آموزش

حل مشکل صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز

تاکنون پیش آمده که هنگام کار با ویندوز ناگهان صفحه مانیتور آبی رنگ شود و در جستجوی این باشید که علت آبی شدن صفحه ویندوز چیست؟ به این مورد صفحه آبی مرگ ویندوز گفته می شود و  از آن با اصطلاح BSoD یاد می شود. در این مواقع معمولا از ما خواسته می شود که ویندوز را ریستارت کنیم. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم به علت آبی شدن رنگ صفحه مانیتور و نحوه رفع آن را بررسی کنیم.

صفحه آبی صفحه مرگ در ویندوز چیست؟

در ویندوز 10 صفحه آبی مرگ (BSoD) با نام های صفحه آبی یا بخش خرابی سیستم نیز شناخته می شود. زمانی صفحه آبی مرگ در ویندوز را می بینید که یک خطای اساسی رخ می دهد و سیستم قادر به پردازش و ترمیم خودکار نیست. معمولاً این صفحه هنگام بروزرسانی به نسخه جدید ویندوز، هنگام بالا آمدن ویندوز یا به طور ناگهانی هنگام استفاده از رایانه نمایش داده می شود. در این حالات با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.

صفحه آبی

چرا صفحه کامپیوتر آبی میشود؟

همان طور که در بالا اشاره شد، دلایل متعددی برای نمایش صفحه آبی رنگ در ویندو وجود دارد. ولی ما باید نسبت به آخرین تغییراتی که ایجاد کرده ایم عیب یابی انجام بدهیم دلایل اصلی به وجود آمدن صفحه آبی می تواند یکی از موارد زیر باشد:

اینستاگرام میزبان فا مگ
 1. درگیری های سخت افزاریبعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود
 2. داغ کردن اجزای کیس
 3. مشکل در RAM
 4. مشکل در تنظیمات BIOS
 5. خطا های هارد درایو
 6. اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
 7. سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی
 8. و…

در ادامه به بررسی مشکل صفحه آبی مرگ ویندوز و روش های رفع آن خواهیم پرداخت.

رفع خطای صفحه آبی در ویندوز

برای حل مشکل صفحه آبی در ویندوز یا همان صفحه مرگ راه های متعددی وجود دارد اولین و مهمترین کار این است که هنگام پیش آمدن این مشکل به چیزی دست نزنید و سپس بسته به ناگهانی بودن این مسئله یا آخرین تغییراتی که قبل از نمایش این صفحه انجام داده اید، می توانید یکی از این راه ها را انتخاب و پیگیری های لازم را انجام دهید.

1- مشکلات سخت افزاری

مشکلات سخت افزاری غالباً با پیغام خطای “IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL” نمایش داده می شود. این ارور به معنی ناسازگاری یکی از قطعات با بقیه اجزا می باشد.

2- داغ کردن اجزای کیس

داغ کردن اجزای داخلی ممکن است دلیل دیگری برای پیش آمدن صفحه آبی در ویندوز باشد. می توانید با اضافه کردن فن و خنک کردن سیستم این مشکل را حل کنید!

3- مشکل در رم

مشکلات رم سیستم با پیام “BAD_POOL_HEADER” گزارش می شود و به احتمال زیاد اتصالات رم شما مشکل پیدا کرده است که در این صورت یا اتصال قطعه شل شده یا دارای مشکل است بر همین اساس موجب نمایش صفحه آبی مرگ در ویندوز می شود.

4- مشکل در تنظیمات BIOS

ایجاد تغییرات در تنظیمات BIOS ممکن است عامل ایجاد صفحه آبی مرگ در ویندوز باشد. تنظیمات بایوس بسیار حساس است و اعمال تغییرات در چنین تنظیماتی خطرناک است مگر اینکه بدانید دقیقاً چه کاری انجام می دهید. در صورتی که در آن تغییرات ایجاد کرده اید تنظیمات را ریست کنید. تغییرات بایوس شایع ترین علت آبی شدن صفحه ویندوز می باشد.

5- خطا های هارد درایو

گاهی بروز مشکل در هارد کامپیوتر می تواند علت آبی شدن صفحه ویندوز یا همان صفحه مرگ باشد. مشکلاتی مثل خرابی در قطعات هارد یا اتصال کابل هارد به مادربورد می تواند دلیل این موضوع باشد. پس باید تجهیزات سیستم را مورد بررسی قرار دهید.

6- وجود مشکل در منبع تغذیه یا همان پاور

یکی دیگر از علت های مشکل آبی شدن ویندوز کافی نبودن تغذیه و برق در سیستم است. در صورت بروز این مشکل باید قطعه تغذیه را عوض کنید.

7- سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی

اگر در زمان استفاده از بازی یا برنامه ای با مشکل blue screen در ویندوز مواجه شدید باید بدانید این بازی با برنامه برای سیستم شما سنگین است! پس امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

8- جدا کردن حافظه ها و قطعات جانبی

گاهی اوقات، ممکن است بعد از اتصال یک سخت افزار جدید (مانند کارت گرافیک یا دستگاه USB) یک پیام تحت عنوان Blue Screen of Death را ببینید. در چنین حالتی سه دلیل برای بروز مشکل صفحه آبی رنگ وجود دارد:

 1. سخت افزار با نسخه ویندوز سازگار نیست.بعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود
 2. سخت افزار خراب است.
 3. بنابه دلایلی سیستم سعی در نصب درایور اشتباه دارد.

9- وجود ویروس در ویندوز

بعضی ویروس ها می توانند عامل مشکل آبی شدن صفحه یا  Blue screen of Death شوند. خصوصاً ویروسی هایی که بخش بوت را آلوده می کنند. برای از بین بردن این گونه ویروس ها و کافیست یک آنتی ویروس خوب نصب کنید.

10- راه اندازی مجدد در حالت امن یا Safe mode

اگر صفحه آبی باعث می شود که شما نتوانید از محیط معمولی ویندوز استفاده کنید کافیست کامپیوتر را با حالت safe mode بالا بیاورید و به وسیله Safe mode صفحه آبی ویندوز را عیب یابی کنید. برای اجرای Safe mode یا حالت امن در ویندوز کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. استارت منو را بزنید و به قسمت ریستارت ویندوز بروید.
 2. دکمه Shift را نگه دارید و روی ریستارت ویندوز کلیک کنید.
 3. سپس در صفحه نمایان شده گزینه Advanced options را بزنید.رفتن به حالت امن یا سیف مود
 4. حالا جهت رجوع به حالت سیف مود ویندوز گزینه Start-Up settings را بزنید و سپس ریستارت کنید.رفتن به حالت امن یا سیف مود
 5. بعد از ریستارت شدن، صفحه زیر نمایان می شود و می توانید از 3 گزینه مشخص شده یکی را با گزینه های F4,F5,F6  انتخاب کنید.رفتن به حالت امن یا سیف مود

11- حذف فایل های موقت

فایل های موقت ویندوز یا temp files گاهی موجب نمایش صفحه Bsod یا همان صفحه آبی رنگ ویندوز می شوند. پس برای رفع مشکل آبی شدن ویندوز باید این قبیل فایل ها را حذف کنید. برای پاک کردن فایل های موقت کافیست که:

 1. به قسمت Settings ویندوز مراجعه کنید. (از کلیدهای ترکیبی WINDOWS+I استفاده کنید.)
 2. روی قسمت System کلیک کنید.
 3. از بخش سمت چپ صفحه گزینه Storage را انتخاب کنید.
 4. سپس روی گزینه Free up Space now کلیک کنید.
  حل مشکل صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز 10
 5. پنجره ای مشابه تصویر زیر نمایش داده می شود.
 6. گزینه Temporary Windows installation files را در فعال قرار دهید.
  حل مشکل صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز 10
 7. در نهایت روی Remove Files کلیک کنید.

حذف سریع فایل های موقت ویندوز: روش دیگر این است که به مسیر زیر مراجعه کرده و تمامی فایل هایی که درون این پوشه قرار دارد را پاک کنید! این روش کمی حساس است سعی کنید اگر پروژه ای در حال انجام دارید از این روش اسفاده نکنید!

C:\Users\(YourPcName)\AppData\Local\Temp

12- سایر روش های رفع مشکل آبی شدن صفحه ویندوز

در 90 درصد مواقع با تکنیک های مذکور مشکل آبی شدن صفحه مانیتور رفع می شود. اما اگر این روش ها مشکل شما را رفع نکردند می توانید موارد زیر را نیز بررسی نمایید:

 • آپدیت ویندوز و درایور ها: گاها مشکلاتی برای درایور های ویندوز رخ می دهد  و باعث آبی رنگ شدن مانیتور می شوند. با آپدیت کردن درایور ها این مشکلات رفع خواهند شد. برای حل این موضوع می توانید به مقاله آپدیت درایور های ویندوز مراجعه کنید!
 • حذف برنامه هایی که اخیرا نصب کرده اید: برخی مواقع ناسازگاری یک برنامه یا کرک آن می تواند عامل خرابی در ویندوز شود شما می توانید با پاک کردن برنامه های ناسازگار با ویندوز مشکل آبی شدن صفحه را حل کنید! اصولا آخرین برنامه نصب شده عامل این خرابی است. سعی کنید برنامه های خود را از سایت های معتبر دانلود کنید.
 • بازگردانی ویندوز به آخرین آپدیت قبل از پیش آمدن مشکل: گاهی آپدیت کردن برنامه ها و ویندوز ممکن است باعث بهتر شدن ویندوز نشود ولی این اتفاق به ندرت رخ می دهد. ولی در صورت پیش آمدن مشکل صفحه آبی بعد از نصب ویندوز، آپدیت برنامه ها و… کافیست آن را به ورژن قبل بازگردانی کنید برای اینکار باید از قبل بک آپ گرفته باشید یا از قابلیت ریستور پوینت ویندوز کمک بگیرید.
 • ریست کردن یا نصب دوباره ویندوز: اگر با وجود تمام کارهای بالا مشکل صفحه آبی در ویندوز شما حل نشد سعی کنید ویندوز را ریست کنید یا کلا ویندوز را دوباره نصب کنید. برای اینکار می توانید از مقاله نصب ویندوز ما کمک بگیرید.

کاربران زیادی گزارش کرده بودند که در هنگام کار با ویندوز ناگهان صفحه مانیتور آبی رنگ شده و قادر به ادامه فعالیت خود نبوده اند. به این حالت اصطلاحا Bsod گفته می شود. حتما می پرسید Bsod چیست؟ در واقع همان صفحه آبی رنگ ویندوز است که در زبان فارسی با نامه های صفحه خرابی یا صفحه آبی مرگ ویندوز هم شناخته می شود. در این مقاله آموزشی تلاش کردیم که روش های رفع مشکل آبی شدن ویندوز و همجنین دلایل آن را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.😉

آموزش رایگان ویندوز

کلیپ انگیزشی موفقیت اینستاگرام

داوود صادقی

داوود سال هاست که به تکنولوژی علاقه مند شده و به فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز روی آورده، او سابقه خوبی در زمینه بلاگری در اینستاگرام دارد.

نوشته های مشابه

‫184 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید من هنگامی که شبیه ساز گیم لوپ را نصب کردم بعداز اینکه یک ۴۰دقیقه داخلش بودم کامپیوترم ری استارت شد و صفحه ابی بالا امد و برای اینکه این برنامه خیلی سنگین هست اینجوری شد بعد چندین بار دیگه هم تو روز های بعد ری استارت شد وبعد من task mangerرو باز کردم و برنامه گیم لوپ رو انتخاب کردم بعد چون cpuخیلی پر میکرد(گیم لوپ)اومدم cpuرو از نرمال به کم به برنامه اختصاص دادم بعد اخطار دایره قرمز که داخلش ضربدر هست نشون داد بعد کامپیوتر کند وهنگی شد بع. نوشتExplore Stopedبعد هم نوظتExplore Restartبعد از حالت هنگی در اومد و کام‌یوتر ری استارت شد بعد دیگه چند بار ویندوز بالا اومد ولی بعد چند دقیقه ری استارت میشد و قبل از اینکه cpuرو روی حالت کم اختصاص بدم هنگام بالا اومدن صفحه ابی فقط اسم نوع خطا گفته نمیشد و فقط میگفت که یک مشکل پیدا شده ولی الان هم نوع ولی بعد از اختصاص دادن cpuهم نوع خطایی میده مثلIRQL وبعد تو نصب ویندوز هم کامپیوتر صفحه ابی بالا میاره یا هنگ میکنه الان هم ویندوز قبلی پاک کردم و هیچ ویندوزی نصب نیست. خواهشا اگه میدونید بهم بگید که مشکل از چیه لطفا، راستی یک رم ۴گیگ هم گذاشته بودم کنار اون یکی رم ۴گیگ که همه چیزشون مثل هم هس حتی مارکشون و اینکه رم جدید رو هم از سیستم جدا کردم ولی بازم درست نشد هر دوتا رم کامپیوترم ۱۰۰درصد سالمه مادر بورد و پاور هم سالمه تو تنظیماتbiosکه میرم cpuبه خوبی کار میکنه و فن cpuو… ولی گرافیک نمیدونم ولی اون هم به احتمال زیاد سالمه بعد تنظیماتBiosنمیدونم درست هس یا نه ولی من بهش دست نزدم بعد درایوcکامپیوترم وقتی یک چیزی نصب میکنم زیادی حافظش پر میشه یا اینکه وقتی یک چیزی رو حذف میکنم زیادی حافظه اضاف میشه یا وقتی چیزی نصب میکنم به جای اینکه حافظه کم بشه حافظه زیاد میشه و فقط درایوcاینجوره‌الان هم که درایوc برای نصب ویندوز فرمت کردم از ۴۸.۷فقط۴۸.۱حافظه خالیه و اون۶۰۰مگابایت دیگه نمیدونم چرا نیستش خب من هر چی میدونستم گفت ببخشد این همه نو‌شتم و اینکه ممنون بابت راهنمایی هاتون وایجاد این سایت خوبتون واینکه این متن رو میخونید و پاسخ میدین و جواب رو اگه میشه ب جیمل ام بفرستین.

 2. سلام من یه مشکلی دارم وقتی ویندوز بالا میاد مشکلی نداره ولی وقتی تو بعضی بازی های سنگین مثل bioshock infinite میرم وارد بازی که میشم اولش مشکلی نداره ولی وقتی یکم بازی میکنم یهو گیر میکنه بعد صفحه ابی میده و کلا میپره مجبور میشم کامپیوترو ری استارت کنم ارورشم خوندم ولی یه مشکلی هست هر بار یه ارور متفاوت می نویسه یه بار نوشت wachdog error یه بار نوشت disk cleaning work error چند بارم نوشت video scheduller internal error فقطم تو بعضی بازی ها اینطوری میشه اگه بگید مشکلک چیه ممنون میشم

  1. سلام روزبخیر؛
   یا اون بازی بیش از حدی که باید سنگینه و سیستم شما کشش لازم رو نداره یا اینکه قطعات سخت افزاری کیستون در طول اجرای برنامه توان لازم رو ندارن و داغ میشن یا اون قدرت لازم برای اجرای بازی رو ندارن.

 3. سلام
  وقتتون بخیر
  بنده هنگام نصب ویندوز جدید با مشکل صفحه آبی مواجه شدم
  تو سایتا گشتم همه نوشتنو وقتی صفحه install اومد ی سری پیشنهادا رو دادن اما مشکل اینجا صفحه install اصلا نمیاد بالا سیستم بصورت خودکار با پیامی که میده برا ری استارت ری استارت میشه
  ممنون میشم راهنمایی کنین و به ایمیلم جواب رو بفرستین
  با سپاس

  1. سلام روزبخیر؛
   اگر هنگام کار با ویندوز با صفحه آبی مواجه بشید باید ببینید آخرین تغییراتی که روی سیستمتون اعمال کردید چی بوده. چه برنامه هایی نصب شده یا چه تغییراتی روی درایورهاتون اعمال کردید.
   راهنمای نصب ویندوز رو خدمتتون ارسال میکنم بر اساس اون راهنما نصب رو انجام بدید:
   آموزش نصب ویندوز

   1. سلام
    خانم مهندس سپاس از راهنماییتون
    مشکل اون سیستم حل شد
    الان ی کامپیوتر خانگی دارم که ی بار براش ویندوز زدم اما الان میخام ویندوز جدید بزنم چون حس میکنم ایراد داره و بعضی وقتا قاطی میکنه
    مشکل اینجاس وقتی که سیدی رو براش بوت میکنم و دکمه اف 10 رو هم میزنم و تنظیمات رو سیو میکنم و پیام
    press any key to boot from cd dvd هم میاد و کلید اینتر را میزنم باز ویندوز میاد بالا و install نمیاد و نمیره برای نصب
    مشکل چیه؟
    ممنون میشم جواب رو ب ایمیلم بفرستین
    [email protected]

   2. درود . من دیروز رایانمو به روز رسانی کردم و وارد گوگل شدم و یک دفعه اون برگه آبی برام اومد . وقتی اینترنتم قطعه اصلا نمیاد ولی وقتی اینترنت رو متصل میکنم و به گوگل میرم دوباره اون برگه آبی میاره راهکار چیه لطفا پاسخ دهید .

    1. سلام دوست عزیز مشکل از آپدیت هستش به احتمال زیاد ، با چه برنامه ای آپدیت کردین سیستمتونو؟

 4. سلام وقتتون بخیر . ببخشید من یک سوال داشتم . می خواستم ببینم وقتی که من کامپیوتر رو روشن می کنم صفحه ابی میاد که روی اون ریکاوری نوشته چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز ، مشکل بسته به پیغامی که برای شما میاد متفاوته ممکنه سخت افزاری یا نرم افزاری باشه.

 5. سلام خسته نباشید
  من با خطای مموری مواجه شدم و ویندوز بالا نمیاد هر کاری میخوام انجام بدم خطا میده ویندوز رو نمیزاره عوض کنم و سیستم ریست میشه آگه امکانش هست راهنمایی کنید

  1. سلام اگه برای شما کلمه Memory نشان داده میشه احتمال زیاد مشکل از رم شماست یا مشمکل فنی پیش اومده واسش یا ممکنه شل شده باشه ، مشکل احتمال زیاد سخت افزاری هست

  2. سلام خسته نباشید ببخشید لپتابم بعده نشون دادنه این صفحه ابی رنگ فناش روشن شدن صفحه هم خاموشه فقط فناش به شدت روشن شدن

   1. سلام و احترام؛
    یکی از علل نمایش صفحه آبی، داغ شدن اجزای کیس یا لپتاپ هستش.
    باید ببینید بعد از اجرای چه برنامه یا انجام چه عملکردی این اتفاق افتاده…

 6. با سلام و سپاس از بزرگواران عزی ، مشکلی که در سیستم لب تاپ مان وجود امده ( لغو تغییراتی که در رایانه شما ایجاد شده است – undoing change made to your computer ) با تشکر لطفا راه حل مشکل را بفرمایید…

 7. با سلام و عرض ادب ، لطفا برای ایراد و خطای قبلی undoing change made to your computer که تقریبا برطرف شد و الان مشکل بالا نیامدن ویندوز در لب تاپ که در صفحه سیاه میماند و خط سفید بالای گوشه سمت چپ چشمک میزند .. لطفا راهنمایی فرمایید

  1. سلام دوست عزیز مشکل میتونه از هر چیزی باشه و به طور قطع نمیشه گفت… ولی پیشنهاد من اینه که اگه احتمالا تغییری داخل قسمت بایوس دادین برید و تنظیمات بایوس رو یکبار به حالت Default در بیارید.

 8. با سلام و خسته نباشد.ببخشید یه سوالی داشتم خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.کارت گرافیکمو hاز ورژن 417 به ورژن 425 آپدیت کردم بعد از آپدیت هر کار سنگین و مخصوصا بازی انجام میدم هر چند ثانیه صفحه مانیتور کمرنگ میشه و به مدت 3 ثانیه لگ میزنه بعد آزاد میشه.هرچی تنظیمات گرافیکی بازیو بیارم پایین تر مدت بین این لگ زدنا بیشتر میشه .کارت گرافیکو کامل پاک کردم و ورژن قبلمو نصب کردم ریست کردم بازم درست نشد.داره دیوونم میکنه.خواهش میکنم راهنماییم کنید.
  مشخصات سیستم
  ram 8gb ddr3
  cpu i7 4800mq 2.7gh
  nvidia geforce GTX765
  ssd 240
  windows 10pro

  1. سلام دوست عزیز برای این کار کافیه به قسمت Nvidia Control Panel برید ، گزینه Manage 3D Settings و سپس گزینه Program setting برید و گزینه High performance NVIDIA processor رو بزنید.

 9. سلام
  من تازه 3هفته است یه اس اس دی نصب کردم با وصل کردن اچ دی ام ای اس اس دی صدای بدی میده و صفحه ابی میشه
  اصلا درست کار نمیکنه لپ تاپ فنش رو دور تند نمیره
  ارور میده یهو خاموش میشه
  لطفا بگید چطوری درستش کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   هاردتون رو باید از لحاظ سخت افزاری بررسی کنید. یکی از عوامل نمایش چنین خطایی ناسازگاری های سخت افزاری هستش.

 10. من میخواستم یک بار ویندوز رو روشن کنم بعدش دیدم یه صفحه ابی پررنگ اومد اینقدر کامپیوتر زود ری استارت شد که نتونستم stop code رو بخونم آیا راه کاری هست که stop code رو درست ببینم بدون اینکه کامپیوتر ری استارت بشه همین امروز صفحه ابی اومد قبلا هیچ وقت نیومد

 11. من به کمک فوری نیاز دارم بعد نصب یک برنامه سیستم داغون شد الان سیستم هی هی ریستارت میشه بعد میگه سیستم نتونست مشکل شمارا پیداکنه باید دستی انجام بدید حالا چی کارکنم؟؟؟؟

  1. سلام روزبخیر؛
   ممکنه از متن ارور تصویری ارسال کنید؟ یا ارور رو بفرستید؟
   چه برنامه ای نصب کردید؟

 12. سلام
  وقت بخیر
  سیستمم چند وقته که ارتقا دادم
  3 تا هارد روش نصبه یکی ssd و 2 تا hdd
  رم 2 تا 4 گیگ ddr3
  cpu i3
  گرافیک 730
  مادربرد گیگابایت h55m-d2h
  موقع بوت ویندوز چند بار صفحه ابی با پیام های مختلف میاره بعد چند بار ریست شدن ویندوز بالا میاره
  بعد چند وقت هم که ویندوز خراب میشه و باید عوضش کنم
  لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر

  1. سلام روزبخیر؛
   دلایل متعددی میتونه باعث نمایش چنین خطایی بشه اما در اغلب سیستم هایی که سخت افزار رو ارتقاء میدن مشکل میتونه از ناسازگاری سخت افزارها یا رم سیستم باشه.

 13. سلام
  وقت بخیر
  سیستمم چند وقته که ارتقا دادم
  3 تا هارد روش نصبه یکی ssd و 2 تا hdd
  رم 2 تا 4 گیگ ddr3
  cpu i3
  گرافیک 730
  مادربرد گیگابایت h55m-d2h
  موقع بوت ویندوز چند بار صفحه ابی با پیام های مختلف میاره بعد چند بار ریست شدن ویندوز بالا میاره
  بعد چند وقت هم که ویندوز خراب میشه و باید عوضش کنم
  لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر

  1. سلام روزبخیر؛
   دلالیل متعددی میتونه دخیل باشه مثل مشکل در رم سیستم، مشکل هارد، ویروسی بودن سیستم، ناسازگاری سخت افزاری و…
   این موارد رو باید مجزا بررسی کرد.

 14. سلام خسته نباشید
  من ویندوز نصب میکنم هر سری ویندوزم بعد چند روز میپرید و یا بعد بالا اومدن ویندوز صفحه سیاه میشد و صفحه آبی میومد رفتم هارد نو خریدم و ویندوز یک ماه خوب کار میکرد و لی حالا با صفحه سیاه میشه و صفحه آبی بعدش میاد گرافیک دیگه انداختم فرقی نکرد، مادربرد دادم تست کردن مشکلی نداشت جالبه که صفحه لود ویندوز میاد بالا فقط وارد ویندوز شدنی ایجور میشه حتی چندبار هم ویندوز عوض کردم از 8 و 10 و 7 گرفته ولی باز همینجوری میشه
  ممنون

 15. سلام وقتتون بخیر
  لپ تاپ من بعضی مواقع، هنگام روشن شدن این صفحه (دقیقا صفحه آبی که شما در ابتدای مقاله تون گذاشتید ) ظاهر میشه که با خاموش و روشن کردن مجدد مشکل حل میشه. میشه فهمید ایراد نرم افزاره یا سخت افزار ؟
  البته هیچ راه حلی برای رفع ایرادش تست نکردم.

  1. سلام وقت بخیر؛
   همان طور که در مقاله ذکر شد نمایش صفحه آبی دلایل متعددی میتونه داشته باشه از جمله:
   درگیری های سخت افزاریبعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود
   داغ کردن اجزای کیس
   مشکل در RAM
   مشکل در تنظیمات BIOS
   خطا های هارد درایو
   اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
   بله امکان تشخیص وود داره. باید راهکارهای ارائه شده رو بررسی کنید تا سرمناشا مشکل پیدا بشه.

 16. درود
  لپتاپ من چندین بار با ارور …need to restart,collecting some error info
  مواجه شد دو روز پیش ویندوز عوض کردم و فقط برنامه های لازم رو دانلود کردم
  الان به محض روشن کردن دوباره صفحه ابی شد و رفت رو ری استارت:(( همون ارور
  واقعن نمیدونم چکار کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام روزبخیر؛
   نمایش چنین صفحه ای دلایل متعددی داره اما با توجه به تعویض ویندوز برخی از عوامل روی سیستم شما رد میشه ممکنه مشکل از رم سیستم یا ویروسی بودن سیستمون باشه.

  2. سلام
   سرفیس من از دیشب دچار این صفحه مرگ شده البته تو فضاش که میرم کار میکنه عادیه فقط تو مرورگر که میرم سرچ میکنم میره رو حالت صفحه مرگ
   الان نمیدونم مشکل چیه میشه راهنماییی بکنید !؟
   احتمال داره از ایدیت شدنش باشه یا ویندوز !؟

 17. سلام برای من ارور اولی که میگه یکی از قطعات ناسازگار است میاد
  بعد من رم کامپیوترمو عوض کردم ممکنه از اون باشه

  1. لام روزبخیر؛
   ارور IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL رو میبینید؟ بله این خطا یعنی مشکل سخت افزاریه.

 18. با سلام ارور با کد critical process died مربوط به چه بخشی میشه؟
  دقیقا همون عکسی که اول مقاله هست برای من میاد و نه برنامه جدیدی نصب کردم نه درایوری آپدیت کردم
  کامپیوتر بصورت عادی کار میکنه و بعد از چند ده دقیقه ناگهانی قفل میکنه و صفحه آبی میاد بدون اینکه حتی کاری کرده باشم
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام منم همین مشکل رو دارم با ویندوز 10…اگه با لبتاب کار کنم هیچی نمیشه ولی در حالت بیکار یه دفعه هنگ میکنه و صفحه آبی با این ارور میاد

 19. سلام ویندوز ۱۰ دارم بنده یه بار ساعت دو شب سیستم خودم را روشن کردم همه چی در کیس روشن شد ولی مانیتور چیزی نشان نداد بعد نگه‌داشتن پاور و خاموش شدن دوباره زدم ویندوز بدون مشکل بالا امد و بعد از این ماجرا حدود پنج روز میگذرد و من مشکلی ندارم ولی ساعت دو روشن نکردم تو این پنج روز
  تا اینکه امشب دوباره ساعت دو سیستمم رو روشن کردم و صفحه سیاه بود ولی صدای ویندوزم را شنیدم از باندها پاور را دوباره زدم و ویندوز بالا آمد
  سوال من اینجاست چرا من در کل روز مشکلی ندارم و فقط در اون ساعت ویندوز بالا نمی‌اید و باید از نو روشن کنم کیس را؟

  1. سلام دوست عزیز ممکنه مشکل از مانیتور باشه و یا از هر چیز دیگه ای اگه مانیتور دیگه ای دارید امتحان کنید ولی اگه مشکل حل نشد دقیقا نمیشه گفت از کجاست و به شما پیشنهاد میشه ویندوزتون رو ریست کنید.

 20. سلام و خسته نباشید خدمت شما. من پاور عوض کردم الان وقتی راست کلیک میکنم صفحه آبی میاد و ریستارت میشه . مشکل پاوره ؟ ویندوز عوض کنم تا با پاور سازگار بشه حل میشه ؟ مشکل چیه ؟

  1. سلام عزیز تعویض پاور چیز تخصصی هستش و ممکن برق قطعات تامین نشه و حتی مشکلات بدتری پیش بیاد با یه متخصص یا کسی که از سخت افزار اطلاع داره صحبت کنید.

 21. سلام خسته نباشید من کامپیوتر تازه اسمبل کردم در هنگام نصب ویندوز صفحه ابی مرگ با کد apci bios ارور ظاهر میشه خواستم بدونم مشکل از کجاست دقیق چون من مادبرد غوض کردم و رم عوعض کردم ولی هنوز این ارور نشون میده خواهشن جواب منو بدید با تشکر

  1. سلام دوست عزیز اسمبل و سازگاری قطعات کامپیوتر به علم خاصی نیاز داره… من دقیقا نمیتونم بهتون بگم که مشکل از کجاست ولی احتمالا باید بایوس سیستم رو آپدیت کنید.

 22. سلام خسته ناشید قطغات کاملا با هم سازگاری دارند مادبرد h310 m k r2 سی پی یو i3 9100 f رم 8 گیل و گرافیگ 1650 و پاور 430 وات گرین ابدیت بایوس هم انجام دادم ولی متاسفانه خطا همچنان هست

 23. سلام
  ببخشید یه سوال داشتم:
  من وقتی یه فیلم رو در ویندوز 10 با کامپلیر یا مدیا پلیر کلاسیک باز می کنم یه دفعه صفحه آبی مرگ میاد بالا و لب تاپم ریست میشه
  جالب این جاس که وقتی با نرم افزار Movies & TV خود ویندوز 10 فیلم ها رو باز می کنم هیچ اشکالی رخ نمیده و نه صفحه آبی مرگ میاد و نه ویندور 10 ریست میشه
  بنظر شما اشکال از کجاس و باید چیکار کنم که این مشکل دیگه پیش نیاد؟
  ممنون میشم اگه با راهنماییتون کمکم کنید؟

  1. سلام دوست عزیز به صورت دقیق نمیشه گفت ولی شاید با حدف و تصب دوباره درست شه…شاید درایور های سیستمتون آپدیت نیست من به شخصه یک از این احتمالات رو میدم!

 24. سلام خسته نباشید
  من در هنگام استفاده از نرم افزار windows movie maker ، پس از چند دیقه صفحه برفک دار و رنگ رنگ میشه و خطای صفحه آبی مرگ با یک کیو آر کد میاد که باعث از بین رغتن تمام کارم میشه
  کامپیوترم آپدیت و بدون ویروسه
  می خواستم ببینم مشکل از کجاست.
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز این مشکل معمولا از آپدیت نبودن درایور ها پیش میاد ولی شاید از این برنامه هم باشه چون زیاد روی اون کار نمیشه بهتون پیشنهاد می کنم از Camtasia یا premier استفاده کنید.

 25. درود . من بار قبلی صفحه آبی به دلیل آپدیت ویندوز بالا اومد که آپدیتشو پاک کردم درست شد تا 10 روز پس از اون . چند روز پیش داشتم از سایت soft98.ir نرم افزار تلگرام رو نصب میکردم که نصب شد و راه اندازی شد . اما پس از نیم ساعت روشنش کردم اومدم دیدم دوباره برگه آبی رو میاره هر بار هم که این برگه میاد یک کد خطای متفاوت میاره . تلگرام رو پاک کردم تمام سخت افزار ها رو چک کردم مشکلی نداشت تروخدا بگید چیکار کنم برای فردا لازم دارم ویندوز 10 است .

 26. سلام .
  برای من بعد از صفحه ی آبی مرگ این رو اورد فایل debug.log و توشم این هارو نوشته
  [0122/181207.109:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: The system cannot find the path specified. (0x3)
  [0125/045218.223:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: The system cannot find the path specified. (0x3)
  میشه کمکم کنید

 27. سلام روز بخیر
  ببخشید من لپ تابم خیلی زود شارژ خالی می‌کنه و چندین بار هم شارژروشو عوض کردم حتی یکی از شارژ که تو برق زده بودم کابلش ترکید
  و این ک خیلی ام زود زود ویندوزش میپره میشه راهنماییم کنید مشکلش از کجاست

  1. سلام دوست عزیز برای این مشکل باید با یه متخصص سخت افزار صحبت کنید و قبل از اینکه هزینه ای کنید ازشون به صورت کامل راهنمایی بخواهید ولی احتمالا یکی از مشکلات هارد دیسک شما و باتری لپ تاپ شما باشه ولی بازم به چکاپ توسط متخصص نیاز داره.

 28. سلام جناب
  من وقتی ویندوز 10 نصب میکنم ارور صفحه مرگ زیاد میاره
  یا قفل میشه و هیچ کاری نمیتونم بکنم بازی های سنگینی استفاده نمیکنم
  از مال دنیا فقط یه اپرا رو سیستمم نصب کردم
  IRQL NOT LESS OR EQUAL
  BAD_POOL_HEADER
  PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
  دیگه دیوونم کرده
  همین دیشب رفتم داخل اپرا که ویندوز قفل شد

  1. سلام دوست عزیز منظور از ویندوز قفل شد رو متوجه نشدم ولی شاید نسخه اپرا ای که استفاده می کنید بد افزار هستش آخرین نسخه رو از اینترنت تهیه کنید.

 29. در بیشتر مواقع قفل میشه تا ارور بده
  ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر

 30. سلام خسته نباشید، من مشغول کار با لپ تاپم بودم که لپ تاپم یه مقدار گرم شد بعد صفحه آبی برام اومد از اونجایی که باتریش از بین رفته شارژرش رو ازش کشیدم و خاموشش کردم دوباره که روشنش کردم فقط صفحه سیاه رو نشون میده و یه خط تیره بالاسمت چپ چشمک میزنه و از لوگوی ویندوز خبری نیست ویندوزم ۱۰ هست لطفا راهنمایی بفرمایید چون واقعا نمیخوام فایلهام پاک بشن ممنونم

  1. سلام وقت بخیر؛
   همین طور که خودتون هم اشاره کردید یکی از دلایل بروز چنین مشکلی گرمای بیش از حد و آسیب رسیدن به سخت ازارهای سیستم هستش.
   شما میتونید یه بررسی کلی داشته باشید لپتاپ رو با نگه داشتن دستتون روی دکمه پاور کامل خاموش کنید. تمام تجهیزات جانبی متصل به لپتاپ مثل آداپتور، هارد اکسترنال و هر وسیله جانبی رو دا کنید. باتری لپتاپ رو دربیارید و مجددا جا بزنید. شارژر رو هم جدا کنید. بعد لپتاپ رو روشن کنید و وضعیتش رو چک کنید. اگر همچنان مشکل پا برجا بود سیستم رو جهت بررسی سلامت سخت افزارها به متخصص سخت افزاری جهت تعمیرات نشون بدید.

 31. سلام خسته نباشید من قبلا روی یه لپ تاپ ویندوز 7 با یک سیستم بسیار ضعیف تر و حافظه کمتر براحتی gta vرو بازی میکردم اما الان با یک لپ تاپ ویندوز 10 و سیستم تقریبا دوبرابر چیزی که بازی میخواد و حافظه 70 گیگ باقیمانده برای درایو cبعد از چند دقیقه بازی با مشکل صفحه ابی مواجه میشم اول هنگ میکنه تصویر ولی رادیو پخش میشه بعدش اگه نرم بیرون صفحه ابی میاد چکار کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی تنها دلیل نمایش صفحه ابی نیست. دلایل متعددی وجود داره که منجر به نمایش صفحه ابی میشه از جمله:
   درگیری های سخت افزاری
   داغ کردن اجزای کیس
   مشکل در RAM
   مشکل در تنظیمات BIOS
   خطا های هارد درایو
   اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
   تمام این موارد باید به صورت مجزا بررسی بشه.

 32. سلام من قبلا توی یه لپ تاپ قدیمی ویندوز 7 با سیستم و حافظه بسیار ضعیف جی تی ای وی بازی میکردن روون اما الان درایو c 150 گیگ جا داره سیستمم تقریبا دو برابر چیزیه که بازی میخواد اونوقت وسط بازی یهو هنگ میکنه و بعضی وقتا صفحه ابی میاد خود پوشه رو هم ویروس یابی کردم چیزی نداشت sfc scannowرو هم انجام دادم چیزی نبود چکار کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   سنگین بودن بازی و کشش نداشتن سیستم که اشاره فرمودید تنها یکی از دلایل ابی شدن صفحه مانیتور هستش سایر علل آبی شدن صفحه رو هم باید در سیستمتون بررسی بفرمایید:
   درگیری های سخت افزاریبعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود
   داغ کردن اجزای کیس
   مشکل در RAM
   مشکل در تنظیمات BIOS
   خطا های هارد درایو
   اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
   سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی

 33. ارور video dxgkrnl میده توی صفحه ابی همه کارایی که درستش میکنه انجام دادم ولی بازم فرقی نکرد توی تسک منیجر هم زدم مموری تقریبا موقع اجرا 60 تا 70 درصد مصرف میکنه نمیدونم دیگه چکار کنم

 34. سلام من یک لپ تاپ گیمینگ دارمFX506LI زمانی که دستگام و میخوام روشن کنم این پیام میاد تازه هم خریدم و هیچ بازی روش نصب نکردم وهیچ برنامه ای چه کار کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   باید سیستم رو به متخصص سخت افزاری نشون بدید تا بررسیش کنن ممکنه مشکل از بایوس یا اتصالات باشه… با این توضیحات نمیشه دقیقا علتشو تشخیص داد. هر مود باید به صورت مجزا بررسی بشه تا دلیل اصلی مشخص بشه.

 35. سلام من یک لپ تاپ گیمینگ دارمFX506LI زمانی که دستگام و میخوام روشن کنم این پیام میاد تازه هم خریدم و هیچ بازی روش نصب نکردم وهیچ برنامه ای چه کار کنم
  منظورم صفحه ابی

 36. سلام خسته نباشید بنده کامپیوترم ویندوز ۸ هستش و یه مدتی صفحه مرگ رو نشون میداد و ری استارت میشد منم بعد چند وقت دست نزدم بهش و بعد چند ماه اومدم ازش استفاده کنم مانیتورم لود نمیشه و فقط صدای فن کیس میاد صدای اولیه خودش نمیاد…

 37. با سلام من سیستمم قبلا صفحه ابی میومد ولی بعد عوض کردن ویندوز درست شد ولی حالا وقتی وبکم رو میخوام روشن کنم دوباره صفحه ابی میاد چیکار باید بکنم به وبکم لپتاپ خیلی نیاز دارم به نظرتون مشکل چیه؟

  1. سلام دوست عزیز احتمال زیاد شما یا درایور هاتون رو درست نصب نکردید یا یکی از سخت افزارهاتون مشکل داره با متخصص در ارتباط باشید.

 38. سلام من تو قسمت صفحه ابی گیر کردم هر کدوم از دکمه های f4 f4 f6 رو میزنم بازم برمیگرده به به همون حالت چیکار کنم؟

 39. سلام خسته نباشید
  من بازی انلاین بخصوص زولا رو میزنم صفحه ابی میشه تایمر میاد میزنه ریکاوری ویندوز بعد بالا میاد و مینویسه ویندوز شما از یک بهران عبور کرد
  حالا اگر برم محل نصب چندتا فایل رو پاک کنم و بعد بیام ریکاوری فایل رو بزنم دانلود شه هیچ مشکلی نداره و وارد میشه
  مشکل اینجاست که من باید هر روز این کار رو انجام بدم
  ممنون میشم بگید مشکل کجاست

 40. سلام ببخشید من امروز داشتم با برنامه پریمر کار میکردم وبعد برای اوردن یک فیلم که ویرایشش کنم فلش رو زدم به کامپیوتر بعد چند دقیقه موقع خروجی گرفتن یک دفعه صفحه آبی شد و این ارور هم بود stop code:driver power state failure برنامه جدیدی هم روی کامپیوتر نریختم

  1. سلام دوست عزیز این ارور معمولا زمانی که تمام درایور هاتون رو درست نصب نکرده باشید میاد از مقاله آپدیت داریور ها استفاده کنید

 41. سلام خسته نباشید
  وقتی دستگاه روشن هست به شارژ میزنم یا جدا میکنم این صفحه آبی میاد مشکل از کجاست؟ ممنون میشم کمک کنین

 42. سلام خسته نباشید من با لب تاپم در حال اجرای بازی بودم که با صفحه ابی مرگ مواجه شدم بعد از اون هر کاری میکنم کارت گرافیکم نصب نمیشه ینی در حال نصب شدن صفحه فریز میشه و نمیشه کاری کرد لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

 43. با استفاده از برنامه ی driver pack online و حتی از خود سایت شرکت سازنده گگرافیکم که amdهست هم درایور رو میگیرم حین نصب لب تاپ فریز میشه

 44. با سلام
  چند وقته لپ تاپم رو اسلیپ میکنم یا قبل از سالیپ شدن یا بعد از اینکه دوباره روشن کنم حتما صفحه بلو پیج رو نمایش میده .

 45. سلام خسته نباشید من وقتی تو کلاس بودم پیام اومد و اون پیام آپدیت بود وقتی کلاسم تموم شد صف آبی خود به خود اومد بعد ریستارد شد بعد آپدیت شد ولی تا ۳۰ درصد بعد خاموش شد لپتاب و بعد دو تا گزینه اومد یکیش ریستارد کردن بود یکی هم ادونس اوپتیمنتس بود من اول ریستارد رو زدم بعد دیدم نشد دوبار ه همون صف رو آورد بعد اون یکی رو زدم رفتم به ترتیل شا تا به safe mode بعد تو اون جا گزینه ۵ و ۱ و ۴ رو زدم هیچ کدوم کاری نکرد من باید چی کار کنم هر چی میکنم نمیتونم درست کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر ساناز عزیز؛
   همانطور که در ابتدای مقاله گفته شده دلایل متعددی وجود داره که منجر به نمایش صفحه آبی رنگ در ویندوز میشن از جمله:
   درگیری های سخت افزاریبعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود
   داغ کردن اجزای کیس
   مشکل در RAM
   مشکل در تنظیمات BIOS
   خطا های هارد درایو
   اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
   سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی

   هر کدام از موارد بالا باید به صورت مجزا و تک به تک بررسی بشن یا حداقل یکسری موارد رو چک کنید تا ریشه مسله مشخص بشه آیا در حالت SAFE MOD با چنین صفحه ای مواجه شدید؟

 46. سلام خسته نباشید ببخشید من داشتم سیستم را بالا میاوردم‌ که صفحه کلیم روشن نشد
  کاوپیوتر را ریست کردم‌ و وقتی امد بالا wendows eror revaveriبرام اومده بود میتونید کمکم‌ کنید ؟
  ایا فایل یا عکس هایی که داشتم پاک‌ میشود؟؟

  1. سلام دوست عزیز به صورت دقیق نمیشه گفت چه بلایی سر سیستمتون اومده باید به صورت مستقیم با متخصص در ارتباط باشید.

 47. سلام
  ببخشید من هرچی safe modeمیزنم بازم صفحه ابی یا بلو اسکرین میاد باید چیکار کنم؟
  من قبل از اینکه اینطوریدبشه یه برنامه نصب کردم بابت اون برنامه اینجوری شده

 48. سلام.زیر صفحه مانیتور م دوسه تا خط آبی اومده.من چکار باید بکنم تا مشکل رفع بشه.مانیتورم ایسوس هست Ips

 49. سلام امروز داشتم با کامپیوتر کار میکردم که ریستارت شد واین ارور رو دا ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و احترام نگار عزیز؛
   برای رفع مشکل صفحه آبی باید راهکارهایی که داخل همین مقاله ذکر شده رو دنبال کنید.

 50. سلام من لب تابم رو تازه خریداری کردم
  ryzen7 3700u -8g ram-512 ssd
  از هفته دوم شروع کرد به ارور دادن موقع روشن شدن و ریستارت می شد و درست می شد.stop code که به من داد این بود:DPC_WATCHDOG_VIOLATION

  1. سلام دوست عزیز داریور های کامپیوترتون رو با iobit driver booster آپدیت کنید اگر مشکل حل نشد دوباره برای نصب ویندوز اقدام کنید و بازهم اگر مشکل حل نشد باید از سالم بودن لپ تاپتون مطمئن شید و با یه متخصص از نزدیک صحبت کنید.

 51. سلام من درایور هام اپدیت هست .برای برسی قطعات سیستم از طریق نرم افزار speccy اقدام کردم و متوجه شدم که ram type من unknown هست ولی باید ddr4 باشه می تونه از خوب جا نخوردن رم در اسلات خود باشه ؟؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر؛
   برنامه SD Insight app رو هم نصب و یه بررسی داشته باشید ممکنه رم خراب یا شناسایی نشده باشه.

 52. سلام برای کسانی که صفحه آبی مرگ میاد شاید ویندوز ویروسی شده برای حل این مشکل باید ویندوزتون رو عوض کنید و یک آنتی ویروس قوی مثل نود32 روی ویندوز نصب کنید من خودم همین مشکل رو داشتم و وقتی این کارو کردم خدارو شکر دیگه این صفحه بالا نیومد

 53. درود
  ممنون از سایت خوبتون
  من جدیدا برنامه ای نصب کردم اما وقتی میخواهم باز کنم برنامه رو با این ارور مواجه میشوم ولی پس از گذشت یک یا دو ساعت که لپ تاپ را روشن میکنم میتوانم وارد برنامه شوم
  مشکل چیست؟

  1. عزیز اگه فقط همین برنامست که یکبار لغو نصب یا همون uninstall کنید و دوباره نصب کنید در کنارش درایورهاتون رو با برنامه Iobit driver آپدیت کنید و خبرش رو به من بدین

 54. سلام
  ببخشید من این مشکلات بالا واسم پیش نمیاد
  ولی یه مشکلی که دارم اینکه صفحه مانیتور مایل به آبی میشه
  الان که تو سایت شما پس زمینه سفید وجود داره ، برای من یهو مایل به آبی میشه
  این مشکل میتونه مربوط به مطلبی که گذاشتید باشه یا فقط مربوط به سیم مانیتور هست؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید🙏

  1. سلام دوست عزیز این مشکل یا از درست نصب نبودن درایورهاتون هست یا از سخت افزار مثلا همون مانیتوری که گفتید

 55. سلام ببخشید من یه لپ تاپ دارم امروز ناگهانی برق قطع شد و من وسط یک بازی بودم بعد لپ تاپم برام یک ارور صفحه ابی (your computer need to restart )نوشت بعد خاموش شد و دیگه روشن نشد
  الان دکمه های f2 f4 f6و اینا کار میکنن ولی صفحه سیاه میشه از مموری هم تست گرفتم انجام میده ولی هارد رو می‌نویسم hard not installed میشه زود کمکم کنین لطفا؟

  1. سلام و احترام؛
   یکی از دلایل نمایش صفحه سیاه یا آبی درگیری های سخت افزاری و مشکل در هارددیسک هستش. می بایست از یک تعمیرکار سخت افزاری کمک بگیرید تا هارد و اتصالش به ماردبورد رو به صورت کامل بررسی کنند.

 56. سلام وقتتون بخیر
  من زمانی که region سیستمم رو تغییر دادم، ری استارت شد و با این مشکل مواجه شدم
  تو حالت safe mode نمیتونم بهش دسترسی داشته باشم و دوباره تغییرش بدم، باید ویندوزش رو عوض کنم؟

 57. سلام من اول وقتی وارد نرم افزار unityشدم مشکلی نداشت و ثبت نام کردم اما وقتی میخوام داخلش پروژه درست کنم صفحه ی ابی ظاهر می شود ویندوزش هم 7 هست هیچ راهی نیست که این مشکل رودرست کنم

  1. سلام دوست عزیز دلایل زیادی ممکنه دخیل باشه ولی مهمترین اون ها آپدیت نبودن درست درایور هاست ولی نکات دیگه ای مثل نسخه برنامه که درست و کامل باشه و سخت افزار مورد نیاز برنامه و … هم می تونه دخیل باشه.

 58. سلام من ویندوز ۱۰ ، ۲۰h۲ رو نصب و آپدیت کردم با خود ویندوز ، الان طوری شده که اینترنت رو صل میکنم صفحه آبی منحوس میاد , راهکار چیه؟! توی نت هم گشتم، تمام کارهایی که گفتم هم انجام دادم ولی درست نشده، من کلاس آنلاین دارم واجبه که درستش کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

 59. باسلام
  امروز من با ورد داشتم پژوهشم رو انجام میدادم که یهو صفحه لپ تاپ آبی شد و همینجور ثابت مونده و هیچ دکمه ایم روش تاثیری نداره خواستم بپرسم چیکار کنم درست بشه؟؟؟؟ چون کارم ضروریه و اینک آیا فایل وردم میپره و هرچی نوشتم پر میشه؟؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز این صفحه که نمایش داده میشه به جز ریست کردن یا خاموش کردن کاری نمیشه کرد. صفحه ورد رو اگه ذخیره نکرده باشید هم که بله می پره متاسفانه سعی کنید زمانی که دارید متن طولانی می نویسید هر چند وقت یکبار اون رو ذخیره کنید.

 60. من acer predator helos 300 مدل 2020 3 ماه هستش که دارمش این 2 ماه همش صفحه ابی میاد وسط نصب بازی و تازگی ها وسط بازی لطفا کمک کنید_بجنورد

  1. سلام دوست عزیز از روش هایی که در مقاله گفته شد استفاده کنید اگر درست نشد به متخصص کامپیوتر نشون بدین شاید سخت افزاری باشه.

 61. سلام
  لپتاپ من با این مشکل خیلی درگیره 4 ماره پیش ویندوزم به این علت عوض کردم ولی بیشترم شد در حدی که 5 دقیقه یکبار ریستارت میشد و هیچ خطایی هم نشون نمیداد فقط collecting errors و بعد ریستارت میشد. ویندوزشم عوض کردم باز بعد از یک روز دوباره به همین وضع برگشت!! داریورها و هارد هم کاملا سالمه دیگه واقعا نمدونم چکارش کنم 100 ت بابت تعویض م پول دادم هیچ نتیجه ایم نداد

  1. سلام دوست عزیز اگه روش های بالا رو رفتین و کمکتون نکرده احتمال زیاد سخت افزاری هستش و باید پیش یه آدم حرفه ای ببرید و تست کنید اون لپ تاپ رو

 62. سلام
  آیا نداشتن خمیر سیلیکون باعث آبی شدن صفحه میشود یا نه؟

 63. با سلام لپ تابم نیم ساعتی روشن بود و من استفاده نمیکردم وقتی خواستم دوباره ازش استفاده کنم اول صفحه سیاه بود و چیزی نشون نمیداد که دوباره خاموش و روشنش کردم و بعد صفحه ابی شد بدون هیچ اروری یا پیامی فقط صفحه ابی است و هیچیک از دکمه ای کیبورد هم کار نمیکنن لطفا راهنمایی کنید .هیچ برنامه ای رو هم جدیدا نصب نکردم

  1. سلام و احترام؛
   با توجه به توضیحاتتون دو مورد مورد توجه قرار میگیره یکی اینکه ممکنه لپتاپ داغ شده باشه مورد دوم اینکه ممکنه برنامه های اجرایی سنگین بوده باشن.
   یشنهاد میکنیم تمام قطعات جانبی متصل به لپتاپ از جمله آداپتور و فلش و باتری و … رو یکبار جدا و مجددا لپتاپ رو روشن کنید.

 64. سلام ایا نداشتن خمیر سیلیکون باعث صفحه آبی میشود یا نه ؟

 65. سلام من وقتی بازی COD black ops 2 رو اجرا میکنم بعپ یمدت صفحه آبی میشه و مجبور به ریستارت کامپیوتر میشم ولی سیستمم از سیستم پیشنهادی بازی هم خیلی بهتره مثلا رم ۲ میخواد برای من ۸

 66. راستی اون موقع روی مادر بورد ی چراغ های زرد نارنجی و قرمز روشن میشه

 67. من کامپیوترم رو ارتقاع ندادم و سخت افزار جدید هم نصب نکردم درایو ها هم اپدیت نکردم حتا داشتم فیلم هم می دیدم صفحه ابی شد پس مشکل از سنگنی برنامه نیست و فقط گوگل کروم بود چندین بار ویندوزم رو 10 کردم و همین اتفاق افتاد سیستم من هم ram 4 cpu i3 4150 .. gt610 هست و بعدش ویندوز رو 7 کردم مشکلی نداشت و به تنظیمات بایوس هم من دست نزدم ولی این رو میدونم که انتی ویروس نصب نکردم و فقط فایر وال ویندوز بود و اگه کسی به بایوس دسته زده باشه تعمیر کار کامپیوتری بوده که ویندوز رو عوض کرده بعد من ویندوز رو کرک کردم نه اکانت ماکروسافت ساختم الان دارم با ویندوز 7 کار می کنم که واقعا بده هیچ قابلیتی نداره لطفا هر چه سریع تر راهنمایم کنین منتظرم جوابم رو بدید تا بدونم ویندوزم رو عوض کنم یا نه

  1. دوست عزیز این راهنمایی رو تعمیرکار سیستمتون که دسترسی داشتن به سیستم و به صورت مستقیم چک کردن باید بهتون بدن ولی ویندوز 10 هم برای رم 4 آنچنان پیشنهاد نمیشه ، بازم به این حال ممکنه مشکل سخت افزاری بوده باشه که تعمیرکار حل کرده باشن.

 68. البته کامپیوترم داغ میکنه ولی فقط توی مود داستانی توی مود های زامبی و مولتی با کیفیت اولترا هم میاره گرم هم نمبشه سیستم

 69. سلام آقا لطفا به من کمک کنید در خارج هستم قیمت تعمیر لب تاب هم خیلی بالاست لب تابم لنووا نسل ۱۰ هست و رم ۴ بازی نیدفور اسپید رو نصب کردم مشکلی نداشت ولی بعد۴روز روی صفحه یه چیزی آورد زوم بعد دوباره یه صفحه دیگه باز شد یه چیزایی در مورد هارد نوشت بعدش زدم ریستارت و الان هم ۳۰دقیقه هست که ریستارت تموم نشده صفحه آبی هست و روی صفحه نوشته ریستارت چیکار کنم تروخدا کمکم کنید

  1. سلام و احترام؛
   ممکنه مشکل هارددرایو رخ داده باشه سیستمتون باید به صورت سخت افزاری بررسی بشه اما قبل از اون سیستم را کامل خاموش کنید اجازه بدید سرد بشه سپس تمام قطعات جانبی از جمله کابل ها و باتری رو از لپتاپ جدا و بعد مجددا وصل و لپتاپ رو روشن کنید اگر همچنان همین حالت وجود داره سخت افزار سیستم باید بررسی بشه.

 70. سلام خسته نباشید
  منم این مشکلو بعضی وقتها دارم مدل لپ تاپم lenovo legion y740 دادم کامل لپ تاپو تست کردن و گفتن اصلا مشکلی نداره ولی بعضی وقتها که میذارم شارژ بشه خاموشش میکنم و بعد شارژ شدن صفحه کلا سیاه میشه و 10 دقیقه طول میکشه تا ری استارت بشه و من مجبور میشم با دکمه خاموشش کنم تا بتونم دوباره روشنش کنم این کار باعث مشکل میشه؟باید ویندوزو عوض کنم؟

 71. سلام من لپتاپم فقط وقتی که در حال استفاده ازش جابجا بشه یا تکون بخوره یهو اون صفحه آبی میاد و سیستم ریستارت میشه ویندوز هم آپدیت کردم ولی مشکل حل نشد اگر میشه راهنمایی کنید

  1. سلام و احترام؛
   ممکنه مشکلات سخت افزری یا مشکل در اجزای سیستم وجود داشته باشه که در لیست دلایل بروز صفحه ابی مرگ هم عنوان شده:
   درگیری های سخت افزاریبعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود
   داغ کردن اجزای کیس
   مشکل در RAM
   مشکل در تنظیمات BIOS
   خطا های هارد درایو
   اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
   سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی

 72. سلام من یک کامپیوتر ویندوز7دارم مال ما هروقت که روشن میکنم بدون مشکل میاره اما از امروز روشن میکنم صفحه سیاه میشه اون چراقی که برای خاموش روشنه ابی ثابت و صفحه نمایش سیاه و هیچ عکس وعملی نداره مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید

 73. سلام و خسته نباشید
  روی لپ تاپ میخوام ویندوز نصب کنم ،بوت که میشه تا مرحله شروع نصب پیش میره ولی به یکباره صفحه آبی میاد و ارور مموری منجمنت و یا oxc000005 میده و ری استارت میشه،این اتفاق برای نصب ویندوز ۷ و ۸ و۱۰ می افته ولی وقتی xp نصب کردم مشکلی پیش نیومد و به راحتی نصب شد،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام دوست عزیز سیستم شما احتمال زیاد یه ویندوز دیگه به صورت کامل یا ناقص روی اون وجود داره اگر محتوای هاردتون رو نیاز ندارید اون رو فرمت کنید و دوباره سعی کنید ویندوز نصب کنید.

 74. سلام
  ببخشید من لپ تاپمو وقتی میزارم شارژ بشه یا وقتی از شارژ در میارم اینطوری میشه.
  کم بودن ولتاژ برق باعثش میشه؟
  لپ تاپم خیلی خوب کار میکنه فقط بعضی وقتا اینجوری میشه و میترسم یهو خراب بشه.

  1. سلام دوست عزیز اینجور که مشخصه لپ تاپ شما در هر حالتی این اتفاق واسش میوفته و باید نشون متخصص بدین برای حل این مشکل چون ممکنه صدمه بزنه به بقیه اجزا

 75. سلام من لبتابم قبلا ک ویندوز 10 داشتم ، موقع خاموش کردن بعضی وقتا صفحه ابی میمومد.به توصیه دوستان ویندوز عوض کردم و ویندوز 11 نصب کردم .ولی الان موقعی ک مثلا حدودا سه یا چهار دقیقه از لبتاب استفاده نمیکنم صفحه ابی (البته رنگش فرق داره ولی متن دقیقا همونه) میاد و لبتاب خودش ریست میشه.میشه بگید بنظرتون مشکل لبتابم کجاست

  1. سلام دوست عزیز دقیق نمیشه گفت ممکنه سخت افزاری هم باشه یا نرم افزار های که بعد از نصب ویندوز نصب میکنید مشکل ساز میشن

 76. سلام خسته نباشید من قاب بیرونی لپ تاپم شکسته بود بعد از اینکه بیرون برام درست کردن و یه ویروس کش نصب کردن موقع کار کردن هر یک ربع ده دقیقه ارور صفحه ابی میومد برام بردم‌دوباره گفتن باید ویندوز عوض بشه ویندوز هم عوض شد مقدارش کمتر شد اما باز هم هر سری موقع استفاده این اتفاق میوفته.علتش چیه؟

 77. سلام من لپ تاپ دل دارم بعد از تعویض ویندوز لپ تاپ همه چیش عالی و خوب بود باهاش هم کار کردم مشکلی نداشت خاموشش کردم بعد الان دوباره روشنش که میکنم همه چیز طبق روال عادی جلو می‌ره فقط وقتی دکستاپ میخواد بالا بیاد به جاش یک صفحه آبی میاد (موس هم بالا میاد ) دیگه هیچی / روی صفحه آبی هم هیچ چیزی نوشته نشده .

 78. سلام من وقتی که کابل یو اس بی رو گذاشتم برای اینترنت صفحه آبی اومد و دوباره سیستم رو خاموش روشن کردم درست شد بعد امکانش هست که مشکل از گوشی باشه یعنی گوشی ویروسی باشه

  1. سلام و احترام؛
   آبی شدن صفحه کامپیوتر دلایل متعددی دارد از شایع ترین علل نمایش صفحه آبی مرگ ویندوز می توان به موارد زیر اشاره نمود:
   وجود ویروس
   اتصال قطعات جانبی
   مشکل در بایوس سیستم
   و…
   به احتمال بسیار بالا موبایل شما به عنوان یک قطعه جانبی متصل شده به کامپیوتر موجب بروز صفحه آبی مرگ در ویندز شده است.

 79. سلام من الان حدود یک هفته هستش که سیستمم موقع بازی ریست میشه ولی داخل استفاده های معمولی مثل گوگل و فیلم دیدن مشکلی نداره . دمای سیپیو و گرافیک هم پایینه . بعضی وقت ها بعد 20 دقیقه ریست میشه بعضی وقت ها هم 2 3 ساعت بازی می کنم مشکل پیش نمیاد . صفحه ابی مرگ رو هم نشون نمیده سیستم یهو هنگ می کنه و نیم ثانیه بعدش سیستم ریست میشه . از چند نفر پرس و جو کردم گفتن احتمالا یا مادربردت خرابه یا رم . نظر شما چیه ؟ جالب اینجاس دو روز بود هیچ مشکلی نداشت ولی دوباره امروز بعد یک ساعت بازی ریست شد

  1. سلام دوست عزیز یه مقدار مشکل تخصصی هست و نیاز به تست مستقیم داره… وسط هر بازی یا بازی خاصی این اتفاق میوفته؟ ممکنه از پاور هم باشه بجز رم و مادربرد…

 80. سلام
  لبتابم رو وصل کردم به هارد اکسترنال مشکلی پیش نیومد
  زدم به گوشی ، شارژ گوشیو خورد
  و وقتی که هارد رو مجدد وصل کردم به لبتاب ، یه صفحه خالی و بدون نوشته آبی برام باز شد که فقط نشانگر ماوس روشه
  ری استارت هم کردم تاثیری نداشت
  مدل لبتاب
  Dell 3410

 81. با سلام.

  لپتاپ من لمسیه و چندین باره دچار این خطا میشه و تمام کیبورد و صفحه لمسیش ااز کار میفته. حتی دکمه خاموش کردن!

  یعنی باید منتظر بمونم شارژش تموم بشه و خاموشش کنه.

  در عرض یک ماه و نیم سه بار این بلا شرش اومده.

  ممنونم میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام دوست عزیز احتمال بسیار زیاد درایو های اشتباه نصب کردین دقیق نمیشه گفت سعی کنید به مستقیم با یک متخصص صحبت کنید یا دوباره ویندوز نصب کنید و سعی کنید درایو هاتون رو با برنامه Driver booster آپدیت کنید.

 82. سلام ببخشید دیشب حدود ساعت ۹ و نیم یه نفر اشتباها مشت زد روی قسمت سمت چپ ماوس صفحه ای لپ تاپ، و همون لحظه این صفحه ابی اومد بالا، بعدش رفت و حالت روشن شدن دستگاه به خودش گرف ولی نوشته repairing disk errors,this might take over an hour to complete.
  از دیشب اینجوریه و الان ساعت ۸ و نیم صبحه
  توروخدا بگید باید چکار کنم ….

  1. سلام و احترام؛
   نمایش صفحه آبی ویندوز دلایل متعددی دارد اما با توجه به شرایطی که عنوان کردید احتمال خرابی سخت افزاری یا مشکل در اتصال قطعات پررنگ تر از سایر احتمالات است. قبل از خاموشی کامل سیستم به یک کارشناس سخت افزاری مراجعه نموده تا سیستم شما را بررسی کنند.

 83. ببخشید میگن که روی قسمت سمت راست بوده،
  اشتباها نوشتم چپ

 84. سلام برای من ارور 0.000000eA میده
  چیکار کنم از این صفحه رد شم؟

 85. سلام کامپیوترم یه مدته ویندوزش بالا نمیاد وبعضی وفتا صفحه ابی میاد الان کلا ابی میاد لود نمیشه چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و احترام سما عزیز؛
   موارد متعددی منجر ب نمایش صفحه آبی یا اصطلاحا صفحه آبی مرگ ویندوز می شوند.
   درگیری های سخت افزاریبعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود
   داغ کردن اجزای کیس
   مشکل در RAM
   مشکل در تنظیمات BIOS
   خطا های هارد درایو
   اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
   سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی
   و…
   باید هر کدام از این موارد را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید تا مناشا بروز مشکل پیدا شود سپس در ادامه همین مقاله راهکارهای مربوطه را مطالعه نمایید.

 86. سلام من امروز موقع کار با ویندوز با این مشکل مواجه شدم و بعد ازش نوشته شد ویندوز در حال لود فایل هاست، و بعدش ماکروسافت کورپوریشن اومد و صفحه سیاه شد. فکر میکنم دلیلش بخاطر نصب نرم‌افزار یا ویروس باشه ممکنه کیس داغ کرده باشه چون مدت زیادی روشن بود. الان خاموشش کردم تا استراحت کنه.
  درست میشه؟؟

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   عوامل متعددی موجب بروز صفحه آبی مرگ می شوند اما از شایع ترین علل می توان به داغ شدن سیستم، درگیری های سخت افزاری، اجرای برنامه های سنگین و وجود مشکل در اصالات اشاره نموده.
   پیشنهاد می گردد کلیه قطعات و کابل های متصل به سیستم را جدا نموده و مجدددا وصل کنید و مشکل را بررسی نمایید.

 87. سلام
  مشکل من یکم خاص هست.
  لپتاپ من هیچ مشکلی نداره. به محض اینکه به اینترنت وصل میشم صفحه آبی میاد و ریست میشه. یعنی وای فای لپ تاپ روشن هست و نت های مختلف رو پیدا میکنه مشکلی نیست، به محض اینکه یک نت رو انتخاب میکنم و میزنم کانکت، وقتی کانکت میشه ارور صفحه آبی میاد.
  لطفا راهنمایی کنید.

 88. سلام من سیستم حتی در حالت سیف مود
  هم با صفحه مرگ مواجه میشه
  رستارت 5 بار شده
  و تمام قطعات دستگاه سالمه
  به تازگی یه نرم افزار نصب کرده بودم
  که دقیقا در حال اجرای اون نرم افزار این اتفاق افتاد
  نرم افزار اسمش رو دقیق نمیدونم ولی من برای پاک کردن فایلهایی که پاک نمی‌شوند اون رو نصب کرده بودم و اون رو از سایت سافت 98 دانلود کرده بودم چیکار کنم

 89. سلام وقت بخیر من موقع انتقال فایل بالای چهار گیگ برام صفحه ابی میاد انتقال تا نصفه میره ولی گیر میکنه و صفحه ابی میاد ویندوزمم ده هستش رم 2 گرافیک چهار ممنون میشم راهنماییم کنید

 90. سلام
  من سیستمم ویندوز نداره و توی نصب ویندوز بودم ک موقع ری استارت صفحه آبی اومد و نوشته ریکاوری
  کد ارور هم 0xc0000221 هستش
  اون پایینم نوشته اینتر رو فشار بدید برای تلاش مجدد
  F8 هم برای تنظیمات استارت آپ
  اما هرکدومو میزنم نمیاد
  حتی نمیشه از اول ویندوز رو نصب کنم موندم چیکار کنم
  لطفا راهنمایی ‌کنید

 91. سلام

  من دیشب ویندوز رو اپدیت کردم و امروز که خواستم روشن کنم بعد روشن شدن اولش که تسک بار لود نشد بعدش هم این صفحه اومد و ریستارت شد و الان ۴ باره هی ریستارت میشه
  سیستمم
  رم :۲ گیگ
  سی پی یو : اینتل دوال کور ۵۳۰۰ ۲.۶ کیگاهرتز با معماری ۳۲ بیت
  ویندوز ۱۰ پرو ۳۲ بیت
  مشکل از کجاست؟
  لطفا کمک کنید نیاز دارم کار هام مونده

 92. سلام وقتتون بخیر، من یک ویندوز مجازی xp میخواستم نصب کنم از طریق vmware 11 که موقع انتقال فایل از ویدوز خودم به ویندوز xp دو سه بار این خطا رو داد و صفحه آبی نمایش داده شد و ری استارت شد. من کلا زا اون نرم افزار اومدم بیرون و مشکلی پیش نیامد دیگه ولی سیستم رو که خاموش کردم و امروز صبح دوباره روشن کردم تنظیمات ویندوزم بهم ریخته اول که ارور میداد و بالا نمیامد و یوزر رو نمیشناخت بعد از ریستارت کردن که شناخت و وارد میشه، فاییلهای روی دسکتاپم نیست و تنظیمات دسکتاپ و همه چی بهم ریخته.
  ویندوز لپ تاپم 10 هست. لپ تاپ هم ASUS هست.

 93. سلام وقت شما بخیر ممنون میشم این رو جواب بدید دیگه واقعا کلافه شدم من تا قبل از این هیچ ارور صفحه مرگ رو نداشتم اما یک روز صفحه مرگ اومد دیگه ویندوز بالا نیومد بعد از اون ویندوز رو عوض کردم ولی تقریبا بعد چند ساعت دوباره صفحه مرگ اومد اومدم دوباره ویندوز رو عوض کنم ولی وسط راه دوباره صفحه مرگ رو آورد الان ویندوز هم نصب نیستش و صفحه مرگ رو میاره و هی دوباره ری استارت میشه و مجدادا صفحه مرگ رو میاره و دوباره ری استارت میشه و حتی دیگه حتی فلش که ویندوز داره و بوت شده رو هم میزنم صفحه اینستال ویندوز رو بالا نمیاره عملا هیچ کاری نمیتونم بکنم

  1. سلام و احترام؛
   بنظر می رسد یک اختلال سخت افزاری در سیستم شما رخ داده است و حتما از یک متخصص سخت افزار بخواهید کیس شما را بررسی کنند.

 94. سلام ممنون از مطلبتون
  من لپ تاپم که به شارژ بمونه چند دقیه دست نزده باشم این صفحه ابی میاد
  مشکلم چه جوری حل میشه ؟
  باتری مشکل حادی داره ؟ یا ویندوزمو عوض کنم حل میشه؟

 95. سلام خسته نیاشید
  لبتاب من چند روزه وقتی شارژ متصل هست این صفحه ابی رو میاره ویندوز و هم حذف کرده و دوباره نصب کردم ولی بازم این صفحه میاد فقط موقعی میاد که شارژ متصل هست ودر اخر صفحه ابی این رو مینویسه driver power state failure
  مشکل از چی میتونه باشه؟

 96. با سلام
  من وقتی دانگل موس رو وصل میکنم به لپ تاپ صفحه ابی میاد و اپ تاپ ریستارت میشه و بعد از ریستارت شدن باز هم به حالت عادی برمیگرده و وقتی دانگل موس رو وصل میکنم دیگه مشکلی به وجود نمیاد میخواستم دلیل این اتفاق رو بدونم
  ممنون میشم زود تر جواب بدین چون من رو نگران میکنه.

  1. سلام و احترام؛
   همانطور که در عنوان ششم ذکر گردید یکی از دلایل ابی شدن صفحه کامپیوتر اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم می باشد. حتما باید از یک متخصص سخت افزار درخواست نمایید سیستم شما را بررسی کنند.

 97. سلام وقت بخیر من وقتی که میخام گزینه safe mood یا همون F4 رو بزنم کیبوردم کار نمیکنه یعنی قبلش اوکیه ولی وقتی میام تو این قسمت کار نمیکنه چیکار کنم من اخه🤦🏼‍♀️

 98. سلام
  من جدیدا این مشکل برام پیش اومده و این اتفاق تا حالا چند باری برام افتاده و همش هم وسط بازی کردن بوده با اینکه سخت افزار کامپیوتر من خیلی قوی تر از سخت افزار مورد نیاز برای اجرای اون بازی هستش درایور هام همه آپدیتن و رمم هم مشکل نداره و فنام هم به خوبی کار میکنن میشه لگید مشکل میتونه از کجا باشه

 99. سلام خسته نباشید من وقتی برنامه نوکس پلیر رو باز میکنم و نیم ساعت بازی میکنم صفحه ابی میشه رمم 7 هس گرافیک 1 وسی پی یو 3.4 چرا صفحه ابی میشه؟
  برنامه هم روان اجرا میشه

 100. سلام خسته نباشید یه مدتی هست سیستم من ارور صفحه آبی داده اما مشکل من اینجاست که من نمیتونم روش safe mode را فعال کنم میشه بگید مشکل از کجاست؟

 101. با سلام. من یک لپتاپ ایسوس ویووبوک 17 با ویندوز 10 دارم و امروز با ارور بلو اسکرین مواجه شدم و ویندوز شروع به ریستارت شدن کرد. بعد از رسیدن درصد ریستارت به 100 دیگر اتفاقی نیوفتاد و مجبور شدم با نگه داشتن دکمه پاور لپتاپ را خاموش کنم. پس از این کار لپتاپ دیگر روشن یا ریستارت و فقط چراغ bulb led کنار روشن است. واقعا نمی دونم چیکار باید بکنم تا درست شود. من یک دانشجو هستم و به شدت کارهایم وابسته به لپتاپ است. ممنون می شوم من را راهنمایی کنید. با سپاس

 102. با سلام
  ببخشید من وقتی می خواهم دوربین لب تابم فعال کنم صفحه آبی ظاهر میشه و بعد ری استارت میشه. الان چطور میتونم مشکل برطرف کنم؟
  با سپاس فراوان🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا