آموزش

ساخت ایمیل جدید + ویدیو آموزش گام به گام

ساخت ایمیل جدید از طریق سرویس جیمیل یک قابلیت بسیار کاربردی است که توسط گوگل در اختیار کاربران در سرتاسر جهان قرار گرفته است و افراد می توانند تنها با دنبال کردن چند اقدام ساده به راحتی و در سریع ترین حالت ممکن فرآیند ساخت ایمیل را دنبال کرده و حساب خودشان را با نام دلخواهشان در گوگل داشته باشند. در واقع حساب ایمیل یکی از ابزارهای ضروری محسوب می شود که بسیاری از کارها در وب بواسطه آن قابل انجام است. به عنوان مثال برای ثبت نام در بسیاری از سایت ها، استفاده از دیگر سرویس های ارائه شده توسط گوگل نظیر Google Play و خیلی از اقدامات دیگر شما نیاز به داشتن یک حساب ایمیل یا ساخت ایمیل جدید دارید. شما می توانید از طریق سرویس های مختلفی فرآیند ساخت ایمیل جدید را دنبال کنید که بهترین سرویس ایمیل توسط گوگل ارائه شده که با نام جیمیل (Gmail) شناخته می شود. اگر به هر دلیلی قادر به ساخت ایمیل نیستید یا دنبال یک آموزش گام به گام در خصوص ساخت ایمیل جدید از طریق سرویس جیمیل هستید، از شما دعوت می کنیم این آموزش ساخت ایمیل در میزبان فا مگ را تا انتها مطالعه نمایید. در این آموزش به صورت قدم به قدم مراحل درست کردن ایمیل جدید در سرویس جیمیل گوگل را به شما نشان خواهیم داد.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:جیمیل

ساخت ایمیل در سرویس جیمیل

ساخت ایمیل جدید یکی از اصلی ترین اقداماتی است که افراد مختلف در عصر حاضر برای پیشبرد اهداف خود در زندگی روزمره یا کسب و کار خود باید داشته باشند. موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، امکان درست کردن ایمیل با استفاده از پلتفرم های مختلفی وجود دارد که سرویس جیمیل را می توان یکی از محبوب ترین و رایج ترین سرویس های موجود برای ساخت ایمیل جدید دانست که به افراد این امکان را می دهد تا با چند اقدام ساده و به صورت رایگان از خدمات ارائه شده استفاده کنند.

اصلی ترین مزایای ساخت ایمیل جدید در سرویس جیمیل عبارت است از:

 • امکان دسته بندی ایمیل های مرتبط
 • قابلیت نشانه گذاری جیمیل های دارای اهمیت
 • امکان لغو ارسال ایمیل به مدت 10 ثانیه
 • امکان برچسب گذاری ایمیل ها
 • ارائه 15 گیگ فضای ذخیره سازی به هر حساب جدید
 • قابلیت فیلتر کردن یا جستجو در ایمیل های دریافتی
 • و…

پس اگر شما نیز تصمیم دارید تا مراحل ساخت ایمیل جدید در سرویس جیمیل گوگل را دنبال نمایید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مراحل ساخت ایمیل جدید

به منظور ساخت ایمیل جدید با استفاده از سرویس جیمیل و داشتن یک اکانت جی میل لازم است مراحل مشخصی را دنبال نمایید که در ادامه به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد. در همین راستا شما باید:

 1. در اولین گام از فرآیند ساخت ایمیل جدید در سرویس جیمیل گوگل باید به صفحه ایجاد حساب Gmail مراجعه نمایید.


  🔴⚫ نکته
  : در صورت تمایل می توانید با کلیک روی دکمه زیر به صورت مستقیم به صفحه ایجاد حساب Gmail بروید.

  create gmail account

 2. در این مرحله صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود که باید برای ساخت ایمیل جدید روی گزینه ایجاد حساب کلیک نمایید.
  آموزش ساخت ایمیل جدید
 3. سپس در گام بعدی و در صفحه جدیدی که باز می شود، لازم است فیلدهای موجود را با اطلاعات مناسب و صحیح پر نمایید. فیلدهای موجود در این قسمت شامل موارد زیر می شوند:
  • First Name:در این قسمت شما باید نام خود را به صورت لاتین وارد نمایید.
  • Last Name:این بخش نیز باید با نام خانوادگی شما پر شود.
   🔴⚫ نکته: توجه داشته باشید که نام و نام خانوادگی که شما در این قسمت وارد می کنید، بعدها و در هنگام ارسال ایمیل برای کاربران به صورت عمومی به آنها نمایش داده می شود. پس لازم است در فرآیند ساخت ایمیل جدید به نامی که انتخاب می کنید دقت داشته باشید.
  • Username: در این قسمت لازم است نام کاربری ایمیل خود را وارد نمایید. نام کاربری بخشی از آدرس ایمیل شما را دربر می گیرد و در واقع نامی است که قبل از پروتکل gmail.com به صورت عمومی نمایش داده می شود. شما باید نامی منحصر به فرد را برای نام کاربری خود در نظر بگیرید و توجه داشته باشید نام کاربری وارد شده در هنگام ساخت ایمیل جدید پیش تر توسط شحص دیگری انتخاب نشده باشد.
   🔴⚫ نکته: توجه داشته باشید که یک نام کاربری می تواند ترکیبی از حروف لاتین، اعداد و در صورت تمایل علائمی مثل . ، _ ، – و… باشد.
  • Password: بعد از اینکه موارد عنوان شده را در طی فرآیند ساخت ایمیل جدید به درستی مشخص شدند، زمان وارد کردن رمزعبور در فیلد Password و تکرار آن در Confirm password فرا می رسد. در نظر داشته باشید که رمز عبوری که در این مرحله از ساخت ایمیل تنظیم می کنید را به خاطر داشته باشید و آن را در جای مناسبی ذخیره کنید. چرا که بعدها برای ورود به جیمیل خود به آن نیاز پیدا می کنید. همچنین در نظر داشته باشید که با فعال کردن تیک گزینه Show password می توانید رمز عبوری که وارد کرده اید را در فیلد مربوطه مشاهده نمایید.
   🔴⚫ نکته: تعداد کاراکترهای پسورد انتخابی شما در هنگام ساخت ایمیل می بایست حداقل 8 کاراکتر باشد. همچنین توجه داشته باشید که بهتر است رمز عبور انتخابی شما نیز ترکیبی از حروف، اعداد و علائم باشد.
  بعد از اینکه فیلدهای عنوان شده را با اطلاعات مورد نیاز پر کردید، در نهایت باید روی دکمه Next کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.
  راهنمای ساخت ایمیل جدید در گوگل
 4. در مرحله بعد از فرآیند ساخت ایمیل جدید مجددا یک صفحه دیگر به شما نمایش داده می شود که در این صفحه نیز فیلدهای مشخصی وجود دارد که باید با اطلاعات مناسب پر شوند. این فیلدها نیز عبارتند از:
  • Phone number: در این بخش شما می توانید شماره تلفن خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که پر کردن این فیلد اختیاری است و شما می توانید در صورت تمایل در این مرحله از فرآیند ساخت ایمیل شماره تلفن خود را نیز ثبت نمایید.
  • Recovery email address: در این قسمت اگر در حال حاضر آدرس ایمیلی دارید، می توانید آدرس ایمیل فعلی خود را وارد نمایید. پر کردن این فیلد نیز اختیاری می باشد و تعیین آن در این مرحله از فرآیند ساخت ایمیل جدید به شما کمک می کند در در مواقع نیاز مثل فراموشی رمز عبور بتوانید از این آدرس برای ریکاوری اطلاعات ایمیل اول خود استفاده نمایید.
  • Your birthday: امکان وارد کردن تاریخ تولد شما به صورت میلادی در این قسمت فراهم شده است. شما می توانید به ترتیب از چپ به راست ماه، روز و سال تولد خود را به میلادی وارد نمایید.
  • Gender: در نهایت نیز به کمک این فیلد موجود در مرحله سوم ساخت ایمیل امکان تعیین کردن جنسیت برای شما فراهم می شود.جنسیت های قابل انتخاب عبارتند از:
   • Male: مرد
   • Female: زن
   • Rather not say: ترجیح می دهم نگویم
   • Custom: سفارشی
 5. [/tie_list] مراحل ساخت ایمیلبعد از پر کردن فیلدهای عنوان شده در نهایت با کلیک روی دکمه Next اطلاعات وارد شده در این مرحله از ساخت ایمیل جدید را ثبت نموده و وارد مرحله بعد شوید.
 6. در مرحله آخر از فرآیند ساخت ایمیل جدید با استفاده از سرویس جیمیل قوانین و خط مشی های گوگل در خصوص استفاده از این سرویس به شما نمایش داده می شود که در نهایت باید در صفحه اسکرول کرده و با کلیک روی دکمه I agree موافقت خود را با آنها اعلام نمایید تا ایمیل جدید شما با موفقیت ساخته شود.نحوه ساخت ایمیل جدید
 7. در نهایت نیز همانند تصویر زیر وارد صفحه مدیریت حساب ایمیل خود شده و می توانید حساب ایمیل ساخته شده خود را به راحتی مدیریت نمایید.
  آموزش گام به گام ساخت ایمیل

تبریک! اکانت جیمیل شما با موفقیت ساخته شد و اکنون می توانید به راحتی از آن استفاده نمایید.

🔴⚫نکته: بعد از اینکه فرآیند ساخت ایمیل جدید با موفقیت به اتمام رسید، می توانید برای افزایش امنیت اکانت خود تایید هویت دو مرحله ای را فعال نمایید.

آموزش استفاده از تایید هویت دو مرحله ای جیمیل

پاسخ به مهم ترین سوالات شما در مورد ساخت ایمیل در سرویس جیمیل

ساخت ایمیل جدید در سرویس جیمیل گوگل یکی از بهترین روش هایی است که می توانید برای درست کردن ایمیل از ان استفاده نمایید. جیمیل یک سرویس رایگان است و به شما این امکان را می دهد تا به راحتی فرآیند ساخت ایمیل جدید را پشت سر بگذارید. در ادامه به برخی از رایج ترین سوالاتی که ممکن است در هنگام ساخت ایمیل با آنها برخورد داشته باشید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • آیا وارد کردن شماره تماس در مراحل ساخت ایمیل جدید الزامی است؟
  خیر. نیازی به وارد کردن شماره تماس وجود ندارد و این امر اختیاری می باشد. اما در زمان های مختلفی مثل نیاز به تغییر رمز عبور جیمیل می تواند به عنوان یک روش به شما کمک کند.
 • چرا بعد از وارد کردن فیلدهای عنوان شده پیغام شما برای ایجاد ایمیل شرایط سنی را ندارید نمایش داده می شود؟
  برای ساخت ایمیل شما باید حداقل 18 سال داشته باشید و همچنین لازم است توجه داشته باشید که تاریخ تولد خود را باید به صورت میلادی وارد نمایید.
 • چرا در مراحل ساخت ایمیل بعد از وارد کردن پسورد در فیلد تعیین شده با خطا مواجه می شویم؟
  این احتمال وجود دارد که پسورد انتخابی شما پیچیدگی لازم را نداشته است. پسورد باید حداق 8 کاراکتر بوده و ترکیبی از حروف و اعداد و علائم باشد.
 • آیا امکان داشتن چند حساب ایمیل به صورت همزمان وجود دارد؟
  بله. شما می توانید چندین اکانت ایمیل را بدون هیچ محدودیتی ایجاد نموده و مورد استفاده قرار دهید. اما امکان تغییر آدرس وجود ندارد.
 • آیا بعد از ساخت ایمیل امکان تغییر نام کاربری وجود دارد؟
  خیر. نام کاربری شما ثابت است و بعد از ساخت ایمیل جدید دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد.
 • آیا امکان حذف اکانت جیمیل وجود دارد؟
  بله. شما می توانید از طریق آموزش تصویری حذف اکانت جیمیل برای همیشه به راحتی حساب ایمیل خود را حذف نمایید.
 • آیا برای ساخت ایمیل در سرویس جیمیل باید هزینه ای را پرداخت کرد؟
  خیر. ساخت ایمیل از طریق سرویس جیمیل گوگل کاملا رایگان می باشد و شما هیچ هزینه ای را برای این کار پرداخت نمی کنید.
 • آیا امکان ثبت نام به صورت زبان فارسی وجود دارد؟
  بله، در پایین صفحه امکان تغییر زبان به زبان های دیگر از جمله زبان فارسی وجود دارد. تنها باید از میان لیست زبان هایی که نمایش داده می شود، فارسی را پیدا کرده و انتخاب نمایید.

ساخت ایمیل یکی از مواردی است که همواره افراد مختلف با آن سروکار داشته و درباره آن سوالاتی را مطرح می کنند. به همین دلیل نیز در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه ساخت ایمیل جدید در سرویس جیمیل را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش شما می توانید به راحتی و تنها با چند اقدام ساده مراحل ساخت ایمیل را دنبال کرده و اکانت جی میل خود را داشته باشید. لازم است توجه داشته باشید که حساب جیمیل به راحتی و به صورت رایگان ایجاد شده و شما می توانید بعد از ساخت ایمیل به راحتی وارد حساب خود شده و مطابق با نیازهایتان آن را مدیریت نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص درست کردن ایمیل و مراحل ساخت ایمیل جدید که در این آموزش ارائه شده است، از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

‫37 دیدگاه ها

 1. سلام
  وقت بخیر
  ما در مجموعه ی خودمون که در صنعت چاپ مواد غذایی هستیم و جعبه پیتزا و امثالهم تولید می کنیم، وب سایت شخصی مون رو با توجه به آموزش های شما ساخته ایم…
  با تشکر

 2. سلام بعد از ایجاد ایمیل پیام ( برای ایجاد ایمیل شرایط سنی را ندارید) میدهد

  1. سلام روزبخیر؛
   در مراحل ثبتنام تاریخ تولدتون رو صحیح در فیلد birthday صحیح وارد کنید. ترجیحا ارقام رو جوری وارد کنید که سن رو بالاتر از حدقانونی نشون بده.

  1. سلام روزبخیر؛
   به کوچک و برزگی ارقام و صحیح بودن کاراکترها حساس هستش این موارد رو حتما رعایت کنید اگر نتونستید نوشته رو دقیقا تشخیص بدید روی فلش رفرش کنار کپچا کلیک کنید تا کد احراز دیگه ای براتون لود بشه.

 3. باسلام وتشکر پیامکی دریافت نکردم تا بدونم ایمل ایجاد شده یا نه

  1. سلام روز بخیر؛
   موقع ساخت اکانت سوال میشه که کد احراز به صورت تماس در اختیارتون قرار بگیره یا از طریق اسمس.
   مورد دوم اینکه شماره همراهتون رو حتما چک کنید که صحیح وارد شده باشه.
   و اینکه بعد از ساخت اکانت کد تایید مبنی بر ساخته شدن ایمیل خدمتتون ارسال نمیشه فقط اتوماتیک لاگین میشه به اکانتتون.

  1. سلام روزبخیر؛
   احتمالا یا تاریخ غیر معقولی انتخاب کردید یا تمام فیلدها رو تکمیل نکردید.

   1. سلام،من میخام یه ایمیل جدید درست کنم بعد از زدن افزودن حساب جدید و انتخاب گوگل میره توی یه صفحه که نوشته تاید گذرواژه همشم عدده حروف نیست هرچی ام میزنم خطا میده مسکل چیه؟

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از ابراز محبت شما و خوشحالیم که این آموزش برای شما مفید واقع شده است.
   موفق و پیروز باشید

 4. سلام وقت بخیر. من یک ایمیل دارم و میخوام ایمیل جدید بسازم وقتی گزینه ی ایجاد حساب رو میزنم همون حسابی ک دارم رو میاره چجوری یه ایمیل دیگه بسازم؟ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. با سلام بهار عزیز
   لطفا از یک مرورگر دیگر استفاده کرده و مجددا امتحان نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 5. قبل از اینکه بخوام در حرفایی وارد بشم ایمیلمو وارد میکنم پیام میزنه ایمیل خودت وارو کن چندبار میزم نمیشه برای همین یک ایمیل یا جیمیل جدید میخوام بسازم•

 6. سلام من برای یک ترند 10تا اکانت ساختم بعد پاک شدن بعد الان که می‌خوام بسازم میگه شماره پر استفاده باید چکار کنم

 7. جی‌میل درست کردم برام تاییدش نکرد از طریق پشتیبانی جی‌میل

 8. سلام
  من یه ایمیل برای سایتی که ساختم ایجاد کردم
  وب سایت من سایت طراحی سایت مثل سایت ساز هستش
  ایمیل های اطلاعیه سایت به جیمیل من ارسال نمیشه
  چیکار باید بکنم تا ایمیل هایی که از طریق سایت بیلدر به جیمیل من ارسال میشه رو بتونم مشاهده کنم
  به نظر خودم تو spam بشه دید اونارو نظر شما چیه؟

 9. آموزش جامع و خوبی بود به عنوان یه همکار تحسین میکنم سبک خوب آموزشتون را، موفق باشید

 10. سلام من یه مشکلی دارم ممنون میشم اگه میتونید کمک کنید ایمیل اصلی من *@gmail.com هست ایمیل دومم هم *@gmail.com هست وقتی ایمیل دوم رو میزنم ایمیل اول میاد و اثری از ایمیل دومی نیست راهی هست که بشه از هر دو استفاده کرد یعنی مجزا بشن؟؟

  1. سلام و وقت بخیر؛
   فردین عزیز شما با استفاده از گزینه Add another account می توانید یک ایمیل جدید به لیستتان اضافه کنید.
   اگر بتوانید بیشتر توضیح دهید که روی چه پلتفرمی این کار را انجام می دهید می توانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم.

   1. با جیمیل این کار رو انجام میدم در واقع با استفاده از گزینه Add another account هم همین کار رو انجام میدم اما متاسفانه نمیشه

    لینک ویدیو رو مشاهده کنید متوجه میشید که ایمیل دوم رو که من وارد میکنم ایمیل اصلی برام میاد و خبری از ایمل دوم نیست
    *

    1. سلام دوست عزیز؛
     در ابتدای کار گزینه Other را بزنید و ایمیل مورد نظرتان را وارد کنید. در تصویر زیر برای مشخص کردیم دقیقا کدام گزینه را انتخاب کنید.

     امیدوارم مشکلتان برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا