شبکه های اجتماعی

از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شدیم؟

معمولا در شبکه های اجتماعی قوانینی برای استفاده کاربران وجود دارد. اینستاگرام نیز از این قائده مستثنی نیست و ضوابطی را برای کاربران خود تعیین نموده است. قابلیتی در اینستاگرام وجود دارد که از طریق آن می توان موارد تخلف را به اینستاگرام گزارش داد. در صورتی که در اینستاگرام پست، کامنت و یا اکانتی را مشاهده نمودید که شرایط و قوانین استفاده از این رسانه اجتماعی را زیر پا گذاشته و خلاف قوانین اینستاگرام عمل می کند از طریق ریپورت کردن اکانت اینستاگرام وی آن را گزارش دهید. در ادامه می خواهیم بدانیم ریپورت در اینستاگرام چیست و چه کسانی را می توان در اینستاگرام ریپورت کرد. برای آشنایی با انواع ریپورت در اینستاگرام ما را تا انتهای این مطلب از میزبان فا مگ همراهی کنید.

ریپورت در اینستاگرام چیست؟

ریپورت به معنی گزارش دادن است. زمانی که شما محتوای آزار دهنده ای در اینستاگرام می بینید می توانید از طریق قابلیت report اینستاگرام آن را گزارش دهید. در این صورت اینستاگرام با دریافت گزارش از سوی شما به این موضوع رسیدگی می کند. در صورتی که کاربران قوانین اینستاگرام را رعایت نکنند این امکان وجود دارد به کمک قابلیت report اینستاگرام توسط اشخاص دیگر ریپورت شوند و حتی اکانتشان غیر فعال گردد.

report اینستاگرام زمانی کاربرد دارد که بخواهید شخصی را که پستی غیر اخلاقی منتشر کرده به اینستاگرام اطلاع دهید. در واقع ریپورت اینستاگرام به این معنی است که شما کاربر را در استفاده از اینستاگرام منع می کنید.

نکته: توجه داشته باشید ریپورت و بلاک در اینستاگرام دو قابلیت کاملا متفاوت هستند.

انواع ریپورت در اینستاگرام

ریپورت اینستاگرام چیست؟ریپورت کردن در اینستاگرام انواع مختلف دارد. شما می توانید در اینستاگرام در صورت مشاهده عکس، فیلم و یا یک کامنت خلاف قوانین مطرح شده در اینستاگرام بلافاصله آن را ریپورت کنید. همچنین این امکان وجود دارد که پروفایل یک شخص را در اینستاگرام ریپورت کنید.

 • ریپورت یک پست در اینستاگرام
 • ریپورت یک کامنت در اینستاگرام
 • ریپورت یک اکانت در اینستاگرام
 • ریپورت پیام در دایرکت اینستاگرام
 • ریپورت استوری اینستاگرام

چه کسانی را می توان در اینستاگرام ریپورت کرد؟

اینستاگرام قوانینی را برای استفاده از این شبکه اجتماعی تعیین نموده است و موارد تخلف را به 6 دسته تقسیم کرده است و تاکید دارد در صورت مشاهده این موارد حتما شخص مورد نظر را رپیورت کنید. بنابراین اگر در اینستاگرام یکی از تخلف های زیر را مشاهده کردید این امکان وجود دارد که آن را ریپورت کنید.

 • جعل هویت شما توسط یک شخص
  در صورتی که شخصی با نیت دزدیدن هویت شما به اسم شما اکانتی در اینستاگرام ساخته و پست های شما را منتشر می کند حتما آن شخص را ریپورت کنید. سلبریتی ها نیز صفحات زیادی با اسم های مشابه خود در اینستاگرام دارند اما داستان هواداران سلبریتی ها با صفحه شخصی متفاوت است. کلمه fanpage در بیو اینستاگرام مشخص کننده این است که شخص مورد نظر از طرفداران آن سلبریتی است و قصد دزدیدن هویت او را ندارد.
 • کسی که ادعا می کند یک آدم مشهور است.
  شخصی که یک اکانت فیک برای یک آدم شناخته شده ساخته است و فالوورهای زیادی دارد باید ریپورت شود. زیرا این شخص ممکن است دیگران را به اشتباه بیندازد.
 • کپی کردن عکس های شما توسط یک نفر
  اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که محصول و یا هنری را در اینستاگرام به نمایش می گذارید ممکن است هنر و یا محصول شما توسط اشخاص دیگر کپی و منتشر گردد. برای جلوگیری از این کار لازم است شخص مورد نظر را ریپورت کنید و به اینستاگرام اطلاع دهید از ادامه کارش جلوگیری کند.
 • مشاهده محتوا و کامنت های غیر اخلاقی
  افرادی که تصاویر و ویدیوهای نامناسب و غیر اخلاقی در اینستاگرام منتشر می کنند باید توسط شما ریپورت شوند. این ریپورت شامل پیام های غیر اخلاقی نیز می شود.
 • محتوای مخرب
  اگر در اینستاگرام شخصی را دیدید که اقدام به انتشار تصاویر وحشتناک نظیر آزار و اذیت دیگران، خودکشی، آزار حیوانات و… می کند که می تواند تاثیرات روانی بسیاری بدی داشته باشد، باید او را ریپورت کنید.
 • انتشار تصاویر و یا کامنت های تبلیغاتی و اسپم
  کسانی که با تبلیغات مکرر و بی موردشان باعث آزار کاربران اینستاگرام می شوند را به عنوان هرزنامه به اینستاگرام گزارش دهید.
در صورت انجام هر یک از موارد بالا و تخطی از قوانین اینستاگرام، احتمال ریپورت شدن اکانت شما وجود دارد. در نظر داشته باشید اگر چندین گزارش تخلف از یک پیج دریافت شود احتمال ریپورت شدن آن اکانت بسیار بالا است و هیچ گونه اخطار یا اعلانی مبنی بر ریپورت حساب دریافت نخواهید کرد.

ریپورت در اینستاگرام چیست؟

نکات مهم ریپورت کردن در اینستاگرام:

 • توجه داشته باشید ریپورت های بی مورد منجر به بسته شدن اکانت شخص مورد نظر نمی شود.
 • در صورتی که توسط شخصی ریپورت شوید متوجه نخواهید شد زیرا از سوی اینستاگرام اعلانی برای شما ارسال نمی شود.
 • در صورتی که نمی توانید لایک کنید، کامنت بگذارید و یا کسی را فالو کنید احتمال دارد توسط اینستاگرام بلاک شده باشید.

همه چیز درباره ریپورت اینستاگرام:

 • از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شدیم؟
  شما نمی توانید بفهمید ریپورت شده اید چون پس از ریپورت شدن هیچ اعلانی برای کاربر ارسال نمی گردد.
 • چند نفر ریپورت کنن اینستاگرام بسته میشه؟
  اینستاگرام هر ریپورتی را بررسی می کند و بر اساس آن اقدام می کند. بسته به نوع ریپورت ممکن است با یک یا حتی دو گزارش از یک اکانت، اکانت مورد نظر غیر فعال گردد.
 • چگونه اکانت اینستاگرام خود را از ریپورت خارج کنیم؟
  نحوه رفع ریپورت به نوع ریپورت و مسدودی بستگی دارد:
  1. رفع مسدودی از طریق تنظیمات اینستاگرام
  به مسیر settings> report a problem> Something is not Working بروید. فرم مربوط به رفع ریپورت را پر کنید و دکمه ارسال را بزنید. توجه داشته باشید متن پیام باید انگلیسی باشد.
  2. رفع ریپورت اینستاگرام از طریق تغییر اطلاعات تماس نظیر ایمیل و شماره تلفن
 • چگونه یک اکانت را در اینستاگرام ریپورت کنیم؟
  به صفحه پروفایل اکانت مورد نظر بروید. روی آیکن سه نقطه ضربه بزنید و سپس گزینه report را انتخاب نمایید.
 • چگونه پیج اینستاگرام دیگران را ببندیم؟
  در صورت مشاهده پست و یا کامنت غیر اخلاقی مغایر با قوانین اینستاگرام می توان اکانت مورد نظر را ریپورت کرد. اینستاگرام پس از دریافت گزارش به بررسی پیج مورد نظر می پردازد. در صورتی که تعدادی گزارش از یک پیج دریافت کند پس از بررسی های لازم و تایید مغایر بودن محتوای پیج با قوانین اینستاگرام آن پیج از سوی اینستاگرام غیر فعال می گردد. پیج هایی که دارای تعداد بالایی فالوور، بازدید و لایک باشند از نظر اینستاگرام دارای اعتبار بیشتری هستند و برای بسته شدن این پیج ها درخواست ریپورت بیشتری نیاز است.
 • بعد از ریپورت یک پیج در اینستاگرام چه اتفاقی می افتد؟
  پس از بررسی توسط اینستاگرام اگر ریپورت مورد نظر بی مورد بود اتفاقی برای پیج رخ نخواهد داد. اما اگر تایید شد که پیج مورد نظر تخلف کرده است ممکن است برای مدتی غیر فعال و از دسترس خارج گردد.
 • چگونه یک ریپورت را در اینستاگرام حذف کنیم؟
  بهترین راه ارسال ایمیل به آی دی [email protected] و اعلام شماره مرجع گزارش است. در ایمیل اعلام کنید مایلید گزارش ریپورت خود را پس بگیرید.

قابلیت report اینستاگرام این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا بتوانند در صورت مشاهده مواردی مغایر با قوانین اینستاگرام آن را گزارش دهند. این امکان وجود دارد که پس از بررسی پیج توسط اینستاگرام اکانت مورد نظر غیر فعال گردد. نظر شما درباره قابلیت report اینستاگرام چیست؟ با ثبت نظرات خود در بخش دیدگاه ها با میزبان فا مگ در ارتباط باشید.

آموزش اینستاگرام

نوشته های مشابه

‫58 دیدگاه ها

 1. ممنون از مطلب مفیدتون. بسیار کاربردی بود و اسفاده کردم… موفق باشید

  1. سلام و احترام؛
   خوشحالیم مقاله براتون مفید بوده.

 2. با سلام
  ددر دایرکت یه شخصی یه درخواستی زد جواب ندادم بعد چنین پیغامی در قسمت دایرکت بود یعنی گزارش ریپورته؟؟

  1. سلام روزبخیر؛
   گزارش ریپورت برای شخص خاطی ارسال نمیشه و اصلا مشخص نیست چه کسی درخواست ریپورت داده.

 3. با سلام من اومدم عکس اینستا رو عوض کنم بعد چند دقیقا لود نشدن عکس من از برنامه خارج شدم و اینستام دچار مشکل شد و من مجبور به log out شدم دیگه از هیچ طریق نمیتونم برم داخل رمز و همه چی رو درست میزنم تا میخواد وارد شه میپره بیرون با لبتاب و گوشی دیگران هم امتحان کردم

 4. سلام حساب کابری من توسط اینستا ریپورت شد و من کلا حذفش کردم الان میخوام دوباره اینستا نصب کنم چطور میتونم برگردم به حساب قبلی خودم

  1. سلام روزبخیر؛
   اگر اکانت قبلی رو کلا حذف کردید امکان بازگشت نداره.

 5. Some Messaging Campaigns and Performance
  Reporting Unavailable سلام ببخشید روی اطلاعات آماری پیج کاری ما این پیام میاد وبازدید هشتگامون تقریبا صفر شده علتش چیه؟
  چه باید کرد؟

 6. درود بر شما از کجا باید فهمید که چه اشخاصی پیج منو بلاک کردن

  1. سلام دوست عزیز تنها روش نصب برنامه های آنفالو یاب قبل از بلاک شدن هست که از اینکه شما آنفالو شده باشید و دسترسی به اکانت شخص نداشته باشید میشه فهمید.

   1. سلام ببخشید می خواستم بدونم اگر بخوایم در خواست ریپورت یه پست رو بدیم معلوم میشه هوبتمون برای اون شخص و اگه اون فرد یه فرد مشهور باشه

    1. سلام و احترام؛
     خیر گزارشی برای شخص ریپورت شده ارسال نمیشه.

 7. سلام خسته نباشید
  من مجبور شدم گوشیم رو ریست منم وقتی اینیستاگرام رو نصب کردم یوزر پسورد هم درست میزنم ولی کد تایید شیش رقمی برام نمیاد چکار باید کنم تمام کارام با همون پیچ هستش لطفا راهنمایم کنید ممنون میشم

 8. سلام من میخوام وارد پیجم بشم اما با این روبرو میشمPlease wait a few minutes before you try again. باید چیکار کنم ورو خدا کمکم منید پیجمو نیاز دارم این یعنی امکانش هست ک توی اینستا ریپورت شده باشم یا پیجم برای همیشه بسته شده باشه.

  1. سلام روزبخیر؛
   تلاش برای ورود در بازه های زمانی کوتاه ممکنه اکانت رو مسدود کنه. یک مقدار منتظر باشید بدون فیلتر شکن وارد بشید.

 9. سلام
  چند وقتیه که وارد اینستا میشم Sorry, we couldn’t complete your request. Please try again in a moment. رو میبینم.
  میشه بگید باید چکار کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   کش برنامه رو خالی کنید.
   یکبار لاگ اوت و مجددا وارد بشید.
   برنامه های تغییر آیپی رو غیرفعال کنید.

 10. خیلی رو مخه ریپورت اینستا من بخاطر ریپورت اینستا ۶ تا پیج عوض کردم

 11. سلام من ريپورت شدم بد حذف نصب ش کردم برنامه رو الان تازه نصب کردم گذر واژه میزنم بالا نمیاد لطفا کمک کنید

 12. سلام.من ۳ روزه که میخوام وارد اینستا بشم پیام
  متاسفیم نتوانستیم درخواست شما را انجام دهیم.چند لحظه دیگر دوباره امتحان کنید
  و اصلا نمیتونم وارد پیجم بشم
  مشکل از کجاست و چجوری رفع میشه؟
  متشکرم

 13. سلام خدمت شما، من امروز رفتم به پیج اینستام یهو دیدم تا رفتم تو پیجم هیچی برام بالا نیومد. هرکاری میکنم ارور میده و میگه بعدا تلاش کنید. انگار همه بلاکم کردن نه پستی میتونم ببینم نه پیجی میتونم برم اصلا هیچی مشخص نیست ولی اکانتم تو اینستا هستش و پاک نشده بنظرتون چه اتفاقی افتاده و راهکاری هست برش گردونم؟

  1. سلام دوست عزیز برنامه اینستاگرام رو حذف کنید و دوباره از فروشگاه های برنامه رسمی مثل پلی استور نصب کنید و پسوردتون رو هم یکبار عوض کنید شاید درست بشه دقیق نمیشه گفت این موضوعات رو

 14. سلام خسته نباشید بابت مطالب مفیدتون من تو اینستاگرام وقتی میزنم روی ویرایش نمایه ی پیام میاد ک بعدا تلاش کنید دو روزه اینطوریه یعنی ن میتونم بیو عوض کنم ن عکس پروف کلا بستس چ مشکلی داره؟ چطوری حلش کنم؟

 15. سلام تروخدا بگین مشکل اینستای من چیه هبچی نشون نمیده فقط عکس پروفایلم هست فقط همین وقتی واردش میشم اینو میگه یعنی ممکنه ریپورت شده باشم Couldn’t refresh feed

 16. سلام من از دیشب پیجم کلا از کار افتاد یعنی داخلش میره فقط عکسمو نشون میده و دیگه هیچی نه فالوورام نه پستام یه صفحه سفید فقط

 17. سلام مرسی ازراهکارهاتون من دوروزه نمیتونم وارداینستام بشم البته باگوشی دیگه اکانتموزدم سریع اومد نه پست ن لایک ن کامنت ن استوری ن فالو زیادانجام دادم ن باشماره ن اکانت ن ایمیل نمیاد البته خیلی امتحان کردم شایدصدبارضمنا این اتفاق ماهی یبارمیفته برام ولی اینبارخیلی طول کشیدقبلاهم نمیشداستوری وپست بزارم تازه درست شده بود ک …ممنون میشم کمکم کنین

  1. سلام دوست عزیز به صورت مشخص نمیشه گفت شاید ایپی شما بلاک شده و دلایلی مثل استفاده از برنامه تغییر ایپی یا ورود و خروج زیاد از اکانت و کلا فعالیت های غیرطبیعی باشه.

 18. سلام و خسته نباشید
  من از طریق مرور گر کروم وارد پیجم میشم اما حالا میخوام پیچمو دلیت بزنم برای من پیغام میده که بعدا امتحان کنید . لطفا منو راهنمایی کنید.

  1. سلام دوست عزیز بعضی وقتی مشکلات مختلف باعث میشه نتونید توی یه زمان خاص بعضی از کارا رو انجام بدین باید دوباره بعدا امتحان کنید.

 19. ممنون از پاسخ دهی شما اما نزدیک به یک ماه هست که من دارم تلاش میکنم اما این پیغام که شما در هفته فقط یکبار میتوانید این کار را اجام دهید.
  لطفا راهنمایی کنید چطور باید اکانتمو دلیت بزنم😌😌🙏🏻🙏🏻

  1. اگر بتونید با مرورگر کروم برید و کش مرورگر رو پاک کنید یا از حالت incognito مرورگر کروم استفاده کنید و برید توی اکانتتون و یکبار پسوردتون رو عوض کنید و بعد برای حذف اکانت اینستاگرام اقدام کنید احتمال میدم مشکل حل بشه 👌

     1. سلام من دو پیج اینستاگرامی دارم که به فاصله دوروز در هر پیج که خواستم عکس نمایه رو تغییر بدم ، پیغام میاد که پوشش خبری بازخوانی نمیشود و کلا اختیار پیج رو از دست میدم و نمیتونم هیچ کاری انجام بدم،اگه ممکنه راهنمایی کنید که چرا این مشکل پیش میاد و برای رفعش چکار باید بکنم با سپاس

 20. سلام.
  ببخشید من وقتی وارد پیج اینستام میشم بعد چن دقیقه ارور میده و میگه شما از پیج خارج شدید،مالک حساب ممکن است رمز را تغیر داده باشد
  مشکل چیه؟

 21. سلام خسته نباشین
  من چن وقت پیش پیجم هک شده بود طرف همه پستامم پاک کرد بعد یه مدت پیجمو پس گرفتم پستامم برگردوندم ولی ویدئو هایی ک پست کرده بودم همه تبدیل به یه عکس شده میشه بگین راه حلش چیه

 22. سلام وقتتون بخیر . من وارد اینستام ک میشم هیچ چیزی برام نمیاره انگار ک اینترنت نداشته باشم. پیجمو روی چن تا گوشی دیگه هم نصب کردم ولی بازم کار نمیکنه فهمیدم مشکل از اینترنت نیست برای چی اینطوری شده و باید چیکار کنم؟

  1. سلام و احترام؛
   موقع ورود اکانتتون دقیقا به چه شکل هست؟ خطایی دریافت میشه یا مشخصه خاصی داره ؟
   با سایر اکانت ها، حساب خودتون رو جستجو کنید و ببنید یوزر شما یافت میشه؟

 23. سلام
  آیا میتونم لیست کسانی که پیجم رو ریپورت کردن ببینم؟

  1. سلام و احترام؛
   خیر اینستاگرام گزارشی از اشخاصی که شما رو ریپورت کردن ارائه نمیکنه.

 24. ُسلام من از کجا بفهمم که چه افرادی منو ریپورت کردن؟
  آیا اینستا همیچین اطلاعاتی رو در اختیار میزاره ؟
  ممنونم

  1. سلام و احترام؛
   خیر گزارشی از ریپورت در اختیار کاربران قرار نمیگیره.

 25. سلام خسته نباشید من هر چی ریکوئست میدم ریکوئستم اصلا نمیره مشکل از چیه؟

  1. سلام دوست عزیز پسوردتون رو عوض کنید احتمال زیاد درست شه یا اگر 7000 نفر رو فالو کردید بیشتر از اون نمیتونید.

 26. سلام وقتتون بخیر
  من چند روز اکانت اینستاگرامم بالا نمیاد حذف کردم باز نصب کردم از گوشی های دیگه امتحان کردم ولی بازم نمیاد وارد برنامه میشم پسورد میزنم رمز میزنم یه صحفه خالی سفید میاره فقط هیچی نمیاره حتی پسوردمم از طریق ایمیل عوض کردم درست نشد میشه لطفا بگید چیکار باید بکنم من واقعا به اکانتم نیاز دارم

  1. لام و احترام رها عزیز؛
   با سایر دستگاه ها هم در خصوص لاین اقدام کنید به عنوان مثال از طریق اینستاگرام وب سا گوشی دیگری بررسی کنید و چک کنید امکان لاگین دارید یا خیر.

 27. سلام وقتی وارد اینستا میشویم روی صفحه این ظاهر میشه برای حفاظت از انجمن مان برخی فعالیتها را محدود میکنیم.یعنی چه

 28. سلام من دیروز یه کسی به دایرکتم اومد و مزاحمم شدبلاکش کردم و ایشون با یه پیج دیگه به من پیام دادن و گفتن انقدر بلاکت میکنم که پیجت بپره. من از حرفش نترسیدم ولی الان که میخوام با پیج اصلیم وارد اینستا گرامم شم میگه پوشش خبری باز خوانی نمیشود آیا ممکنه ایشون کاری کرده که پیجم ریپورت بشه و بپره چون با بقیه پیجا میرم اینو نمیگه قشنگ میاره ولی وقتی با اصلی میرم نمیاره من هیچ محتوا نامناسبی نذاشتم تو پیجم خودتون برید ببینید آیا ممکنه من ریپورت شده باشم؟

  1. سلام و احترام؛
   خیر چنین موردی امکان پذیر نیست و برای ریپورت شدن یک پیج باید دلایل مشخص ارائه گردد در غیراین صورت حتی اگر تعداد درخواست ها بالا باشد پیج از دسترس خارج نخواهد شد.

 29. سلام
  یک ساعته که نمیتونم استوری و پست بذارم و جواب دایرکت بدم
  ممنون میشم راهکارتون رو بفرمایید

  1. سلام و احترام؛
   آیا فعالیت خاصی داشتید که چنین موردی رخ داد؟ پیغام خطای خاصی مبنی بر فعالیت های مشکوک یا مغایر قوانین دریافت کردید؟

 30. با درود و خسته‌نباشی خدمت شما…. من نزدیک دوهفته اَس که‌ نه میتونم لایک کنم نه کامنت بزارم و نه میتونم فالو کنم و بَک بدم… پستی ام که‌میزارم نمیتونم ویرایش بزنم و هشتگ بزارم…گذارشم ارسال کردم‌اما‌ مینویسه ارسال نشد…لطفا راهنمایی کنید سپاس…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا