شبکه های اجتماعی

آموزش پیدا کردن مخاطب در اسکایپ

پس از نصب یک نرم افزار پیامرسان مهمترین کار افزودن مخاطبین است. چرا که هدف اصلی نصب پیامرسان ها برای کاربران سهولت در انتقال پیام با مخاطبان، دوستان و همکاران است. پیامرسان ها علاوه بر قابلیت ها و رابط کاربری جذاب نقش مهمی در کاهش هزینه های ارتباطی برای کاربران دارند. یکی از این پیامرسان ها اسکایپ است. در مقاله ثبت نام و ساخت اکانت در اسکایپ نحوه ایجاد یک حساب کاربری در اسکایپ را آموزش دادیم. در این مقاله از میزبان فا مگ در مورد پیدا کردن مخاطب در اسکایپ و نحوه افزودن مخاطبین اسکایپ مطالبی را ارائه خواهیم کرد. در پایان مقاله هم طریقه حذف مخاطب در اسکایپ را آمی آموزید.

در این آموزش مدیریت لیست مخاطبین اسکایپ مباحث زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

لیست مخاطبین اسکایپ

امروزه استفاده از پیامرسان ها به عنوان یک بخش غیرقابل انکار در زندگی ما محسوب می شود. عمده هدف کاربران از نصب و استفاده از پیامرسان ها کاهش هزینه های ارتباطی در کنار تجربه جدید استفاده از قابلیت های آن است. شما با استفاده از پیامرسان ها می توانید به صورت نامحدود پیام ارسال کنید، تماس صوتی و تصویری بگیرید و تعاملات خود را دنبال کنید. همه این قابلیت ها فقط نیاز به اینترنت دارند. به عبارت دیگر صرفا با استفاده از یک بسته اینترنتی می توانید تعداد زیادی پیام تماس صوتی و تماس های تصویری برقرار کنید. علاوه بر این امروزه پیامرسان هایی مانند اسکایپ اینستاگرام تلگرام واتساپ و… به عنوان یک منبع خبری، سرگرمی، آموزشی و حتی تجاری هم محسوب می شوند و کاربران با استفاده از گروه ها، کانال ها پیج ها و… از این پیامرسان ها به عنوان یک منبع بی پایان اطلاعات استفاده می کنند.

از آنجایی که برای ارتباط با دوستان خود حتما باید آنها را به پیامرسان خود اضافه کرد در این مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد که چگونه می توان در اسکایپ مخاطبین و دوستان خود را اضافه کنیم؟ پیدا کردن مخاطب در اسکایپ به چه روش هایی امکان پذیر است؟ چگونه می توان مخاطب جدید در اسکایپ اضافه کرد؟ سه روش برای افزودن مخاطب در اسکایپ وجود دارد:

 • افزودن مخاطب در اسکایپ با روش همگام سازی مخاطبین دستگاه (فقط مختص گوشی های تلفن همراه)
 • افزودن مخاطب در اسکایپ با استفاده از نوار جستجو
 • لینک دعوت اسکایپ
تمام روش های ارائه شده هم در نرم افزار نسخه ویندوز و هم در نرم افزار نسخه اندرویدی اسکایپ به یک صورت است.

چرا مخاطبین در اسکایپ نمیاد؟

روش اول برای پیدا کردن مخاطب در اسکایپ که بهترین و راحت ترین روش یافتن مخاطبان هم هست استفاده از قابلیت یکپارچه سازی synchronization می باشد. چرا که به صورت خودکار تنها زمانی مخاطبین شما در لیست نمایش داده می شوند که از طریق تلفن همراه ثبتنام کرده باشید. اگر بنابه هر دلیلی مخاطبین اسکایپی خود را مشاهده نمی کنید به راحتی می توانید نسخه اندروید اسکایپ را اجرا نموده و مخاطبین را سینک نمایید. قابلیت یکپارچه سازی به معنای این است که نرم افزار به صورت خودکار حساب های کاربری اسکایپ مخاطبان موجود در دفترچه تلفن شما را نمایان می کند. البته اغلب نرم افزارها برای این کار از کاربر مجوز می خواهند. معمولا پس از نصب، مجوز دسترسی به مخاطبین، گالری فایل ها و… از کاربر خواسته می شود. پس از دسترسی دادن کاربر به لیست مخاطبان موجود در دفتر چه تلفن اسکایپ مخاطبان را یکپارچه سازی می کنند. از طریق ایمیل (گوگل و یاهو) هم می توان فرآیند یکپارچه سازی برای پیدا کردن مخاطب در اسکایپ را انجام داد.

1- یافتن دوست در اسکایپ

نکته مهم این است که ابتدا می بایست ازطریق اسکایپ اندروید یا آیفون مخاطبین خود را در نرم افزار سینک نمایید سپس تمام این مخاطبین در سایر پلتفرم های اسکایپ از جمله اسکایپ نسخه ویندوز نمایش داده خواهد شد.

 1. برای افزودن مخاطب در اسکایپ کافی است که وارد محیط کاربری نرم افزار در نسخه اندروید شوید. روی نماد پروفایل خود در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
  نحوه دعوت در اسکایپ
 2. در منوی ظاهر شده قسمت تنظیمات/ setting را انتخاب کنید.
  چرا مخاطبین در اسکایپ نمیاد
 3. در این مرحله باید Contacts را انتخاب کنید تا فهرست مربوط به مخاطبان نمایان شود.
  حذف مخاطب در اسکایپ
 4. حالا برای افزودن مخاطب در اسکایپ باید در اولین گزینه کلید کشویی Sync your contact را به سمت راست بکشید تا فعال شود. به صورت خودکار با توجه به شماره تلفن هایی که در گوشی خود دارید دوستان شما به لیست مخاطبین اسکایپ اضافه خواهند شد.
  نحوه حذف مخاطب در اسکایپ

این روش پیدا کردن مخاطب در اسکایپ برای زمانی که از نسخه موبایل اسکایپ استفاده می کنید و یا با شماره تلفن در اسکایپ نام نویسی کرده اید بسیار مناسب است. اما اگر از طریق نسخه ویندوزی اسکایپ از این نرم افزار استفاده می کنید بهتر است روش دوم را امتحان کنید.

2- افزودن مخاطب در اسکایپ

روش دیگر این است که به صورت دستی و با وارد کردن اطلاعات مخاطب در نوار جستجو (کادر مشخص شده در تصویر زیر) اکانت اسکایپی شخص مورد نظر خود را پیدا کنید.

پیدا کردن مخاطب جدید در اسکایپ

شما می توانید با استفاده از شماره تلفن، ایمیل، نام نمایشی و ID اسکایپ (Skype Name) مخاطب خود را پیدا کنید. در آموزش بازیابی نام کاربری فراموش شده در اسکایپ در مورد کد یا ID اسکایپ توضیح دادیم. پس از آن لیستی از کاربران اسکایپ با مشخصات مشابه روی صفحه نمایان می شود. کافی است مخاطب خود را انتخاب و چت را آغاز کنید. در این صورت مخاطب شما به لیست اسکایپ اضافه خواهد شد. خب برای افزودن مخاطب در اسکایپ مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا گزینه Contacts در منوی اصلی را انتخاب کنبد.
  لیست مخاطبین اسکایپ
 2. با انتخاب گزینه New Contact نیز می توانید مخاطب مورد نظرتان را به صورت دستی به لیست مخاطبین اسکایپ اضافه کنید. جالب است بدانید هر زمان که مایل بودید می توانید در خصوص حذف مخاطب در اسکایپ اقدام نمایید. در ادامه مقاله طریقه حذف مخاطب در اسکایپ را تشریح خواهیم کرد.

یافتن مخاطبین در اسکایپ

باز هم با استفاده از ایمیل، شماره تلفن، ID اسکایپ و یا نام نمایشی می توانید فرآیند افزودن مخاطب در اسکایپ
را دنبال کنید.اضافه کردن مخاطبان به اسکایپ

ممکن است مخاطب شما اصلا حساب کاربری اسکایپ نداشته باشد. در چنین حالتی می توانید روش سوم را امتحان کنید.

3- نحوه دعوت در اسکایپ

جالب ترین ویژگی اسکایپ که آن را از دیگر رقبای خود متمایز می کند سازگاری کامل با پلت فرم های مختلف است. به راحتی می توانید در هر پلتفرمی از این نرم افزار استفاده کنید. جالب است بدانید که حتی اگر مخاطب شما حساب کاربری اسکایپ هم نداشته باشد می توانید با ارسال یک لینک دعوت به اسکایپ وی را به استفاده از اسکایپ ترغیب کنید. مخاطب شما با استفاده از این لینک می تواند در این نرم افزار حتی از طریق نسخه وب ثبت نام و از آن استفاده کند.

 1. در این روش با ارسال یک لینک دعوت به مخاطب خود او را به اسکایپ دعوت می کنید. به این شکل که مطابق روش قبل تا مرحله اضافه کردن کاربر جدید پیش می روید. سپس گزینه Invite to Skype را انتخاب کنید.ارسال لینک دعوت برای اضافه کردن افراد به اسکایپ
 2. در اینجا باید لینکی که اسکایپ ساخته است کپی کنید. کافی است روی آن کلیک کنید. سپس این لینک را از طریق هر ابزار ارتباطی که در دسترس دارید (از SMS گرفته تا چت در دیگر پیامرسان ها ایمیل شبکه های اجتماعی و…) برای مخاطب خود ارسال کنید.اضافه کردن مخاطبان به اسکایپ
 3. مثلا تصویر زیر لینک دعوتی است که به یک کاربر در پیامرسان تلگرام ارسال شده. مخاطب می تواند به راحتی با کلیک یا لمس این لینک وارد صفحه اصلی دانلود و نصب اسکایپ شود و پس از آن شما می توانید با وی ارتباط اسکایپی خود را برقرار کنید.
  لینک دعوت به اسکایپ

نحوه حذف مخاطب در اسکایپ

ممکن است در حین کار با این پیامرسان نیاز به حذف مخاطب در اسکایپ داشته باشید. فرقی نمی کند که به چه طریقی افراد مد نظر به لیست مخاطبان شما اضافه شده اند. حذف مخاطب در اسکایپ طی مراحل زیر صورت می پذیرد:

 1. برای حذف مخاطب در اسکایپ کافی است در محیط اصلی نرم افزار روی قسمت Contact کلیک کرده تا لیست مخاطبان در پنل سمت چپ ظاهر شود. سپس روی نام مخاطبی که قصد حذف او را دارید کلیک راست کرده و گزینه Delete contact را انتخاب کنید.خذف مخاطب از اسکایپ
 2. در مرحله بعد تایید کنید که می خواهید این مخاطب از لیست مخاطبان شما حذف شود. با این کار روند حذف مخاطب در اسکایپ به پایان می رسد.
  نخوه حذف مخاطب از مخاطبان

در این مقاله از میزبان فا مگ یکی از اصلی ترین مراحل پس از نصب و راه اندازی اسکایپ یعنی پیدا کردن مخاطب در اسکایپ را تشریح کردیم و 3 روش افزودن مخاطب در اسکایپ را به شکل تصویری آموزش دادیم. استفاده کردن از اسکایپ و نرم افزارهایی که بر پایه VoIP امکان برقراری تماس صوتی و تصویری را فراهم می کنند به طرز قابل توجهی می تواند در هزینه های کاربران صرفه جویی کند. شما نیز تجربیات خود را از کار با اسکایپ و نحوه افزودن مخاطب در اسکایپ در پایین همین مقاله در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

آموزش رایگان اسکایپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا