شبکه های اجتماعی

ترفندهای تلگرام

در این آموزش بر روی موضوع ترفندهای تلگرام بحث خواهد شد و هدف این خواهد بود که اطلاعات کامل تری نسبت به سایر کاربران Telegram ارائه شود. در این آموزش مباحث حذف اکانت تلگرام ، حذف مخاطب در تلگرام ، حل مشکل ارسال نشدن کد تایید ، قرار دادن لینک بر روی متن در تلگرام ، پاک کردن کش تلگرام ، تغییر شماره در تلگرام ، جلوگیری از دانلود خودکار فایل ها در تلگرام ، ساخت سوپر گروه در تلگرام ، ساخت استیکر در تلگرام و برچسب زدن روی متن ، آموزش داده می شود.

حذف اکانت تلگرام

برای حذف اکانت در تلگرام راه مستقیم وجود ندارد، البته در نسخه های قدیمی امکان این کار بود اما اکنون باید از طریق آدرس https://my.telegram.org/deactivate نسبت به این کار اقدام کنید. بدین صورت که پس از وارد شدن، شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و گزینه Next را بزنید. حال یک پیام حاوی پسورد برای تلگرام شما ارسال می شود که باید پسورد را در سایت وارد کنید و گزینه Sign In را بزنید. پس از آن صفحه ای برای شما باز می شود که دلیل حذف اکانت را از شما می خواهد در قسمت ?Why are you leaving کافیست عبارت I don’t use Telegram sometimes را به معنی (فعلا از این تلگرام استفاده نمی کنم) وارد کرده و done را بزنید. پس از آن از شما سوال می کند که آیا از حذف اکانت اطمینان دارید که باید گزینه Yes,delete my account را به معنی تایید حذف اکانت انتخاب کنید. حال اکانت و سابقه حساب شما از تلگرام حذف می شود.

آموزش حذف مخاطب در تلگرام

انجام این روش خیلی ساده می باشد. ابتدا باید مخاطب مورد نظر را از بخش Contact انتخاب کنید. پس از باز شدن صفحه چت مخاطب، روی اسم آن لمس کنید، در صفحه ای که برای شما باز می شود قسمت بالا، سمت راست گزینه ای به صورت سه نقطه عمودی وجود دارد که می بایست آن را انتخاب کرده و گزینه Delete را بزنید. به این صورت مخاطب از لیست شما حذف می شود. اگر می خواهید مخاطب دیگر نتواند به شما پیغام دهد میتوانید ابتدا مخاطب را بلاک کرده سپس از قسمت Blocked users مخاطب بلاک شده را انتخاب کرده و مراحل بالا را انجام دهید.

حل مشکل هنگ یا ارسال نشدن کد تایید

افرادی که با سرعت پایین، هنگ، ارسال نشدن کد تایید و مشکلات دیگر روبه رو هستند کافیست یک بار اکانت خود را حذف کرده، سپس به بخش مدیریت اپلیکیشن های تلفن همراه خود رفته و اپلیکیشن Telegram را انتخاب و گزینه Clear Data را بزنند. سپس برنامه را از نصب خارج کرده و آخرین ورژن آن را از منابع معتبر دریافت کنید و اکانت خود را مجدد راه اندازی کنید. (در نظر داشته باشید که با حذف اکانت به روش ذکر شده کل اکانت و اطلاعات کاربری شما حذف می شود و با ثبت نام مجدد اکانت جدید ساخته شود.)

قرار دادن لینک بر روی متن در تلگرام

در آخرین نسخه از تلگرام این امکان وجود دارد که روی متن های ارسالی خود لینک قرار دهید تا کاربر با لمس متن به لینک مورد نظر هدایت شود. اگر قصد چنین کاری را دارید اپلیکیشن خود را به آخرین نسخه، ارتقا داده و طبق دستور زیر عمل کنید:
ابتدا ربات bold را باید فعال کنید برای این کار کافیست bold@ را تایپ کنید، سپس طبق فرمول زیر عمل کنید:

@bold [matn](link)

به جای عبارت matn متن مورد نظر خود و به جای عبارت link لینک مورد نظر خود را تایپ کنید سپس گزینه Custom markdown را انتخاب کنید تا متن ارسالی حاوی لینک مورد نظر شما باشد. قابل ذکر است که همه ربات ها امنیت تلگرام را به خطر نمی اندازند. ربات هایی هستند که مربوط به خود تلگرام می باشند.

مدیریت کش و پاک کردن فایل های اضافی در تلگرام

کش (منظور فضای مورد اشغال فایل ها می باشد) : این فایل ها مزاحمت زیادی در سرعت و حافظه گوشی های هوشمند ایجاد می کند، برای جلوگیری از این که سرعت گوشی شما پایین نیاید پیشنهاد می شود که فایل های اضافی را حذف کنید برای این کار راه هایی وجود دارد که در مقاله ترفندهای تلگرام به بخشی از آن اشاره می کنیم.
پس از اجرای برنامه تلگرام در قسمت settings گزینه Cache Settings را انتخاب کنید. پس از انتخاب با سه گزینه روبرو خواهید شد.
گزینه اول Keep Madia می باشد که به معنی محافظت از فایل ها است، این گزینه به صورت پیش فرض بر روی forever قرار داشته و می توانید آن را به زمان مورد نظر خود تغییر دهید تا در زمانی که برای آن تعیین کرده اید فایل ها را حذف کند.
گزینه دوم Clear Cache می باشد که با انتخاب آن صفحه ای باز خواهد شد که در آن با تیک، فایل هایی که می خواهید حذف شوند را می توانید انتخاب کنید. به طور مثال اگر می خواهید فایل تصاویر شما حذف شود تیک Images را باید بگذارید سپس گزینه Clear Cache را بزنید تا تصاویر انتخابی حذف شود. لازم به ذکر است که در این روش همه فایل هایی که انتخاب می کنید پاک می شوند پس قبل از انجام این کار، فایل های خود را چک کنید و موارد مورد نیاز خود را به مسیر دیگر انتقال دهید.
گزینه سوم Local Database می باشد که تمام متن های چت شما را پاک می کند که اگر میخواهید همه گفتگوی شما پاک شود از این گزینه استفاده کنید.

تغییر شماره تلفن در تلگرام

یکی از ترفندهای تلگرام پاک کردن اکانت فعلی و انتقال تمام حساب تلگرام به شماره دیگر است که در نوع خود جالب می باشد، برای انجام چنین کاری روش زیر را انجام دهید.
پس از اجرای تلگرام به بخش Settings وارد شده و گزینه Info را لمس کنید. در صفحه ای که برای شما باز می شود CHANGE NUMBER را انتخاب کنید. پیغامی ظاهر می شود که به شما تذکر می دهد همه حساب شما به شماره جدید منتقل می شود که اگر می خواهید ادامه دهید گزینه OK را انتخاب کنید. حال شماره جدید را وارد کنید و تیک بالای صفحه سمت راست را انتخاب کنید تا شماره قدیمی شما به شماره جدید انتقال یابد.

جلوگیری از دانلود خوکار فایل ها در تلگرام

یکی دیگر از ترفندهای تلگرام  جلوگیری از دانلود فایل ها می باشد. این روش به ما کمک می کند تا از دانلود فایل ها، پر شدن حافظه تلفن همراه و به هدر رفتن حجم اینترنت جلوگیری کنیم. برای این کار باید دانلود را از حالت اتوماتیک خارج کنیم که برای انجام این کار به روش زیر عمل می کنیم.
وارد قسمت settings شده و به قسمت Automatic media download بروید در این قسمت دو روش برای دانلود وجود دارد یکی When using Mobile data می باشد که برای زمانی است که شما با استفاده از سیمکارت خود به شبکه اینترنت وارد شده اید و گزینه بعدی When connected on Wi-Fi می باشد که برای زمانی است که شما با استفاده از شبکه Wi-Fi متصل به اینترنت شده اید. با انتخاب هر کدام از دو گزینه میتوانید تعیین کنید زمان اتصال خود چه فایل هایی دانلود شود. اگر تیک همه موارد را بردارید هیچ فایلی دانلود نمی شود، مگر این که خودتان آن را لمس کنید. گزینه دیگری هم به نام Save to gallery وجود دارد که با فعال کردن آن اجازه می دهید تا فیلم یا تصاویر دانلود شده در گالری تلفن همراه نمایش داده شود. انجام این کار برای امنیت تلگرام نیز اهمیت دارد چرا که با انجام این عملیات از ذخیره خودسرانه فایلهای بدافزار جلوگیری می کنید.

ساخت سوپر گروه در تلگرام

از جدیدترین ترفندهای تلگرام که در نسخه جدید تلگرام، این امکان وجود دارد می توان گروه هایی با بیش از 200 عضو تا ظرفیت 1000 کاربر ایجاد کرد که به این دسته از گروه ها سوپر گروه می گویند.
برای ساخت سوپر گروه در تلگرام دو مورد نیاز است.
1- داشتن گروه با 200 کاربر
2-دانلود یا ارتقا به آخرین ورژن تلگرام

پس از این که گروه خود را به 200 کاربر رساندید و ورژن آخر اپلیکیشن تلگرام را دریافت کردید در منو مدیریت گزینه Upgrade to Supergroup برای شما سبز رنگ می شود که با انتخاب آن و تایید این عمل گروه خود را از حالت معمولی به حالت ویژه تبدیل می کنید و میتوانید کاربران خود را افزایش دهید. از امکانات دیگر سوپر گروه ایجاد Blocked users است در این امکان کاربری که از گروه حذف می شود به لیست بلاک انتقال می یابد، در صورتی که فرد  لینک گروه را هم داشته باشد، امکان وارد شدن به گروه را نداشته و برای ورود مجدد مدیر یا مدیران گروه باید نام کاربر او را  از لیست Blocked users حذف کنند.

ساخت استیکر تلگرام

ساخت استیکر به این روش را باید فقط با دستگاهایی که روی آن تلگرام نصب شده است اجرا کنید.

روش ساخت استیکر در تلگرام بصورت زیر می باشد:
1- مرورگر دستگاه خود را باز کنید و نشانی telegram.me/stickers را وارد کنید.
2- حال صفحه تلگرام برای شما باز می شود که ربات Stickers برای شما احضار شده است، برای ادامه کار باید آن را START کنید.
3- برای ساخت گروه یا پک استیکر عبارت newpack/ را تایپ و ارسال کنید.
4- در این مرحله باید نام پک خود را انتخاب کنید.
5- حال شکلک مربوط به استیکر اول را انتخاب و ارسال کنید.
6- در این مرحله تصویر مربوط به شکلک را از شما می خواهد.
تصاویر باید با فرمت PNG و در ابعاد 512x512px باشند، برای این کار می توانید از اپلیکیشن های ویرایش تصویر استفاده کنید.
7- پس از ارسال تصویر با مشخصات ذکر شده با پیام زیر روبرو می شوید:
Congratulations. You now have 1 stickers in your pack. To add another sticker, send me the next emoji.
when you’re done, simply send the /publish command.
در اینجا نشان می دهد که تصویر ارسالی شما با موفقیت به استیکر تبدیل شده است.
8-حال استیکر شما ساخته شده است برای ساخت استیکرهای بیشتر برای پک خود می توانید مراحل 5 به بعد را مجددا تکرار کنید تا برای هر شکلک تصویری تعیین کنید.
9- پس از پایان کار خود باید دستور publish/ را اجرا کنید.
10- حال باید یک نام غیر تکراری برای ربات ارسال کنید تا لینک استیکر شما برای شما ارسال شود.
11- بسته استیکر شما آماده می باشد، لینک نصب آن نیز برای شما ارسال شده است و می توانید با لمس لینک بسته جدید را به استیکرهای خود اضافه کنید.

برچسب زدن روی متن در تلگرام

در ادامه بحث ترفندهای تلگرام  به برچسب زدن متن در تلگرام رسیدیم که با استفاده از این امکان می توان به متن ها برچسب زد تا در هنگام جستجو به راحتی در دسترس شما باشند. برای این کار فقط کافی است به ابتدای متن خود # را اضافه کنید و در هنگام نیاز در قسمت جستجو صفحه، فقط # را تایپ کنید تا همه برچسبها برای شما ظاهر شود.

ما در این آموزش سعی کردیم شما را بیشتر با ترفندهای تلگرام آشنا کنیم امید است مورد استفاده شما قرار گیرد، در صورتی که شما اطلاعات بیشتری نسبت به ترفندهای تلگرام دارید ما را در تکمیل این مقاله از طریق نظرات خود یاری کنید.

عیسی نورانی

بیش از 10 سال است که بصورت تخصصی و حرفه ای در حوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می کنم. همچنین حدود 4 سال است که سئو و بهینه سازی سایت میزبان فا را بر عهده دارم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام
    @ رو هم اضافه کنید
    اگه تو یه گروه @ رو سرچ کنید همه ریپلای های روی شما نشون داده میشه(رو همه چیز جواب میده ، رو اندروید و ویندوز و لینوکس تست کردم)
    همچنین اگه توی صفحه اصلی تلگرام @ رو سرچ کنید هر چی ریپلای روی شما بوده رو میاره(روی کامپیتر تست رکردم جواب داد رو گوشی هم تست کنید بد نیست)
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا