هاست ایران میزبان فا
آموزش های وردپرس

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

ما در این آموزش میخواهیم نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست یا همان سیستم کامپیوترمان طراحی و آماده کرده ایم به یک فضای هاست که از هاستینگ معتبری تهیه کرده ایم را به شما همراهان همیشگی میزبان فا آموزش بدیم. قبل از اینکه مراحل انجام این روش رو بهتون آموزش بدیم ابتدا میخواهیم بدونیم که در چه مواقعی و چرا ما این کارو می کنیم و اصلا دلیل اینکه روی لوکال کار کنیم و بعد ببریم روی هاست چیه ؟ پس با ما همراه باشید تا در ادامه نکات لازم رو یاد بگیرید. همانطور که میدونید اکثر طراحان و وب مستران ابتدا قالب هایی که میخرند رو به صورت لوکال نصب می کنند و کار ویرایش قالب رو به صورت آفلاین انجام میدن . خوب مسلماً کار به صورت آنلاین مستلزم اینترنت قوی و پهنای باند زیاد مخصوصا برای قالب های سنگین و بزرگ هست. بنابر این ما ترجیح میدیم ابتدا کار ویرایش و طراحی قالبمون رو روی لوکال انجام بدیم و بعد منتقلش کنیم روی هاست و سایتمون رو بالا بیاریم.

روش انتقال وردپرس از لوکال هاست به سی پنل

کاربرد دیگه ای که داره در مورد طراحی سایت از ابتدا هستش که در اون هم به دلیل تست های زیاد و کار طولانی مستلزم اینترنت قوی و پهنای باند بالا هستیم . خوب اکثر افراد ترجیح میدن که این کارو نیز به صورت لوکال انجام بدن و بعد از اینکه کار طراحیشون به اتمام رسید اونو روی هاست آپلود و بالا بیارن . پس علاوه بر ویرایش قالب ها برای طراحی از پایه سایت ها هم استفاده میشه. مورد دیگه ای که ما می تونیم روی لوکال کار کنیم و بعد منتقل کنیم به هاست در مورد مترجمای قالب ها هست. بله اون ها هم باید تمامی قسمت های قالبشون رو ترجمه کنن و گاهاً این کار طولانی و زمانبر هست و مستلزم اینترنت قوی و پهنای باند بالایی هستن پس بهتره که روی لوکال کار ترجمه رو انجام بدن و بعدش قالب ترجمه شده رو روی هاست بالا بیارن و برای فروش قرارش بدن. خلاصه توی چنین شرایطی که براتون توضیح دادیم یا شرایط مشابهش ما باید اطلاعات سایت وردپرسیمونو پس از اینکه کارای لازم رو روش انجام دادیم و آماده شد منتقلش کنیم به هاست و در سطح دنیای مجازی اینترنت انتشارش بدیم . پس جهت انتشار سایت در سطح اینترنت لازمه که حتما از لوکال به هاست منتقل بشه و بر روی یه میزبان هاست مطمئن قرار داده بشه.

مراحل انتقال وردپرس از لوکال به هاست:

خوب زمانی که تصمیم گرفتید از لوکال به هاست و دنیای مجازی کوچ کنین یک سری کار ها هستند که باید مرحله به مرحله انجام بدین تا سایتتون بدون مشکل بر روی هاست اجرا بشه و کامل نمایش داده بشه. مراحلی که در ادامه براتون تشریح میشه برای قرار دادن وردپرس بر روی هاست سی پنل هستش، و شما باید مراحل رو حتما به ترتیب و با دقت انجام بدید تا مشکلی در انتقال سایت پیش نیاد. توجه داشته باشید نام ها و مسیر هایی که استفاده می کنیم بعنوان مثال می باشند و صرفا جنبه ی آموزشی دارند و می بایست متناسب با سیستم و فایل های خود این مسیر ها و نام ها را تغییر دهید.

مرحله اول: تهیه فایل zip از فایل های سایت لوکال

وارد مسیر زیر در کامپیوترتان بشید:

C:\xampp\htdocs\mysite

دقت کنید که قسمت mysite نام همان پوشه ای هست که داخلش سایتتون رو روی لوکال نصب کردید و قسمت \xampp\htdocs\ هم مسیر نصب برنامه xampp یا wamp هست که بسته به استفادتون باید این هارو تغییر بدید. پس از اینکه وارد این قسمت شدید، کلیه فایل ها و پوشه های موجود در مسیر نصب سایت رو انتخاب کنید و بر روی یکی از فایل ها کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده send to و سپس compressed (ziped) folder رو انتخاب کنید تا فایل zip یا فشرده ی شما آماده بشه و یک نام برای آن قرار دهید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستبرای “مثال” ما نام این فایل را backup-of-files.zip قرار داده ایم. (این نام را به خاطر داشته باشید)

مرحله دوم: آپلود فایل zip تهیه شده بر روی هاست

در این مرحله باید فایل backup-of-files.zip که حاوی کلیه پوشه ها و فایل های سایت هست رو داخل هاستتون آپلود کنین. وارد کنترل پنل هاستتون بشید و قسمت file manager را باز کنید و به مسیر public_html بروید. سپس بر روی upload کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستدر صفحه ی باز شده، از طریق دکمه ی select file می تونید فایل مورد نظرتونو انتخاب کنید تا آپلود بشه.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستپس از اتمام آپلود در همان مسیر فایل backup-of-files.zip رو میبینید، باید انتخابش کنید و بر روی extract کلیک کنید تا فایل ها از حالت فشرده استخراج شوند.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال به هاستمرحله سوم: تهیه خروجی از پایگاه داده لوکال

وارد phpmyadmin لوکال هاستتون بشید و پایگاه داده ی مورد نظرتون رو انتخاب کنید. سپس بر روی export جهت ایجاد خروجی کلیک کنید. در صفحه باز شده روی go کلیک کنین. مسیر ذخیره ی پایگاه داده با پسوند .sql را مشخص و آن را ذخیره کنید.

نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به هاست سی پنلبرای مثال نام آن test.sql می باشد.

مرحله چهارم: وارد کردن خروجی تهیه شده در پایگاه داده بر روی هاست

در این مرحله باید اول یه پایگاه داده ی جدید بسازید و سپس فایل خروجی پایگاه داده رو داخل اون import یا وارد کنید.

ساخت پایگاه داده ی جدید در سی پنل :

در ابتدا توسط آموزش نحوه ورود به سی پنل وارد هاست سی پنل سایتتون بشید ، از قسمت databases گزینه ی MySQL® Database Wizard کلیک کنین.

ساخت دیتابیس برای انتقال وردپرس از لوکال به هاستدر فیلد مقابل  New Database: نام دلخواه برای پایگاه داده ی جدید وارد کنید و بر روی next step کلیک کنین.

انتقال وردپرس از localhost به هاستدر مرحله ی بعد فیلد مقابلUsername: یک نام کاربری برای یوزر پایگاه داده وارد کنین . در قسمت های Password و Password (Again): باید رمز عبور رو دو بار تایپ کنین به طوری که در قسمت Strength میزان استحکام این پسورد از 100% بالای 70% و به صورت خیلی قوی در حالت 100% قرار بگیره که می تونید برای ایجاد رمز عبور بسیار قوی از دکمه ی password generator استفاده کنین و در اخر بر روی create user کلیک کنین.

انتقال وردپرس از کامپیوتر به هاستتیک گزینه ی ALL PRIVILEGES رو بزنین و روی next step کلیک کنین تا ارتباط بین یوزر و پایگاه داده برقرار بشه و سطح دسترسی های یوزر هم تصحیح بشه.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستایمپورت فایل .sql در پایگاه داده ی جدید:

بعد از اینکه پایگاه داده رو ساختین باید وارد phpmyadmin هاستتون بشید و فایل خروجی پایگاه داده ی لوکال رو داخلش ایمپورت کنین. در سی پنل از قسمت databases گزینه ی phpmyadmin رو انتخاب کنین.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستپس از ورود به phpmyadmin ، پایگاه داده ی جدید رو انتخاب کنین و روی import کلیک کنین. در صفحه ی import روی browse کلیک کنین و سپس فایل .sql ذخیره شده رو که ما در این مثال اسمشو test.sql قرار داده بودیم انتخاب کنین و روی go کلیک کنین تا عملیات ایمپورت اطلاعات پایگاه داده انجام بشه و پیغام سبزرنگ اتمام رو مشاهده کنین.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستمرحله پنجم: تصحیح اطلاعات ارتباط با پایگاه داده

خوب ما تا اینجا همه ی  فایل ها و داده های سایتمونو آپلود کردیم و روی هاستمون قرار دادیم ولی این کار کافی نیست و باید ارتباط بین اطلاعات سایت و پایگاه داده رو برقرار کنیم . برای این کار نیاز داریم فایل wp-config.php رو ویرایش کنیم. بدین منظور وارد هاستتون و قسمت File manager بشید .

انتقال فایل های وردپرس از لوکال به هاستبه مسیر آپلود فایل هاتون برید و فایل wp-config.php رو انتخاب کنید ، سپس روی Edit کلیک کنین .

ویرایش فایل های وردپرس جهت انتقال از لوکال به هاستسپس قسمت های زیر رو تصحیح کنین:

DB_NAME: نام پایگاه داده جدید رو وارد کنین.

DB_USER: نام یوزر پایگاه داده جدید رو وارد کنین.

DB_PASSWORD: رمزعبور کاربر پایگاه داده جدید رو وارد کنین.

در آخر فایل رو ذخیره کنین. اصلاح ارتباط پایگاه داده ما هم تموم شد.

ویرایش فایل wp-config وردپرس جهت انتقال از لوکال به هاستمرحله ششم: تصحیح لینک های سایت

در مرحله ی آخر تنظیمات سایت ، باید لینک های سایتمومو تصحیح کنیم زیرا ممکنه هنوز به مسیر لوکال هاستمون اشاره کنند و بارگزاری نشن. وارد phpmyadmin بشید، جدول wp-options رو انتخاب کنین تا رکورد های جدول نمایش داده بشه. رکورد های siteurl و home رو پیدا کنین و نام دامنه ی سایتتون رو داخلش جایگزین کنین.

انتقال وردپرس از کامپیوتر به دامنه سایتبعد از اینکه نام دامنه رو برای سایتتون تنظیم کردین باید لینک های داخلی وردپرس رو هم بروزرسانی کنین. برای این کار روی نام پایگاه داده ی سایت داخل phpmyadmin کلیک کنین، سپس سربرگ sql رو باز کنین و کد زیر رو داخلش تایپ کنین:

بعد از اینکه کد بالا رو تایپ کردین باید قسمت localhost/test رو مطابق با مسیر نصب وردپرستون توی لوکال تصحیح کنین و قسمت ‘www.yourlivesite.com هم همون نام دامنه ای هست که به هاستتون متصله و قراره محتوای سایتتونو نمایش بده. سپس روی go کلیک کنین تا کد اجرا بشه و لینک بروز رسانی بشن.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستمرحله هفتم: بررسی صحت انتقال

خوب کارهای لازم رو انجام دادیم فقط باید سایتمونو چک کنیم. نام دامنه ی سایت رو داخل مرورگر اینترنتتون باز کنین ، در این مرحله باید تمامی محتوای سایت و قالب وردپرستون به صورت کامل بارگزاری بشه تا مطمئن بشید مراحل فوق رو کامل و صحیح انجام داده اید.همچنین مسیر ادمین سایت یعنی domain.com/wp-admin رو هم تست کنید و جهت ورود به مدیریت وردپرس هم از همان نام کاربری و رمز عبور قبلیتان استفاده کنین. امیدواریم این آموزش هم مورد پسندتون واقع بشه و ما رو با نظرات و پیشنهاداتون از طریق فرم زیر یاری کنین تا در بهبود مطالب و سایت بتونیم بهتر عمل کنیم. همچنین اگر سوالی در مورد این آموزش داشتین میتونید در فرم زیر مطرح کنین ؛ تیم توسعه محتوای میزبان فا به تمامی سوالات و مشکلات شما جواب خواهد داد.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب و پیشرفته است، این سیستم مدیریت محتوا جهت ارائه بهترین بازخورد به مدیران سایت ها و سازگاری با تمام قالب ها و افزونه های پیشرفته و موجود در سطح اینترنت، به یک هاست کاملا بهینه و مناسب برای وردپرس نیازمند است، بنابراین از شما دعوت به عمل می آوریم از سرویس های خارق العاده هاست اختصاصی وردپرس میزبان فا دیدن بفرمایید و ویدیو بازخورد مشتریان این سرویس را در صفحه زیر تماشا کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست
4.5 (90.91%) 33 votes
برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۱۰۴ نظرها

 1. با سلام و ممنون از اموزش خوبتون
  من از طریف روشی که گفتین سایتم رو از لوکال به هاست انتقال دادم
  ,ولی بعد از اتمام کار وقتی اسم وبسایت خودم رو میزنم که برم داخلش سایت رو باز نمیکنه و پیغم localhost refused to connect.
  رو میده . همچنین اسم ادرس هم به localhost عوض میشه
  نکته جالب اینکه وقتی xampp رو استارت میکنم با زدن اسم سایتم بالا میاد در صورتی که من همه چیز رو منتقل کردم و نباید ریطی به xampp داشته باشه

 2. همون کد که دادین بزارم جای sqlخطا میزنه چیکار کنم
  درضمن فایل های کنار public_htmlرو پاک کردم اشکال از اون نیست

 3. سلام . در مرحله php admin را که میزنم ارور 500 میده . بعضی وقتا هم که این ارور را نمیده اروره 401 را میده .
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 4. سلام
  من چند تا سایت روی لوکال هاست درست کردم و به سی پنل انتقال دادم همه لینک ها رو هم درست کردم.
  ولی وقتی وارد سایت میشم تصویر سربرگ و اسلایدر ها نشون داده نمیشه.
  لظفا راهنمایی کنید که چجوری میتونم این مشکل رو برطرف کنم.

 5. سلام،لطفا به این سوال جواب بدین
  چرا بعد از انتقال از لوکال هاست به هاست سی پنل برگه ها و نوشته هایی که اسم تماس با ما دارن باز نمیشن
  بقیه نوشته و برگه ها کاملا درست هستن
  این مشکل روی پنج تا سیت هستن
  لطفا راهنمایی کنید.عجله دارم :))

  1. سلام
   اگر در صفحه تماس با ما وب سایتتون نقشه سایت یا map فراخوانی کرده باشین ممکنه این مشکل رخ بده.
   آدرس دهی های آموزش داده شده از طریق phpmyadmin را به شکل صحیح انجام داده اید؟

 6. سلام
  روشتون واقعا قدم به قدم و عالی بود
  من همه ی مراحل رو انجام دادم اما وب سایت بالا نمیاد و میگه ارتباط با دیتابیس نداره
  چرا؟

 7. سلام خدمت مهندس یزدان پرست، خیلی خیلی عالی توضیح دادید، واقعا جایی به این خوبی و واضحی توضیح دقیق نداده بود خیلی ممنونم

 8. اون قسمت آخر رو بیشتر توضیح بدید ..قسمت سختش همون آخرشه که آدرس ها رو باید درست کنیم…منظورتون از آدرس localhost خودتون چیه؟ من اینکاری که گفتید انجام دادم.فقط صفحه اول سایتم درست میاد..بقیه صفحات بعد از انجام اینکار دوبار آدرس دامنه رو اولش میزنه و ارور میده..چیکار کنم؟

  1. سلام
   منظور از آدرس لوکال هاست خودتون این هستش که داخل لوکال هاست کامپیوترتون، آدرس این سایت وردپرسی چه بوده است؟ مثلا ممکن است شخصی وردپرس را داخل لوکال هاست داخل دایرکتوری localhost/01 نصب کرده باشد و شخصی دیگر در دایرکتوری localhost/test نصب کرده باشد، بنابراین شما در هنگام تغییر آدرس دهی ها از لوکال هاست به هاست، میبایست آدرس وردپرس خود را در لوکال هاست بدانید و توسط دستورات گفته شده (کد) را داخل دیتابیس اجرا کنید تا تمام آدرس های لوکال هاست مورد نظر به آدرس دامنه شما تغییر کند.
   موفق باشید.

 9. سلام خدمت شما من تمامی کار هارو مو به مو انجام دادم ولی وقتی که ادرس سایتم رو وارد میکنم همش ارور
  server DNS address cloud not be found رو میاره

 10. سلام
  من همه مراحل رو کامل رفتم .اما در نهایت سایت من بالا نیومد و اخطار coming soon رو میزنه .
  مشکل کجاست؟
  با تشکر

 11. با سلام
  بسیار ممنونم از آموزش خیلی خوبتون در زمینه وردپرس و انتقال از لوکال به هاست
  امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید

 12. با سلام و عرض خسته نباشید ، ممنون از آموزش خوبتون!
  من تمامی کار ها رو بصورت دقیق انجام دادم.
  بعد که به مرحله ((هفتم :بررسی صحت انتقال)) رسیدم و رفتم که سایت رو بارگذاری کنم
  دیدم که صفحه راه اندازی وردپرس اومد ، صفحه ای که ((عنوان سایت ، نام کاربری جدید ، پسورد ، نمایش به موتورهای جستجو و … )) رو باید پر کنیم اومدش!!!
  مشکل اینجاست که این صفحه نباید می امد و باید همون سایتی که توی لوکال هاست داشتم بالا می امد!!
  نمی دونم چیکار کنم ؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید تا مشکلم حل بشه ، خـــیلـی ضـــروری!!!
  متشکرم………..

  1. سلام و روز بخیر،
   دیتابیس وردپرس که در لوکال هاست بوده به درستی در دیتابیس جدید درون ریزی نشده.
   مجددا اقدام به درون ریزی دیتابیس کنید تا با پیغام سبز رنگ موفقیت در درون ریزی دیتابیس مواجه بشید و بعدش اطلاعات دیتابیس جدید را در فایل wp-config.php وارد کنید.
   موفق باشید

 13. سلام
  با تشکر از اموزش خوبتون.چرا من وقتی گزینه online file manager رو میزنم صفحه ای که شما گفتید نمیاد و public html زو نداره.

    1. سلام
     دوست عزیز شما باید هاست سی پنل ورژن جدید و تجاری داشته باشید تا بتوانید به راحتی توسط این آموزش اطلاعات خود را از لوکال هاست به هاست منتقل کنید.

 14. یه سوال ایا اول از همه باید خود وردپرس بر روی هاست و در سی پنل نصب بشه و بعد انتقال فایلها؟/

  1. سلام
   خیر نیازی به نصب وردپرس جدید روی هاست ندارید، همان فایل ها و دیتابیس ها را از لوکال هاست منتقل کنید به هاست سی پنل.
   یک آموزش جدید دیگر در این زمینه تالیف شده است که از شما دعوت می کنم از آموزش زیر کمک بگیرید.
   آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست ومپ به هاست سی پنل:
   https://mizbanfa.net/blog/cms/wordpress/transfer-wordpress-wamp-to-cpanel/
   موفق باشید.

   1. یعنی کلن روی سی پنل لازم نیست وردپرس نصب بشه درسته ؟ فقط فایلها وبانک ازلاعاتی کافی هست مشکل من الان اینه مرتب صفحه سفید باز میشه بعذ همه این کارها طبق امو.شهای گفته شده

    1. سلام
     بله اصلا نیازی نیست روی سی پنل وردپرس جداگانه نصب شود.
     مشکل صفحه سفید وردپرس بخاطر عدم سازگاری قالب یا یکی از افزونه های شما با هاست شماست، در این زمینه لطفا مقاله زیر را مطالعه کنید.
     https://mizbanfa.net/blog/cms/wordpress/white-page-error-in-wordpress/
     موفق باشید.

 15. با سلام
  من همه مراحل را کامل انجام می دم ولی در انتها وقتی آدرس سایت خودم را می زنم وارد آدرس mysite/wp-admin/install.php می شود و قسمت های انتهایی تنظیمات وردپرس مثل انتخاب زبان و نام سایت و یوزر پسورد wp-admin و این چیزها را برام میاره یعنی اصلا اونجوری نمیشه که بتونم باهمون یوزر و پسورد اصلی که از قبل تنظیم کردم وارد بشم.
  ممنون می شم که راهنماییم کنید.

  1. سلام و وقت بخیر،
   دیتابیسی که درون ریزی کردید به درستی انجام نگرفته، برای اطمینان وارد هاست خودتون شده و به مسیر phpmyadmin مراجعه کنید و ببینید که آیا جداول مربوط به وردپرس به دیتابیس شما اضافه شده یا خیر.
   اگر که نشده بود مجددا درون ریزی کنید، اگر هم شده بود کافیه تا به ویرایش فایل wp-config.php مراجعه کنید و اطلاعات دیتابیس را وارد کنید.
   موفق باشید

 16. با سلام و خسته نباشید
  در آخرین مرحله این پیغام خطا میاد.
  ————–
  Error
  SQL query:

  UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘localhost/test/’, ‘www.yourlivesite.com/’)
  MySQL said: Documentation

  #1146 – Table ‘dgkaranc_free.wp_posts’ doesn’t exist

 17. سلام وقت بخیر
  خسته نباشید سایتم از یک سرور به سرور دیگه انتقال دادم از کل سایت backup گرفتم و در سایت جدید آپلود و ریستور کردم سایت لود شد اما مشکلی که به وجود اومد در ارسال فرم
  نام افزونه فرم ساز Formidable است
  پس از ارسال در فرم، ارور زیر میده
  We’re sorry. It looks like you’ve already submitted that.
  لطفا راهنمایی کنید
  تشکر

 18. با سلام
  من قسمت آخر که نوشتید به جای localhost/test/ آدرس خودمون را بدیم اصلا متوجه نمیشم.. از کجا باید آدرس نصب را پیدا کنم؟

  1. سلام و وقت بخیر،
   کافیه تا بعد از کلمه localhost/ اسم پوشه‌ای که وردپرس را در اون نصب کردید وارد کنید تا لوکال هاست به شما نمایش داده بشه.
   موفق باشید

 19. با سلام
  ممنون میشم جواب بدید
  قسمت آخرو متوجه نشدم
  من با wampserver کار کردم و طراحی را اونجا در localhost انجام دادم
  آدرس نصب وردپرس را از کجا پیدا کنم؟

   1. با سلام
    من داخل خود wamp به روز رسانی نهایی را انجام دادم…
    فقط آدرس نصب وردپرس را نمیدونم از کجا بیارم؟

   1. بله قبلا مطالعه کردم ولی گام نهایی که فرمودید عین هم بود و بازم جواب سوالمو نگرفتم

 20. با سلام من تمامی مراحل را انجام دادم اما وقتی سایت رو میزنم فقط یک صفه سفید و بدون هیچ نوشته یا اروری میاره چکار باید بکنم؟؟

 21. سلام من همه این کارا رو انجام دادم ولی وقتی آدرس رو وارد میکنم یه صفحه میاره که نوشته index of.

  1. سلام
   این بدین معناست که هنوز اطلاعاتی در public_html هاست آپلود نکرده اید. از کدوم برنامه لوکال هاست استفاده می کنید و نوع هاست اصلی سایتتون چی هستش؟ سی پنل یا دایرکت ادمین؟

 22. این مشکل حل شد الان وقتی میخوام به صفحه login سایت برم خطای 500 رو میده.
  چون وقتی UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘localhost/test’, ‘www.hdfglb.com/’);
  در قسمت options میزنم با اینکه go رو میزنم اما هیچوقت ذخیره نمیشه.

 23. سلام من تمام کار هایی که گفتید رو انجام دادم فقط در مرحله اخر اون دو مورد رو از کجا پیدا کنم که بزارم من برای یکی از ان دو مورد ادرس سایت زدم و برای اون فیلدی که لوکال هاست /تست رفتم از تو سیستم تو فولدر سی/ زمپ/ اچ تی داکس/ و فولدر نیلسن که برای ورد پرسم هستش ادرسش رو برداشتم وجایگزین کردم اما وقتی دکمه go رو میزنم ارور میده
  Error
  SQL query:

  UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘C:\xampp\htdocs\nilsen’, ‘www.unick.ir/’)
  MySQL said: Documentation

  #1146 – Table ‘unickir_unique.wp_posts’ doesn’t exist

  1. سلام و وقت بخیر،
   جدولی با عنوان unickir_unique.wp_posts در فایل بک آپ دیتابیس شما وجود نداره مجددا از دیتابیس لوکال هاست خروجی بگیرید و درون ریزی را انجام بدین.
   موفق باشید

 24. UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘C:\xampp\htdocs\nilsen’, ‘www.unick.ir/’);

  این کدی هست که من نوشتم برای مرحله اخر

 25. سلام خسته نباشید من تو XAMPP تو لپ تاپ شخصیم چه پورتی رو برای apache و MySQl تنظیم کنم تا روند کار به خوبی پیش بره و غیر از 8080 به apache نمیتونم پورت اختصاص بدم دلیلش چی میتونه باشه؟

 26. سلام
  خسته نباشید
  من کل مراحلی که گفتید رو انجام دادم اما متاسفانه تنها صفحه اصلی سایت بالا میاد و وقتی روی لینک ها یا منوها کلیک می کنم خطایی به صورت زیر ظاهر می شه:

  Internal Server Error

  The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

  Please contact the server administrator at m.saxxxxxxxxh@gmail.com to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

  More information about this error may be available in the server error log.

  مشکل چیه و چیکار می تونم بکنم؟
  متشکرم

 27. سلام من همه مراحل بالا رو رفتم وقتی آدرس سایت رو میزنم این پیام رو میده
  This is the default index.html file of your account, enter your cpanel hosting and click on the File manager icon then go to the /htdocs folder (which is the main folder of your account) and upload your files there 🙂

 28. سلام خسته نباشید من تمام مراحلی که گفتینو به صورت کامل انجام دادم ولی وقتی
  اسم دامنمو سرچ ممیکنم توی مرورگر اصلا چیزی به نام سایت من اصلا بالا نمیاد.
  ممنون هرچه زودتر راهنماییم کنید.

  1. سلام و وقت بخیر
   آیا دامنه به هاست شما متصل شده؟ URL های سایت رو هم از دیتابیس آپدیت کردید که دیگه از لوکال هاست محتوا را نخونه؟
   یک بار با این آموزش بررسی کنید ببینید تمام مراحل رو به درستی طی کردید یا خیر.

 29. با عرض سلام و تشکر ویژه بابت آموزش خوبتون

  از سایت های دیگه این آموزش رو پیگیری کردم اما به نتیجه نرسیدم ، آموزش شما واقعا کامل بود و تونستم سایت خودم رو از لوکال به هاست بدون مشکل انتقال بدم .

  با تشکر

 30. سلام
  من میخواستم وردپرس بروزرسانی کنم که سایتم کلا پرید
  یه سوال داشتم چجوری سایتمو برگردونم؟؟

 31. سلام خسته نباشید ، ممنونم از آموزشتون
  من همه مراحل و تک تک انجام دادم بدون هیچ مشکلی ولی در آخر با پیغام زیر روبرو میشم ، میشه لطفا کمکم کنید
  Error establishing a database connection

  1. سلام، دیتابیس به درستی ایمپورت نشده و یا اینکه اطلاعات دیتابیس جدید که ساختید را در فایل wp-config.php به درستی وارد نکردید.

 32. همچنین مسیر ادمین سایت یعنی domain.com/wp-admin رو هم تست کنید و جهت ورود به مدیریت وردپرس هم از همان نام کاربری و رمز عبور قبلیتان استفاده کنین.<<
  سایت بالا میاد ولی این قسمت انجام نمیشه و میگه یوزر و پسورد اشتباهه
  میشه یکم واضح تر این قسمت رو بگید؟
  ادذرس بالا که اصلا دسنرسی نداره اول اسم دامین خودم رو مینویسم بعدش / و سپس wp-admin بازهم بالا نمیاد:(

  1. سلام، اگر انتقال دیتابیس به درستی انجام گرفته باشه با مراجعه کردن به صفحه wp-admin/ روی دامنه خودتون باید صفحه ورود به وردپرس براتون باز بشه. سایر صفحات سایت مثل مطالب و… درست بالا میاد؟ چون اول گفتید که یوزر و پسورد را خطا میده، ولی بعدش میگین آدرس بالا نمیاد اصلا!

   حالا اگر صفحه براتون باز نمیشه میتونه دلایل زیر را داشته باشه:
   1. درون ریزی دیتابیس به درستی انجام نگرفته
   2. آدرس‌های موجود توی جدول wp_options که شامل site_url و home هستند را ویرایش نکردید که آدرس دامنه را قرار بدین
   3. اطلاعات دیتابیس جدید در فایل wp-config.php وارد نشده

   یا اینکه رمز و نام کاربری را اشتباه وارد می‌کنید. برای این کار از آموزش نحوه تغییر رمز عبور ورود به مدیریت وردپرس که به نحوه تغییر رمز وردپرس از طریق فایل و دیتابیس پرداخته شده استفاده کنید.

 33. در مرحله ششم بعد از تغییرنام ها متنی که دادین رو کپی میکنم اما این رو متوجه نشدم که جای lockalhost/test چی باید قرار بدم و اینکه به جای http://www.yourlivesite.com نام دامنه رو قرار بدم یا نه.
  الان هرکار میکنم erorr 1146 میده و نوشته wp_posts’ doesn’t exist
  لطفا جواب بدین منتظرم
  تشکر

  1. سلام و وقت بخیر،
   همونطور که توضیح داده شده باید از آدرس‌های خودتون استفاده کنید. به جای localhost/test آدرس سایتی که در لوکال هاست ساختید را وارد کنید و به جای دامنه yourlivesite هم آدرس دامنه خودتون را وارد کنید.

 34. سلام خداقوت و خسته نباشید بابت مطالب مفید سایتتون و وقتی‌که میزارین و پاسخگویی به موقع تون
  یه سوال دارم اینکهمیخوام سایت رو طراحی کنم ولی‌ فرد دیگری ورد پرس‌رو نصب کردن و یوزر و پس به من دادن با این حال الان من چجوری میتونم به صفحه مدیریت سایت برسم وقتی توی سیستم خودم دیتا بیسشو ندارم و توی زمپ خودم پوشه ای‌براش ساخته نشده
  و وقتی. این هارو توی سیستمم ندارم چجوری بعدا میتونم از لوکال هاست به هاست انتقال بدم؟!
  با تشکر

  1. سلام و وقت بخیر،
   کاری که شما باید انجام بدین اینه که ابتدا یه خروجی از دیتابیس و فایل‌های لوکال هاست تو کامپیوتری که هست بگیرید و بعد منتقل کنید به لوکال هاست خودتون. لوکال هاست صرفا روی یک سیستم کامپیوتری قابل اجراست و تنها راه استفاده تو سیستم دیگه شبکه کردن دو کامپیوتر یا انتقال وردپرس از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگه است.

 35. سلام خسته نباشید و ممنون از توضیحاتتون
  من دارم روی لوکال هاست کار میکنم یه سایت جوملا از قبل دارم وقتی بخام لوکال رو به سی پنل انتقال بدم، باید اطلاعات قبلی مربوط به جوملا رو در یک پوشه جدا نگهداری کنم یا حذفشون کنم؟
  ممنون

  1. سلام و وقت بخیر،
   اگر به این اطلاعات نیازی ندارید میتونید حذف کنید. یا اینکه در صورتی که فکر می‌کنید در آینده بهشون نیاز پیدا کنید به یک پوشه دیگه منتقل کنید.

 36. سلام و احترام و تشکر بابت این آموزش تصویری من تمام مراحل رو طی کردم
  فقط اون انتها که شما این کد
  UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘localhost/test/’, ‘www.yourlivesite.com/’);
  رو گذاشتین که تو phpmyadmin تو قسمت sql کپی کنیم شما تو دیتابیس joomwebi_w3 این کد رو آپلود می کنید ولی من فقط همون دیتابیسی که طبق آموزش اشاره شد رو ساختم و به غیر اون دیتا بیسی ندارم خواستم بدونم باید قبل شروع این کار دیتا بیس دیگه ای بسازم ؟ چون تو همون دیتا بیس خودم که کپی کردم و مراحل رو تکمیل کردم دامنه ام هیچ تغییری نکرد و به قولی سایت بالا نیومد اصلا
  باتشکر

  1. سلام و وقت بخیر، دیتابیس joomwebi_w3 ساخته شده که باید دیتابیسی که ازش خروجی گرفتیم را در این دیتابیس اول درون ریزی کنیم و بعدش هم با اجرای این کوئری آدرس‌ها را از لوکال هاست به هاست سایت اصلاح کنیم.

 37. سلام
  من همه این مراحل و انجام دادم چندین بارم مرورش کردم ولی باز سایتم بالا نمیاد
  مدام با پیغام This site can’t be reached مواجه میشم در صورتی که همه مراحل و درست انجام دادم و هیچ اروری هم نگرفتم

  1. سلام و احترام، این خطا به دو دلیل به وجود میاد:
   1. مشکل در اتصال به اینترنت
   2. مشکل در DNS
   برای رفع این موارد باید dns سیستم عامل خودتون رو بررسی کنید. همچنین اگر هاست و دامنه رو به تازگی تهیه کردید ممکنه هنوز هاست و دامنه به هم متصل نشده که با این خطا مواجه میشید.

 38. با سلام و خسته نباشید
  من در حال انتقال وردپرس از لوکال به هاستی که از شما خریداری کردم هستم . منهتی یه سوالی برام پیش اومد اونم اینکه بعد از اکسترک کردن فایل های وب سایت متوجه شدم یه سری از فایل ها رو با اینکه توی لوگ اکسترک نشون میده از حالت فشرده خارج شده ولی من داخل محتویات پوشه نمی تونم پیدا کنم مثل: inflating: wordpress/xmlrpc.php و یا inflating: wordpress/.htaccess علت ندیدن این فایل ها در پوشه چیه؟ یعنی حذف شدن؟

  1. سلام و وقت بخیر،
   فایل htaccess. جزو فایل‌های مخفی هست. اگه روی گزینه setting :ه در بالای فایل منیجر هاست قرار داره کلیک کنید پنجره‌ای نشون داده میشه که با فعال کردن تیک گزینه show hidden files بهتون نشون داده میشه. اگر سایر فایل‌ها وجود نداره و ناقص هست وردپرس رو دانلود کنید. بعد همه پوشه‌ها و فایل‌ها رو به جز فایل wp-config.php و پوشه wp-content جایگزین کنید.

 39. من تمام مراحل رو انجام دادم
  ولی وقتی خواستم نتیجه کار رو ببینم ابتدا هیچ چیزی نمایش داده نمی شد. ابتدا فایل ها در مسیر public_html/wordpress اکسترکت شده بودن.
  بعد گفتم شاید باید تمام فایل ها در خود پوشه public_html باشه تا فایل ایندکس و محتوی رو نشون با انتقال فایل به فولدر public_html با رفرش کردن سایت با پیام Error establishing a database connection مواجه شدم راهنمایی میکنید لطفا.

  1. محتویاتی که توی پوشه لوکال هاست که وردپرس نصب کردید رو به public_html هاست منتقل کنید. مشکل خطا در ارتباط با دیتابیس هم که داده شده، میتونه دو علت داشته باشه:
   ۱. اطلاعات دیتابیس که در wp-config.php وارد شده اشتباه هست.
   ۲. اگر از پیشوند جدول دلخواه استفاده کردید، باید توی فایل wp-config.php هم از همون پیشوند جداول وردپرس استفاده کنید.

   1. با تشکر از شما جناب صادقی علت ارور دیتابیس این بود که پیشوند به ابتدای یوزرنیم هم اضافه شده بود و با اصلاح فایل wp-config اون ارور دیگه نمایش داده نمیشه. منتهی کماکان محتوی وردپرس درون هاست بالا نمی اید.

     1. خیر ایراد از کش مرورگر نیست، من با هر دو مرورگر فایرفاکس و کروم تست کردم.
      هیچ اروری هم نمیده ! فقط یک صفحه سفید و خالی میاد بالا.

 40. جناب صادقی با تشکر ازشما و پشتیبانی عالی میزبان فا مشکل از ورژن php بود، مشکل برطرف شد.

 41. سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون …
  من تمام مراحل و انجام دادم سایتم روی هاست قرار گرفت اما فهرست هایی ک داشتم باز نمیشه ارور زیر رو میده.فقط صفحه اولم میاد هیچ صفحه دیگ رو باز نمیکنه.مشکلش چیه؟؟؟
  404
  Not Found
  The resource requested could not be found on this server!

 42. سلا وقت بخیر
  ممنون از آموزش ساده و مفیدتون
  من قسمت آخرش که باید آدرس نصب وردپرس در لوکال هاست رو جایگذاری کنیم در متن نوشته شده ، متوجه نشدم دقیقا چیکار باید بکنیم و این آدرس دقبقا چیه ممنون میشم اگر بیشترتوضیح بدین
  ضمن اینکه من الان 24 ساعته که هاست و دامنه را به هم متصل کردم اما همچنان سایتم بالا نمیاد و این پیغام رو نشون میده
  The page isn’t redirecting properly

  1. سلام رضا جان،
   وقتی شما سایت رو داخل لوکال هاست طراحی میکنید همه ادرس‌های سایت به جای اینکه اسم دامنه باشه، مربوط به اسم لوکال هاست هست. یعنی اگه آدرس شما site.com باشه وقتی تو هاست این کار رو انجام میدین، داخل لوکال هاست به صورت localhost/folder هست. حالا وقتی سایت رو به هاست منتقل میکنید باید این آدرس رو اصلاح کنید. که با رفتن داخل دیتابیس و ویرایش فیلدهای siteurl و home قابل تغییر هست.
   این موضوع داخل مقاله آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست زمپ به هاست سی پنل به صورت مرحله‌ای توضیح داده شده.

 43. به طور کامل مراحل انجام شده را انجام دادم ولی زمانی که میخام صفحه های وبسایتم رو ببینم با ارور زیر مواجه میشم.
  Internal Server Error

  The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
  Please contact the server administrator at webmaster@esconverter.com to inform them of the time this error occurred, the actions you performed just before this error.
  More information about this error may be available in the server error log.
  Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

  کنترل پنل هاستم سی پنل هست. به نظر شما مشکل چیه؟

 44. سلام
  من تمام مراحلی که گفتید رو مو به مو انجام دادم ولی صفحه ی اصلی سایتم بدون تصاویر اپ شده بالا میاد
  تمامی لینکا هم انگار بعد از زدن دستور sql تغییر نکردن و هنوز ادرس لوکال هاست رو دارند
  میشه راهنمایی کنید
  ممنونم
  اینم ادرس سایتم میتونید ببینید مشکلم چیه ؟
  http://hisellers.ir/

 45. سلام وقتتون بخیر
  بابت آموزش خوبتون ممنونم اما من در مرحله ی آخر هرچقدر این کد رو اجرا میکنم لینکهای داخلی سایتم تغییر نمیکنه:
  UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘localhost/mealkit/’, ‘www.mealkit.ir/’);

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن