شبکه های اجتماعی

تغییر محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در اندروید

تلگرام یکی از برنامه های فعال در حوزه رسانه های اجتماعی است که کاربران زیادی در سرتاسر جهان از آن استفاده می کنند. اما موضوعی که همواره توسط کاربران این برنامه مورد سوال قرار می گیرد این است که فایل های تلگرام کجا ذخیره می شوند؟ اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که به دنبال پیدا کردن محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در گوشی های تلفن همراه اندرویدی هستید تا انتهای این مقاله از میزبان فا مگ با ما همراه باشید. چرا که قصد داریم در این مقاله محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام را معرفی کرده و در نهایت به شما بگوییم که چگونه می توانید در راستای تغییر محل ذخیره فایل های تلگرام به مسیر مورد نظر خود گام بردارید.

پیدا کردن محل ذخیره فایل های تلگرام در اندروید

به طور معمول بعد از نصب هر برنامه جدید روی گوشی تلفن همراه اندروید، پوشه ای به نام آن برنامه روی تلفن همراه ایجاد می شود و شما می توانید فایل های داخل آن را از طریق این پوشه مدیریت نمایید. در برنامه ای مانند تلگرام محتوایی که دانلود می کنید را می توانید در پوشه ای که به نام Telegram ایجاد شده، مشاهده نمایید که در ادامه نحوه دسترسی پیدا کردن به این پوشه را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد. اگر تمایل دارید بدانید تاکنون چه فایل هایی به واسطه تلگرام در تلفن همراه شما ذخیره شده می بایست مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام از فرآیند پیدا کردن محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در اندروید شما باید به برنامه مدیریت فایل گوشی یا My Files فعال روی گوشی تلفن همراه اندرویدی خود مراجعه کنید.
  محل ذخیره فایلهای دانلود شده در اندروید
 2. سپس بسته به این که تلگرام خود را روی کارت حافظه داخلی نصب کرده اید یا بر روی مموری کارت باید حافظه مورد نظر را انتخاب کنید.محل ذخیره فایل های تلگرام در اندروید
 3. حال در میان پوشه هایی که نمایش داده می شود باید پوشه ای تحت عنوان Telegram را بیابید و آن را باز کنید.
  پیدا کردن محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در اندروید
 4. به صورت معمول 4 پوشه درون پوشه تلگرام موجود است که تمامی محتوای دانلود شده در تلگرام شما را در بر می گیرند. این 4 پوشه عبارتند از:
  • Telegram Audio: صداهای ضبط شده و آهنگ ها
  • Telegram Documents: داکیومنت و اسنادی مثل فایل های pdf و…
  • Telegram Video: ویدیوهای تلگرام
  • Telegram Images:تصاویر تلگرام
  پیدا کردن فایل های تلگرام روی گوشی

بدین ترتیب شما به راحتی محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام را پیدا کرده و می توانید با توجه به نوع فایل مورد نظر به یکی از 4 پوشه که توضیح داده شد، مراجعه نمایید.

ذخیره فایل های تلگرام روی گوشی

برنامه تلگرام قابلیتی ارائه کرده  که به کمک آن کاربران به راحتی می توانند هر یک از فایل های موجود در تلگرام خود را دانلود کرده و آن را در پوشه دانلود شده های گوشی تلفن همراه خود ذخیره کنند. بدین ترتیب نیاز به مراجعه به پوشه Telegram نیست و شما می توانید فایل مورد نظر خود را به سرعت بیابید و هر تغییری که تمایل دارید را در آن ایجاد کنید. به منظور ذخیره فایل های تلگرام در پوشه دانلود شده ها شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام شما باید سه نقطه قرار گرفته روی فایل مورد نظر را خودرا انتخاب کنید.محل ذخیره فایل های تلگرام در اندروید
 2. سپس از میان گزینه هایی که به شما نمایش داده می شود گزینه Save to downloads را لمس نمایید.تغییر محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام در اندروید
 3. بدین ترتیب فایل مورد نظر در پوشه دانلودها ذخیره می شود و شما می توانید آن فایل را از طریق برنامه مدیریت پوشه ها و یا پوشه Downloads موجود در آن مشاهده و دانلود نمایید.

در نظر داشته باشید که امکان ذخیره فایل های تلگرام در گالری نیز برای شما فراهم می باشد. برای این کار تنها کافی است به جای گزینه Save to downloads گزینه Save to gallery را لمس نمایید تا فایل مورد نظر در گالری شما ذخیره شود.

در نتیجه شما می توانید با استفاده از روش های عنوان شده به راحتی محل ذخیره فایل های دانلود شده در اندروید را از سمت برنامه تلگرام بررسی کنید و تغییرات لازم را روی آن ها انجام دهید یا اینکه آنها را در گالری خود ذخیره کرده و از این طریق مدیریت نمایید.

حل مشکل ذخیره نشدن فایل های تلگرام در گالری اندروید

اخیرا گزارشات متعددی مبنی بر ذخیره نشدن فایل های تلگرامی در گالری اندروید مشاهده می شود. در صورتی که شما نیز با این مشکل مواجه شده اید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 1. ابتدا کش برنامه تلگرام را حذف نمایید.
  سپس در تلفن همراه، انگشت خود را برای لحظاتی روی برنامه تلگرام نگه دارید و در کادر باز شده گزینه app info را لمس نمایید.
 2. در صفحه باز شده گزینه permissions را انتخاب کنید.
 3. مجوزهای دسترسی را از این بخش اعطا نمایید. بدین منظور بررسی نمایید گزینه photo و storage حتما در حالت فعال قرار داشته باشد.

تغییر محل ذخیره دانلودها در تلگرام

خوشبختانه تغییر دادن محل دانلود محتوای تلگرام هم به سادگی پیدا کردن محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام می باشد اما باید در نظر داشته شما برای ذخیره فایل های تلگرامی تنها دو انتخاب دارید در واقع می توانید فایل ها را روی حافظه داخلی تلفن همراه یا کارت حافظه ذخیره کنید. به همین منظور شما باید:

 1. در ابتدا برنامه تلگرام نصب شده روی گوشی تلفن همراه اندروید خود را باز کرده و به قسمت تنظیمات یا Settings بروید.
 2. سپس از منو های مشخص شده، گزینه Data and Storage را انتخاب نمایید.تغییر محل دانلودها تلگرام
 3. در گام بعدی باید از میان منوهای موجود،گزینه Storage path را انتخاب نمایید. تغییر محل دانلودها تلگرام
 4. با انتخاب Storage Path دو گزینه جدید به شما نمایش داده می شود که با استفاده از آنها می توانید انتخاب کنید فایل های دانلود شده تلگرام روی حافظه داخلی تلفن همراه یا کارت حافظه ذخیره شود. تنها کافی است مسیر مورد نظر را انتخاب کرده و ازت بخش تنطیمات خارج شوید.تغییر محل دانلودها تلگرام

در نتیجه به سادگی می توانید در راستای تغییر محل ذخیره دانلودها در تلگرام گام بردارید و تعیین کنید که محتوای دانلود شده در تلگرام در چه بخشی ذخیره شود.

حتما می دانید که محل ذخیره فایل های دانلود شده در برنامه های مختلف قابل تغییر است در همین راستا باید در نظر داشته باشید امکان تغییر محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام میسر می باشد. در همین راستا تنها کافیست به بخش تنظیمات این پیامرسان مراجعه نموده و پیکربندی دلخواه خود را اعمال کنید. در این مقاله از میزبان فا مگ به چگونگی تغییر محل ذخیره به کارت حافظه و حافظه داخلی تلفن همراه پرداختیم. در صورتی که در خصوص این آموزش ابهام یا مشکلی وجود داشت، سوال خود را از طریق بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا در اولین فرصت به آن پاسخ دهیم. 😍

آموزش رایگان شبکه های اجتماعی

داوود صادقی

داوود سال هاست که به تکنولوژی علاقه مند شده و به فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز روی آورده، او سابقه خوبی در زمینه بلاگری در اینستاگرام دارد.

نوشته های مشابه

‫169 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر
  من هم تو تلگرام اصلی، توی گوشیم رفتم چک کردم هم تلگرام غیررسمی ؛ولی اون تغییر مسیر ذخیره سازی فایل ها نبود🤦‍♀️ و فقط تو قسمت داده‌ها و حافظه، دوتا گزینه بود و گزینه سوم نداشت😶

  1. سلام و احترام؛
   به نظر میرسه در آپدیت جدید تلگرام چنین قابلیتی دیگر در دسترس نیست باید منتظر اپدیت های بعدی باشیم و ببینیم چه امکان جدیدی جایگزین خواهد شد اما در نسخه تلگرام دستکتاپ همچنان امکان تعیین محل ذخیره سازی فایل ها میسر است.

 2. سلام وقت بخیر
  من هم تو تلگرام اصلی، توی گوشیم رفتم چک کردم هم تلگرام غیررسمی ؛ولی اون تغییر مسیر ذخیره سازی فایل ها نبود🤦‍♀️ و فقط تو قسمت داده‌ها و حافظه، دوتا گزینه بود و گزینه سوم نداشت😶

  1. سلام من تلگرام رو نصب کردم ولی فایل هایی که دانلود میکنم نمیدونم کجا میرن حتی پوشه تلگرام توی فایل منیجرم نمیاد بخاطر همین یه فایل منیجر دیگه نصب کردم

    1. سلام و احترام دوست عزیز؛
     سپاس از اینکه ما را در توسعه و بهبود مقالات یاری می دهید. تجربه شما بعد از تست و بررسی در مقاله تحت عنوان تجربیات کاربران درج خواهد شد. سپاس از لطف و محبتی که به مجموعه میزبانفا و کاربران دارید. 🌼

     1. سلام ،نیازی به هیچ فایل منیجر دیگه ای نیستش،برید داخل فایل منیجر خود گوشی قسمت android-dataبهتون میگه view in fileبزنید برسید داخل بعد دوباره پوشه ها میان اونوقت دسترسی دارید بزنید android_data_org.telegramبا کمی صبر همه پوشه ها میاد موفق باشید

    2. داخل این برنامه تو کدوم پوشه ذخیره میشه فایلهای تلگرام؟

   1. سلام تلگرام توی آپدیت جدیدش به دلیل امنیت های اندروید مجبور شده که فایل هارو توی پوشه اندروید بخش دیتا انتقال بده اگه اندروید 10به بالا هستین نمیتونین دسترسی داشته باشید به این فایل، پدر مارو در آورد این اندروید و گوگل 🤦

    1. یعنی هیچ راهی نیست ؟؟؟
     منم همین مشکلو دارم گوشیم سامسونگ A12 اندروید 11 هست

     1. من با پی سی رفتم اورد
      برو اندروید دیتا تلگرام مسیج

   2. سلام
    واسه من چیزی ذخیره نمیشه تو پوشه خود تلگرام و هرچی دانلود میکنم ۳ یا ۴ ساعت بعدش پاک میشه خود به خود
    چیکار کنم که مثل قبل تو پوشه تلگرام ذخیره بشه؟

    1. سلام دوست عزیز
     در قسمت داده ها و ذخیره سازی ، قسمت میزان استفاده از حافظه، تیک های حذف خودکار رسانه ذخیره شده را برداشته تا هیچ فایلی حذف نشود
     موفق باشیذ

   3. سلام در فایل android/obb/.com.telegram میاد . ی همچینی چیزی هستی

   1. با سلام دوست عزیز
    این مورد به دلیل ناسازگاری میان نسخه جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید اتفاق افتاده است. شما می توانید برنامه های فایل منجیر دیگر گوشی را امتحان کرده یا اینکه منتظر رفع این مشکل در آپدیت های جدید تلگرام بمانید.
    موفق و پیروز باشید

    1. سلام داخل خود فایل منیجیر گوشی سامسونگ هم فایل های تلگرام پیدا نمیشه.

 3. سلام وقت به خیر. من مسیر ذخیره تلگرام رو به کارت حافظه تغیر دادم. و خداروشکر کلی فضای داخلی گوشیم آزاد شد. فقط مشکلی که هست اینه تمام فایلهای صوتی ام که در تلگرام دانلود میکنم وارد موزیک میشه. ممنون میشم راهنماییم کنید که دیگه موزیک نره چون بیشترشون صحبتهای دوره های مختلف هستن. ممنونم

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه راهکاری برای این مورد ارائه نشده است. در نهایت تنها می توانید یک پلی لیست مجزا ایجاد کرده و آهنگ ها یا ویس های خود را درون آن قرار دهید.
   موفق و پیروز باشید

 4. متعصفانه این گزینه تو تلگرام من موجود نیست میشه راهنمایی کنید چه باید بکنم . ممنون

  1. با سلام دوست عزیز
   نمایش این گزینه به این موضوع وابسته است که شما یک کارت حافظه خارجی نیز روی گوشی تلفن همراه خود داشته باشید. در غیر این صورت به صورت پیش فرض محل ذخیره سازی فایل های تلگرامتان همان گوشی تلفن همراهتان خواهد بود.
   موفق و پیروز باشید

  2. سلام
   چند وقته داخل پوشه تلگرامم فایلی ذخیره نمی شه!
   حذف نصب کردم فایده نداشت
   ممنون میشم کمکم کنید

   1. با سلام دوست عزیز
    این مورد به دلیل ناسازگاری میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید رخ داده است و یک باگ برای آپدیت جدید به شمار می رود. پیشنهاد می کنم برنامه های فایل منیجر دیگر را نیز امتحان کنید شاید این مورد در برنامه دیگری غیر از فایل منیجر اصلی گوشی رخ ندهد.
    موفق و پیروز باشید

    1. سلام دوستان
     من هم همین مشکل رو داشتم، برنامه فایل منیجر جدید زیر رو نصب کردم و داخل پوشه android/data/org.telegram
     فایل ها همگی اونجا هستن

   2. سلام
    برید مسیر کارت حافظه،دیتا و بعد تلگرام
    جدیدا میرن اونجا

  3. سلام پوشه تلگرام من در مدیریت فایل کلا ناپدید شده دلیلش چیه و از کجا میتونم به پوشه تلگرامم دسترسی داشته باشم

   1. با سلام دوست عزیز
    متاسفانه آپدیت جدید تلگرام با برخی از نسخه های اندروید سازگاری ندارد و به همین دلیل پوشه تلگرام نمایش داده نمی شود. پیشنهاد می کنم برنامه های فایل منیجر دیگر را از پلی استور دانلود کرده و امتحان نمایید.
    موفق و پیروز باشید

    1. منم این مشکل رو دارم لطفا راهنمایی کنید چطور حلش کنم
     ممنونم

 5. سلام نسخه این ماه تلگرام تغییر کرده و اصلا اندروید ۱۰ نمیتونه وارد بشه!!!
  لطفا درمورد ذخیره فیلم و عکس بیشتر توضیح بدین. این پست دیگه کارایی نداره در ایران.

  1. سلام و احترام؛
   بله حتما در مقالات بعدی به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

 6. سلام..
  من تا دیروز هرچی داخل تلگرام باز میکردم داخل فایل های شخصی ذخیره میشد حالا اصلا پوشه تلگرام نیست و هرچی ذخیره میکنم داخل فایل های شخصی نیست.
  میدونین مشکل از چیه. ؟؟؟

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه در آپدیت جدید تلگرام فایل های دانلود شده در تلگرام در مسیر storage/Android/data/org.telegram.messenger/cache ذخیره می شوند که این مسیر در برخی از نسخه های اندروید و برنامه های فایل منیجر به صورت خالی نمایش داده می شود یا مخفی است و متاسفانه راهکاری برای حل این مشکل توسط این تیم ارائه نشده است. تنها راهکاری که می توان ارائه داد این است که تا زمان رفع مشکل پیش آمده برنامه های فایل منیجر دیگری را نیز از طریق پلی استور خود دانلود کرده و عملکرد آنها را نیز بررسی نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 7. سلام تلگرام من اکی بود و مشکلی نداشت الان دوروزه ک عکس و فیلم هایی که توتلگرام دان میکنم توی فایل شخصی ذخیره نمیشن،کارت حافظه هم رو گوشی نیس،

  1. با سلام دوست عزیز
   این مورد به دلیل ناسازگاری پیش آمده بین آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید است. تنها راهکاری که می توان ارائه داد این است که از برنامه های فایل منیجر جانبی دیگر نیز استفاده کنید.
   موفق و پیروز باشید

   1. سلام دوستان
    من هم همین مشکل رو داشتم، یک برنامه فایل منیجر جدید زیر رو نصب کردم
    فایل ها همگی اونجا هستن

    1. سلام داداش شرمنده میشه بگی چ فایل منیجریو دان کردی ک درس شد؟ خیلی لازم دارم

    1. سلام و احترام دوست عزیز؛
     در مقاله راهکار جدیدی برای حل مشکل ذخیره نشدن فایل های تلگرام در گالری اندروید ارائه شده است لطفا بررسی نمایید.

     1. منم دقیقا همین مشکل رو دارم نمیدونم چیکارکنم

 8. سلام
  من پوشه تلگرام رو فایل منیجر اشتباهی پاک کردم
  حالا دوباره تلگرام نصب کردم
  اصلا اون پوشه نیست دیگه
  می‌خوام بدونم کجا ذخیره میشه
  آخه قبلاً ذخیره میشد تو همون پوشه

  1. سلام دوست عزیز یه عکس دانلود کنید بعد بع گالریتون برید و از قسمت گزینه های اون عکس روی جزئیات یا Details بزنید و لوکیشن دقیق اون رو مشاهده کنید.

   1. سلام من پوشهرو حذف کردم حتی عکسم دانلود میکنم ب گالری نمیاد

    1. با سلام دوست عزیز
     توجه داشته باشید که عکس هایی که دانلود می کنید اگر با استفاده از گزینه save to downloads دانلود می شوند، در پوشه دانلودهای گالری قابل مشاهده است و باید به این پوشه مراجعه نمایید.
     موفق و پیروز باشید

 9. عکس رو دانلود کردم
  بعد سیو تو گالری زدم
  قبلاً این جوری نبود من عکس دانلود میکردم
  می‌رفت تو پوشه telegram pictures
  ولی الان دیگه اون پوشه نیست
  احتمال داره تو آپدیت جدید این طوری باشه که ذخیره نشه کلا؟

  1. با سلام دوست عزیز
   بله این مورد به دلیل ناسازگاری میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید رخ داده است.
   موفق و پیروز باشید

   1. چجوری میشه پاکشون کرد تو این منیجر جدید چون هر چی حذف میکنم پاک نمیشه یا جزینه حذف کلا نیست

    1. سلام و احترام دوست عزیز؛
     بخشی تحت عنوان حل مشکل عدم ذخیره فایل های تلگرام در گالری اندروید به مقاله اضافه شد لطفا مطالعه نمایید.

 10. سلام من دوروزه تلگرامم هرچی دان میکنم توش نمیدونم میرن کجا:/
  ن تو گالری سیو میشن
  ن تو فایلای داخلی
  میرم تو پوشه هاش همه خالیه
  چیکار کنم؟

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه به دلیل وجود ناسازگاری میان نسخه جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید این مورد اتفاق افتاده است. شما می توانید به صورت موقت برنامه های فایل منیجر دیگر را نیز امتحان کنید.
   موفق و پیروز باشید

 11. و یه چیز دیگه
  عکس سیو میکنم ب عنوان پوشه picture سیو میشه
  فیلم سیو میکنم هیچی نمیاد تو گالری
  دوروزی هست این شده

 12. سلام من وقتی دانلود میکنم چه عکس چه فیلم چه داکیومنت و … از تلگرام، تو قسمت Telgram doc یا Telegram image یا Telegram video چیزی ذخیره نمیشه!!! چیکار باید کنم که تو همین قسمت دانلودها نمایش داده بشه نمیخوام سیو تو دانلود یا سیو تو گالری رو بزنم میخوام تو پوشه خود تلگرام بیان ممنون

 13. سلام
  من این کار رو کردم نشد؟چی جوری اون فایل تلگرام برگرده
  که داخلش عکس و فیلم و گیف و….بود

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه فعلا اقدامی را برای رفع این مشکل داشت. تنها راهکار این است که برنامه های فایل منیجر دیگر را نیز امتحان کنید.
   موفق و پیروز باشید

 14. سلام وقتتون بخیر، با آپدیت جدید تلگرام کلا قسمت فایلهای ذخیره تلگرام خالی هستش و من نمیتونم پیدا کنم کجا ذخیره میشن
  لطفاً راهنمایی کنین، ممنون میشم.

  1. با سلام سحر عزیز
   پوشه تلگرام را همچنان می توانید با برنامه فایل منیجر خود مشاهده نمایید. شاید تنظیمات برنامه فایل منیجر شما به شکلی باشد که یکسری از پوشه ها مخفی شده باشد. پیشنهاد می کنم این مورد را حتما بررسی نمایید.
   موفق و پیروز باشید

   1. نه اینطور نیست ، این آپدیت جدید ، به اندروید ۱۰ نمیخوره ، ربطی هم به مخفی شدن نداره…
    یا باید گوشی هامون آپدیت بده یا تلگرام…

    1. با سلام دوست عزیز
     ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک گذاشته اید. حتما مورد عنوان شده را بررسی خواهیم کرد. اما به نظر نگرانی در این باره وجود نخواهد داشت چرا که اگر چنین مشکلی نیز وجود داشته باشد قطعا توسط تلگرام بررسی و باگ های پیش آمده مرتفع می شود.
     موفق و پیروز باشید

  2. سلام من وقتی دانلود میکنم چه عکس چه فیلم چه داکیومنت و … از تلگرام، تو قسمت Telgram doc یا Telegram image یا Telegram video چیزی ذخیره نمیشه!!! چیکار باید کنم که تو همین قسمت دانلودها نمایش داده بشه نمیخوام سیو تو دانلود یا سیو تو گالری رو بزنم میخوام تو پوشه خود تلگرام بیان.
   تلگرام رو هم حذف و نصب کردم و حتی فایلهای تلگرام رو حذف کردم دیگه برنگشت

   1. با سلام دوست عزیز
    در حال حاضر میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید ناسازگاری وجود دارد و به همین دلیل پوشه تلگرام در فایل منیجر نمایش داده نمی شود. شما می توانید منتظر بمانید تا این مورد برطرف شده یا اینکه برنامه هیا فایل منیجر دیگر را امتحان کنید. شاید در یک برنامه دیگر این مورد اتفاق نیافتد.
    موفق و پیروز باشید

 15. سلام.
  ببخشید من یه روزی هست که هرچی از تلگرام دانلود میکنم نمیره توی فایل های ذخیره،،
  تنظیمات رو چک کردم محل ذخیره روی فایل های ذخیره ایی بود ن روی رم پس قطعا باید ذخیره شه ولی نمیشه.
  چکار کنم؟؟؟
  اگر برنامه هایی که اخیرا استفاده کردم رو هم پاک کنم،اگر تلگرام داخلشون باشه و چیزی دانلودکرده باشم کاملا پاک میشه و دوباره باید دانلودش کنم😑😑😑😑

  1. با سلام مرضیه عزیز
   متاسفانه این یک باگ از سمت تلگرام است و به دلیل ناسازگاری میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید رخ داده است و فعلا راهکاری برای آن وجود ندارد. تنها می توانم پیشنهاد کنم فایل منیجرهای دیگر را نیز امتحان کنید.
   موفق و پیروز باشید

   1. سلام خسته نباشید
    متاسفانه بنده از هر فایل منیجری رو دانلود کردم پاسخگو نبود و فایلا رو برام نی اورد
    شما فایل منیجر خوبی سراغ دارید؟

    1. با سلام دوست عزیز
     متاسفانه فایل منیجرهای مختلف امتحان نشده است و از عملکرد آنها مطمئن نیستم. اما شما می توانید در میان نظرات این مقاله نام فایل منیجرهای مناسب را مشاهده نمایید.
     موفق و پیروز باشید

 16. سلام من از وقتی تلگراممو اپدیت کردم،دیگه پوشه ای به اسم تلگرام در فایلام وجود نداره و اصلا ویس ها ویدئو ها داکیومنتام توی اپ فایلام نمیاد.نمیخوام سیو تو گالری و اینا کنم.چون قبلا به صورت خودکار اینا میومد الان نمیاد.گوشیمم ریست فکتوری کردم مشکلی نداره.مشکل از کجاست الان؟؟؟هرجا هم میگردم چیزی از تلگرام آدیو و داکیونت و اینا پیدا نمی کنم،اصلا پوشه تلگرامی وجود نداره تو حافظه داخلیم

  1. با سلام ترانه عزیز
   این مورد به دلیل ناسازگاری میان نسخه جدید تلگرام و برخی از ورژن های اندروید رخ داده است و در برخی از فایل منیجرها فایل های تلگرام نمایش داده نمی شود.
   موفق و پیروز باشید

   1. سلام
    من اهنگ هایی ک توو تلگرام دانلود میکنم قبلا تو مدیریت فایل پوشه Telegram Documents می اومد میشد انتقال بدم ب پوشه music اما الان نمیاد دانلود شده س و نمیاد مشکل کجاست!؟؟!

    1. با سلام دوست عزیز
     متاسفانه اخیرا باگی در تلگرام مشاهده می شود که به دلیل ناسازگاری میان آخرین آپدیت این برنامه و برخی از نسخه های اندروید رخ می دهد و باید منتظر رفع این باگ در آپدیت های جدید باشیم. اما شما می توانید از برنامه های فایل منیجر دیگر نیز استفاده کنید و بررسی کنید آیا در برنامه خاصی فایل ها نشان داده می شود یا نه.
     موفق و پیروز باشید

 17. سلام
  من هر چی داخل تلگرام دانلود میکنم نه داخل گالری میشه دیدش و پیدا میشه نه داخل فایل های شخصی هستش
  ولی بعد که میرم حافظه رو چک میکنم میبینم که چیزای که دانلود کردمه فضا گرفتنه
  اصلا نمیدونم چرا این طوری میشه؟؟

  1. با سلام دوست عزیز
   این مورد به دلیل ناسازگاری میان تلگرام و برخی از نسخه های اندروید رخ داده است. در واقع فایل های تلگرام در مسیر storage/Android/data/org.telegram.messenger/cache ذخیره می شود که در برخی از نسخه های اندروید یا برنامه های مدیریت فایل های گوشی آن را به حالت مخفی نشان می دهد. پیشنهاد می کنم تا رفع این مشکل از برنامه فایل منیجر دیگر استفاده کنید.
   موفق و پیروز باشید

 18. سلام وقت بخیر پوشه تلگرام من در مدیریت فایل نیست نمیدونم چیکار کنم محل ذخیره هم عوض کردم چه در کارت پویا حافظه کوشی پوشه تلگرامم نمیاد باید چیکار کنم؟؟حتی لغو نصب تلگرام و اینا هم گردم بازم نشد.

  1. با سلام نگار عزیز
   این مورد به دلیل ناسازگاری میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید رخ داده است و باید منتظر رفع آن از سمت این تیم باشیم.
   موفق و پیروز باشید

  1. با سلام دوست عزیز
   بله. متاسفانه راهکار دیگری وجود ندارد یا در صورت وجود داشتن بنده با آن آشنایی ندارم.
   موفق و پیروز باشید

 19. سلام عرض خسته نباشید
  امروز من متوجه شدم که فایل های تلگرام هرآنچه دانلود شدند
  هیچکدوم در پوشه اصلی تلگرام قرار نگرفتند تمام کار گفته انجام دادم اما تغییر نکرد بعد عجیب تر از اون که پوشه تلگرام از فایل های شخصی پاک کردم بعد به صورت اتوماتیک توسط تلگرام ساخته نشد ؟لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه این مورد به دلیل وجود یک باگ در تلگرام و ناسازگاری میان نسخه جدید این برنامه و برخی از نسخه های اندروید رخ داده است و باید منتظر رفع آن در آپدیت های جدید باشیم.
   موفق و پیروز باشید

 20. سلام
  توی گوشی من داخل تلگرام گزینه یstorge pathرو نداره(سامسونگa22).باید چیکارکرد

  1. با سلام دوست عزیز
   این احتمال وجود دارد که شما از نسخه های قدیمی تر تلگرام استفاده می کنید. لطفا تلگرام خود را به روز رسانی نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 21. سلام من پوشه تلگرام رو از فایل های شخصی حذف کردم و الان دیگه نمیاد و دسترسی ندارم فایل های اضافی دانلود شده رو حدف کنم باید چکار کنم؟

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه اخیرا میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید ناسازگاری وجود دارد و پوشه تلگرام نمایش داده نمی شود. پیشنهاد می کنم از دیگر برنامه های مدیریت فایل نیز استفاده کنید و ببینید آیا پوشه مورد نظر نشان داده می شود یا نه.
   موفق و پیروز باشید

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه طبق اطلاعات دریافت شده این یک باگ از سمت تلگرام است و در واقع میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید ناسازگاری وجود دارد.
   موفق و پیروز باشید

 22. سلام وقت بخیر من گوشیم یه دو روز هست هرچی دانلود میکنم توی تلگرام نمیره توی پوشه تلگرام روی گوشی بد اومدم تل رو حذف کردم دوباره نصب کردم گوشی رو روشن خاموش کردم ولی هیچ فرقی نکرد الان هرچی که دانلود میکنم نمی‌دونم کجا می‌ره و کلا پوشه تلگرام از فایل های شخصی گوشی حذف شده

  1. با سلام مریم عزیز
   متاسفانه این اتفاق به دلیل ناسازگاری آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید رخ داده است و برای حل آن می توانید برنامه های فایل منیجر دیگر را نیز امتحان کرده یا منتظر بمانید تا این باگ در آپدیت های جدید تلگرام رفع گردد.
   موفق و پیروز باشید

 23. سلام، این مشکل برای من هم اتفاق افتاده در آپدیت جدید تلگرام، متاسفانه پوشه telegram را نمیاره، لطفا اگه دوستان برنامه فایل منجری را می‌شناسند که بتونه پوشه تلگرام را بیاره، معرفی کنند، ممنون

 24. سلام من بعد از اینکه تلگرام آپدیت کردم دیگه فایلهای صوتی داخل پوشه صدای تلگرام ذخیره نمیشه

  1. با سلام دوست عزیز
   این مورد به دلیل ناسازگاری آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید رخ داده است. لطفا از برنامه هیا فایل منیجر دیگر نیز استفاده نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 25. سلام وقت بخیر تلگرام من چند وقتی هست که اصلا پوشه اش نیست یعنی تو فایلا میخوام پوشه اش رو حذف کنم نیست میشه راهنمایی کنید؟

  1. با سلام ملیکا عزیز
   متاسفانه آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید ناسازگار هستند و فایل تلگرام به صورت مخفی نمایش داده می شود. پیشنهاد می شود تا زمان رفع این باگ از سمت تلگرام از برنامه های فایل منیجر دیگر استفاده نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 26. سلام، من هم دانلود منیجر دانلود کردم هم برای خود سیستم،ولی هرچی از تلگرام چیزیزو دانلود میکنم تو فایل تلگرامش نمیشینه

  1. با سلام دوست عزیز
   این مورد به دلیل ناسازگاری میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید رخ داده است. پیشنهاد می کنم برنامه های فایل منیجر دیگر را نیز امتحان نمایید یا منتظر رفع این باگ از سمت تلگرام در آپدیت های بعدی بمانید.
   موفق و پیروز باشید

 27. سلام وقتتون بخیر
  من قبلا از تلگرام فیلم دانلود میکردم در فایل های شخصی داخل فایل تلگرام خودش ذخیره میشد بعد میتونستم پاکش کنم ولی الان ذخیره نمیشه و همینطور حافظه ی گوشیم پر شده و نمیدونم از کجا باید فیلم ها رو پیدا کنم و پاک کنم کانالی که داخلش فیلما رو دانلود کرده بودمم پاک کردم ولی تاثیری نداشت اگه امکانش هست راهنمایی کنید ممنون🙏

  1. سلام و احترام زهرا عزیز؛
   اخیرا ناسازگاری بین نسخه های جدید تلگرام و نسخه های آخر اندروید مشاهده می گردد در برخی مواقع فایل های ذخیره شده در گالری قابل مشاهده نیست و در برخی مواقع نیز هیچ اثری از پوشه ذخیره سازی فایل های تلگرامی مشاهده نمی شود در چنین شرایطی تا رفع باگ یا بروزرسانی جدید پیشنهاد می شود از یک برنامه فایل منیجر استفاده نمایید.

 28. سلام مجدد تا چقدر طول میکشه تا پوشه تلگرام برگرده؟

  1. سلام و احترام ملیکا عزیز؛
   تاریخ دقیقی از آپدیت های بعدی در خصوص محل ذخیره سازی فایل های تلگرامی در اختیار نداریم.

 29. سلام وقت بخیر
  ببخشید یه مشکل برام پیش اومده اونم اینه فیلم و عکس های که در تلگرام دانلود میکنم تو قسمت فایل های شخصی نیست به نظرتون باید چیکار کنم ؟

 30. سلام
  گزینه تغییر مسیر ذخیره فایل ها برای من موجود نیست اما در فایل منجر در قسمت تلگرام هم ذخیره نمیشن فایل ها باید چیکار کنم؟

 31. با سلام مشکل من اینه که با توجه به اینکه فیلم و تصاویری که در تلگرام غیر رسمی و هم رسمی دانلود کردم هیچ کدوم این تصاویر و کلیپ ها در فایل تلگرام در حافظه گوشی نیست یعنی کاور فایل تلگرام هست ولی هیچ چیزی درون اون نیست با اینکه تصاویر و فیلم دانلود کردم و برای تغیر مسیر ذخیره سازی که در تصویر بالا درتلگرام وجود داره برای تلگرام اصلی و غیر اصلی من اصلا چنین چیزی قابل مشاهده نیست لطف بفرمایید یک رهیافتی ارائه بدید تا از مخمصه در بیام .با تشکر

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه اخیرا میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید ناسازگاری وجود دارد و به همین دلیل نیز فایل هایی که ذخیره می کنید در یک مسیر مخفی نمایش داده می شود. پیشنهاد می کنم برنامه های فایل منیجر دیگر را نیز امتحان کرده یا منتظر رفع این باگ در آپدیت جدید تلگرام بمانید.
   موفق و پیروز باشید

 32. سلام وقتتون بخیر.
  من تگرام غیر اصلی رو نصب کرده بودم بنا به دلایلی کار نکرد مجبور شدم تلگرام اصلی رو نصب کنم الان هرچی دان میکنم به پوشه تلگرام تو فایل های شخصی اضافه نمیشه دقیقا کجا ذخیره میشن؟

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه میان آخرین نسخه تلگرام و برخی از نسخه های اندروید ناسازگاری وجود دارد و به همین دلیل شما نمی توانید محل ذخیره سازی فایل های خود را مشاهده کنید. لازم است از یک برنامه فایل منیجر دیگر استفاده کرده یا اینکه منتظر آپدیت جدید تلگرام و رفع این باگ باشید.
   موفق و پیروز باشید

 33. سلام من الان چند روزه دارم فیلم دانلود میکنم ولی تو پوشه تلگرام هیچی نمیاره چیکار کنم

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه اخیرا میان آپدیت جدید تلگرام و برخی از نسخه های اندروید ناسازگاری وجود دارد و به همین دلیل محل ذخیره سازی فایل ها مشخص نیست. شما می توانید فایل منیجرهای دیگر را از پلی استور دانلود کرده و بررسی نمایید یا اینکه تا رفع این باگ در آپدیت های جدید تلگرام منتظر بمانید.
   موفق و پیروز باشید

 34. سلام وقت بخیر
  من از تل اصلی استفاده میکنم دیروز ک اپدیت کردم کلا پوشه تلگرام چ در حافظه گوشی چ در حافظه رم دیده نمیشه اصلا نمیتونم پوشه تلگرام رو پیدا کنم هر فایلی .اهنگی یا عکسی دان میکنم نمیدونم اصلا کجا ذخیره میشن
  ممنون میشم راهنمایی کنید/:

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   ظاهرا در نسخه های اخیر تلگرام چنین موردی مشاهده می شود و کاربران زیادی در این خصوص این مورد گزارش داده اند در حال حاضر تنها راهکار استفاده از برنامه های فایل منیجر می باشد.

 35. سلام
  من وقتی فایلی رو دانلود میکنم در تلگرام اسم فایل به صورت عدد در Document ذخیره میشه و خیلی پیدا کردن این فایل ها سخته
  میدونید چیکار کنم که این مشکل حل بشه و اسم اصلی خوده فایل یا پی دی اف در تلگرام ذخیره بشه؟

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   در بروزرسانی های اخیر این مورد رخ داده است و می بایست منتظر آپدیت های بعدی باشیم و ببینیم در این خصوص چه راهکاری ارائه می گردد.

 36. سلام.
  چیزایی که توتلگرام باز میکنم هیچ کجا نمیره حتی توفایل منیجر فقط تو خود تلگرام میتونم نگاه کنم.

 37. سلام به همه میتونید از آپ fails که از گوگل پلی میشه دانلود کرد مشکل حل میشه تا اینکه باگتلگرام رفع بشه

 38. سلام تنها راه حل جواب میده
  کابل به کامپیوتر وصل کنید از pcپاک کنید راحت پاک کردم

 39. سلام ببخشید من برنامه تلگرام روی گوشیم نصب هست. ولی هرچقدر دنبال فایل ک
  مگیردم نیست حتی سرچ هم کردم
  گوشیم شیاوومی نوت 8

 40. سلام

  من مخاطبامو تو گوشی سیو کردم
  تو سیم کارتمم هست
  ولی تو تلگرام مخاطبامو نمیاره🥲
  تو تلگرام هم میخواک ذخیره کنم مینویسه تو تلگرام جوین نشدن درحالی که جوینن
  راه حلش چیه؟

 41. سلام وقت بخیر
  تلگرامم نمیدونم چش شده وقتی فیلم یا فایلی دانلود میکنم نه میتونم اونو داخل فایلهای شخصی حذف کنم و یا حتی پیدا کنم و نه اینکه پوشه ی تلگرامم رو خالی پیدا میکنم نمیدونم مشکل از کجاست میشه بهم بگید چطوری درست میشه و اینکه مشکلش چیه؟ ممنون از پاسخ گوییتون

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   اخیرا گزارشات زیادی در این خصوص دریافت نموده ایم و منتظر هستیم ببینیم در آپدیت بعدی تلگرام این مورد حل خواهد شد یا خیر.

 42. دوستانی که اندروید گوشیشون ۱۱هست و پوشه تلگرامشون فایل هارو نشون نمیده توصیه میکنم مدیریت فایل ES file EXPLORER نصب کنند مشکلشون حل میشه و ب تمام فایل ها دسترسی پیدا میکنند

  1. اين فايل منجر كار ميكنه، و فقط ميتوني فايلهاي دانلود شده رو نگاه كني، ولي نميتوني حذفش كني. پس راه حل كاملي نيست.

   1. سلام و احترام دوست عزیز؛

    حل مشکل ذخیره نشدن فایل های تلگرام در گالری اندروید
    اخیرا گزارشات متعددی مبنی بر ذخیره نشدن فایل های تلگرامی در گالری اندروید مشاهده می شود. در صورتی که شما نیز با این مشکل مواجه شده اید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:
    ابتدا کش برنامه تلگرام را حذف نمایید.
    سپس در تلفن همراه، انگشت خود را برای لحظاتی روی برنامه تلگرام نگه دارید و در کادر باز شده گزینه app info را لمس نمایید.
    در صفحه باز شده گزینه permissions را انتخاب کنید.
    مجوزهای دسترسی را از این بخش اعطا نمایید. بدین منظور بررسی نمایید گزینه photo و storage حتما در حالت فعال قرار داشته باشد.

 43. سلام‌من تمام نسخه های جدید و نصب کردم ولی همچنان فایل ها هیچ جا نیست.میخواستم بدونم اگه پاک کنم و نسخه های قدیمی و بریزم آیا فایل ها برمیگرده؟

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   به منظور حل عدم ذخیره فایل های تلگرام در گالری اندروید می بایست مجوزهای لازم را اعطا نمایید. راهنمای این مورد در مقاله ذکر شده است.

 44. سلام چند وقته فایل هایی که تویه تلگرام باز می کنم تویه پوشه ی تلگرامم نمیاد در نتیجه نمی تونم پاکشون کنم و دارن حافظمو پر می کنن چیکار می تونم بکنم؟

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   ابتدا کش برنامه تلگرام را حذف نمایید.
   سپس در تلفن همراه خود دست خود را برای لحظاتی روی برنامه تلگرام نگه دارید و در کادر باز شده گزینه app info را لمس نمایید.
   در صفحه باز شده گزینه permissions را انتخاب کنید.
   مجوزهای دسترسی را از این بخش اعطا نمایید.

 45. سلام وقتتون بخیر. من در فایل‌های شخصی ام پوشه ای به اسم تلگرام ندارم که بتونم هرچند قت یکبار به پوشه تلگرام رفته و با پاک کردن فایلها و از حجم حافظه‌ام کم کنم. باید چکار کنم؟

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   طبق گزارشات در نسخه های اخیر دیگر پوشه ای تحت عنوان telegram در گالری اندروید مشاهده نمی شود اما مطابق با آموزش می توانید در خصوص رفع این مورد اقدام نمایید.

 46. سلام من گوشیم سامسونگ a1eهستش ولی در مدیریت فایل اصل خود گوشی تلگرام چهارتا گزینه را نمیاره همش دوتا ممنونم راهنمایی کنید

 47. سلام توی اندروید های جدید چرا نمیشه فایل های ذخیره شده توسط برنامه هارو هیجا پیدا کرد؟گوشی شیائومی نوت ۱۰ پرو دارم نه فایل های تلگرام میتونم پیدا کنم نه هم هیچ برنامه ی دیگه نرم افزار کاهش حجم دارم اصلا معلوم نیست کجا میره ولی تو گوشی اندروید ۶ هست پوشش کسی میتونه راهنمایی کنه؟

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   می توانید به برنامه های دلخواه خود مجوز دسترسی به گالری را بدهید.

 48. سلام من گوشیم a72 هست و الان چند وقته فایل های Telegram document رو حذف کردم ولی دیگه نمیتونم پیداشون کنم و نمیدونم کجا سیو میشن ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز فایل های تلگرام دیگه به صورت خودکار ذخیره نمیشه و باید به صورت دستی هرکدوم رو که خواستید گزینه save to gallery یا save to downloads بزنید و دانلود کنید.

 49. تلگرام من آپدیت شدە و اندروید گوشیم ۱۱ هستش، پوشەی ذخیرەی تلگرام رو در مدیریت فایل ندارمش و بە بخش تنظیمات تلگرام هم رفتم اما برای من بخش هایphoto و storage وجود نداشت،هر فایلی کە در تلگرام باز می‌کنم اصلا در مدیریت فایل پوشەی تلگرام نشون دادە نمیشە، چی کار باید بکنم

 50. سلام
  من هم همین مشکل رو داشتم، برنامه فایل منیجر جدید زیر رو نصب کردم و داخل پوشه android/data/org.telegram
  فایل ها همگی اونجا هستن و
  برای دسترسی به آنها باید بعداز وارد شدن به پوشه دیتااجازه دسترسی برنامه به فایلهای موجود در حافظه داخلی را بدهید و برای اینکه بتوانید فایلهارا انتخاب و جابجا یاحذف کنید بعد از باز کردن برنامه روی نواری که در بالای صفحه قرار دارد و حجم حافظه داخلی را نشان می دهد ضربه بزنید و سپس وارد پوشه اندروید و دیتا شوید

 51. من تازه تلگرامم رو بروز رسانی کردم ولی توی فایل شخصیم اصلا تگرامو نمیاره چیکار کنم

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   در این خصوص بخش اول یعنی حل مشکل ذخیره نشدن فایل های تلگرام در گالری اندروید را مطالعه نمایید.

 52. سلام الان تلگرام هرچی دانلود کردم رو میخوام پاک کنم فضای گوشی پر شده ولی فایل های تلگرامم خالی هست کجا باید برم تا بتونم‌پاک کنم فایل هایی که باز شده ؟!

 53. سلام ببخشید من هرچی عکس و فیلم تو تلگرامم دانلود میکنم بدون اینکه ذخیره کنم خودش میره نو گالریم حالا نمیدونم باید چیکار کنم ک مشکلم رفع بشه و دیگه تو گالری ذخیره نشه

  1. سلام
   اگر منظورتان تغییر مکان ذخیره سازی است طبق آموزش مقاله پیش روید. اما اگر منظورتان این است که کلا فیلم ها دانلود نشوند، این امکان وجود ندارد. می توانید در تنظیمات تلگرام هم دانلود خودکار را برای گروه ها و کانال ها غیر فعال کنید. فقط در نظر داشته باشید شما وقتی یک فیلم را در تلگرام میبینید، در واقع نسخه دانلود شده آن را می بیند. می توانید هر چند وقت یکبار پوشه دانلودهای تلگرام را حذف کنید.

 54. سلام وقت بخیر.تو قسمت فایل های شخصی من قبلا همون ۴قسمت عکسا و گیفا …بود ولی الان پوشه تلگرام چیزی جز عکسای سیو شده نیست. عکسا یا چیزایی که باز کردم نیستن مثلا وقتی یه گیفی که قبلا باز کردم یکی دوباره میفرسته بصورت باز شده هستش ولی نمیدونم کجا ذخیره شده که پاکشون کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیراز این دو گزینه ها تو بخش دیتا برای ذخیره سازی کدوم نشون میده کارت حافظس و کدوم حافظه خود گوشی؟من یکیشو میزنم هرچی دانلود کرده بودم بسته میشه گزینرو که عوض میکنم دوباره به صورت باز شده هست گیج شدم

 55. سلام
  دوستانی که نمیدون فایل های دانلود شده از تلگرامشون کجا میره باید برنامه x plore رو نصب کنن بعد که وارد شدن پوشه اندروید رو باز کنن و بعد پوشه دیتا رو باز کنن تو پوشه دیتا چنتا پوشه هست که باید تلگرام رو انتخاب کنید
  من استفاده کردم جواب داد

 56. سلام وقت بخیر.چرا توی تلگرام پیاهای ذخیره شده هرچی داشتم پاک شده؟

  1. سلام و احترام؛
   پیام های ذخیره شده تنها توسط خودتان صورت می گیرد.
   بخش نشست های فعال تلگرام خود را نیز حتما بررسی نموده و از عدم وجود دسترسی های غیرمجاز مطمئن شوید.

 57. وقت بخیر
  من پس از پاک کردن همه ی ویدیو های تلگرامم دیگه ویدیو ها به بخش telegram video منتقل نمیشه باید چه کاری انجام بدم ؟

 58. سلام
  در گزینه ۳ اشاره به فولدر telegram در حافظه داخلی گوشی کردید که دارای ۴ فولدر هست چند ماه پیش به دلیل مشکل حافظه به صورت دستی فایل موجود در فولدر ویدئو و image و document ر به صورت دستی انتخاب و پاک کردم اتفاقی که پس از اون افتاد دیگه هیچ ویدئو یا فایل صوتی یا پی دی اف در فولدرهای مربوطه ذخیره نمیشه و درجای دیگری در گوشی پنهان شده ولی من دسترسی ندارم حتی داخل فولدر اندروید هم رفتم و فایل های cash و media مربوط به تلگرام را هم دیدم که خالی بود ولی فایل ها می دونم در گوشی دانلود شده فقط من دسترسی ندارم تنها راه اینه که گزینه save to download یا گالری ر بزنم و از اونجا فایل ر انتقال بدم اما قبلا خیلی راحت از فولدر ویدئو تلگرام پیدا می کردم و به قسمت movie انتقال می دادم.چه کار کنم دوباره فایل ها داخل ۴ فولدر تلگرام ذخیره بشه؟
  اگر پاسخ ر به ایمیل بنده بفرستید ممنون میشم

 59. سلام، من فایل منیجر رو هم نصب کردم ولی از وقتی اندروید گوشیمو بروز کردم دیگه فیلم های قبلی تلگرامم رو نمیاره

 60. من فایلهای شخصیمو ک میزنم اصلا تلگرامنداره قبلا داشت الان نداره نمیدونم چطور برش گردونم لطفا راهنماییم کنید قبلا میرفتم و فیلمای لود شده ک دیده بودمو پاک میکردم الان دیگه ندارمش ار کجا پاک کنم؟

 61. لطفا بگید چکنم تلگرامم فیلماش تو حافظه داخلیش میمونه نمیشه پاک کرد قبلا تو فایلهای شخصی تلگرامو ک میزدم فیلمای لود شده ک دیده بودم پاکش میکردم الان خالیه تلگرمش ولی تو تلگرام گوشی ک میرم فیلمهای لود شده هستن و جاگرفتن چجور اینا را پاک کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 62. سلام من تو کانالی عضوم که میشه فیلمهارو دانلود کرد ولی خود ادمین قابلیت سیو فیلم ها رو برداشته میشه کاری کرد؟وقتی میزنم که گزینه سیو بیاد مینویسه کپی و هدایت در این کانال مجاز نیست

 63. سلام من تو یک کانال تلگرام عضوم فیلم‌ها قابلیت دانلود داره ولی ادمین قابلیت سیو رو برداشته میشه کاری کرد؟وقتی میخوام سیو کنم میگه کپی و هدایت مجاز نمیباشد

 64. سلام خسته نباشید ، چطور میتونم به فایل های حافظه پنهان تلگرام دسترسی پیدا کنم؟

 65. سلام
  من پوشه تلگراممو پیدا کردم و اون ۴ پوشه عکس و فیلم و اسناد و … هم پیدا کردم
  اما داخل هرکدوم که میرم میگه خالیه در حالی که من یه عالمه عکس دانلود کردم
  چه راه حلی براش هست
  اندروید گوشیم ۱۱ هستش

 66. سلام
  در تلگرام محل ذخیره رو به کارت حافظه تغییر دادم ولی فایل ها به کارت حافظه ذخیره نمیشه

 67. سلام
  راهنمایی برای افرادی که به فایل های تلگرام دسترسی ندارن:
  کافی ست برنامه ای مثل Es File Explorer نصب کنید
  بعد این برنامه را باز کنید و به حافظه داخلی گوشی (internal storage) برید
  و بعد به ادرس زیر برید:
  Android/ data
  از اونجا این پوشه زیر را پیدا کنید (اگر پیدا نکردید تو همون پوشه از طریق سرچ Telegram را جستجو کنید):
  org.telegram.messenger
  حالا کار تمام هست تمامی فایل های دانلود شده تلگرام داخل همین پوشه قرار داره. هر فایلی که خواستید رو میتونید حذف کنید.
  فقط یادتون باشه اگر فایلی را حذف کردید از داخل برنامه تلگرام هم حذف میشه که باید دوباره دانلود بشن.

  نکته: اگه با این برنامه به پوشه فایل های تلگرام مثلا ویدیوها دسترسی پیدا کردید و روی ویدیو کلیک کردید و پخش نشد کافی ست اون پوشه یا اون ویدیو مورد نظر را کپی و در جای دیگری (که دم دستون باشه) پیست کنید و از اون جا روی اون ویدیو کلیک کنید تا پخش بشه)
  در ضمن اگر تازه این فایل منیجر را نصب کردید بهش اجازه دسترسی به حافظه تون را بدید که بعدا بتونید کپی پیست کنید.
  موفق باشید🙏👍

 68. سلام به یه مشکلی خوردم لطفا کمک کنید
  من گوشیمو آپدیت کردم بعد یه گزینه دد تغییر محل ذخیره ی فایل های تلگرام بود
  من زدمش الان هر چی از قبل دانلود کردم نیست هر چی هم میگردم پیدا نمیکنم تو خود تلگرام چیزایی هم کا قبلا دان کردخ بودم دیگه باز نمیشه
  کمککککککککککککککککک

 69. سلام من فیلم دانلود کردم ولی توی هیچ پوشه ای ذخیره نکردم این فیلم کجا ذخیره میشه توی پوشه های تلگرام هم نیست . ولی توی خودِ تلگرام قابل نمایشه
  ممنون

 70. سلام وقت بخیر
  من یه سری ویدیو دانلود کردم و در گالری سیو کردم، بعدش مجبور شدم حذف کنم چون حافظه گوشیم پر شد؛ حالا اون ویدیو ها در کش تلگرام وجود دارن چطوری میتونم بازم به گالری یا کامیپوتر منتقلشون کنم؟

  1. سلام وقت بخیر؛
   شما دو راهکار دارید :
   ابتدا سطل بازیافت تلفن همراه را بررسی و در صورت وجود ویدیو آن را ریستور کنید.
   روش دوم این است که مدیا را از طریق تلگرام ذخیره کنید در کنار هر ویدیو یک علامت سه نقطه وجود دارد و با زدن گزینه save یا دانلود در گالری می توانید مجددا آن را در گالری تلفن همراهتان داشته باشید.

 71. سلام و عزض خسته نباشید.
  کسی میدونه راهی واسه ذخیره فایل های خصوصی هست یا خیر؟
  روی ایمیلم بفرستید اگر کسی میدونه چون من شاید اینجا نبینم 🙏🙏😀😀😀

 72. سلام من گوشیم شیائومی نوت پرو 8 است و من بعد آپدیت کردنش دیگه تلگرام رو برام نمیاره تو فایل اسمشو. چجوری میتونم محتوای دانلودی رو حذف کنم از تلگرام؟

 73. سلام
  من هرچی عکس و فیلم تو تلگرامم دانلود میکنم بدون اینکه ذخیره کنم خودش میره نو گالریم. چطور میشه کاری کرد گالری نره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا