آموزش

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

بعد از گذشت تقریبا دو سال از ارائه ویندوز 10 همه کاربران که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کردند مایل هستند برای یک بار هم که شده تجربه استفاده از نسخه 10 ویندوز را داشته باشند. برای استفاده از ویندوز 10 لازم است تا آن را روی سیستم کامپیوتری یا ماشین مجازی خود نصب کنید. بنابراین در این آموزش قصد دارم به نحوه نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ یا کامپیوتر بپردازم که می‌توانید با نحوه نصب و استفاده از ویندوز 10 آشنا شوید.

نصب ویندوز به چند روش مختلف از جمله نصب ویندوز با فلش و نصب ویندوز روی ماشین مجازی انجام می‌گیرد که در این آموزش به نحوه نصب ویندوز از روی سی‌دی می‌پردازم. دقت کنید که این حالت با نصب از روی فلش یکسان است و تنها تفاوت آن در بوت ویندوز می‌باشد.

پیش نیازهای لازم برای نصب ویندوز 10

برای اینکه بتوانید از ویندوز 10 استفاده کنید نیاز به یک حداقل سخت افزار و پیش نیازهایی خواهید داشت که شامل موارد زیر هستند.

 • حداقل پردازنده 1 گیگاهرتز (GHz)
 • رم 1 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 2 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
 • فضای آزاد هارد دیسک 16 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 20 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
 • کارت گرافیک Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 driver
 • فایل حاوی ویندوز و نصب آن از طریق سی‌دی یا حافظه فلش

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

بعد از اینکه پیش نیازهای لازم برای نصب ویندوز را تهیه کردید، حال باید مراحل نصب ویندوز را طی کنید که در ادامه به معرفی تک تک این مراحل می‌پردازم.

مرحله اول: بوت سیستم

در این مرحله شما باید بسته به روش نصب ویندوز با فلش یا نصب ویندوز با CD بوت سیستم خود را انتخاب کنید. در روش انتخاب بوت سیستم مشخص می‌کنید که برای بالا آمدن یک سیستم که سیستم عامل روی آن قرار دارد، باید از چه بخشی استفاده شود که می‌تواند شامل حافظه هارد دیسک، حافظه فلش، حافظه CD یا هر چیز دیگری باشد. در شروع نصب ویندوز نیز باید ابتدا این گزینه را از طریق بایوس سیستم مشخص کنید.

برای این کار سیستم خود را ری‌ستارت کنید و قبل از شنیدن صدای بیپ و بالا آمدن مشخصات بایوس کلید DEL یا DELETE کیبورد خود را چند بار فشار دهید. یا اینکه با استفاده از کلیدهای F2 و در برخی از مادربردها F12 برای این کار استفاده کنید. کلید DEL عمومی‌ترین حالت است و تقریبا در اکثر سیستم‌ها استفاده از همین کلید پاسخ خواهد داد.

بوت سیستم

حال وارد صفحه‌ای مشابه تصویر بالا می‌شوید که در اینجا باید روی سربرگ Boot کلیک کنید. سپس Boot Device Priority را با استفاده از دکمه‌های جهت صفحه کلید انتخاب کرده و دکمه اینتر را فشار دهید.

بوت سیستم

حال مشابه تصویر زیر 1st Boot Device را انتخاب کرده و برای اینکه بوت شدن از طریق درایور سی‌دی رام انجام گیرد از داخل لیست باز شده گزینه CDROM را انتخاب کرده و Enter را بزنید. برای بوت شدن از روی فلش دیسک هم USB FLASH یا نام فلش دیسک خود را انتخاب کنید.

بوت سیستم

به این نکته توجه داشته باشید که، برای بوت شدن از طریق فلش باید قبل از اینکه وارد محیط بایوس شوید، حافظه فلش دیسک خو را در درگاه USB وارد کرده باشید تا سیستم آن را شناسایی کند. در غیر این صورت باید از BIOS خارج شده و بعد از قرار دادن حافظه فلش در USB مراحل بالا را از ابتدا طی کنید.

اکنون که یکی از حافظه‌های CD یا Flash Disc را برای بوت شدن تنظیم کردید برای ذخیره تغییرات دکمه F10 کیبورد خود را فشار دهید و سپس روی Yes یا OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. در این مرحله سیستم شما ری‌استارت شده و ادامه مراحل به صورت زیر آغاز خواهد شد.

مرحله دوم: شروع نصب ویندوز

ما قصد داریم تا ویندوز را از روی حافظه سی‌دی نصب کنیم. برای همین منظور در اولین مرحله باید CD ویندوز را داخل سیستم کامپیوتری خود گذاشته و آن را ری‌استارت کنید. بعد از اینکه سیستم شروع به اجرا کند، در این صورت با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که در این مرحله یکی از دکمه‌های صفحه کلید مانند Enter را بزنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

حال مدتی منتظر بمانید تا صفحه زیر برای شما باز شود. در این مرحله باید به ترتیب زبان مورد نظر، موقعیت مکانی و زبان صفحه کلید خود را انتخاب کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

در این مرحله صفحه زیر نمایش داده می‌شود که باید روی Install Now کلیک کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

در این مرحله تصویر زیر نمایش که شامل دو گزینه Upgrade و Custom است داده می‌شود که بسته به شرایط خود باید یکی از آنها را انتخاب کنید. در صورتی که قصد آپدیت و ارتقا ویندوز را دارید باید گزینه Upgrade و در صورتی که قصد نصب ویندوز 10 را دارید باید گزینه Custom را انتخاب کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

در مرحله بعد پارتیشن بندی و درایوهای کامپیوتر شما نمایش داده می‌شود که باید درایو مربوط به نصب ویندوز را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Format کلیک کرده و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

توجه داشته باشید که، حذف و فرمت کردن یک درایو به معنی حذف کلیه فایل‌های داخل آن است. پس دقت داشته باشید که همان درایوی را فرمت کنید که قبلا ویندوز روی آن نصب شده بود.

حالا باید مدتی منتظر بمانید تا عملیات نصب ویندوز ادامه پیدا کند. در این مرحله سیستم شما چندین بار ری‌استارت خواهد شد که باید منتظر به پایان رسیدن این مراحل باشید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

بعد از به اتمام رسیدن این مراحل صفحه Express Settings ویندوز نمایش داده می‌شود که در این مرحله باید تنظیمات دلخواه برای سیستم عامل را انتخاب کنید. بهترین حالت برای این بخش استفاده از حالت توصیه شده ویندوز است. بنابراین روی دکمه Use Express Settings که در انتها قرار دارد کلیک کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

با انجام تنظیمات مرحله قبل صفحه ورود به اکانت مایکروسافت به شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید با وارد کردن ایمیل و رمزی که در مایکروسافت دارید، وارد حساب کاربری خود شده و از امکانات بیشتری که در اختیار شما قرار داده می‌شود استفاده کنید. اگر حسابی ندارید می‌توانید در همین مرحله با کلیک روی گزینه Create a new account آن را ایجاد کنید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

چه در زمان ورود به اکانت و چه پس از ساخت اکانت جدید در همین مرحله و بعد از به اتمام رسیدن آن دکمه Next که در انتهای صفحه قرار دارد نمایش داده می‌شود که باید روی آن کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

اگر حالت ورود به اکانت را انتخاب کرده باشید، با تصویر بالا مواجه میشوید که می‌توانید همگام سازی را برای تنظیمات ویندوز انتخاب کنید. با انتخاب گزینه اول تنظیماتی که از قبل روی ویندوز خود داشته باشید همگام سازی شده و دیگر نیازی نیست بعد از نصب ویندوز مجددا این تنظیمات را انجام دهید. با انتخاب حالت set this up as a new pc inested نیز به مرحله زیر هدایت می‌شوید.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

در این مرحله نیز روی گزینه Next کلیک کنید. بعد از این مرحله دقایقی را منتظر بمانید تا تنظیمات نصب ویندوز به اتمام برسد. در این حالت صفحه مانیتور شما به چند رنگ مختلف لود شده و ویژگی‌های ویندوز در آن نمایش داده می‌شود.

نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

با به اتمام رسیدن این مراحل، در نهایت وارد ویندوز شده و صفحه دسکتاپ را مشاهده خواهید کرد.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید به راحتی مراحلی که باید برای نصب ویندوز 10 را انجام دهید طی کنید. اگر در رابطه با این آموزش سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.

عیسی نورانی

بیش از 10 سال است که بصورت تخصصی و حرفه ای در حوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می کنم. همچنین حدود 4 سال است که سئو و بهینه سازی سایت میزبان فا را بر عهده دارم.

نوشته های مشابه

‫396 دیدگاه ها

 1. باید قبل از رفتن به بوت منو سیدی رو بزاریم یا وتی که رفتیم به بوت منو؟؟؟؟

  1. سلام و احترام؛
   قبل از انجام مراحل نصب ویندوز سیدی یا فلش حاوی فایل های نصبی ویندوز رو به سیستم متصل کنید و بعد به صفحه بوت برای تنظیمات مربوطه برید و مراحل نصب رو شروع کنید.

   1. سلام خسته نباشین من لپ تاپم ویندوز نداره
    هرچی سی دی ویندوز میزارم رو اون صفحه مشکی مونده چقد باید صبر کنم؟
    لطفا کمک کنین

  1. سلام.اگر ویندوز ۷ روی سیستم داشته باشیم و الان بخواهیم ویندوز ۱۰ نصب کنیم، ویندوز ارتقا پیدا میکنه یا باید قبلی را حذف کرد؟

   1. سلام روزبخیر؛
    بستگی به نحوه نصب ویندوز داره.
    هم امکان ارتقاء دارید هم امکان تعویض ویندوز وجود داره.
    توصیه می کنم ویندوز رو مجددا تعویض کنید.

 2. سلام من میخام ویندوز 10 نصب کنم ولی موقع رفتن به بایوس تو اون قسمت bot گزینه های من اصلا اونجوری که تو عکس هست نیستش لطفا کمکم کنید چطور ویندوز رو با cdنصب کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   در همه دستکاه ها به این شکل هستش که به شما سه انتخاب میده که بوت سیستم از چه طریقی انجام بشه. به عنوان مثال انتخاب کنید که از روی سیدی باشه یا از روی فلش و…
   اصولا به این صورت نوشته شده:
   1st Boot Device
   2st Boot Device
   3st Boot Device
   یا

   boot option #1
   boot option #2
   boot option #3

 3. سلام و خسته نباشید
  ویندوز ۱۰، ۶۴ بیت، روی ۷، ۳۲ بیت نصب میشه؟؟؟

 4. سلام من میخوام رو لپتاپ ویندوز نصب کنم سی دی رو کی باید بذارم؟و اینکه از کجا بفهمم سی دی ویندوزی ک خریدم لایسنس داره یا نه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   موقع شروع نصب و ابتدای کارباید سیدی را داخل سیستم بذارید. در خصوص لایسنس به نوع سیدی که خریداری کردید بستگی داره پک اورجینال خریده باشید همراه بالایسنس هست.

 5. سلام خسته نباشید من همه کارهااشو رو انحام دادم ولی به جای اینکه Express Settings بیاد همه چی از اول شروع میشه میشه بگید چیکاد کنم؟

   1. سلام و احترام؛
    در این مرحله تنظیمات پیشفرض ویندوز رو انتخاب می کنید. که ممکنه با توجه به نسخه نصبی نمایش داده نشه. الان مراحل نصب ویندوز در چه وضعیته؟ آیا ویندوز بالا میاد؟

   2. سلام بعدازسیوکردن مراحل بوت سیستم هی ریستارت میشه چیکاربایدبکنم؟!

    1. سلام روزبخیر؛
     بعد از تنظیم بایوس سیستم یکبار ریست میشه و میگه برای ادامه مراحل یکی از کلیدهای کیبورد رو بزنید اینکار رو انجام میدید؟
     دستگاه اول رو چی انتخاب کردید؟

     1. خب همین دقیقا نمی اد و فقط ریست میشود

 6. سلام از کجا بفهمم که ویندوز را ناقص نصب کردم.؟من الان یک بازی نصب کردم با کرک. ولی باز نمیشه و تو تنظیمات بازی میزنه cpu ضعیفه.در حالی که ضعیف نیست.

 7. هرکاری میکنم ویندوز پرو ن روی درایو نصب نمیشه لطفاً زود جواب بدین فورمت هم می کنم نمیشه دوباره همون ارور میده

  1. من به بخش پارتیشن که میرسم format رو میزنم next فعال نمیشه باید چیکار کنم؟

 8. در مرحله بعد پارتیشن بندی و درایوهای کامپیوتر شما نمایش داده می‌شود که باید درایو مربوط به نصب ویندوز را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Format کلیک کرده و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.
  سلام من در این بخش مشکل دارم هیچ پارتیشنی برای من پیدا نمیکنه حتی لود درایور هم میزنم بازم پیدا نمیکنه باید چیکار کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   داخل مراحل نصب ویندوز یک بخشی تمام درایوهای شما رو نمایش میده که می تونید پارتیشن بندی رو هم تغییر بدید و به دلخواه درایو تعریف کنید یا اینکه پارتیشن بندی رو به همین صورت رها کنید فقط انتخاب کنید که ویندوز روی کدوم درایو نصب بشه.

   1. سلام وقت بخیر در حین ابتدای نصب ویندوز موس خود لب تاب و موس دیگه که باهاش کار کردم تو نصب هر دو غیر فعال هستن ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام وقت بخیر ممنون از راهنماییتون،مواردی رو که گفتین خیلی به دردم خورد سپاس فراوان🌹

 9. سلام خسته نباشید
  من ویندوز رو عوض کردم و بالا هم اومد ولی من هاردم رو به ۳ تا درایو تقسیم کرده بودم اما بعد از بالا اومدن ویندوز فقط یک درایو که ویندوز در ان نصب بود وجود داشت
  مشکل کار من کجاست؟

  1. سلام روزبخیر؛
   قطع به یقین پارتیشن بندی هارد رو به درستی انجا ندادید.
   فضای خالی کل که نمایش داده میشه باید مدیریت بشه و بعد روی گزینه newکلیک کنید و تعیین کنید که هر درایو چه میزان فضایی بهش تعلق بگیره و در اخر روی applyکلیک کنید.

   1. سلام ببخشید من تو نصب مشکل به ارور میخورم
    کد ارور اینه 0x80070006
    لطفا کمک کنین

    1. سلام روزبخیر؛
     اگر اروری مثل تصویر زیر می بینید مراحل را دنبال کنید:

     این اعلان میگه “ویندوز نمی تواند فایل های مورد نیاز را نصب کند.”
     شبکه رو موقتا قطع کنید .
     درایو usb یا سیدی که از روی اون ویندوز رو نصب میکنید احتمالا مشکل داره 90 درصد مواقع اگه یه فلش بوتیبل جدید درست کنید یا سیدی رو عوض کنید مشکل حل میشه.

  1. باید بدونی کدوم نسخه رو دانلود کردی یا خریدی …. ۳۲ یا ۶۴ … بعضی وقتها هر دوتاش توی یک مجموعه هست ولی بیشتر وقت ها جدا از هم هستند و موقع خرید باید دقت کنید…. در هنگام نصب ویندوز ۷ هر دو در یک مجموعه هستند ولی برای ویندوز ۱۰ متفاوت هست … در نصب ویندوز ۱۰ فقط میتونید انتخاب کنید که کدام یک از ۴ نسخه ویندوز رو نصب کنید home … pro و … موفق باشید

 10. من وقتی ک لپ تاپمو خریدم با سی دی خود لب تاپ ک ویندوز ۱۰ بود نصب کردن برام یه مدت بعد مجبور شدم ک دوباره بدم برام عوضش کنن حالا یه سری مشکلات مثل کندی ،هنگ کردن و.. براش به وجود اومده میخوام اینبار خودم عوضش کنم با این اموزشی ک گذاشتین میتونم عوضش کنم بدون مشکلی؟! لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام روزبخیر؛
   سعی بر این بوده که از 0تا 100 نصب ویندوز رو داخل مقاله برای افراد مبتدی تا حرفه ای توضیح بدیم جوری که مقاله راهنمای کامل نصب باشه تا سرحدممکن تمام جزئیات و نکات نصب توضیح داده شده.

 11. سلام..من وقتی میخام بوت رو تعقییر بدم…قسمت cdroom رو ندارم..سی دی روم..چیکار کنم… باید چه گزینه رو بزنم بعد قبل اینکه ویندوز بالا بیاد..باید دکمه ای بزنم تا اون نوشته بیاد و بعد اینتر یا لازم نیست دکمه ای بزنم.. یا خودش میاد..لطفا جواب هر دو سوال رو بودید..

 12. بسیار عالی و جامع فقط در بخش پارتیشن بندی در درایو ها توضیح بیشتری بدید ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام روز بخیر؛
   نحوه پارتیشن بندی هارد رو میتونیم به عنوان ه مقاله جدید آموزش بدیم 🙂

 13. توضیحاتون عالیه، فقط موقع نصب با درخواست سریال مواجه شدم که با سرچ در وب یافتمش ،باز در حین نصب پسورد ازم خواست ولی اکانت ماکروسافت ازم نخواست، موفق باشین!

 14. سلام.خسته نباشید. ببخشید بعد نصب ویندوز آیا اطلاعات کامپیوتر پاک میشن؟یعنی کامپیوتر به نوعی ریست میشه؟

  1. سلام و احترام؛
   در مراحل نصب ویندوز میتونید درایوها رو حذف کنید که اطلاعات روی اون ها هم از بین میره یا اینکه درایوها رو به حالت عادیشون رها کنید و فقط ویندوز رو روی درایو مربوطبه خودش نصب کنید که در این روش اطلاعات سایر درایوها از بین نمیره.

 15. سلام بعد از نصب چگونه درایو صدا و کارت گرافیک رو نصب کنیم با تصویر و توضیح کاممل باشه لطفا

  1. سلام روزبخیر؛
   با نصب ویندوز باید درایورهای سیستم نصب شده باشه وضعیتش رو چک کنید هر دستگاهی بعد از نصب ویندوز مشکل داشت رو می تونید از بخش Device manager کامپیوترتون بررسی کنید با روی هر موردی که مشکل داشت راست کلیک و گزینه scan for update یا install را انتخاب کنید و در نهایت نسبت به رفع مشکلات مربوطه اقدام کنید.

 16. سلام خسته نباشید
  من کامپیوترم رمش 1 گیگه
  گرافیکم 256 یا128 هست ولی دایرکس 9ساپورت میکنه و در کل ضعیفه
  میخواستم بدونم که اگه من ویندوز 10 نصب کنم مشکلی از قبیل بالا نیومدن یا کندی به وجود نمیاد؟
  الان ویندوزم پریده سون بوده ولی در کل خیلی ضعیفه خودم اینطوری فکر میکنم

 17. سلام.خیلی ممنون بابت مطالبتون.
  بخشset up your pc اگر گزینه اول انتخاب کنم از بخش cloud تنظیمات رو کپی میکنه و اینکه این تنظیمات دقیقا چه چیزایی هستن؟
  و ی سوال دیگه:سایت های زیادی هست که درایور داره ولی خیلی
  هاشون رو سیستمم جواب نداده ،سایتی میشناسید که معتبر باشه و حتما جواب بده؟

 18. سلام دمتون گرم من 2 ما دنبال این اموزش بودم حالا پیداش کردم ممنون بخاطر اموزش خوبتون

 19. عالی بود. با سپاس فراوان اگر می شد خود نرم افزار ویندوز . راارایه بدید. عالی می شد .

 20. سلام خسته نباشید
  من برای تنظیمات بایوس گزینه ی usb-hdd رو برای first boot device انتخاب میکنم و سیو میکنم. به محض اینکه فلش رو به کیس وصل میکنم اول اینکه کیبوردم خاموش میشه دوم اون صفحه ای که مربوط به مدل مادربرد هست (صفحه ای چند ثانیه بعد از روشن شدن کامپیوتر نشان داده میشه) بالا میاد بعد دوباره صفحه خاموش میشه دوباره اون صفحه میاد بالا یجورایی هی ریست میشه!!! تازمانی که فلشو نکشم از کیس این هی تکرار میشه! شما میدونید علتش چیه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   برای نصب ویندوز با فلش بوتیبل اولین گزینه رو روی حالت usb تنظیم کنید تا سیستم تشحیص بده فرایند عملیاتی خودش رو با فلش شروع کنه . شما اولین ستاپ رو روی هارد قرار دادید سیستم مرتب سعی میکنه با هارد ارتباط برقرار کنه اما نمیتونه.

  2. سلام و عرض ادب
   من تو قسمت بعد از پارتیشن بندی وقتی
   زینه نصب شدن رو میزنم از یک درصد جلو تر نمیره.
   اگه میشه سریع بگید چه کار کنم؟

   1. سلام روزبخیر؛
    سیدی نصب ویندوزتون سالم هست؟
    ارور یا اعلانی نمایش داده نمیشه؟

    1. بله سیدی کاملا سالم هست.
     خیر ارور یا اعلانی نمایمی‌کنم نمیده

 21. سلام باید ویندوزو روسی دی رایت کرده باشیم یا کپی کنیم کافیه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   میتونید فلش بوتیبل بسازید با نرم افزارهای مربوطی که برای این کار توسعه داده شدن و برای نصب ویندوز با فلش اقدام کنید.

 22. سلام.من وقتی فرمت میکنم هاردو و میزنم که نصب شده تو مورد دومی روی 25 درصد گیر می‌کنه و ارور میده که فیل یا نقصه یا حذف شده(چند تا ویندوز رو امتحان کردیم!)
  چیکار کنم….
  وقتی هم با فلش می‌خوام بزنم تو ستاپ بایوس usb.hdd نیست

  1. سلام روزبخیر؛
   به صورت عمومی موقع نصب ویندوز با فلش چند مورد هست که مشکل ساز میشن:
   1- اول اینکه فلش بوتیبل باشه.
   2- سیستم فلش رو خونده باشه.
   3- اگر سیستم فلش رو تشخصی بده در تنظیمات بوت سیستم باید فلش رو نمایش بده و اون رو انتخاب کنید. اگر نمایش داده نمیشه یکی از دو مورد بالا مشکل دارن.

 23. سلام آقا من ویندوز را ریستارت و سپس اف۲ ودیلیت رو گرفتم وارد بوت شدم بعد از منوی بوت گزینه ای که شما گرفتید بزن رو نداشت فقط چند تا گزینه آورد که من هر کدوم رو با دکمه اینتر زدم وارد اون نشد که نشد حال چه کنم؟اصلا همچنین گزینه ای که گفته بودید وجود نداشت من میخوام از طریق سیدی ویندوز ۱۰ در لپ تاپ ویندوز ۷ نصب کنم بگید خواهش میکنم نمیخوام پولی که برای سیدی دادم حیف بشه

  1. سلام روزبخیر؛
   در سیستم های مختلف این موارد متفاوت هستن اما کارکرد همه به یک شکل هستش اصولا به یکی از دو شکل زیر هستن:
   1st Boot Device
   2st Boot Device
   3st Boot Device
   یا

   boot option #1
   boot option #2
   boot option #3

 24. ما برای کارمون نیاز داریم که یه روشی باشه تا ویندوز توی مثلا 10 دیقه نصب بشه ، روی همه ی سیستم ها هم جواب بده ، آیا امکان همچین کاری هست؟

  1. سلام و احترام؛
   زمان تقریبی نصب ویندوز روی هاردهای جدید با USB3 همون حدود 10 دقیقه میشه.

  1. سلام و احترام؛
   در نصب سیستم عامل اگه هارد مجددا پارتیشن بندی نشه یا درایوها فورمت نشه اطلاعات حذف نمیشه میتونید روی درایوی که قبلا ویندوز نصصب کرده بودید سیستم عامل جدید رو نصب کنید که در این صورت فقط نیازه اطلاعات همین درایو حذف بشه (برنامه های نصب شده حذف میشن.)

 25. من به مرحله دوم نمیرسم برای yes یاok باید کدوم دکمه رو بزنم من enterزدم ویندوز ۷ خودم دوباره اجراشد

 26. سلام با تشکر ببخشید اگه درایو c را فرمت کنیم کل کامپیوتر پاک خواهد شد

  1. سلام و احترام؛
   با حذف درایو C فقط اطلاعات همین درایو حذف میشه و به اطلاعات سایر درایوها خللی وارد نمیشه.
   با حذف هر درایو اطلاعات ذخیره شده روی همون درایو پاک میشن.

 27. سلام من میخوام درایو سی رو انتخاب کنم میزنم دکمه next نمیاد دیلیمیزنم میرنمفرمتدیلیتمیرنمارورapply رو میزنم ارور
  We could creat e new partition میده ممنون میشم بهم بگین چجوری درس میشه چچوناخههنمیخوام درایو های دگم رو پاک کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   باید میزان فضای آزادی که در حال حاضر دارید با فضایی که برای دریاو جدید در نظر میگیرید همخونی داشته باشه در غیر اینصورت با ارور مواجه میشید.

 28. چرا موقیعت را ثبت میکنم بعد گذینه بعدی رو میزنم ارور میده

  1. لام روزتون بخیر؛
   دقیقا چه اروری دریافت میکنید؟

 29. سلام خسته نباشید 2تا سوال داشتم که تو آموزشتون بهش اشاره نکردین امیدوارم که زودتر بهم جواب بدین ممنون می شم
  1-هنگام بوت سیستم هم باید cd رو تو سی دی رم بزاریم؟یا بعد از بوت؟
  2- تو این آموزش گفتین برای بوت باید سیستم رو ری استارت کنیم وبعدش دوباره ری استارت خواهد شد آیا برای نصب ویندوز یه باره دیگه باید سیستم ری استارت شه؟یا همون ریستارت برای بوت کافیه؟
  3-در صورت حالت بالا باید کی سی دی رو تو سی دی رم بزاریم؟ قبل ازبوت یا بعداز بوت؟
  4- واینکه آموزش خیلی کلی بود برای کاربرای مبتدی باجزئیات بیشتر قرار بدید
  تشکراز پاسخگوئیتون

  1. سلام روزبخیر؛
   اول بوت سیستم رو انتخاب کنید و روی حالت cd قرار بدید (اگر از فلش استفاده میکنید فلش رو اول متصل کنید که داخل تنظیمات بوت نمایشش بده).
   بعد از ریستارت به مراحل نصب ویندوز هدایت میشید.

 30. سلام
  بعد از نصب ویندوز چیکار کنیم؟
  یعنی دیگه نیاز نیس کارت گرافیک نصب بشه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   به نوع سیستم و ویندوز شما بستگی داره در نسخه های قدیمی تر حتما باید درایورها رو به صورت مجزا نصب می کردیم اما در نسخه های جدید اینطور نیست.

 31. سلام. اگه ویندوز رو نصب کنم، بقیه درایو ها فایل هاشون پاک نمیشه به غیر از درایو C؟

  1. سلام و احترام؛
   در صورتی که درایو ها رو فورمت و پارتیشن بندی مجدد انجام ندید اطلاعات سایر درایوها حذف نمیشن.
   دقت داشته باشید ویندوز روی چه درایوی نصب میشه.

 32. سلام
  من تمام درایو هام پاک شده ممنون می شم که بگید چکار کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   موقع نصب ویندوز درایوهاتون رو فورمت نکنید.
   دقت کنید که ویندوز قپفعلی در کدوم درایو نصب شده ویندوز جدید رو دقیقا داخل همون درایو نصب کنید.
   سایر اطلاعات محفوظ میمونه و فقط درایو مربوط به ویندوز حذف میشه.

 33. سلام ببخشید
  اگه یه اکانت مایکروسافت جدید بسازم عکس ها و فیلم های بقیه درایو ها پاک میشن؟؟

 34. سلام وقت بخیر
  من در منوی پارتیشن با ارور زیر مواجه میشم
  windows can not be installed to this disk. the selected disk has an MBR partition table. on EFI systems windows can only be installed to GPT disks

  1. سلام،همین ارور روتونت سرچ کن راهنماییت میکنه،احتمال زیاد درایوی ک ویندوزمیخوادنصب بشه روباید ازmbrبهGPTتبدیل کنی.اونم ازطریق نرم افزار میشه هم ازخط فرمان(common promt)

 35. سلام خسته نباشین اگه امکانش هست نصب ویندوز 10 روی پارتیشن mbr هم توضیح بدید ممنون

  1. سلام روزبخیر؛
   در مراحل نصب ویندوزتون میتونید درایوی که قبلا روی اون ویندوز نصب شده رو به صورت کامل فورمت کنید.

 36. با سلام من با فلش میخوام عوض کنم وقتی بوت رو فلش میزارم و اوکی میکنم اون صفحه برای اایید نمیاد باز میره رو ویندوز خودم سری پیش با دیوید کردم شد اما 2019 میخوام نصب کنم حافظش تو دیویدی جا نمیشه چیکار کنم ممنون

  1. سلام روزبخیر؛
   بوت رو روی فلش قرار بدید بعد حتما مطمئن بشید سیستم فلشتون رو میخونه. چک کنید فلشتون هم بوتیبل باشه اگر نیست با برنامه های مخصوص این کار برای بوتیبل کردن فلش برای نصب ویندوز اقدام کنید.

 37. سلام ببخشید من وقتی انتخاب می‌کنم درایو C رو فرمت میکنم نکست رو نمیتونم بزنم وارور میده تو رو خدا کمک کنید

  1. سلام وقت بخیر؛
   متن ارور رو میتونید ارسال کنید؟

 38. سلام من ویندوز ۱۰ ورژن ۱۷۰۹ داشتم راحت با دانلود زبان فارسی از خود ویندوز بعد از ریست شدن فارسی میشد تا اینکه ویندوز ۱۰ ورژن ۱۹۰۳ نصب کردم اما حالا ویندوز دیگه فارسی نمیشه با اینک زبان فارسی را از خود ویندوز دانلود کردم اما در گزینه زبان فقط انگلیسی هست کیبورد فارسی شد اما محیط ویندوز فارسی نشد همه مراحل برای فارسی شدن را انجام دادم ولی فارسی نشد جالبه حتی از فارسی ساز کامل ویندوز استفاده کردم زبان فارسی اضافه شد اما بعد از ریست شدم فقط ایکون ها از چپ به راست رفت اما زبان همچنان انگلیسی هست با اینکه زبان فارسی بود خواهشمند است شاید ماکروسافت ایران را تحریم کرده به چنیدن سایت مشکل را مطرح کردم اما گویا در ایران ۸۰ میلیونی حتی یکی کار بلد کامپیوتر نیست جواب بده که تا حال کسی این نسخه را فارسی کرده یا نه منظور محیط ویندوز کمک کنید امیدوارم شما جواب بدید با تشکر فراوان

 39. سلام من میخوام بر روی لپ تاپ ایسوس n53jf ویندوز ۱۰ نصب کنم.اولآ تو سایت ایسوس درایور این مدل برای ویندوز ۱۰ ارائه نشده.دومآ تا ویندوز ۱۰ نصب میشه میاد بالا ، هنگ میکنه.چیکار کنم به نظر شما؟ لپ تاپ خودش ویندوز ۷ اورجینال داره.از طریق آپدیت مایکروسافت هم چندبار تبدیلش کردم به ویندوز ۱۰ اورجینال.باز هم مشکل هنگ کردن دارم(در این روش خود مایکروسافت ،حین نصب،درایور ها رو میشناسه و نصب میکنه).
  باز ویندوز ۱۰ انترپرایز هم نصب کردم، کرک کردم، باز هم ویندوز هنگ میکنه.

 40. با سلام
  حین انتخاب درایو برای نصب شدن ویندوز روی آن درایو منتخب که فرمت شده انتخاب نمیشود و میگوید که نصب ممکن نیست

  1. سلام روزبخیر؛
   حتما باید پارتیشن بندی هاردتون رو مجددا بررسی کنید.
   بعد از حذف پارتیشن اون فضا آزاد میشه و درایو باید مجددا ایجاد بشه.

 41. سلام من ویندوز نصب کردم ولی الان کارت گرافیک intel و nvida لب تابم پاک شده باید چیکار کنم

  1. سلام و احترام؛
   درایور مربوطه رو دارید؟ اگر بله میتونید از طریق درایور ها اقدام کنید اگر نه از اینترنت دانلود و نصب بشه.
   یااینکه به بخش دیوایس منیجر سیستمتون برید (در ویندوز 10 روی مای کامپیوتر سیستم راست کلیک کنید گزینه properties رو انتخاب کنید در بخش سمت چپ صفحه روی گزینه device managerکلیک کنید.) اینجا لیستی از سخت افزارهای سیستم شما به همراه وضعیتشون نمایش داده میشه با راست کلیک روی هر کدوم امکان اپدیت، نصب و آن اینستال وجود داره. میتونید روی گزینه اسکن فور آپدیت رو هم کلیک کنید که برای بروزرسانی اقدام بشه.

 42. ببخشید من بعد از نصب ویندوز تمام فایل های کامپیوترم پاک شد راهی برای برگردوندنشون هست یا نه

  1. سلام روزبخیر؛
   میتونید از برنامه های ریکاوری قوی استفاده کنید. احتمال بازگشتش ضعیفه ولی قبل از درج اطلاعات جدید روی سکتورها میتونید این مورد رو تست کنید.

 43. من هر درایوی رو میزنم برای نصب ویندوز مینوسه Windows can’t be installed on drive 0 partition…

  1. سلام روزبخیر؛
   هاردتون به درستی پارتیشن بندی شده؟
   اگر اطلاعات خاصی ندارید میتونید درایوها رو حذف و به دلخواهتون پارتیشن بندی کنید.

  1. بله سیدی کاملا سالم هست.
   خیر ارور یا اعلانی نمایمی‌کنم نمیده

 44. سلام خسته نباشید خیلی خیلی ممنونم بابت این که این آموزش رو داخل سایتتون قرار دادید ببخشید براای من یک سوال پیش اومده مثلا من میخام الان 32bit نصب کنم باید روی گزینه خاصی بزنم یا این که خودش خودکار تشخیص میده اگه جواب من رو بدید ممنون میشم

 45. مرسی واقعا عالی بود. من با همین آموزشی که گذاشتین دو سه بار شایدم بیشتر ویندوز دهو نصب کردم. عالیه

 46. سلام . من موقع نصب ویندوز اشتباهی بخشsystem رو فرمت کردم (اون قسمتی که تو بخش type نوشته ) . میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد برام ؟ ممنون

  1. سلام روزبخیر؛
   این پارتیشن رو مجددا براتون ایجاد میکنه. سایر پارتیشن بندی های هارد رو شما باید ایجاد و تنظیم کنید.

 47. دو روز پیش متوجه شدم که درایو C یهویی و بی هیچ دلیلی پر شده .. 200 گیگابایت فضا پر شده کاسپرسکی فعاله و احتمال ویروسی شدنش کمه چون فایل مشکوکی هم دانلود نکردم و وبسایت خطرناکی هم جستجو نکردم .. اما هر مگابایتی که دانلود میکردم فضای درایو سی لحظه به لحظه در چشم به هم زدنی کلی پر میشد حتی تمام فایلهامو از درایو سی خارج کردم اما بازم فضاش خالی نمیشه و فقط بیست گیگابایت فضا مونده که پر شه .. تمام راهکارهای اینترنت رو هم انجام دادم اما درست نشد هیچ گیم پر حجمی هم روش نصب نیست .. واسه همین به نظرم ویندوز رو عوض کنم بهتره . به همین خاطر به وبسایت شما اومدم .. چون همیشه دیگران ویندوز واسم نصب میکردن حالا میخوام خودم این کار رو کنم ..

  1. سلام روزبخیر؛
   خوشحالیم ما رو به عنوان مرجع انتخاب کردید.
   امیدوارم که موفق باشید.

 48. سلام و خسته نباشید
  ویندوز ۱۰، ۶۴ بیت، روی ۷، ۳۲ بیت نصب میشه؟؟؟

 49. سلام ببخشید میخواستم بدونم چر‌‍‌‌‌ا ویندوزم را عوض کردم از ویندوز ۷ به ۱۰ برنامه های دیگر درایو ها باز نمیشد ارور میدادن میشه بگین چرا؟

  1. امیر جان / شما وقتی برنامه ای را در درایوی به غیر از درایو ویندوز نصب میکنید فایلهای سیستمی این برنامه در درایو ویندوز نصب میشوند و با تعویض ویندوز این فایلها حذف میشوند و برنامه ها به درستی اجرا نمیشوند

 50. اگه first boot device کامپیوتر از اول رو سی دی رام باشه میتونیم مستقیم ویندوز رو نصب کنیم

 51. سلام ببخشیدقسمت بوت من DVD RAM هست قسمت DVD RAM رو انتخاب کنم چون اصلا CD RAM نداره

 52. سلام ببخشید چرا تو مرحه دو موقعی که درایو و انتخاب میکنی و گزینه ها هم که پر میشه گیر میکنه ری استارت میشه دیگه بالا نمیاد واسه گزینه expess

  1. سلام روزبخیر؛
   برنامه هایی که در کارتون نیاز دارید رو باید نصب کنید.
   مثل آفیس، ویروس یاب و برنامه های کاربردی که این موارد برای هر شخص متغیر هستند و بر اساس نیازتون باید ببینید چه مواردی باید نصب بشه.

 53. سلام و خدا قوت،آموزش کاملی بود فقط به این نکته که بعد از انتخاب درایو و برای نصب ویندوز و اتمام این مرحله سیستم یک بار ریست میشه و اونجا دوستان باید در نظر داشته باشند که سی دی یا فلش حاوی ویندوز رو باید از سیستم خارج کنند

  1. سلام روزبخیر؛
   ممنون بابت انرژی های مثبتی که به ما میدید. بله دقیقا همینطور هست چون سیستم همچنان تلاش میکنه سیدی یا فلش رو بخونه.

 54. ممنون از آموزش خوب شما.
  خیلی خوبه که همراه آموزشا مرحله به مرحله عکسش رو هم میزارید. البته من بیشتر آموزش های وبمسترها رو میخونم
  سپاس

 55. سلام
  من همه ویندوز های 10ی که نصب کردم مشکل داشتن بجز اولین بار دفعه های بعد بدون صدا بودند اصلا صدا رو اجرا نمیکردند و داخل همه فیلم ها و بازیها استپ استپکی هستن که قبلا نبودن البته بازیای بدردنخور قدیمیمو اجرا میکردن ولی بازی هایی مثل ماینکرافت پی سی رو اجرا نمیکنن ولی روی اولین ویندوز 10ی که نصب کردم کار میکرد باید چیکار کنم واقعا خسته شدم

 56. سلام و خسته نباشید
  من یه سوالی دارم ، ویندوزی که از اینترنت دانلود کردم چند بخشی هست که همه ی بخش ها هم حجم یکسانی دارن
  اول اینکه چرا ویندوز را چند بخشی قرار میدن؟
  بعد هم اینکه از کجا باید بدونم که کدوم بخش را روی فلش بوت کنم و نصب کنم؟

 57. سلام وقتی لب تاپم رو روشن میکنم همین کارا رو میکنم سریع دکمهdel رو میزنم ولی اتفاقی نمیفته و فقط میره تو ی صفحه آبی که بالاش نوشته
  Your pc/device needs to be repaired
  هیچ کاری هم نمیتونم باهاش انجام بدم هیچ گزینه ای نداره لطفا کمکم کنید

 58. سلام خسته نباشید. من ویندوز 10 رو بدون مشکل نصب کردم ولی زمانی که کامپیوتر را خاموش میکنم ودفعه بعدی که میخوام روشنش کنم باید حتما سی دی ویندوز 10 داخل کامپیوتر باشه تا ویندوز بالا بیاد دلیلش چیه لطفا جواب بدین

  1. سلام روزبخیر؛
   تنظیمات بایوس رو چک کنید.
   از بخش تنظیمات بوت دستگاه اول Boot Device Priority رو روی هارد قرار بدید.

 59. سلام من قبلا ویندوز ۱۰ رو درایو cنصب بود ولی میخوام همون ویندوز رو درایو dنصب کنم تا اطلاعات پاک نشه تو درایوc امکان پذیر هس ؟!چون ب مشکل بلد اسکرین خوردم

 60. سلام وقتتون بخیر
  یه سوال برام پیش اومده هنگام فرمت و پارتیشن بندی هارد این فایلهایی که قبلا داشتم پاک میشه؟!چون من ویندوزم ویندوز ۷ و چهار تا درایو هست اونجا از کجا بفهمم کدوم درایو که فرمت میشه و این فایلام پاک میشن یا نه؟!

  1. سلام روزبخیر؛
   اگر در درایوی که قبلا ویندوز نصب بوده مجددا برای نصب ویندوز اقدام بشه و سایر درایوها رو فرمت نکنید اطلاعات سیستم حذف نمیشه. اما اگر کل سیستم مجددا پارتیشن بندی بشه اطلاعات حذف خواهد شد.

 61. سلام
  در بخش ساخت اکانت یا ورود به اکانت اول اینکه این مرحله لازم هستش که انجام بدیمش دوم اینکه برای ساخت یا ورود باید به اینترنت متصل باشیم؟
  لطفا راهنمایی کنید
  باتشکر

 62. سلام روز بخیر
  ممون بابت آموزشتون من نصب کردم ولی تو قسمت فرمت به یه اروری برخوردم چیکار باید بکنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
  ارور:
  this computer hardware may not support booting to this disk ensure the disk’s controller is enabled in the computers BIOS menu

  1. سلام روز بخیر؛
   این ارور میگه که باید ویژگی Disk Controller رو در Bios فعال کنید.
   حالا برای اینکه این قابلیت فعال بشه سیستم رو ریستارت کنید به صفحه تنظیمات بایوس برید. حالت بوت شما احتمالا RAID یا SATA هست که باید به AHCI تغییر پیدا کنه.

 63. سلام من وقتی میخوام ویندوز10 نصب کنم این ارور رو میده

  Windows cannot find the Microsoft Software License Terms. Make sure the installation sources are valid and restart the installation.

  1. سلام روزبخیر؛
   برای رفع این ارور به صورت کلی چند راه وجود داره:
   ریست تتظیمات بایوس
   اون وسیله که باهاش نصب ویندوز انجام میشه رو تعویض کنید. یا مجددا متصلش کنید و مراحل رو از اول انجام بدید.
   سخت افزارهاتون رو تست کنید.
   فایلی تحت عنوان ei.cfg میتونید بسازید که آموزشش داخل اینترنت هست.

 64. سلام من کامپیترم رمش4 گرافیکش2 و 32 بیتی هستش با این سیستم میشه نسخه 32 بیتی ویندوز10 روش نصب کرد

  1. سلام روزبخیر؛
   بله امکان نصب دارید.

   پیش نیازهای لازم برای نصب ویندوز 10
   برای اینکه بتوانید از ویندوز 10 استفاده کنید نیاز به یک حداقل سخت افزار و پیش نیازهایی خواهید داشت که شامل موارد زیر هستند.

   حداقل پردازنده 1 گیگاهرتز (GHz)
   رم 1 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 2 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
   فضای آزاد هارد دیسک 16 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 20 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
   کارت گرافیک Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 driver
   فایل حاوی ویندوز و نصب آن از طریق سی‌دی یا حافظه فلش

   1. سلام.من یک بار یه بازی نصب کردم و صفحه رنگی شد و دیگه هر وقت میرم تو لبتاب هنگ میکنه و صفح ابی میشه و یه پیام میده که ما فقط ویندوز را ری استارت میکنیم .بازی رو هم کامل حذف کردم ولی باز همین مشکل ادمه پیدا کرد.به نظرتون مشکل از برنامست؟

    1. سلام و احترام؛
     آبی شدن صفحه ویندوز میتونه دلایل متعددی داشته باشه از جمله:

     درگیری های سخت افزاری بعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود
     داغ کردن اجزای کیس
     مشکل در RAM
     مشکل در تنظیمات BIOS
     خطا های هارد درایو
     اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
     سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی

     در خصوص مشکلی که مطرح کردید توصیه میکنم راهنمای زیر رو مطالعه کنید:
     حل مشکل آبی شدن صفحه ویندوز

 65. سلام ببخشید سی دی ویندوز مخصوصی برای لپ تاب هستش یا فرقی نداره همئن ویندوزایی که رو پی سی نصب میشه به لپ تاپم میخوره؟؟

  1. سلام روز بخیر؛
   هیچ تفاوتی ندارن. می تونید از همین سیدی هم استفاده کنید.

  2. سلا خسته نباشین مناگه ویندوز رو نصب کنم بازی ها و اعلاعاتی که دارم ایا پاک میشه یا را هی هست که پاک نشه ممنون

   1. سلام روزبخیر؛
    اگر این موارد رو در مسیر نصب ویندوز نصب کرده باشید بله حذف میشن.
    به عنوان مثال این ها رو در درایو c نصب کردید و اتفاقا ویندوز شما هم روی درایو c نصب شده باشه پس پاک میشن.

 66. با سلام و احترام
  قصد دارم ویندوز 7 نصب شده بر روی کامپیوتر آل این وان را حذف و ویندوز 10 بر روی آن نصب کنم
  دو سوال از خدمتتان داشتم
  آیا برای آل این وان باید از ویندوز خاصی استفاده کنم و یا ویندوز کامپیوترهای دسکتاپ بر روی آن قابل نصب است ؟
  زمانی که وارد قسمت انتخاب پارتیشن برای نصب ویندوز میشوم علاوه بر پارتیشن ویندوز و دیگر پارتیشن ها / فضایی هم به فایل های سیستمی اختصاص دارد که حدود 100 مگابایت حجم دارند آیا برای نصب ویندوز جدید باید این فایل های سیستمی را حذف کنم و یا باید باقی بمانند ؟
  سپاسگزارم

 67. سلام خسته نباشید
  من تمامی مراحل نصب رو رفتم اما تو مرحله فرمت و نصب، هرکاری میکنم هیچ یک از درایو ها فرمت نمیشن که من بتونم ویندوز رو نصب کنم.
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام روز بخیر؛
   اگه ارور خاصی دریافت میکنید متنش رو برامون بفرستید.

 68. ما در بخش drive ها مشکل داریم هر دراویی که می زنیم میگه نمی تونه ویندوز رو نصب کنه.لطفا اطلاع بدید

  1. سلام خسته نباشید ممنون از آموزشتون،میخواستم بدونم فرق بین نسخه 32 بیتی و64بیتی چیه و اگه نسخه 64بیتی رو نصب کنم نمیتونم بازی های32بیتی نصب کنم؟

 69. باسلام
  ویند. ز لبتابم 10 بوده خراب شد ه آیا می توان ویندوز8یا7 رانصب کنم یاخیر، تلاش کردم ولی نشد علت رابفرمایید

  1. سلام روزبخیر؛
   هر نسخه ای تمایل داشته باشید می تونید روی سیستم نصب کنید منوط به اینکه پیش نیازهای لازم رو داشته باشید.
   چه مشکلی موقع نصب پیش اومد دقیق تر توضیح بدید.

 70. سلام

  خسته نباشید

  هنگام نصب ارور زیر رو داد

  ارور:
  this computer hardware may not support booting to this disk ensure the disk’s controller is enabled in the computers BIOS menu

  1. سلام وقت بخیر؛
   این مورد گاها پیش میاد اگه دقت کرده باشید یکی از کاربران در بخش کامنت ها مطرح کردن ولی قابل حله.
   this computer hardware may not support booting to this disk ensure the disk’s controller is enabled in the computers BIOS menu
   این ارور میگه که باید ویژگی Disk Controller رو در Bios فعال کنید.
   حالا برای اینکه این قابلیت فعال بشه سیستم رو ریستارت کنید به صفحه تنظیمات بایوس برید. حالت بوت شما احتمالا RAID یا SATA هست که باید به AHCI تغییر پیدا کنه.

 71. سلام من الان لب تاپ را روشن کردم ویندوز بالا میاد ولی صفحه دسک تاپ بالا نمیاد یه نوشته میاره که وقتی ok میزنی میره روی حالت خواب وقتیم می خوام از حالت خواب درش بیارم دوباره همون نوشته رو میاره حالا باید چیکار کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   متن اعلانی که نمایش داده میشه دقیقا چی هست؟

 72. فوق‌العاده مفید و عالی بود. من راحت تونستم ویندوزمو نصب کنم

 73. واقعا عالی بود من که اولین باربود ویندوز نصب میکردم گام به گام رفتم جلو و موفقیت آمیز بود – متشکر

 74. سلام.
  وقت بخیر .
  من ویندوز ده رو دارم نصب میکنم ولی در مرحله دوم روی 96% درصد گیر کرده و الان بیش از 6 ساعته که روشنه و همینجور به حال خودش گذاشتم.
  سی دی رو هم در اوردم و تمیز کردم ولی هنوز هم تموم نشده.
  لطفا راهنمایی کنید؟

  1. دوست عزیز به احتمال زیاد محتوای دیسکتون مشکل داره دیسک دیگه ای تهیه کنید یا راه اسانتر یعنی نصب ویندوز از روی فلش را امتحان کنید! به مقاله نصب ویندوز با فلش مراجعه کنید!

 75. سلام من تو مرحله where do you want to install windows وقتی درایو c فرمت میکنم بازم نمیزاره ویندوز رو بریزم تو c ارورش اینه windows cannot be installed to this disk the selected disk has an mbr partition table on efi system windows can only be installed to gpt disk

  1. سلام دوست عزیز ، برای حل این مشکل یا باید درایوهاتون رو به جز فرمت کردن حذف هم کنید و دوباره درایو بسازید و داخل اون ویندوز رو نصب کنید!
   یا اگه کار کردن با cmd رو بلدین در صفحه اولیه نصب ویندوز Shift + f10 را بزنید که برنامه cmd باز شه و دستورات زیر رو به ترتیب وارد کنید :
   1.Diskpart
   2.List Disk
   3.Select Disk c
   4.Clean
   5.Convert GPT

 76. سلام و خداقوت
  من روی لپ تاپ میخوام با usb ویندوز رو نصب کنم
  با rufus روی فلش bootable کردم و داخل بایوس فلش رو میارم گزینه اول اما وقتی ریست میکنم دستگاه رو بهم میگه “please remove this media and press any key to “reboot
  یعنی کلا فلش رو نمیخونه؟؟
  حتما باید با بوت ویندوز رو نصب کنم؟؟

   1. سلام دوست عزیز هنگامی که میخواید فلشتون رو با rufus آماده کنید فرمتش رو روی FAT32 بگذارید!

    1. سلام مجدد.چون توی فایل های نصبی ویندوز ۱۰ فایل با حجم بالای ۴ گیگ بود نمیشد فرمت رو Fat32 کنم.ویندوز ۷ دانلود کردم و با فرمت Fat32 اوکی کردم اما باز هم همون ارور رو میده ☹

 77. سلام من فلش رو بوت میکنم و ذخیره میکنم ولی بعدش مراحل نصب اغاز نمیشه و لب تاب روشن میشه باید چیکار کنم؟

  1. سلام و احترام؛
   در تنظیمات بایوس به قسمت Boot Device Priority برید و اولین دستگاه رو فلش انتخاب کنید.

  1. احتمالا گزینه دستگاه برای بوت شدن در سیستم شما متفاوت هستش. اما تمام سیستم ها این امکان رو دارن که سه گزینه رو به ترتیب تعریف کنن که سیستم از روی اون بوت بشه.
   در سربرگ BOOT این مورد رو چک کنید.

 78. سلام چطوری صفحه ابی رو بیاریم ک قسمت بوت رو درست کنیم

  1. سلام و احترام؛

   برای این کار سیستم خود را ری‌ستارت کنید و قبل از شنیدن صدای بیپ و بالا آمدن مشخصات بایوس کلید DEL یا DELETE کیبورد خود را چند بار فشار دهید. یا اینکه با استفاده از کلیدهای F2 و در برخی از مادربردها F12 برای این کار استفاده کنید. کلید DEL عمومی‌ترین حالت است و تقریبا در اکثر سیستم‌ها استفاده از همین کلید پاسخ خواهد داد.

 79. سلام من سیدی lite dvd ver 1.0 رو دارم آیا با اون باید ویندوزم رو نصب کنم ؟ بعد asus installation wizard مربوط به نصب وینودز هستش

 80. سلام
  خسته نباشید
  بعد از تنظیمات بایوس و ریست کردن اینترو هر دکمه دیگه ای رو میزنم سی دی و نمیخونه اصن که بخام عوض کنم
  میشه یه راهنمایی کنید

  1. سلام و احترام؛
   درایو سیدی سالم هست؟ سیدیتون مشکلی نداره؟
   یا اینکه در تنظیمات بایوس مشخص کردید اولین گزینه سیدی رام باشه؟
   تمام این موارد رو باید چک و بررسی کنید.

 81. ببخشید کامپیوتر من ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی رو نمیزنه فقط ۳۲ بیتی رو میزنه رم هم ۲ گیگه دوتا ۱گیگه حالا نمیدونم مشکل چیه

  1. سلام دوست عزیز شما بسته به فایل ای که برای نصب ویندوز دانلود کردید در هنگام نصب از شما سوال میشه کدوم نسخه رو میخواید نصب کنید…. ولی احتمال زیاد سیستمتون پیش نیازهای سخت افزاری برای نسخه 64 بیتی رو نداره و به شما اجازه نصب نمیده…

  2. سلام ممنون بخاطر اموزش جامع و کاملتون یک سوالی ک داشتم ایا امکانش هست ویندوز ک نصب میکنیم اطلاعاتمون پاک نشه از درایو تصاویر،فیلم ،اهنگها…
   یکبار موقع نصب فورمت و زدم و تمامی درایوها ک اطلاعات ذخیره شده داشتم کلا حذف شد..ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. سلام و احترام هلیا عزیز؛
    بله اگر زمان نصب ویندوز سایر درایوها رو فرمت نکنید اطلاعات حذف نمیشن. باد دقت داشته باشید فقط درایوی که ویندوز روی اون نصب شده فرمت بشه.

 82. سلام وقتتون بخیر
  امیدوارم موفق تر از قبل به کارتون ادامه بدید
  و خیلی هم ممنون از توضیح کامل شما

  1. سلام و احترام؛
   امیدواریم مقالات مفید واقع بشن و سپاس از محبتتون.
   پیروز و پایدار باشید. 🌷

 83. سلام کامپیوترمن یه همچین صفه ای نمیاره اینارو میاره
  floppy
  ls120
  hard disk
  cdrom
  zip
  usb-fdd
  usb-zip
  uab-cdrom
  usb-hdd
  legacyc lan
  هیچرکدومشون stup نمیاره

 84. با سلام
  من ویندوز ۱۰ را خواستم نصب کنم و درایو c رو هم فرمت کردم نشد و حتی دیلیت کردم باز هم نشد لطفا بگید چیکار کنم خیلی ضروریه ممنون.

  1. سلام روزبخیر؛
   حین مراحل نصب چه اعلانی نمایش داده میشه؟ دقیق تر توضیح بدید.

 85. سلام خسته نباشید
  واسه من ویندوز ۷ هستش الان این ارور اومدهa disk read error occurred و ویندوز ش بالا نمیاد میخوام ویندوز ۱۰ نصب کنم آیا با نصب کردن ویندوز ۱۰ همه اطلاعات و برنامه ها پاک میشه ؟

  1. سلام روزبخیر؛
   اولین دستگاه رو برای بوت شدن روی هارد قرار بدید.
   اگر فلش بوتیبل یا سیدی داخل کیس هست جداشون کنید.
   سیستم رو ریستارت کنید احتمالا مشکل رفع بشه.
   در خصوص سوالی که پرسیدید بله با تعویض ویندوز برنامه های نصب شده در مسیر نصب ویندوز هم حذف میشن اما اگه داخل درایو دیگه ای نصب شده باشن و مجزا از مسیر نصب ویندوز باشن و اون درایو فرمت نشه حذف نمیشن.

 86. سلام ببخشید کامپیوتر من ویندوز 7 32bit هست ممکن هست دوباره 32bit بشه

  1. سلام و احترام؛
   هر نسخه ای که تمایل داشته باشید می تونید نصب کنید. پیش نیازهای این نسخه رو دارید پس مشکلی نیست.

 87. سلام تمام مراحل نصب ویندوز با Rufus انجام دادم ولی این پیام میده چه کار کنم ؟
  please remove this media and press any key to “reboot

  1. سلام روزبخیر؛
   این اعلان داره میگه لطفا این رسانه رو جداکنید و یکی از کلیدهای کیبورد رو برای ریبوت شدن سیستم بزنید.

   1. مرسی که ترجمه کردین حالا من چی کار کنم که با فلش ویندوز نصب کنم ؟

    1. خواهش میکنم. احتمالا فلشتون موردی داره. مجددا در خصوص بوتیبل کردن فلش اقدام کنید. این مورد رو هم در تنظیمات بایوس چک کنید که اولین فراخوانی ویندوز از روی فلش صورت بگیره. (اولی روی usb و دومی روی هارد تنظیم بشه.)
     بعد از اتمام نصب فلش رو جداکنید و وضعیت نصب ویندوز رو بررسی کنید.

     1. یک سوال دیگه دارم من الان ویندوز دانلود کردم 4تا part داشت از حلت فشرده در اوردم 4تا iso رو به نوبت داخل فلش رایت کنم یا …..

     2. 4تا اخر iso هستن یک شون که داخل فلش رایت میکنم موقع که بکی دیگه رو بخوام رایت کنم قبلی پاک میشه چه کنم ؟

 88. سلام وققتون بخیربعد از انجام این مراحل و نصب وندوز ایا باید cd که برای خود لپ هست ام چیزیشو نصب منیم یا اصلا اون cd ها مهم نیستن ؟ امیدوارم منظورم درست بهتون رسونده باشم..

  1. سلام روزبخیر؛
   به نوع ویندوزی که نصب می کنید بستگی داره. اگر نیاز به نصب درایور باشه باید در این خصوص اقدام کنید اما اصولا با نصب ویندوز 10 درایورها اتوماتیک شناسایی میشن.
   پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی زیر رو هم مطالعه کنید:بعد از نصب ویندوز چه کنیم؟
   بعد از نصب ویندوز چه کنیم؟

 89. سلام ببخشید بخشی که من سیدی رو داخل اون قرار می دادم خرابشده و من یک cd player خریدم و مثل فلش به کامپوتر متصل می کنم حالا باید سیدی رو انتخاب کنم هنگام نصب یا فلش رو؟؟ و ایا ویندوز 10 بر روی درایو c که 35 گیگ هست نصب میشه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   داخل تنظیمات بوت سیستم که وارد میشید هر دستاهی به کامپیوتر متصل باشه رو میشناسه و داخل لیست بهتون نمایش میده.
   در خصوص مورد دوم بستگی به ورژن ویندوز داره که 32 بیتی باشه یا 64 بیتی و با 20 گیگ فضا هم ویندوز قابل نصب هست منتهی بعد زمان بروزرسانی یا ارتقاء به مشکل میخورید اگر امکانش رو دارید فضای بیشتری برای نصب ویندوز در نظر بگیرید.

 90. با سلام .من ویندوزم 110 هستش ایا می تونم بدون حذف کردن ویندوزم رویه یه درایوه دیگه ویندوزو نصب کنم چون قبل ویندوز 7 داشتم و تونستم دو تا ویندوز7 رو باهم داشته باشم

  1. سلام روزبخیر؛
   در صورتی که پیش نیازهای نصب ویندوز رو داشته باشید می تونید در درایو دیگه ای هم ویندوز نصب کنید.

 91. سلام روز بخیر
  میخوام ویندوز 10 نصب کنم اما در تب بوت بایو اس سیستم
  boot mode [legacy
  boot priority order:
  1.hdd0
  2.hdd1
  3.atap i cdrom
  4.usb fdd
  5.network boot
  6.usb hdd
  7.usb cdrom
  بالا میاد که اصلا گزینه ها ی توی تصاویر توضیحات شما وجود نداره،با اینتر روی گزینه 7 هم هیچ تغییری ایجاد نمیشه ، اگه امکان داره کمکم کنید.
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز شما باید اولویت های بوت رو تغییر بدید مثلا اگه از روی سی دی دارید ویندوز نصب می کنید گزینه cdrom رو به اولویت های اول ببرید که یه مقدار توی بوت کامپیوتر های مختلف متفاوته ولی آسونه …

 92. با سلام و خسته نباشید
  من در مراحل نصب ویندوز 10 به یک مشکل برخوردم
  در قسمت بوت نوشته boot device priority سیاه است ینی اینکه نمیشه انتخابش کرد
  موقع بالا و پایین کردن دکمه های جهت اون نوشته رو رد میکنه
  ممنون میشم بفرمایید مشکل از کجاست؟

 93. سلام از طریق دانلود کردن هم با این روش میشه ویندوز نصب کرد؟؟

  1. سلام روزبخیر؛
   باید سیدی یا فلش بوتیبل بسازید.

 94. سلام وقت بخیر
  ممنون بابت این آموزش عالی
  من همیشه برای نصب ویندوز مشکل دارم چکار کنم که بعد از نصب ویندوز اطلاعاتم باقی بمونه چون هم ویندوز هم اطلاعاتم در یک درایو هست

  1. سلام روزبخیر؛
   اطلاعات درایوی که ویندوز روش نصب میشه کاملا حذف میشه.
   می تونید اطلاعاتتون رو در یک درایو مجزا ذخیره کنید. بعد در خصوص تعویض ویندوز اقدام کنید.

 95. سلام. وقت بخیر

  اگه ویندوز رو نصب کنم، بقیه درایو ها فایل هاشون پاک نمیشه به غیر از درایو C؟

  1. سلام روزبخیر؛
   در صورتی که تنها درایوی که در حال حاضر ویندوز روی اون نصب شده رو فرمت کنید و مجددا روی همون درایو ویندوز نصب بشه اطلاعات سایر درایوها مشکلی پیدا نمیکنن.
   اما اگه زمان نصب ویندوز بقیه درایوها رو هم حذف و فرمت کنید اطلاعاتشون پاک میشه.

 96. سلام
  من بعد از ری استارت کردن لبتاپ دکمه ی delet رو میزنم ولی به قسمت بایوس نمیره. حتی چند بار ری استارت کردم و دکمه f12 و f2رو هم امتحان کردم ولی بازم به قسمت بایوس نمیره و دوباره ویندوزم بالا میاد میشه لطف کنید راهنمایی کنید

  1. سلام روزبخیر؛
   در دستگاه های مختلف کلیدهای میانبر برای دسترسی به برخی تنظیمات متفاوته اما به صورت کلی F2 یا F8 و یا DELETE شما رو به بخش تنظیمات بایوس هدایت میکنه.

 97. سلام روز بخیر من ویندوزو میزنم وقتی 64 bitرو انتخاب میکنم این متن و برام میاره میشه بگین باید چه کاری انجام بدم یندوزها نمی توانند شرایط مجوز نرم افزار مایکروسافت را پیدا کنند ، اطمینان حاصل کنید که منابع نصب معتبر هستند ، نصب را مجدداً تنظیم می کنند

 98. من لپتاپ لنوو دارم ولی هر کاری میکنم وارد محیطبایوس نمیشه کمکککککککککککککککککککککک

  1. سلام روزبخیر؛
   کلیدهای delete یا f2 یا f12 استفاده کنید.
   اگر این کلیدها جواب ندادن به سراغ دکمه بایوس روی لپتاپ برید. این دکمه کنار پاور و در برخی دستگاه ها بین بخش شارژر و قسمت فن سیستم قرار داره. سیستم رو خاموش کنید این دکمه رو بزنید صفحه ابی رنگی نمایش داده میشه که از بین گزینه های ارائه شده می تونید تنظیمات بایوس رو انتخاب کنید.

 99. سلام
  متاسفانه بعد از انجام مراحل بوت از رو سیدی و زدن press any key to boot from cd dvd ویندوز قدیمی خودش بالا میاد و نمیره برا نصب جدید
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام روزبخیر؛
   در این مرحله باید یکی از دکمه های کیبوردتون رو بزنید تا به مرحله نصب هدایت بشید.
   اگر این کار رو انجام دادید و بی تاثیر بوده بررسی کنید سیدی سالم هستش؟
   تنظیمات بوت رو هم میتونید تغییر بدید و دستگاه اول رو سیدی در نظر بگیرید.

 100. سلام خسته نباشید ببخشید من وقتی usbرو انتخاب میکنم میاره باید ریکاوری بشه سیستم وارور میده ریکاوریم کردم باز همون شد اخطارش اینه:
  your pc needs to be repaired
  میشه کمکم کنین؟

 101. سلام
  ببخشید بعد از نصب ویندوز که به صفحه دسکتاپ رسید و همچی تموم شد باید سی دی رو در بیاریم یا در قسمت بوت باید روی مکستور بزاریم و بعد سی دی رو در بیاریم.
  راهنمایی کنید لطفا

 102. سلام. ببخشید من توی درایو f فایل ها، فیلم های شخصی مونو ریختم. موقع عوض کردن ویندوز اون اطالاعات از بین نمی رن؟؟ میتونم کاری کنم ک فقط درایو c فرمت شه و بقیه درایو ها دست نخورده باقی بمونن؟؟ برنامه هام فقط روی درایو C نصبن.

  1. سلام روز بخیر؛
   بله چنین امکانی وجود داره. باید دقیقا ویندوز جدید رو روی درایو c نصب کنید که قبلا روش ویندوز نصب بوده.
   در زمان نصب ویندوز دقت داشته باشید سایر درایوها فرمت نشه.

 103. سلام
  من لپ تاپمو دادم بیرون ویندوزشو عوض کردن اما نگفته بودم که لپ تاپم ssd داره
  موقع تحویل گفتم ssd فعاله؟گفتن من نمیدونم لپ ناپتون ssd داره اما درسته الان
  میخواستم بدونم که وقتی لپ تاپ ssd داره موقع نصب ویندوز باید کار خاصی کرد؟ و اینکه الان درسته واقعا یا باید دوباره ویندوزمو نصب کنم و تغیراتی بدم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 104. به نام خدا
  با سلام:
  می خواستم بدونم اگر فایل نصب ویندوز 10 رو از مایکروسافت بگیریم، موردی نداره؟ آیا ویندوز 10 رایگانه؟ امکان داره جواب رو به ایمیل من بفرستید؟
  با سپاس

  1. سلام روزبخیر؛
   بله امکان دانلود نسخه مورد نظرتون از ماکروسافت وجود داره.
   اگر نیاز به لایسنس دارید می تونید پکیج نصب ویندوز رو از فروشگاه ها تهیه کنید.

 105. سلام و خسته نباشید
  من ویندوز رو به راحتی نصب کردم و ویندوز بالا میاد و تمام.
  ولی هر موقع سیستم روشن و خاموش میشه، از من میخواد دوباره سیدی نصب رو قرار بدم و بدون اون سیدی ویندوز بالا نمیاد.
  ایراد کار من از کجاست؟ یا مشکل از مادربورد منه؟

  ممنون

 106. سلام من با رم 2 و گرافیک 1 geforce 210 و cpu duel core pentium 2.7 میتونم نسخه 64 بیتی رو بدون لگ بیارم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   حداقل پردازنده 1 گیگاهرتز (GHz)
   رم 2 گیگابایت
   فضای آزاد هارد 20 گیگابایت
   اگر سه مورد بالا فراهم هست امکان نصب نسخه 64 بیتی وجود داره.

 107. و اینکه موقع نصب وقتی نصب شد و تموم شد نیاز نیست هروقت میخوام کامپیوتر رو روشن کنم فلش وصل باشه؟

  1. خیر دیگه بعد از نصب ویندوز نیاز نیست فلش متصل باشه بعد از اتمام مراحل نصب میتونید فلش رو جدا کنید.

 108. سلام وقت بخير
  لپ تاپ ايسوس cori3 سري 8
  مي خواستم ويندوز عوض كنم بنا به دلايلي كه در ويندوز فعلي بوجود آمده است با چندتا ارور مواجه شدم ديگر نتونستم ويندوز نصب كنم
  (windows cannot be installed to disk 0 partition 1. (sho details
  windows cannot be installed to this disk selected disk is of the GPT partiton style
  لطفا راهنمايي فرماييد . با تشكر

  1. سلام روزبخیر؛

   خطایی تحت عنوان Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is of the GPT partition style معمولا هنگام پارتیشن بندی اولیه نصب ویندوز نمایش داده می شود علت این پیغام از مادربرد می باشد.

   در ادامه آموزشی خدمت شما برای رفع این پیغام ارائه میشه. موزش زیر را مطالعه کنید.
   روش های رفع مشکل پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز

 109. سلام
  لپتاب من asus k451 lb هست
  میتونم ویندوز 10 نصب کنم یا نه ؟

  1. سلام و احترام؛
   اگر سیستم شما دارای پیش نیازهای ذکر شده در مقاله هست امکان نصب رو دارید.
   به مشخصات سیستم و سخت افزارش بستگی داره.

 110. سلام من میخواستم با این راه ويندوز نصب کنم بعد سوال برای پیش اومد من تویه درایو های فرعی اطلاعات مهمی دارم که نمیتونم بک آپ بگیرم میخواستم بدونم اگه درایو c رو فرما کنم اطلاعات بقيقه درایو ها حذف نميشه

  1. سلام و احترم؛
   اگر فقط درایوی که ویندوز روش نصب شده رو فرمت کنید و دقیقا داخل همون درایو ویندوز جدید رو نصب کنید مشکلی برای سایر درایوهایش نمیاد و اطلاعاتشون حذف نمیشه.

 111. سلام
  لطفا در مورد فرمت سیستم عامل لینوکس هم راهنمایی بفرمایید.

 112. سلام سیستم من یکسری مشکل داره که تصمیم گرفتم انتی ویروس بگیرم تا درست بشه اگه ویندوز رو عوض کنم قبل ویروس کشی بازم نیاز به ویروس کشی هس؟؟؟؟

  1. سلام روزبخیر؛
   اگر تمام درایوها رو زمان نصب ویندوز فرمت کنید سیستم عامل عوض میشه و اگر فایل آلوده ای هم وجود داشته باشه حذف میشه.
   اما اگر تمایلی به فرمت سایر درایوها ندارید یا تصمیم دارید اطلاعات رو نگه دارید می تونید ویندوز رو تعویض، آنتی ویروس نصب کنید و کل سیستم رو ویروس یابی کنید از پروسه بالا اومدن ویندوز، نصب آنتی ویرویس تا ویروس یابی دابل کلیک نکنید.

 113. سلام وقتی ویندوز نصب شد آیا نیازی به کارت صدا یا گرافیک نداریم

 114. سلام وقت بخیر. من ویندوز لپ تاپمو میخوام عوض کنم. نصب شد کامل شد فقط یه صفحه اومد که وای فای را وارد کردم. بعد رفته صفحه آبی رنگی که وسطش نوشته Just a moment… چند ساعت همین طوری هست. علتش چی می تونه باشه؟
  ممنون از پاسخگویی شما.

 115. سلام
  آموزش راحتی بود ولی وقتی نظرات رو خوندم راستش ترسیدم.
  اینکه بعضیا تو یه مرحله ای گیر کردن، یا اینکه تو سیستمشون گزینه هایی که شما گفتید نبوده، من اگر کار رو شروع کنم و فرمت زده بشه راه برگشتی نداره. یعنی نه راه درست کردن و ادامه راه رو دارم نه میتونم کنسل کنم.

  1. سلام روزبخیر؛
   مراحل نصب اکثر نسخه ها مشابه هستش. راهنمای لاتین هم در مراحل هست که ازش کمک گرفه بشه.
   بله اگر پارتیشن ها رو فرمت کنید اطلاعاتتون حذف میشه.

 116. فکر میکنم برای قسمت وای فای باید با شرکتی که ازشون اینترنت گرفتید صحبت کنید. احتمال داره با تغییر ویندوز نیاز به وریفای مجدد مودم باشه.

 117. سلام بایوس من از این جدید ها هستش برای تغییر ویندوزم مثل بایوس شما نیستش یه مدل دیگس لطفا پیگیری کنید

 118. سلام خواستم ببینم از ویندوز ۷ بخوام برم ویندوز ۱۰ چقدر احتمال ریست شدن هست

  1. سلام دوست عزیز تعویض ویندوز فقط و فقط به روش نصب شما بستگی داره و حتی میشه بدون پاک شدن درایو های دیگه بجز داریوی که ویندوز رو روی اون نصب می کنید ممکنه.

 119. سلام من داشتم از رو آموزشتون ویندوز ۱۰ نصب میکردم که بعد از پارتیشن بندی یه بار ریستارت شد دیگه صفحه کلا سیاه شده خیلی منتظر موندم ولی درست نشده

 120. سلام می می خاهم ویندوز10 رو دانلود کنم بهتره از چه سایتی دانلود کنم؟؟
  وقتی می خاهیم بوت کنم باید فرمتش رو تغیر بدم چطوری؟
  و وقتی می خام نصب کنم یه رمز ازم می خاد که اگه سی دی هه روی سی دی هستش حاللا اگه دانلود کنم خودش رمز رو بهم میده؟؟

  1. سلام روزبخیر؛
   می تونید پکیج نصبی رو از منابع معتبر یا فروشنده تجهیزات کامپیوتری خریداری کنید. حتی امکان خرید ویندوز ارجینال از وب سایت های معتبر فراهم هست.
   در خصوص تغییر فرمت اگر به خطایی مبنی بر تغییر فرمت پارتیشن ها برخورد کردید می تونید از راهنمای جامع زیر کمک بگیرید و بر اساس خطای دریافتی پارتیشن بندی کنید در صورتی که هیچ اعلانی دریاف نکردید نیاز به تغییر فرمت نیست.
   روش های رفع مشکل پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز

 121. سلام روی سیستم عامل رم 4 گیگ سی پی یو 2.60 فضای خالی هارد حدود 100گیگ ویندوز10 64 بیت نصب میشه لطفا جواب بدید

 122. سلام در مراحل نصب در مرحله finishing up ویندوز ارور میده و نصب نمیشه

 123. سلام ببخشید سایتی میتونید معرفی کنید که رایگان ویندوزو دانلود کنیم؟

 124. سلام من توی اون صفحه مشکی که میخوام ایتر رو بزنم وقتی اینتر رو میزنم وارد مراحل نصب نمیشه

 125. باسلام وادب موارد اعلامی از شما عالی بوده ففط بنده مدتیست برای نصب ویندوز دچار مشکلی شده تا حالا ندیدمش فایل ایزو درست دانلود شده ولی در هنگام نصب حالت خرابی شده و نصب متوقف میشه لطفا راهنمای بفرمایید

  1. دوست عزیز به احتمال زیاد در یکی از مراحل اشتباهی کردید یا فلشی که برای اینکار استفاده میکنید دچار مشکل میباشد.

 126. سلام
  من یه لپ تاپ سری ان دل دارم که ویندوز 7 4 روش نصبه …
  میخوام ویندوز 10 نصب بکنم … اما بغیر از درایو سی الباقیش تا ته پر اطلاعاته با توجه به روشی که اینجا آموزش دادید اگر فقط درایو سی رو فرمت کنم الباقی اطلاعات دست نخورده میمونن ؟
  اگر من بخوام از طریق فلش ویندوز رونصب کنم مشکلی برای درایوهای لپ تاپ پیش نمیاد که یهو موقع فرمت درایو سی دیگه درایو یو اس بی رو نخونه ؟

  و سوال آخر اینکه ویندوز 10 رو میشه از سایت ماکروسافت دانلود کرد ؟ پیشنهاد شما برای تهیه بهترین نسخه ویندوز چیه ؟

  1. سلام دوست عزیز بهترین حالت این هست که شما یه هارد اکسترنال تهیه کنید و ویندوزتون رو تقییر بدین و هیچ گارانتی 100 درصدی نمیشه ، چون ممکنه تنظیماتی رو تقییر داده باشید که بعد از نصب ویندوز شما مجبور به فرمت درایور هاتون بشید.

 127. سلام در لپ تاپ سامسونگ به جای یک گزینه برای فلش برای نصب ویندوز از روی فلش سه گزینه برای فلش هست کدام یک رو انتخاب کنیم؟

  1. سلام دوست عزیز شما باید first boot رو بر روی Usb بگذارید.

 128. سلام من با فلش میخام ویندوز ۱۰ نصب کنم میرم توی بود میزارم روی فلش سیو و خروج میزنم میره توی نصب ویندوز کاستوم نصب را میزنم اون مقادیر صد درصد میشه و لپ تاپ رستارت میشه اما باز میاد دوباره به شروع و اول نصب چکار کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   هر زمان نصب به صورت کامل انجام شد اون فلش بوتیبل رو از سیستم جدا کنید یا در تنظیمات بایوس مشخص کنید که هارد رو بخونه.

 129. سلام من نصب ویندوزا بلدم فقط یه لپ تاپ اچ پی سری نوت بوک بود میخواستم ویندوزشا عوض کنم کلید F9 را زدم ک وارد منوی بوت بشم
  وارد ک شدم اصلا یچیزای عجیب غریبی نوشته بود اصلا چیزی ب عنوان frst boot یا سی دی رام یا یو اس بی نداشت
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام ببینید بعضی از لپ تاپ ها یک مقدار تفاوت دارن توی تغییر بوت ها تفاوت دارن ولی عموما به همین شکل هستن شما مدل دقیق لپ تاپ رو بگین شاید بتونم کمکتون کنم.

 130. سلام. جسارتا من لب تاپم ایسوسه. بعد از اینکه بوت سیستم رو DVD/CD انتخاب می کنم ویندوز بالا میاد و به نصب ویندوز ختم نمیشه. چکار باس کنم؟

  1. سلام دوست عزیز خیلی مهمه که شما First) boot) رو روی درایوی که میخواید باهاش ویندوز نصب کنید بگذارید

 131. باسلام خدمت مدیر محترم کدوم نسخه ویندوز ۱۰ فول فول هست الان رو سیستم من ویندوز ۷ هست میخام ویندوز جدید نصب کنم سی پی یو ۸ گرافیگ ۲ اندویا رم ۱۶ هست ممنون جواب بدین

  1. سلام دوست عزیز نسخه معمولی ویندوز 10 پیشنهاد میشه و نسخه های دیگه ویندوز 10 رو فقط اگه باشون آشنایی دارید و از قابلیت هاشون اطلاع دارید نصب کنید و نسخه فول این ویندوز نسخه Pro هست که بعد از نصب باید فعالش کنید و به اینترنت وصل کنید که درایور های شما رو هم نصب کنه

 132. سلام اقای مدیر من برای بازی اینا میخام چون الان هر بازی نصب کنی میکه ویندوز ۱۰ برای این گفتم مرسی از سایت خوبتون

 133. سلام
  من به مشکل بر خوردم و همش برای ویندوز 10 که نصب کردم اپدیت میاد و کل حجم اینترنتم مصرف میشه.
  اگر امکانش هست راهنمایی کنید.ممنون

 134. سلام موقع نصب ویندوز ارور windows cannot install files رو میده میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟

  1. سلام روزبخیر؛
   باید دلیل عم نصب ویندوز رو ریشه یابی کرد.
   ممکن فایل های منبع نصب وینوز خراب باشه
   ممکنه فضای کافی وجود نداشته باشه
   ممکنه در اتصالات سیستم مشکلی وجود داشته باشه

 135. سلام
  از اطلاعاتی ک تو کامپیوتر هس، لازمه ذخیره ای داشته باشیم؟ و چگونه میشه بک آپ برداریم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   هنگام نصب ویندوز می تونید سایر درایوها رو فرمت نکنید.
   اما اطلاعات و برنامه هایی که در درایو اصلی ویندوزی ذخیره شدن حذف میشن مثلااگر ویندوز روی درایو c نصب بوده اطلاعات روی دسکتاپ، پوشه ها دانلود، داکیومنت و … هم حذف میشن.

 136. سلام
  من یه سی دی ویندوز 10 دارم که توی جعبه ی mother board ام هست یعنی درواقع نسخه قانونی ویندوز 10 هست
  میخواستم ببینم برای من که سر و کارم تقریبا همیشه با برنامه های کرک شدست مشکلی در حین نصب و پس از نصب پیش نمیاد
  یعنی بعدش میتونم برنامه های کرک شده روش بریزم؟
  ممنون میشم جواب بدید

 137. سلام من کلی عکس و فیلم رو لب تابم دارم ویندوز 7 هستش میخوام ویندوز 10 نصب کنم بعد چیکار کنم عکس و فیلم حذف نشن

  1. سلام دوست عزیز راه اولتون اینه که روی یه هارد اکسترنال ذخیره کنید و عوض کنید ویندوز رو
   روش دوم اینهدر حین پیشروی در مراحل نصب ویندوز در مرحله ای که از شما پرسیده میشه میخواید ویندوز رو Upgrade کنید یا custom install گزینه Upgrade رو بزنید که در هر دو روش یکی از درایو های شما برای نصب ویندوز فرمت میشه که معمولا درایو C هم هست.

 138. the version of this file is not compatible with the version of windows you running check your computers system information to see whether your need an x86(32_bit)or x64 (64bit)version of the program and then contact the software publisherسلام خسته نباشید من هر کاری می کنم برنامه رو نصب کنم این میگه اگه میشه کمک کنین ممنون میشم؟ باید چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز برنامه ای که میخواید نصب کنید با نسخه ویندوزتون سازگار نیست ببینید ویندوزتون 32بیتی هست یا 64بیتی و هم چنین نسخه نصبی برنامه رو هم چک کنید باید با نسخه ویندوزتون یکی باشه

 139. سلام خسته نباشید
  ببخشید امکانش هست که فایل نصب ویندوز رو دانلود کنیم و از طریق اون ویندوز رو نصب کنیم؟
  یا حتما باید از روی CD یا فلش مموری انجام بشه؟

  1. سلام دوست عزیز از داخل خود ویندوز هم با فایل نصب ویندوز میشه ویندوز رو نصب کرد ولی پیشنهاد نمیشه چون برخی از فایل های ویندوز قبلی باقی میمونه و پاک کردنش هم یکم سخته.

 140. سلام من دکمه delرا که میزنم وارد یک صفحه دیگر میشود میشود باید چکار کنم

  1. سلام عزیز بسته به مدل لپ تاپ رفتن به منوی بوت یه مقدار متفاوت هست بعضی از سیستم ها باید Esc را بزنید. توی اینترنت روش رفتن به بوت مدل لپ تاپ رو چک کنید.

 141. سلام من وقتی سی دی ویندوز 7 رو قرار دادم درر لب تابم و بعد نصبش صفحه دکستاپ بزرگ شد بردم پیش کافی نت گفتن ما نصب میکنیم و گفتم چرا بزرگ شده گفتن برا صفحه باید گرافیک نصب کنی نمیدونم والا حالا جریان از چ قراره واسه ویندوز 10 هم همینطوره؟

  1. سلام دوست عزیز درایور گرافیک شما نصب نبوده داخل مگ آپدیت درایور رو سرچ کنید مقالشو میاره

 142. سلام خسته نباشید من اصلا این وقتی اف دو را میزنم این صفحات باز میشه ولی این گزینه هارا نداره اصلا

  1. سلام دوست عزیز بالا اوردن تنظیمات بایوس توی هر سیستم یه مقدار متفاوت هستش باید مدل سیستمتون رو و به همراه عبارت بالا آوردن تنظیمات بایوس سرچ کنید

 143. با سلام و عرض ادب
  ببخشید من برای اینکه وای فای لب تاب رو به وای فای وصل کنم.
  حواسم نبود روی ریست کلیک کردم الان اصلا دیگه وای فای رو نمیشناسه.
  میشه کمک کنید ؟

  1. سلام دوست عزیز وای فای رو با کابل LAN به لپ تاپ وصل کنید تنظیمات دلخواهتون رو روم مودم بگذارید.

 144. سلام ببخشید ما باید ازکجا بفهمیم سیستم ما قابلیت نصب ویندوز 10 رو داره یا نه.اگه میشه جواب بدید لطفا.

  1. سلام دوست عزیز با توجه به مشخصات سیستمتون باید این ویندوز رو نصب کنید .

 145. ببخشید برای تعویض ویندوز 7 به 10 باید نسخه ویندوزمون 32 بیتی باشه یا 64 بیتی؟

  1. تفاوتی نداره دوست عزیز ولی سعی کنید از ویندوز های 64 بیتی استفاده کنید.

 146. من ویندوز 10 دارم ولی میخوام برای یادگیری حذف و نصب کنم ولی وقتی بوت رو میزارم رو سی دی رام فرقی نمیکنه مثل همیشه لود میشه مشکل از چیه ؟

 147. سلام درایو cرا حذف کردم
  Newرازدم apply را زدم بعد nextرا زدم این خطا را زد ممنون میشم راهنمایی کنید
  setup was unabe to use the existing partition because the system volume does not contain the required space

  1. سلام وقت بخیر؛
   بله با توجه به نسخه ویندوز …

 148. سلام من تو قسمت بوت اصلا گزینه ای به اسم فلاش دیسک ندارم !!! FLASH-FDDهست FLASH-ZIPهست FLASH-HDDهست و میخوام با فلش ویندوز نصب کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم….مرسی خانوم اسماعیلی

  1. سلام و احترام؛
   گزینه FLASH-HDD یا USB-HDD رو انتخاب کنید.

 149. با درود و احترام
  براي نصب ويندوز 10 آيا نياز به اف ديسك سيستم قبل از نصب است ؟ به خصوص براي تبديل ويندوز 7 به 10
  پيشاپيش از راهنمايي تان ممنونم

  1. سلام روزبخیر؛
   در مراحل نصب ویندوز 10 امکان فرمت کردن درایو اصلی برا نصب ویندوز وجود داره و نیاز نیست قبل از نصب فرمت انجام بدید.

 150. من در هنگام نصب ویندوز در قسمت Getting files ready for installation در 57 درصد گیر میکنه باید چیکار کنم؟!!!

  1. سلام روزبخیر؛
   گر در این بخش با مشکل مواجه میشید و به هیچ عنوان پروسه جلوتر نمیره می بایست منبع نصب ویندوز (فلش یا سیدی) رو بررسی کنید که سالم باشه همچنین می تونید از یه منبع سالم دیگه استفاده کنید.

 151. سلام بنده میخوام یه لپ تاپ بگیرم تو بخش سیستم عامل نوشته dos میخواستم بدونم یعنی چی؟و ایا میتونم روش ویندوز نصب کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   این یعنی لپ تاپ شما بدون سیستم عامل هستش و می بایست روی اون سیستم عامل مورد نظرتون رو نصب کنید. در واقع لپتاپ فعلا خام هست.

 152. سلام من سی دی ویندوز گرفتم نشد نصبش کنم الان میشه ویندوزو از گوگل دانلود کنم خب اگه کردم چطوری فعالش کنم

 153. تو لپ تاپ عامل ویندوز10میخام دوباره ویندوز10بریزم میشه اصلا:/

  1. سلام روزبخیر؛
   بله امکان تعویض ویندوز وجود داره…

 154. نمیشه بدون سی دی یا فلش از تو گوگل اپدیتشو بگیریم بعد فعالش کنیم

 155. سلام وقت بخیر من ویندوز رو نصب کردم ولی بعدش که رستارت کرد از اول آورد چیکار کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   هارد رو به عنوان اولین دیوایس در تنظیمات بایوس تنظیم کنید.

 156. سلام خسته نباشید من ویندوز 10 رو روی فلش دانلود کردم با سی دی فرقی د اره؟؟؟

 157. سلام بنده ویندوز10میخام نصب کنم توقسمت شروع زبان /کیبورد وتایم بایدبه چه زبانهایی باشن ودوم چجوری ویندوزقبلی روپاک کنم وسوم اینکه میخام 64بیت نصب کنم کدوم 64روانتخاب کنم ممنون

  1. سلام دوست عزیز خوب صد در صد باید زبان هایی باشن که شما بتونید بخونید و نسخه ویندوز هم باید نسبت به نیاز شما تنظیم بشه ولی اگر مبتدی هستید از نسخه Home استفاده کنید.

 158. سلام ……. شما کدوم روشو پیشنهاد میدین……..نصب از روی DVD یا فلش ؟

  1. سلام و احترام؛
   هر دو روش کاربردی هستن ولی با پیشرفت تکنولوژی روش های قدیمی تر مثل نصب از روی cd و dvd در حال منسوخ شدن هستش. در نهایت روشی بهتره که شما باهاش راحت تر ارتباط برقرار کنید.

 159. با سلام
  من روی لبتابم ویندوز 10 نصب هست اگه بخام مجددا از طریق usb و بوت دوباره ویندوز 10 رو نصب کنم بدون این که ویندوز قبلی که تو درایو c هست رو فرمت کنم چه تتفاقی میفته windows old ساخته میشه

 160. سلام ببخشید من مراحل که گفتید رو رفتم ولی وقتی ریسیت میشه مراحل نصب از اول میاد و وارد اون بخش expess setting نمیشه مشکل از کجاست؟ ممنون

 161. سلام من تا جای قسمت درایو ها اومدم داریو مورد نظر هم فرمت و پاک کردم و دوباره درست کردم اما گزینه نکست فعال نمیشه خطا میده که روی این درایو نصب نمیشه مشکل چیه؟

  1. سلام و احترام؛
   چند مورد رو حتما بررسی بفرمایید:
   پارتیشن بندی صحح
   فرمت درایو
   فضای لازم جهت نصب
   انتخاب درایو صحیح جهت نصب

 162. سلام ببخشید برای من این ارور موقع انتخاب درایو برای نصب ویندوز میده بیاید چکار کنم ارور اینه Windows cannot be installed to this disk . The selected disk has an MBR partition table . On EFI systems , Windows can only be installed to GPT disks

  1. سلام و احترام؛
   یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است حین نصب ویندوز و پارتیشن بندی رخ دهد مواجه شدن با ارور Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disks است. در این ارور اعلام می شود که شما فقط می توانید ویندوز خود را روی دیسک های GPT نصب کنید پس به یک روند تبدیل دیسک نیاز دارید. در این خصوص مورد دوم از راهنمای زیر را مطالعه کنید:
   روش های رفع مشکل پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز

 163. سلام ببخشید من تا قسمتی که پارتیشن را انتخاب میکنیم رفتم ولی از کجا باید بدونم که سیستم روی کدوم پارتیشن قبلا نصب بوده ۴تا پارتیشن با حجم متفاوت هست و هر کدوم را انتخاب میکنم خطا میده که قابل حذف نیست چیکار کنم؟؟

  1. سلام دوست عزیز با توجه به اینکه نمیشه مشخصا گفت کدام درایو هست پیشنهاد میشه که یا با متخصص که دسترسی داشته باشه به کامپیوتر صحبت کنید یا محتوایی که میخواید رو از روی سیستم بردارید و کلا با نصب دوباره ویندوز و پارتیشن بندی از ابتدا انجام بدید توی مراحل نصب ویندوز اونجا چیزی نمیتونه مانع بشه

 164. سلام ببخشید من با ارور مشکل پارتیشن بندی برخوردم روش دو را انتخاب کردم این روش
  راه حل 2: تغییر تنظیمات دیسک و تبدیل آن به MBR
  روش تبدیل فرمت درایو شما به فرمت Mbr می تواند راه حل دیگری برای حل این مشکل باشد برای انجام تبدیلات باید مراحل زیر را به ترتیب پشت سر بگذارید:

  قبل از هر اقدامی از محتویات سیستم خود بک آپ بگیرید!
  برنامه CMD را باز کنید.
  دستور Diskpart را وارد کنید و اینتر بزنید.
  اکنون لیستی برای شما ظاهر می شود که نشان می دهد دیسک شما GPT می باشد یا نه.
  دیسک مورد نظر برای نصب ویندوز را با دستور# select disk انتخاب کنید. (به جای # عبارت مورد نظر را بگذارید.)
  سپس بعد از انتخاب دیسک دستور Clean را بزنید.
  در مرحله آخر برای تبدیل دیسک به حالت Mbr دستور convert mbr را بزنید.
  اکنون مراحل نصب ویندوز را مجددا از سر بگیرید. با روش های گفته شده ارور Windows cannot be installed to this disk The selected disk is of the GPT partition style در مراحل نصب ویندوز نمایش داده نمی شود.

  ولی متاسفانه بک آپ نگرفتم تمام اطلاعاتم پاک شد حتی کل درایو هام ایا روشی هست که اطلاعاتم برگردانم
  حداقل عکس ها فیلم هام

 165. سلام وقت بخیر من تا قسمت پارتیشن ها رفتم ۴تا پارتیشن هست با حجم از یک مگابایت تا بیشتر ولی حجم خالی نداشت برای پاک کردن پارتیشن هم خطا میداد چیکار میتونم بکنم لطفاً راهنمایی کنید

 166. سلام وقت بخیر من تا قسمت پارتیشن ها رفتم ۴تا پارتیشن هست با حجم از یک مگابایت تا بیشتر ولی حجم خالی نداشت برای پاک کردن پارتیشن هم خطا میداد چیکار میتونم بکنم لطفاً راهنمایی کنید؟

 167. سلام
  سیستم من برای ده سال پیشه
  میخواستم بپرسم میشه روش نصب کرد یا نه؟
  منظورم اینه سیستمم جواب میده یا نه

 168. سلام خسته نباشید من ویندوزم ۷ هستش و میخوام ۱۰ نصب کنم ولی بعد از لوگوی ویندوز۱۰ ارور میده
  کد ارور:0xc00000e9

  1. سلا وقت بخیر؛
   این خطا اصولا به دلیل مشکل در تجهیزات سخت افزاری و BIOS رخ میده طوری که سیستم نمیتونه به صورت صحیح با هارد دیسک ارتباط برقرار کنه:
   1- تمامی کاربل ها رو یک دور از پشت کیس جدا کنید و مجددا وصل کنید و سیستم رو روشن کنید و بررسی کنید خطا وجود داره یا خیر؟
   2- از طریق safe mode وارد بشید و بررسی کنید خطا نمایش داده میشه؟ اگر در حالت ایمن مشکلی نبود مطابق با راهنمای زیر اصطلاحا عمل clean boot انجام بدید.
   راهنمای انجام clean boot
   3- Startup Repair کنید. کلید رو نگه دارید و روی گزینه ری استارت کلیک کنید. گزینه Troubleshootو سپس Advanced Options رو انتخاب کنید. در نهایت روی گزینه Startup Repair کلیک کنید و مطابق با دستورالعمل درج شده در صفحه اقدام کنید.

 169. سلام من ویندوزم خیلی هنگ میکنه نسخه قدیمی تقریبا 4 سال پیش هست عوضش کنم هنگ کردن دستگاهم درست میشه هارد درایو ها مم نصفشون پره

  1. سلام و احترامغ
   دلایل متعددی موجب کندی و هنگ کردن سیستم میشن که خدمتتون ارسال میکنم اما اگر مشکل سخت افزاری براتون وجود نداره احتمالا با تعویض ویندز مورد هنگی رفع بشه:

   چرا کامپیوتر کند کار میکند؟
   برنامه هایی که در پس زمینه ویندوز اجرا می شوند.
   پرونده های موقت
   کمبود فضا
   خرابی هارد
   ویروسی بودن سیستم
   آپدیت نکردن درایورهای ویندوز
   تنظیمات رجیستری
   یکپارچه نبودن درایوها
   کمبود حافظه RAM
   داغ کردن قطعات کامپیوتر
   آپدیت نبودن بایوس

 170. سلام، من ویندوز سیستمم اصلی هست، مراکز تعمیر میگن به خاطر هنگی و دیر آوردن برنامه ها فقط باید ویندوز عوض کنم، میخوام بدونم راه دیگه ای نیست، چون واقعا حیفه ویندوز آمریکایی اصل رو حذف کنم؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر؛
   کند شدن سیستم عوامل متعددی رو داره و باید سیستمتون رو کامل بررسی بفرمایید در این خصوص پیشنهاد میکنم راهنمای زیر رو مطالعه بفرمایید و در نهایت اگر سنگین بودن سیستم یا وجود ویروس موجب کندی شده باید ویندوز رو تغییر بدید.
   علت کند شدن ویندوز چیست؟

 171. سلام من برای نصب ویندوز خیلی مشکل داشتم خیلی سوال میپرسه کسی که بلد نباشه نمیتونه نصب کنه . اما یه ویندوز پیدا کردم که بدون هیچ سوالی خودش نصب میشه و خیلی زود تو یک ربع با تمام نرم افزاراش نصب میشه من ویندوز 10 نسخه عمومیشو نصب کردم شما هم میتونید امتحان کنید .

 172. سلام لپ تاپ من رمش ۴هست میشه ویندوز ۱۰ روش نصب کرد ایا نصب میشه

  1. سلام وقت بخیر؛
   پیش نیازهای نصب ویندوز 10
   حداقل پردازنده 1 گیگاهرتز (GHz)
   رم 1 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 2 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
   فضای هارد 16 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 20 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
   کارت گرافیک Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 driver

 173. سلام من ويندوز 10 رو نصب كردم ولي ميگه هيچ دستگاه خروجي براي صدا وجود ندارد و اسپيكر رو روي چند تا كامپيوتر ديگه امتحان كردم و درست بود بايد چه كار كنم ؟

  1. سلام و احترام؛
   از قسمت device manager بررسی کنید آیا سخت افزار شما شناسایی شده یا خیر؟
   میتونید روی سخت افزار راست کلیک و اون رو آپدیت یا نصب کنید. همچنین میتونید عمل شناسایی بر بستر اینترنت هم انجام بدید.

   راهنمای زیر رو هم ممطالعه بفرمایید:
   چگونه درایورهای ویندوز را آپدیت کنیم؟

 174. سلام .من هنگام نصب با این ارور مواجه شدم مشکل کجاست؟ 0x8004242d

  1. سلام و احترام؛
   اصولا زمانی که پارتیشن بدی مشکلی داشته باشه چنین اروری موقع نصب یا آپدیت ویندز نمایش داده میشه.
   اگر درایو ویندوز فرمت نشده می تونید وارد ویندوزتون بشید و از نرم افزارهایی مثل موارد زیر کمک بگیرید:
   AOMEI Partition Assistant
   GParted
   Macrorit Partition Expert
   Cute Partition Manage
   Active Partition Manager
   اگر درایو ویندوز فرمت شده و دیگه دسترسی ندارید هم باید پارتیشن بندی صورت بگیره. دو داکیومنشن برای دریافت جزئیات هم خدمتتون ارسال میکنم مطالعه بفرمایید:
   Solved: Failed to format the selected partition Error: 0x8004242d
   We Couldn’t Format the Selected Partition | 0x8004242d Error

 175. سلام، با چه روش یا برنامه‌ای می‌تونم نسخه اینترپرایز ویندوز 10 را که مستقیماً از سایت مایکروسافت دانلود کردم را به طور دائمی کرک کنم؟ چون 90 روزه است.

  1. سلام دوست عزیز داخل گوگل سرچ کنید فعالساز ویندوز ، از یک سایت معتبر برنامه kms رو دانلود کنید بقیه کار بسیار راحت هست و حتی توی اکثر وبسایت ها روش اون رو گفته

 176. سلام من وقتی حالت بوت رو میزارم رو سی دی دوباره ویندوز بالا میاد مطمئنم درست انجام میدم ولی دوباره ویندوز بالا میاد چیکار کنم؟

  1. سلام و احترام؛
   زمان بوت شدن قبل از بالا اومدن ویندوز یکی از دکمه های کیبورد رو باید بزنید. این کار رو انجام میدید؟

 177. با سلام یه سوال داشتم که شاید اینجا جاش نباشه، من یه ویندوز 10 اینترپرایز دانلود کردم به صورت سه تا پارت ایمیج برای رایت با برنامه روفوس سه پارتو ریختم تو سه تا فلش مجزا ولی موقع نصب با فلش پارت یک نصب کامل شد میخواستم ببینم مشکل چیه که پارتهای دیگرو موقع نصب نخواسته؟!!

  1. سلام دوست عزیز منظورتون رو درست متوجه نشدم ولی تا اونجایی که فهمیدم این پارت هارو اگه دانلود کردید چون فایل های حجیمی هستند به شکل 3 پارت شدن ولی در اصل 1 فایل بوده که برای دسترسی راحتتر به 3پارت تبدیل شده

 178. سلام من فایل رو از اینترنت دانلود کردم برای ویندوز 10 میخواستم ببینم چجوری نصب کنم؟

 179. ممنون اموزش عالی بود واقعا درسته که میگن دنیای رایانه ها دنیایی شگفت انگیز است
  یا حق

 180. سلام من وقتی فلش رو بوت می کنم فلش بوت میشه ولی دیکه موس و کیبورد ندارم تا مراحل رو ادامه بدم از توی بایس هم موس و کیبورد رو هم فعال کردم اگه می شه من رو راهنمایی کنید.

 181. سلام خسته نباشید
  من میخوام ویندوز 10 نصب کنم و cd شو ندارم اما تو سایت سافت 98 اخرین نسخه اش را دانلود کردم حالا با برنامه rufus هم ان را در فلشم کپی کردم حالا میخواستم بگم که اگه من قبل از این ک دستگاه را بایس کنم فلش را به دستگاه بزنم و بعد دستگاه را بایس کنم ایا سیستمم ان را شناسایی میکنه؟ و ایا ویندوز نصب میشه؟

 182. سلام. لپتاپ من مدل لنووا هستش. چند وقتی هست که رمزش را فراموش کردم ریست کردم نشد. الان میخوام ویندوز نصب کنم که ذرست شه. ولی اصن بالا نمیاد ویندوز. مو به مو انجام میدم همه چیو. من باید چیکار کنم
  هرکاری میکنم ارور میده
  من چطور باید رمزو ریست کنم که بشه

 183. سلام وقت بخیر
  من اصلا از لپتاپ سردرنمیارم تازه رفتم کلاس، چن روز پیش گوشیمو با کابل به لپتاپ وصل کردم تا از نتش استفاده کنم، بعد اینکه کارم تموم شد لپتاپ یکم هنگید فرداش که خواستم از لپتاپ استفاده کنم کنترل پنلش بالا نمیومد، از یجا پرسیدم گفتش بابد دوباره ویندوزو نصب کنی

 184. سلام ممنون بابت سایت خوبتون
  وقتی میخواستم ویندوز رو کپی کنم می گفت باید روی درایو اف نصب بشه
  درایو اف من پر از فیلم و عکس خانوادگیه
  و باید فرمت بشه الان لپ تابم ویندوز نداره

  1. سلام و احترام؛
   شما در مراحل نصب ویندوز می تونید درایوی که قبلا ویندوز روی اون نصب بوده رو فرمت کنید و مجددا از همون درایو بهره بگیرید.

 185. سلام من ویندوز 8.1 دارم و می‌خواهم ویندوز 10 بریزم باید گزینه کاستوم رو انتخاب کنم یا اپگرید ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. سلام و احترام؛
   در صورتی که قصد آپدیت و ارتقا ویندوز 8.1 را دارید باید گزینه Upgrade و در صورتی که قصد نصب ویندوز 10 را دارید باید گزینه Custom را انتخاب کنید.
   باانتخاب گزینه Custom ویندوز جدید نصب میکنید.

 186. اگر من نصب کنم ویندوز 10 رو حافظه داخلی لپتاب که حذف نمیشه

  1. سلام و احترام؛
   برای اینکه سایر اطلاعات حذف نشه ویندوز رو دقیقا روی همون درایوی نصب کنید که ویندوز قبلی در اون قرار داشته مثلا اگر قبلا درایو c محل نصب ویندوز بوده الان هم باید ویندوز رو روی همین درایو نصب کنید و همچنین دقت داشته باشید سایر پارتیشن ها رو حذف نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا