آموزش ایجاد محصولات متغیر در ووکامرس

آموزش محصول متغیر در ووکامرس با قابلیت چند قیمتی ووکامرس

ووکامرس
بدون دیدگاه

قابلیت ساخت محصول متغیر در ووکامرس این امکان را میدهد تا یک محصول چند قیمتی در woocommerce داشته باشید. قابلیت محصول چند حالته ووکامرس بسیار محبوب است مثلا پس از ایجاد یک محصول کاربر امکان انتخاب رنگ و سایز محصولات ووکامرس را هم دارد و با هر انتخاب ممکن است قیمت محصول تغییر کند چرا که این محصول دارای متغیر است. در این آموزش به نحوه ساخت محصول چند قیمتی میپردازیم.

اغلب مواقع ممکن است محصولی را در وب سایت خود قرار دهید که دارای رنگ، سایزبندی یا قیمت های مختلفی است. با استفاده از این قابلیت ووکامرس می توانید رنگ ها یا سایز مختلف یک محصول را انتخاب کنید و با توجه به آن قیمت و تصویر محصول تغییر خواهد کرد.

محصول متغیر در ووکامرس چیست؟

محصول متغیر در وردپرس یکی از جذاب ترین قابلیت های ووکامرس است که میشه گفت برای حق انتخاب به مشتریان است. قطعا فروشگاه های اینترنتی دیده اید که برای خرید محصولات گزینه های مختلفی دارند که در واقع به شما این امکان را میدهد که برای یک محصول از چندین ویژگی مثل رنگ،اندازه، شکل، قیمت جنس، سایز، قیمت و.. متفاوتی استفاده کنید.

محصول چند قیمتی ووکامرس

قابلیت چند قیمتی ووکامرس

با استفاده از این ویژگی به سادگی می توانید در فروشگاه اینترنتی خود محصولات خودتان را با تنوع و قیمت های متفاوتی در موارد مختلف به نمایش بگذارید مانند:

 • رنگ
 • قیمت
 • جنس
 • اندازه
 • مدل
 • سایز
 • تصاویر محصول
 • برجسب و دسته ها

ساخت محصول چند حالته در ووکامرس

وارد وردپرس خودتان شوید و ووکامرس را نصب کنید، حالا یک محصول جدید اضافه کنید و نام، توضیحات، داده ها، تصاویر محصول، برجسب و دسته ها را اضافه کنید و در آخر محصول خود را منتشر کنید. به منظور ایجاد حالت متغیر برای یک محصول می توانید روی گزینه ویرایش محصول قرار گرفته در نوار ابزار محصول مورد نظر کلیک کنید تا وارد صفحه ویرایش آن محصول شوید.

در صفحه حاضر اسکرول کنید تا به باکس اطلاعات محصول برسید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که در فیلد بالای آن محصول را از حالت محصول ساده به حالت محصول متغیر در وردپرس، تغییر دهید. با این کار تب متغیر نیز به تب هایی که نمایش داده می شوند، اضافه خواهد شد. بعنوان مثال با حالت متغیر می توان چند قیمت متغییر در ووکامرس برای یک محصول تعریف نمود.

چند قیمتی ووکامرس

در گام اول باید برای محصول متغیر خود ویژگی اضافه نمایید. برای این کار روی گزینه ویژگی ها کلیک کنید تا تنظیمات آن برای شما نشان داده شود.

ممحصول متغیر در وردپرس کاربردهای زیادی دارد .به عنوان مثال می توانید رنگ بندی را به عنوان یک ویژگی تعریف کرده و با کلیک روی دکمه افزودن آن را اضافه نمایید. طبق آموزش های قبل تنظیمات مربوط به رنگ بندی را انجام دهید.

 1. در باکس اطلاعات محصول روی تب ویژگی ها کلیک کنید.
 2. از کشوی سفارشی سازی ویژگی های محصول ویژگی دلخواه خود را انتخاب کنید.
 3. گزینه استفاده برای متغیرها را در حالت فعال قرار دهید.

نکته ای که در هنگام تعریف محصول متغیر در ووکامرس باید در نظر داشته باشید این است که اگر می خواهید ویژگی های مشخص شده برای محصولاتتان به صورت متغیر نمایش داده شود، حتما باید گزینه استفاده برای متغیرها را فعال کنید.

در نهایت روی دکمه ذخیره ویژگی کلیک کنید تا تغییرات مربوط به این قسمت ذخیره شود.

محصول متغیر در ووکامرس چیست؟

بعد از به اتمام رساندن تنظیمات مربوط به ویژگی ها زمان آن می رسد که ادامه تنظیمات مربوط به متغیرها را از طریق تب متغیرها دنبال کنید.

ساخت محصول متغیر در ووکامرس

شما باید از طریق کشوی ابتدایی گزینه ساخت متغیرها از همه ویژگی ها را انتخاب کنید تا ویژگی ها به طور کامل نمایش داده شوند. حال با کلیک روی هر یک از آنها باید تنظیمات مربوط به همان قسمت را نیز انجام دهید. در نهایت روی دکمه برو کلیک کنید.

دقت داشته باشید اگر مراحل قبلی را طی نکنید و ویزگی تعریف نکرده باشید، بخش متغیرها به صورت کامل نمایش داده نخواهد شد.

 • در قسمت تنظیمات می توانید عکس مجزایی را برای آن انتخاب کنید یا اینکه شناسه محصول را وارد نمایید.
 • همچنین می توانید قیمت متفاوتی را برای هر یک از ویژگی ها تعیین کنید. به عنوان مثال شاید رنگ مشکی یک محصول نسبت به رنگ سفید آن، قیمت بیشتری را داشته باشد.

بعد از اعمال تمامی تغییرات مورد نظر می توانید آنها را ذخیره کرده و نتیجه را در صفحه محصول مورد نظر مشاهده نمایید.

نحوه ایجاد محصول متغیر در ووکامرس

فرض کنید ویژگی رنگ بندی را اضافه کرده اید و می خواهید در کنار آن ویژگی سایز نیز نمایش داده شود. به همین منظور باید همانند روش گفته شده متغیر سایز را نیز اضافه نمایید. حال فرض کنید می خواهید مشخص کنید که برای هر رنگ چه سایزهایی موجود است. برای اینکار می توانید از طریق باکس افزودن متغیر موجود در بالای صفحه اقدام نمایید.

با اینکار یک متغیر اضافه می شود که می توانید به عنوان مثال مشخص کنید برای رنگ آبی سایزهای small و medium را دارید. اما برای رنگ سبز فقط سایز small موجود است.

بعد از تعیین تمامی موارد و انجام تنظیمات داخلی تمامی آنها روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده برای شما ذخیره شود و محصول متغیر در ووکامرس تعریف گردد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که چگونه می توانید تنظیمات را به شکلی اعمال کنید که اگر هیچ یک ویژگی ها هم انتخاب نشده اند، یکی از حالت های متغیر به عنوان حالت پیش فرض نمایش داده شود. برای این کار باید مقادیر پیش فرض فرم را بر اساس متغیری که می خواهید به عنوان حالت اصلی نشان داده شود، انتخاب نمایید. به عنوان مثال ممکن است حالت های متنوعی از یک محصول در انبار موجود باشد. بدین ترتیب می توانید با قرار یکی از آن ها در حالت نمایش پیش فرض، شانس فروش آن را افزایش دهید.

محصول متغیر با چند قیمت در ووکامرس

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که می توانید تعیین کنید آن دسته از محصولات با متغیرهای مشخص که به اتمام رسیده اند، حالت اتمام موجودی را نمایش دهند. برای این کار تنها کافی است در تنظیمات داخلی محصول مورد نظر وضعیت موجودی انبار را در حالت در انبار موجود نمی باشد قرار دهید. در این حالت با انتخاب متغیرهای مورد نظر با پیغام با عرض پوزش این محصول در دسترس نیست. خواهشمندیم ترکیب دیگری را انتخاب کنید. را مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات پیش فرض ووکامرس به این شکل است که اتمام موجودی را در صفحه اصلی محصولات متغیر نشان نمی دهد و کاربر باید با کلیک روی دکمه افزودن به سبد اقدام به خرید کند تا با پیغام بالا رو به رو شود. اما با انجام برخی تنظیمات می توانید این قابلیت را به وجود بیاورید که اتمام موجودی در صفحه اصلی هر یک از متغیرهای یک محصول نشان داده شود. در آموزش های بعدی تنظیمات مربوطه را به شما آموزش خواهیم داد.

سوالات متداول درباره ساخت محصول متغیر در ووکامرس

 1. محصول متغیر در ووکامرس چیست؟

  این ویژگی یکی از جذاب ترین قابلیت ها در ووکامرس است که میتوان گفت برای دادن حق انتخاب به مشتریان است. قطعا فروشگاه های اینترنتی دیده اید که برای خرید محصولات گزینه های مختلفی دارند که در واقع به شما این امکان را میدهد که برای یک محصول از چندین ویژگی مثل رنگ، اندازه ،شکل، قیمت، جنس، سایز و.. متفاوتی استفاده کنند.

 2. نحوه افزودن محصولات در ووکامرس را توضیح دهید؟

  وارد وردپرس خودتان شوید و ووکامرس را نصب کنید، حالا یک محصول جدید اضافه کنید و نام، توضیحات، تصاویر محصول و… را اضافه کنید و در آخر محصول خود را منتشر کنید.

 3. نحوه تعریف محصولات متغیر در ووکامرس چگونه است؟

  ابتدا روی گزینه تغییرات زیر نام محصول کلیک کنید تا یک کادر باز شود اکنون باید روی گزینه افزودن متغییر بزنید تا بتوانید ویژگی های محصول را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

با ساخت محصول متغیر در ووکامرس میتوانید یک محصول چند حالته یا محصول چند قیمتی داشته باشید. به این شکل به کاربر حق انتخاب انتخاب رنگ محصول، قیمت، سایز و… را میدهید. در هر فروشگاهی محصولاتی وجود دارد که دارای چندین حالت هستند به عنوان مثال ممکن است رنگ بندی یا قیمت یک محصول دارای حالت های متفاوتی باشد. در چنین شرایطی می بایست نسبت به تعریف محصول متغیر در ووکامرس اقدام کرد. محصولات چند حالته یا متغیر می توانند دارای چند ویژگی باشند. هنوز سوالی دارید؟ در بخش دیدگاه ها عنوان کنید.

لذت کار با وردپرس پرسرعت و پایدار

با 19 درصد تخفیف ویژه رونمایی سرورهای نسل جدید، هاست وردپرس را خریداری نمایید.

میزبان فا

ویدیو ۹ ویژگی هاست های نسل جدید

مشاهده ویدیو

این مطلب را می پسندید

5/5 - (1 رای)

اشتراک گذاری مطلب
نویسند محتوا:
محتوای تیمی کار شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.