شبکه های اجتماعی

آموزش خارج شدن از بلاک موقت اینستاگرام

اخیرا اینستاگرام کاربرانی که خلاف قوانین اینستاگرام عمل نموده و یا تولید اسپم می کنند را بلاک می کند و از لایک و کامنت آنها جلوگیری به عمل می آورد. در چنین حالتی کاربران با پیغام Action Blocked مواجه می شوند. این اقدام سختگیرانه گاها کاربران عادی را نیز مورد حمله قرار می دهد. در این مطلب از میزبان فا مگ ابتدا با مفهوم action block اینستاگرام آشنا می شویم و به منظور رفع مشکل اکشن بلاک اینستاگرام به آموزش خارج شدن از بلاک اینستاگرام می پردازیم.

بلاک شدن موقت در اینستاگرام

اکشن بلاک اینستاگرام چیست: رفع اکشن بلاک اینستاگرامافرادی وجود دارند که با فالو و آنفالو کردن کاربران و کامنت زیاد در یک بازه زمانی کوتاه تلاش می کنند تعداد فالوورهای پیجشان را افزایش دهند. اینستاگرام این اقدام را اسپم شناسایی کرده و اکانت مورد نظر را بلاک می کند. بنابراین اگر با پیغام action block در اینستاگرام مواجه شدید به این مفهوم است که اکانت شما توسط اینستاگرام بلاک شده است. اصلی ترین انگیزه اینستاگرام برای مسدود کردن کاربران، کاهش اکانت های اسپم و ربات ها است، اما در این میان گاهی افرادی بی دلیل توسط اینستاگرام مسدود می شوند. در واقع اکشن بلاک اینستاگرام یک روش جریمه برای افرادی است که از قوانین اینستاگرام سرپیچی می کنند.

دلیل بلاک شدن توسط اینستاگرام چیست؟

زمانی که اکانت شما توسط اینستاگرام بلاک می شود با پیغام action block مواجه می شوید و برای مدتی قادر به لایک، کامنت، فالو، آنفالو و یا ارسال پست نخواهید بود. برای رفع مشکل اکشن بلاک و خارج شدن از بلاک موقت در اینستاگرام راه حل های زیادی وجود دارد. شما می توانید به کمک یکی از روش های گفته شده اکانت اینستاگرامتان را از بلاک خارج کنید. در واقع دلیل محدودیت لایک و کامنت در اینستاگرام همین است.

 1. انتشار محتوای تکراری
  در یک بازه زمانی کوتاه بیش از حد پست منتشر نکنید. این کار باعث می شود اینستاگرام به شما به عنوان اسپم نگاه کند. الگوریتم اینستاگرام به گونه ای طراحی شده است که زمان انتشار پست اکانت ها را مورد ارزیابی قرار می دهد. بنابراین حالت مطلوب این است که بین انتشار پست ها وقفه وجود داشته باشد. همچنین یک پست را در چند اکانت به صورت همزمان منتشر نکنید.برخی سوال می کنند سقف پست گذاشتن در اینستاگرام چقدر است؟ سقف خاصی در نظر گرفته نشده اما بایستی دقت داشته باشید که پست هایی پشت سر هم منتشر نکنید.
 2. لایک کردن بیش از حد
  لایک بیش از حد پست ها در یک زمان کوتاه قطعا موجب محدودیت لایک در اینستاگرام خواهد بود. زیرا اکانت شما به عنوان اسپم شناخته می شود.
 3. نقص قوانین کپی رایت اینستاگرام
  کلیه تصاویر و پست های موجود در اکانت شما باید متعلق به خودتان باشد. اگر می خواهید پست متعلق به شخص دیگری را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید حتما باید از صاحب پست اجازه بگیرید و او را منشن کنید و در توضیحات به وی اعتبار دهید. اگر از تصاویر شخص دیگری برای اهداف تجاری استفاده می کنید برای انجام این کار حتما نیاز به دریافت مجوز از او خواهید داشت. در صورت نقص قوانین کپی رایت شخص صاحب پست می تواند این کار خلاف را به اینستاگرام گزارش دهد و منجر به مسدود شدن اکانت شما شود.
 4. ریپورت شدن توسط کاربران
  اگر اکانت شما توسط افراد مختلف ریپورت شده باشد می تواند منجر به مسدود شدن اکانت شما توسط اینستاگرام شود.
 5. ورود به اینستاگرام با IP های مختلف
  اگر با آی پی های مختلف وارد اکانت خود شوید اینستاگرام احتمال می دهد اکانت شما توسط کلاهبردان هک شده است و برای امنیت اکانت شما را مسدود می کند.
 6. دنبال کردن بیش از حد
  بارزترین دلیل بلاک موقت از سوی اینستاگرام دنبال کردن تعداد زیادی اکانت در یک زمان کوتاه برای رشد و افزایش فالوور اکانتتان می باشد. هر دو روش افزایش فالوور از طریق ربات ها و یا افزایش فالوور دستی در یک بازه زمانی کوتاه اکانت شما را در تله می اندازد. محدودیت های مرجع رسمی اینستاگرام به شرح زیر است:

  محدودیت برای اکانت های قدیمی محدودیت برای اکانت های جدید 
  محدودیت تعداد فالو در هر ساعت= 60 محدودیت تعداد فالو در هر ساعت= 30
  محدودیت تعداد پیام در هر ساعت= 60 محدودیت تعداد پیام در هر ساعت= 30
  محدودیت تعداد لایک در هر ساعت= 60 محدودیت تعداد لایک در هر ساعت= 30
  محدودیت تعداد نظرات در هر ساعت= 60 محدودیت تعداد نظرات در هر ساعت= 30

تمامی موارد گفته شده می تواند برای شما مشکل ساز باشد و منجر به مسدود شدن اکانت شما از سوی اینستاگرام شود. در ادامه مطلب برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام راه حل هایی را معرفی کرده ایم.

نحوه رفع اکشن بلاک در اینستاگرام

اینستاگرام برای جلوگیری از اکانت هایی که قصد دور زدنش را دارند و به منظور افزایش فالوور اقدام به ساخت اکانت های فیک می کنند و یا از ربات های افزایش فالوور استفاده می کنند اکانت آنها را برای مدتی مسدود می کند. نقص قوانین اینستاگرام منجر به بلاک موقت می شود. این اتفاق شامل محدود شدن در انجام برخی فعالیت ها در اینستاگرام می شود.

پس از بلاک شدن توسط اینستاگرام به طور کلی دسترسی شما برای انجام فعالیت های زیر مسدود می شود:

رفع اکشن بلاک اینستاگرام

 • نمی توانید کسی را فالو کنید.
 • امکان لایک کردن پست دیگران را ندارید.
 • نمی توانید برای کسی کامنت بگذارید.

1- بخش tell us اینستاگرام

زمانی که اخطار action block برای شما ظاهر می شود با انتخاب گزینه tell us درخواست بازبینی اکانت خود را به اینستاگرام ارسال کنید. از آنجا که این پیام را به صورت دستی ارسال می کنید اینستاگرام متوجه می شود شما ربات نیستید. اگر بعد از مدت 12 ساعت مشکل برطرف نشد می توانید مجددا درخواست را ارسال کنید. محدودیتی در ارسال درخواست وجود ندارد.
رفع اکشن بلاک اینستاگرام

2- تمام فعالیت های خود را برای 24- 48 ساعت متوقف کنید

یکی از کارهایی که می توان برای رفع بلاک اینستاگرام انجام داد این است که به مدت 48 ساعت به حساب خود استراحت دهیم و در این مدت هیچ فعالیتی روی اکانت انجام ندهیم.

3- به اینترنت گوشی تان سوئیچ کنید

اگر اکانت شما از طرف اینستاگرام بلاک شده است ممکن است اینستاگرام IP شما را بلاک کرده باشد. در این حالت به جای اینترنت وای فای به اینترنت بسته تلفن همراهتان سوئیچ کنید.
آموزش رفع اکشن بلاک اینستاگرام

5- تکمیل پروفایل و تغییر پسورد اینستاگرام

اطلاعات اکانت خود را تکمیل کنید. آدرس ایمیل و شماره تلفنتان را به اکانت خود اضافه نمایید. علاوه بر این با عوض کردن پسورد اینستاگرامتان می توانید دسترسی برنامه های جانبی به حسابتان را مسدود نمایید.
خارج شدن از بلاک اینستاگرام

6- حذف برنامه های افزایش فالوور، لایک، کامنت

یکی از دلایل بلاک شدن از طرف اینستاگرام استفاده از ربات ها و برنامه های افزایش فالوور و لایک اینستاگرام است. برای از بلاک درآوردن اینستاگرام لازم است این برنامه ها را حذف و دسترسی آنها را متوقف نمایید.

فعالیت های خود را به صورت دستی در اینستاگرام انجام دهید. همچنین با فعال کردن تایید دو مرحله ای به اینستاگرام اطمینان دهید از ربات های افزایش فالوور استفاده نمی کنید.به منظور فعال سازی این قابلیت لینک زیر را مطالعه کنید.

رفع مشکل اکشن بلاک اینستاگرام

7- اتصال اکانت به سایر شبکه های اجتماعی

از آنجا که اینستاگرام حساب شما را اسپم در نظرگرفته یکی از راه های رفع بلاک اینستاگرام اتصال اکانت به دیگر اکانت ها نظیر فیس بوک است. تجربه نشان داده است متصل بودن اکانت به حساب فیس بوک درصد بلاک شدن را کاهش می دهد و به عنوان یک فرد واقعی شناخته می شوید.رفع اکشن بلاک اینستاگرامخارج شدن از بلاک موقت در اینستاگرام

اگر این راه موثر نبود می توانید حساب خود را به حساب تجاری (bussiness) و یا (Creator) تبدیل کنید و از این طریق امکان بلاک شدن اکانت خود را کاهش دهید. برای تبدیل اکانت شخصی به اکانت تجاری آموزش تبدیل حساب اینستاگرام به بیزینس اکانت را مطالعه کنید.

8- ارسال گزارش به پشتیبانی اینستاگرام

اگر شما هیچ خطایی مرتکب نشده اید لازم است گزارشی مبنی بر رفع بلاک برای بخش پشتیبانی اینستاگرام ارسال کنید.
برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
1.اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید.
2. از طریق لمس دکمه منو بالای صفحه وارد بخش settings برنامه شوید.
3. اکنون گزینه Help را انتخاب کنید.
رفع اکشن بلاک اینستاگرام4. از بین گزینه های نمایش داده شده Report a prloblem را انتخاب کنید.
خارج شدن از بلاک اینستا5. حال مجددا گزینه Report a problem را بزنید.
از بلاک درآوردن اینستاگرام6. حال توضیح بدهید که شما فرد حقیقی هستید و امکان انجام فعالیت در اینستاگرام ندارید و به اشتباه توسط اینستاگرام بلاک شده اید. پس از ارسال گزارش منتظر دریافت پاسخ از پشتیبانی اینستاگرام باشید.
آموزش خارج شدن از بلاک اینستاگرام

9- صبوری برای رفع بلاک اینستاگرام

آخرین و بهترین کاری که می توانید برای رفع بلاک اینستاگرام انجام دهید این است که کمی صبر کنید تا خود اینستاگرام اکانت شما را از بلاک خارج کند. اگر خوش شانس باشید اکانتتان پس از 4 ساعت برمی گردد. اما اگر آدم خوش شانسی نباشید ممکن است رفع بلاک اکانت شما به مدت 4 هفته طول بکشد.

اکشن بلاک اینستاگرام زمانی رخ می دهد که اکانت یک کاربر توسط اینستاگرام اسپم شناخته شود و یا از قوانین اینستاگرام تخطی کند. در این حالت اینستاگرام اکانت وی را برای مدتی مسدود می کند. برای رفع بلاک اینستاگرام روش هایی وجود دارد که در این مطلب به تفضیل به آنها پرداختیم. اگر شما هم روش دیگری را برای از بلاک در آوردن در اینستاگرام می شناسید حتما به ما معرفی کنید. در صورتی که مطالب این مقاله برای شما مفید و کاربردی بود آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. آموزش رایگان اینستاگرام

برچسب ها

راضیه حلاج

فارغ التحصیل رشته نرم افزار است، تولید محتوا، دیجیتال مارکتینگ، سئو و بهینه سازی سایت حوزه تخصصی اوست و بیش از سه سال سابقه فعالیت در این حوزه دارد. در حال حاضر به عنوان محتوا نویس مقالات آی تی در میزبان فا مگ فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

‫14 نظرها

 1. سلام
  اکانت من بلاک شده.اصلا نمیتونم وارد بشم.تو سرچ اصلا نشون نمیده وقتی تایپ می کنم.
  از پیج دیگم وارد میشم و روی ادرسش میزنم میاد بالا اما هیچ یک از پست هام نمایش داده نمیشه.
  البته از ربات استفاده کرده بودم.اما دو هفته ای متوقفش کردم.
  یه زمانی پیام داد تا 28 روز نمیتوانید وارد شوید.
  الان پیام زیر رو میده
  WE COULDN’T COMPLETE YOUR REQUEST.PLEASE TRY AGAIN IN A MOMENT
  راهکار چیه؟

  1. سلام و احترام؛
   اینستاگرام در استفاده از ربات ها مجازات ها و مدودیت های مختلفی رو اعمال می کنه اگر تشخیص داده شده که از ربات استفاده کردید باید تا زمان اعلام شده صبر کنید تا پیجتون به حالت عادی خودش برگرده.

   1. سلام پیج من هم بلاک شده و دسترسی ندارم بهش
    برای من پیغام اومده 24 ساعت بعد به شما اطلاع داده میشه
    اما هیچ خبری نشد چیکار باید کرد؟
    حتی تست ربات رو هم دادم و گزینه ربات نیستم رو هم زدم

    1. سلام روزبخیر مریم عزیز؛
     این مورد به طور میانگین از 24 ساعت تا 48 ساعت متغیر هستش در برخی موارد هم بیشتر…
     موارد گفته شده در مقاله رو انجام بدید و منتظر باشید از سمت اینستاگرام تایید بشه که ربات نیستید.

 2. سلام….ایا با دی اکتیو کردن پیج میتوان از لیست بلاک افراد در اومد…به انبلاک شد…ممنون

  1. سلام دوست عزیز خیر ممکن نیست اکانت شما در لیست بلاک شده ها قرار گرفته.

 3. سلام من گوشیمو ریست کردم حالا میخوام برم اکانت قبلیم با شماره تلفنم اکانت جدید تشکیل میده با جیمیلم ارور میده با نام کاربریم گذر واژه میخواد که نمیدونم چیه میشه منو راهنمایی کنید؟

 4. سلام تقریبا یک ماه پیش وقتی می خ.استم وارد پیجم بشم اینستاگرام از من پسورد خواست بعد که پسورد زدم پیج از دسترس خارج شد کلا نوشت user not foundهر می زنم نوشته یوزر نات فات فاند ایمیل زدم نوشتن به قسمت hlep centerمراجعه کنین از اونجا هم چیزی سر درنمی یارم قبلا تو برنامه followers نوشته بود action block هی اورد من توجه نمی کردم بعد هم این اتفاق افتاد و الان نمی دونم چیکاتر کنم لظفا کمکم کنین نمی دونم چیکار کنم تو پیج دوستام میاره instagramer

  1. سلام دوست عزیز ، شماباید بازیابی اکانت انجام بدین اگه همون گوشی که آخرین بار باهاش داخل اینستاگرامتون بودین اینکارو کنید بهتره

 5. سلام من وقتی میخام یه نفر را فالو کنم با این پیام مواجه میشم که مینویسه برای حفاظت از انجمنمان تعداد دفعاتی که میتوانید کسی را فالو کنید را محدود میکنیم و مینویسه بعدا دوباره امتحان کنید چیکار باید بکنم

  1. سلام دوست عزیز اگه تعداد زیادی از افراد رو فالو کردین مثلا بالای 6000 الی 7500 نفر که بالاترین تعداد هستش باید اول کم کنید اون تعداد رو اگه هم اینکار رو نکردین احتمالا بلاک شدید و باید منتظر بمونید یا بعضی مواقع با عوض کردن پسورد این مسئله حل میشه

 6. نه تعداد کسایی که فالو کردم اونقدر بالا نیس خیلی پایین تر هستش فقط یه سوال در این مدتی که باید منتظر بمونم تا پیج به حالت عادی برگرده هیچ فعالیتی نباید انجام بدم ؟یعنی کلا از پیجم خارج بشم ؟ بعد یه سوال دیگه از اونجایی که اینستا من را بلاک موقت کرده چه مدتی باید منتظر بمانم تا به حا الت عادی برگرده؟ یا اصلا صبر فایده ای داره ؟؟

 7. یهنی اگر من به مدت به مدتی که معین سده از پیجم خارج شوم به طور حتم پیجم به حالت عادی برمیگرده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن