شبکه های اجتماعی

آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

تلگرام یکی از پیامرسان های محبوب در میان کاربران است که به دلیل امکانات منحصر به فردی که در اختیار افراد قرار می دهد، توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از قابلیت های این پیامرسان، امکان ارسال پیام زمانبندی شده تلگرام است. با استفاده از این قابلیت شما می توانید تنظیم کنید که پیام مورد نظرتان در زمانی که تعیین می کنید به صورت خودکار برای مخاطب مورد نظرتان ارسال شود. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا نحوه ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام و همچنین تغییر ساعت ارسال پیام در تگلرام را به صورت گام به گام به شما آموزش دهیم.

قابلیت ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

یکی از قابلیت های جذابی که اخیراً در تلگرام رونمایی شده، امکان ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام است. با استفاده از این قابلیت شما می توانید تعیین کنید که یک پیام مشخص در یک زمان تعیین شده برای مخاطب مورد نظر شما ارسال شود. بدین ترتیب بعد از فعالسازی این قابلیت برای مخاطب مورد نظر خود دیگر بدون اینکه نیاز به بررسی دوباره پیام یا انجام فرآیند دیگری در زمان مورد نظر باشد، پیام به صورت خودکار برای کاربر مورد نظرتان ارسال می شود.

همچنین در تلگرام این امکان برای شما فراه شده است تا بتوانید زمانبندی تعیین شده را تغییر داده و یا اینکه به صورت کامل آن را حذف نمایید. در نظر داشته باشید که در ادامه این مقاله نحوه فرستادن پیام زمانبندی شده در تلگرام را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 🙂

نحوه ارسال پیام زمان بندی شده تلگرام

شما می توانید با استفاده از این قابلیت تلگرام به راحتی تعیین کنید که پیام های شما در یک زمان مشخص برای مخاطبین ارسال شوند. به همین منظور شما باید مسیر مشخصی را دنبال کنید که در ادامه به شکلی دقیق به شما آموزش داده می شود:

 1. در اولین گام باید از طریق آیکون برنامه تلگرام موجود در تلفن همراه خود وارد برنامه تلگرام شوید.
 2. در مرحله بعدی فرآیند ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام باید وارد چت خودتان با فرد مورد نظری که قصد ارسال پیام زمانبدی شده به او را دارید، شوید.
  نحوه ارسال ایمیل زمانبندی شده در تلگرام
 3. در گام بعدی و در فیلد موجود محتوای مورد نظر خود را تایپ نموده و سپس انگشت خود را روی علامت فلشی که در تصویر زیر نشان داده شده است نگه دارید.
  ارسال پیام زمان بندی شده تلگرام
 4. در نتیجه مرحله قبل منویی به شما نمایش داده می شود که دارای 2 گزینه کلی است. به منظور ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام شما باید گزینه Schedule message را انتخاب نمایید.
  آموزش ارسال پیام زمابندی شده در تلگرام
 5. در این مرحله لیستی از زمان های مختلف به شما نشان داده می شود که می توانید روز، ساعت و دقیقه ای که قصد دارید پیامتان برای فرد مورد نظر ارسال شود را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب زمان روی گزینه Send موجود را لمس نمایید تا تاریخ برای شما ثبت شود.
  ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام
 6. در صورتی که پیام به درستی تنظیم شده باشد، صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که نشانگر این امر می باشد که پیام مورد نظر شما به درستی زمانبندی شده و در موعد تعیین شده برای مخاطب مورد نظرتان ارسال می شود.
  آموزش نحوه ارسال پیام زمابندی شده در تلگرام

تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام

گاهی ممکن است شما نیاز داشته باشید که تاریخ یا زمانی که برای ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام تعیین کرده اید را تغییر دهید. در چنین شرایطی شما باید مسیر مشخصی را دنبال کنید که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد.

 1. در اولین گام از فرآیند تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام شما باید همانند تصویر زیر گزینه ای که به منظور مدیریت پیام های زمانبندی شده به صفحه چت تلگرام شما اضافه شده است را انتخاب نمایید.
  تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام
 2. سپس در صفحه جدیدی که به شما نمایش داده می شود، می توانید پیام هایی که برای ارسال به صورت زمانبندی شده قرار داده اید را مشاهده نمایید. به منظور تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام باید روی متنی که قصدتغییر زمان آن را دارید، لمس نمایید.
  آموزش تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام
 3. در نتیجه مرحله قبل منویی به شما نشان داده می شود که دارای گزینه های مختلفی است. از میان گزینه هایی که مشاهده می کنید شما باید گزینه Reschedule را انتخاب نمایید.
  نحوه تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام
 4. بعد از انتخاب گزینه Reschedule دوباره امکان انتخاب زمان و تاریخ برای شما فراهم می شود. در چنین شرایطی باید تاریخ جدید مدنظر خود را انتخاب کرده و در نهایت با لمس گزینه Send زمان جدید را ثبت نمایید.
  آموزش نحوه تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام
در نظر داشته باشید که شما می توانید از این قابلیت برای تعیین یادآوری برای خودتان نیز اقدام نمایید. در چنین شرایطی باید مراحلی که عنوان شده است را در بخش Saved messages تلگرام خود دنبال کنید. بدین ترتیب یک هشدار برای شما تنظیم می شود و شما می توانید در زمان تعیین شده نوتیفیکیش آن را مشاهده نمایید. 

تگلرام این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است تا بتوانند یک پیام را به صورت زمانبدی شده برای مخاطبین خود ارسال نمایند. این قابلیت تگلرام که توجه کاربران را به خود جلب کرده است برای زمانی مناسب می باشد که شما باید یک پیام را در تاریخی مشخص برای مخاطب مورد نظر خود ارسال نمایید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا آموزش ارسال پیام زمان بندی شده تلگرام را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم.

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در خصوص پیامرسان تلگرام کسب نمایید راهنمای جامع زیر را مطالعه کنید. در این سری آموزشی مقالات مفیدی در خصوص آموزش کار با تلگرم برای شما آماه شده است.

آموزش رایگان تلگرام

درناز خیبرگیر

چند سالی است که کار ترجمه را دنبال کرده و بیشتر از 3 سال است که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. عشق منی، فوق العاده بود و خیلی خوشحال شدم که چالشی که داشتم حل شد.
  همه چیزای خوب مال تو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا