هاست ایران میزبان فا
آموزش های هاست و دامنه

آموزش ثبت دامنه ir + فیلم آموزشی

aparat-banner youtube-bannerسناریو فیلم آموزش ثبت دامنه ir :

هم اکنون آقای رایان پس از دریافت شناسه ایرنیک از سایت nic.ir و دونستن اصول انتخاب و ثبت دامنه مناسب تصمیم گرفته دامنه ir مورد نظرش رو از طریق وب سایت شرکت میزبان فا به ثبت برسونه، باتوجه به این که آدرس دامنه اصلی ترین راه ورود کاربران به سایت شماست و این آدرس سایت شماست که همواره در ذهن مخاطبین شما باقی می مونه ثبت دامنه در یک شرکت معتبر از اهمیت بسیار بالایی برخورداره، شرکت میزبان فا با 5 سال سابقه درخشان در زمینه ثبت انواع دامنه های ملی و بین المللی به صورت 24 ساعته در حال خدمات رسانی و ثبت دامنه برای مشتریان است.

زمان در حال گذشتن است پس همین الان از طریق این آموزش دامنه مورد نظر خود را به ثبت برسانید و با راه اندازی یک وب سایت محصولات و خدمات خود را به کل جهان معرفی کنید، ما نیز در تمام مراحل با شما همراه هستیم.

آموزش ثبت دامنه ir به صورت قدم به قدم

جهت ثبت دامنه مورد نظرتان ابتدا وارد وب سایت mizbanfa.net شوید و سپس از منو های بالا بر روی دکمه دامنه کلیک کنید.

ورود به قسمت دامنه در میزبان فا

هم اکنون در صفحه دامنه چیست بر روی دکمه سفارش ثبت دامنه کلیک کنید.

سفارش ثبت دامنه

از صفحه ثبت دامنه مجددا بر روی دکمه سفارش ثبت دامنه کلیک کنید.

سفارش ثبت دامنه

تا به پرتال فروش و پشتیبانی از مشتریان شرکت میزبان فا منتقل شوید، شما هم اکنون در مرحله دوم یعنی مرحله اختیارات دامنه هستید، توجه داشته باشید که از قسمت دسته بندی ها گزینه فقط سفارش ثبت دامنه انتخاب شده باشد، سپس توجه کنید گزینه می خواهم پشتیبانی میزبان فا برای من دامنه جدید ثبت کند انتخاب شده باشد، سپس در فیلد خالی پس از www آدرس دامنه خود را به صورت صحیح وارد کنید و در قسمت بعدی مطابق تصویر توجه داشته باشید که پسوند ir. در حالت انتخاب باشد، در این فیلم آموزشی به عنوان مثال می خواهیم دامنه mizbanfatv.ir را به ثبت برسانیم، هم اکنون بر روی دکمه بررسی قابلیت ثبت کلیک کنید و منتظر باشید تا سیستم درخواست شما را به صورت کامل پردازش کند.

انتخاب نام دامنه و بررسی قابلیت ثبت
انتخاب نام دامنه ir. و بررسی قابلیت ثبت

در صورتی که نام دامنه مورد نظر قبلا توسط شخص دیگر به ثبت رسیده باشد با گزینه موجود نیست مواجه می شوید و میبایست یک نام دامنه دیگر برای خودتان در فیلد توضیح داده شده وارد کنید و مجددا بر روی دکمه بررسی قابلیت ثبت کلیک کنید، اما اگر دامنه مورد نظر برای ثبت آزاد باشد با صفحه زیر مواجه خواهید شد و در این صورت شما هم اکنون در مرحله دوم یعنی مرحله اختیارات دامنه هستید و همانطور که مشخص است در مقابل دامنه mizbanfatv.ir عبارت موجود است هم اکنون سفارش دهید درج شده است و از قسمت اطلاعات بیشتر قادر هستید میزان مدت ثبت دامنه مورد نظرتان را یک ساله یا پنج ساله انتخاب نمایید و همچنین مطابق تصویر زیر قیمت ثبت دامنه در دوره های یک ساله و پنج ساله کاملا مشخص شده است و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیستم دامنه های mizbanfatv.com و mizbanfatv.net و mizbanfatv.org و mizbanfatv.co را نیز پیشنهاد می دهد و دامنه های پیشنهادی نیز که رو به روی آن ها درج شده باشد موجود است هم اکنون سفارش دهید برای ثبت آزاد هستند و در صوتی که تمایل داشتید پسوند های پیشنهادی توسط سیستم را نیز برای خودتان به ثبت برسانید می توانید تیک هر کدام از آن ها را فعال کنید و سپس بر روی دکمه افزودن به کارت کلیک کنید.

انتخاب نوع دامنه و دوره ثبت دامنه
انتخاب نوع دامنه و دوره ثبت دامنه ir.

شما هم اکنون در مرحله سوم یعنی مرحله پیکربندی دامنه هستید در این مرحله باید شناسه ایرنیک خود را که در آموزش نحوه ساخت شناسه ایرنیک به صورت کامل آموزش دادیم را در فیلد ایمیل یا شناسه شما در ایرنیک به صورت صحیح و کامل همانند تصویر زیر وارد کنید و سپس از قسمت nameservers می توانید dns های مورد نظرتان را جهت تنظیم بر روی دامنه وارد نمایید پیشنهاد ما این است که اگر با این قسمت آشنایی ندارید این فیلد را تغییر ندهید و آن را به حالت پیشفرض رها کنید و سپس بر روی دکمه به روز رسانی سفارش کلیک کنید.

وارد کردن شناسه ایرنیک و تنظیم dns ها
وارد کردن شناسه ایرنیک و تنظیم dns های دامنه ir. در هنگام ثبت

شما هم اکنون در مرحله چهارم یعنی در مرحله تایید سفارش هستید و در این مرحله می توانید خلاصه سفارش خود را به همراه هزینه سرویس به صورت کامل مشاهده کنید، در این مرحله حتما توجه داشته باشید که نام دامنه شما به صورت کاملا صحیح نوشته شده باشد چرا که پس از رد کردن این مرحله و ثبت دامنه به هیچ عنوان امکان تعویض یا تغییر نام دامنه وجود ندارد، در صورتی که اطمینان دارید نام دامنه خود را به صورت صحیح وارد کرده اید بر روی دکمه تکمیل سفارش کلیک کنید.

مشاهده نام دامنه و تکمیل سفارش
مشاهده نام ir. دامنه و تکمیل سفارش

شما هم اکنون در مرحله پنچم یعنی مرحله تکمیل سفارش هستید؛ در این مرحله اگر از قبل داخل میزبان فا ثبت نام کرده اید برای طی نمودن باقی مراحل بر روی دکمه ورود کلیک کنید و اگر هم قبلا در میزبان فا ثبت نام نکرده اید تمام فیلد های مشخصات که با علامت دایره سبز رنگ مشخص شده اند را به صورت کامل پر کنید و حتما توجه داشته باشید که تمام اطلاعات خود را در این فیلد ها به صورت صحیح و کامل وارد کنید.

ثبت نام یا ورود به ناحیه کاربری میزبان فا
ثبت نام یا ورود به ناحیه کاربری میزبان فا جهت ثبت دامنه ir.

سپس در پایین تر از فیلد های ثبت نام درگاه بانکی مورد نظر خود را جهت پرداخت مبلغ سفارش وارد کنید و البته توجه داشته باشید که امکان پرداخت با انواع کارت های بانکی در هر کدام از درگاه های میزبان فا فراهم است، سپس از قسمت توضیحات سفارش اگر مورد یا سوال خاصی وجود دارد در این قسمت وارد کنید تا پس از تکمیل سفارش کارشناسان میزبان فا توضیحات شما را مطالعه و نسبت به آن عمل کنند و سپس بر روی دکمه تکمیل سفارش کلیک کنید.

انتخاب درگاه و تکمیل سفارش
انتخاب درگاه و تکمیل سفارش جهت ثبت دامنه ir.

هم اکنون اگر تمام مراحل رو به صورت کامل طی کرده باشید به درگاه پرداخت بانکی جهت پرداخت مبلغ سفارش منتقل می شوید، مرحله پرداخت رو هم به صورت کامل طی کنید و صبر کنید تا به صورت خودکار پس از پرداخت به سایت میزبان فا بازگشت داده شوید و در صورتی که پرداخت با موفقیت انجام شده باشد در مرحله پنجم یعنی مرحله تکمیل سفارش مطابق تصویر زیر شماره سفارش یا همان شماره پیگیری خود را رویت می کنید و این به این معنیه که سفارش ثبت دامنه شما به صورت کامل انجام شده.

تاییدیه سفارش ثبت دامنه
تاییدیه سفارش ثبت دامنه ir.

هم اکنون به آدرس ایمیل خود که در هنگام ثبت نام در میزبان فا وارد نموده بودید وارد شوید باید یک ایمیل تحت عنوان تاییدیه پرداخت صورتحساب دریافت کرده باشید که شماره تراکنش و شماره پیگیری سفارش شما در این ایمیل موجوده و برای شما هم مطابق تصویر زیر این ایمیل باید ارسال شده باشد.

دریافت ایمیل تاییدیه پرداخت صورتحساب
دریافت ایمیل تاییدیه پرداخت صورتحساب

و اگر دامنه شما به صورت صحیح ثبت شده باشد میبایست یک ایمیل دیگر تحت عنوان تاییدیه ثبت دامنه مطابق تصویر از سمته میزبان فا دریافت کنید.

دریافت تاییدیه ثبت دامنه
دریافت تاییدیه ثبت دامنه ir.

و بلافاصله پس از دریافت ایمیل تاییدیه ثبت دامنه، یک ایمیل دیگر از سمته ایرنیک با عنوان set reseller contact of domain دقیقا مانند تصویر زیر دریافت می کنید.

دریافت ایمیل ثبت دامنه از سمته ایرنیک
دریافت ایمیل ثبت دامنه ir. از سمته ایرنیک

و دریافت تمام ایمیل های بالا بدین معناست که دامنه شما به صورت کامل به ثبت رسیده است و تمام مراحل را به صورت صحیح طی کرده اید.

توجه : پس از ثبت دامنه های آی آر، دامنه مورد نظر شما سریعا برایتان رزرو می شود و در این شرایط شما مالک دامنه هستید و دیگر هیچکس نمی تواند آن دامنه را ثبت کند یا از آن استفاده کند اما دامنه های آی آر بلافاصله پس از ثبت فعال و قابل استفاده نمی شوند، پس از این که کارشناسان شرکت ایرنیک عدم مغایرت نام دامنه شما را با قوانین جمهوری اسلامی ایران بررسی و تایید نمودند دامنه ir. شما بعد از 12 ساعت فعال و قابل استفاده می شود، و توجه داشته باشید هنگامی که ایرنیک دامنه شما رو به صورت کامل تایید کرد یک  ایمیل دیگر مبنی بر تاییدیه فعال و ثبت شدن دامنه از سمته ایرنیک دریافت خواهید کرد.

در صورتی که میخواهید همین الان دامنه خریداری کنید و همین الان هم دامنه شما فعال شود و پس از چند ثانیه بتوانید وب سایتتان را راه اندازی کنید پیشنهاد ما به شما این است که دامنه های بین المللی مانند com. و net. و org. برای خودتان به ثبت برسانید زیرا دامنه های بین المللی بلافاصله پس از ثبت، تایید و فعال می شوند.
داستان های آقای رایان درمورد هاست و دامنه

آموزش ثبت دامنه ir + فیلم آموزشی
4.2 (83%) 40
برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن