شبکه های اجتماعی

چگونه افراد را در اینستاگرام تگ کنیم؟

اگر جزء کاربران فعال اینستاگرام باشید با مفهوم تگ کردن در اینستاگرام آشنا شده اید. در واقع تگ کردن افراد در اینستاگرام یکی از امکاناتی است که در اختیار کاربران قرار دارد تا از این طریق بتوانند در یک عکس و یا در زیر یک پست به افراد دیگر اشاره کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با آموزش نحوه تگ كردن افراد در اينستاگرام آشنا کنیم. برای این منظور لازم است ابتدا بدانیم تگ كردن در اينستاگرام به چه معناست و چگونه افراد را در اینستاگرام تگ کنیم؟ برای دریافت پاسخ سوالات خود و آشنایی با تگ و منشن با ما همراه باشید.

موضاعاتی که در این مقاله آموزش می بینیم:

تگ كردن در اينستاگرام چیست؟

برچسب زدن آی دی اکانت دیگران در بخش های مختلف اینستاگرام را تگ کردن در اینستاگرام می گویند. قابلیت منشن/تگ کردن در اینستاگرام یک روش اشاره کردن کاربران به یک پست یا استوری خاص است. در اینستاگرام امکان تگ کردن افراد در بخش های مختلف وجود دارد. نحوه تگ کردن افراد در اینستاگرام به این صورت است که قبل از نام کاربری شخص مورد نظر کاراکتر @ را وارد کرده و از لیست ظاهر شده نام کاربری شخص را انتخاب می کنیم.

تگ کردن روی عکس اینستاگرام

انواع روش تگ کردن در اينستاگرام

در اینستاگرام روش های مختلفی برای تگ کردن افراد وجود دارد و هر کدام کاربرد خود را دارند.

در ادامه با انواع روش های منشن کردن در اینستاگرام آشنا می شوید:

تگ کردن در پست اینستاگرام

یکی از روش های تگ کردن در اینستاگرام تگ روی پست (عکس یا ویدیو) است. به عنوان مثال اگر می خواهید یک عکس گروهی را به اشتراک بگذارید می توانید تمام افرادی که در عکس حضور دارند را روی عکس برچسب گذاری (تگ) نمایید. در این صورت کاربران با ضربه زدن روی آیکن آدمک ظاهر شده روی عکس نام و لمس نام اکانت به حساب کاربری شخص مورد نظر هدایت می شوند.

تگ کردن روی عکس اینستاگرام

برای آشنایی با نحوه تگ کردن در پست اینستاگرام مقاله زیر را مطالعه کنید.

چگونه در پست اینستاگرام تگ کنیم؟

تگ كردن در کامنت اينستاگرام

تگ کردن در کامنت اینستاگرام می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به طور مثال برخی از پیج های تجاری با طرح یک مسابقه فالوورهای خود را تشویق به منشن دیگران زیر پست می کنند. هدف از انجام این کار معرفی برند خود به دیگر کاربران و افزایش فالوور است. همچنین گاهی ممکن است از یک پستی در اینستاگرام خوشتان بیاید و مایل باشید آن را به دوستانتان هم نشان دهید برای این منظور می توانید اکانت دوستان خود را در کامنت زیر پست منشن کنید.

تگ کردن در کامنت اینستاگرام

 

برای آشنایی با روش تگ کردن در کامنت اینستاگرام، مقاله آموزش نحوه منشن کردن در کامنت اینستاگرام را مطالعه نمایید.

آموزش نحوه منشن کردن در کامنت اینستاگرام

تگ كردن در استوری اينستاگرام

خبر خوب این است که امکان تگ کردن در استوری اینستاگرام به لیست قابلیت های اینستاگرام اضافه شده است. در مواردی که بخواهید از شخصی تشکر کنید و یا شخصی را که در عکس شما حضور دارد به دیگران معرفی کنید و … می توانید اکانت او را در استوری خود تگ کنید.

تگ کردن در استوری اینستاگرام

اگر می خواهید با روش منشن استوری در اینستاگرام آشنا شوید مقاله زیر را مطالعه کنید.

چگونه در استوری اینستاگرام افراد را تگ کنیم؟

منشن کردن در بیو اینستاگرام

یکی دیگر از روش های تگ کردن در اینستاگرام، منشن کردن افراد در بخش بیو (Bio) اینستاگرام است. در این صورت اکانت مورد نظر برای عموم نمایش داده می شود. این روش بیشتر برای معرفی پیج کاری در پیج شخصی و بالعکس استفاده می گردد. برای تگ کردن یک اکانت در بیو اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

 1. در تب پروفایل شخصی خود روی دکمه Edit Profile کلیک کنید.
  تگ کردن در اینستاگرام
 2. در پنجره ظاهر شده روی قسمت Bio ضربه بزنید تا باز شود.
  تگ کردن افراد در اینستاگرام
 3. در بخش Bio کاراکتر @ را وارد و سپس نام اکانت پیج مورد نظر را وارد نمایید. از لیست اسامی پیشنهادی ظاهر شده اکانت مورد نظر را انتخاب نمایید.
  منشن کردن در اینستاگرام
 4. در نهایت روی آیکن تیک بالای صفحه ضربه بزنید تا تغییرات اعمال گردد.
  تگ کردن در بیو اینستاگرام
 5. پس از تگ کردن نام اکانت مورد نظر را به صورت لینک در قسمت بیو پروفایل خود مشاهده خواهید کرد.
  منشن کردن در بیو اینستاگرامبا این روش می توان پیج کاری خود را در قسمت بیو اینستاگرام تگ کرد تا برای عموم نمایش داده شود.
  نکته: در این حالت علاوه بر افرادی که شما را دنبال کرده اند هر کسی وارد اکانت شما شود به قسمت بیو اکانت شما دسترسی خواهد داشت.

کاربرد تگ در اینستاگرام

تگ و منشن در اینستاگرام هر دو یک کار را انجام می دهند و آن هم برچسب گذاری یک اکانت است. تگ در اینستاگرام زمانی استفاده می شود که مثلا بخواهید کسی را در عکس خود تگ نمایید. اما واژه منشن کردن بیشتر برای استوری و کامنت کاربرد دارد.

آنچه لازم است در مورد تگ کردن در اینستاگرام بدانیم:

 • چگونه در کامنت اینستاگرام تگ کنیم؟
  برای این منظور کافیست در زیر پست مورد نظر آیکن کامنت را انتخاب کنید. سپس کاراکتر @ را تایپ کرده و نام اکانت مورد نظر را وارد نمایید.
 • منشن كردن در اينستاگرام چگونه است؟
  منشن کردن در اینستاگرام یک روش اشاره کردن به کاربران اینستاگرام است. این کار با به کار بردن کاراکتر @ به شکل زیر امکان پذیر است.
  [account name]@
  نکته: توجه داشته باشید برای اینکه عمل منشن کردن به درستی انجام شود بعد از کاراکتر @ بدون هیچ فاصله ای باید نام کاربری را وارد نمایید.
 • کاربرد تگ در اینستاگرام چیست؟
  تگ در اینستاگرام بیشتر برای معرفی دیگران در عکس و یا فیلم است. به عنوان مثال در عکس های گروهی می خواهید افراد داخل عکس را به دیگران معرفی کنید می توانید نام کاربری آنها را روی عکس تگ نمایید.
 • چگونه در استوری تگ کنیم؟
  برای تگ کردن در استوری روی صفحه ضربه بزنید و پس از وارد کردن کاراکتر @ نام کاربری شخص موردنظرتان را وارد نمایید. همچین با کشیدن صفحه به سمت بالا می توانید تگ mention را اضافه کنید و نام کاربری را تایپ نمایید. سپس از لیست پیشنهادی اینستاگرام در پایین صفحه اکانت مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
 • چگونه در پست اینستاگرام تگ کنیم؟
  برای تگ کردن در پست اینستاگرام پس از انتخاب عکس و یا ویدیو و اعمال فیلترهای دلخواهتان در مرحله آخر Tag People را لمس نمایید و با ضربه زدن روی قسمت های مختلف تصویر نام کاربر را وارد کرده و پس از انتخاب اکانت به پست خود اضافه نمایید.
 • منشن در اینستاگرام چیست؟
  برای اشاره کردن به شخصی در استوری خود و یا زیر پست دیگران می توان نام کاربری آنها را در زیر پست و یا استوری منشن نمود.
 • تگ كردن در اينستاگرام به چه معناست؟
  تگ کردن در اینستاگرام به معنای معرفی کردن یک شخص یا اطلاع دادن به یک شخص است. حال این معرفی کردن و یا اطلاع دادن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال معرفی شخصی که در عکس شما حضور داشته، یا از شما عکس گرفته و یا تشکر از کسی و …
 • تگ کردن در کدام بخش های اینستاگرام امکان پذیر است؟
  _ روی عکس و ویدیوهایی که میخواهید پست کنید.
  _ در استوری های خودتان
  _ در زیر پست دیگران (کامنت ها)
  _ در کپشن پست هایتان
 • چگونه از تگ شدن در اینستاگرام جلوگیری کنیم؟
  در حال حاضر روشی برای جلوگیری از تگ شدن در اینستاگرام وجود ندارد. تنها می توانید با فعال سازی گزینه Manually Approve Tags در بخش تنظیمات حساب کاربریتان به صورت دستی تنظیم کنید پستی که در آن تگ شده اید روی پروفایلتان نمایش داده شود یا به طور کلی حذف گردد.
 • چگونه خودم را از عکس یا ویدیویی که شخص دیگری روی instagram من را در آن برچسب گذاری کرده است، حذف کنم؟
  به منظور حذف تگ اکانت خود از روی یک عکس، وارد پنل عکس های تگ شده شوید و روی اسم اکانت خود ضربه بزنید گزینه Remove Me From Post را انتخاب نمایید.
 • چگونه یک عکس یا ویدیویی را که در آن برچسب گذاری شده ام، از نمایه instagram خود مخفی کنم؟
  عکسی که اکانت شما روی آن تگ شده را باز کنید و روی تگ اکانت خود ضربه بزنید سپس گزینه Hide From Profile را انتخاب نمایید.
 • در اینستاگرام چه کسی می تواند من را در عکس ها و ویدیوهایش برچسب گذاری کند؟
  تمامی کسانی که آی دی اکانت اینستاگرام شما را دارند می توانند اکانت شما را روی پست های خود تگ نمایند. مگر اینکه از طرف شما بلاک و یا ریپورت شده باشند.
 • چگونه می توانم انتخاب کنم که عکس ها و ویدیوهایی که در آن برچسب گذاری می شوم در پروفایل instagram نمایش داده شوند یا خیر؟
  مخفی کردن عکس های تگ شده در اینستاگرام به صورت دستی قابل تنظیم است. در تب پروفایل شخصی تان آیکن تگ کردن در اینستاگرامرا لمس نمایید. پستی که می خواهید از دید کاربران مخفی شود را باز نمایید از طریق نماد سه نقطه بالای صفحه گزینه Hide Option و سپس گزینه Hide From Profile را انتخاب نمایید.
 • چه کسی می تواند عکس ها و ویدیوهایی را که در آنها تگ شده ام، در نمایه instagram من ببیند؟
  اگر پیج شما عمومی (public) باشد تمام کسانی که وارد حساب کاربری شما شوند به نمایه شما دسترسی دارند. اما اگر اکانت شما خصوصی (private) تنظیم شده باشد تنها فالوورهای شما به نمایه پروفایل اینستاگرامتان دسترسی خواهند داشت.
 • کجا می توانم عکس ها و ویدیوهایی را که در instagram روی آنها برچسب گذاری شده ام را ببینم؟
  در پنل photos of youتگ کردن در اینستاگرامنمایه خود می توانید تمامی عکس ها و ویدیوهایی که اکانت شما روی آنها تگ شده است را مشاهده کنید.

در این مطلب از مجموعه آموزش های اینستاگرام سعی کردیم شما را با نحوه تگ کردن در اینستاگرام آشنا کنیم. اگر می خواهید بدانید تگ كردن در اينستاگرام چیست پس از مطالعه این مقاله از میزبان فا مگ به طور کامل با این قابلیت کاربردی اینستاگرام آشنا می شوید. از اینکه تا انتها میزبان فا مگ را همراهی کردید متشکریم. سوالات خود را پیرامون موضوع تگ کردن در اینستاگرام در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید.

آموزش اینستاگرام

نوشته های مشابه

‫13 دیدگاه ها

 1. سلام .من در بیو پیج شخصی ام میخوام پیج کاری ام رو منشن کنم اما این پیغام میاد باید چکار کنم؟
  روی tell us هم میزنم جواب نمگیرم
  Try Again Later. We restrict certain activity to protect our community. Tell us if you think we made a mistake” I can’t like any pictures or follow anyone

  1. سلام دوست عزیز شما اکشن بلاک شدید که معمولا با عوض کردن پسورد اکانتتون درست میشه اگه این روش جواب نداد اکانت اینستاگرامتون رو وارد یک کامپیوتر کنید و از اون طریق تست کنید و اکانتتون رو در بیوگرافی بگذارید!

 2. دمتون گرم کلی اطلاعات جدید از مطالبتون به دانسته هام اضافه شد
  واقعا ممنون

 3. سلام.وقتی میخوام کسی رو زیر پست کسی منش کنم قسمنت کامنتا اسمشو کامل مینویسم ولی بازم واسم ایدش نمیاد جدیدا ب این مشکل بر خوردم قبلا اینطوری نمی شد.

 4. سلام خانم مهندس
  خیلی ممنون بابت مطالب مفیدی که در اختیار بازدید کنندگان قرار دادین
  خدا خیرتون بده تنتون همیشه سلامت

 5. سلام شخصی منو تو بیو خودش تگ کرده بود و منم رفتم رو پیج فرد و رو آیدی خودم تو پیجی ک تگم کرده بود فشار دادم و زدم لغو لینک و الان هر چه قدر هم اون فرد منو تگ میکنه فایده نداره و وقتی میزنی رو ایدی چیزی نمیاره اگه راه حل شو میدونید بگید ممنون

 6. سلام وقت بخیر
  بنده زیر پست پیجی شخصی رو ک نه من ایشون فالو دارم نه ایشون منو فالو دارن تگ کردم، آیا پیام تگ من برای ایشون میره؟
  روش تگ: …@
  متشکرم

  1. سلام و احترام؛
   بله ایشون در قسمت نوتیفیکشن ها متوجه تگ شدن خواهند شد.

 7. سلام اگه کسی کامنت هاش را محدود کنه و ما با منشن براش کامنت بفرستیم به دستشون میرسه ؟

 8. سلام وقتتون بخیر
  یه نفر تو اینستاگرام ادعا داره ک ماهیانه 20 هزار بهش بدم و دوتا پیج معرفی کرده که میگه باید پستی ک میذارم زیرش اون دوتا پیج ک گفته رو تگ کنم بعد وارد اون دوتا پیجش بشم لایک و سیو هم انجام بدم ک پیج من بره تو لیست کاری و …
  آیا درسته؟؟؟
  چنین کاری کنم ؟؟
  لطفا اگه امکانش هست راهنمایم کنید 🙏ممنونم از مطالب مفید سایتتون

  1. سلام و احترام؛
   افراد مختلف روال کاری متعددی برای جذب سرمایه، جذب فالور، افزایش تعداد لایک های پست، تگ شدن و… انجام میدن باید به صورت همه جانبه بررسی کنید و تحقیق کنید سایر افرادی که چنین کاری انجام دادن به چه نتیجه ای رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا