آموزش های وردپرس

آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

روز گذشته بخشی رو به انتهای مطالب پایگاه دانش میزبان‌فا تحت عنوان # از دیدن این ویدئو انگیزشی، لذت ببر… اضافه کردیم که قصد داریم به مرور برخی ویدئوهای انگیزشی رو در این بخش قرار بدیم تا با دیدن این ویدئوها تلاشی دو چندان داشته باشید و حسابی خستیگتون در بره. حتی این ویدئوها میتونه آدرنالین شما رو بالا ببره، تا جایی که به واسطه همین ویدئوها میتونید ایده‌های جدیدی رو در سایت خودتون پیاده سازی کنید. همین مسئله باعث شد برخی از همراهان همیشگی میزبان‌فا از طریق بخش دیدگاه‌های مطالب و شبکه‌های اجتماعی در رابطه با نحوه نمایش ویدئو در وردپرس به صورت انگیزشی سوال کنند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم بهترین راهکاری که با استفاده از اون بتونید ویدئوهایی رو به صورت انگیزشی یا هر ویدئو دلخواه در وردپرس رو در هر بخش از سایت نمایش بدین معرفی کنیم.

در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌فا قصد دارم به معرفی افزونه نمایش ویدئو در وردپرس بپردازم که امکان قرار دادن ویدئو در وردپرس را به صورت ابزارکی در اختیار شما قرار میده و با استفاده از افزونه جانبی که داره هم میتونید از امکان نمایش ویدئو به صورت لایت باکس استفاده کنید. پس اگر شما هم به دنبال نمایش ویدئوهای انگیزشی برای کاربران سایتتون هستید تا انتهای این آموزش همراه ما باشید.

آموزش نمایش ویدئو در وردپرس

قبل از اینکه به معرفی افزونه نمایش ویدئو در وردپرس بپردازم، میتونید با استفاده از دو مقاله قبلی که برای آموزش قرار دادن ویدئو و فیلم در وردپرس و آموزش گذاشتن ویدیو آپارات در وردپرس منتشر کردیم با نحوه قرار دادن ویدئو در مطالب وردپرس آشنا بشید. اما اگه قصد دارید ویدئوها رو به صورت ابزارکی و به صورت انگیزشی که امکان استفاده از لایت باکس رو هم بهتون بده میتونید از این مقاله‌ای که امروز براتون آماده کردم استفاده کنید.

برای نمایش ویدئو انگیزشی در وردپرس ابتدا باید بهترین افزونه برای نمایش ویدئو در وردپرس که امکان نمایش به صورت لایت باکس رو هم فراهم کنه، نصب و فعال کنید. بعد از تست افزونه‌های مختلف گزینه مناسبی که برای این کار پیدا کردم افزونه‌ای بود که با نام WonderPlugin Video Embed در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون هم موفق شده بیش از 1.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 رو ازآن خودش بکنه که میتونید از ابزارک این افزونه برای نمایش ویدئو استفاده کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت بشید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه بکنید.

دانلود افزونه WonderPlugin Video Embed

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام WonderPlugin Video Embed در پیشخوان سایت وردپرس شما اضافه میشه که لازمه به زیر منوی Settings مراجعه کرده و تنظیماتی که در اختیارتون قرار میده رو شخصی سازی کنید.

نمایش ویدئو در وردپرس | افزونه نمایش ویدئو انگیزشی در وردپرس

Data option: با فعال کردن این گزینه تعیین میکنید که اگه زمانی افزونه را غیرفعال یا پاک کردید، داده‌های افزونه همچنان در سایت شما باقی بمونند تا اگر بعدها باز نصب کردید قابل بازگشت باشه کارهایی که انجام دادید.

Scripts position: برای اینکه در تست سرعت وردپرس و لود سایت خللی ایجاد نشه حتما این گزینه رو فعال کنید تا لود فایل‌های جاوا اسکریپت در فوتر وردپرس انجام بگیره و سایت در زمان کوتاه‌تری لود بشه.

حالا تنظیمات را ذخیره کرده و به منوی نمایش> ابزارک‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید. مشابه تصویر زیر میبینید که ابزارکی با نام WonderPlugin Video Embed اضافه شده. روی ابزارک کلیک کرده و سپس با استفاده از آموزش نصب ابزارک در وردپرس اقدام به اضافه کردن این ابزارک در مکان دلخواه خودتون بکنید.

نمایش ویدئو در وردپرس | افزونه نمایش ویدئو انگیزشی در وردپرس

Enter Vimeo, Wistia or iFrame Video URL: در صورت انتخاب این گزینه میتونید ویدئو خودتون رو از سرویس‌هایی مثل ویمئو، ویستیا یا نمایش به صورت آی‌فریم در وردپرس قرار بدین. اما چون دسترسی به این سایت‌ها در ایران وجود نداره پس بهتره از گزینه بعدی استفاده کنید.

MP4/WebM Video: با انتخاب این گزینه میتونید آدرس مستقیم ویدئو خودتون رو با فرمت MP4 یا WebM در ابزارک قرار بدین تا برای استفاده نمایش داده بشه. کافیه آدرس ویدئو رو قرار بدین و یا اینکه با انتخاب دکمه Selcect an MP4 file ویدئو خودتون رو از رسانه وردپرس انتخاب کرده یا اینکه آپلود کنید.

WebM Video URL (For Firefox HTML5 Player): با انتخای این گزینه هم میتونید آدرس ویدئو webm رو با استفاده از پلیر HTML5 که برای فایرفاکس هست انتخاب کنید. یا اینکه با کلیک روی دکمه Selcect an WebM file فایل ویدئو رو آپلود یا از رسانه وردپرس انتخاب کنید.

HTML5 Poster Image URL: با استفاده از این گزینه میتونید یک تصویر به عنوان پس زمینه ویدئو در نظر بگیرید. کافیه آدرس تصویر رو وارد کنید یا اینکه با انتخاب دکمه Select an image file تصویر رو از رسانه وردپرس انتخاب یا آپلود کنید.

تنظیمات نمایش ویدئو لایت باکس در وردپرس

همونطور که گفتم این افزونه امکان نمایش ویدئو به صورت لایت باکس در وردپرس رو هم به شما میده که با استفاده از این قابلیت میتونید کاری کنید وقتی روی ویدئو کلیک میشه، ویدئو در پنجره لایت باکس باز شده و با ظاهر خوبی نمایش داده بشه. برای اینکه بتونید از این قابلیت استفاده کنید باید افزونه جانبی را از سایت سازنده افزونه دریافت کنید. برای این منظور روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در سایت سازنده هدایت شده و در نهایت برای دانلود افزونه روی دکمه Download Free Version کلیک کنید.

دانلود افزونه

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه هم مشابه تصویر زیر منویی با نام WonderPlugin Lightbox اضافه میشه که ابتدا باید به زیر منوی Settings برای انجام تنظیمات عمومی افزونه مراجعه کنید.

نمایش ویدئو در وردپرس | افزونه نمایش ویدئو انگیزشی در وردپرس

Data option: با فعال کردن این گزینه تعیین میکنید که اگه زمانی افزونه را غیرفعال یا پاک کردید، داده‌های افزونه همچنان در سایت شما باقی بمونند تا اگر بعدها باز نصب کردید قابل بازگشت باشه کارهایی که انجام دادید.

Update option: با فعال کردن این گزینه پیغام‌های آپدیت افزونه و نسخه افزونه نمایش داده نخواهند شد.

Scripts position: برای اینکه در تست سرعت وردپرس و لود سایت خللی ایجاد نشه حتما این گزینه رو فعال کنید تا لود فایل‌های جاوا اسکریپت در فوتر وردپرس انجام بگیره و سایت در زمان کوتاه‌تری لود بشه. با انتخاب گزینه Enable Lightbox in the WordPress backend هم امکان نمایش ویدئو به صورت لایت باکس در پیشخوان وردپرس فراهم خواهد شد.

نمایش ویدئو در وردپرس | افزونه نمایش ویدئو انگیزشی در وردپرس

Play in Lightbox Popup: برای اینکه با کلیک روی ابزارک ویدئویی امکان نمایش به صورت لایت باکس فراهم باشه تیک این گزینه را فعال کنید.

Set Lightbox size: با استفاده از این گزینه اندازه دلخواه برای پهنا و ارتفاع لایت باکس بر حسب پیکسل انتخاب کنید.

Display Image / Thumbnail URL: از اینجا تصویر دلخواه برای پس زمینه پوستر ویدئو در حالتی که به صورت لایت باکس هست رو انتخاب کنید. میتونید آدرس تصویر روی وارد کنید یا اینکه با کلیک روی دکمه Select image file تصویر رو آپلود یا از رسانه وردپرس انتخاب کنید.

Title: در اینجا عنوانی برای ویدئو وارد کنید که در لایت باکس نمایش داده بشه.

Auto popup on page load in milliseconds: با استفاده از این گزینه میتونید مشخص کنید که بعد از لود سایت به صورت خودکار پنجره لایت باکس ویدئو بعد از مدت زمانی که بر حسب میلی ثانیه مشخص میکنید باز بشه.

Auto close on video end ( Vimeo and MP4/WebM): با فعال کردن این گزینه بعد از به اتمام رسیدن پخش ویدئو، به صورت خودکار پنجره لایت باکس ویدئو وردپرس غیرفعال خواهد شد.

Show thumbnail navigation: با فعال کردن این گزینه هم امکان نمایش ناوبری برای تصاویری که در ویدئو و لایت باکس انتخاب شده فعال خواهد شد. همچنین اگه از چند ویدئو در یک صفحه استفاده شده باشه، با این روش میشه ویدئوهای بعدی رو نمایش داد.

نمایش ویدئو در وردپرس | افزونه نمایش ویدئو انگیزشی در وردپرسWidth / Height (px): با استفاده از این گزینه میتونید اندازه ویدئو در ابزارک را بر حسب پیکسل انتخاب کنید.

 

Keep aspect ratio: با فعال کردن این گزینه نسبت ابعاد ویدئو به صورت استاندارد بر اساس پهنای ویدئو انتخاب خواهد شد.

Autoplay و Loop play: با فعال کردن این دو گزینه امکان پخش خودکار و تکرار برای پخش ویدئو فعال خواهد شد.

Video CSS: با استفاده از این باکس میتونید کدهای دلخواه CSS برای سفارشی سازی استایل ویدئو رو وارد کنید.

Play Button URL: با استفاده از این بخش هم میتونید یک عکس برای دکمه پخش ویدئو انتخاب کنید یا اینکه از بخش OR از دکمه‌های آماده خود افزونه برای این کار استفاده کنید.

در نهایت بعد از انتشار ابزارک اگه به سایت مراجعه کنید مشابه تصویر زیر میبینید که بعد از کلیک روی ویدئو، به صورت لایت باکس نمایش داده خواهد شد. همچنین امکان اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی هم در انتهای لایت باکس قرار داره.

نمایش ویدئو در وردپرس | افزونه نمایش ویدئو انگیزشی در وردپرس

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید اقدام به نمایش ویدئو در ابزارک وردپرس بکنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش و نحوه نمایش ابزارک ویدئو در وردپرس سوال یا مشکلی داشتید، در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
4.3/5 - (6 امتیاز)

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۲۱ دیدگاه ها

 1. با سلام وقت بخیر
  ضمن تشکر از آموزش های کابردی شما، برای اینکه بتوان چند ویدیو رو به صورت پشت سر هم قرار داد مانند سایت فرانش، برای مثال یک دوره آموزشی حاوی فایل های ویدیویی داریم که میخواییم مثل سایت فرانش به صورت فایل های ویدیویی تفکیک شده و مثلا در 10 قسمت در سایت قرار بدیم (مثل این آموزش faranesh.com/business/371-business-model-canvas) که هم قابلیت مشاهده آنلاین و هم قابلیت دانلود داشته باشه ، از چه پلاگینی وردپرسی می توان استفاده کرد؟

 2. سلام. یک تغییری در سایت میزبانفا ایجاد شده که وقتی نظرمون رو میفرستیم نمایش داده نمیشه و زیرش نمینویسه که “نظر شما در انتظار بررسی است”. معلوم نیست که نظرمون بدرستی ارسال شده یا نه.

 3. سلام
  آیا بعد از درج ویدیو آیا امکان ویرایش وجود دارد
  چون فقط کدها نمایش داده میشه
  لطفا در خصوص ویرایش ویدیوهای منتشر شده راهنمایی فرمایید.

 4. باسلام درنظردارم سایت ورزشی وآموزشی داشته باشم برای اینکه قالبی مانند آپارات داشته باشم که جالب و مرتب باشه (ازلحاظ نمایش کلیپ و…)
  از این افزونه می تونم استفاده کنم؟دیگه به چه افزونه های نیاز دارم؟آموزشهای آنها موجود است؟ممنون

 5. سلام وقت بخیر آقای صادقی مطالبم بجای تصویر شاخص فیلم پروژه نمایش داده بشه از افزونه EDD استفاده میکنم و از افزونه Featured video plus هم استفاده کردم باز نشد یعنی فیلم جایگزین میکنم ولی فیلم نمیاره و تصویر هم نمیاره و فقط جای تصویر شاخص سفید میاره
  کدی افزونه هست که مثل این سایت بتونم فقط فیلم پروژه رو نمایش بدم ونیازی نباشه عکس بذارم و بعد از وارد شدن به صفحه فیلمو ببینه

 6. سلام جناب صادقی وقت بخیر – اگبر بخوایم وقتی روی مطلب یا همون عکس پیش فرض ویدئو مون کلیلک که میکنیم ویدئو بصورت خودکار کلا فول اسکرین پخش بشه و اصلا هیچی توی صفحه دیده نشه بجز ویدئوی فول اسکرین چه کار باید بکنیم آیا باید از پلاگین خاصی استفاده کرد یا از تنظات کجای ورد پرس اینکارو میشه کرد ؟ ممنونم از لطفتون

 7. سلام من سایت وردپرسی دارم و می خوام توی سایتم ویدئو آموزشی بذارم. به دوصورت می تونم این کار رو بکنم یا از طریق iframe و یا از طریق player المنتور پک میخواستم بدونم از نظر سرعت و سئو بهتره از کدوم استفاده کنم.
  (از صفحه ساز المنتور استفاده می کنم و برای ویدئو ها هم از ویدئو هاست جداگانه استفاده می کنم)

 8. سلام خسته نباشید
  چطور می تونم یک سری ویدیو را با خیال راحت روی هاست آپلود کنم و به فروش برسانم بدون اینکه امکان دانلود آن توسط کاربر وجود داشته باشد ؟؟؟

  به عبارتی سرور از عضویت و خرید کاربر مطمئن و سپس اجازه دانلود را صادر کند .

  1. سلام روزبخیر؛
   روش های مختلفی برای این مورد وجود داره اما ساده ترین راهکار استفاده از افزونه هستش.
   میتونید از افزونه WP One Time File Download برای این مورد استفاده کنید به این صورت لینک هاتون یکبار مصرف میشه.

 9. سلام وقت بخیر

  من میخوام برای محصولاتم در صفحه اول امکان پخهش ویدئو بزارم
  یعنی همه محصولاتم که با عکس هست به جای عکس ویدئو محصولات باشه که کاربر بتونه محتوای ویدئو رو ببینه
  تا اگه دوست داشت روی محصول کلیک کنه و توضیحات بیشتر رو ببینه و اقدام به خرید کنه

  خواستم بدونم از چه طریق امکانش هست؟

 10. سلام وقتتون بخیر من همین لایت باکس رو در حالت auto play میزارم ولی توی نمایش گوشی نشون نمیده
  اگه بخوام ویدیوم تو حالت نمایش گوشی autoplay باشه باید چیکار کنم؟

  1. سلام و احترام؛
   بله همینطوره متاسفانه قابلیت پخش خودکار ویدیو در این افزونه در تلفن های همراه کار نمیکنه که در بخش تنظیمات افزونه هم نوشته شده.

   اگر در تصویر بالا دقت کنید نوشته شده : Autoplay does not work on mobile and tablets

 11. درود بر شما
  بابت همه آموزش های خوبتان ممنون و سپاسگزارم. من براستی از آموزش های شما تا حالا خیلی استفاده کردم. امروز هم که قصد دارم ویدیوهای روی هاست دانلود را در وردپرس نمایش بدهم روش‌های مختلفی را امتحان کردم ولی موفق نشدم. از روی آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس در سایت میزبانفا نصف مسیر را رفتم و با موفقیت افزونه WonderPlugin Video Embed را نصب ، فعالو تنظیم کردم در فوتر ابزارک ویدیو گذاشتم. اما موفق به دانلود افزونه جانبی: WonderPlugin Lightbox نشدم. از لینک سایت شما موفق نشدم چندین سایت دیگر را نیز امتحان کردم . از هیچ کدام موفق به دانلود افزونه جانبی نشدم. افزونه WordPress Lightbox بود اما چیزی که شما معرفی کردید نیست. ترسیدم افزونه وردپرس لایت باکس با این افزونه اولیه را کامل نکند. برای همین خواستم از شما بخواهم که اگر امکانش هست خود افزونه جانبی را برای دانلود بگذارید و یا من را راهنمایی کنید که در صورت دردسترس نبودن آن افزونه چه کار باید بکنم که در سایتم ویدیوهام را نمایش بدهم؟
  پیشاپیش سپاسگزارم. پایدار باشید.

  1. با سلام دوست عزیز
   به منظور دانلود افزونه فوق به کمک لینکی که در مقاله قرار داده شده است، شما باید از برنامه های تغییر آی پی استفاده نمایید و زمانی که وارد وب سایت فوق شدید، نسخه رایگان آن را دانلود نموده و سپس به کمک منو افزونه ها آن را نصب و فعال نمایید. در همین راستا می توانید آموزش نصب افزونه در وردپرس و کار کردن با آن ها را مطالعه نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 12. با درود دوباره
  من افزونه‌ها را دانلود ونصب کردم و طبق آموزش های این صفحه پیش رفتم. حالا می توانم ویدیو را در نوشته درج کنم. صفحه لایت باکس ویدیو هم وجود دارد و ویدیو فقط به صورت صدا پخش می شود. من می خواهم ویدیو را نمایش دهم نه فقط صدا با یک تصویر لایت باکس. حالا نمی دانم چه کار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا