شبکه های اجتماعی

چگونه در استوری اینستاگرام افراد را تگ کنیم؟

تگ کردن در پست اینستاگرام و تگ کردن روی کامنت اینستاگرام موضاعاتی است که در مقالات قبلی به آنها پرداخته شد. اکنون می خواهیم شما را با قابلیت منشن کردن در استوری اینستاگرام آشنا کنیم. واژه منشن (mention) به معنای اشاره کردن و نام بردن است. بنابراین برای معرفی کردن اکانت یک نفر در اینستاگرام می توان از قابلیت منشن اینستاگرام  استفاده نمود. سوالی که اکنون مطرح می شود این است که چگونه در استوری اینستاگرام منشن کنیم؟ با مطالعه این مطلب با روش منشن در استوری اینستاگرام به طور کامل آشنا خواهید شد.

در این مطلب یاد می گیرید:

در مقالات پیشین به سوالات زیر پاسخ دادیم.

همچنین به آموزش نحوه منشن کردن در کامنت اینستاگرام پرداختیم. در این مقاله آموزشی می آموزیم که چطور افراد را در استوری های ایستاگرام خود منشن کنیم.

چگونه در استوری اینستاگرام منشن کنیم؟

می خواهیم بدانیم چگونه در استوری اینستاگرام منشن کنیم؟ در مقالات گذشته با مفهوم تگ و منشن در اینستاگرام آشنا شدید. دانستید منشن و تگ در اینستاگرام چه کاربردی دارند و در چه مواقعی استفاده می گردد. حال می خواهیم شما را یا یکی دیگر از روش های منشن کردن در اینستاگرام آشنا کنیم. این قابلیت توسط اینستاگرام در اختیار کاربران قرار گرفته تا از این طریق بتوانند دوستان خود و یا هر کسی که مایل هستند را در استوری های خود تگ کنند. در ادامه به شما آموزش می دهیم چگونه در استوری اینستاگرام منشن کنیم.

تگ کردن استوری اینستاگرام

نحوه منشن کردن در استوری اينستاگرام (عکس)

تگ كردن در استوری اينستاگرام چیست؟ منشن کردن در استوری اینستاگرام یک روش معرفی اکانت ها به دیگرا فالوورها، افزایش بازدید استوری و افزایش فالوور محسوب می گردد. نحوه تگ كردن افراد در استوری اينستاگرام شبیه به تگ کردن پست اینستاگرام است. برای تگ کردن در استوری اینستاگرام سه روش وجود دارد:

تگ کردن در استوری ایسنتاگرام به صورت دستی

 1. پس از انتخاب عکس و یا ویدیو مورد نظرتان روی صفحه لمس نمایید.
 2. با وارد کردن کاراکتر @ اسم اکانت شخص مورد نظر را وارد نمایید. سپس از لیست پیشنهادی اینستاگرام در پایین صفحه اکانت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  نکته: توجه داشته باشید برای اینکه عمل تگ کردن در اینستاگرام به درستی انجام شود الزامی است پس از وارد کردن نام کاربری، اکانت مورد نظرتان را از لیست نمایش داده شده در پایین صفحه انتخاب نمایید.تگ کردن در استوری اینستاگرام
 3.  اکنون با انگشت اکانت تگ شده را روی محل دلخواه از تصویر قرار داده و روی گزینه your story در پایین صفحه ضربه بزنید.
  تگ کردن در استوری اینستاگراماگر اکانت مورد نظر را به درستی تگ کرده باشید اعلان آن برای شخص ارسال می گردد.
  نکته: اگر پیج شما خصوصی باشد و اکانت تگ شده شما را دنبال نکرده باشد اعلانی برای شخص ارسال نمی گردد. در بخش دایرکت اینستاگرام هم پیغامی مبنی بر تگ شدن اکانتتان دریافت نخواهید کرد.

2. منشن در استوری اینستاگرام با میانبرها

 1. استفاده از میانبرهای ارائه شده یکی دیگر از روش های تگ کردن در استوری ایسنتاگرام است. در بخش استوری اینستاگرام پس از انتخاب عکس و یا ویدیو موردنظر صفحه را به بالا بکشید و بر روی آیکن MENTION@ ضربه بزنید.
  تگ کردن در استوری اینستاگرام
 2. حالا برای تگ کردن در استوری اینستاگرام ، نام اکانت مورد نظر را تایپ نمایید و از بین اسامی مشابه اکانت وارد شده در پایین صفحه اکانت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  منشن استوری اینستاگرام
 3. پس از قرار دادن اکانت تگ شده در محل مورد نظر گزینه your story در پایین صفحه را انتخاب نمایید.
  منشن کردن در استوری اینستاگرام

برای اطمینان از اینکه اکانت به درستی منشن شده است می توانید استوری خود را باز کنید و روی نام کاربری تگ شده ضربه بزنید. در صورتی که به صفحه شخص مورد نظر هدایت شوید نشان دهنده این است که عملیات منشن در استوری اینستاگرام به درستی انجام شده است.

اکنون دنبال کنندگان پیج پس از مشاهده استوری با لمس نام کاربری به اکانت منشن شده هدایت می گردند.

تگ کردن در استوری اینستاگرام با نوشتن نام کاربری

در روش سوم برای تگ کردن در استوری ایسنتاگرام، پس از انتخاب آیکن دوربین در بالای صفحه و انتخاب عکس دلخواهتان، آیکن Aa در بالای صفحه را لمس کنید. سپس کاراکتر @ را تایپ کرده و بلافاصله نام کاربری شخص مورد نظر را وارد نمایید. سپس از لیست پیشنهادی اینستاگرام اکانت مورد نظر را انتخاب نمایید تا به داستان شما اضافه گردد.

نکته: توجه داشته باشید داستان هایی که اکانت شما در آنها تگ می شود در Photo of you پروفایل کاربری شما قرار نمی گیرد و بعد از مدت 24 ساعت برای دنبال کنندگان پیج غیر قابل نمایش می شود. در صورتی که استوری مورد نظر توسط شخصی که اکانت شما را تگ کرده است highlight شود در پروفایلش نمایش داده می شود.

تگ روی ویدیو اینستاگرام

روش منشن در استوری اینستاگرام روی ویدیو نیز مشابه منشن استوری اینستاگرام روی عکس است. نکته ای که باید در استوری ویدیو اینستاگرام در نظر داشته باشید این است که مدت زمان استوری ویدیو حداکثر 15 ثانیه است. بنابراین اگر زمان ویدیو شما بیشتر از 15 ثانیه باشد به صورت خودکار ادامه فیلم به استوری بعدی منتقل می گردد. در این صورت شما می توانید منشن استوری اینستاگرام را روی یکی از ویدیوها و یا روی هر دو ویدیو انجام دهید.

نکات مهم در مورد منشن کردن در استوری اینستاگرام

در رابطه با منشن استوری اینستاگرام نکات زیر را باید در نظر داشته باشید:

 • حداکثر تعداد منشن در استوری اینستاگرام 10 اکانت است.
 • وقتی شما کسی را در استوری خود منشن می کنید نام کاربری وی روی عکس یا فیلم شما در استوری ظاهر می شود.
 • شخصی که اکانت آن در استوری تگ شده است علاوه بر اعلان، پیامی حاوی پیش نمایش استوری در دایرکت دریافت می کند.
 • با ضربه زدن روی اکانت منشن شده در استوری به حساب اینستاگرام شخص منتقل می شوید.
 • اگر اکانت تگ شده پرایوت باشد و شما جزء دنبال کنندگان شخص تگ شده نباشید با لمس نام کاربری شخص مورد نظر فقط اطلاعات بیو شخص را مشاهده خواهید کرد.
 • در صورتی که اکانت تگ شده عمومی باشد با لمس نام کاربری وارد پیج شخص می شوید و پست های او را می بینید.

منشن استوری اینستاگرام

آنچه لازم است در مورد منشن در استوری اینستاگرام بدانید:

 • جلوگیری از تگ شدن در استوری اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟
  هیچ راهی برای جلوگیری از تگ شدن اکانت شما توسط دیگران در اینستاگرام وجود ندارد و تنها می توانید پس از مشاهده آن اکانت طرف مقابل را ریپورت کنید.
 • مشکل تگ نشدن در استوری اینستاگرام چیست؟
  اگر اکانتی که می خواهید در استوری خود تگ کنید حساب شما را بلاک کرده باشد در هنگام منشن كردن در استوری اينستاگرام اکانت شخص را پیدا نمی کنید.
 • آیا راهکاری برای برداشتن تگ از روی استوری اینستاگرام وجود دارد؟
  خیر. هیچ راهی برای حذف اکانت خود از داستان کسی که شما را تگ کرده است وجود ندارد. اما می توانید استوری شخص را از طریق گزینه report گزارش دهید.
 • هدف از منشن كردن در استوری اينستاگرام چیست؟
  به منظور افزایش بازدید استوری های اینستاگرام می توان دیگران را در استوری تگ کرد.
 • آیا می توان بعد از انتشار استوری، اکانتی را روی استوری تگ کرد؟
  خیر. منشن كردن در استوری اينستاگرام تنها قبل از انتشار استوری امکان پذیر است.
 • حداکثر چه تعدادی منشن در استوری اینستاگرام می توان قرار داد؟
  شما می توانید حداکثر تعداد 10 اکانت را در استوری اینستاگرام خود منشن کنید.
 • از کجا بفهمم کسی من را در استوری اش تگ کرده است؟
  به محض منشن در استوری اینستاگرام توسط شخصی اعلان آن برای شما ارسال می گردد. علاوه بر این، در بخش دایرکت اینستاگرام یک پیغام مستقیم دریافت می کنید که شامل پیش نمایش داستان مورد نظر است.
  نکته:
  _ این پیش نمایش بعد از گذشت 24 ساعت از مدت انتشار استوری حذف می گردد.
  _ اگر شخصی که شما را در استوری خود منشن کرده جزء دنبال کنندگان پیج شما نباشد پیغام منشن شدن اکانت شما در request message های شما ظاهر می شود.
 • وقتی کسی من را در استوری اینستاگرام خود منشن می کند چه اتفاقی می افتد؟
  وقتی کسی از اکانت شما در استوری اش نام می برد، نام کاربری شما در داستانش قابل مشاهده است. هر کسی استوری را ببیند با لمس نام کاربری به پروفایل شما هدایت می شود.
 • چه کسانی می توانند من را در استوری خود منشن کنند؟
  تمامی کسانی که نام کاربری شما را داشته باشند می توانند شما را منشن کنند. تنها کسانی که توسط شما بلاک شده باشند به اکانت شما دسترسی نخواهند داشت.
 • چه کسانی را می توان در استوری منشن کرد؟
  تمامی افرادی که اکانت اینستاگرام آنها را در اختیار دارید می توانید در استوری خود منشن کنید.
 • آیا می توان استوری هایی که قبلا روی آنها منشن شده اید را در پروفایل مشاهده نمود؟
  خیر. مدت زمان پست استوری 24 ساعت است و پس از گذشت این زمان استوری مورد نظر از پروفایل پاک می گردد. تنها در صورتی که استوری توسط خود شخص هایلایت شود می توان آن را در پروفایل مشاهده نمود.
 • آیا امکان منشن کردن افراد روی ویدیو در استوری اینستاگرام وجود دارد؟
  بله. منشن روی ویدیو در استوری نیز مشابه منشن عکس در استوری اینستاگرام است.
 • اگر کسی را به اشتباه در استوری خود منشن کردیم چطور آن را حذف نماییم؟
  بله در صورتی که استوری مورد نظر هنوز پست نشده باشد می توان با لمس نام کاربری تگ شده و کشیدن آن به سمت آیکن سطل آشغال تگ را از استوری حذف نمود. اگر استوری شما منتشر شده باشد تنها کاری که می توان برای حذف تگ انجام داد حذف کل استوری است.

به منظور تامین یکی از نیازهای کاربران در استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام مقاله آموزشی تگ كردن در استوری اينستاگرام را در اختیار شما قرار دادیم. اگر می خواهید بدانید  با مطالعه این مقاله از میزبان فا مگ نحوه منشن كردن در استوری اينستاگرام را به طور کامل یاد می گیرید. مشکلات خود را در رابطه با طريقه تگ كردن در استوری اينستاگرام در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید.

آموزش اینستاگرام

راضیه حلاج

راضیه چندین سال است که به محتواسازی علاقمند شده و به صورت حرفه ای در زمینه تولید محتوا در حال فعالیت است. او تجربیات خوبی در حوزه گرافیک نیز دارد و روز به روز در تلاش است تا سطح علمی خود را ارتقاء دهد.

نوشته های مشابه

‫46 دیدگاه ها

 1. سلام من میخواستم بدونم که وقتی در استوری منشن میشم چه طور اون ویدو رو با صدا برای استوری خودم بگذارم

 2. سلام من میخواسم بدونم چرا وقتی کسی رو در استوری تگ میکنم اون نمیتونه بزاره استوری خودش قبلا این مورد امکان پذیر بود ولی الان چند وقتی هست که نمیشه.
  ممنون میشم اگ کسی میدونه جواب بده.

  1. سلام و احترام؛
   برخی از قابلیت های اینستاگرام به صورت آزمایشی تنها در برخی از حساب ها قابل دسترس هستند. ممکنه برخی قابلیت ها روی حساب برای مدت زمانی به صورت آزمایشی ارائه بشه .
   در صورت تایید نهایی این قابلیت در اختیار همه قرار میگیره.

  1. خسته نباشید ببخشید چند روزیه که وقتی دوستامو داخل کامنتا منشن میکنم منشن براشون نمیره یعنی گاهی میره گاهیم نه میتونین راهنمایی کنین مشکل چیه؟

 3. اقا ی نفریو من دیدم یکی دو بار منو تو استوریاش تگ کرد ولی وارد استوریش ک میشدی ایدی پیج من نبود ولی پیام اینکه تگ شدم تو دایرکت واسم میومد چجوری میش این کارو کرد؟!

  1. سلام و احترام؛
   ممکنه ایدی شما زیر یک المان یا تصویر یا عناصر گرافیکی مخفی شده باشه که یکی از ترفندهای تگ کردن افراده.

 4. سلام
  من وقتی کسی رو روی استوری اینستگرامم تگ میکنم اون کسی ک تگ میشه داخل استوریم نمیتونه استوری منو اد استوری بزنه چیکار کنم؟

 5. سلام من دوستانیو که تک میکنم داخل استوریم نمیتونن add story بزنن و همون استوری برای خودشونم گزاشته بشه باید چیکار کنم
  جدیدا این اتفاق افتاده

  1. سلام دوست عزیز شما احتمالا گزینه Allow resharing to Stories و Allow sharing رو خاموش کردین، به این ادرس برید و چکش کنید Setting>Privacy>Story>Sharing

 6. سلام ی نفر منو تو استوریاش تگ کرد ولی وارد استوریش ک میشدم ایدی پیج من نبود ولی پیام اینکه تگ شدم تو دایرکت واسم میومد چجوری میش این کارو کرد؟!
  البته دیدم به دوستمون جواب دادین که مخفی کرده . من روش مخفی کردن و میخوام بدون که شاید بعدها خودم استفاده کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   می تونید استیکر، تصویر گیف، متن یا هر المان دیگه ای روی آیدی شخص مورد نظر قرار بدید مخفی میشه.

   1. سلام و خسته نباشید
    من مییخاستم بدونم راهی هست که بشه فهمید چند نفر در اون استوری تگ شدن و اسم اکانتشون زیر اون المان یا گیف قراره گرفته؟

    1. سلام و احترام؛
     خیر راهکار خاصی برای این مورد وجود نداره اما برای اشخاصی که تگ شده اند پیامی ارسال می شود.

 7. با درود
  اگر کسی را در استوری خودم منشن می کنم اما برای او در دایرکت اعلانش نمی رود دلیلش چیست؟
  ( لازم به ذکر هست که پیج من خصوصی هست اما پیج آن شخص عمومی و از اساتید بنده هستند اما سایر دانشجویان که او را منشن می کنند پیغام منشن به دایرکت ایشان می رود)

 8. سلام خسته نباشید ، من توی استوری پیجم وقتی اسم آیدی خودمو منشن میکنم پیام میده امکانش نیست در واقع منشن برای خودم غیرفعاله و پروفایلم موقع منشن کمرنگ میشه ، علتش چیه ؟ قبلا این مشکل نبود ولی نمی‌دونم چرا یدفعه اینجوری شده ، ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏

  1. سلام دوست عزیز اگر چیزی رو تغییر ندادین حتما جز قوانین جدید اینستاگرام هستش که نمیشه خودتون رو نگ کنید یا مشکل نسخه کنونی اینستاگرامتون هست

 9. سلام
  خسته نباشید
  من‌ وقتی کسی رو در استوری منشن میکنم یه حالت @ تمامی مراحل رو درست میرم و طرف مقابل منشن میشه اما برای اون شخص گزینه add to your story نمیاد و‌نمی تونه ریپستش کنه
  مشکل چیه؟

 10. سلام من سحرم خواننده ی مورده علاقه من حسین تهی من میخوام استوری بزارم و ان استوری من را در پیج خودش بزاره چطور این کار کنم که استوری من را ببیند میشه لطفا بگید ممنون میشم

 11. سلام من وقتی تو استوری کسیو تگ میکنم بهش در دایرکت پیام نمیره که من اونو تگ کردم چطور میتونم درست کنم اونو ممنون مشم جواب بدین

 12. با درود فراوان
  مطالب بسیار مفیدی را برای مبتدیان ، بسیار ساده و مختصر توضیح می دهید . بسیار سپاسگزارم.
  موفق باشید

 13. سلام چگونه از تگ های زیر هشتگ که دیده نمیشه مطلع شویم و بفهمیم چه کسی تگ شده ؟

 14. سلام وقتی برام نوتیف اومد کسی منو تو استوریش تگ کرده ولی وقتی وارد اینستاگرام شدم همچنین چیزی نبود!ینی اینکه منو هاید کرده؟😑

  1. سلام و احترام؛
   ممکنه استوری مخفی باشه یا اینکه کلا حذف شده باشه.

 15. سلام ببخشید یه نفر منو تو استوری تگ کرد وقتی استوری چک کردم اون نوار سفید اد استوری پایین استوریش بود ولی تو دایرکت پیامش نبود بعد یه دقیقه وقتی باز چک کردم اون نوار سفید پایین نبود ک اد استوری کنم

  1. با سلام دوست عزیز
   امکان مشاهده تگ هایی که روی آنها آیکون قرار گرفته است، وجود ندارد.
   موفق و پیروز باشید

 16. درود عالی بود استفاده کردم سپاس،شاد و سلامت و موفق باشید

 17. ببخشید یک نفر منو تواستوری کلوز فرندش تگ کرده ولی من نمی تونم استوریشو استوری کنه اون افزودن به داستان نمیاد دلیلش چیه؟

  1. با سلام دوست عزیز
   به این دلیل فرد مورد نظر شما را به صورت کلوز فرند تگ کرده است، امکان بازنشر استوری از شما گرفته شده است.
   موفق و پیروز باشید

 18. سلام من وقتی کسی رو منشن یا تگ تو استوری میکنم پیام منشن براش نمیره لطفاا اگه میدونید بگیددد

 19. ی سوال دیگه چطوری تو دایرکتم روی سوال یا جواب مخاطبم تگ کنم که منظورمو برسونم مثل تگ تو واتساپ و تلگرام

  1. سلام و احترام؛
   مدتی است که یک قابلیت به نام ریپلای دایرکت به صورت آزمایشی روی برخی از اکانت های ایسنتاگرامی ارائه شده و در صورت استقبال این قابلیت در آپدیت های بعدی ارائه خواهد شد به گونه ای که با لمس پیام مخاطب خود امکان ریپلای کردن آن را خواهید داشت.

 20. سلام
  وقت بخیر
  مدتی وقتی کسی تو استوری تگ می کنم پیام میره براشون اما اونا نمی تونن اد استوری کنند و خودشونم استوری بزارن!
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 21. سلام من دوتا پیج دارم تو هر دوتا وقتی تو استوری پیج رو تگ میکنم برا اون پیج تو تو دیویس نمیره و مطلع نمیشه تو یکی از پیج هام که پیام هم نمیتونم به پیج های جدید بدم و ریپورتم تنظیمات استوریم هم درسته برا همه بازه چیکار باید بکنم ؟

 22. سلام، من میخوام پیجی که عمومی هست و من رو دنبال نمیکنه و من هم اون و دنبال نمیکنم رو تو استوریم تگ کنم
  پیج من خصوصی باشه متوجه میشه یا عمومی باشه؟یا فرقی نمیکنه پیجم عمومی باشه یا خصوصی؟

 23. یه سوال ؟
  دیدید بعضی ها کسی رو تو استوری تگ می کنن اما مخفیض می کنن و یا می برنش زیر تصویر که دیده نشه و فقط خود فرد تگ شده متوجه بشه . آیا راهی هست که فهمید چه کسی رو تگ کردن ( در صورتی که برده باشه زیر عکس و دیده نشه )
  ممنون

  1. با سلام دوست عزیز؛
   متاسفانه این امکان وجود ندارد.
   موفق باشید.

 24. سلام خسته نباشید،چطوری بعضی ها کسی رو تگ میکنن برای طرف مقابل تگ میره،ولی درصورتی که طرف مقابل فالوش نداره؟
  چطوری میتونم کسی که منو فالو نداره تگ کنم و تگم براش بره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا