شبکه های اجتماعی

restrict account اینستاگرام چیست؟

قابلیت رستریکت در اینستاگرام جدیدترین اقدام اینستاگرام به منظور حفظ امنیت پیج در مقابل توهین ها و اظهارنظرهای منفی محسوب می گردد. حالتی را در نظر بگیرید که یک پیج عمومی با تعداد فالوور بالایی دارید، با انتشار هر پست مسلما تعداد کاربران زیادی در زیر پست شما اظهار نظر می کنند. برخی از این کامنت ها ممکن است خوشایند نباشد اما تمایلی به بلاک کردن شخص مورد نظر هم ندارید. می توانید با استفاده از قابلیت restrict اینستاگرام کامنت وی را بدون اطلاع خودش از دید دیگران مخفی نمایید. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که restricted account اینستاگرام چیست؟ در این مقاله می خواهیم شما را با قابلیت restrict اینستاگرام آشنا کنیم.

مطالبی که در این مقاله به آنها می پردازیم:

restricted account instagram چیست؟

معنی restrict در اینستاگرام

اینستاگرام ویژگی جدیدی به نام restrict در اختیار کاربران قرار داده است که به صاحبان حساب اجازه می دهد تا کاربرانی که در مورد پست ها به صورت توهین آمیز اظهار نظر می کنند پنهان شوند. این قابلیت در ماه ژوئیه مورد آزمایش قرار گرفت.در این صورت نظرات برای پست های شما از شخصی که شما محدود کرده اید فقط برای خود شخص قابل مشاهده است.

از آنجا که فرد بلاک نشده است کامنت شخص مورد نظر در حالت Mute برای صاحب پست ظاهر می شود. حال صاحب اکانت می تواند در صورت تمایل با ضربه زدن روی کامنت آن را مشاهده و با انتخاب گزینه Approve کامنت را تایید کند. در این صورت کامنت مورد نظر برای همه قابل مشاهده خواهد بود. اینستاگرام اعلان اظهار نظرهایی که از یک پیج محدود شده دریافت می شود را حذف می کند.

محدود کردن کاربران در اینستاگرام

ابزار محدود کردن یک روش برای محافظت از پست ها در برابر نظرهای توهین آمیز به شمار می رود.
این ویژگی برای افرادی که تعداد فالوور زیادی دارند و امکان مدیریت کامنت های پست خود را ندارند نظیر سلبریتی ها، اینفلوئنسرها، بلاگرها و… بسیار پرکاربرد خواهد بود.

 نکته: قابلیت restrict account اینستاگرام تنها برای محدود کردن کامنت نیست و روی دایرکت نیز تاثیر می گذارد. کاربری که دسترسی آن محدود شده است پس از ارسال پیام متوجه دیده شدن آن توسط صاحب اکانت نمی شود. علاوه بر این متوجه آنلاین شدن او نخواهد شد.

معنی restrict در اینستاگرام

قابلیت restrict account اینستاگرام در فارسی به معنای محدود کننده است. restrict اینستاگرام یک حالت جدید اضافه شده به لیست قابلیت های اینستاگرام است که به کاربران این امکان را می دهد تا دسترسی کسانی که کامنت های توهین آمیز می گذارند را محدود نمایند. در واقع restrict user کاربر را به رعایت چهارچوب های شما محدود می نماید.

نکته: توجه داشته باشید با فعال سازی قابلیت restrict اینستاگرام کاربر مورد نظر بلاک نمی شود.

ویژگی restrict اینستاگرام

 • با فعال شدن قابلیت رستریکت اکانت اینستاگرام شخصی که دسترسی آن محدود شده اعلانی از اینستاگرام دریافت نمی کند.
 • در صورت محدود کردن کاربران در اینستاگرام و فعال سازی قابلیت restrict account اینستاگرام، دیگران قادر به مشاهده کامنت شخص مورد نظر نخواهند بود.
 • جذاب ترین کاربرد restrict در اینستاگرام این است که وضعیت آنلاین بودن شخص مخفی می گردد.
 • محدود کردن کاربران اینستاگرام موجب می گردد شخص فرستنده پیام متوجه خوانده شدن پیام ارسالی خود نشود.

محدود کردن کاربران در اینستاگرام با قابلیت رستریکت

هدف اصلی اینستاگرام ایجاد بستر هایی است که کاربران در استفاده از این ابزار احساس امنیت کنند و بدون ترس از اظهار نظرهای منفی و انتقادهای بیجا فعالیت داشته باشند. در این راستا restrict account اینستاگرام به لیست قابلیت های اینستاگرام اضافه گردید. چهار روش برای محدود کردن کاربران در اینستاگرام وجود دارد که در ادامه آنها را برای شما شرح می دهیم.

 1. رستریکت اکانت کاربر از طریق تنظیمات
 2. فعال کردن قابلیت restrict در اینستا از طریق کامنت کاربر
 3. محدود کردن کاربران در اینستاگرام از طریق صفحه پروفایل کاربر
 4. فعال سازی قابلیت restrict اینستاگرام در دایرکت

محدود کردن کاربران در اینستاگرام1. رستریکت اکانت کاربر از طریق تنظیمات

اگر قصد دارید دسترسی کاربران خاطی پیج اینستاگرام خود را بدون مسدود کردن، محدود نمایید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

قابلیت رستریکت اینستاگرام در نسخه های جدید این اپلیکیشن قابل دسترسی است. بنابراین اگر می خواهید restrict account اینستاگرام را برای شخصی فعال نمایید لازم است ابتدا اینستاگرام خود را از طریق پلی استور یا اپ استور به آخرین نسخه موجود بروزرسانی کنید.

 1. اکنون جهت فعال کردن رستریکت اینستاگرام به حساب کاربری خود لاگین کنید.
 2. در پایین صفحه آیکن پروفایل شخصی خود را لمس نمایید.
 3. از منوی سه خطی بالای صفحه آیکن سه خطی اینستاگرام گزینه Settings را انتخاب نمایید.
  قابلیت restrict اینستاگرام
 4. حال برای محدودیت اکانت اینستاگرام مد نظرتان در پنجره ظاهر شده گزینه Privacy را لمس کنید تا به بخش تنظیمات خصوصی هدایت گردید.
  restrict اینستاگرام
 5. در مرحله بعد گزینه Restricted Accounts را انتخاب نمایید.
  قابلیت رستریکت اینستاگرام
 6. پیغامی ظاهر می شود و به شما توضیح می دهد قابلیت جدید اینستاگرام restrict چه کاربردی دارد. روی گزینه Continue کلیک نمایید.
  restrict account اینستاگرام
 7. اکنون در کادر جستجو می توانید نام کاربری اکانتی که میخواهید محدود کنید را وارد نمایید.
  restrict اینستاگرام
 8. پس از یافتن اکانت شخص مورد نظر گزینه Restrict مقابل نام کاربری شخص را لمس کنید.
  محدود کردن کاربران اینستاگرام با قابلیت restrictعملیات با موفقیت انجام شد و کاربر مورد نظر به لیست restricted account اینستاگرام افزوده شد.
  restrict اکانت اینستاگرام
نکته: در تعداد افرادی که می توانید قابلیت restrict اینستاگرام را برای آنها فعال نمایید محدودیتی وجود ندارد.

عمل رستریکت اکانت اینستاگرام برای هر دو نوع حساب عمومی و خصوصی در دسترس است. برای استفاده از قابلیت  restrict اینستاگرام نیازی نیست کاربر مورد نظر جزو فالوورهای شما باشد. کافیست نام کاربری آن شخص را جستجو کرده و گزینه Restrict اینستاگرام را برای آن شخص فعال نمایید.

2. فعال کردن قابلیت restrict در اینستا از طریق کامنت کاربر

روش دیگری برای فعال کردن قابلیت restrict اینستاگرام وجود دارد. می توانید پس از اینکه کامنتی از شخصی دریافت کردید که مایل نیستید برای سایرین نمایش داده شود ویژگی رستریکت اینستاگرام را برای او فعال نمایید. برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. با انگشت خود روی کامنت شخص مورد نظر که قصد محدود کردن اکانت وی را دارید ضربه بزنید تا به حالت انتخاب درآید. سپس در بالای صفحه آیکن علامت تعجب را لمس نمایید.
  قابلیت رستریکت در اینستاگرام
 2. از منوی باز شده گزینه [Restrict [account name را انتخاب نمایید.
  restrict اینستاگرام چیستهمچنین می توانید در منوی باز شده کامنت مورد نظر را ریپورت و یا اکانت شخص را بلاک نمایید.
 3. در مرحله بعد پیغامی جهت نمایش معنی restrict account ظاهر می شود و اعلام می کند فقط شما و کاربر مورد نظر می توانید کامنت های جدیدی که او برای پست های شما می گذارد را ببینید. روی گزینه Dismiss ضربه بزنید.
  رستریکت اکانت اینستاگرامپس از فعال سازی قابلیت restrict اینستاگرام برای اکانت مورد نظر اگر کامنتی روی پست های شما بگذارد از دید دیگر کاربران مخفی خواهد بود و با انتخاب گزینه Approve سایر کاربران نیز می توانند کامنت او را ببینند. (با unrestrict اکانت اینستاگرام متفاوت است.)

شما می توانید با انتخاب آیکن Delete در بالای صفحه کامنت شخص را حذف نمایید.

3. محدود کردن کاربران در اینستاگرام از طریق صفحه پروفایل کاربر

در روش سوم به منظور فعال کردن restrict اینستاگرام می توانید وارد صفحه پروفایل شخص مورد نظر شوید. روی  سه نقطه عمودی بالای صفحه ضربه بزنید.
restrict اینستاگرامقابلیت جدید اینستاگرام restrict را از منوی باز شده انتخاب نمایید.
رستریکت اینستاگرام چیست

در مرحله بعد پیغامی ظاهر می شود که اعلام می کند با فعال سازی این گزینه چه اتفاقی رخ خواهد داد. گزینه Dismiss را لمس نمایید تا کامنت شخص مقابل محدود شود.

restrict اکانت اینستاگرام

به کمک فعال سازی رستریکت اکانت اینستاگرام می توانید از حساب کاربری خودتان در برابر تعامل های ناخواسته بدون نیاز به بلاک یا آنفالو کردن دیگران محافظت نمایید. محدود كردن كامنت اينستاگرام از دیگر کاربردهای محبوبی است که با رستریک کردن اکانت حاصل می شود.

4. فعال سازی قابلیت restrict اینستاگرام در دایرکت

اگر قصد دارید قابلیت restrict اینستاگرام را در دایرکت فعال نمایید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. پس از ورود به حساب کاربری تان وارد تب هوم در پایین صفحه شوید.
 2. در بالای صفحه روی آیکن دایرکت آیکن دایرکت اینستاگرام ضربه بزنید.
 3. وارد صفحه چت شخص مورد نظر شوید و یا در کادر جستجو نام کاربری شخص را وارد نمایید.
 4. پس از ورود به صفحه چت از بالای صفحه روی آیکن i که دور آن دایره است بزنید.
  قابلیت رستریکت اکانت اینستاگرام
 5. در صفحه ظاهر شده گزینه Restirct را انتخاب نمایید.
  restrict اینستاگرام
 6. در پنجره ظاهر شده گزینه Dismiss را انتخاب نمایید.
  قابلیت جدید restrict اینستاگرامعمل محدود کردن کاربران در اینستاگرام از طریق دایرکت با موفقیت انجام شد.

حال اگر شخص مورد نظر برای شما پیامی در دایرکت ارسال کند به بخش message request منتقل می گردد. در این صورت کاربر متوجه آنلاین شدن و خوانده شدن پیام توسط شما نمی شود. با انتخاب گزینه Unrestrict مجددا صفحه چت شخص به بخش دایرکت ها منتقل می گردد. اما unrestrict اکانت اینستاگرام چیست و چگونه پیاده سازی می شود؟

unrestrict اکانت اینستاگرام

اگر قصد دارید کامنت شخصی که قبلا با قابلیت restrict اینستاگرام محدود کرده اید برای همه کاربران قابل مشاهده باشد می توانید وی را از لیست restrict اینستاگرام خارج نمایید. اصطلاحا به این کار unrestrict اکانت اینستاگرام گفته می شود.

حالا به منظور غیر فعال کردن قابلیت محدود کردن کاربران در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در تب پروفایل شخصی خود گزینه Setting را از منوی سه خطی انتخاب نمایید.
 2. در منوی باز شده روی گزینه Privacy ضربه بزنید.
 3. در این مرحله گزینه Restricted Accounts را انتخاب نمایید.
 4. حال می توانید لیست افرادی را که قابلیت رستریکت اینستاگرام را برای آنها فعال نموده اید مشاهده نمایید.
 5. در گام بعدی به منظور  unrestrict اکانت اینستاگرام مورد نظر می بایست آن را در لیست نمایشی جستجو کنید.
 6. در صورت تمایل گزینه unrestrict مقابل نام کاربری شخص مورد نظر را لمس نمایید.
  restrict اینستادر این صورت فرد مورد نظر از لیست restrict اکانت اینستاگرام حذف می گردد. به این کار اصطلاحا unrestrict اکانت اینستاگرام یا خارج شدن اکانت از لیست محدودیت ها گفته می شود.
  رستریکت اکانت اینستاگرام

همچنین می توانید گزینه unrestrict اکانت اینستاگرام را از طریق انتخاب کامنت شخص در صفحه اینستاگرام خود و ضربه زدن روی آیکن علامت تعجب در بالای صفحه و یا با مراجعه به صفحه پروفایل شخص مورد نظر انتخاب کنید.

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به معرفی قابلیت restricted account اینستاگرام پرداخته ایم. کاربرد restrict در اینستاگرام و اینکه قابلیت رستریکت در اینستاگرام چیست از مواردی است که پس از مطالعه این مقاله یاد می گیرید. همچنین با نحوه رستریکت اکانت در اینستاگرام آشنا خواهید شد. امیدواریم به کمک محدود کردن کاربران احساس امنیت بیشتری داشته باشید و هنگام استفاده از این اپلیکیشن محبوب مورد آزار و اذیت قرار نگیرید. اگر این مطلب از میزبان فا مگ برای شما سودمند بود دیدگاه های خود را برای ما به اشتراک بگذارید.

سایر آموزش های اینستاگرام

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫25 نظرها

 1. من شخصی رو چن بار پشت سر هم restrictو unrestrict کردم ،و الان کلا پیامای اون شخص واسم نمیاد ،و پیامی رو هم که من میدم بعده چند دیقه غیب میشه ،این مشکل رو چطوری میشه حل کرد،لطفا راهنمایی کنید🙏🏼

  1. سلام و احترام؛
   به قسمت unrestrict اکانت اینستاگرام داخل همین مقاله مراجعه کنید. می تونید شخص مربوطه رو از حالت رستریکت خارج کنید.

 2. سلام
  در صورتی که شخص مورد نظر رستریکت بشه و‌ پیامش رو بخونیم
  برای اینکه بدونیم پیام جدید فرستاده یا نهذچه چکار باید بکنیم
  چون رفته توو بخش requestet و دیگه حتی اون پیامهای قبلی که در شرایط رستریکت هم خونده بودم قابل دیدن نیستن
  و‌اینکه ایا با خارج کردن از رستریکت و مجددا رستریکت کردن ، متوجه خواهد شد که پیاماش خونده شدن؟

  1. سلام تارا عزیز
   در صورتی که قابلیت restrict رو برای شخص فعال کرده باشی پیام های اون شخص به بخش requestet منتقل میشه و شما می تونی از این بخش پیام های ارسالیش رو بخونی بدون اینکه متوجه بشه. به محض unrestrict کردن پیام های شخص به صفحه اصلی دایرکت شما برمی گرده و در صورتی که پیام جدیدی ارسال کند با باز کردن صفحه چت اون شخص علامت سین شدن پیام بهش نشون داده می شه.
   موفق باشی.

 3. سلام . درصورتی که از طرف شخصی restrict شده باشیم ، کامنت های اون شخص رو توی پیج های دیگه رو میتونیم ببینیم یا نه ؟ ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   بله. در صورتی که توسط شخص مقابل restrict شده باشید تنها کامنت های شما برای دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.
   موفق باشید.

 4. سلام
  پیج من مدتی شادوبن بوده حالا فکر کنم از حالت شادوبن در آمده باشه ولی وقتی لینک پیچم رو برای کسی میفرستم بالای لینک که عکس پروفایل رو میاره نوشته restric profile و هرکسی لینک رو باز میکنه پیج براش نمیاد و میزنه user not found
  از هرکس میپرسم نمیدونه علت چیه لطفا راهنمایی کنین

  1. سلام روزبخیر؛
   اکانت شما برای مدتی محدود شده
   ریستریک اکانت از طریق تنظیمات اینستاگرام رو بررسی کنید.
   بعد از اون باید باید اینستاگرام اثبات کنید که ربات نیستید و شادوبن رفع بشه. میتونید از راهنمای زیر هم کمک بگیرید.
   چگونه به اینستاگرام ثابت کنیم ربات نیستیم؟

 5. سلام خسته نباشید من یکی از دوستانم آنلاین بودن و آخرین بازدید رو نمیزنه ولی نه میوت کرده نه گزینه اکتیویتی رو خاموش کرده حالا هم برا من هم برا اون نمیزنه آخرین بازید یا آنلاینمون رو چکار باید بکنیم؟

 6. با سلام وقتی از قابلیت Restrict برای فردی استفاده کنیم آیا استوریها و پستهای اون فرد مجددا برای ما نمایش داده میشه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   خیر فقط کامنت های شخص رستریک شده از دید دیگران مخفی میشه مابقی موارد در حالت عادی خودش هست.

 7. سلام وقتتون بخیر می خواستم بپرسم آیا میشه فهمید کسی تو دایرکتش ما رو restrictedکرده یا نه؟ اگه هست چطور میشه فهمید؟

 8. سلام ببخشید من یا یکی چت میکنم اما نه سین میکنه میزنه و نه وقتی تایپ میکنه نشون میده و اخرین بازدیدشم رو هم نشون نمیده
  چجوری این کارو کرده؟

  1. سلام دوست عزیز احتمالا از نسخه های دستکاری شده اینستاگرام استفاده میکنن که اصلا پیشنهاد نمیشه.

 9. سلام وقت بخیر . ببخشید میخواستم ببینم اگه توسط یک اکانت رستریک شده باشیم ، راهکاری وجود داره تا خودمون اکانت خودمون رو از اون حالت دربیاریم ؟
  ممنون بابت پاسخگویی تون 🌹

  1. سلام دوست عزیز خیر ممکن نیست فقط همون اکانت اجازه اینکار رو داره

  1. سلام روزبخیر؛
   همین مسیر ک برای رستریک اکانت طی کردید لیستی از اکانت های ریستریک شده رو بهتون نمایش میده مقابل هر حساب دکمه ای برا لغو وجود داره.

 10. سلام من اگه کسی رو ریستریک کنم اون میتونه استوری های منو ببینه؟

 11. سلام. میخواستم بپرسم من اگه کسی رو ریستریک کنم اون میتونه استوری های منو ببینه؟

 12. درود بر شما. من با شخصی دراینستاگرام فالورش بودم. از طریق دایرکت باهم در تماس بودیم. من از فالو کردنش خارج شدم. ولی کماکان در دایرکت تبادل پیام میکردیم. الان مدتی است پیام من سین نمی‌شود. ولی زمانیکه او در اینستا فعال است چراغ سبزش را من میبینم. اگر اومرا در دایرکت محدود کرده. پس چطور فعال بودن اورا من مشاهده می کنم.؟ باتشکر

  1. سلام دوست عزیز با محدود کردن شخص باز هم هر دو طرف فعال بودن یا آنلاین بودن همدیگه رو میتونن ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن