شبکه های اجتماعی

چگونه آنلاین بودن در اینستاگرام را مخفی کنیم؟

سوال بسیاری از کاربران instagram این است که از کجا بفهمیم شخصی در اینستاگرام آنلاین است یا نه؟ چراغ سبز رنگ کنار پروفایل روش تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام است. حال حالتی را در نظر بگیرید که نمی خواهید شخصی از آنلاین بودن شما در instagram با خبر شود. برای برداشتن وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام این مقاله را مطالعه کنید. ما به شما می آموزیم که چگونه آنلاین بودن در اینستاگرام را مخفی کنیم.

موضاعتی که در این مقاله به آن پرداخته شده است:

چگونه چراغ سبز اینستاگرام را خاموش کنیم؟

آنلاین بودن در اینستاگرام چگونه مشخص میشود؟

می خواهیم بدانیم آنلاین بودن در اینستاگرام چگونه مشخص می شود؟ همانطور که می دانید اینستاگرام همانند سابر شبکه های اجتماعی برای کاربردی بودن و سهولت استفاده امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. ویژگی لست سین اینستاگرام یکی از این قابلیت هاست. اما با وجود همه این تفاسیر، غیرفعال کردن لست سین اینستاگرام یکی از چالش های کاربران این اپلیکشن است!

راستی به نظر شما لست سین اینستاگرام کجاست…؟
لست سین اینستاگرام کجاست

اغلب کاربران اینستاگرام سوال می کنند از کجا بفهمیم شخصی در اینستاگرام آنلاین است یا نه؟ برای اطلاع از آنلاین بودن فالوور در اینستاگرام، چراغ سبز دایرکت اینستاگرام به تازگی به لیست قابلیت های این شبکه اجتماعی اضافه شد. این ویژگی برای ارتباط بهتر افراد با دوستان خود بسیار مورد توجه قرار گرفت.

اگر می خواهید بدانید وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام چگونه مشخص می شود مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در تب هوم با انتخاب آیکن آیکن دایرکت اینستاگراموارد قسمت دایرکت در اینستاگرام خود شوید.
 2. در لیست Messages اگر کنار عکس پروفایل کاربری چراغ سبز دیدید به این معنی است که آن شخص در آن لحظه آنلاین است. این یکی از ساده ترین راه های تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام است.
  پنهان کردن آنلاین بودن در اینستاگرام

همچنین برای برخی سوال است که چگونه آخرین بازدید اینستاگرام را ببینیم؟ برای مشاهده آخرین بازدید در اینستاگرام باید به دایرکت مراجعه کنید چراغ سبز دایرکت اینستاگرام نشان دهنده وضعیت آنلاین و عدد کنار نام کاربری نشان دهنده آخرین زمان فعالیت کاربر در instagram است. حالا چالش اینجاست که برای غير فعال كردن آنلاين بودن در اينستاگرام چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

چگونه چراغ سبز اینستاگرام را خاموش کنیم؟

حال که فهمیدید چراغ سبز دایرکت اینستاگرام چیست ممکن است بپرسید چگونه چراغ سبز اینستاگرام را خاموش کنیم؟مواردی یافت می شود که شما به دلایلی تمایل ندارید کسی از آنلاین بودن شما در instagram با خبر شود و به دنبال روشی برای پنهان كردن آنلاين بودن در اينستاگرام می گردید. نگران نباشید برای برداشتن آنلاین بودن در اینستاگرام هم راه حلی وجود دارد. نحوه مخفي كردن آنلاين بودن در اینستاگرام به شرح زیر است:

 1. پس از بروزرسانی اپلیکیشن instagram خود به آخرین نسخه منتشر شده وارد حساب خود شوید.
 2. پس از انتخاب تب پروفایل شخصی، دکمه منو آیکن سه خطی اینستاگرامدر بالای صفحه را لمس کرده و در پایین پنجره Settings را انتخاب نمایید تا به بخش تنظیمات غير فعال كردن آنلاين بودن در اينستاگرام هدایت شوید.
  چگونه آنلاین بودن در اینستاگرام را مخفی کنیم
 3. اکنون از منوی تنظیمات گزینه Privacy را لمس نمایید.
  غیر فعال کردن آنلاین بودن در اینستاگرام
 4. در پنجره ظاهر شده گزینه Activity Status را انتخاب نمایید. این گزینه وضعیت آنلاین بودن کاربر را نمایش می دهد.
  پنهان كردن آنلاين بودن در اینستاگرام
 5. در مرحله بعد برای اینکه نمایش آنلاین بودن در اینستاگرام را مخفی کنیم باید گزینه Show Activity Status را با کشیدن انگشت به سمت چپ غیر فعال کرد.

نکته: همانطور که مشاهده می کنید وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام در حالت پیش فرض فعال است.
تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام

این گزینه به شما اجازه می دهد آخرین فعالیت اکانت هایی که دنبال کرده اید و هر کسی که در دایرکت به او پیام داده اید  را در instagram ببینید. وقتی گزینه وضعیت آنلاین غیر فعال باشد نمی توانید فعال بودن سایر اکانت ها را رصد کنید. همچنین آنلاین بودن شما برای دیگران نمایش داده نمی شود. در واقع خاموش بودن این گزینه یک روش غير فعال كردن آنلاين بودن در اينستاگرام بشمار می رود و دیگران متوجه نمی شوند که چه زمان هایی در ایسنتاگرام فعالیت دارید.

چگونه آنلاین بودن در اینستاگرام را از یک نفر مخفی کنیم؟

در تکنیک قبلی غير فعال كردن آنلاين بودن در اينستاگرام برای تمامی اشخاص را پیاده کردیم. حال ممکن است بخواهیم تنها از یک فرد خاص آنلاین بودن در اینستا را مخفی کنیم. برای انجام این کار لازم است قابلیت restrict account اینستاگرام را برای او فعال نماییم.

 • restrict account اینستاگرام علاوه بر پنهان کردن آنلاین بودن در اینستاگرام، کاربر را در انجام برخی کارها محدود می کند.
 • غیرفعال کردن لست سین اینستاگرام از دیگر مزایای ریستریکت اکانت بشمار می رود.

به عنوان مثال اگر کاربری که قابلیت رستریکت اینستاگرام برای او فعال شده کامنتی در زیر یکی از پست های شما بگذارد، کامنت او فقط برای شما و خودش قابل مشاهده است.

اگر می خواهید بدانید restrict account اینستاگرام چیست و با این قابلیت اینستاگرام چطوری آنلاین بودن اینستاگرام را مخفی کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید. ریستریکت یکی از تکنیک های محبوب برای غیرفعال کردن لست سین اینستاگرام محسوب می شود.

restrict account اینستاگرام چیست؟

تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام

هر آنچه باید در مورد چراغ سبز دایرکت اینستاگرام بدانید:

 • چگونه آنلاین بودن در اینستاگرام را مخفی کنیم؟
  نحوه مخفي كردن آنلاين بودن در اینستاگرام برای همه کاربران با غیر فعال کردن گزینه Show Activity Status در مسیر Settings>Privacy>Activity Status امکان پذیر است.
 • چگونه چراغ سبز اینستاگرام را خاموش کنیم؟
  چراغ سبز دایرکت اینستاگرام همان آنلاین بودن در اینستاگرام را نشان می دهد. حال اگر بخواهیم چراغ سبز اینستاگرام را خاموش کنیم باید مراحلی که در پاسخ به سوال قبلی گفتیم را دنبال کنیم.
 • چگونه آخرین بازدید اینستاگرام را ببینیم؟
  برای مشاهده آخرین بازدید اینستاگرام باید گزینه Show Activity Status را فعال نماییم.
 • از کجا بفهمیم شخصی در اینستا آنلاین است یا نه؟
  اگر در صفحه دایرکت اینستاگرام روی عکس پروفایل شخصی چراغ سبز مشاهده کردید نشان دهنده این است که کاربر مورد نظر آنلاین است.

نکته:
1. توجه داشته باشید ممکن است برخی از کاربران در تنظیمات حساب خود گزینه آنلاین بودن را غیر فعال کرده باشند. در این صورت شما متوجه آنلاین بودن آنها نخواهید شد.
2. برای مشاهده آنلاین بودن افراد در اینستاگرام نیاز است گزینه Show Activity Status برای حساب کاربری شما از قبل فعال شده باشد.

 • نشانه آنلاین بودن در اینستاگرام چیست؟
  در صورتی که گزینه Show Activity Status برای حساب کاربری شما و فالوورهایتان فعال باشد زمانی که وارد اپلیکیشن اینستاگرام می شوید آنلاین بودن شما برای سایرین نشان داده می شود. همچنین شما هم می توانید ببینید چه کسانی آنلاین هستند. چراغ سیز رنگی کنار اکانت آن ها نمایش داده می شود.

همانطور که مطالعه کردید این مقاله از میزبان فا مگ به این موضوع پرداخته است که از کجا بفهمیم شخصی در اینستا انلاین است یا نه. غير فعال كردن آنلاين بودن در اينستاگرام منجر می شود کاربران قادر به دیدن آخرین بازدید در اینستاگرام شما نباشند. زیرا اطلاع از آنلاین بودن فالوور در اینستاگرام تنها زمانی امکان پذیر است که ویژگی آنلاین بودن در اینستا فعال باشد. از طرفی می توان نسبت به غیرفعال کردن لست سین اینستاگرام و چراغ سبز اقدام نمود که در این مقاله به شرح مفصل آن پرداختیم. در صورت وجود مشکل، سوالات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

آموزش اینستاگرام

‫36 دیدگاه ها

 1. دلیل آنلاین بودن اشخاص در اینستاگرام زمانی که آفلاین هستند ؟

 2. با سلام.
  راهنمایی و توضیحات بسیار عالی و دقیق بود.
  برعکس بعضی از سایت ها چه اصلاً نمیشه فهمید چی گفتن

 3. سلام من تنظيمات مخفي بودن تايم اينستاگرامم رو دست نزدم يعني اكتيو ولي الان دوروزه كه اكتيو بودنم رو نشون نميده و واسم دردسر شده ايا دليل خاصي داره؟؟؟؟؟

  1. سلام و احترام؛
   ممکنه باگ بوده باشه… مجددا میتونید این تنظیمات رو بر اساس آموزش اعمال کنید.

 4. سلام دلیل اینکه طرف مقابل بجای اینکه آخرین بازدید یا آفلاین بودن نشان دهد میزنه امروز فعال بوده یعنی ممکنه دستکاری شده یا اینستا اینجور نشون میده

   1. سلام خیلی خیلی تشکر میکنم واقعا اینقدر دقیق! با عکس! و کامل با زبان بسیار ساده و قابل فهم هر سن و سالی این رو آموزش دادید! خسته نباشید واقعا🌹🌹🌹💝💝💝🤝🤝🤝🙏👍✌️💞

    1. با سلام دوست عزیز
     خوشحالیم که این آموزش برای شما مفید واقع شده است.
     موفق و پیروز باشید

  1. با سلام ناهید عزیز
   متاسفانه متوجه منظورتان نشدم. لطفا به شکل دقیق تری مورد را توضیح دهید تا بتوام بهتر شما را راهنمایی کنم.
   موفق و پیروز باشید

   1. سلام
    علت اینکه آنلاین بودن یه نفر و واست نشون میده ولی بعد از چند وقت دیگه نشون نمیده در صورتی که اون اکتیویتیشو غیرفعال نکرده و برای دیگران نشون میده فقط برای من دیگه نشون نمیده ؟

 5. تا چن روز از آخرین بازدید اینستا گرام لست سین یا زمان آخرین بازدید را نشان میدهد؟ یعنی اگر آخرین بازدید شما قبلا نشان داده شده باشد بعد شما چن هفته از اینستا گرام استفاده نکنید آیا باز هم اخرین بازدید را چن هفته پیش نشان میدهد یا نه هیچ چیزی نشان داده نمی شود برای مخاطبین شما؟

  1. با سلام دوست عزیز
   عموما تا 1 هفته را به کاربران نشان می دهد و پس از آن به صورت کامل حذف می شود. البته هنوز روال مشخصی از این نظر توسط اینستاگرام ارائه نشده است و نمی توان با اطمینان صحبتی را کرد.
   موفق و پیروز باشید

 6. سلام وقتتون بخیر
  اگر بیشتر از ۴٨ ساعت انلاین نشیم ، وضعیت انلاینی رو به چه شکل نشون میده؟ تا ۴٨ ساعت رو میزنه active yesterday اما بیشتر از ۴٨ ساعت رو کلا نشون نمیده؟

  1. با سلام دوست عزیز
   عموما به طور کلی لست سین شما برداشته می شود. گاها نیز بعد از گذشت 1 هفته عبارت seen last week نشان داده می شود.
   موفق و پیروز باشید

   1. سلام وقت بخیر من من با اینکه شو اکتیویتی اینستا و‌فعال کردم ولی آنلاینی دیگران رو‌نشون نمیده هم گوشیم هم اینستا آپدیته چندبار پاک کردم نصب کردم اکانتمو پسوردشو عوض کردم هرکاری کردم با نشون نمیده کیا آنلاینن لطفا کمک‌کنید

 7. سلام، با وجود داشتن چند اکانت اگه تنظیمات یکیش وضعیت فعال بودن روشن باشه و بقیه غیرفعال باشه، آیا با ورود به اکانتی که وضعیت غیرفعال هست، وضعیت شخص رو توی اکانت دیگه که فعاله، آنلاین نشون میده یا خیر؟
  ان شاءالله
  ممنونم

  1. سلام
   اگر همه اکانت های شما در یک گوشی باشند، بله. یعنی همه رو فعال آنلاین نشون میده.

 8. من گوشیم ایفون رفتم اون قسمت خاموش کردم بعد که میام بیرون دوباره اون گزینه روشن میشه علتش چیه؟!

 9. با سلام
  با اینکه این گزینه رو فعال میکنم به محض وارد شدن به صفحه اصلی اینستا مجدد غیرفعال میشه
  چیکار باید کرد؟

 10. سلام
  من امروز با توجه به آموزش هاتون غیر فعال کردم آنلاین بودنم رو

  اما متأسفانه مشکلی که هست اینه که بعد از اینکه تغییرات رو اعمال میکنم و از قسمت setting خارج میشم
  دوباره به حالت اولیه برمیگرده و آنلاین رو نشون میده و تیکی که خاموش شده بود اتوماتیک به حالت روشن برمیگرده

 11. سلام
  وقت بخیر
  من انجام دادم
  یه سوال دارم
  راه دیگه برا نشون ندادن آنلاینی ما وحود داره که ما انلاینی بقیه رو ببینیم ولی اونا نبینن
  در واقع میدونم وجود داره چون یکی از دوستام داره اینکار رو میکنه ولی نمیدونم چیه وکجاست
  اگه میدونید راهنمایی کنید لطفا

 12. تنظیمات اینیستای من اینجوری نیست آپدیت کردم و این گزینه show activity status در activity status نیست
  و مال من setting and privacy دوتاش باهمه
  در نسخه بروز اینیستا اینجوری
  حتی من پاک کردم دوباره نصب کردم شاید حل شد ولی بازم همونجوری
  لطفا کمکم کنید.

  1. سلام دوست عزیز، در همین منو وارد شوید و در انتهای منو وارد قسمت messages and story replies شوید و در قسمت show activity status تیک گزینه را فعال یا غیر فعال کنید.

 13. سلام خسته نباشید
  من نمیتونم چراغ سبز آنلاینی دوستانم در دایرکت را مشاهده کنم .
  تنظیمات اینیستای من اینجوری نیست آپدیت کردم و این گزینه show activity status در activity status نیست.
  حالا در قسمت messages and story replies وارد شدم و بعد قسمت show activity status تیک گزینه را فعال میکنم اما در یک چشم به هم زدن دوباره خودش غیر فعال میشه .. اینستاگرامم رو همین دیروز از play store آبدیت کردم .
  ممنون میشم جواب بدید

 14. سلام ممنون از مطالب مفیدتون من پیجم معلق شده و گفته اگه اقدامی نکنید بعد این تایم کلا پاک میشه دلیل هم زده رعایت نکردن دستور العمل های ما اصلا نمیتونم وارد پیج بشم که راهنمای شمارو انجام بدم چکار کنم

 15. سلام اینستا من وارد منو میشی تنظیماتش پایین نیست؟چجوری آنلاین بودن و مخفی کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا