شبکه های اجتماعی

چگونه می توانم برای پیج اینستاگرام بارکد بسازم؟

یکی دیگر از قابلیت های جدیدی که اخیرا به نسخه های اپلیکیشن اینستاگرام افزوده شده است امکان ساخت بارکد برای پیج اینستاگرام به کمک name tag اینستاگرام است. برای انجام این کار قبل از هر چیز بهتر است بدانیم nametag در اینستاگرام چیست. مقاله ای که هم اکنون در میزبان فا مگ مطالعه می کنید به منظور پاسخ به سوالات شما در رابطه با قابلیت کاربردی تریف بارکد برای اکانت اینستاگرام آماده شده است.

اینستاگرام روش جدیدی را برای دنبال کردن سریع افرادی که در زندگی واقعی با آنها در تعامل هستید ارائه کرده است. nametag با نشان دادن نام کاربری شما اجازه می دهد اکانت شمات توسط دیگران اسکن شود. در این صورت برای معرفی اکانت خود دیگر نیازی نیست نام کاربری تان را برای دیگران ارسال کنید تا جستجو کنند. این ویژگی همچنین با استیکرها، رنگ ها و طرح های اضافی می تواند شخصی سازی شود.

nametag در اینستاگرام چیست؟

قبلا برای معرفی اکانت خود به دوستانتان لازم بود نام کاربری تان را برای آنها ارسال کنید. در چنین حالتی گاهی اوقات اشتباهاتی صورت می گرفت و با ورود اشتباه نام کاربری، دوستان شما اکانتتان را پیدا نمی کردند. name tag اینستاگرام یک روش پیدا کردن و اسکن سریع حساب دیگران است. به کمک ویژگی نیم تگ اینستاگرام می توان به راحتی دوستان خود را پیدا و آنها را دنبال کرد. این روش برای آن دسته از اشخاصی که تمایل دارند اکانت خود را سریع و بدون اشتباه به دیگران معرفی کنند یا چندین اکانت دارند و نام کاربری آن ها را بخاطر ندارند می تواند بسیارکاربردی باشد.

روش کار به این صورت است که پس از ساخت QR کد اینستاگرام خود، لازم است آن را در رسانه های اجتماعی برای دیگران به اشتراک بگذارید. در این صورت افرادی که عکس بارکد شما را ذخیره کنند و در قسمت Scan a nametag آپلود نمایند، قادرند پروفایل شما را مشاهده و در صورت تمایل اکانت شما را دنبال کنند. این قابلیت روشی برای یافتن سریع افراد در اینستاگرام محسوب می شود.

نکته بسیار مهم: قابلیت name tag اینستاگرام در حال حاضر در قالب (Demo) آزمایشی ارائه شده است و ممکن است برای برخی از اکانت ها هنوز فعال نشده باشد. حتما می پرسید چگونه بارکد اینستاگرام بسازیم؟

بارکد اینستاگرام برای چه کسانی کاربرد دارد؟

 • برای آن دسته از اشخاصی که چندین اکانت دارند و بخاطر سپردن نام کاربری تمامی آن ها سخت است.
 • برای اشخاصی که مرتب نام کاربری اکانت خود را در اختیار دیگرن قرار می دهند با وجود بارکد اینستاگرام دیگر نیازی نیست اکانت یافت شده توسط شخص مقابل را چک کنند. بدین ترتیب مطمئن هستند اکانت به درستی یافت شده است.
 • برای اشخاصی که نام کاربری مشابه در اپلیکشن اینستاگرام دارند.
 • برای آن دسته از اشخاص که تمایل دارند همگام با تکنولوژی قدم بردارند.
 • برای کسانی که اکانت خود را در سایر شبکه های اجتماعی برای جذب دنبال کننده به اشتراک می گذارند.
 • و…

چگونه نیم تگ بسازیم؟

برای ساخت نیم تگ در اینستاگرام لازم است ابتدا آخرین نسخه اینستاگرام را دانلود کنید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. با لمس آیکن تصویر خود در پایین صفحه به تب پروفایل کاربری تان مراجعه کنید.
 2. دکمه منو آیکن سه خطی اینستاگرام بالای صفحه را لمس نمایید.
 3. اکنون در صفحه ظاهر شده گزینه Nametag را انتخاب نمایید.
  name tag اینستاگرام
 4. کد اسکن شخصی شما در این قسمت نشان داده می شود.
  نکته: به کمک گزینه های COLOR، EMOJI، SELFIE می توانید تم زمینه نیم تگ خود را تغییر دهید و qr کد اینستاگرام خود را سفارشی سازی کنید.
  نیم تگ اینستاگرام
 5. پس از اعمال تغییرات دلخواه روی nametag اینستاگرام خود، آیکن Share بالای صفحه را لمس نمایید و  یکی از رسانه های اجتماعی (به عنوان مثال تلگرام) را برای اشتراک نیم تگ خود انتخاب نمایید.
  چگونه نیم تگ بسازیم
 6. پس از انتخاب تلگرام وارد اپلیکیش تلگرام می شوید و می توانید تصویر qr کد اینستاگرام خود را برای مخاطبین تلگرام خود ارسال نمایید.

نکته: همراه با تصویر nametag یک لینک ارسال می گردد. بدین طریق بدون نیاز به اسکن تصویر بارکد در اینستاگرام با لمس آن به پروفایل شخص مورد نظر هدایت می شوید.

آموزش اسکن بارکد اینستاگرام

جهت اسکن بارکد اینستاگرام دیگران دو روش وجود دارد.

 1. اسکن بارکد در Nametag
 2. اسکن بارکد در اسکپلور

1- اسکن بارکد اینستاگرام در Nametag

 1. ابتدا تصویر بارکد اینستاگرام کاربر مورد نظر را در گالری خود ذخیره نمایید.
 2. اینستاگرام را باز کرده و در تب پروفایل کاربری تان دکمهآیکن سه خطی اینستاگرام را لمس کنید.
 3. از بین گزینه های نمایش داده شده Nametag را انتخاب نمایید.
 4. اکنون در صفحه ظاهر شده در قسمت پایین گزینه Scan a nametag را لمس کنید.
 5. در بالای صفحه کادر مستطیل رنگ را لمس نمایید و یا با کشیدن انگشت خود روی صفحه به سمت بالا وارد گالری گوشی تان شوید.
 6. تصویر qr کد اینستاگرام کاربر مورد نظر را انتخاب نمایید.

اینستاگرام به صورت خودکار اکانت شخص مورد نظر را اسکن می کند و نام کاربری و تصویر پروفایل کاربر مورد نظر را به شما نشان می دهد. با لمس گزینه view profile به اکانت کاربری که qr کد متعلق به اوست هدایت می شوید.

nametag اینستاگرام

نکته: همچنین می توانید با لمس لینک زیر تصویر Nametag به اکانت شخصی که qr کد آن را در اختیار دارید هدایت شوید.

2- اسکن بارکد در اسکپلور اینستاگرام

در این روش تب explore اینستاگرام را انتخاب کنید و از نوار بالایی آیکن nametag را لمس نمایید. به بخش Scan a nametag اینستاگرام منتقل می شوید و می توانید از طریق لمس آیکن بالای صفحه تصویر نیم تگ موردنظرتان را اسکن کنید.

نکته: در صورتی که اکانت مورد نظر عمومی باشد می توانید بدون نیاز به دنبال کردن شخص اطلاعات اکانت و پست های وی را مشاهده نمایید. اما اگر اکانت شخص به صورت خصوصی تنظیم شده باشد نیاز است برای مشاهده اطلاعاتش او را دنبال کنید.

کاربرد name tag در اینستاگرام چیست؟

ستارگان و افراد مشهور اینستاگرام می توانند name tag اینستاگرام خود را در سایر رسانه های اجتماعی برای اطلاع طرفداران خود ارسال و یا آن را روی پوستر یا بنر چاپ کنند تا کاربران از طریق اسکن بارکد اینستاگرام آنها به وسیله دوربین تلفن همراه، پیج اینستاگرام آن ها را بیابند.

در مورد نیم تگ اینستاگرام بیشتر بدانیم:

 • name tag چیست؟
  نیم تگ یا همان qr کد اینستاگرام یک کد اختصاصی است که توسط اینستاگرام برای اکانت ها ساخته می شود و از طریق آن می توان اکانت ها را اسکن و سپس دنبال کرد.
 • چگونه نیم تگ بسازیم؟
  برای ساخت name tag اینستاگرام لازم است در تب پروفایل شخصی تان دکمه منو را انتخاب و سپس روی گزینه Nametag ضربه بزنید، در صفحه نمایش داده شده تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید و سپس qr کد ساخته شده را از طریق لمس آیکن Share بالای صفحه برای دیگران ارسال نمایید.
 • بارکد اینستاگرام کجاست؟
  در تب پروفایل کاربری در زیر منوی دکمهآیکن سه خطی اینستاگرامبا لمس گزینه Nametag می توان به بارکد اینستاگرام دسترسی پیدا کرد.
 • آیا می توان با اسکن بارکد پیج خصوصی به اطلاعاتش دسترسی پیدا کرد؟
  خیر. از طریق اسکن بارکد یک اکانت شما فقط به صفحه پروفایل شخص مورد نظر منتقل می شوید و برای مشاهده پست ها و داستان های وی نیاز است او را دنبال کرده باشید.
 • آیا می توانم چند nametag در اینستاگرام برای اکانتم ایجاد نمایم؟
  بله. شما به هر تعداد که بخواهید می توانید برای اکانت خود بارکد بسازید و همگی قابل استفاده خواهند بود.
 • چگونه می توانم اکانت یک نفر را از طریق بارکد پیدا کنم؟
  برای انجام این کار لازم است تصویر بارکد اکانت مورد نظر را در بخش Scan a nametag اسکن کنید.
 • چگونه می توان Nametag اینستاگرام را به دلخواه خود شخصی سازی کرد؟
  شما می توانید بک گراند Nametag خود را به کمک سه گزینه (رنگ، ایموجی، سلفی) به انتخاب خودتان تغییر دهید.
 

name tag اینستاگرام یکی دیگر از ویژگی های جدید است که در آخرین نسخه اینستاگرام ارائه شده. در این آموزش با قابلیت name tag اینستاگرام آشنا شدیم و ساخت بارکد برای پیج اینستاگرام را یاد گرفتیم. آیا در مورد name tag اینستاگرام چیزی شنیده اید؟ و یا می دانید چگونه می توانیم در اینستاگرام نیم تگ بسازیم؟ پس از مطالعه این مقاله اگر در رابطه با name tag اینستاگرام سوالی داشتید با ما در میان بگذارید.

آموزش اینستاگرام

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا