با یه ایمیل دیگه کارامو انجام بدم ولی هرچی عوض میکنم با همون ایمیل قبلی برام ارسال میکنه، حتی من ایمیل سایتم و ایمیل ادمینم را هم ایمیل جدید گذاشتم ولی نمی دونم چرا هنوز با ایمیل قبلی ارسال میکنه، میشه راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام و احترام؛
   مطابق با تصویر زیر در بخش تنظیمات عمومی افزونه، ادرس ایمیل فرستده رو اصلاح کنید.

   ایمیل ارسال کننده: آدرس ایمیل خود را که در کنترل پنل (سی پنل، دایرکت ادمین و… )تنظیم کرده اید وارد نمایید.
   Force from email: در صورت فعال بودن این گزینه تنظیمات from email فوق برای همه ایمیل ها مورد استفاده قرار می گیرد و مقادیر تعیین شده توسط سایر افزونه ها را نادیده می گیرد.
   احتمالا گزینه Force from email هم در حالت فعال قرار دادید.

 11. با سلام چگونه میتوان متن پیش فرض ایمیل که برای ایجاد حساب و فراموشی رمز عبور برای کاربر میاد را تغییر داد. چون خیلی نامرتب قرار میگیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *