هاست ایران میزبان فا
آموزش های وردپرس

آموزش ساخت فهرست و تغییر منو ها در وردپرس

ساخت فهرست در وردپرس یا درواقع همون منوهای سایت ما که با استفاده از اون میتونیم یک مسیر برای دسترسی ساده‌تر کاربران به صفحات مختلف رو فراهم کنیم که این صفحات میتونه در قالب دسته‌بندی، برگه‌های سایت، نوشته خاص و… باشه را با عنوان فهرست یا منو در وردپرس می‌شناسیم. فهرست‌ها یا همون منوهای وردپرس میتونند تا در بخش‌های گوناگونی در سایت بسته به کدنویسی انجام گرفته رو قالب انجام بگیرند که عمده‌ترین بخش برای منوها در هدر سایت و ستونهای کناری خواهد بود. با ساخت فهرست در وردپرس این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا لینک‌های خودتون رو به صورت زیر منوهای متعددی تعریف کرده و در سایت نمایش دهید. با استفاده از فهرست‌ها، شما میتونید تا در سایت خودتون منوهای متنوعی ایجاد کنید و اونها رو در بخش‌های مورد نظر که اضافه کردید نمایش بدین. منوهایی که با استفاده از این امکان ایجاد می‌شوند، میتوانند دارای چندین مرحله باشند که این مراحل در وردپرس با عنوان زیرمنو شناخته شده هستند. به عبارت دیگه منوهای وردپرس رو میشه همون ul و li در زبان html در نظر گرفت که به صورت یک لیست چندگزینه‌ای میتونید چند منوی اصلی تعریف کرده و برای هر کدوم از این منوها نیز یک زیرمنو انتخاب کنید. حالا که با یک مفهوم کلی از فهرست‌ها در وردپرس آشنا شدید در ادامه به آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو وردپرس می‌پردازیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

برای ساخت فهرست در وردپرس و مدیریت منوهای وردپرس ابتدا پس از اینکه وارد پیشخوان وردپرس شدید و به ناحیه کاربری خودتون که با نقش کاربری مدیرکل هستش وارد شدید به مسیر نمایش> فهرست‌ها مراجعه کنید. با مراجعه به این بخش با صفحه زیر روبه‌رو خواهید شد که در مرحله اول لازمه تا اقدام به ساخت فهرست در وردپرس کنید تا اولین فهرست خودتون را بسازید. بسته به قالبی که استفاده می‌کنید ممکنه تا امکان استفاده از چند نوع فهرست در سایت برای شما وجود داشته باشه، به عنوان نمونه میتوانید همزمان از چند فهرست در بخش‌های هدر سایت، منوی بالایی سایت، سایدبار چپ یا راست و فوتر سایت استفاده کنید و در هر کدوم از این مکان‌هایی که در قالب برای نمایش فهرست تعیین شده برای موارد مورد نظر استفاده کنید.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

حالا مشابه تصویر فوق در فیلد نام فهرست یک نام برای فهرست خودتون وارد کرده و روی دکمه ساخت فهرست کلیک کنید تا عملیات ساخت فهرست در وردپرس انجام بگیرد. بعد از ساخته شدن فهرست خواهید دید که منوی سمت راست که شامل برگه‌ها، نوشته‌ها، پیوندهای دلخوه، دسته‌ها و… هستش و با رنگ مات به شما نشون داده میشه که در حالت غیرفعال هستش شفاف شده و براتون فعال خواهد شد و در زیر فهرست ساخته شده هم تنظیمات مربوط به یک فهرست نمایش داده میشود.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید برای ساخت هر فهرست در وردپرس این بخش از تنظیمات به شما نشون داده خواهند شد که در مرحله اول قبل از هرکاری برای افزودن لینک‌های دلخواه به فهرست باید تکلیف اونها را مشخص کنید.

 • اضافه شدن خودکار برگه‌ها: در صورت فعال بودن این گزینه هرگاه که یک برگه جدید در وردپرس ایجاد کنید و در سایت منتشر کنید به صورت خودکار و بدون اینکه شما کاری انجام بدین به این فهرست اضافه خواهد شد، پر در صورتی که تمایل ندارید تا برگه‌های گوناگونی که در سایت اضافه میکنید خود به خود به فهرست اضافه نشوند این گزینه را به حالت غیرفعال باقی بگذارید.
 • نمایش موقعیت: این گزینه هم برای تعیین موقعیت نمایش فهرست مورد استفاده قرار میگیره که بسته به قالب شما میتونه شامل گزینه‌های دیگه هم باشه، بنابراین برای اینکه فهرستی که ایجاد می‌کنید در چه بخشی از سایت باید نمایش داده بشه از این قسمت باید یکی از اونها را انتخاب کنید. در این مثال قالب استفاده شده 2015 وردپرس هستش که امکان نمایش دو نوع فهرست رو در اختیار قرار میده، یکی برای فهرست اصلی و دیگری برای نمایش شبکه‌های اجتماعی که در صورت انتهاب هر کدوم از این گزینه‌ها فهرست مورد نظر در مکان تعیین شده نمایش داده میشه.

نحوه اضافه کردن منو جدید در فهرست وردپرس

قبل از اینکه شروع کنیم به نحوه اضافه کردن منو جدید به فهرست ساخته شده لازمه تا برای اینکه انواع مختلفی از پیوندهای وردپرس رو بتونید اضافه کنید در صفحه نمایش بدین تا لازم نباشه تا به صورت دستی لینک‌ها رو وارد کنید. برای این منظور مشابه تصویر زیر روی دکمه تنظیمات صفحه کلیک کنید و سپس هر یک از بخش‌هایی که میخواهید تا برای افزودن در فهرست به شما مشابه چیزی که در ستون سمت راست تصویر قبل وجود داره نمایش داده بشه و یا اونو مخفی کنید کافیه تا تیک گزینه مورد نظر رو فعال و یا غیرفعال کنید.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

همونطور که در تصویر میبینید گزینه‌ها برچسب‌ها و ساختارها که در مرحله قبل در جعبه سمت راست وجود نداشتند هم اضافه شدند و بسته به افزونه‌ها و پست‌تایپ‌های مختلفی که دارید میتونید تا موارد بیشتری رو از بخش تظیمات انتخاب کنید تا در فهرست‌ها نمایش داده شوند.

حالا برای اضافه کردن منوی جدید به فهرست ساخته شده کافیه تا به ترتیب زیر عمل کنید. ابتدا از قسمت جعبه‌ها روی برگه‌ها، دسته‌ها، برچسب‌ها، پیوندهای دلخواه و… که قصد دارید تا هر یک از اونها را به فهرست مورد نظر خودتون اضافه کنید کلیک کنید تا به صورت دسته‌ای به شما نمایش داده شوند. سپس مشابه تصویر زیر هر کدوم از اونها را که قصد دارید تا به فهرست شما اضافه شوند رو انتخاب کرده و روی دکمه افزودن به فهرست کلیک کنید و چند لحظه‌ای منتظر باشید تا فهرست اضافه شده و در سمت چپ در زیر عنوان ساختار فهرست به شما نمایش داده شوند.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در اینجا من دوتا برگه دارم که با عنوان خانه و برگه نمونه هستند و با انتخاب اونها و کلیک روی دکمه افزودن به فهرست به منوی من که در سمت چپ تصویر قرار داره اضافه شدند و حالا کافیه تا روی دکمه ذخیره فهرست کلیک کنم تا فهرست من در سایت نمایش داده بشه، همونطور که می‌بینید در قسمت برگه‌ها سه تا سربرگ با عناوین تازه‌ترین‌ها، دیدن همه و جست‌وجو وجود داره که میتونید با کلیک روی هر کدوم از تب‌ها دسترسی سریعتری به برگه مورد نظر که قصد دارید تا به فهرست اضافه کنید دسترسی داشته باشید، به همین ترتیب برای دسته‌ها، برچسب‌ها، نوشته‌ها و… هم میتونید به این شکل عمل کرده و آیتم‌های موجود در هر کدوم از اونها رو با استفاده از این سه تب به راحتی پیدا کرده و به فهرست خودتون اضافه کنید.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

به همین ترتیب برای افزودن پیوندهای دلخواه هم میتونید به همین شکل عمل کرده و با افزودن نشانی و متن پیوند و در نهایت کلیک روی دکمه افزودن به فهرست منوی مورد نظرتون را به فهرست اضافه کنید تا در فهرستی که در قالب تعیین کردید نمایش داده شود.

تغییر خصوصیات پیشرفته در فهرست وردپرس

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که برای انواع آیتم‌هایی که به فهرست‌ها در وردپرس وجود داره و میتونید تا بعد از ساخت فهرست در وردپرس ازش استفاده کنید اینه که با ابزاری که به صورت پیشفرض در وردپرس وجود داره خصوصیات پیشرفته به منوی خودتون اضافه کنید، برای این منظور به تنظیمات صفحه که در بالای صفحه در سمت چپ قرار داره مراجعه کرده و سپس مشابه تصویر زیر خصوصیات پیشرفته که قصد دارید تا برای منوهای خودتون مدیریت کنید را فعال کنید.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

در حال حاضر که نسخه 4.8.1 وردپرس منتشر شده میتونید تا ویژگی‌های زیر رو برای آیتم‌های اضافه شده به فهرست وردپرس شخصی سازی و مدیریت کنید:

 1. هدف پیوند: این گزینه امکان تعیین باز کردن لینک در زبانه جدید را به شما خواهد داد که با فعال کردن اون در آیتم مورد نظر از فهرست قادر خواهید بود تا کاری کنید وقتی کاربر روی منو کلیک کرد لینک در پنجره جدیدی باز بشه، پیشنهاد می‌کنم در صورتی که منوهای شما به سایت دیگه‌ای لینک داده میشن حتما از این گزینه استفاده کنید تا بانس‌ریت سایت خودتون را حفظ کرده و بهبود بخشید.
 2. صفت عنوان: همونطور که در زبان HTML یاد گرفتیم تا برای هر لینکی که می‌سازیم با استفاده از تگ title یک عنوان برای لینک‌های خودمون تعریف کنیم این گزینه هم به شما این امکان رو خواهد داد تا نام دلخواهی رو برای منوی مورد نظر وارد کنید تا به عنوان title برای لینک مورد نظر در منو اضافه شود.
 3. کلاس CSS: اگر در برخی سایت‌ها دقت کرده باشید هر یک از منوهای موجود در فهرست دارای رنگ متفاوتی هستند، این رنگ‌ها با استفاده از همین بخش میتونن تا اضافه بشن و برای این مورد کافیه تا نام کلاسی که در فایل استایل شما برای رنگ‌بندی منو مورد استفاده قرار گرفته را وارد کنید. به عنوان نمونه اگر در فایل استایل کلاسی برای منو با عنوان menu-class-social تعریف شده باشه که با استفاده از اون رنگ منوی شبکه‌های اجتماعی متفاوت باشه میتونید تا با وارد کردن اون در فیلد مربوطه رنگی که در استایل تعیین شده را استفاده کنید.
 4. پیوندهای هم‌سو(XFN): این بخش هم برای تعیین نوع لینک‌ها به صورت follow و یا nofollow هستند که کافیه تا با وارد کردن یکی از گزینه‌های ذکر شده نوع ساختار پیوند رو برای اینکه به موتورهای جستجو بگیم آیا لینکی که دادیم تاثیری در رتبه داشته باشه یا نه رو میتونید وارد کنید. در صورت خالی بودن این گزینه حالت کلیه لینک‌ها در ساختار پیشفرض روی Follow قرار دارد.
 5. توضیح: در بخش توضیح میتونید تا توضیح کوتاهی برای منوی ساخته شده خودتون وارد کنید. این توضیح تنها زمانی به نمایش در میاد که قالب شما از این امکان پشتیبانی کنه.

در زیر هم تصویری از بخش‌های توضیح داده شده برای منوی ساخته شده را مشاهده می‌کنید که میتونید تا بر همین اساس تنظیمات پیشرفته برای منوی خودتون را سفارشی‌سازی کنید.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

در نهایت بعد از اینکه منوی شما به صورت کامل تکمیل شد میتونید تا با کلیک روی دکمه ذخیره فهرست اونو منتشر تا مشابه چیزی که در تصویر زیر می‌بینید برای شما ساخته شود.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

مدیریت زیرمنو در فهرست وردپرس و تغییر چیدمان منو وردپرس

همونطور که در ابتدای مقاله اشاره ای داشتم میتونید تا با استفاده از خاصیت کشیدن و رها کردن منوهای ساخته شده رو به صورت زیر منو ایجاد کنید و برای هر منو مادر چندین منو فرزند انتخاب کنید و برای هر یک از این فرزندها هم قادر هستید تا مجددا چندین فرزند دیگه تعیین کنید تا به صورت دراپ‌داون در سایت نمایش داده شوند. به این صورت که با بردن نشانگر ماوس روی منوهای مادر به ترتیب منوهای فرزند نمایش داده شوند و یا اینکه اگر فهرست شما در سایدبار نمایش داده میشه از یک ساختار درختی پیروی کرده و منوهای فرزند زیر منوهای مادر نمایش داده شوند. بنابراین به منظور تعیین منوی مادر و فرزند کافیه تا نشانگر ماوس را مشابه تصویر gif. زیر روی منوی مورد نظر گرفته و با کمی جایجایی اونها را به صورت درختی مرتب کنید و یا به جایگاه دیگری از یک منوی مادر دیگه انتقال دهید.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

حالا بعد از اینکه جایگاه هر آیتم رو تغییر دادید و منوهای مادر و فرزند به درستی و دلخواه خودتون مرتب شدند روی دکمه ذخیره فهرست کلیک کنید تا منوی شما ذخیره شده و در نهایت مشابه تصویر زیر به صورت مادر و فرزند نمایش داده شوند.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

مدیریت جایگاه‌ها در فهرست وردپرس

خُب، حالا که کار بر روی فهرست‌ها در وردپرس تموم شده و اقدام به ساخت فهرست در وردپرس کردید، بسته به نوع قالب که همزمان بشه چندتا فهرست در مکان‌های مختلف نشون داد رو ساختید در مسیر نمایش> فهرست‌ها روی تب مدیریت جایگاه‌ها کلیک کنید تا صفحه‌ای مشابه تصویر زیر براتون نمایش داده شده و سپس از بین گزینه‌های موجود هر فهرستی رو که برای بخش‌های مختلف ساختید رو انتخاب کنید تا در اون نمایش داده بشه. همونطور که در تصویر زیر میبینید قالب من دارای دو نوع فهرست هستش که یکی برای فهرست اصلی و دیگری برای شبکه‌های اجتماعی ساخته شده تا وقتی لینک شبکه‌های اجتماعی را وارد کردم آیکون مورد نظر در اون نمایش داده شود.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

حالا بعد از اینکه جایگاه تعیین شده برای فهرست‌های ساخته شده را انتخاب کردید روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید و سایت رو مشاهده کنید تا مشابه زیر منوهای شما در سایت نمایش داده شوند.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس

همونطور که در تصویر بالا می‌بینید هر دو فهرستی که با عنوان mizbanfa و social media ساختیم و در مدیریت جایگاه‌ها تعیین کردیم تا در کجای قالب نشون داده بشن به ساختار قالب اضافه شدن و با کلیک روی اونها میشه به لینک‌های مقصد هدایت شد.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا به راحتی نسبت به آموزش ساخت فهرست در وردپرس و تغییر منو در وردپرس اقدام کنید و هر تعداد فهرست که قالب شما از اون پشتیبانی میکنه را شخصی سازی و مدیریت کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سوالی داشتید و یا مشکلی در هنگام کار با فهرست‌ها دارید میتونید تا در بخش دیدگاه‌ها اونو مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.
آموزش ساخت فهرست و تغییر منو ها در وردپرس
4.3 (85.29%) 34 votes
برچسب ها
هاست ایران میزبان فا

عباس صادقی

حدود 5 سالی است که در زمینه وردپرس فعالیت می‌کند، علاقه مند است که با تولید محتوا کاربردی در میزبان فا به افزایش دانش هموطنان خود کمک کند و باعث گسترش جهان شود؛ او یک آزاد کار است، از دانشگاه انصراف داده و علاقه‌ای به ادامه تحصیلات آکادمیک ندارد.

نوشته های مشابه

‫۳۲ نظرها

 1. تمام بچه های شرکت ما سایت تون رو دنبال می کنند
  خیلی خوب شد وردپرس رو دارید اموزش میدید به صورت حرفه ای
  فقط یه خواهشی که داریم لطفا و خواهشا بعد اموزش وردپرس چیزهای دیگه مثل امنیت وردپرس، معرفی افزونه های مهم و کاربردی و … رو ادامه بدید
  موفق باشید

  1. سلام و وقت بخیر علی آقا
   باعث خوشحالیه، ممنون از بازخورد سازنده شما، بله همه این نوع مقالاتی که گفتین به مرور نگارش و منتشر خواهند شد و صرفا این نیست که وردپرس رو آموزش بدیم، بلکه کلیه مسائل دیگه مثل امنیت، بهینه سازی سایت و… رو هم در آینده آموزش خواهیم داد.
   موفق باشید:)

 2. سلام ممنون برای اموزش مفیدتون.
  یک سوال داشتم مشکل من اینه توی فهرستهام قسمتی به نام تور دارم که تعداد منوهای زیاد با زیر گزینه های زیادی دارم و میخوام به صورت عمودی نشون داده بشه ولی افقی هست و جلوه خوبی نداره راهنمایی میکنید؟

  1. سلام و وقت بخیر، این موردی که شما گفتید مربوط به مگامنو هست که باید در هنگام ساخت فهرست اون را غیرفعال کنید. وقتی در صفحه فهرست‌ها در وردپرس قرار دارید روی دکمه تنظیمات صفحه کلیک کنید و تیک گزینه‌ها را بررسی کنید ببینید چیزی به عنوان مگامنو یا megamenu قرارد اره یا خیر، اگر بود فعال کنید که بشه مشخص کرد منویی که به فهرست اضافه می‌کنید در حالت مگامنو نباشه.

 3. سلام .چطور میشه فهرست رو شرطی کرد
  مثلا ۵ منطقه وجود داره که در هر منطقه چند تا فروشگاه با نامهای مختلف و مشابه وجود داره. حالا اگر ما بخوایم بگیم در منطقه ۲ فروشگاههای با نام مثلا Aرو فیلتر کن .فهرست رو چطوری باید تنظیم کنیم.
  که با فیلتر منطقه و فروشگاه تمام فروشگاههای Aبا آدرس هاشون رو به ما بده

 4. سلام خسته نباشید
  من یه منودارم به اسم محصولات با زیر منوهای مختلف
  میخوام نشه روی خود منوی محصولات کلیک کرد یعنی وقتی رو خود محصولات کلیک میکنن صفحه ای باز نشه برن رو زیر منو ها و محصول مورد نظرشون رو انتخاب کنن
  چی کار باید بکنم؟
  مچگرم؟

   1. قبول نمیکنه وقتی # میزنم تائید میکنم اسم برگه را خودش جایگزین میکنه

    1. از گزینه پیوند دلخواه استفاده کنید. کافیه نام دلخواه را برای عنوان وارد کرده و از # برای آدرس URL منو استفاده کنید. در صورت انتخاب برگه، دسته بندی، برچسب یا… انتخاب عنوان و لینک به صورت خودکار انجام می‌گیرد.

     1. داخل setting ، پیوندهای یکتا هست ولی برای تنظیمات اونه من هیچ کدام از URL هارو نمیتونم ببینم
      میشه لطف کنید بگید از کجا باید برم؟
      اگر نحوه دیگه برای پرسیدن سوال هام هست لطفا بگید
      مچکرم

      1. سلام و وقت بخیر، وارد پیشخوان وردپرس بشید. سپس به مسیر نمایش> فهرست‌ها مراجعه کنید. همونطور که در تصویر زیر میبینید در ستون سمت راست چند گزینه دارید که شامل برگه، نوشته، پیوندهای دلخواه و دسته‌ها هست.
       روی ستون پیوندهای دلخواه کلیک کنید. سپس مثل عکس برای لینک از # و برای عنوان از نام دلخواه استفاده کرده و در نهایت روی دکمه افزودن به فهرست کلیک کنید.

 5. سلام روزتون بخیر
  من میخوان افکت نشون دادن زیرمنو رو عوض کنم چیکار باید بکنم؟

  1. سلام و روز بخیر، برای این کار باید استایل قالب رو ویرایش کنید. کلاسی که برای زیر منو استفاده میشه رو پیدا کنید و با CSS افکت دلخواه براش تعریف کنید.

 6. با سلام و خسته نباشید
  یه سؤال در مورد فهرست دارم. من یه فهرست ساختم وحالا می‌خوام یکی از برگه‌‌‌هایی که در فهرست ایجاد کردم حذف کنم. نمی‌دونم، شاید راه ساده‌ای داره ولی نتونستم این کار رو انجام بدم. ممنون می‌شم راهنماییم کنید.

  1. سلام، روی فلش سمت پایین که برای عنوان فهرست(که همون برگه شما میشه) کلیک کنید و گزینه حذف یا پاک کردن رو انتخاب کنید. در نهایت روی دکمه ذخیره فهرست کلیک کنید.

 7. با سلام و تشکر از آموزش مفیدتان
  من فهرست را ساخته ام. اما یک مشکلی وجود دارد. در PC منوها به درستی عمل میکند. اما در موبایل، وقتی روی منوی مادر کلیک می کنم، زیرمنوها نمایش داده نمیشود و خود منوی اصلی باز می شود.
  اگر ممکن است، راهنمایی بفرمایید که چگونه این مشکل را حل کنم.
  با تشکر

  1. سلام، معمولا قالب‌های این چنینی جندین منو دارند. اگه قالبتون نداره باید با کدنویسی این کار رو انجام بدین که نیاز به دونستن دانش کدنویسی و کار با توابع وردپرس دارید.

 8. سلام چطور میشه یک پنل رنگی مثل همین نوشته که یک پنل زرنگ رنگ در آخر نوشته گذاشته اید اضافه کرد ممنون

 9. سلام من با همین اموزش شما و استفاده از فهرست خود ورد پرس منو ابشاری برای خودم ساختم
  ولی میخوام مثلا هر مطلبم در منو مثلا اموزش با ی رنگ باشه و مثلا اخبار ی رنگ دیگه اینو چجوری از کلاس CSS: استفاده کنم یکیشو میشه برام مثال بزنید مثلا بخوام ی متنم سبز باشه
  ممنون از سایت خوبتون

 10. سلام
  من وقتی میخوام دسته ها و زیر دسته ها رو وارد فهرست کنم. لیستشون مرتب نشون داده نمیشه. مثلا یک دسته دارم که خودش 10 تا زیر دسته داره. وقتی از قسمت فهرست ها میخوام این دسته رو با زیر دسته هاش فهرست کنم، بجای10 تا زیر دسته 4 تاشو به عنوان زیر دسته نشون میده و 6تای باقی مونده لابلای بقیه دسته ها و زیر دسته ها قاطی پاتی شده. انگار اون دسته من فقط 4 تا زیر دسته داره. در حالی که 10 تا زیر دسته داره. این مشکل رو چطوری باید رفع کنم؟

 11. سلام میشه جواب منو بدین ممنون میشم
  من روی ورد پرس منو ایجاد کردم و توی کامپیوتر همش درسته
  اما توی گوشی زیر شاخه نشون نمیده همرو زیر هم میزاره میشه بگین چطور تنظیم کنم مرسی تورو خدا جواب بدین

 12. میشه به سوال منم جواب بدین خیلی منتظرم

  من در ورد پرس منو ایجاد کردم تو کامپیوتر خوبه اما تو گوشی همرو زیر هم نشون میده زیر شاخه نشون نمیده نمیدونم تنظیماتش کجاست میشه کمکم کنید مرسییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن