آموزش

علت کند شدن ویندوز چیست؟

کند شدن ویندوز موضوعی هست که اغلب افراد چه کاربران مبتدی  چه افراد حرفه ای با اون مواجه میشن. اما قبل از هر چیزی باید دلایل کند شدن ویندوز را شناسایی کنیم. بعد از شناسایی می تونیم از راه کارهای افزایش سرعت کامپیوتر کمک بگیریم تا مشکلات کند بودن سیستم رفع بشه. داخل این مقاله از میزبان فا مگ علت کند شدن ویندوز و رفع مشکلات کاهش سرعت کامپیوتر، علت کند شدن ویندوز 10 بعد از آپدیت، علت قفل شدن کامپیوتر یا همون هنگ كردن کامپیوتر و لپ تاپ را بررسی می کنیم.

اکثر مشکلات و کندی ها و هنگ کردن سیستم با یک ریبوت یا ریستارت ساده حل میشوند پس اولین و ساده ترین کار ریستارت کردن سیستم میباشد!

چرا کامپیوتر کند کار میکند؟

کند شدن کامپیوتر دلایل زیادی دارد که میتوان از مهمترین آن ها به این موضوعات اشاره کرد:

 • برنامه هایی که در پس زمینه ویندوز اجرا می شوند.
 • پرونده های موقت
 • کمبود فضا
 • خرابی هارد
 • ویروسی بودن سیستم
 • آپدیت نکردن درایورهای ویندوز
 • تنظیمات رجیستری
 • یکپارچه نبودن درایوها
 • کمبود حافظه RAM
 • داغ کردن قطعات کامپیوتر
 • آپدیت نبودن بایوس

1- برنامه های پس زمینه

یکی از شایع ترین دلایل کند شدن کامپیوتر برنامه هایی است که در پس زمینه اجرا می شوند.برای دیدن اینکه چه برنامه هایی در پس زمینه اجرا می شوند و از چه مقدار حافظه و CPU استفاده می کنند ، Task Manager را باز کنید. اگر ویندوز 7 یا بالاتر را اجرا می کنید ، می توانید Resmon را اجرا کنید تا درک بیشتری از نحوه استفاده از منابع رایانه خود داشته باشید .

Resmon چیست؟

مخفف کلمه Resource Monitor یا منبع مانیتور است ، Resmon یکی از ویژگی های معرفی شده با ویندوز است که به کاربران امکان می دهد اطلاعاتی در خصوص وضعیت فعلی سیستم داشته باشند. این کار مواردی مانند حافظه ، دیسک ، CPU و عملکرد شبکه را نشان می دهد. در زیر مثالی از resmon در ویندوز 10 و نوع اطلاعاتی که در اختیار کاربران قرار می دهد آورده شده. در این زمینه پیشنهاد میکنیم  راهنمای جامع رصد کامپیوتر به کمک مانیتورینگ منابع سیستم توسط Resource monitor را به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطالعه بفرمایید.

کند شدن کامپیوتر

2- پرونده های موقت

هنگام اجرای برنامه ها، کامپیوتر فایل های موقتی می سازد. این فایل های موقتی در هارد دیسک ذخیره می شوند. حذف این پرونده ها می تواند به بهبود عملکرد رایانه کمک کند. برای این کار 3 راه حل دارید:

روش اول: ابتدا پیشنهاد می کنیم برای پاک کردن پرونده های موقتی و سایر فایل هایی که دیگر نیازی به رایانه ندارند از ابزار Windows Clean Disk Cleanup استفاده کنیدو رفع کاهش سرعت کامپیوتر انجام دهید.

روش دوم: برای راهکار دوم باید بگوییم متأسفانه Windows Clean Disk Cleanup ممکن است تمام پرونده های موجود در فهرست فهرست را حذف نکند. بنابراین پیشنهاد می کنیم پرونده های موقت را به صورت دستی پاک کنید. برای این کار:

 1. به مسیر C:\Users\Pc\AppData\Local\Temp بروید.
 2. تمام پرونده های موجود در این پوشه را حذف کنید.
 3. در صورت استفاده از هر پرونده که محیط ویندوز در حال استفاده آت است میتوان حذف آنها را رد کرد.

روش سوم: استفاده از برنامه های سوم شخص مثل CCleaner میباشد که کار با آن بسیار راحت است اما گاهی ممکن است در صورتی که استفاده انها را بلد نباشید فایل های دیگر  مثل عکس ها و فیلم ها را هم پاک کند.

3- کم بودن فضای خالی

فضای خالی کم در درایو ها می تواند باعث کند شدن کامپیوتر بشود فصای مورد نیاز درایو های اصلی باید حداقل بین 500 مگ تا 1 گیگ باشد در صورتی که فضای خالی درایو های شما کمتر این مقدار است فضای بیشتری را خالی کنید ایکار باعث رفع کاهش سرعت کامپیوتر میشود.

4- خرابی هارد درایو

اگر هارد شما مشکل داشته باشد سرعت و عملکرد ویندوز شما پایین می آید و با اجرای برنامه های زیر میتوانید نسبت به بررسی و وجود مشکل فیزیکی در هارد دیسک کامپیوتر اقدام کنید.

 • SCANDISK
 • chkdsk

نکته: یکی از مهمترین قطعات یک کامپیوتر ، هارد دیسک است. به روزرسانی از هارد دیسک استاندارد به هارد های (SSD) به طور چشمگیری عملکرد یک کامپیوتر را بهبود می بخشد.

5- وجود ویروس در سیستم

 اگر رایانه شما به یک یا چند ویروس آلوده باشد، ممکن است عامل کند شدن کامپیوتر کند یا حتی علت هنگ کردن کامپیوتر شما باشد. اگر روی سیستم شما برنامه آنتی ویروس نصب نشده است، از آنتی ویروس ها برای اسکن و حذف ویروس ها بر روی رایانه خود اجرا کنید.

6- آپدیت نبودن ویندوز و درایور ها

آپدیت نبودن ویندوز و درایور ها می تواند باعث کند شدن ویندوز شود برای آپدیت کردن ویندوز باید از طریق خود ویندوز اقدام کنید.

راه حل چیست؟ آموزش نصب و آپدیت درایورها را مطالعه نمایید.

بعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود

6- تنظیمات رجیستری

اگر تمام مراحل فوق را دنبال کردید و کامپیوتر شما هنوز کند است و علت قفل شدن کامپیوتر را نمی دانید، سعی کنید پاک کننده رجیستری را روی رایانه اجرا کنید. میتوانید برای این کار از برنامه های پاک کننده ریجستری مختلف استفاده کنید مثل Wise Registry Cleaner.

 ما معمولاً پاک کننده های رجیستری را توصیه نمی کنیم.

7- یکپارچه نبودن درایوها

دیفراگ نبودن درایوها مشکل دیگری است که باعث کندی سیستم شما می شود. شما میتوانید با استفاده از برنامه پیشفرض ویندوز برای دیفراگ کردن سیستم استفاده کنید.

 • Optimize Drivers
 • Defragment drive

8- کم بودن حافظه RAM

اگر بیش از دو سال رایانه خود را داشته باشید ، ممکن است به حافظه بیشتری نیاز داشته باشید. امروزه ما پیشنهاد می کنیم رایانه ها حداقل 2 گیگابایت حافظه (رم) برای سیستم 32 بیتی و 4 گیگابایت برای سیستم 64 بیتی داشته باشند. با داشتن حافظه کافی مشکلی در خصوص کند شدن ویندوز نخواهید داشت. اگر نور هارد دیسک به طور مداوم فعال باشد، این نشانه آن است که رایانه اغلب اطلاعات را بین حافظه و هارد دیسک شما مبادله می کند.

9- داغ کردن قطعات کامپیوتر

داغ کردن قطعات کامپیوتر یکی از نکاتی است که میتواند باعث کند شدن سیستم شما شود سعی کنید سیستم خود را به هر روشی که میتوانید خنک نگه دارید برای لپ تاپ ها از فن استفاده کنید و برای PC ها اگر سیستم خنک کننده ندارند درب کیس را یاز نگهدارید.

10- آپدیت نبودن BIOS

آپدیت نبودن بایوس شما هم میتواند عامل دیگری برای کند شدن ویندوز باشد که برای آن مقاله ای به صورت جدا گانه ارائه خواهیم کرد.

11- هنگ کردن کامپیوتر و نصب ویندوز

بعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شوددر آخر اگر تمامی این طرفند ها به شما جواب نداد پیشنهاد ما به شما نصب دوباره ویندوز می باشد و سعی کنید ویندوزی نصب کنید که با سخت افزار شما هم خوانی داشته باشد.

 پیشنهاد ما : میتوانید از مقاله نصب ویندوز و مقاله بعد از نصب ویندوز چه کنیم؟ یک سیستم مناسب داشته باشید!

همیشه دقت داشته باشید علت کند شدن ویندوز 10 یا سایر ویندوزها بعد از آپدیت را میتوانید به وسیله پاک کردن کش سیستم برطرف نمایید. علت هنگ کردن کامپیوتر یا کندی ویندوز به احتمال زیاد وجود ویروس یا پر بودن حافظه رم است. امیدواریم به وسیله این مقاله مشکل کند شدن کامپیوتر خود را رفع نموده و علت کند شدن ویندوز را تشخیص دهید.

داوود صادقی

داوود سال هاست که به تکنولوژی علاقه مند شده و به فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز روی آورده، او سابقه خوبی در زمینه بلاگری در اینستاگرام دارد.

نوشته های مشابه

‫51 دیدگاه ها

 1. کامپیوتر من که خیلی داغونه از این نرم افزار های افزایش سرعت هم استفاده کردم اما یه 10 دقیقه ای طول میکشه تا همه ایکون های دسکتاپ بیاد

  1. سلام دوست عزیز احتمالات دیگه ای هم هست که ممکن باعث بشه سیستم شما سرعتش کم بشه مثل وجود ویروس یا برنامه های سنگین یا حتی استهلاک کامپیوتر ، شما یکبار ویندوز عوض کنید برای این مشکل و از ابتدا انتی ویروس روی سیستمتون نصب کنید.اگر درست نشد احتمال زیاد از سخت افزارهای سیستمتون هستش.

 2. سلام من لپتاپم MSI corei5 هست و 4 گیگ رم داره ویندوزش رو از 8 به 10 تعویض کردم .
  تا جایی که میشد هر برنامه ای رو هم که نصب کردم توی درایو c نبوده ولی الان چند هفته گذشته و لپ تاپم یه دفعه شروع به داغ شدن میکنه و ویندوز هم با کندی بالا میاد میخوام ببینم که آیا ظرفیت لپ تاپم پایینه؟ یا یه مشکل دیگه ای وجود داره ؟در ضمن یه بازی به اسمvalorant نصب کردم ولی 5 دقیقه بیشتر نمیتونم بازی کنم بعدش سیستم به شدت داغ میکنه و خاموش میشه آیا مشخصات لپ تاپم واسه این استفاده پایینه؟

  1. سلام روزبخیر؛

   سیستم مورد نیاز برای نصب برنامه یا همین بازی که بهش اشاره کردید رو حتما چک کنید:
   در ابتدا باید بررسی کنید که سیستم شما سخت افزار و فضای خالی مورد نیاز برای نصب برنامه یا بازی مورد نظرتان را دارد یا خیر. به عنوان مثال:
   برنامه ای که می خواهید نصب کنید با مقدار رم شما همخوانی دارد یا نه؟
   مقدار حافظه لازم برای نصب برنامه را دارید؟
   نسخه سیستم عامل شما با بازی همخوانی دارد؟
   و…
   همچنین باید توجه کنید برنامه های 64 بیتی را روی ویندور 64 بیتی و برنامه های 32بیتی را در ویندوز های 32 بیتی نصب کنید. برای اطمینان از این مورد کافیست مراحل زیر را دنبال نمایید و پیش نیازهای نصب برنامه یا بازی را بررسی کنید:
   روی مای کامپیوتر یا همان My pc کلیک راست کنید.
   گزینه Properties را انتخاب کنید.
   در فیلد system نوع سیستم عامل خود را ببینید.
   اکنون مطابق تصویر زیر می توانید مشخصات و نسخه سیستم عامل خود را مشاهده کنید.

   در صورتی که این روال ادامه پیدا کنه ممکنه هنگام کار با کامپیوتر با صفحه آبی رنگ یا در ادامه با ارورهای dll مواجه بشید.

 3. سلام یه سوال من ویندوزمو از 7 به 10 تعویض کردم اما ب محض ویندوز 10 شدن هنگی شد و مجبور شدم ویندوزمو دوباره 7 کنم راهی هست که بشه 10هش کرد ؟ مشخصاتمم 500 گیگ حافظه 80 تاش خالیه رم 2

  1. سلام روزبخیر؛

   پیش نیازهای لازم برای نصب ویندوز 10
   برای اینکه بتوانید از ویندوز 10 استفاده کنید نیاز به یک حداقل سخت افزار و پیش نیازهایی خواهید داشت که شامل موارد زیر هستند.
   حداقل پردازنده 1 گیگاهرتز (GHz)
   رم 1 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 2 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
   فضای آزاد هارد دیسک 16 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 20 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
   کارت گرافیک Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 driver
   فایل حاوی ویندوز و نصب آن از طریق سی‌دی یا حافظه فلش

 4. سلام خسته نباشید من ویندوزمو تازه 7 کردم اما یه مشکلی هست وقتی فایل هایی رو دانلود می کنم و می خوتم بازشون بکنم با ارور the system cannot find the path specified.مواجه می شم می شه کمکم کنید خواهش می کنم ؟

  1. سلام وقت بخیر رها عزیز؛
   دلایل متعددی برای بروز چنین خطایی وجود داره ز شایع ترین اون ها میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:
   خراب یا ناقص بودن فایل هایی که سیستم برای اجرای برنامه ها بهشون نیاز داره
   مشکل در پارتیشن بندی
   نصب ناقص ویندوز

  2. فایل رو cut کن و ببرش تو دسکتاپ paste کن احتمالا مسیر قرارگیری فایل پیچیده بوده

 5. سلام
  برای مشکل کندی تایپ در فضای Word چه پیشنهادی دارید؟

  1. سلام روزبخیر؛
   فقط داخل برنامه ورد کندی رو حس میکنید یا کلا ویندوزتون کند شده؟
   اگر فقط داخل ورد این مشکل رو دراید یکبار حذف و مجددا برنامه رو نصب کنید.

 6. سلام . من ویندوزم رو تازه عوض کردم . ویندوز 7 هست . از همون روز اول کند بود . بهشون گفتم چرا کند هست ؟ گفتن اوایل همینطوریه یکم ویندوز کند هست . الان ۳ ماه شده ولی بدتر شده . میخواستم ببینم مشکل از کجاست بنظرتون .

  1. سلام روزبخیر؛
   عوامل متعددی می تونه باعث کندی سیستم باشه مثل:
   سخت افزار سیستم
   برنامه های نصب شه
   ویروسی بودن سیستم
   کمبود فضا
   و…

   باید تمام این موارد رو یکی یکی بررسی کنید و علت رو ریشه یابی کنید داخل مقاله 10 مورد از شایع ترین عللی که باعث کندی سیستم میشه رو ذکر کردیم هر کدوم رو به صورت مجزا بررسی کنید.

 7. سلام.خسته نباشید.من ویندوز10 دارم.قبل اپدیت سرعتش کم بود و ارور زیاد میداد.بعد اپدیت کلا ریخته به هم.کند تر شده هنگم میکنه.نمی دونم چی کار کنم.تو هر سایتی نوشتم جوابمو ندادن…

  1. سلام روزبخیر؛
   برنامه سنگین و خاصی روی سیستم دارید؟
   درایو اصلی که ویندوز روی اون نصب شده چقدر فضای خالی داره؟
   سخت افزار سیستمتون به نسبت برنامه های نصب شده دارای توان مناسبی هست؟
   ویروس یابی کردید؟
   ارور خاصی هم اگر دریافت میشه ارسال کنید.

 8. سلام روز به خیر. لپتاپ من رم 4 گیگابایت داره ولی بازم بعد نصب ویندوز 10 سی و دو بیتی بسیار کنده
  لپ تاپ نو هست و سی دی با خودش تومده، منتهی جواب نمیداد و من سی دی ویندوز رو از بیرون خریدم
  بعد از نصب سی دی خود لپتاپ رو وارد کردم و فعالسازی، هنوز هم کنده و مرتب لگ میشه

 9. واقعا عالی و جامع بود . به زبان ساده و قابل فهم برای همه و به درد بخور برای همه . به شدت ممنونم ازتون

  1. سلام روزبخیر؛
   خوشحالیم که مقاله برای شما مفید و موثر واقع شده.
   پایدار باشید.

 10. سلام و خسته نباشید
  چند روز هستش که لب تاپم به شدت کند شده
  هاردم رو یکپارچه کردم
  ویندوزم رو عوض کردم
  آنتی ویروس ریختم
  فن لب تاپ رو باز و تمیز کردم
  برنامه سنگین نصب نکردم
  تمامی حالات گرافیکی لب تاپ رو صفر کردم
  برنامه پس ضمینه رو غیر فعال کردم
  صدا و سرچ ویندوز رو بستم
  جست و جوی مشکل مموری در فضای بوت ویندوز رو زدم
  رپیر در حالت بوت رو زدم
  ولی باز هم کند هستش ؛ در حالی که یک هفته پیش سرعتش خوب و عالی بود
  ویندوز 7 . رم 4 با 10 گیگ رم مجازی . گرافیک 512 . سی پی یو کورای 3 .
  فضای خالی درایو هام حداقل 10 گیگ هست .
  نظری دارید؟

 11. سلام و عرض خسته نباشید
  لپ تاپ من خیلی کند هستش از نرم افزار های معماری و گرافیکی استفاده میکنم ، برای رندر های معماری بسیار عالی عمل میکنه ولی توی ویندوز خیلی کنده . موارد بالا رو هم انجام دادم ولی تاثیری نداشت… ممنون میشم راهنماییم کنین
  مشخصات:
  رم 16GB
  CPU : i7 intel
  هارد : 2 ترابایت
  گرافیک : AMD 6900

  1. سلام دوست عزیز به صورت دقیق نمیشه گفت چه مشکلی داره سیستمتون ممکنه این کندی از هر برنامه ای یا حتی پر بودن درایوی که ویندوز شما روی اون نصب شده باشه ولی در مرحله آخر اگر تمام راه های بالا به شما جواب نداد ویندوز 10 نسخه 64 بیتی نصب کنید/نصب دوباره کنید.

 12. سلام مشخصات لپ تاپ من ؛
  i5
  ram8
  HHD:1tra
  VGI : 2AMD
  FHD
  هستش و تقریبا 2 هفته میشه خیلی کند شده و cpu و ram و هاردم به 100درصد میرسه وقتی که دارم با فوتوشاپ و ایلستریتور کار میکنم
  درحال معمولی هم که هیچ کاری انجام نمیدم cpuو هاردم رو صفره فقط ram هستش که در این حالتم از 50 درصد پایین نمیاد.
  ممنون میشم راهنماییم کنید که کجاشو باید درست کنم یا کدوم قطعه رو ارتقا بدم خوب میشه.

  1. دوست عزیز دلایل زیادی میتونه داشته باشه روش های مطرح شده رو حتما انجام بدین بازم اگز مشکل داشتین ویندوزتون رو عوض کنید.

 13. سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بگم که من سرعت لپ تاپم خوب بود اما از موقعی که بروزر اپرا رو نصب کردم سرعتش خیلی پایین اومده و زودم داغ میکنه در حالی که فایل رو با انتی ویروس اسکن کردم مشکلش نداشت چند بارم کلا کامپیوتر اسکن کردم بازم مشکلی نداشت.
  خلاصه باید چیکار کنم؟

  1. ُلام وقت بخیر؛
   پیشنهاد میکنم مرورگر رو حذف و وضعیت سایتتون رو بررسی کنید اگر مشکل حل شد ممکنه فایل نصبی موردی داشته باشه و توصیه میکنم برنامه رو از مرجع اصلیش به آدرس زیر دریافت و نصب کنید:
   http://www.opera.com/download

 14. سلام من ویندوزم وقتی 7 بود سرعت برنامه ها عالی بود ولی الان که به ویندوز 10 تعویض کردم خیلی از برنامه ها رو نمیاره و بعضی وقت ها هنگ هم میکنه.

 15. سلام من ویندوزم 8.1 هستش تا زمانی که به اینترنت مودم وصل نباشه سرعتش خوبه اما زمانی که به اینترنت وصل میشه سرعتش پایین میاد و هنگ میکنه

 16. سلام بنده سرعت لپ تاپم پایین بود ویندوز عوض کردم تا شاید بهتر بشه اما همونجوری هست و گاهی هم بد تر از قبل می خواستم بدونم مشکلش از کجاست . ممنون .

  1. سلام دوست عزیز مشکل ممکنه سخت افزاری هم باش ولی این نکته که ویندوز رو وقتی عوض می کنید از طریق بوت باشه و همچنین کامل فرمت کنید هارد رو ممکنه درست شه ولی اگه سخت افزاری باشه باید قطعه عوض کنید.

 17. سلام خسنه نباشید
  لپ تاپ من corei5 dell هست
  رمم 4 گیگ و 64 بیته
  توی درایوام فیلم هم دارم
  با برنامه کرل 2017 کار میکنم ولی خیلی کند شده
  دلیلش چیه
  آیا دلیلش فیلم هاست
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  راستی ویندوزم هم 7

  1. سلام سلامت باشید ببینید بدون تست کردن چندتا راهکار نمیشه هیچوقت از راه دور گفت که مشکل چیه چون ممکنه از سخت افزار باشه ممکنه از پر شدن درایو هاتون باشه ممکنه سیستمتون به بد افزار آلوده شده باشه یا … شما با تست این روش های ممکنه بتونید سرعت ویندوزتون رو افزایش بدین ولی اگه بعد از انجام این روش ها هیچ تغییری نکرد در مرحله بعد تعویض ویندوز رو امتحان کنید یا نصب دوباره و در مرحله آخر اگه هیچکدوم جواب نداد به یه متخصص ارجاع بدین.

 18. سلام
  ویندوز 10 لپ تابم به شدت کند است با توجه به سخت افزار نسبتا قوی که داره
  core-i7 -6700HQ
  geforce GTX950 m
  16GB DDR4 memory
  چند بار ویندوز عوض کردم زمان بالا آمدن ویندوز بدون نصب نرم افزار خاصی بالای دو قیقه می باشد
  سیستم بدون ویروس
  درایور ها بروز هستند

  1. سلام دوست عزیز به صورت دقیق نمیشه گفت مشکل از کجاست و شما باید با یه متخصص در ارتباط باشید که بتونه سیستم شما رو چک کنه.

 19. سلام بنده لب تابم لنوو با 4 گیگ گرافیک 12 گیگ رم 1 ترا حافظه cori7 8550u هستش ولی لب تاب کند اجرا میشه و داخل برنامه سبکی مثل اکسل وقتی فیلتر بندی میکنم فوق العاده کنده

  1. سلام دوست عزیز به صورت دقیق نمیشه گفت ولی روش های بالا میتونه کمکتون کنه

 20. سلام ویندوز 10 من بعد از دریافت یه اپدیت و نصبش روز به روز داره کند تر میشه وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم صفحه سیاه میشه و یک ربع می کشه دسکتاپ بیاد. دیسک هم 100 درصده و کامپیوتر هم کند شده.

 21. سلام کامپیوتر من به حدی کند شده که دیگه مرورگر بالا نمیاد

 22. این resmon که گفتید فقط معرفی کردید و توضیح خاصی در موردش نداید

 23. با سلام من یه مشکل دذارم وقتی انتی ویروس نود 32نصب میکنم لبتابم خیلی کند میشه حتی انتی ویروس هم غیرفعال میکنم باز هنگ میکنه دلیلش چیه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   یکی از اصلی ترین دلایل کندی ویندوز، ویرویسی بودن سیستم هستش. پیشنهاد میکنم یکبار در خصوص نصب ویندوز و پاکسازی درایوها و ویروس یابی اقدام کنید.

 24. سلام لب تاپ من از امروز صبح که روشنش میکنم خیلی کند کار میکنه به حدی که نمیتونم داخل برنامه ها و درایوا برم آنتی ویروس نود ۳۲ هم روش نصبه مشکل از کجاس؟

  1. سلام روزبخیر؛
   دلایل متعددی برای کند شدن سیستم وجود داره. به تازگی برنامه خاصی نصب کردید؟

 25. سلام

  من کامپیوترم بعضی وقت ها یک دفعه صفحه اش ابی میشه و صدا میده ولی بعضی وقت ها هم صدا نمیده
  و البته یک ریزهی صفحه ی کامپیوترم کار نمیکنه که تاره از دیروز اتفاق افتاده البته این صفحه ابی شدنه و صدا دادنه 1 یا 2 ماه داره اتاق میوفته
  کامپیوترم چه مشکلی دارد؟؟

  1. سلام روزبخیر؛
   دلایل متعددی برای نمایش صفحه آبی رنگ در ویندو وجود دارد. ولی ما باید نسبت به آخرین تغییراتی که ایجاد کرده ایم عیب یابی انجام بدهیم دلایل اصلی به وجود آمدن صفحه آبی می تواند یکی از موارد زیر باشد:

   درگیری های سخت افزاریبعد از نصب ویندوز چه برنامه هایی باید نصب شود
   داغ کردن اجزای کیس
   مشکل در RAM
   مشکل در تنظیمات BIOS
   خطا های هارد درایو
   اشکال در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
   سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی
   و…
   پیشنهاد میکنم راهنمای زیر رو به صورت کامل مطالعه کنید:
   حل مشکل صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا