آموزش

آموزش استفاده از تایید هویت دو مرحله ای جیمیل

تایید دو مرحله ای جیمیل یکی از لایه های امنیتی است که می توان به منظور جلوگیری از دسترسی اشخاص غیرمجاز به اکانت، فعال نمود. اما سوال اینجاست چگونه تایید دو مرحله ای جیمیل را فعال کنیم؟ برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید بدانید که کد تایید گوگل چیست. پس از آن متوجه خواهید شد که تنها راه دسترسی به اکانت، دریافت پیام صوتی یا پیامک گوگل است. به همین دلیل به هیچ وجه امکان دور زدن تایید دو مرحله ای جیمیل وجود ندارد. در ادامه در این مقاله از میزبان فا مگ به طریق فعال سازی تایید دو مرحله ای جیمیل و همچنین غیر فعال نمودن آن خواهیم پرداخت.

تایید دو مرحله ای جیمیل

در این آموزش شما را با ویژگی two-Step Verification جیمیل یا همان تایید هویت دو مرحله ای جیمیل آشنا خواهیم نمود.
در ابتدا توضیحاتی در مورد این ویژگی و دلایل نیاز به فعال نمودن آن خواهیم داد و پس از آن با نحوه فعال سازی آن آشنا خواهید شد. به منظور آشنایی بیشتر می توانید مقاله تایید دو مرحله ای را مطالعه نمایید.

اهمیت تایید هویت دو مرحله ای جیمیل چیست؟

همانطور که می دانید دزدیدن گذرواژه ایمیل های شما برای هکرها بسیار ساده است. استفاده از گذرواژه های یکسان برای بیش از یک سایت، دانلود نرم افزار ها از بستر اینترنت، کلیک روی لینک های ایمیل های ناشناس و … همگی از عواملی می باشند که می توانند رمزهای عبور شما را به مخاطره بیندازند.

غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای جیمیل
برای مثال اگر شخصی بتواند به حساب جیمیل شما دسترسی پیدا کند قادر است:

 • تمامی ایمیل ها ی شما را بخواند، حذف کند.
 • با جعل هویت شما ایمیل های ناخواسته ای برای مخاطبانتان ارسال نماید.
 • از ایمیل شما جهت دسترسی به رمزعبور، حساب های بانکی و … استفاده کند.

تمامی این موارد منجر به مخاطره افتادن اطلاعات مهم شما خواهند شد.
مثلا هنگامی که کاربر به سایت میزبان فا مراجعه و اقدام به خرید هاست می نماید همان لحظه پس از پرداخت صورتحساب اطلاعات اکانت هاستینگ ایشان برای کاربر ایمیل می شود، کاربر وب سایت خود را با خیالی آسوده راه اندازی می کند غافل از آن که هنوز اطلاعات اکانت هاستینگ وی در لیست ایمیل های او قرار دارد، در این مرحله اگر یک هکر وارد ایمیل شما شود به راحتی می تواند اطلاعات مهم را برداشته واستفاده کند.

در دپارتمان های پشتیبانی میزبان فا بارها و بارها شاهد این بوده ایم که اطلاعات هاست و دامنه مشتری از طریق ایمیل وی دزدیده شده است و در این موارد خسارت های جبران ناپذیری به کاربران وارد می شود، پس لازم است جهت حضور در حیطه تجارت آنلاین ابتدا مهم ترین ابزار ارتباطی خود، یعنی ایمیلتان را امن نمایید .

کد تایید گوگل چیست؟

با استفاده از تایید هویت دو مرحله ای جیمیل، می توانید از دسترسی افراد غیر مجاز به حساب جیمیل خود ممانعت به عمل آورید. حتی در صورتیکه شخصی بتواند به آدرس ایمیل شما و رمز عبور آن دسترسی پیدا کند، تا زمانیکه به شماره تلفن شما دسترسی نداشته باشد نمی تواند هیچ گونه دسترسی به حساب ایمیلتان داشته باشد.

غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای جیمیل
در صورتیکه تایید هویت دو مرحله ای جیمیل را روی حساب خود فعال نمایید، نحوه ورود به جیمیلتان متفاوت خواهد شد! یعنی علاوه بر رمز عبوری که وارد می نمایید، موارد دیگری نیز جهت تصدیق هویت از شما خواسته می شود. تنها در صورتیکه بتوانید از لایه دوم امنیتی ایجاد شده روی ایمیلتان با موفقیت عبور نمایید، می توانید وارد حساب جیمیلتان شوید. با سه شیوه زیر می توان اقدام نمود:

 1. تایید از طریق شماره تلفن به صورت پیامک یا تماس صوتی
 2. اپلیکشن احراز هویت گوگل به منظور ارسال کد تایید
 3. جایگزین دوم مثل کلید امنیتی یا کد پشتیبانی

در تصدیق هویت از طریق شماره تلفن، یک کد امنیتی از طریق پیامک و یا یک تماس صوتی از سمت گوگل به شما اختصاص داده می شود. با وارد نمودن کد دریافتی در فیلد مورد نظر و تایید آن احراز هویت شده و وارد حساب جیمیل شوید. همچنین اپلیکیشنی توسط گوگل تهیه شده است که با استفاده از آن کدهای امنیتی برای شما ارسال خواهند شد و در این صورت نیازی به ارسال پیامک یا تماس صوتی با شماره شما نخواهد بود.

غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای جیمیل

جالب است بدانید که می توانید از یک کلید امنیتی برای تصدیق هویت استفاده نمایید که در این صورت نیاز به یک فلش حاوی فایل کلید و یک پورت USB خواهید داشت.

تمامی این موارد در ادامه به صورت وسیع تری توضیح داده خواهند شد. با فعال نمودن سیستم تایید هویت دو مرحله ای جیمیل، 2 لایه امنیتی روی اکانت جیمیل شما ایجاد خواهد شد. لایه اول همان گذرواژه شما و لایه دوم یکی از موارد امنیتی (کد امنیتی/کلید امنیتی و …) است. تنها راه ورود به ایمیل های شما گذر از لایه دوم می باشد.

در اصل می توان به زبان ساده اینطور بیان کرد که ورود به حساب کاربری شما تنها از طریق آنچه که می دانید (رمز عبورتان) و آنچه که دارید (کلید امنیتی یا شماره موبایلتان) انجام خواهد شد.

چگونه تایید دو مرحله ای جیمیل را فعال کنیم؟

توجه داشته باشید جهت فعالسازی این ویژگی میبایست دارای مرورگر Google Chrome v 38 به بالا باشید. برای فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای روی حساب جیمیل خود به صورت زیر اقدام نمایید:
1. از طریق آدرس myaccount.google.com به صفحه اکانت جیمیل خود وارد شوید.
2. آدرس ایمیل و رمز عبور جیمیل خود را وارد نمایید. روی Sign in کلیک نمایید.

3. آدرس www.google.com/landing/2step را درمرورگر خود وارد کنید.

روی دکمه Get Started کلیک نمایید.

غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای جیمیل

4. در مرحله راستی آزمایی روی دکمه آبی رنگ پایین صفحه کلیک کنید.

فعال سازی دو مرحله ای جیمیل

5. در این مرحله مجددا رمز عبور جیمیل شما پرسیده می شود. آن را تایپ نموده و روی دکمه “بعدی” یا “next” کلیک نمایید.

فعال سازی دو مرحله ای جیمیل

در ادامه 4 مرحله مهم پیش رو دارید. طبق آموزش مراحل را با دقت انجام دهید و اطلاعات صحیح و دقیق وارد نمایید. زیرا در صورت ورود اطلاعات نادرست یا فراموش کردن این اطلاعات ممکن است دسترسی شما به حساب جیمیلتان قطع گردد.
6. در این مرحله می بایست شماره موبایل خود را وارد نمایید. توجه کنید این شماره اصلی شما می باشد و کلیه کدهای تایید به این شماره ارسال خواهند شد.

چگونه تایید دو مرحله ای جیمیل را فعال کنیم

در قسمت Phone number: کشور ایران را انتخاب نمایید و سپس شماره موبایل خود را وارد کنید.
از قسمت “How Should We Send You Codes?” یا “چگونه می خواهید رمزها را دریافت کنید؟“: می بایست نحوه ارسال کد های تایید به شماره موبایل خود را انتخاب نمایید. گزینه های موجود دراین قسمت به شرح ذیل می باشند:

 • Text Message(SMS) یا پیام نوشتاری: با انتخاب این گزینه کدهای تایید به صورت پیامک متنی برای شما ارسال خواهد شد.
 • Voice Call یا تماس تلفنی: با انتخاب این گزینه کدهای تایید به صورت تماس صوتی برای شما خوانده می شود و می بایست آن را یادداشت نموده یا به خاطر بسپارید تا بتوانید از آن استفاده نمایید.

برای مثال ما گزنیه Text Message را انتخاب می نماییم. در پایان روی دکمه “بعدی” یا “next” کلیک نمایید.
7. اکنون مرحله تایید شماره تلفن شما می باشد.

چگونه تایید دو مرحله ای جیمیل را فعال کنیم

در این مرحله از سمت گوگل برای شما پیامکی حاوی یک کد تایید ارسال می گردد. این پروسه ممکن است آنی و یا کمی با تاخیر باشد. پس از دریافت کد آن را در قسمت Enter Verification Code وارد نمایید و روی دکمه “بعدی” یا  “Verify” کلیک نمایید. اکنون تایید دو مرحله ای جیمیل برای شما فعال می شود.

کد تایید گوگل چیست

10. پس از اتمام فرآیند فعال سازی تایید هویت 2 مرحله ای، ایمیلی برای شما ارسال می گردد که اطلاعاتی در مورد این ویژگی داده می شود.

کد تایید گوگل چیست

تغییر تنظیمات تایید دو مرحله ای گوگل

با کلیک روی لینک “تنظیمات راستی آزمایی” در ایمیلتان، یا ورود به لینک myaccount.google.com و کلیک روی بخش امنیت سپس مراجعه به بخش تایید هویت دو مرحله ای می توانید نسبت به اعمال تغییرات مد نظرتان اقدام کنید.

فعال سازی تایید دو مرحله ای جیمیل

حالا صفحه مربوط به تنظیمات تایید هویت 2 مرحله ای نمایش داده می شود. این بار می توانید اطلاعاتی که در هنگام فعال سازی وارد نموده اید را مشاهده و یا ویرایش نمایید. این قسمت شامل موارد زیر است:

 1. پیام صوتی یا نوشتاری
 2. کدهای پشتیبان
 3. برنامه Authenticator
 4. تلفن پشتیبان
 5. کلید امنیتی
 6. دستگاه‌های مورداعتماد

فعالسازی تایید هویت دو مرحله ای جیمیل

1. تغییر شماره دو مرحله ای جیمیل

در بخش تنظیمات از قسمت “پیام صوتی یا نوشتاری”می توانید شماره موبایل خود را مشاهده نمایید. با کلیک روی می توانید این شماره را تغییر دهید. در مقابل Code Send via روی لینک Text Message کلیک نمایید می توانید نحوه دریافت کدها را تغییر دهید.

2. کدهای تایید صحت گوگل

از قسمت Backup Codes یا همان “کدهای پشتیبان” می توانید تعدادی کد تایید پشتیبان را دریافت نمایید. گوگل برای شما یکسری کدهای پشتیبان نیز تعبیه نموده است که در مواقع ضروری می توانید از آن ها استفاده نمایید. برای زمان هایی که مسافرت هستید می توانید از این کدهای پشتیبان و یکبار مصرف نیز استفاده نمایید. آن ها را چاپ نموده و همراه خود داشته باشید.


روی دکمه “چاپ” یا بارگیری کلیک نمایید. صفحه ای برای شما باز خواهد شد که 10 کد تایید پشتیبان برای شما قابل مشاهده می باشد. در این صفحه می توانید با کلیک روی چاپ، آن را پرینت نمایید و یا با کلیک روی “بارگیری” آن را در یک فایل متنی و در کامپیوترتان ذخیره نمایید.

3. گوگل Authenticator چیست؟

  از قسمت برنامه Authenticator می توانید از قابلیت Google Authenticator برای اتصال دستگاه های Android، iPhone و Blackberry جهت دریافت کد های تایید استفاده نمایید. که در ادامه به نحوه فعالسازی آن می پردازیم.

نحوه فعال سازی google authenticator

این گزینه برای مواقعی مناسب می باشد که تماس تلفنی یا داده ای موبایل شما قطع شده باشد و یا به شماره خود دسترسی نداشته باشید. در این صورت بدون نیاز به شماره موبایل خود می توانید کدهای امنیتی ورود به حساب خود را از طریق برنامه Google Authenticator نصب شده روی گوشی موبالتان دریافت نمایید.

 1. برای فعال سازی این گزینه روی گزینه تنظیم کلیک نمایید.
 2. در این مرحله می بایست نوع سیستم تلفن خود را مشخص نمایید. برای مثال اندروید را انتخاب نمایید.
 3. حالا باید اپلیکشن Google Authenticator را دانلود کنید.
  برای دانلود این اپلیکیشن از موبایل خود به Play Store گوگل رفته و Google Authenticator را دانلود و نصب نمایید. پس از نصب اپلیکیشن روی موبایل، آن را باز نموده و کانفیگ نمایید.
 4. منوی برنامه را باز نمایید و Set up account را انتخاب نمایید.
 5. سپس Scan a barcode را انتخاب نمایید.
 6. از دوربین موبایل خود جهت اسکن کد مشخص شده استفاده نمایید.
  google authenticator چگونه کار میکند
 7. سپس یک کد 6 رقمی به شما داده خواهد شد، آن را در فیلد مورد نظر تایپ نموده و روی تایید صحت کلیک نمایید.

google authenticator چگونه کار میکند

4. تلفن پشتیبان اکانت گوگل

از قسمت “تلفن پشتیبان” می توانید شماره موبایل دیگری به عنوان شماره موبایل پشتیبان (Backup number) برای مواقع ضروری تعیین نمایید. در این حالت اگر دسترسی شما به شماره اصلی خود قطع گردد، گوگل شماره های دیگری نیز برای ارسال کدهای تایید در اختیار خواهد داشت.

تغییر شماره موبایل در وریفای دو مرحله ای گوگل

 • برای این کار پرچم ایران را انتخاب و شماره همراه مد نظرتان را وارد کنید.
 • نحوه دریافت کد را انتخاب نمایید.
 • روی گزینه تمام کلیک نمایید.
 • پس از آن پیغام “کدهای راستی‌آزمایی با پیامک ارسال می‌شود. را مشاهده خواهید نمود.
 • روی “تمام” کلیک نمایید.

در این مرحله شماره پشتیبان شما افزوده شد و می توانید آن را مشاهده، ویرایش و یا حذف نمایید.

5. کلید امنیتی گوگل

می توانید از یک کلید امنیتی به عنوان مرحله دوم جایگزین در تایید دو مرحله استفاده کنید.

کلید امنیتی گوگل

6. دستگاه های مورد اعتماد

چگونه دستگاه های متصل به گوگل را حذف کنیم

از سربرگ App Specific Password می توانید تنظیمات مربوط به برنامه هایی که به حساب جیمیل شما متصل است را بررسی کنید. از جمله:

 • اپلیکیشن های ایمیل iPhone
 • iPad
 • Microsoft Outlook
 • اپلیکیشن های ایمیل مک
 • و… 

بدین منظور روی Manage application-specifice password کلیک نمایید.

 1. در صفحه ی جدید از قسمت Select app نام اپلیکیشن مورد نظر را انتخاب نمایید.
 2. از قسمت Select device نام دستگاه متصل به ایمیل را انتخاب نمایید.
 3. روی دکمه Generate کلیک نمایید.
 4. در این مرحله پنجره ای با عنوان Generated app password نمایان خواهد شد که گذرواژه ی شما را نمایش خواهد داد. سپس روی done کلیک نمایید.
 5. برای حذف رمز عبور ایجاد شده، در مقابل آن روی دکمه Revoke کلیک نمایید.
همچنین از سربرگ Registerd Computers می توانید تنظیمات مربوط به کامپیوترتان و سایر کامپیوتر ها را اعمال یا تغییر دهید. از قسمت This Computer با کلیک روی گزینه Require Codes، می توانید این کامپیوتر را نیز از لیست تراست خارج نمایید.بدین منظور مراحل زیر را دنبال کنید.
 1.  روی Require Codes کلیک نمایید.
 2. از پنجره باز شده روی گزینه Remove This Computer From My Trusted List کلیک نمایید.
 3. پس از آن لاگین به حساب جیمیل توسط این کامپیوتر نیز از طریق تایید هویت 2 مرحله ای انجام خواهد شد.

نحوه خروج از جیمیل در تمامی دستگاه‌ها

در صورتیکه بخواهید مجدد این کامپیوتر را تایید اعتبار کنید از همین قسمت این بار گزینه Register This Computer را انتخاب نمایید. از قسمت Other Registered Computers نیز می توانید سایر کامپیوتر های رجیستر شده را مشاهده و تنظیمات مربوط به آن ها را ویرایش نمایید.

غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای جیمیل

نحوه غیر فعال نمودن 2-Step Verification به شرح زیر است:

 • از طریق آدرس myaccount.google.com به صفحه ورود به اکانت جیمیل خود وارد شوید.
 • آدرس ایمیل و رمز عبور جیمیل خود را وارد نمایید.
 • روی Sign in کلیک نمایید. (اگر سیستم خود را به عنوان یک کامپیوتر تراست شده تعیین نکرده باشید می بایست مراحل تایید 2 مرحله ای را انجام دهید.)
 • در این مرحله وارد تنظیمات حساب جیمیل خود خواهید شد.
 • از قسمت امنیت روی گزینه راستی آزمایی دو مرحله ای کلیک کنید.
 • مطابق تصویر بر روی دکمه “خاموش کردن” کلیک نمایید.

غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای جیمیل

فراموش کردن رمز جیمیل

هر کدام از موارد بالا را که به عنوان وریفای اکانت تعریف کرده باشید به ترتیب در لیست احرازهویت و اقدامات امنیتی جیمیل لیست شدن و بر اساس یکی از این موارد می توانید لاگین کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر سه مورد پرسش و تایید دستگاه، ارسال کد به صورت متنی یا صوتی و کدهای بکاپ 8 رقمی به عنوان وریفای حساب تعریف شده اند. پس من اگر رمز خود را فراموش کنم با یکی از این سه مورد می توانم جیمیل خود را بازیابی کنم.

فراموش کردن رمز جیمیل

برای این مورد زمانی که وارد جیمیل خود شوید روی گزینه فراموشی رمز عبور کلیک کنید. مثل تصویر زیر هر بار روی عبارت try another way کلیک کنید تا به موردی برسید که به واسطه آن بتوانید جیمیل را برگردانید. اگر شما کدهای دیجیتال 8 رقمی دارید زمانی که به “Enter on of 8-digit back up code” رسیدید یکی از کدهای 8 رقمی که قبلا استفاده نشده را داخل فیلد وارد کنید. در غیر اینصورت یکی از روش های دیگر مثل کمک گرفتن از ایمیل ریکاوری یا شماره تلفن که قبلا درج کردید را استفاده نمایید.

فراموش کردن رمز جیمیل

در نهایت توصیه می کنیم به منظور ارتقاء امنیت و جلوگیری از هک شدن و در خطر افتادن اطلاعاتتان از این ویژگی استفاده نمایید. تایید دو مرحله ای جیمیل موجب منع دسترسی اشخاص غیر مجاز به حساب شما خواهد شد. در این مقاله سعی کردیم تمامی تنظیمات مربوطه و همچنین نحوه فعال و غیر فعالسازی تایید دو مرحله ای گوگل را تشریح کنیم.

محدثه اسماعیلی

بیش از 5 سال است که با وردپرس کار می کند و پس از آن به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخت و توانست در حوزه هایی چون هاستینگ، سئو و محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز گوگل گام بردارد. او اکنون به عنوان علاقمند به مباحث تحت وب و سئو تیم تحریریه میزبان فا را مدیریت می کند.

نوشته های مشابه

‫76 دیدگاه ها

 1. بیامک صوتی دو مرحله ای جدیدا برام ارسال نمیشه ایا گوگل هم تحریممون کرده !؟

   1. سلام میشه بگید چطور میتونم جیمیل با تعداد بالا درست کنم بدون شماره موبایل؟ لطفا اگر تونستید جوابو برام ارسال کنیدممنون میشم لازم دارم.

 2. ممنون و خسته نباشید یعه سوال این سر برگ App Specific Password رو من پیدا نکردم و همچنین سربرگ Registerd Computers ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و احترام؛
   منظور بخش دستگاه های مورد اعتماد هستش.
   در پایین ترین قسمت از صفحه ای که تایید دو مرحله ای رو فعال می کنید یه گزینه به نام “دستگاه های مورد اعتماد” وجود داره. این قسمت برای دستگاه هایی هستش که مورد اعتماد هستند و تایید دو مرحله رو گذروندن. این بخش برای مدیریت سایر دستگاه های متصل به جیمیل هستش و تا زمانی که جیمیلتون رو در جای دیگه ای جز مرورگر باز نکرده باشید این بخش گزینه فعال و در دسترسی نداره.

   1. سپاس از راهنماییتون من تمام مراحل رو کامل انجام دادم فقط یه سوال با عرض معذرت ،منظورتون از اینکه جیمیل رو در جای دیگه باز نکرده باشید جون روی دوتا گوشیه دیگه فعال هست(ولی باز نیست) لازم هست برنامه جیمیل رو روی گوشی توقف اجباری بزنم؟چون بازم نشون نمیده ولی بازم ممنون خیلی کمک بزرگی بود و خیلی وقت بود نیاز داشتم مراحلشو بیاد بگیرم هیچ جایی مثل شما (اینجا) کامل و واضح توضیح نداده بودن

    1. خواهش میکنم، 🌸 خوشحالیم مفید واقع شده.
     بعد از اینکه احراز هویت دو مرحله ای اکانتتون رو فعال کردید اگه از جیمیل لاگ اوت کنید و مجددا وارد بشید و اون دستگاه میزبان رو به عنوان دستگاه مطمئن تایید کنید که روی دستگاه یا سیستم خودتون هستش، به لیست دستگاه های مورد اعتماد در تنظیمات جیمیل اضافه میشه.

 3. سلام صبحتون بخیر

  یه جی میل دارم که سو÷رسل آی دی کردم برا یه بازی الان رمزش یادم رفته تنها گزینه ای که برا بازیابی دادم یه شماره تلفن هستش که کد بهش میاد ولی کد رو هم میزنم باز تایید نمیکنه
  قبلنا کدپشتیبان گرفتم که الانم دارمشون ولی بلد نیستم چجوری ازشون استفاده کنم لطفا لطفا کمک کنید تا من جی میل رو بازیابی کنم

  1. سلام و احترام جناب معروفی عزیز؛
   من این مورد رو امروز با جیمیل خودم براتون تست کردم.
   شما هر موردی به عنوان وریفای اکانت تعریف کرده باشید به ترتیب در لیست احرازهویت و اقدامات امنیتی جیمیلتون لیست شدن و بر اساس یکی از این موارد می تونید لاگین کنید. به عنوان مثال تصویر زیر رو ببینید سه مورد پرسش و تایید دستگاه، ارسال کد به صورت متنی با صوتی و کدهای بکاپ 8 رقمی به عنوان وریفای حساب تعریف شده. پس من اگر رمزم رو فراموش کنم با یکی از این سه مورد می تونم جیمیلم رو بازیابی کنم.

   برای این مورد زمانی که وارد جیمیلتون میشید روی گزینه فراموشی رمز عبور کلیک کنید. مثل تصویر زیر هر بار روی عبارت try another way کلیک کنید تا به موردی برسید که به واسطه اون بتونید جیمیل رو برگردونید. چون شما کدهای دیجیتال 8 رقمی دارید زمانی که به “Enter on of 8-digit back up code” رسیدید یکی از کدهای 8 رقمی که قبلا استفاده نشده رو داخل فیلد وارد کنید.

   1. سلام عرض ادب
    متاسفانه به هیچ عنوان روی کد 8 رقمی نمیاد بعد از یکی دوبار زدن پیغام میده اکانت متعلق به شما نیست
    اگه براتون زحمت نمیشه به جی میل بنده یه پیام بدین تا با کمک شما این اکانت رو بازیابی کنم ممنونتون میشم

 4. سلام وقت بخیر.
  لطفا خیلی حیاطی هست کمکم کنید هرکس میتونه.
  خانم محترم من دقیقا به این روش شما ورود دومرحله ای برای یکی از جیمیل هام فعال کردم و برای ارسال کدتایید دوتا شماره موبایل گذاشتم ولی متأسفانه گذرواژه فراموش کردم و گوشی م رو هم ریکاوری کردم بکلی کنترل جیمیل ازدست دادم چون وقتی روی گذرواژه فراموش کردم کلیک میکنیم و کدتایید که به شماره اول میاد به درستی میزنم بعدش کدتایید ارسال شده به شماره موبایل دومم درست وارد میکنم. ولی متأسفانه تازه می‌نویسد که برای ما ثابت نشده شما صاحب جیمیل هستید!! توروخدا هرکس میتونه کمکم کنید اطلاعات مهمی در جیمیل دارم. ممنون و متشکرم

 5. سلام
  من احراز هویت جیمیلم رو یک جیمیل دیگه برای پشتیبانی وارد کردم والان به اون جیمیل پشتیبان دسترسی ندارمونیاز دارم که به جیمیلم وارد بشم ولی بدون جیمیل پشتیبان نمیتونم میشه راهنمایی کنید که روشی داره که وارد جیمیلم بشم بدون احراز هویت؟؟؟؟؟؟؟

 6. سلام ببخشید من به شماره رمز دوم جیمیلم دسترسی ندارم ولی رمزو شماره رو دارم چیکار کنم تا به جیمیل درسترسی پیدا کنم

  1. سلام روزبخیر؛
   یک تیتر جدید تحت عنوان فراموشی رمز عبور جیمیل اضافه شد. مطالعه بفرمایید.

  1. سلام و احترام؛
   ایمیل ریکاوری یا شماره تلفنی که موقع ساخت جیمیل وارد کردید رو بخاطر دارید؟

 7. سلام
  وقت بخیر
  یه جی میل دارم که سورسل آی دی کردم برا یه بازی الان رمزش یادم رفته تنها گزینه ای که برا بازیابی دادم یه شماره تلفن هستش که کد بهش میاد ولی کد رو هم میزنم باز تایید نمیکنه

 8. سلام من یه جیمیل گرفتم از دوستم ت قسمت راستی ازمایی و همچنین قسمت بازیابی شماره خودمو زدم و راستی ازمایی رو فعال کردم ولی الان که میخام تغییر رمز جیمیل بدم یه کد بع شماره صاحب قبلیش میره که وارد کردنش الزامیه دوسه بار وارد کردم کد رو ولی هربار به شماره صاحب قبلیش میره موندم چیکار کنم

  1. سلام و احترام؛
   اگر گوگل متوجه تغییرات نشده می تونید در اکانتتون به بخش تنظیمات امنیتی مراجعه کنید.
   به بخش وریفای دو مرحله ای با شماره همراه مراجعه کنید.
   شماره رو ادیت نکنید. کلا باید حذف بشه.
   تایید کنید اکانت رو و بعد مجددا شماره همراه خودتون رو برای تایید دو مرحله ای در گوگل تعریف کنید.

 9. سلام و عرض ادب
  زمان کذاشتن استوری اون قسمت بالا علامت لینک[سنجاق] هست ولی وقتی میزنم روش جایی برای قرار دادن لینک نداره و در کل جایی نیست که بتونم لینک مورد نظرمو بذارم، اکانت هم تجاری هست، ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام روزبخیر؛
   در حالت عادی امکان درج لینک های igtv وجود داره اما برای درج سایر لینک ها باید اکانتتون بالای 10 کا فالور داشته باشه.

 10. باسلام من گوشیم کامل فرمت شد و رمز جیمیل رو فراموش کردم والان مراحل بازیابی رو انجام میدم ولی تایید ۲مرحله ای رو قبلاً فعال کردم متاسفانه کد ۸ رقمی پشتیبانی رو گم کردم و الان برای تایید نهایی تغییر گذرواژه دچاره مشکل شدم راهی هست که بتونم دوباره کد ۸ رقمی پشتیبانی جیمیل رو دریافت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام روزبخیر؛
   کدوم یکی از روش های تایید دو مرحله ای بجز کدهای پشتیبان 8 رقمی رو فعال کردید؟
   ایمیل یا شماره تماس ریکاوری رو دارید؟

    1. سلام و خسته نباشید
     من ایمیلم طوری هست که مثلا قبلا هر کدی بود روی همون شماره که واسه دو مرحله داده بود میومد الان بخواهم تعقیر رمز و یا شماره بدم کد واسه همین شمارم میاد فقط موقعی که بخهوام وارد یه گوشی دیگه بشم با این ایمیل کد تایید دو مرحله به شماره دیگه ارسال میشه اصلا نمیدونم مال چه کسی هست

 11. شماره ریکاوری رو وارد میکنم کد۶رقمی برام ارسال میشه واردش میکنم مرحله بعدی کد۸ رقمی پشتیبانی رو میخواد روی گزینه روش دیگه ک میزنم میگه ی جیمیل بده با شما تماس بگیرم جیمیل رو وارد میکنم ی کد ۶رقمی برام می‌فرسته اونم وارد میکنم مرحله میزنم مرحله بعدی میگه متاسفانه نتوانست شمارو تایید کنه

 12. میشه لطفاً راهنمایی کنید راهی هست ک بتونم مجدد ب جیمیلم دسترسی پیدا کنم؟؟

 13. سلام و ارادت : واقعا چقدر جالب و کامل بود ، وظیفه خود دانستم از تقدیر و تشکر غافل نشوم . به امید تلاش بیشتر

  1. سلام روزبخیر؛
   خوشحالم که مقاله براتون مفید و موثر واقع شده.
   سپاس از شما بخاطر لطفی که به مجموعه دارید.
   پیروز باشید.

 14. سلام میشه لطفاً ب سوالات من جواب بدین؟ هنوز هیچ راهنمایی نکردین راهی هس ک بتونم پسورد جیمیل رو بازیابی کنم؟ شماره بازیابی رو وارد میکنم کد رو برام میفرسته اونم وارد میکنم مرحله بعدی کد ۸ رقمی تایید دومرحله ای رو میخاد اونو من ندارم در واقع از گوشیم پاک شده الان اگه میتونین راهنمایی کنین ممنون میشم

 15. با سلام خسته نباشید , ببخشید من پسورد جیمیلم رو فراموش کردم و زمانی که اقدام به تغییر میکنم در اخر با پیام این اکانت متعلق به شما نیست مواجه میشم در صورتی که کد 2FA و کدی از طریق پیامک به تلفنم ارسال میشه هر دوتاشون درسته اگه میشه یه راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام ، شما مدارکی که برای تایید هویت شما هست رو اشتباه وارد میکنید ، اگه دسترسی به اون اکانت دارید باید از طریق تنظیمات گزینه ریست پسورد رو بزنید ، معمولا سوالی که از شما میپرسه این هستش که کی این ایمیل رو ساختید شما میتونید توی inbox تاریخ اولین ایمیل رو ببینید و وارد کنید.
   اگه هم دسترسی ندارید باید همون خط رو روی یه گوشی بگذارید به صفحه ایمیل برید گزینه Forget Password رو بزنید از شما پسوردی که آخرین بار یادتونه رو می خواد ولی شما باید گزینه Try Another Way رو بزنید شماره تلفن رو کامل وارد کنید بدون +98 و مراحل بعدی رو برید.

 16. سلام مقاله خیلی خوبی بود
  ما تونستیم برای یکی از مشتریان مون این رو غیر فعال کنیم
  تشکررررررر ویژع از شما بابت این اموزش های خوبتون

 17. سلام و خسته نباشید
  جیمیل تایید دو مرحله ای داره کد واسه شماره موبایل میفرسته و میزنم و ازم ایمیل پشتیبانم میخواهد که اشتباه وارد کردم
  دو حرف کمتر خورده الان کد میفرسته واسه اون ایمیل و من دسترسی بهش ندارم چیکار باید بکنم
  جیملم واسه حیاتی هستش راهی هستش بهش واردش شد؟

  1. سلام دوست عزیز برای بازگردانی جیمیل روش های مختلفی هست که یکی از اونها ایمیل ریکاوری هست شما گزینه Try another way رو بزنید و می تونید از طریق ارسال کد بر روی خطی که روی جیمیلتون ست کردین بازگردانی انجام بدین

 18. همین کار انجام میدم ولی دوباره میگه ایمیل پشتیبانت رو وارد کن وقتی هم روی گزینه Try another way کلیک میکنم میگه یه ایمیل بده تا باهات تماس بگیرم که یه کد میفرسته و کد رو که وارد می کنم میگه متاسفانه شما رو مالک این حساب نیستید و دوباره تلاش کنید !

 19. سلام بنده در اینستاگرام برای کد امنیتی از Google Authenticator استفاده میکردم که متاسفانه گوشیم بردش خراب شد و من الان نمیتونم با گوشی دیگه وارد اینستاگرام بشم U.P که میدم کد میخواد کدم که از طریق تنظیمات حساب گوگل رو گوشی دیگه نصب و با اسکن بارکد رو گوشی دیگه نصب کردم ولی کدها را قبول نمیکنه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سلام دوست عزیز شما باید از همون برنامه برای ورود دو مرحله ای استفاده کنید. برنامه Google Authenticator رو نصب کنید.

 20. سلام سیم کارتم سوخت مخابرات هم المثنی نمیده کد دو مرحله ی دارم در اکانتم گوگل مسج میفرسته ولی سیم قطع شده چطوری میتونم دسترسی پیدا کنم به اطلعاتم در درایو تشکر

 21. بنام دادار هستی بخش

  ما ز هر صاحبدلی یک رشته فن آموختیم
  عشق از لیلی و صبر از کوه کن آموختیم
  گریه از مرغ سحر ، خودسوزی از پروانه ها
  صد سرا ویرانه شد ، تا ساختن آموختیم

  با سلام خدمت شما عزیزان و اساتید گرامی ،
  با تشکر از راهنماییهای ارزنده و ارزشمندی که منتشر کردین .
  شادی ، سلامتی و کسب روزی روز افزون از خدا براتون آرزومندم .

 22. سلام من اگه اینکار رو برای جیمیلم بکنم دیگه هک نمیشم ؟ لطفا لطفا و خواهشا جواب من رو بدید

  1. سلام روزبخیر؛
   این کار تضمین 100 درصدی امنیت نیست. اما میتونه لایه های امنیتی بیشتری برای دسترسی به جیمیمل فراهم کنه و تا حدودی از دسترسی افراد غیرمجاز جلوگیری میشه.

  2. سلام دوست عزیز با این کار امنیت ایمیلتون بالاتر میره ولی هک شدن به عوامل دیگه ای مثل بازنکردن لینک های مشکوک و موارد ریز دیگه ای هم دخیل هست.

  3. سلام من جیمیلم هک شده اگه اینکارو بکنم دیگه هک نیست؟ یا اینکه کلا چیکار کنم که جیمیلم از دست هکر ها در بیاد ؟ لطفا جواب بدید

   1. سلام دوست عزیز بسته به روش هک شدن متغییر هست اگه فقط اکانت شما هک شده با تغییر رمز بقیه اشخاصی که به اکانت شما متصل هستند خارج میشن و با روشن کردن تایید هویت دو مرحله ای مشکل حل میشه.

 23. سلام من اکانت فری فایرم رو به جیمیل وصل کردم اگه رمز جیمیلم رو تغیر بدم اکانتم از اول شروع نمیشه؟؟ توروخدا جواب منو بدید جان هرکی دوست دارید جواب منو بدید

  1. سلام روزبخیر؛
   اکانت جیمیل و اطلاعات مربوطه کاملا مجزا هستش…
   شما تنها بازی رو به اکانت متصل کردید و نسخه ای از اون رو می تونید به واسطه جییمیل بازیابی کنید.

 24. سلام من در حدود ۴ ماه هست که رمز دومرحله ای حساب جمیل خود را فعال کردم و کدهای پشتیبان ۸ رقمی را گم کردم وهیچ دسترسی به جمیل خود ندارم تمام این مراحلی را که توضیح دادید رفتم جلو ولی بازم دسترسی به حسابم نمی توانم داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

 25. سلام.بزای بازیابی جیمیلم یک شماره مبایلم رو ست کردم با +جمیل امروز برای بار دوم میخواستم وارد جمیلم بشم نتونستم مجبور شدم رمز مو بازیابی کنم به کمک اون جیمیلی که ست کرده بودم. شماره همراهی که قبلا ست کردم عوض شده بود به یک شماره ناشناس به فاصله یک ماه دوبار شماره باز یابی عوض شده با جمیلم یک ماه بیش اکانتم به خاطر تعقییر ای بی مسدود شد که بعد چند بار تیکت زدم اکانتم فعال شد. به نظر شما امکان داره حک شده باشم؟؟؟؟

  1. سلام و احترام؛
   موارد و فعالیت های مشکوک مثل تغییر رمز، عوض شدن شماره تماس ثبت شده روی اکانت و موارد این چنینی مطلوب نیست و مشکوک هستش بر همین اساس باید فعالیت های انجام شده و دستگاه های متصل به حساب رو بررسی بفرمایید و دسترسی موارد غیر رو حذف کنید.
   همچنین رمز عبور رو تغییر بدید و در اخر ایمیل و شماره تماس صحیح جهت بازیابی اکانت رو درج بفرمایید.

 26. خانم اسماعیلی سلام، ضمن عرض خسته نباشید خدمت شما.بنده هم ایمیل دارم و رمز ایمیل ولی چون رمز دو مرحله ای را فعال کرده ام اصلا اجازه ورود به ایمیلم را گوگل نمی هد مشکل از کجاست

  1. سلام و احترام؛
   ارور خاصی دریافت میکنید؟ میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟

 27. میخاستم بدونم ی ایمیلی دارم .. راستی آزمایی دو مرحله ایشو میزارم شماره ی دومم … بعد از اینکه رمز و ایناشو عوض میکنم .. برای ورود به اکانت به شماره دومم پیام میاد .. اما بخام این راستی آزمایی رو تغییر بدم .. به شماره اولم این پیامو میفرسته میخاستم بدونم راه حلی داره؟

  و اینکه چطور میتونم این شماره اولمو از روی این جمیل کلا حذف کنم

  1. سلام وقت بخیر؛
   با مراجعه به اکانت جیمل روی گزینه manage your account email کلیک کنید.

   صفحه ای مشابه تصویر زیر نمایش داده میشه برای تغییر شماره اصلی روی گزینه اطلاعات شخصی کلیک کنید و شماره تلفن اصلی رو تغییر بدید.

   برای تغییر شماره دوم هم می تونید در همین صفحه روی تب امنیت کلیک کنید و شمارتون رو عوض کنید.

 28. سلام. من رمز ایمیلم رو فراموش کردم به خاطر اینکه تایید دو مرحله ای فعال هست نمیتونم بازیابیش کنم ایمیل پشتیبان هم نداره. آیا راهی هست بتونم به ایمیلم دسترسی پیدا کنم؟

 29. سلام من ایمیلم روی گوشی دیگه بوده گم شده
  الان روی گوشی ایمیل میزنم تاییده میخواد از گوشی قبلی یا رمز دو مرحله ای به هیچ کدوم دسترسی ندارم اما گزینه ایمیل یا شماره تلفن پشتیبان نمیاد چکار کنم ایمیلم قدیمه و برام مهمه

 30. سلام من شماره خودمو به ایمیل متصل کردم اما مد تایید ب شماره دیگری ارسال میشود چیکار باید بکنم

  1. سلام و احترام؛
   ابتدا در جیمیل خودتون به بخش تنظیمات مراجعه کنید.

   سپس روی بخش امنیت> درستی سنجی دو مرحله ای کلیک کنید.

   در مرحله بعدی رمز ورود به حساب جیمیل از شما درخواست میشه سپس به صفحه ای مشابه تصویر زیر هدایت میشید و می تونید شماره تماستون جهت دریافت کد رو اصلاح کنید:

 31. با سلام لطفاً خواهشاً کمکم کنید جیمیلم رو آدرسش رو دارم ولی چون تایید دو مرحله‌ایم فعال بوده الان یادم نیست باز نمیشه خواهشاً کمکم کنید اینستاگرامم و خیلی چیزهای دیگر وصل بوده بهش هر کاری میکنم باز نمیشه و یادم نمیاد ک کانکت بشم

 32. سلام لطفا اگه میشه به من کمک کنید دو هفته پیش یک اکانت کلش از یه مرد بوشهری خریدم و ۱۰۰ هزار پول دادم بهش بعدفردای همون روزی که بهش پول رو واریز کردم به من یه رمز و جیمیل رو فرستاد بعد که خواستم وارد جیمیل بشم کد راستی آزمایی خواست بعد که رفتم سوراغ همون مرد تا کد رو بهم تو واتساپ بگه دیدم منو مسدود کرد و دیگه اکانت رو هم نداد لطفا بهم بگید چطور بدونه کد راستی آزمایی وارد سیستم بشم اگه میخوایید همه اون معامله ای که تو واتساپ باهاش کردم رو به شما نشون بدم تا باور کنید من الان الاف موندم پول رو از من گرفت و رفت لطفا بهم کمک کنید خواهش میکنم

 33. من گوشیم ریست شده و دسترسی به کد ندارم و اینجا هم فقط دو تا راه اورده یکی کد و یکی کدهای ۸ رقمی که اونارم ندارم جکار کنم

  1. سلام و احترام؛
   بله ر حال حاضر همین دو روش رو برای حل چنین مشکلاتی در اختیار داریم.

 34. سلام، برای ورود به ایمیلم برای تایید دو مرحله ای که می خواد، یک عدد دو رقمی رو روی کامپیوترم نشون میده که باید از بین 3 عددی که روی گوشیم میاد اونو انتخاب کنم، (قبلا روی گوشیم میومد ولی الان چند روزه که تلاش می کنم نمیاد و گوشی هیچ عکس العملی نشون نمیده). از طرفی چون چند بار اینکارو کردم الان این مراحل هم برای من نمیاد که از راه های دیگه وارد شم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 35. سلام وقتتون بخیر

  رمز جیمیل فراموش کردم بعدش یه کد تایید واسه شمارم میاد اونم میزنم بعدش دریافت کد راستی ازمایی هستش و من این جیمیل رو روی هیچ دست گاهی ندارم حالا هرکاری میکنم نمیتونم وارد حسابم بشم ممنون میشم کمک کنید😥

 36. با سلام..من یه مشکل بزرگ برای ورود به جیمیل های فراموش شده خودم دارم چون گوشیم سوخت ومتاسفانه رمزشون هم یادم نیست..من سه تا جیمیل مهم داشتم که واسه امنیتشون اومدم تایید دومرحله ای سه تاشونو فعال کردم و برای بازیابی هرکدومشون یه جیمیل تعریف کردم..حالا که به اون گوشیم که سوخت دسترسی ندارم کد تاییدش میره توی اون جیمیل و من نمیدونم چکار کنم..حتی شماره تلفن هم میدم بازم قبول نمیکنه…خواهشمندم کمکم کنید چون ۳ ساله درگیرشم و اطلاعات بسیار مهمی توش دارم🙏❤🙏❤🙏🙏🙏

 37. سلام خسته نباشید گوشی بنده پاک شده من نمیتونم وارد ایمیلم بشم ادرس ایمیل و رمز رو دارم ولی هی کد پشتیبانی میخواهد من واقعا نمیدونم چیکار کنم چطوری وارد بشم.
  لطفا راهنمایی کنید ممننون میشم

  1. سلام و احترام؛
   ممکنه تصویری از مشکلتون ارسال کنید؟
   روی گزینه فراموشی رمز عبور هم کلیک کنید و ببینید ایا امکان بازیابی پسرد و ورود مجدد هست؟

 38. سلام .خانم اسماعیلی من گوشیم رو تنظیم کارخانه زدم . رمز جیمیلم رو ندارم .وقتی فراموشی رمز میزنم ، کد به شماره تلفنی که ذخیره کردم میاد و واردش میکنم ، اما بعدش ازم کدی رو میخواد که به همون ایمیلم که رمزش رو ندارم فرستاده ! این جیمیل مربوط به حساب های ارز های دیجیتاله و بدون اون نمیتونم واردشون بشم ، خواهش میکنم کمکم کنید بتونم بازیابی کنم اکانتم رو 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا