شبکه های اجتماعی

چگونه در استوری اینستاگرام افراد را تگ کنیم؟

تگ کردن در پست اینستاگرام و تگ کردن روی کامنت اینستاگرام موضاعاتی است که در مقالات قبلی به آنها پرداخته شد. اکنون می خواهیم شما را با قابلیت منشن کردن در استوری اینستاگرام آشنا کنیم. واژه منشن (mention) به معنای اشاره کردن و نام بردن است. بنابراین برای معرفی کردن اکانت یک نفر در اینستاگرام می توان از قابلیت منشن اینستاگرام  استفاده نمود. سوالی که اکنون مطرح می شود این است که چگونه در استوری اینستاگرام منشن کنیم؟ با مطالعه این مطلب با روش منشن در استوری اینستاگرام به طور کامل آشنا خواهید شد.

در این مطلب یاد می گیرید:

در مقالات پیشین به سوالات زیر پاسخ دادیم.

همچنین به آموزش نحوه منشن کردن در کامنت اینستاگرام پرداختیم. در این مقاله آموزشی می آموزیم که چطور افراد را در استوری های ایستاگرام خود منشن کنیم.

چگونه در استوری اینستاگرام منشن کنیم؟

می خواهیم بدانیم چگونه در استوری اینستاگرام منشن کنیم؟ در مقالات گذشته با مفهوم تگ و منشن در اینستاگرام آشنا شدید. دانستید منشن و تگ در اینستاگرام چه کاربردی دارند و در چه مواقعی استفاده می گردد. حال می خواهیم شما را یا یکی دیگر از روش های منشن کردن در اینستاگرام آشنا کنیم. این قابلیت توسط اینستاگرام در اختیار کاربران قرار گرفته تا از این طریق بتوانند دوستان خود و یا هر کسی که مایل هستند را در استوری های خود تگ کنند. در ادامه به شما آموزش می دهیم چگونه در استوری اینستاگرام منشن کنیم.

تگ کردن استوری اینستاگرام

نحوه منشن کردن در استوری اينستاگرام (عکس)

تگ كردن در استوری اينستاگرام چیست؟ منشن کردن در استوری اینستاگرام یک روش معرفی اکانت ها به دیگرا فالوورها، افزایش بازدید استوری و افزایش فالوور محسوب می گردد. نحوه تگ كردن افراد در استوری اينستاگرام شبیه به تگ کردن پست اینستاگرام است. برای تگ کردن در استوری اینستاگرام سه روش وجود دارد:

تگ کردن در استوری ایسنتاگرام به صورت دستی

 1. پس از انتخاب عکس و یا ویدیو مورد نظرتان روی صفحه لمس نمایید.
 2. با وارد کردن کاراکتر @ اسم اکانت شخص مورد نظر را وارد نمایید. سپس از لیست پیشنهادی اینستاگرام در پایین صفحه اکانت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  نکته: توجه داشته باشید برای اینکه عمل تگ کردن در اینستاگرام به درستی انجام شود الزامی است پس از وارد کردن نام کاربری، اکانت مورد نظرتان را از لیست نمایش داده شده در پایین صفحه انتخاب نمایید.تگ کردن در استوری اینستاگرام
 3.  اکنون با انگشت اکانت تگ شده را روی محل دلخواه از تصویر قرار داده و روی گزینه your story در پایین صفحه ضربه بزنید.
  تگ کردن در استوری اینستاگراماگر اکانت مورد نظر را به درستی تگ کرده باشید اعلان آن برای شخص ارسال می گردد.
  نکته: اگر پیج شما خصوصی باشد و اکانت تگ شده شما را دنبال نکرده باشد اعلانی برای شخص ارسال نمی گردد. در بخش دایرکت اینستاگرام هم پیغامی مبنی بر تگ شدن اکانتتان دریافت نخواهید کرد.

2. منشن در استوری اینستاگرام با میانبرها

 1. استفاده از میانبرهای ارائه شده یکی دیگر از روش های تگ کردن در استوری ایسنتاگرام است. در بخش استوری اینستاگرام پس از انتخاب عکس و یا ویدیو موردنظر صفحه را به بالا بکشید و بر روی آیکن MENTION@ ضربه بزنید.
  تگ کردن در استوری اینستاگرام
 2. حالا برای تگ کردن در استوری اینستاگرام ، نام اکانت مورد نظر را تایپ نمایید و از بین اسامی مشابه اکانت وارد شده در پایین صفحه اکانت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  منشن استوری اینستاگرام
 3. پس از قرار دادن اکانت تگ شده در محل مورد نظر گزینه your story در پایین صفحه را انتخاب نمایید.
  منشن کردن در استوری اینستاگرام

برای اطمینان از اینکه اکانت به درستی منشن شده است می توانید استوری خود را باز کنید و روی نام کاربری تگ شده ضربه بزنید. در صورتی که به صفحه شخص مورد نظر هدایت شوید نشان دهنده این است که عملیات منشن در استوری اینستاگرام به درستی انجام شده است.

اکنون دنبال کنندگان پیج پس از مشاهده استوری با لمس نام کاربری به اکانت منشن شده هدایت می گردند.

تگ کردن در استوری اینستاگرام با نوشتن نام کاربری

در روش سوم برای تگ کردن در استوری ایسنتاگرام، پس از انتخاب آیکن دوربین در بالای صفحه و انتخاب عکس دلخواهتان، آیکن Aa در بالای صفحه را لمس کنید. سپس کاراکتر @ را تایپ کرده و بلافاصله نام کاربری شخص مورد نظر را وارد نمایید. سپس از لیست پیشنهادی اینستاگرام اکانت مورد نظر را انتخاب نمایید تا به داستان شما اضافه گردد.

نکته: توجه داشته باشید داستان هایی که اکانت شما در آنها تگ می شود در Photo of you پروفایل کاربری شما قرار نمی گیرد و بعد از مدت 24 ساعت برای دنبال کنندگان پیج غیر قابل نمایش می شود. در صورتی که استوری مورد نظر توسط شخصی که اکانت شما را تگ کرده است highlight شود در پروفایلش نمایش داده می شود.

تگ روی ویدیو اینستاگرام

روش منشن در استوری اینستاگرام روی ویدیو نیز مشابه منشن استوری اینستاگرام روی عکس است. نکته ای که باید در استوری ویدیو اینستاگرام در نظر داشته باشید این است که مدت زمان استوری ویدیو حداکثر 15 ثانیه است. بنابراین اگر زمان ویدیو شما بیشتر از 15 ثانیه باشد به صورت خودکار ادامه فیلم به استوری بعدی منتقل می گردد. در این صورت شما می توانید منشن استوری اینستاگرام را روی یکی از ویدیوها و یا روی هر دو ویدیو انجام دهید.

نکات مهم در مورد منشن کردن در استوری اینستاگرام

در رابطه با منشن استوری اینستاگرام نکات زیر را باید در نظر داشته باشید:

 • حداکثر تعداد منشن در استوری اینستاگرام 10 اکانت است.
 • وقتی شما کسی را در استوری خود منشن می کنید نام کاربری وی روی عکس یا فیلم شما در استوری ظاهر می شود.
 • شخصی که اکانت آن در استوری تگ شده است علاوه بر اعلان، پیامی حاوی پیش نمایش استوری در دایرکت دریافت می کند.
 • با ضربه زدن روی اکانت منشن شده در استوری به حساب اینستاگرام شخص منتقل می شوید.
 • اگر اکانت تگ شده پرایوت باشد و شما جزء دنبال کنندگان شخص تگ شده نباشید با لمس نام کاربری شخص مورد نظر فقط اطلاعات بیو شخص را مشاهده خواهید کرد.
 • در صورتی که اکانت تگ شده عمومی باشد با لمس نام کاربری وارد پیج شخص می شوید و پست های او را می بینید.

منشن استوری اینستاگرام

آنچه لازم است در مورد منشن در استوری اینستاگرام بدانید:

 • جلوگیری از تگ شدن در استوری اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟
  هیچ راهی برای جلوگیری از تگ شدن اکانت شما توسط دیگران در اینستاگرام وجود ندارد و تنها می توانید پس از مشاهده آن اکانت طرف مقابل را ریپورت کنید.
 • مشکل تگ نشدن در استوری اینستاگرام چیست؟
  اگر اکانتی که می خواهید در استوری خود تگ کنید حساب شما را بلاک کرده باشد در هنگام منشن كردن در استوری اينستاگرام اکانت شخص را پیدا نمی کنید.
 • آیا راهکاری برای برداشتن تگ از روی استوری اینستاگرام وجود دارد؟
  خیر. هیچ راهی برای حذف اکانت خود از داستان کسی که شما را تگ کرده است وجود ندارد. اما می توانید استوری شخص را از طریق گزینه report گزارش دهید.
 • هدف از منشن كردن در استوری اينستاگرام چیست؟
  به منظور افزایش بازدید استوری های اینستاگرام می توان دیگران را در استوری تگ کرد.
 • آیا می توان بعد از انتشار استوری، اکانتی را روی استوری تگ کرد؟
  خیر. منشن كردن در استوری اينستاگرام تنها قبل از انتشار استوری امکان پذیر است.
 • حداکثر چه تعدادی منشن در استوری اینستاگرام می توان قرار داد؟
  شما می توانید حداکثر تعداد 10 اکانت را در استوری اینستاگرام خود منشن کنید.
 • از کجا بفهمم کسی من را در استوری اش تگ کرده است؟
  به محض منشن در استوری اینستاگرام توسط شخصی اعلان آن برای شما ارسال می گردد. علاوه بر این، در بخش دایرکت اینستاگرام یک پیغام مستقیم دریافت می کنید که شامل پیش نمایش داستان مورد نظر است.
  نکته:
  _ این پیش نمایش بعد از گذشت 24 ساعت از مدت انتشار استوری حذف می گردد.
  _ اگر شخصی که شما را در استوری خود منشن کرده جزء دنبال کنندگان پیج شما نباشد پیغام منشن شدن اکانت شما در request message های شما ظاهر می شود.
 • وقتی کسی من را در استوری اینستاگرام خود منشن می کند چه اتفاقی می افتد؟
  وقتی کسی از اکانت شما در استوری اش نام می برد، نام کاربری شما در داستانش قابل مشاهده است. هر کسی استوری را ببیند با لمس نام کاربری به پروفایل شما هدایت می شود.
 • چه کسانی می توانند من را در استوری خود منشن کنند؟
  تمامی کسانی که نام کاربری شما را داشته باشند می توانند شما را منشن کنند. تنها کسانی که توسط شما بلاک شده باشند به اکانت شما دسترسی نخواهند داشت.
 • چه کسانی را می توان در استوری منشن کرد؟
  تمامی افرادی که اکانت اینستاگرام آنها را در اختیار دارید می توانید در استوری خود منشن کنید.
 • آیا می توان استوری هایی که قبلا روی آنها منشن شده اید را در پروفایل مشاهده نمود؟
  خیر. مدت زمان پست استوری 24 ساعت است و پس از گذشت این زمان استوری مورد نظر از پروفایل پاک می گردد. تنها در صورتی که استوری توسط خود شخص هایلایت شود می توان آن را در پروفایل مشاهده نمود.
 • آیا امکان منشن کردن افراد روی ویدیو در استوری اینستاگرام وجود دارد؟
  بله. منشن روی ویدیو در استوری نیز مشابه منشن عکس در استوری اینستاگرام است.
 • اگر کسی را به اشتباه در استوری خود منشن کردیم چطور آن را حذف نماییم؟
  بله در صورتی که استوری مورد نظر هنوز پست نشده باشد می توان با لمس نام کاربری تگ شده و کشیدن آن به سمت آیکن سطل آشغال تگ را از استوری حذف نمود. اگر استوری شما منتشر شده باشد تنها کاری که می توان برای حذف تگ انجام داد حذف کل استوری است.

به منظور تامین یکی از نیازهای کاربران در استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام مقاله آموزشی تگ كردن در استوری اينستاگرام را در اختیار شما قرار دادیم. اگر می خواهید بدانید  با مطالعه این مقاله از میزبان فا مگ نحوه منشن كردن در استوری اينستاگرام را به طور کامل یاد می گیرید. مشکلات خود را در رابطه با طريقه تگ كردن در استوری اينستاگرام در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید.

آموزش اینستاگرام

برچسب ها

راضیه حلاج

فارغ التحصیل رشته نرم افزار است، تولید محتوا، دیجیتال مارکتینگ، سئو و بهینه سازی سایت حوزه تخصصی اوست و بیش از سه سال سابقه فعالیت در این حوزه دارد. در حال حاضر به عنوان محتوا نویس مقالات آی تی در میزبان فا مگ فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. سلام من میخواستم بدونم که وقتی در استوری منشن میشم چه طور اون ویدو رو با صدا برای استوری خودم بگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن