آموزش های سی پنلکنترل پنل های هاستینگ

نحوه ساخت ایمیل info برای سایت در هاست سی پنل

آموزش ایجاد کردن ایمیل info

آموزش تصویری ساخت ایمیل با پسوند info برای سایت در هاست

تو این ویدیو آموزشی تصمیم داریم نحوه ساخت ایمیل info برای سایت در هاست سی پنل رو به شما آموزش بدیم، تا پس از اون شما قادر باشین اکانت های ایمیل اختصاصی با پسوند های مختلف داخل هاست وب سایتتون ایجاد کنید و از اون ها برای ارسال و دریافت ایمیل های مهم و رسمی استفاده کنید.

توجه : این آموزش در تاریخ 17 دی 1398 مورد بازبینی و ویرایش قرار گرفته است.

ساخت آدرس ایمیل اختصاصی داخل هاست چه کاربردی داره ؟

تصور کنین که مدیر یه وب سایت بزرگ هستین و وب سایت شما از قسمت های مختلفی تشکیل شده، مثلا داخل یه قسمت از سایت محصولاتتون رو به فروش می رسونین، داخل یه قسمت دیگه از کاربرانتون پشتیبانی می کنین، تو یه قسمت هم آموزش های متنوع به کاربرانتون ارائه میدین، خیلی خب ممکنه شما برای مدیریت هر قسمت از وب سایتتون افراد خاصی رو استخدام کرده باشین و میخواین اون افراد تحت نظارت شما با کاربران وب سایتتون در ارتباط باشن و به پیشبرد اهداف شما کمک کنن، استفاده از ایمیل یکی از اصلی ترین راه های ارتباطی داخل تجارت الکترونیک محسوب میشه، و شما توسط امکانات متنوع تو هاست سی پنل قادر هستین برای هر کدوم از کارمندانتون، آدرس های ایمیل اختصاصی ایجاد کنید، مثلا برای بخش فروش آدرس ایمیل sales@yoursite.ir بخش پشتیبانی support@yoursite.ir، بخش آموزش learn@yoursite.ir و برای بخش مدیریت آدرس ایمیل management@yoursite.ir رو توسط این قابلیت سی پنل ایجاد کنین تا بخش های مختلف شرکت شما قادر باشن با آدرس های ایمیل اختصاصی و رسمی که متعلق به نام دامنه وب سایت شما هستش پیام های خودشون رو رد و بدل کنن، برای ساخت آدرس ایمیل اختصاصی info داخل هاست سی پنل در ادامه این آموزش کاربردی با ما همراه باشید.

آموزش ساخت ایمیل info در Cpanel

در ابتدا از طریق آموزش نحوه ورود به سی پنل وارد هاست سی پنل وب سایتمون میشیم، قبل از شروع مراحل ساخت ایمیل باید مطمئن بشیم که تو این هاست امکان ساخت اکانت ایمیل از سمته شرکت هاستینگ فراهم شده یا خیر، برای انجام این کار از پنل سمته راستی یعنی STATISTICS میایم پایین تا برسیم به قسمت Email Accounts و همونطوری که میبنین تو این هاست امکان ساخت 50 آدرس ایمیل وجود داره و تا حالا هیچ اکانت ایمیلی ایجاد نشده.ساخت ایمیل در cpanel پس حالا با اطمینان بیشتر آموزش رو ادامه میدیم، سپس از قسمت email بر روی آیکون email accounts از اینجا کلیک می کنیم تا وارد صفحه ساخت و تنظیمات اکانت ایمیل تو سی پنل بشیم.ساخت ایمیل در cpanel

تو این صفحه از قسمت Add Email Account قادر هستیم یه اکانت ایمیل جدید برای خودمون ایجاد کنیم، برای انجام این کار باید فیلد های زیر رو با دقت تکمیل کنیم:

 1. فیلد email: داخل این قسمت باید پیشوند ایمیل درخواستیمون رو وارد کنیم، مثلا میتونیم بنویسیم info یا هرچیز دیگه، هر پیشوندی که اینجا بنویسیم، میشه آدرس ایمیل ما و تو این مثال چون نام دامنه ما ir هستش، اگه پیشوند ایمیل رو info وارد کنیم، آدرس ایمیل ما میشه info@mizbanfatv.ir پس تو اینجا مینویسیم info.
 2. فیلد domain: البته اگه شما به غیر از دامنه اصلیتون، دامنه دیگه ای رو بر روی این هاست پارک یا ادان کرده باشین این فیلد براتون فعال میشه، توسط این قابلیت میتونیم با پسوند سایر دامنه های وب سایتمون هم آدرس ایمیل اختصاصی ایجاد می کنیم، ما میزاریم این فیلد روی دامنه اصلیمون یعنی ir باقی بمونه.
 3. فیلد password و password again: تو این دوتا فیلد باید یه رمزعبور برای این اکانت ایمیلمون در نظر بگیرم تا در آینده قادر باشیم به ایمیل های موجود داخل این ایمیل دسترسی داشته باشیم و خیلی مهمه که یه رمزعبور قوی برای این قسمت در نظر بگیریم، چون ما رمزعبور خاصی مد نظر نداریم از اینجا بر روی دکمه password generator کلیک می کنیم تا سی پنل یه رمزعبور مطمئن برای ما بسازه، داخل پنجره password generator این رمزعبوری هستش که سی پنل برای ما در نظر گرفته، ما باید حتما این رمزعبور رو یه جایی ذخیرش کنیم چون در آینده به دردمون میخوره، پس اون رو داخل یه فایل نوت پد کپی پیست می کنیم و بعدش گزینه I have copied this password in a safe place. رو تیک دار می کنیم و بر روی دکمه use password کلیک می کنیم تا رمزعبور مطابق تصویر داخل فیلد ها قرار بگیره.ساخت ایمیل در cpanel
 4. فیلد Mailbox Quota: این فیلد مربوط به حجم یا میزان فضای دیسک هاست وب سایتمون هستش که میخوایم در اختیار این اکانت ایمیل قرار بدیم، بهتره که یه حجم منطقی برای هر اکانت ایمیل درنظر بگیریم، هاست ما 1024 مگابایت فضا به صورت پیشفرض در نظر گرفته و ما مقدار اون رو به صد مگابایت محدود می کنیم تا این اکانت ایمیل به مرور زمان نتونه فضای زیادی از هاست مارو به اشغال خودش در بیاره، تو این قسمت اگه unlimited رو انتخاب کنیم این اکانت ایمیل قادره به صورت نامحدود از فضای هاست ما استفاده کنه.

حالا برای نهایی سازی ساخت این اکانت ایمیل از این پایین بر روی دکمه آبی رنگ crate account کلیک می کنیم تا پیغام سبزرنگ account created رو از اینجا مشاهده کنیم و فقط مشاهده این پیغام به این معناست که اکانت ایمیل ما به خوبی ساخته شده.ساخت ایمیل در cpanel

هاست ایران میزبان فا

آموزش ساخت ایمیل شرکتی و رسمی در هاست

بعد از ساخت ایمیل یه مقداری میایم پایین تا برسیم به قسمت Email Accounts، اکانت ایمیل های ایمیل ساخته شده توسط ما تو این قسمت قرار گرفتن، ایمیل info@mizbanfatv.ir همون اکانت ایمیلی هستش که الان ساختمیش، این آیکون در سمته چپ آدرس ایمیل نشون دهنده این هستش که این اکانت ایمیل مجاز به ارسال ایمیل هستش و این آیکون نشون دهنده این هستش که این ایمیل اکانت، مجازه تمام ایمیل ها رو هم دریافت کنه، در مقابل این اکانت ایمیل از طریق گزینه password قادر هستیم رمزعبور ورود به این آدرس ایمیل رو اگه فراموشش کردیم بازیابی کنیم، از قسمت quota قادر هستیم حجم این اکانت ایمیل رو ویرایش کنیم و کاهش یا افزایشش بدیم، و از طریق دکمه delete هم قادر هستیم این اکانت ایمیل رو برای همیشه حذف کنیم.

حالا اگه روی دکمه more از اینجا کلیک کنیم یه سری آیتم وجود داره که میخوایم به شما توضیحشون بدیم:

 • Suspend: توسط این گزینه می تونیم این اکانت ایمیل رو به صورت موقت مسدود کنیم تا هم نتونه ایمیل دریافت کنه و هم نتونه ایمیل ارسال کنه.
 • Suspend login: توسط این گزینه میتونیم کاری کنیم که صاحب این اکانت ایمیل نتونه واردش بشه و ازش استفاده کنه و مسلما اگه این گزینه رو فعال کنیم امکان ارسال ایمیل از این اکانت دیگه وجود نخواهد داشت.
 • Suspend incoming mail: توسط این گزینه میتونیم کاری کنیم که صاحب این اکانت ایمیل دیگه نتونه ایمیل دریافت کنه، و اگه فعالش کنیم دیگه تو اینباکس این اکانت، ایمیلی دریافت نمیشه.
 • Access webmail: توسط این قابلیت قادر هستیم به وب میل این اکانت ایمیل دسترسی داشته باشیم و ایمیل هامون رو مدیریت کنیم.
 • Manage External Authentication: توسط این گزینه قادر هستیم با تظیم احراز هویت برای این اکانت از ایمیل، امنیت این اکانت رو افزایش بدیم و دیگه هرکس خواست وارد وب میل این اکانت بشه باید احراز هویت انجام بده و این باعث میشه که احتمال هک شدن این اکانت کاهش پیدا کنه.
 • configure Calendars and Contacts: توسط این قابلیت هم قادر هستیم تنظیماتی اعمال کنیم تا سی پنل از طریق این اکانت ایمیل برخی از امور مهم روزانه رو به ما یادآوری کنه.

داخل ویدیو آموزشی بعدی نحوه ورود به اکانت ایمیل از طریق وب میل رو به شما آموزش میدیم تا پس از اون قادر باشین وارد رابط کاربری مدیریت اکانت های ایمیل ساخته شده بشین و ایمیل های ارسالی و دریافتیتون رو مدیریت کنید، پس با ما همراه باشید و برای مشاهده آموزش های بیشتر درمورد سی پنل که یکی از محبوب ترین کنترل پنل های مدیریت هاست محسوب میشه لطفا به وب سایت www.mizbanfa.net مراجعه کنید و یا این که مارو از طریق تویتر دنبال کنید و از تمام آموزش های ما به صورت رایگان استفاده کنید، از شما بخاطر مشاهده این ویدیو سپاس گزاریم.

برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۲۵ نظرها

 1. سلام خسته نباشید
  من یه دامنه دارم که روی وبلاگ بلاگ اسکای تنظیمش کردم و در عین حال میخوام به عنوان ایمیلم باشه،هاست هم خریدم ،فقط اینکه من کجای سی پنل باید این رو راه اندازی کنم؟
  ممنون میشم،راهنمایی کنید.

 2. سلام سایتتون خیلی عالی هست و من اموزشی که دیدم و تونستم استفاده کنم مفید و ساده بود مرسی که هستی

 3. چرا ایمیل هایی که به این صورت ساخته می شن. توسط جی.میل اسپم می شن.
  بارها امتحان کردیم با دامنه های مختلف
  ب نظر می رسه جی.میل
  ایمیل های شخصی که از ادرس دامنه های مختلف ساخته می شه رو اسپم می کنه

  1. سلام و وقت بخیر،
   اسپم شناخته شدن این مسئله به خاطر گزارش‌ها و عدم عبور از فیلترهای شناسایی اسپم توسط گوگل هستش برای این مشکل بهتره تا از یک آی‌دی دیگه برای ایمیل استفاده کنید. چرا که info به دلیل گستردگی که داره باعث میشه تا ایمیل‌های اسپم زیادی هم دریافت کنید با وجود اینکه ایمیلتون جایی ثبت نشده.
   موفق باشید

 4. با سلام و خسته نباشی
  ببخشید من یک سوال در مورد ساخت ایمیل های متعدد در هاست داشتم
  اگه من بخواهم مثلا 10 ایمیل پراستفاده در هاست بسازم، این مشکلی برای حجم هاست ایجاد نمیکنه؟
  یا اینکه خود سایتو هاست با اشکالی مواجه نمیشن؟
  ممنون میشم یک جواب قطعی بهم بدید
  با تشکر

  1. سلام و وقت بخیر، شما میتونید هنگام ساخت ایمیل فضایی که بابت هر اکانت میدین را محدود کنید و از این طریق بر روی فضای هاست که مقدار مشخصی از اون توسط ایمیل اشغال میشه را مدیریت کنید.
   خیر، ساخت ایمیل با چندین اکانت مشکلی برای هاست شما به وجود نمیاره و تنها فضای هاست شماست که با ارسال ایمیل رفته رفته کمتر میشه که میتونید فضای خودتون را ارتقا بدید یا اینکه ایمیل‌های غیرضروری را حذف کنید.
   موفق باشید 🙂

 5. با سلام و تشکر از عوامل خوب برنامه،لطفاً راهنمایی بفرمائید چگونه وارد ایمیل info شویم و یا اینکه کسی هست ایمیل info برای دامنه من با این اسم info@baseimare.ir بسازه?
  ضمناً بخاطر اینکه دامنه را ثبت کردم اما الان میگه به ایمیل info که در بالا ذکر کردم مراجعه کن و کد 10 رقمی را وارد کن.

 6. سلام ممنونم از آموزش بسیار دقیق و کاملتون …سایت هایی که روی سرور هستن رو چطوری براشون ایمیل info تعریف کنیم؟!

   1. الان من رو سرورم وب میل نصب کنم میتونم ایجاد کنم ایمیل خودمو؟!
    در ضمن من هاست ندارم سایت من روی سرور هستش !

 7. ممنون از سایت خوب و مفیدتون بنده هروقت در ارتباط با سی پنل نیازمند راهنمایی می شوم از طریق مطالب سایت خوبتون براحتی مشکلم رفع می شود. با آرزوی موفقیت روز افزون

 8. سلام خسته نباشید
  من میخوام از طریق یه اپلیکیشنی که داریم مثلا یک بازی از کسانی که بازی مون رو دانلود کردن ایمیل هاشونو بگیرم تو یک فرم و زمانی که اونا آدرس ایمیلشونو میدن تو یه بخشی از سایت من سیو بشه تا بعدا بتونم باهاشون در ارتباط باشم ولی نمیدونم این پایگاه داده رو چطوری از قبل تو سایت تعریف کنم و بسازم که لینکشو داخل بازی مون قرار بدم لطفا رانمایی بفرمایین

  1. سلام روز بخیر؛
   آموزش ساخت دیتابیس رو مطالعه کنید.
   اگر به قابلیت ریموت دیتابیس برای ذخیره اطلاعات نیاز داشتید از هاستینگتن جویا بشید که آیا ارائه شده یا نه.
   نحوه ساخت دیتابیس در سی پنل توسط ابزار MySQL Databases
   آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

    1. سلام روزبخیر؛
     آموزشی که خدمتتون ارسال کردم نحوه ساخت دیتابیس در هاست بود اما برای متد ذخیره ایمیل ها در جایی که مد نظرتون هست و ارتباطش باید با برنامه نویس صحبت کنید.

   1. سلام مجدد الان من این پایگاه داده رو ساختم یوزر و پسورد رو هم نگهداشتم ولی اون لینکی که بخوام بدم کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن