دامنه ملی

آموزش تمدید دامنه در ایرنیک

نحوه ایجاد درخواست تمدید دامنه در ایرنیک

در این آموزش شما را با نحوه ی تمدید دامنه در ایرنیک آشنا خواهیم نمود. در صورتیکه تمایل داشته باشید می توانید دامنه ی خود را از طریق نمایندگان فروش ( برای مثال شرکت هاستینگی که هاست خود را از آن خریداری نموده اید) نیز تمدید نمایید. در صورتیکه موعد تمدید دامنه ی شما فرا رسیده باشد از طریق ایمیل اطلاعیه های لازم برای شما ارسال می گردد. سعی نمایید عملیات تمدید را چند روز قبل از سررسید انقضای دامنه انجام دهید تا دچار قطعی در سایت نشوید. در صورتیکه دامنه ی خود را در ایرنیک یا نمایندگی دیگری ثبت نموده باشید و تمایل به تمدید دامنه در میزبان فا دارید، می بایست اقدام به ثبت سفارش انتقال دامنه نمایید. پس از انتقال دامنه به میزبان فا، دامنه ی شما تمدید خواهد شد. همچنین در صورتیکه از کاربران میزبان فا می باشید و قصد تمدید دامنه ی خود از طریق میزبان فا را دارید می توانید از طریق آموزش تمدید دامنه در میزبان فا اقدام نمایید.

در ادامه برای تمدید یک دامنه به صورت ذیل اقدام نمایید:

 1. وارد سایت نیک به نشانی nic.ir شوید.
 2. از طریق « آموزش ورود به کنترل پنل دامنه ها در ایرنیک وارد» ، وارد بخش تنظیمات مربوط به دامنه ی مورد نظر که قصد انتقال آن را دارید شوید.
 3. از قسمت « وضعیت و تاریخ ها » بر روی دکمه ی « تمدید این دامنه » کلیک نمایید.

renew-irnic-1

 1. از قسمت تمدید دامنه موارد ذیل را اعمال نمایید:
 • مدت : در این قسمت می بایست مدت زمان مورد نظر برای تمدید دامنه را انتخاب نمایید. دامنه های ملی را می توانید 12 و 60 ماهه تمدید کنید.

renew-irnic-2

 • تایید قوانین با فعال نمودن تیک مربوطه
 • بر روی دکمه ی «درخواست تمدید» کلیک نمایید.

renew-irnic-3

 1. پس از ارسال درخواست تمدید ، صورتحساب تمدید دامنه برای شما ایجاد می گردد که در سبد خرید ایرنیک شما نیز قابل رویت خواهد بود.

پس از پرداخت صورتحساب مربوطه ، دامنه شما تمدید خواهد شد.

برای اطلاع از وضعیت دامنه پس از تمدید می توانید از قسمت تنظیمات دامنه ، وضعیت دامنه را بررسی نمایید.

برچسب ها
وب سایت دانلود محتوای تخصصی

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. سلام و وقت بخیر،
   شما باید از فراموشی کلمه عبور استفاده کنید یا اینکه اگر قصد تمدید دامنه را دارید از میزبانی وب خودتون هم میتونید برای تمدید استفاده کنید بدون اینکه نیازی باشه به ایرنیک وارد بشید.
   اما در هر صورت نیاز هست تا حساب ایرنیک خودتون را بازیابی کنید تا در آینده به مشکل نخورید.
   اگر موفق به بازیابی نشدید با تلفن‌های پشتیبانی ایرنیک تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن