شبکه های اجتماعی

چگونه لایو اینستاگرام را دو نفره کنیم؟

در مقالات قبلی با ویژگی جذاب و کاربردی لایو اینستاگرام به طور کامل آشنا شدید. اینستاگرام پس از ارائه این قابلیت به آزمایش امکان برقراری لایو مشترک پرداخت. در بروزرسانی های اخیر این امکان برای کاربران فراهم شده تا بتوانند لایو مشترک یا همان لایو دو نفره با دوستان خود بگیرند. این ویژگی جدید در حال حاضر در دسترس کاربران اینستاگرام است و یک روش متفاوت برای برقراری ارتباط با برندها و کسب و کارها بشمار می رود. لایو مشترک اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که یکی از دوستان خود را به لایو زنده تان در اینستاگرام دعوت کنید. در این مقاله از میزبان فا مگ با انواع روش لایو دو نفره اینستاگرام آشنا می شوید.

آموزش رایگان اینستاگرام

آموزش لایو دو نفره در اینستاگرام

مانند هر ویدیو لایو اینستاگرام، برقراری لایو دو نفره هم بسیار ساده و آسان است. به طور کلی دو روش برای برقراری لایو دو نفره (مشترک) در اینستاگرام وجود دارد:

درخواست لایو دو نفره در اینستاگرام

اگر شما میزبان لایو مشترک هستید می توانید لایو را شروع کنید و مهمان لایو را از لیست تماشاکنندگان لایو انتخاب نمایید.

 1. قبل از هر اقدامی برای استفاده از این قابلیت لازم است آخرین نسخه اینستاگرام را دانلود و نصب نمایید.
 2. صفحه استوری اینستاگرام خود را از طریق لمس آیکن دوربین در بالای اپلیکیشن اینستاگرام باز کنید.
 3. زیر دکمه دیافراگم، گزینه LIVE را انتخاب و لایو زنده در اینستاگرام را شروع کنید.
 4. اکنون با لمس آیکن دو صورتک در پایین صفحه لایو اینستاگرام می توانید مهمان خود را از بین تماشاکنندگان لایو، دعوت به لایو دو نفره کنید.
  لایو دو نفره اینستاگرام
 5. در پنجره ظاهر شده از بین اسامی بینندگان لایو شخص مورد نظر خود را انتخاب و گزینه Add را لمس نمایید.
  لایو مشترک اینستاگرام
 6. پس از انجام این کار اعلانی برای کاربر مورد نظر ارسال می گردد و اعلام می کند شخصی برای او درخواست لایو ارسال کرده است.
 7. در صورتی که شخص مورد نظر درخواست لایو مشترک شما را پذیرفت صفحه لایو شما به دو بخش تقسیم می شود. تصویر شما در بالای صفحه و تصویر شخص مقابل در پایین صفحه به بینندگان لایو نمایش داده می شود.
 نکته: لازم به ذکر است شخص دعوت شده به لایو هر زمان که بخواهد می تواند از لایو خارج شود. پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را در خصوص ضبط لایو و ارسال آن برای دیگران مطالعه کنید.

آموزش صفر تا صد Live اینستاگرام

چگونه درخواست لایو دونفره را قبول کنیم؟

 • زمانی که میزبان لایو نیستید: اگر شخص میزبان برای شما درخواست لایو ارسال کند اعلان [name]wants you to be in this live video مبنی بر درخواست حضو در لایو دو نفره برای شما ارسال خواهد شد. به منظور تایید درخواست باید گزینه [Go Live With [account name را انتخاب و برای رد کردن آن عبارت Decline را لمس کنید.

🔴⚫ نکته: تایید درخواست حضور در لایو به این مفهوم است که تصویر شما به تمام فالوورهای شخص مقابل نشان داده می شود. شخص میزبان لایو می تواند این لایو را ذخیره کند.

نحوه لایو دو نفره اینستاگرام

 • اگر میزبان لایو هستید: زمانی که شما میزبان لایو هستید و شخصی درخواستی مبنی بر لایو دو نفره داشته باشد اعلانی مبنی بر این مورد برایتان ظاهر خواهد شد که می توانید آن را قبول یا رد کنید. با لمس آیکن دو صورتک لیست درخواست های لایو قابل مشاهده است.

چگونه در لایو دیگران شرکت کنیم؟

اگر شما تماشا کننده لایو هستید می توانید درخواست لایو مشترک برای میزبان لایو ارسال کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:آموزش لایو دو نفره اینستاگرام

 1. اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید.
 2. پس از مشاهده اعلان لایو شخص مورد نظر آن را باز کنید.
 3. در پایین صفحه لایو روی دکمه درخواست لایو مشترک ضربه بزنید.
 4. در این زمان اعلانی برای برگزار کننده لایو ارسال می گردد.
 5. در صورت قبول درخواست لایو دو نفره، صفحه لایو به دو بخش تقسیم می گردد و می توانید لایو مشترک را با هم آغاز کنید.

نکات لایو دو نفره اینستاگرام

 • در حال حاضر امکان لایو مشترک حداکثر بین دو کاربر که در لیست دنبال کنندگان یکدیگر هستند وجود دارد. بنابراین شخصی که برگزار کننده لایو را دنبال نمی کند نمی تواند درخواست لایو مشترک ارسال کند.
 • مهمان لایو هر زمان که بخواهد با لمس آیکن ضربدر می تواند از لایو خارج شود. همچنین اگر میزبان لایو باشید این امکان را دارید شخص مهمان را از لایو خارج کنید، اما مهمان نمی تواند میزبان لایو را از لایو خارج کند.
 • توجه داشته باشید تنها افرادی را می توانید به لایو خود دعوت کنید که در آن لحظه در لیست بینندگان لایو شما باشند.
 • تنها میزبان لایو می تواند مشخص کند که لایو مورد نظر ذخیره شود یا خیر.
 • پذیرفتن درخواست لایو به این مفهوم است که فالوورهای میزبان لایو حتی اگر در لیست فالوورهای شما نباشند می توانند شما را ببینند.
 • میزبان لایو می تواند با لمس آیکن دو صورتک لیست درخواست های لایو را مشاهده کند.
 • در لایو مشترک هر دو طرف می توانند از فیلترهای اینستاگرام استفاده کنند.
 • اعلان لایو مشترک به صورت دو دایره در بخش استوری ها برای فالوورهای هر دو نفر نمایش داده می شود.
 • خصوصی و عمومی بودن پیج میزبان و میهمان تاثیری در لایو مشترک نخواهد گذاشت.
 • در لایو مشترک میزبان لایو در بالای صفحه و مهمان لایو در پایین صفحه لایو قرار می گیرند.
 • در لایو مشترک کامنت های بینندگان در صفحه مهمان شما ظاهر می شوند.
 • در صورت تمایل می توانید درخواست های لایو مشترک را غیر فعال نمایید. برخی می پرسند چرا نمی توانم درخواست لایو دونفره بدهم؟ دقیقا بخاطر اینکه میزبان درخواست لایو دو نفره را غیر فعال کرده است.

چگونه لایو اینستاگرام را دو نفره کنیم

درباره لایو دو نفره اینستاگرام بیشتر بدانید:

 • لایو دو نفره چیست؟
  یکی از قابلیت های فوق العاده اینستاگرام که امکان تعامل با مخاطبین را برای کاربران فراهم می کند. در واقع لایو دو نفره در اینستاگرام یک ابزار بسیار قدرتمند برای کسب و کارها و بازاریابان اینترنتی محسوب می گردد.  لایو دو نفره امکان مصاحبه زنده با افراد دیگر را فراهم می کند. از این طریق شما می توانید به سوالات مخاطبین خود به صورت زنده پاسخ بدهید. بنابراین لایو دو نفری اینستاگرام یک روش در راستای معرفی و توسعه کسب و کار و برندسازی محسوب می گردد.
 • چرا نمیتونم درخواست لایو دونفره بدم؟
  چندین دلیل می تواند وجود داشته باشد:
  نسخه اینستاگرام شما قدیمی است و بروزرسانی نشده
  امکان دارد نسخه جدید اینستاگرام با نسخه اندروید گوشی تلفن همراه شما همخوانی نداشته باشد و گوشی شما این نسخه از اینستاگرام را پشتیبانی نمی کند.
 • چگونه لایو دونفره را فعال کنیم؟
  اگر میزبان لایو هستیم با لمس آیکن صورتک در پایین صفحه لایو از لیست تماشاگران لایو می توانیم یک نفر را به لایو خود دعوت کنیم. اگر تماشا کننده لایو هستیم می توانیم درخواست لایو مشترک را با لمس گزینه در پایین صفحه لایو شخص مورد نظر ارسال کنیم.
 • چرا درخواست لایو نمیاد؟
  – اپلیکیشن اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید.
  – دسترسی اینترنت گوشی تلفنتان را بررسی کنید.
 • چگونه درخواست لایو دونفره را قبول کنیم؟
  پس از مشاهده درخواست لایو به منظور قبول درخواست روی گزینه ADD ضربه بزنید.
 • معنی waved at you در اینستاگرام چیست؟
  زمانی که به لایو شخصی در ایسنتاگرام می پیوندید شخص اعلام می دارد که از حضور شما در لایو آگاه شده و اعلان waved at you در کنار نام شما نمایش داده می شود.

لایو دو نفره اینستاگرام به برندها و کسب و کارها در برقراری ارتباط نزدیک تر با مشتریان کمک بسیار زیادی می کند. لایو اینستاگرام به ویژه لایو مشترک با چاشنی خلاقیت می تواند تاثیر شگفت انگیزی در رونق کسب و کار و فروش محصولات و و خدمات برای بازاریان اینترنتی داشته باشد. در این مطلب به آموزش لایو دو نفره در اینستاگرام پرداختیم بنابراین هر کس می تواند متناسب با نوع کسب و کار خود از این قابلیت بهره مند شود. اگر در رابطه با این ویژگی جدید اینستاگرام سوالی دارید در بخش دیدگاه ها ثبت کنید.

راضیه حلاج

راضیه چندین سال است که به محتواسازی علاقمند شده و به صورت حرفه ای در زمینه تولید محتوا در حال فعالیت است. او تجربیات خوبی در حوزه گرافیک نیز دارد و روز به روز در تلاش است تا سطح علمی خود را ارتقاء دهد.

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

 1. با سلام. عالی واقعا عالی. خیلی خوب توضیح میدید. همیشه دوست داشتم موقع اموزش هیچ سوالی دیگری در مورد موضوع بحث تو ذهنم ایجاد نشه. واقعا شما این کار را خیلی خوب انجام میدید. موفق و سالم باشید.

  1. سلام و احترام؛
   بسیار عالی واقعا خوشحال میشیم که مقالاتمون مورد پسند قرار بگیره و کاربردی باشه. ممنون از شما که با انرژی های مثبتتون ما رو در ادامه این مسیر یاری میکنید.

 2. سلام.من ی پیج کسب و کار زدم و هرکاری میکنم نمیتونم با کسی لایو دونفره داشته باشم.تمام مواردی هم که شما گفتید رعایت کردم

 3. سلام. ببخشید من پیجم خصوصیه و به عنوان میهمان در پیج دیگر درخواست میدم. نمیدونم پیج میزبان خصوصی هست یانه. اینکه فالورهای میزبان لایو رو ببینن مهم نیست، چون تصویرمو پوشوندم و صدای منو نمیشناسن و صرفا خواستم در لایو میزبان، نظر و شعری بیان کنم. اما نمیخوام فالورهای خودم اون لایو رو ببینن. این امکان وجود داره؟!

 4. من صفحم خصوصه. ولی لایو میگیرم اون ایکون دوتا سر رو ندارم. اپدیت هم هستم. داستا چیه؟؟

 5. چرا موقع لایو دونفره نمیشه چه بعنوان مهمان چه بعنوان میزبان دونفره لایو بزارم وقتی دعوت و قبول میکنم لایو استپ میکته و کلا خارج میشه از برنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا