هاست ایران میزبان فا
آموزش های وردپرس

آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل قابلیتی است که با استفاده از اون میتونید در مطالب سایت خودتون باکسی را با عنوان دادن امتیاز اضافه کنید تا کاربران با دادن امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرس میزان رضایت خودشون را از نوشته شما ثبت کنند و علاوه بر این هم موتور جستجوی گوگل با استفاده از امتیازی که برای مطالب ثبت شده این مورد را به عنوان یکی از الگوریتم‌های دادن اعتبار به صفحات سایت شما در نظر بگیره و با استفاده از دادن امتیاز ستاره ای به مطالب در گوگل بتونید نسبت به رقبای خودتون در نتایج بالاتری قرار بگیرید.

در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌فا قصد معرفی افزونه امتیاز ستاره ای در وردپرس را دارم که با استفاده از این گزینه میتونید کاری کنید که امتیازاتی که برای مطالب شما از سوی کاربران ثبت میشه را در نتایج جستجو گوگل نمایش دهید تا با استفاده از این روش هم در نتایج بالاتر قرار بگیرید و هم از اونجایی که نتایح مربوط به سایت شما به صورت ستاره‌ای نمایش داده می‌شوند میزان کلیک روی لینک سایت خودتون را بیشتر کنید.

آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

افزونه ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل که قصد معرفی اونو دارم با عنوان Yasr – Yet Another Stars Rating در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از 10.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از این افزونه قادر هستید قابلیت امتیازدهی ستاره‌ای برای مطالب وردپرس را در گوگل فراهم کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خودتون بکنید.

دانلود افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Yet Another Stars Rating: تنظیمات در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد. روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه برای دادن امتیاز ستاره ای در وردپرس برای مطالب هدایت شوید.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل | امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرس

گزینه های درج خودکار: با استفاده از این بخش میتونید تا نوع امتیاز دهی ستاره ای در وردپرس برای مطالب پ مبنای امتیاز دهی را انتخاب کنید. ابتدا این گزینه را روی حالت فعال بگذارید تا امکان ثبت امتیاز در مطالب فراهم بشه و سپس از بخش به چه صورت قرار بدم؟ نوع امتیاز دهی را میتونید بر این اساس که نویسنده نوشته فقط قادر به ثبت امتیاز باشه یا اینکه کاربران هم قادر باشند را انتخاب کنید.

کجا بزارمش؟: از این بخش میتونید تا مکان مورد نظر برای نمایش امتیاز ستاره ای در وردپرس را در بالا و یا انتهای نوشته انتخاب کنید.

اندازه: از این بخش هم میتونید اندازه دلخواه برای آیکون ثبت امتیاز برای نوشته‌های وردپرس را در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ انتخاب کنید.

در صفحات قرار ندم؟: اگر مایل هستید تا امکان ثبت امتیاز در برگه‌ها هم فراهم باشه میتونید از این گزینه برای این کار استفاده کنید.

رای کلی را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟: با استفاده از این گزینه میتونید کاری کنید تا در صفحات آرشیو امتیاز برای هر نوشته نمایش داده شود. منظور از صفحات آرشیو صفحاتی مثل دسته‌بندی، برچسب، تاریخ نوشته و… هستند که اگر به این صفحات مراجعه کنید مطالب موجود در اونها به صورت خلاصه نمایش داده خواهند شد.

رای کاربران را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟: با استفاده از این گزینه هم میتونید امکان نمایش رای کاربران را برای مطالب در صفحات آرشیو فعال یا غیرفعال کنید.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل | امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرس

می خواهید نوشته ای سفارسی برای قبل و بعد ستاره ها بنویسید؟: با فعال کردن این گزینه میتونید تا از متن دلخواه برای دادن امتیاز برای مطالب وردپرس استفاده کنید. ابتدا این گزینه را فعال کنید و سپس متن دلخوه خودتون را برای نمایش قبل از دادن امتیاز و بعد از دادن امتیاز را وارد کنید.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل | امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرس

چه کسانی مجاز به رای دادند هستند؟: با استفاده از این گزینه میتونید تعیین کنید که بازدیدکنندگان هم قادر به ثبت امتیاز باشند یا نه اینکه صرفا کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده و وارد حساب کاربری خودشون در وردپرس شده باشند امکان ثبت امتیاز را خواهند داشت.

Rich snippet options: با استفاده از این گزینه میتونید امتیاز دادن به مطالب را کاری کنید که به صورت ستاره ای ثبت بشه یا اینکه فقط امکان نقد و بررسی برای مطالب فراهم باشد. سپس از بخش Select default item type for all post or pages نوع نوشته‌های سایت خودتون را بر اساس اینکه وبلاگ، محصول، مکان و یا شرکت هستید مشخص کنید و در نهایت از کادر مشخص شده نام خودتون را وارد کنید تا اگر ثبت امتیاز برای مطالب را صرفا محدود به نویسندگان کردید در نتایج جستجوی گوگل مقابل نتایج و امتیازات نام شما نمایش داده شود.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل | امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرس

حالا اگر قصد دارید تا از قابلیت نقد و بررسی در مطالب وردپرس هم استفاده کنید میتونید مشابه راهنمایی که در بخش المان‌ها توضیح داده گزینه‌هایی را مشخص کنید تا کاربران به این گزینه‌ها امتیاز دهند و در نهایت در صورتی که گزینه Show average را فعال کرده باشید امکان نمایش میانگین امتیازات برای این المان‌ها بر اساس امتیازی که کاربران داده‌اند ثبت شده و نمایش داده خواهد شد.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل | امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرس

Choose Stars Set: با استفاده از این گزینه میتونید نوع آیکون ستاره برای نمایش امتیاز و دادن امتیاز به مطالب وردپرس را تعیین کنید. سپس از بخش دوست دارید چه رنگی نمایش داده شود؟ هم میتونید حالت تیره و یا روشن را برای نمایش امتیازات انتخاب کنید. با مراجعه به پایین صفحه هم کادری قرار داره که میتونید استایل سفارشی خودتون را در اون وارد کنید.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل | امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرس

در نهایت بعد از اینکه تنظیمات را ذخیره کنید مشابه تصویر بالا خواهید دید که امکان امتیازدهی در مطالب وردپرس ثبت شده و کاربران قادر به ثبت امتیاز هستند. بعد از اینکه امتیازات برای نوشته هم ثبت شد مشابه تصویر زیر امتیازات نیز در نتایج جستجو نمایش داده خواهند شد.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل | امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرس

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا امکان ثبت امتیاز ستاره‌ای را در گوگل برای مطالب وردپرس فراهم کنید. اگر در رابطه با این آموزش و نحوه ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل
3.9 (78.4%) 150 votes
برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

عباس صادقی

حدود 5 سالی است که در زمینه وردپرس فعالیت می‌کند، علاقه مند است که با تولید محتوای کاربردی در میزبان فا به افزایش دانش هموطنان خود کمک کند و باعث گسترش جهان شود؛ او یک آزاد کار است، از دانشگاه انصراف داده و علاقه‌ای به ادامه تحصیلات آکادمیک ندارد.

نوشته های مشابه

‫۳۱ نظرها

 1. این افزونه محدودیت داره چطور میتونید بجای اینکه در پایین مطالب طرف راست نشون بده بیارم سمت چپ ؟

  1. سلام و روز بخیر، برای اینکار میتونید از استایل افزونه استفاده کنید و با تغییر استایل اونها را در سمت دیگه نمایش بدین. کافیه کلاس استایل را با استفاده از ابزار inspect element مرورگر به دست بیارید و با تعریف این کلاس در تنظیمات خود افزونه یا فایل استایل قالب در سمت چپ نشون بدید.

  1. به محض اینکه امتیاز برای مطالب ثبت بشه و لینک مطالب در گوگل به‌روز بشن و مجددا سایت شما توسط گوگل بررسی بشه مطالب به صورت ستاره‌ای نمایش داده خواهند شد.

 2. سلام وقت بخیر.تحقیق کردم دو افزونه دیگر هم برای این کار ساخته شده آیا بین این افزونه ها میتونه برتری وجود داشته باشه که مثلا یکی کارکرد بهتری داشته باشه؟
  لطفا بفرمایید که شما در سایت میزبانفا از کدومیک استفاده کردین؟
  لطفا به سایت abzarwp.com نگاه کنید که چطور در پایین مطالب از این سیستم استفاده کردن با افزونه wp review pro با این افزونه هم میشه که به صورت نواری که پر میشه انجام داد و یا فقط خود نویسنده بیاد و کل امتیاز رو بده تا مطلبش در گوگل کل امتیاز رو گرفته باشه؟
  شرمندم به خدا. تشکر.

  1. سلام، افزونه‌های مختلفی برای این کار وجود داره که میتونید برای نمایش امتیاز ستاره‌ای در گوگل استفاده کنید. تفاوت و برتری در افزونه‌ها وجود نداره و میتونید از هر کدوم استفاده کنید.
   برخی با نوار هستند، برخی با نمایش ستاره‌ای یا عدد، و برخی هم با استفاده از لایک مطالب در وردپرس این امکان رو میدن که پیشنهاد می‌کنم از این یکی استفاده کنید.
   ما در میزبان‌فا از افزونه kk star ratings استفاده کردیم.

   1. با سلام
    من از این افزونه kk star استفاده می کنم و حدود یک ماه هست که این افزونه را نصب کرده ام ولی در گوگل مطالب ستاره دار نمایش داده نمیشه . تنظیمات هم درسته
    ایراد از کجاست .
    ممنون

      1. نه، با این کار نمیشه باید سورس صفحات رو بررسی کنید و ببینید اصلا امتیازها تو قالب شما نشون داده میشه یا نه اگه نشه باید ویرایش کنید که امکان اضافه شدن تو کدهای متا فراهم بشه که گوگل بتونه بخونه.

 3. باسلام. اگر در قسمت “به چه صورت قرار بدم؟” طوری تنظیم کنیم که هم نویسنده و مدیر سایت و هم کاربران بتونن امتیاز بدن (هردو)
  اونوقت گوگل برای نمایش ستاره ها از نام نویسنده سایت استفاده میکنه یا از رای کاربران بدون نام نویسنده؟
  باتشکر.

  1. سلام، نتایج کلی میده، یعنی تلفیقی از هر دو
   برای اینکه نویسنده اسم سایت رو نشون بده، باید فقط روی حالت نویسنده قرار بدین و کاربران امکان ثبت امتیاز نداشته باشند.

 4. وقت بخیر. وقتی که کاربر روی ستاره کلیک میکنه و امتیاز میده یه جمله نمایش داده میشه که “در حال بارگذاری. خواهشا صبر کنید”. میخوام این کلمه خواهشا رو با لطفا جایگزین کنم. از فولدر زبان افزونه فایل .po رو ویرایش و همین جمله رو با کلمه “لطفا” تغییر دادم. اما در صفحه سایت هنوز کلمه خواهشا نمایش داده میشه. کش مرورگر رو پاک کردم و روی مرورگر دیگر هم تست کردم ولی علی رغم ویرایش فایل .po مربوط به زبان فارسی تغییر ایجاد نمیشه؟ لطفا راهنمایی کنید چه کار کنم؟ باتشکر.

  1. سلام و وقت بخیر،
   موقع ترجمه فایل po دقت کنید که با استفاده از برنامه po edit این کار رو انجام بدین و حتما بعد از ذخیره کردن با استفاده از منوی file> compile to MO خروجی فایل mo را هم بگیرید و داخل پوشه زبان قرار بدین.
   اگر نشد نتیجه را از همین طریق اعلام کنید.

 5. سلام. طبق راهنماییتون از برنامه poedit pro استفاده کردم و خیلی راحت مشکل برطرف شد. سپاسگزارم.
  در ترجمه های افزونه مشاهده کردم که گزینه های زیادی درمورد دیباک و مواجه شدن کاربربا مشکل هم وجود داشت. امکان مشکل دار شدن این افزونه مثل سایر افزونه ها هست و میشه گفت معمولیه و به ندرت پیش میاد؟
  طوری هست که ایجاد قابلیت ایمپورت از این افزونه در wp review pro رو به حساب بعضی امکانات اضافی و البته غیر ضروری wp review گذاشت نه اینکه سایر افزونه ها ازجمله yet another stars بیشتر با مشکلات مواجه میشن؟ باتشکر.

  1. سلام و وقت بخیر، خوشحالم که مشکلتون برطرف شده
   به وجود اومدن مشکل برای هر افزونه‌ای وجود داره و علت به وجود اومدنش هم باید مشخص باشه، به عنوان مثال خود من بخاطر یه سری تداخل نمیتونم از افزونه yet another stars استفاده کنم. با افزونه‌های pro هم اصلا کار نکردم و هر افزونه‌ای که برای امتیاز دادن بوده به صورت رایگان از مخزن وردپرس بوده.

   اما موقع استفاده به یک مشکل رسیدم. داخل یکی از مطالبم بیش از 700 بار کاربران برای نوشته رای داده بودن، اما چون بیشتر بازدیدکننده‌ها موبایلی بودن و طوری نبود که با هاور کردن خوب مشخص بشه که امتیاز منفی کدوم سمت هست و امتیاز مثبت کدوم سمت، این شد که از مجموع 700 رای ثبت شده، میانگین به وجود اومده 2.5 بود، چون کاربر فکر می‌کرد امتیاز سمت مخالف هست، اما وقتی کلیک میکرد و امتیاز ثبت میشد مشخص میشد که امتیاز کمتری ثبت شده که این خیلی بده، زبان فارسی هم خودش باعث دو چندان شدن این مشکل شده بود.
   پس این شد که به دنبال افزونه‌ای گشتم که امتیاز دهی فقط با یک دکمه باشه و در نتایج گوگل هم به حساب بیاد. بنابراین از افزونه‌ای که در آموزش لایک و دیس لایک مطالب و نظرات وردپرس منتشر کردم استفاده کردم.
   این افزونه قابلیت پشتیبانی از Google Rich Snippet رو داره که امکان نمایش امتیاز در نتایج جستجو رو میده. کاربر فقط با یک کلیک مشخص میکنه که آیا مطلب شامل امتیاز هست یا خیر! اگر کلیک کرد امتیاز 5 در نظر گرفته میشه و به رای کلی اضافه میشه، اما اگر کلیک نکرد هم که اتفاقی نیفتاده.
   علاوه بر این امکان استفاده در نظرات رو هم میده و از استایلی که برای لایک توییتر الان وجود داره هم پشتیبانی میکنه که ظاهر خیلی خوبی میده.
   پیشنهاد می‌کنم شما هم از همین افزونه استفاده کنید.

 6. سلام وقت بخیر. خیلی خوب توضیح دادید اون هم بهترین گزینه ممکن برای امتیاز دادن به مطالب رو. عالیه. از همین استفاده میکنم. متشکرم.

 7. با سلام و خسته نباشید
  من افزونه ای که معرفی کردید رو نصب کردم، خیلی خوب بود اما یک سوال
  بدلیل غیرفعال بودن سایت به مدت زیاد
  هنوز سایتم ایندیکس نشده و کلی امتیاز دارم!
  حالا من افزونه رو به همراه جداولش پاک کردم اما بعد از نصب مجدد امتیاز ها نرفته بودن!
  حالا من از شما دوتا سوال دارم!
  اول اینکه با غیرفعال کردن افزونه،ستاره ها در گوگل حذف میشوند یا خیر؟
  دوم اینکه چطور میتونم افزونه رو به صورت کامل و به همراه ستاره ها در گوگل حذف کنم؟؟؟

  با تشکر

  1. سلام و احترام،
   1. بله با حذف یا غیرفعال کردن افزونه متا داده‌های مربوط به نمایش امتیازات از سورس صفحات حذف میشه که بعد از چند روز آپدیت و خزش صفحات سایت، نمایش امتیازات از نتایج گوگل حذف خواهند شد.
   2. برای حذف کلیه اطلاعات افزونه میتونید از مقاله آموزش حذف کامل افزونه وردپرس و اطلاعات آن از دیتابیس استفاده کنید.

 8. تفاوت نسخه پولی و نسخه رایگان تو چیست ؟ آیا به کارمون می یاد ؟
  افزونه WP Review Pro که در سایت هایی به فروش می رسد تفاوت چندانی با این افزونه دارد ؟
  نظر شما بین این دو افزونه کدام است ؟

  تشکر از سایت خوبتان.

  1. سلام، امکاناتی مثل تغییر استایل امتیاز دادن با آیکون‌های مختلف، امکان امتیازدهی به نظرات و… وجود داره که با رفتن به صفحه افزونه در سایت سازنده میتونید جزییات اونو ببینید. هر کدوم از این افزونه‌ها قابلیتی رو به شما ارائه میدن که تو بیشتر امکانات مشترک هستن.

 9. سلام خسته نباشید خود وکامرس سیستم ستاره دهی داره اینم رو محصولات اضافه بشه تداخلی به وجود نمیاره؟؟ از نظر گوگل میگم؟؟؟؟

 10. سلام

  من افزونه kk star rating رو حدود دو روزه نصب کردم، و طی این دو روز کاربرا در برخی مطالب سایتم امتیاز دهی کردن اما این مقالات در گوگل ستاره دار نیستن ( این درحالیه که قابلیت گوگل ریچ اسنیپت افزونه رو فعال کردم ) خواستم بدونم در تنظیمات افزونه باید تغییراتی به وجو بیارم یا اینکه به مرور زمان مطالب ستاره دار می‌شن؟
  در ضمن ممنون از مقاله مفیدتون

 11. سلام. شما ازچه افزونه ای برای ستاره دار کردن استفاده کردید؟ خواهشا صادقانه بگید تا ما با اطمینان کامل افزونه ای رو انتخاب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن