آموزش های وردپرس

آموزش نحوه ریدایرکت لینک ها به یک دیگر در وردپرس

لینک دادن در وردپرس و نحوه ریدایرکت 301 در وردپرس یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه سئو و بهینه‌سازی وردپرس هستش که باید همواره سایت خودتون را مورد بررسی قرار بدین تا لینک‌هایی که به هر دلیلی مشکلی دارند و یا اینکه صفحه‌ای از سایت کاربرد خاصی نداره و برای بازدیدکننده کاربردی نیست را به صفحه دیگری منتقل کنید. اما عمل انتقال آدرس‌ها در وردپرس یک نکته خیلی خیلی مهم داره و اونم چیزی نیست جز اینکه لینک‌های شما باید به گونه‌ای کاربران را در وردپرس ریدایرکت کنند که امتیاز صفحه فعلی به صفحه لینک مقصد در موتور جستجو منتقل بشه.

در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌فا قصد دارم تا به نحوه لینک دادن در وردپرس و ریدایرکت کاربران در وردپرس بپردازم تا با استفاده از اون بتونید کاربران را به صورت بهینه و اصولی به لینک دیگری هدایت کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ریدایرکت 301 در وردپرس چیست؟

ریدایرکت به معنی انتقال کاربر به آدرس جدید هستش به صورتی که وقتی وارد لینکی که تعیین کردید ریدایرکت در اون صورت بگیره وارد شدند به صورت خودکار به صفحه مقصد هدایت شوند. اما نوع چنین انتقالی هم مهم هستش و باید ریدایرکتی که صورت میگیره به صورت 301 باشه تا امتیاز صفحه مبدا به صفحه مقصد منتقل شده و موتورهای جستجو صفحه مقصد را به عنوان لینک اصلی بشناسند.

روش انتقال ریدایرکت 301 در وردپرس صرفا محدود به صفحات داخلی نیست و شما میتونید تا برای صفحات خارجی و لینک دادن به سایت دیگه هم ازش استفاده کنید. همونطور که میدونید در سایت‌هایی که محتوای زیادی تولید میشه به دلایلی ممکنه تا مجبور بشین یک نوشته را حذف کنید، در حالت عادی همه ما این صفحه رو پاک می‌کنیم که در نهایت وقتی بازدیدکننده وارد سایت بشه به صفحه 404 وردپرس خواهد رسید.

اما آیا بهتر نیست تا مطالب و لینک‌هایی که در سایت حذف می‌کنید و کاربران با مراجعه به چنین لینک‌هایی به صفحه 404 منتقل می‌شوند به یک نوشته مرتبط و یا صفحه دلخواه هدایت کنیم تا کاربرانمون با یک صفحه خالی مواجه نشوند؟

بنابراین کاربرد ریدایرکت 301 در وردپرس اینجاست که به کار ما میاد و میتونیم تا اعتباری که برای صفحه حذف شده به دست آورده بودیم را به صفحه دیگری که با اون صفحه مرتبط هست منتقل کنیم تا اعتباری که در موتور جستجو داشته به اون صفحه منتقل شده و در نتایج بالاتری قرار بگیرد.

نحوه ریدایرکت 301 در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با عنوان Quick Page/Post Redirect Plugin در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون تونسته تا بیش از 200.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6 را ازآن خودش کنه که با استفاده از این افزونه میتونید تا نسبت به انتقال صفحات در وردپرس اقدام کنید. قبل از هر کاری با کلیک روی دکمه زیر افزونه مورد نظر را دانلود کرده و یا اینکه با استفاده از آموزش آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب افزونه و فعال سازی اون در سایت خودتون بکنید.

دانلود افزونه Quick Page/Post Redirect

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با نام Quick Redirec در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد که با کلیک روی این منو میتونید تا به تعریف لینک‌های مبدا و مقصد بپردازید و ریدایرکت 301 در وردپرس را برای لینک‌هایی که در نظر دارید انجام دهید.

ریدایرکت 301 در وردپرس

حالا همونطوری که در تصویر می‌بینید، تو قسمت Request URL آدرس مبدا خودتون را وارد کنید، بعد در بخش Destination URL آدرس لینک مقصد را که قصد دارید تا کاربران به اون آدرس منتقل شوند را وارد کنید. در حالت پیشفرض لینک‌های ریدایرکت شده در افزونه ریدایرکت 301 وردپرس به صورت فالو هستند. اگر می‌خواهید تا لینک مورد نظر به صورت نوفالو باشد تیک گزینه NF را فعال کنید و اگر می‌خواهید تا لینک در تب جدید باز شود نیز تیک گزینه NW را فعال کرده و در نهایت بر روی Add New Redirects کلیک کنید.

تعیین ریدایرکت 301 در وردپرس

برای اینکه لینک‌هایی که به صورت 301 در وردپرس ریدایرکت شوند باید با استفاده از تنظیمات ساختار ریدایرکت را روی نوع 301 قرار دهید. بنابراین برای این منظور به منوی Redirect Options افزونه مراجعه کنید و سپس مشابه چیزی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، نوع ریدایرکت را از بخش Make ALL Redirects this type روی 301 قرار دهید.

ریدایرکت 301 در وردپرس

Turn OFF all Redirects: با فعال کردن تیک این گزینه کلیه لینک‌هایی که تا به امروز ریدایرکت کردید غیرفعال خواهد شد.

Make ALL Redirects have rel nofollow: با استفاده از این گزینه میتونید تا ساختار کلیه لینک‌ها را روی نوفالو قرار دهید.

Make ALL Redirects open in a New Window: با استفاده از این گزینه میتونید تا ساختار کلیه لینک‌ها را طوری تعیین کنید که با باز شدن در پنجره جدید ریدایرکت شوند.

Make ALL Redirects go to this URL: با استفاده از این گزینه هم میتونید تا کلیه لینک‌های ریدایرکت شده را به آدرس دلخواهی هدایت کنید.

سایر تنظیمات افزونه

سایر تنظیمات این افزونه شاید برای همه شما نیاز نباشه اما به بررسی اونها خواهم پرداخت. برای این منظور به منوی Redirect Options مراجعه کنید و سپس مشابه چیزی که در تصویر می‌بینید تنظیمات را به دلخواه خودتون تعیین کنید.

لینک دادن در وردپرس

Use with Custom Post Types: اگر از پست تایپ سفارشی در وردپرس استفاده می‌کنید تیک این گزینه را فعال کنید تا امکان انتقال در صفحه نوشته پست تایپ سفارشی برای شما فراهم باشد.

Show Column Headers: با استفاده از این گزینه هم میتونید تا امکان نمایش لینک‌های ریدایرکت شده در صفحه ریدایرکت لینک‌ها را به صورت ستونی مشاهده کنید.

Use jQuery: با استفاده از این خاصیت میتونید تا اگر از خاصیت جی‌کوئری در یک لینک از صفحه استفاده شده که ممکنه یک اختلال بین جی کوئری که این افزونه ازش استفاده میکنه استفاده از جی کوئری این افزونه را در اولویت قرار دهید.

درون‌ریزی و برون‌ریزی لینک در وردپرس

از دیگر قابلیت‌های افزونه امکان درون ریزی لینک‌ها برای انتقال آدرس‌ها و یا خروجی گرفتن و برون‌ریزی از لینک‌های ریدایرکت شده هستش که با استفاده از اون می‌تونید لیستی از لینک‌هایی که ریدایرکت کردید و یا قصد دارید تا ریدایرکت کنید را در قالب یک فایل CSV. در افزونه ریدایرکت 301 وردپرس درون ریزی کنید و یا اینکه از لینک‌های موجود خروجی تهیه کنید.

افزونه ریدایرکت 301 در وردپرس

برای این منظور مشابه تصویر بالا به منوی Import/Export مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر برای خروجی گرفتن از بخش Export و برای درون ریزی کردن از بخش Import اقدام کنید.

ریدایرکت 301 وردپرس

در نهایت میتونید تا با مراجعه به منوی Redirects Summary گزارش لینک‌های ریدایرکت شده را مشاهده کنید.

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما واقع شده باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به ریدایرکت 301 در وردپرس و لینک دادن اصولی در وردپرس اقدام کنید. اگر در رابطه با این آموزش سوالی داشتید یا مشکلی براتون پیش اومده بود میتونید از بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
برچسب ها
وب سایت دانلود محتوای تخصصی

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۲۵ نظرها

 1. سلام . ممنون از این توضیح .
  ما قصد داریم نحوه نمایش همه مطالبمون رو عوض کنیم . مثلا:
  test .com/1396/07/25/test

  بشه :
  test .com/test
  و خب بعد از این تغییر، سئو و همه چیز دیگه میریزه به هم… بیشتر از 1000 تا مطلب هم در سایت هست.
  برای این مشکل، پیشنهادی دارین ؟
  ممنونم.

  1. سلام آقا شاهین عزیز
   برای این مورد پیشنهاداتی که من براتون دارم اینه که:
   1- اگر از افزونه سئو وردپرس استفاده می‌کنید پیوند یکتا رو تغییر بدین و قبل از ذخیره اون پیوند مطالب رو در ساختار قبل رو تو یه فایل داشته باشید تا بعد از تغییرش به اون ساختار قبلی مراجعه کنید تا ببینید ریدایرکت صورت میگیره یانه. تو بیشتر موارد ریدایرکت با افزونه Yoast Seo صورت میگیره و مشکلتون برطرف خواهد شد.

   2- اما اگه با این روش نشد میتونید تا با استفاده از آموزش خروجی گرفتن از آدرس‌های وردپرس از لینک مطالب یک خروجی تهیه کنید و سپس با استفاده از همین آموزش لینک‌ها را با استفاده از فایل csv که در اختیار دارید درون ریزی کنید و به ساختار جدید ریدایرکت کنید.

   روش اولی به احتمال خیلی زیاد جوابگو هست و در هر دو حالت میتونید از حالت ریدایرکت 301 در وردپرس استفاده کنید تا اعتبار سایت هم از دست نره.
   سوال دیگه‌ای بود در خدمتم 🙂

 2. سلام و عرض خسته نباشید
  خیلی ممنون از آموزشتون
  بنده از این پلاگین و حتی یک پلاگین معروف دیگه برای ریدایرکت کردن 301 صفحات استفاده کردم
  مشکل حل میشه ولی سایت به شدت کند میشه چون تعداد ریدایرکت های من 30 صفحه است
  در حال حاضر ممنون میشم سریعتر کمکم کنید چون راه دیگه ای برای از بین بردن ارورهای 404 وبمستر تولز به ذهنم نمیرسه
  در حالی که اصلا حذف کردن آدرس ها از گوگل وبمستر هم اصلا پاسخگو نیست

   1. در کلیه صفحات کند میشه به حالتی که سایت بالا نمیاد
    هر روزه این ارورهای 404 قدیمی رو از گوگل دریافت میکنم

    1. بنده سایت شما را بررسی کردم، هیچ مشکلی بایت این افزونه در صفحاتتون وجود نداره و سایت به درستی لود میشه
     یک بار کوکی و کش مرورگرتون را پاک کنید، احتمالا بخاطر کوکی هست که این مشکل را دارید.
     موفق باشید 🙂

     1. بزرگوار لطف فرمودید چک کردید ولی فقط 2 روز پیش مجبور شدم افزونه رو غیر فعال کنم چون سایت بالا نمیومد و گرنه الان مشکلی نیست

      1. فعال کنید و سپس با پشتیبان هاستتون در ارتباط باشید تا فایل لاگ را بررسی کنند که مشکل به چه دلیلی رخ داده
       این افزونه تو سایت‌های مختلف استفاده شده و تا به امروز مشکلی در اون ندیدم، بعید میدونم مشکل بخاطر این افزونه باشه
       ممکنه به خاطر اختلال با افزونه دیگه پیش بیاد که میتونید از افزونه جایگزین استفاده کنید.

 3. ممنون بابت آموزش خوبتون
  من میخوام دامین سایت ام رو تغییر بدم و این ریدایرکت کردن به دو بخش تقسیم میشه یه کتگوری محصولات که آدرس ها هیچ فرقی نکردن و فقط دامنه عوض شده به این شکل :
  https://olddomain.com/product/nameproduct
  https://newdomain.com/product/nameproduct
  که تعداد صفحات این محصولات زیاده و میخوام کلا کتگوری رو ریدایرکت بدم ، با خود افزونه ای که فرمودین میتونم یه کتگوری رو کامل ریدایرکت بدم ؟ یا اینکه داخل افزونه باید بیام دونه دونه صفحات اون کتگوری رو ریدایرکت بدم ؟

  و بخش دوم یه سری صفحات دیگه مثل about که ادرسشون عوض شده و تعدادشون زیاد نیست میخوام دستی با همین افزونه ریدایرکت بدم
  و اینکه بعد از ریدایرکت ها تا چند وقت باید اون سایت قبلی رو توی یه هاست نگه دارم ؟
  ممنونم میشم راهنمایی کنید ، خیلی حیاتیه
  تشکر

  1. سلام و روز بخیر،
   از تاپیک زیر که با استفاده از افزونه Redirection قابل انجام هست استفاده کنید، دقیقا چیزیه که شما نیاز دارید.
   https://wordpress.org/support/topic/how-to-redirect-all-subpages-to-another-domain/
   نگهداری اون سایت تا زمانی کاربرد داره که شما از نتایج گوگل سایت قبلی را حذف کرده باشید. پس تا وقتی در نتایج گوگل باشه سایت باید آنلاین باشه، چون وقتی نتایج باشه و سایت آنلاین نباشه ریدایرکت انجام نمیگیره.

  2. سلام. ایا اگر ریدایرکت رو انجام بدیم و افزونه رو پاک کنیم تنظیماتی که برای ریدایرکت انجام دادیم از بین میره؟

 4. درود
  اگر بخام یکی از صفحات سایتم رو ریدارکت کنم روی صفحه ایی از سایت دیگه ایی ک مال خودم نیست چه کار باید بکنم؟؟؟؟

  1. سلام و وقت بخیر، کافیه به همین طریق عمل کنید و آدرس سایت مقصد را به جاش وارد کنید. هیچ فرقی بین ایکه لینک از خود دامنه باشه یا از دامنه دیگه وجود نخواهد داشت و کاربر ریدایرکت میشه اما با انتخاب فالو بودن لینک اعتباری از دامنه سایت خودتون به دامنه مقصد در موتورهای جستجو داده خواهد شد.

 5. سلام
  من چند ماه هست که صفحه ای با یک کلیدواژه خاص ایجاد کردم. طی این مدت کلی بک لینک گرفته این صفحه.
  قبلا با همین کلیدواژه صفحه اول سایتم تو گوگل بالا بود.
  الان گوگل گیج شده و نمیدونه کدومو باید اهمیت بده.
  میتونم صفحه ای که چندماه پیش باز کردم رو حذف کنم و لینکشو ریدایرکت کنم به صفحه اصلی سایت؟
  تکلیف اون همه بک لینک کی طی چند ماه اون صفحه گرفته چی میشه؟
  اگر اعتبارش میره روی صفحه اصلی که این کار رو انجام بدم.
  اگر هم امکان این هست که گوگل این ریدایرکت رو به عنوان کلاکینگ ببینه , چه راهکاری مدنظر شماست؟

  1. سلام و وقت بخیر، پیشنهاد می‌کنم روی همون صفحه تمرکز کنید و سعی کنید با بهینه سازی و بهبود صفحه از نظر محتوای و… بیاریدش بالا دوباره. تغییرات بخاطر الگوریتم‌های گوگل هست که در حال تغییر هستند و هنوز به یک ثبات نرسیده.
   ریدایرکت کردن این صفحه خاص برای صفحه اصلی خوبه اما اگه همین صفحه رو به نتیجه اول برسونید و به کمک اون یه لینک به صفحه اصلی سایت بدین تاثیر بهتری خواهد داشت.

 6. سلام وقتتون بخیر؛
  خواستم بدونم اگه بخوایم یک صفحه از وبلاگ(سرویس وبلاگی میهن بلاگ) ریدایرکت کنیم یک اصلا قابلیت همچین کاری هست یا خیر؟
  دوم از کد باید استفاده کنیم؟
  با تشکر

 7. من منظور این مطلب رو متوجه نشدم ،یعنی اگه من یک نوشته ای در وردپرس ایجاد کرده باشم و پاک کنم گوگل خطای ۳۰۱ میده و باید ریدایرکت کنم!؟؟
  آخه من چندین بار این کارو انجام دادم و نمیدونم ک خطا داده یا نه

  1. سلام روزبخیر؛
   وقتی یه محتوایی منتشر میشه آدرس منحصر به فرد خودش رو داره حالااگر این لینک در سایت وجود داشته باشه و کاربری روی اون کلیک کنه یا این محتوا در گوگل ایندکس بشه و کاربری به واسطه اون لینک به سایت شما مراجعه کنه با ارور 404 مواجه میشه ساده ترین روش رفع مشکل :
   1: حذف ادرس از گوگل
   2: ریدایرکت 301 اون ادرس به محتوای مرتب یا صفحه اصلی
   3: اصلاح لینک

 8. سلام:من 2 تا سوال دارم راهنمایی کنید ممنون میشم:
  1- من از اطلاعات سایتم بک آپ گرفتم ولی امروز که سایتم را دوباره ریست و قالب مجددا آپلود کردم وقتی میخوام بک آپ را درون ریزی کنم فایل زیپ را آپلود
  . بعدش استراکت میکنم ولی مطالب و قالب و پنل قبلی را نمایش نمیده لطفا راهنمایی بفرماید که فایل زیپ بک آپ را در قسمت فایل منیجر آپلود کنم یا در قسمت پابلیک اچ تی میل آپلود کنم … در این مورد راهنمایی بفرماید.
  pacoherb.com

  2- در سایت دیگرم اطلاعات را ریست کردم و وردپرس و قالب را مجددا نصب کردم ولی با درون ریزی بک آپم سایتم به سایت دیگرم ریداکت میشه چیکار کنم که از این حالت خارج بشه
  paco.ir به سایت oxcel.ir ریداکت میشه

  1. سلام و وقت بخیر؛
   در خصوص سوال اول، اطلاعات و محتویات سایت باید در مسیر فایل منیجر دایرکتوری public_html قرار بگیره.
   در خصوص ریدایرکت هم باید کدهای مربوطه بررسی بشه و اگر ریدایرکتی قبلا صورت گرفته حذف بشه. در این خصوص باید با تنظیمات ریدایرکت در سی پنل اشنایی داشته باشید. برای این منظور توصیه میکنم حتما مقاله زیر رو مطالعه کنید.
   نحوه ریدایرکت یک آدرس به آدرس دیگر در هاست سی پنل

 9. با سلام و عرض ادب
  من به دلایل فنی مجبور به تغییر نوع لینک ها فقط در صفحات محصولاتم هستم. برای ریدایرکت کردن این لینکها چه راهکاری برای بنده دارین که بشه با کمترین صرف زمان این کار رو انجام داد؟ به دلیل اینکه تعداد محصولاتم زیاده بسیار مشکل میشه که یک یک لینک ها رو ریدایرکت کنم. باتشکر از شما

  1. سلام و احترام؛
   در صورتی که قصد دارید لینک های خاصی رو ریدایرکت کنید باید به صورت دستی اقدام بشه.
   در این خصوص خیلی باید دقت کنید چون کوچکترین اشتباه به سئوی سایتتون ضرر وارد میکنه.
   توصیه میکنم مقاله چگونه دامنه را ریدایرکت کنیم را مطالعه کنید.

 10. با سلام نمی شه برای ریدایرکت از همون افزونه یواست سئو استفاده کنیم دیگه این افزونه که گفتینو نصب نکنیم؟

  1. سلام و احترام؛
   ماهیت افزونه یواست سئو برای کنترل چگالی کلمه کلیدی، عنوان سئو، توضیحات متا، راهنمایی در خصوص سئو محتوا و موارد این چنینی هستش و عملا برای ریدایرکت استفاده نمیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن