آموزششبکه های اجتماعی

دیلیت اکانت توییتر با کامپیوتر و گوشی برای همیشه + ویدیو راهنما

دیلیت اکانت توییتر و آموزش دی اکتیو کردن توییتر یکی از اقداماتی است که همواره کاربران این شبکه اجتماعی پرطرفدار به دنبال آن هستند و اغلب کاربران سوال می پرسند که چطور توییر را حذف کنیم؟ در واقع خیلی از اوقات ممکن است افراد تمایل داشته باشند که حساب خود را در شبکه های اجتماعی مختلف از جمله twitter حذف نمایند. توییتر یکی از رسانه های اجتماعی محبوب در سطح جهانی است که به عنوان بهترین شبکه اجتماعی برای دنبال کردن اخبار روز شناخته می‌ شود. به دلیل ویژگی های خاص توییتر مثل قرار دادن محدودیت تعداد کاراکتر در اشتراک گذاری محتوا، استفاده از آن برای دنبال کردن اتفاقات روز، وقت کمی را از کاربران می‌ گیرد و به همین دلیل استفاده از این رسانه از محبوبیت بالایی میان کاربران برخوردار است و بیشتر افرادی که در حوزه وب و خبرنگاری فعالیت دارند، از این رسانه اجتماعی استفاده می کنند.  لازم است در نظر داشته باشید که در ایران به دلیل تحریم های صورت گرفته، امکان دسترسی به توییتر بدون استفاده از ابزار تغییر ip وجود ندارد. همین بحث فیلتر بودن یا خیلی از عوامل دیگر در نهایت ممکن است سبب شود که برخی از افراد تصمیم به دیلیت اکانت توییتر و پاک کردن اکانت توییتر خود به صورت کامل نمایند. در همین راستا در این آموزش از میزبان فا مگ قصد داریم به نحوه حذف اکانت توییتر با کامپیوتر و گوشی موبایل بپردازیم. پس اگر شما هم می پرسید که چگونه اکانت توییتر را حذف کنیم؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

توییترموضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

دیلیت اکانت توییتر به صورت دائمی

توییتر یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب است که افراد زیادی در سطح جهان از آن استفاده می کنند. اما گاهاً نیز ممکن است شرایطی فراهم شود که افراد تصمیم بگیرند با دیلیت اکانت توییتر به صورت کامل از این شبکه اجتماعی محبوب خداحافظی کنند. موضوعی که باید در بحث پاک کردن اکانت توییر در نظر داشته باشید این است که شما نمی توانید به صورت مستقیم اکانت توئیتر خود را حذف کنید و لازم است برای دلیت اکانت دائمی توییتر ابتدا مراحل دی اکتیو کردن اکانت خود در این برنامه را دنبال کرده و سپس منتظر بمانید تا 30 روز بعد فرآیند حذف کامل حساب توییتر شما اتفاق بیافتد.

تفاوتی که میان دی اکتیو توییتر و دیلیت اکانت توییتر وجود دارد این است که بعد از دی اکتیو شدن حساب شما تا 30 روز فرصت دارید با ورود مجدد به حساب خود، آن را بازگردانی نمایید. اما اگر قصد حذف حساب توییتر خود به صورت کامل را دارید نباید به هیچ عنوان در این بازه زمانی 30 روزه وارد حساب خود شوید تا بعد از گذشت این زمان، دلیت اکانت به صورت کامل اتفاق بیافتد.

🔴⚫ نکته: مواردی که قبل از دنبال کردن مراحل دیلیت اکانت توییتر باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • توییتر فقط به مدت 30 روز بعد از دی اکتیو کردن اکانت توییتر اطلاعات شما را نگهداری می‌ کند و بعد از گذشت بازه زمانی یک ماهه، حذف اکانت توییتر به صورت خودکار صورت خواهد گرفت.
 • در صورتی که قصد بازگردانی اکانت توییتر را داشته باشید، بعد از دی اکتیو کردن توییتر فقط تا 30 روز فرصت دارید که با ورود مجدد به توییتر آن را بازگردانی کنید.
 • با دیلیت اکانت توییتر اطلاعات اکانت شما از نتایج موتورهای جستجو مثل گوگل حذف نخواهد شد.
 • بعد از پاک کردن اکانت توییتر منشن هایی که با نام کاربری شما صورت گرفته است، باقی می ماند اما به دلیل حذف شدن اکانتتان دیگر به پروفایل شما لینک نمی شود.
 • در صورتی که جهت تغییر نام کاربری یا ایمیل متصل به حساب توییتر خود قصد دیلیت اکانت توییتر را دارید، بهتر است این کار را انجام ندهید! چرا که از طریق تنظیمات اکانت خود می توانید در این زمینه اقدام نمایید و اصلا نیازی به حذف اکانت توییتر نیست.
 • در صورتی که قصد دارید از نام کاربری و آدرس ایمیل توییتر برای اکانت توییتر دیگری استفاده نمایید حتما قبل از حذف اکانت توییتر آنها را تغییر دهید. به خاطر داشته باشید که تا قبل از 30 روز نمی‌ توانید از نام کاربری و ایمیل خود برای اکانت دیگری استفاده کنید، چرا که هنوز اکانت حذف نشده و تنها دی اکتیو شده است.
 • اگر قصد دانلود اطلاعات اکانت توییتر خود را دارید، باید قبل از دی اکتیو کردن اکانت و انتظار برای دیلیت شدن حساب، درخواست خود را ارائه داده و اطلاعات مورد نظرتان را دانلود کنید. لینک دانلود دیتا توییتر برای اکانت‌ های دی اکتیو شده از طریق ایمیل ارسال نخواهد شد.

چگونه اکانت توییتر را حذف کنیم؟

شما می توانید برای دنبال کردن مراحل دی اکتیو توییر که در واقع گام اول برای پاک کردن توییتر به صورت کامل است، از 2 روش کلی استفاده کنید که عبارتند از:

در ادامه به صورت مجزا نحوه دیلیت اکانت توییتر با استفاده از کامپیوتر و گوشی تلفن همراه را به صورت کامل به شما آموزش خواهیم داد.

1. پاک کردن اکانت توییتر با کامپیوتر

به عنوان اولین روش تصمیم داریم نحوه دیلیت اکانت توییتر با کامپیوتر را به شما آموزش دهیم. لازم است مجدداً اشاره شود که امکان پاک کردن اکانت توییتر به صورت متسقیم وجود ندارد و شما باید ابتدا مراحل دی اکتیو توییتر را دنبال کرده و منتظر حذف آن بعد از 30 روز باشید. برخلاف فرآیند حذف اکانت تلگرام و حذف اکانت اینستاگرام، حذف حساب توییتر با مرورگر کامپیوتر تنها یکی از روش های موجود است که در ادامه آن را به شما آموزش خواهیم داد.

 1. در گام اول شما باید یک برنامه تغییر آیپی را روشن کرده و به صفحه لاگین توییتر به آدرس https://twitter.com/login مراجعه نمایید سپس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد حسابتان شوید.
 2. سپس در گام بعدی لازم است همانند تصویر زیر از منو سمت چپ صفحه، گزینه More را انتخاب نمایید.
  دیلیت اکانت توییتر
 3. در نتیجه مرحله قبل یک منو جدید به شما نمایش داده می شود که به منظور دیلیت اکانت توییتر باید گزینه Settings and privacy را انتخاب نمایید.
  دیلیت اکانت توییتر
 4. حال صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که باید از طریق منو Your account که به صورت پیش فرض انتخاب شده است، روی گزینه Deactivate your account کلیک کنید.
  آموزش دیلیت اکانت توییتر
 5. در این مرحله صفحه ای همانند تصویر زیر پدیدار می شود که باید برای دیلیت اکانت توییتر روی دکمه Deactivate کلیک نمایید.
  دیلیت اکانت توییتر
 6. در مرحله آخر حذف حساب توییتر ، از شما خواسته می شود تا رمز عبور خود را در فیلد موجود وارد کرده و سپس روی دکمه Deactivate کلیک نمایید.
  آموزش دیلیت اکانت توییتر
 7. در نهایت پیغام Your account is deactivated به شما نمایش داده می شود و بیانگر این امر است که فرآیند دیلیت اکانت توییتر با موفقت به اتمام رسیده است و تا زمانی که وارد اکانت نشوید، اکانت در حالت deactivated باقی می ماند. شما به مدت 30 روز فرصت دارید تا برای بازیابی اکانت توییتر مجددا با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد آن شوید یا اینکه منتظر دیلیت اکانت توییتر خود به صورت دائمی بمانید.
  آموزش دیلیت اکانت توییتر با گوشی

2. حذف حساب توییتر با موبایل

روش دومی که قصد داریم برای دیلیت اکانت توییتر به شما آموزش دهیم، پاک کردن اکانت توییتر با موبایل است. در این روش شما باید به برنامه توییتر نصب شده روی گوشی تلفن همراه خود مراجعه کرده و سپس مراحل دیلیت اکانت توییتر را مطابق با آموزش زیر دنبال نمایید. در همین راستا شما باید:

 1. در مرحله اول وارد برنامه توییتر نصب شده روی گوشی تلفن همراه خود شوید. دقت داشته باشید که به دلیل تحریم بودن آیپی ایران باید ابتدا از یک برنامه تغییر آیپی استفاده کنید.
 2. سپس همانند تصویر زیر روی پروفایل خود را لمس نمایید.
  دیلیت اکانت توییتر با گوشی
 3. در این مرحله منو مربوط به تنظیمات حساب توییتر به شما نشان داده می شود که باید گزینه Settings and privacy را انتخاب نمایید.
  دیلیت اکانت توییتر با گوشی
 4. حال در گام بعدی لازم است بخش Your account را انتخاب نمایید.
  دیلیت اکانت توییتر با گوشی
 5. اکنون زمان آن می رسد تا با لمس گزینه Deactivate Account ادامه فرآیند دیلیت اکانت توییتر را دنبال کنید.
  دیلیت اکانت توییتر با گوشی
 6. در ادامه صفحه مربوط به دی اکتیو کردن اکانت توییتر به شما نشان داده می شود که باید گزینه Deactivate قرار گرفته در پایین صفحه را انتخاب نمایید.
  دیلیت اکانت توییتر با گوشی و کامپیوتر
 7. سپس از شما خواسته می شود تا رمز عبور خود را در فیلد موجود وارد کرده و سپس دکمه Deactivate را لمس کنید تا فرآیند دیلیت اکانت توییتر با موفقیت به اتمام برسد.
  دیلیت اکانت توییتر با گوشی و کامپیوتر
 8. در نهایت یک پیغام به صورت پاپ آپ به شما نشان داده می شود که با لمس گزینه Yes, Deactivate شما تایید می کنید که فرآیند دی اکتیو توییتر انجام شود.
  آموزش دیلیت اکانت توییتر با گوشی و کامپیوتر
 9. بدین ترتیب پیغام Your account is deactivated نمایش داده می شود و بیانگر این امر است که حذف حساب توییتر با موفقیت صورت گرفته است.
  دیلیت اکانت توییتر با گوشی و کامپیوتر

پاسخ به مهم ترین سوالات شما در مورد دیلیت اکانت توییتر

 • آیا حذف حساب توییتر به صورت آنی اتفاق می افتد؟
  خیر. در ابتدا شما باید مراحل دی اکتیو اکانت توییتر را دنبال کنید و بعد از 30 روز در صورت عدم مراجعه مجدد به حسابتان، فرآیند دیلیت اکانت دائمی توییتر اتفاق می افتد.
 • آیا بعد از پاک کردن اکانت توییتر تمامی اطلاعات ما نیز پاک می شود؟
  خیر. بعد از حذف حساب توییتر تنها پروفایل شما حذف می شود و اطلاعات شما از جمله منشن ها یا ریپلای هایی که شده اید، باقی می مانند.
 • آیا بعد از گذشت 30 روز از دی اکتیو شدن اکانت توییتر می توان آن را بازگردانی کرد؟
  خیر. اگر بازه زمانی 30 روزه بگذرد و شما پیش از آن با وارد کردن اطلاعات خود، وارد حسابتان نشوید اکانت توییترتان قابل بازگردانی نیست.
 • تفاوت دی اکتیو توییتر و دیلیت اکانت توییر چیست؟
  برای دیلیت اکانت توییتر شما باید در ابتدا مراحل دی اکتیو را دنبال کنید. در حالت دی اکتیو توییتر اطلاعات شما تا 30 روز حفظ می شود و می توانید حساب خود را بازگردانی نمایید اما بعد از 30 روز اکانت شما وارد مرحله حذف حساب توییتر می شود و دیگر قابل بازگردانی نیست.
 • آیا می توان مجدداً از آدرس ایمیل یا نام کاربری خود استفاده کنیم؟
  خیر. در این بازه 30 روزه که اکانت شما دی اکتیو شده است اطلاعات حساب شما حفظ می شود و نمی توانید برای ساخت حساب جدید از ایمیل یا نام کاربری مربوطه استفاده کنید اما پس از گذشت 30 روز و پاک شدن اکانت مجاز به انجام این مورد و استفاده از نام کاربری و ایمیل قبلی هستید.
 • آیا برای تغییر نام کاربری مجبور به حذف کامل اکانت توییتر خود هستیم؟
  خیر. شما می توانید از طریق بخش Account information برای تغییر نام کاربری خود اقدام نمایید.
 • چرا بعد از دیلیت اکانت توییتر همچنان اطلاعات حساب من در نتایج جستجو گوگل قابل مشاهده است؟
  متاسفانه به دلیل عدم دسترسی توییتر به اطلاعات موتورهای جستجو، با دلت اکانت توییتر اطلاعات شما از نتایج جستجو موتورهای جستجو مختلف مثل گوگل حذف نمی شود.

دیلیت اکانت توییتر و آموزش دی اکتیو کردن اکانت توییتر موضوعی است که در این مقاله از میزبان فا مگ به آن پرداخته شده است. در واقع شما نمی توانید به صورت مستقیم اقدام به پاک کردن اکانت توییتر خود نمایید و لازم است مراحل دی اکتیو اکانت توییتر را در کامپیوتر یا برنامه نصبی روی گوشی تلفن همراه خود دنبال کنید تا بعد از یک بازه زمانی 30 روزه دیلیت اکانت توییتر برای شما اتفاق بیافتد. به دلیل اهمیت این موضوع و نیاز به آشنایی با نکات و بایدها و نبایدهای حذف حساب توییتر در این مقاله به صورت گام به گام به آموزش دلت اکانت توییتر پرداختیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی در خصوص چگونگی دیلیت اکانت توییتر می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان شبکه های اجتماعی

‫22 دیدگاه ها

 1. سلام میخواستم سوال کنم که دو اکانت از یک شماره در توئیتر ساختم اما ورود نمی تونم بکنم تقاضای رمز مجدد میکنم می نویسه که دو تا شماره موجود دوباره درخواست کنم ورمز نمیده . چکار کنم میخوام ورود کنم اکانتم رو حذف کنم ؟!

 2. سلام من هر بار یه اکانت توییتر ساختم ساسپند شده و الانم وقتی یه اکانت جدید میسازم لاک میشه لطفا بگید چطوری میتونم اکانتای قبلی و حذف کنم که بتونم یه اکانت جدید بسازم
  فکر میکنم چون تعداد زیادی اکانت ساختم دیگه نمیشه

 3. یه سوال من میخوام اکانت جدیدی درست کنم ولی میگه این شماره استفاده شده
  ولی پسورد و رمز اون اکانت یادم رفته
  دیگه نمیشه با این شماره اکانت درست کرد؟؟؟

 4. سلام.ممنون از اطلاعات ارزشمندی که ارائه میکنید حالا منو یک سئوالی دارم .چگونه می توانیم حساب خود را برای بعضی از افراد غیر فعال کنیم .بدون اینکه آنها را بلوک یا mute نماییم .در واقع اسم یا نام کاربری خود را برای بعضی از افراد از حالت آبی به مشکی تبدیل کنیم .ممنون از شما و همکاران

 5. سلام خواهشمند هستم سوال بنده پاسخ بدین نگرانم کرده.
  شما گفتین که امکان غیرفعال کردن و دیلیت اکانت توییتر درگوشی ازطریق خود توییتر میسرنیست وباید به سایت توییتر دیلیت اکانت و غیرفعال کنیم مثل تلگرام واینستاگرام.
  من از طریق خود برنامه توییتر خروج از حساب کاربری کردم. شماگفتین نمیشه ،مگر دی اکتیو همون خروج از حساب کاربری نیست؟ من نمیدونم دی اکتیو یعنی چه؟
  بعدشم یک موضوعی که نگرانم کرده اینه که من قبلا هایک اکانت توییتر ساخته بودم والان یادم افتاده، چون در همون موقع ها گرفتم ازطریق برنامه خروج از حساب کاربری کردم وبرنامه پاک کردم (یعنی دیلیت اکانت نکردم) اما حالا میگم خداکنه خودش اکانتش حذف بشه ولی شماگفتین که دیلیت اکانت همیشگی توییترفقط بایداز طریق وب توییتر کرد. حالا امکانش هست خوداکانت توییترم به صورت خودکارحذف بشه مثل تلگرام ( تلگرام که تایک ماه ،یکسال انلاین نشیم اکانت خودکار حذف می‌شود) یا خیر؟
  سپاس فراوان

 6. سلام خسته نباشید
  من پارسال ماه March یک اکانت توییتر ساختم، الان password رو فراموش کردم و وقتی گزینه فراموشی رمز عبور رو میزنم، مینویسه که “نتونستیم با این username اکانتی رو پیدا کنیم”
  چیکار باید بکنم؟

  1. سلام دوست عزیز اکانت شما احتمال زیاد به دلیل بی فعالیت بودن حذف شده

   1. امروز که میخواستم توییترم را فعال کنم متوجه شدم که شخصی با آی دی «خاص و یکسان» اینستاگرام و بقیه شبکه های من همان سه ماه پیش که آنها را ایجاد کردم اکانت توییتر ساخته و به جز فالوو کردن یک اکانت توییتر عمومی هیچ فعالبت دیگری نکرده است و هیچ توییتی هم نداشته.
    با توجه به خاص و یکسان بودن آی دی و همزمانی یقین دارم شخص آشناست و به قصد سواستفاده در آینده به دلیل یکسان بودن تمام آی دی های شبکه های اجتماعی من اینکار را انجام داده اما نمی دانم کیست.

    سوالم این هست:

    یک: با توجه به اینکه هیچ توییت و فعالیتی ندارد چه مدت زمان می برد تا اکانتش غیر فعال شده و آی دی آزاد شود؟

    آیا با توجه به همه شواهد امکان دارد آی دی اشغال شده را از طریق ارتباط با پشتیبانی توییتر زودتر پس گرفت؟

 7. سلام.من اقدام به تشکیل حساب در تویتتر کردم و بلافاصله همون روز هم حساب کاربری رو حذف کردم.
  الان حدودا چهار روز هست که هر روز رمز ثبت نام اولیه رو برای شماره من میفرسته و بابت هر پیامک هم متاسفانه هزینه کم میکنه.
  تا الان حدودا50پیامک فرستاده و هر کدوم 120هزینه میبره.
  نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی ام کنید

 8. سلام اکانت توییتر من suspend شده و متاسفانه هیچ کاری نمیتونم بکنم نه میتونم حذف کنم نه ایمبل برای اکانت رو عوض کنم
  نزدیک یک ماهه اینجوری شده
  کسی میدونه
  الان من باید چیکار کنم؟ لطفا بگید(خیلی واجبه)

  1. سلام اکانت توییتر من غیر فعال شده و رفتم دیلیت اکانت کنم پایین کادر می‌نویسه حساب شما در حالت تعلیق است و نمیتوانید هیچ اقدامی کنید میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

 9. سلام دقیقا چه مواردی بعد پاک کردن اکانت باقی میمانند؟ لطفاً همه رو بگید

  1. با سلام دوست عزیز
   در باکس ابتدای مقاله تمامی مواردی که باید به آنها توجه داشته باشید بیان شده است. اصلی ترین اطلاعاتی که از شما می ماند منشن هایی است که با آیدی شما صورت گرفته و همچنین اطلاعات حساب شما در نتایج موتورهای جستجو مختلف.
   موفق و پیروز باشید

   1. سلام خیته نباشید ببخشید منشن های ما فقط تا بازه زمانی ۳۰ روز دی اکتیو باقی میماند یا نه بعد از حذف کلی اکانت ما بازم هم منشن های ما باقی می ماند ؟

  1. با سلام فاطمه عزیز
   خوشحالیم که این آموزش برای شما مفید واقع شده است و توانسته اید مشکل خود را رفع کنید.
   موفق و پیروز باشی

 10. درود
  من از سال 2017 که اکانت توییترمو ساختم بنا به دلایلی به اونجا فرصت نکردم برم وفعالیت کنم الان اکانتم حذف شده ولی نمیدونم چرا هنوز واسه ایمیلم پیامهای تبلیغاتی از طرف توییتر میاد
  الآن چطور ایمیلمو برای توییتر غیر فعال کنم که دیگه برام ایمیل نفرسته ؟

 11. سلام
  میخام اکانت توییترم رو حذف کنم ازم رمز میخاد رمز یادم نیست به ایمیلم هم رمز نمیاد ک بازنشانی بشه چکار کنم برای رمز توییترم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا