آموزش

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

بعد از گذشت تقریبا دو سال از ارائه ویندوز 10 همه کاربران که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کردند مایل هستند برای یک بار هم که شده تجربه استفاده از نسخه 10 ویندوز را داشته باشند. برای استفاده از ویندوز 10 لازم است تا آن را روی سیستم کامپیوتری یا ماشین مجازی خود نصب کنید. بنابراین در این آموزش قصد دارم به نحوه نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ یا کامپیوتر بپردازم که می‌توانید با نحوه نصب و استفاده از ویندوز 10 آشنا شوید.

نصب ویندوز به چند روش مختلف از جمله نصب ویندوز با فلش و نصب ویندوز روی ماشین مجازی انجام می‌گیرد که در این آموزش به نحوه نصب ویندوز از روی سی‌دی می‌پردازم. دقت کنید که این حالت با نصب از روی فلش یکسان است و تنها تفاوت آن در بوت ویندوز می‌باشد.

پیش نیازهای لازم برای نصب ویندوز 10

برای اینکه بتوانید از ویندوز 10 استفاده کنید نیاز به یک حداقل سخت افزار و پیش نیازهایی خواهید داشت که شامل موارد زیر هستند.

 • حداقل پردازنده 1 گیگاهرتز (GHz)
 • رم 1 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 2 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
 • فضای آزاد هارد دیسک 16 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 20 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
 • کارت گرافیک Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 driver
 • فایل حاوی ویندوز و نصب آن از طریق سی‌دی یا حافظه فلش

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

بعد از اینکه پیش نیازهای لازم برای نصب ویندوز را تهیه کردید، حال باید مراحل نصب ویندوز را طی کنید که در ادامه به معرفی تک تک این مراحل می‌پردازم.

مرحله اول: بوت سیستم

در این مرحله شما باید بسته به روش نصب ویندوز با فلش یا نصب ویندوز با CD بوت سیستم خود را انتخاب کنید. در روش انتخاب بوت سیستم مشخص می‌کنید که برای بالا آمدن یک سیستم که سیستم عامل روی آن قرار دارد، باید از چه بخشی استفاده شود که می‌تواند شامل حافظه هارد دیسک، حافظه فلش، حافظه CD یا هر چیز دیگری باشد. در شروع نصب ویندوز نیز باید ابتدا این گزینه را از طریق بایوس سیستم مشخص کنید.

برای این کار سیستم خود را ری‌ستارت کنید و قبل از شنیدن صدای بیپ و بالا آمدن مشخصات بایوس کلید DEL یا DELETE کیبورد خود را چند بار فشار دهید. یا اینکه با استفاده از کلیدهای F2 و در برخی از مادربردها F12 برای این کار استفاده کنید. کلید DEL عمومی‌ترین حالت است و تقریبا در اکثر سیستم‌ها استفاده از همین کلید پاسخ خواهد داد.

بوت سیستم

حال وارد صفحه‌ای مشابه تصویر بالا می‌شوید که در اینجا باید روی سربرگ Boot کلیک کنید. سپس Boot Device Priority را با استفاده از دکمه‌های جهت صفحه کلید انتخاب کرده و دکمه اینتر را فشار دهید.

بوت سیستم

حال مشابه تصویر زیر 1st Boot Device را انتخاب کرده و برای اینکه بوت شدن از طریق درایور سی‌دی رام انجام گیرد از داخل لیست باز شده گزینه CDROM را انتخاب کرده و Enter را بزنید. برای بوت شدن از روی فلش دیسک هم USB FLASH یا نام فلش دیسک خود را انتخاب کنید.

بوت سیستم

به این نکته توجه داشته باشید که، برای بوت شدن از طریق فلش باید قبل از اینکه وارد محیط بایوس شوید، حافظه فلش دیسک خو را در درگاه USB وارد کرده باشید تا سیستم آن را شناسایی کند. در غیر این صورت باید از BIOS خارج شده و بعد از قرار دادن حافظه فلش در USB مراحل بالا را از ابتدا طی کنید.

اکنون که یکی از حافظه‌های CD یا Flash Disc را برای بوت شدن تنظیم کردید برای ذخیره تغییرات دکمه F10 کیبورد خود را فشار دهید و سپس روی Yes یا OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. در این مرحله سیستم شما ری‌استارت شده و ادامه مراحل به صورت زیر آغاز خواهد شد.

مرحله دوم: شروع نصب ویندوز

ما قصد داریم تا ویندوز را از روی حافظه سی‌دی نصب کنیم. برای همین منظور در اولین مرحله باید CD ویندوز را داخل سیستم کامپیوتری خود گذاشته و آن را ری‌استارت کنید. بعد از اینکه سیستم شروع به اجرا کند، در این صورت با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که در این مرحله یکی از دکمه‌های صفحه کلید مانند Enter را بزنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

حال مدتی منتظر بمانید تا صفحه زیر برای شما باز شود. در این مرحله باید به ترتیب زبان مورد نظر، موقعیت مکانی و زبان صفحه کلید خود را انتخاب کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

در این مرحله صفحه زیر نمایش داده می‌شود که باید روی Install Now کلیک کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

در این مرحله تصویر زیر نمایش که شامل دو گزینه Upgrade و Custom است داده می‌شود که بسته به شرایط خود باید یکی از آنها را انتخاب کنید. در صورتی که قصد آپدیت و ارتقا ویندوز را دارید باید گزینه Upgrade و در صورتی که قصد نصب ویندوز 10 را دارید باید گزینه Custom را انتخاب کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

در مرحله بعد پارتیشن بندی و درایوهای کامپیوتر شما نمایش داده می‌شود که باید درایو مربوط به نصب ویندوز را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Format کلیک کرده و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

توجه داشته باشید که، حذف و فرمت کردن یک درایو به معنی حذف کلیه فایل‌های داخل آن است. پس دقت داشته باشید که همان درایوی را فرمت کنید که قبلا ویندوز روی آن نصب شده بود.

حالا باید مدتی منتظر بمانید تا عملیات نصب ویندوز ادامه پیدا کند. در این مرحله سیستم شما چندین بار ری‌استارت خواهد شد که باید منتظر به پایان رسیدن این مراحل باشید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

بعد از به اتمام رسیدن این مراحل صفحه Express Settings ویندوز نمایش داده می‌شود که در این مرحله باید تنظیمات دلخواه برای سیستم عامل را انتخاب کنید. بهترین حالت برای این بخش استفاده از حالت توصیه شده ویندوز است. بنابراین روی دکمه Use Express Settings که در انتها قرار دارد کلیک کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

با انجام تنظیمات مرحله قبل صفحه ورود به اکانت مایکروسافت به شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید با وارد کردن ایمیل و رمزی که در مایکروسافت دارید، وارد حساب کاربری خود شده و از امکانات بیشتری که در اختیار شما قرار داده می‌شود استفاده کنید. اگر حسابی ندارید می‌توانید در همین مرحله با کلیک روی گزینه Create a new account آن را ایجاد کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

چه در زمان ورود به اکانت و چه پس از ساخت اکانت جدید در همین مرحله و بعد از به اتمام رسیدن آن دکمه Next که در انتهای صفحه قرار دارد نمایش داده می‌شود که باید روی آن کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

اگر حالت ورود به اکانت را انتخاب کرده باشید، با تصویر بالا مواجه میشوید که می‌توانید همگام سازی را برای تنظیمات ویندوز انتخاب کنید. با انتخاب گزینه اول تنظیماتی که از قبل روی ویندوز خود داشته باشید همگام سازی شده و دیگر نیازی نیست بعد از نصب ویندوز مجددا این تنظیمات را انجام دهید. با انتخاب حالت set this up as a new pc inested نیز به مرحله زیر هدایت می‌شوید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

در این مرحله نیز روی گزینه Next کلیک کنید. بعد از این مرحله دقایقی را منتظر بمانید تا تنظیمات نصب ویندوز به اتمام برسد. در این حالت صفحه مانیتور شما به چند رنگ مختلف لود شده و ویژگی‌های ویندوز در آن نمایش داده می‌شود.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

با به اتمام رسیدن این مراحل، در نهایت وارد ویندوز شده و صفحه دسکتاپ را مشاهده خواهید کرد.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید به راحتی مراحلی که باید برای نصب ویندوز 10 را انجام دهید طی کنید. اگر در رابطه با این آموزش سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.
برچسب ها

عیسی نورانی

حدود 10 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد. عیسی سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. همچنین حدود 2 سال است که بصورت جدی پروژه های سئو و بهینه سازی مجموعه میزبان فا را مدیریت می کند.

نوشته های مشابه

‫112 نظرها

 1. باید قبل از رفتن به بوت منو سیدی رو بزاریم یا وتی که رفتیم به بوت منو؟؟؟؟

  1. سلام و احترام؛
   قبل از انجام مراحل نصب ویندوز سیدی یا فلش حاوی فایل های نصبی ویندوز رو به سیستم متصل کنید و بعد به صفحه بوت برای تنظیمات مربوطه برید و مراحل نصب رو شروع کنید.

 2. سلام من میخام ویندوز 10 نصب کنم ولی موقع رفتن به بایوس تو اون قسمت bot گزینه های من اصلا اونجوری که تو عکس هست نیستش لطفا کمکم کنید چطور ویندوز رو با cdنصب کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   در همه دستکاه ها به این شکل هستش که به شما سه انتخاب میده که بوت سیستم از چه طریقی انجام بشه. به عنوان مثال انتخاب کنید که از روی سیدی باشه یا از روی فلش و…
   اصولا به این صورت نوشته شده:
   1st Boot Device
   2st Boot Device
   3st Boot Device
   یا

   boot option #1
   boot option #2
   boot option #3

 3. سلام و خسته نباشید
  ویندوز ۱۰، ۶۴ بیت، روی ۷، ۳۲ بیت نصب میشه؟؟؟

 4. سلام من میخوام رو لپتاپ ویندوز نصب کنم سی دی رو کی باید بذارم؟و اینکه از کجا بفهمم سی دی ویندوزی ک خریدم لایسنس داره یا نه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   موقع شروع نصب و ابتدای کارباید سیدی را داخل سیستم بذارید. در خصوص لایسنس به نوع سیدی که خریداری کردید بستگی داره پک اورجینال خریده باشید همراه بالایسنس هست.

 5. سلام خسته نباشید من همه کارهااشو رو انحام دادم ولی به جای اینکه Express Settings بیاد همه چی از اول شروع میشه میشه بگید چیکاد کنم؟

 6. سلام از کجا بفهمم که ویندوز را ناقص نصب کردم.؟من الان یک بازی نصب کردم با کرک. ولی باز نمیشه و تو تنظیمات بازی میزنه cpu ضعیفه.در حالی که ضعیف نیست.

 7. هرکاری میکنم ویندوز پرو ن روی درایو نصب نمیشه لطفاً زود جواب بدین فورمت هم می کنم نمیشه دوباره همون ارور میده

 8. در مرحله بعد پارتیشن بندی و درایوهای کامپیوتر شما نمایش داده می‌شود که باید درایو مربوط به نصب ویندوز را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Format کلیک کرده و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.
  سلام من در این بخش مشکل دارم هیچ پارتیشنی برای من پیدا نمیکنه حتی لود درایور هم میزنم بازم پیدا نمیکنه باید چیکار کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   داخل مراحل نصب ویندوز یک بخشی تمام درایوهای شما رو نمایش میده که می تونید پارتیشن بندی رو هم تغییر بدید و به دلخواه درایو تعریف کنید یا اینکه پارتیشن بندی رو به همین صورت رها کنید فقط انتخاب کنید که ویندوز روی کدوم درایو نصب بشه.

 9. سلام خسته نباشید
  من ویندوز رو عوض کردم و بالا هم اومد ولی من هاردم رو به ۳ تا درایو تقسیم کرده بودم اما بعد از بالا اومدن ویندوز فقط یک درایو که ویندوز در ان نصب بود وجود داشت
  مشکل کار من کجاست؟

  1. سلام روزبخیر؛
   قطع به یقین پارتیشن بندی هارد رو به درستی انجا ندادید.
   فضای خالی کل که نمایش داده میشه باید مدیریت بشه و بعد روی گزینه newکلیک کنید و تعیین کنید که هر درایو چه میزان فضایی بهش تعلق بگیره و در اخر روی applyکلیک کنید.

  1. باید بدونی کدوم نسخه رو دانلود کردی یا خریدی …. ۳۲ یا ۶۴ … بعضی وقتها هر دوتاش توی یک مجموعه هست ولی بیشتر وقت ها جدا از هم هستند و موقع خرید باید دقت کنید…. در هنگام نصب ویندوز ۷ هر دو در یک مجموعه هستند ولی برای ویندوز ۱۰ متفاوت هست … در نصب ویندوز ۱۰ فقط میتونید انتخاب کنید که کدام یک از ۴ نسخه ویندوز رو نصب کنید home … pro و … موفق باشید

 10. من وقتی ک لپ تاپمو خریدم با سی دی خود لب تاپ ک ویندوز ۱۰ بود نصب کردن برام یه مدت بعد مجبور شدم ک دوباره بدم برام عوضش کنن حالا یه سری مشکلات مثل کندی ،هنگ کردن و.. براش به وجود اومده میخوام اینبار خودم عوضش کنم با این اموزشی ک گذاشتین میتونم عوضش کنم بدون مشکلی؟! لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام روزبخیر؛
   سعی بر این بوده که از 0تا 100 نصب ویندوز رو داخل مقاله برای افراد مبتدی تا حرفه ای توضیح بدیم جوری که مقاله راهنمای کامل نصب باشه تا سرحدممکن تمام جزئیات و نکات نصب توضیح داده شده.

 11. سلام..من وقتی میخام بوت رو تعقییر بدم…قسمت cdroom رو ندارم..سی دی روم..چیکار کنم… باید چه گزینه رو بزنم بعد قبل اینکه ویندوز بالا بیاد..باید دکمه ای بزنم تا اون نوشته بیاد و بعد اینتر یا لازم نیست دکمه ای بزنم.. یا خودش میاد..لطفا جواب هر دو سوال رو بودید..

 12. بسیار عالی و جامع فقط در بخش پارتیشن بندی در درایو ها توضیح بیشتری بدید ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام روز بخیر؛
   نحوه پارتیشن بندی هارد رو میتونیم به عنوان ه مقاله جدید آموزش بدیم 🙂

 13. توضیحاتون عالیه، فقط موقع نصب با درخواست سریال مواجه شدم که با سرچ در وب یافتمش ،باز در حین نصب پسورد ازم خواست ولی اکانت ماکروسافت ازم نخواست، موفق باشین!

 14. سلام.خسته نباشید. ببخشید بعد نصب ویندوز آیا اطلاعات کامپیوتر پاک میشن؟یعنی کامپیوتر به نوعی ریست میشه؟

  1. سلام و احترام؛
   در مراحل نصب ویندوز میتونید درایوها رو حذف کنید که اطلاعات روی اون ها هم از بین میره یا اینکه درایوها رو به حالت عادیشون رها کنید و فقط ویندوز رو روی درایو مربوطبه خودش نصب کنید که در این روش اطلاعات سایر درایوها از بین نمیره.

 15. سلام بعد از نصب چگونه درایو صدا و کارت گرافیک رو نصب کنیم با تصویر و توضیح کاممل باشه لطفا

  1. سلام روزبخیر؛
   با نصب ویندوز باید درایورهای سیستم نصب شده باشه وضعیتش رو چک کنید هر دستگاهی بعد از نصب ویندوز مشکل داشت رو می تونید از بخش Device manager کامپیوترتون بررسی کنید با روی هر موردی که مشکل داشت راست کلیک و گزینه scan for update یا install را انتخاب کنید و در نهایت نسبت به رفع مشکلات مربوطه اقدام کنید.

 16. سلام خسته نباشید
  من کامپیوترم رمش 1 گیگه
  گرافیکم 256 یا128 هست ولی دایرکس 9ساپورت میکنه و در کل ضعیفه
  میخواستم بدونم که اگه من ویندوز 10 نصب کنم مشکلی از قبیل بالا نیومدن یا کندی به وجود نمیاد؟
  الان ویندوزم پریده سون بوده ولی در کل خیلی ضعیفه خودم اینطوری فکر میکنم

 17. سلام.خیلی ممنون بابت مطالبتون.
  بخشset up your pc اگر گزینه اول انتخاب کنم از بخش cloud تنظیمات رو کپی میکنه و اینکه این تنظیمات دقیقا چه چیزایی هستن؟
  و ی سوال دیگه:سایت های زیادی هست که درایور داره ولی خیلی
  هاشون رو سیستمم جواب نداده ،سایتی میشناسید که معتبر باشه و حتما جواب بده؟

 18. سلام دمتون گرم من 2 ما دنبال این اموزش بودم حالا پیداش کردم ممنون بخاطر اموزش خوبتون

 19. عالی بود. با سپاس فراوان اگر می شد خود نرم افزار ویندوز . راارایه بدید. عالی می شد .

 20. سلام خسته نباشید
  من برای تنظیمات بایوس گزینه ی usb-hdd رو برای first boot device انتخاب میکنم و سیو میکنم. به محض اینکه فلش رو به کیس وصل میکنم اول اینکه کیبوردم خاموش میشه دوم اون صفحه ای که مربوط به مدل مادربرد هست (صفحه ای چند ثانیه بعد از روشن شدن کامپیوتر نشان داده میشه) بالا میاد بعد دوباره صفحه خاموش میشه دوباره اون صفحه میاد بالا یجورایی هی ریست میشه!!! تازمانی که فلشو نکشم از کیس این هی تکرار میشه! شما میدونید علتش چیه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   برای نصب ویندوز با فلش بوتیبل اولین گزینه رو روی حالت usb تنظیم کنید تا سیستم تشحیص بده فرایند عملیاتی خودش رو با فلش شروع کنه . شما اولین ستاپ رو روی هارد قرار دادید سیستم مرتب سعی میکنه با هارد ارتباط برقرار کنه اما نمیتونه.

  2. سلام و عرض ادب
   من تو قسمت بعد از پارتیشن بندی وقتی
   زینه نصب شدن رو میزنم از یک درصد جلو تر نمیره.
   اگه میشه سریع بگید چه کار کنم؟

   1. سلام روزبخیر؛
    سیدی نصب ویندوزتون سالم هست؟
    ارور یا اعلانی نمایش داده نمیشه؟

    1. بله سیدی کاملا سالم هست.
     خیر ارور یا اعلانی نمایمی‌کنم نمیده

 21. سلام باید ویندوزو روسی دی رایت کرده باشیم یا کپی کنیم کافیه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   میتونید فلش بوتیبل بسازید با نرم افزارهای مربوطی که برای این کار توسعه داده شدن و برای نصب ویندوز با فلش اقدام کنید.

 22. سلام.من وقتی فرمت میکنم هاردو و میزنم که نصب شده تو مورد دومی روی 25 درصد گیر می‌کنه و ارور میده که فیل یا نقصه یا حذف شده(چند تا ویندوز رو امتحان کردیم!)
  چیکار کنم….
  وقتی هم با فلش می‌خوام بزنم تو ستاپ بایوس usb.hdd نیست

  1. سلام روزبخیر؛
   به صورت عمومی موقع نصب ویندوز با فلش چند مورد هست که مشکل ساز میشن:
   1- اول اینکه فلش بوتیبل باشه.
   2- سیستم فلش رو خونده باشه.
   3- اگر سیستم فلش رو تشخصی بده در تنظیمات بوت سیستم باید فلش رو نمایش بده و اون رو انتخاب کنید. اگر نمایش داده نمیشه یکی از دو مورد بالا مشکل دارن.

 23. سلام آقا من ویندوز را ریستارت و سپس اف۲ ودیلیت رو گرفتم وارد بوت شدم بعد از منوی بوت گزینه ای که شما گرفتید بزن رو نداشت فقط چند تا گزینه آورد که من هر کدوم رو با دکمه اینتر زدم وارد اون نشد که نشد حال چه کنم؟اصلا همچنین گزینه ای که گفته بودید وجود نداشت من میخوام از طریق سیدی ویندوز ۱۰ در لپ تاپ ویندوز ۷ نصب کنم بگید خواهش میکنم نمیخوام پولی که برای سیدی دادم حیف بشه

  1. سلام روزبخیر؛
   در سیستم های مختلف این موارد متفاوت هستن اما کارکرد همه به یک شکل هستش اصولا به یکی از دو شکل زیر هستن:
   1st Boot Device
   2st Boot Device
   3st Boot Device
   یا

   boot option #1
   boot option #2
   boot option #3

 24. ما برای کارمون نیاز داریم که یه روشی باشه تا ویندوز توی مثلا 10 دیقه نصب بشه ، روی همه ی سیستم ها هم جواب بده ، آیا امکان همچین کاری هست؟

  1. سلام و احترام؛
   زمان تقریبی نصب ویندوز روی هاردهای جدید با USB3 همون حدود 10 دقیقه میشه.

  1. سلام و احترام؛
   در نصب سیستم عامل اگه هارد مجددا پارتیشن بندی نشه یا درایوها فورمت نشه اطلاعات حذف نمیشه میتونید روی درایوی که قبلا ویندوز نصصب کرده بودید سیستم عامل جدید رو نصب کنید که در این صورت فقط نیازه اطلاعات همین درایو حذف بشه (برنامه های نصب شده حذف میشن.)

 25. من به مرحله دوم نمیرسم برای yes یاok باید کدوم دکمه رو بزنم من enterزدم ویندوز ۷ خودم دوباره اجراشد

 26. سلام با تشکر ببخشید اگه درایو c را فرمت کنیم کل کامپیوتر پاک خواهد شد

  1. سلام و احترام؛
   با حذف درایو C فقط اطلاعات همین درایو حذف میشه و به اطلاعات سایر درایوها خللی وارد نمیشه.
   با حذف هر درایو اطلاعات ذخیره شده روی همون درایو پاک میشن.

 27. سلام من میخوام درایو سی رو انتخاب کنم میزنم دکمه next نمیاد دیلیمیزنم میرنمفرمتدیلیتمیرنمارورapply رو میزنم ارور
  We could creat e new partition میده ممنون میشم بهم بگین چجوری درس میشه چچوناخههنمیخوام درایو های دگم رو پاک کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   باید میزان فضای آزادی که در حال حاضر دارید با فضایی که برای دریاو جدید در نظر میگیرید همخونی داشته باشه در غیر اینصورت با ارور مواجه میشید.

 28. سلام خسته نباشید 2تا سوال داشتم که تو آموزشتون بهش اشاره نکردین امیدوارم که زودتر بهم جواب بدین ممنون می شم
  1-هنگام بوت سیستم هم باید cd رو تو سی دی رم بزاریم؟یا بعد از بوت؟
  2- تو این آموزش گفتین برای بوت باید سیستم رو ری استارت کنیم وبعدش دوباره ری استارت خواهد شد آیا برای نصب ویندوز یه باره دیگه باید سیستم ری استارت شه؟یا همون ریستارت برای بوت کافیه؟
  3-در صورت حالت بالا باید کی سی دی رو تو سی دی رم بزاریم؟ قبل ازبوت یا بعداز بوت؟
  4- واینکه آموزش خیلی کلی بود برای کاربرای مبتدی باجزئیات بیشتر قرار بدید
  تشکراز پاسخگوئیتون

  1. سلام روزبخیر؛
   اول بوت سیستم رو انتخاب کنید و روی حالت cd قرار بدید (اگر از فلش استفاده میکنید فلش رو اول متصل کنید که داخل تنظیمات بوت نمایشش بده).
   بعد از ریستارت به مراحل نصب ویندوز هدایت میشید.

 29. سلام
  بعد از نصب ویندوز چیکار کنیم؟
  یعنی دیگه نیاز نیس کارت گرافیک نصب بشه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   به نوع سیستم و ویندوز شما بستگی داره در نسخه های قدیمی تر حتما باید درایورها رو به صورت مجزا نصب می کردیم اما در نسخه های جدید اینطور نیست.

 30. سلام. اگه ویندوز رو نصب کنم، بقیه درایو ها فایل هاشون پاک نمیشه به غیر از درایو C؟

  1. سلام و احترام؛
   در صورتی که درایو ها رو فورمت و پارتیشن بندی مجدد انجام ندید اطلاعات سایر درایوها حذف نمیشن.
   دقت داشته باشید ویندوز روی چه درایوی نصب میشه.

  1. سلام روزبخیر؛
   موقع نصب ویندوز درایوهاتون رو فورمت نکنید.
   دقت کنید که ویندوز قپفعلی در کدوم درایو نصب شده ویندوز جدید رو دقیقا داخل همون درایو نصب کنید.
   سایر اطلاعات محفوظ میمونه و فقط درایو مربوط به ویندوز حذف میشه.

 31. سلام ببخشید
  اگه یه اکانت مایکروسافت جدید بسازم عکس ها و فیلم های بقیه درایو ها پاک میشن؟؟

 32. سلام وقت بخیر
  من در منوی پارتیشن با ارور زیر مواجه میشم
  windows can not be installed to this disk. the selected disk has an MBR partition table. on EFI systems windows can only be installed to GPT disks

  1. سلام،همین ارور روتونت سرچ کن راهنماییت میکنه،احتمال زیاد درایوی ک ویندوزمیخوادنصب بشه روباید ازmbrبهGPTتبدیل کنی.اونم ازطریق نرم افزار میشه هم ازخط فرمان(common promt)

 33. سلام خسته نباشین اگه امکانش هست نصب ویندوز 10 روی پارتیشن mbr هم توضیح بدید ممنون

  1. سلام روزبخیر؛
   در مراحل نصب ویندوزتون میتونید درایوی که قبلا روی اون ویندوز نصب شده رو به صورت کامل فورمت کنید.

 34. با سلام من با فلش میخوام عوض کنم وقتی بوت رو فلش میزارم و اوکی میکنم اون صفحه برای اایید نمیاد باز میره رو ویندوز خودم سری پیش با دیوید کردم شد اما 2019 میخوام نصب کنم حافظش تو دیویدی جا نمیشه چیکار کنم ممنون

  1. سلام روزبخیر؛
   بوت رو روی فلش قرار بدید بعد حتما مطمئن بشید سیستم فلشتون رو میخونه. چک کنید فلشتون هم بوتیبل باشه اگر نیست با برنامه های مخصوص این کار برای بوتیبل کردن فلش برای نصب ویندوز اقدام کنید.

 35. سلام ببخشید من وقتی انتخاب می‌کنم درایو C رو فرمت میکنم نکست رو نمیتونم بزنم وارور میده تو رو خدا کمک کنید

 36. سلام من ویندوز ۱۰ ورژن ۱۷۰۹ داشتم راحت با دانلود زبان فارسی از خود ویندوز بعد از ریست شدن فارسی میشد تا اینکه ویندوز ۱۰ ورژن ۱۹۰۳ نصب کردم اما حالا ویندوز دیگه فارسی نمیشه با اینک زبان فارسی را از خود ویندوز دانلود کردم اما در گزینه زبان فقط انگلیسی هست کیبورد فارسی شد اما محیط ویندوز فارسی نشد همه مراحل برای فارسی شدن را انجام دادم ولی فارسی نشد جالبه حتی از فارسی ساز کامل ویندوز استفاده کردم زبان فارسی اضافه شد اما بعد از ریست شدم فقط ایکون ها از چپ به راست رفت اما زبان همچنان انگلیسی هست با اینکه زبان فارسی بود خواهشمند است شاید ماکروسافت ایران را تحریم کرده به چنیدن سایت مشکل را مطرح کردم اما گویا در ایران ۸۰ میلیونی حتی یکی کار بلد کامپیوتر نیست جواب بده که تا حال کسی این نسخه را فارسی کرده یا نه منظور محیط ویندوز کمک کنید امیدوارم شما جواب بدید با تشکر فراوان

 37. سلام من میخوام بر روی لپ تاپ ایسوس n53jf ویندوز ۱۰ نصب کنم.اولآ تو سایت ایسوس درایور این مدل برای ویندوز ۱۰ ارائه نشده.دومآ تا ویندوز ۱۰ نصب میشه میاد بالا ، هنگ میکنه.چیکار کنم به نظر شما؟ لپ تاپ خودش ویندوز ۷ اورجینال داره.از طریق آپدیت مایکروسافت هم چندبار تبدیلش کردم به ویندوز ۱۰ اورجینال.باز هم مشکل هنگ کردن دارم(در این روش خود مایکروسافت ،حین نصب،درایور ها رو میشناسه و نصب میکنه).
  باز ویندوز ۱۰ انترپرایز هم نصب کردم، کرک کردم، باز هم ویندوز هنگ میکنه.

 38. با سلام
  حین انتخاب درایو برای نصب شدن ویندوز روی آن درایو منتخب که فرمت شده انتخاب نمیشود و میگوید که نصب ممکن نیست

  1. سلام روزبخیر؛
   حتما باید پارتیشن بندی هاردتون رو مجددا بررسی کنید.
   بعد از حذف پارتیشن اون فضا آزاد میشه و درایو باید مجددا ایجاد بشه.

 39. سلام من ویندوز نصب کردم ولی الان کارت گرافیک intel و nvida لب تابم پاک شده باید چیکار کنم

  1. سلام و احترام؛
   درایور مربوطه رو دارید؟ اگر بله میتونید از طریق درایور ها اقدام کنید اگر نه از اینترنت دانلود و نصب بشه.
   یااینکه به بخش دیوایس منیجر سیستمتون برید (در ویندوز 10 روی مای کامپیوتر سیستم راست کلیک کنید گزینه properties رو انتخاب کنید در بخش سمت چپ صفحه روی گزینه device managerکلیک کنید.) اینجا لیستی از سخت افزارهای سیستم شما به همراه وضعیتشون نمایش داده میشه با راست کلیک روی هر کدوم امکان اپدیت، نصب و آن اینستال وجود داره. میتونید روی گزینه اسکن فور آپدیت رو هم کلیک کنید که برای بروزرسانی اقدام بشه.

 40. ببخشید من بعد از نصب ویندوز تمام فایل های کامپیوترم پاک شد راهی برای برگردوندنشون هست یا نه

  1. سلام روزبخیر؛
   میتونید از برنامه های ریکاوری قوی استفاده کنید. احتمال بازگشتش ضعیفه ولی قبل از درج اطلاعات جدید روی سکتورها میتونید این مورد رو تست کنید.

 41. من هر درایوی رو میزنم برای نصب ویندوز مینوسه Windows can’t be installed on drive 0 partition…

  1. سلام روزبخیر؛
   هاردتون به درستی پارتیشن بندی شده؟
   اگر اطلاعات خاصی ندارید میتونید درایوها رو حذف و به دلخواهتون پارتیشن بندی کنید.

  1. بله سیدی کاملا سالم هست.
   خیر ارور یا اعلانی نمایمی‌کنم نمیده

 42. سلام خسته نباشید خیلی خیلی ممنونم بابت این که این آموزش رو داخل سایتتون قرار دادید ببخشید براای من یک سوال پیش اومده مثلا من میخام الان 32bit نصب کنم باید روی گزینه خاصی بزنم یا این که خودش خودکار تشخیص میده اگه جواب من رو بدید ممنون میشم

 43. مرسی واقعا عالی بود. من با همین آموزشی که گذاشتین دو سه بار شایدم بیشتر ویندوز دهو نصب کردم. عالیه

 44. سلام . من موقع نصب ویندوز اشتباهی بخشsystem رو فرمت کردم (اون قسمتی که تو بخش type نوشته ) . میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد برام ؟ ممنون

  1. سلام روزبخیر؛
   این پارتیشن رو مجددا براتون ایجاد میکنه. سایر پارتیشن بندی های هارد رو شما باید ایجاد و تنظیم کنید.

 45. دو روز پیش متوجه شدم که درایو C یهویی و بی هیچ دلیلی پر شده .. 200 گیگابایت فضا پر شده کاسپرسکی فعاله و احتمال ویروسی شدنش کمه چون فایل مشکوکی هم دانلود نکردم و وبسایت خطرناکی هم جستجو نکردم .. اما هر مگابایتی که دانلود میکردم فضای درایو سی لحظه به لحظه در چشم به هم زدنی کلی پر میشد حتی تمام فایلهامو از درایو سی خارج کردم اما بازم فضاش خالی نمیشه و فقط بیست گیگابایت فضا مونده که پر شه .. تمام راهکارهای اینترنت رو هم انجام دادم اما درست نشد هیچ گیم پر حجمی هم روش نصب نیست .. واسه همین به نظرم ویندوز رو عوض کنم بهتره . به همین خاطر به وبسایت شما اومدم .. چون همیشه دیگران ویندوز واسم نصب میکردن حالا میخوام خودم این کار رو کنم ..

  1. سلام روزبخیر؛
   خوشحالیم ما رو به عنوان مرجع انتخاب کردید.
   امیدوارم که موفق باشید.

 46. سلام و خسته نباشید
  ویندوز ۱۰، ۶۴ بیت، روی ۷، ۳۲ بیت نصب میشه؟؟؟

 47. سلام ببخشید میخواستم بدونم چر‌‍‌‌‌ا ویندوزم را عوض کردم از ویندوز ۷ به ۱۰ برنامه های دیگر درایو ها باز نمیشد ارور میدادن میشه بگین چرا؟

 48. اگه first boot device کامپیوتر از اول رو سی دی رام باشه میتونیم مستقیم ویندوز رو نصب کنیم

 49. سلام ببخشیدقسمت بوت من DVD RAM هست قسمت DVD RAM رو انتخاب کنم چون اصلا CD RAM نداره

 50. سلام ببخشید چرا تو مرحه دو موقعی که درایو و انتخاب میکنی و گزینه ها هم که پر میشه گیر میکنه ری استارت میشه دیگه بالا نمیاد واسه گزینه expess

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن