آموزش

آموزش پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون

کش یا حافظه پنهان برنامه موضوعی است که از نظر برخی چندان مهم نیست و نادیده گرفته می شود! اما قطعا اگر بدانید زمانی که حجم کش گوشی تلفن همراه شما زیاد شود، ممکن است چه دردسرهای برای شما به وجود آمده یا اینکه حذف نکردن حافظه پنهان یک برنامه می تواند باعث اختلال در عملکرد آن برنامه شده یا اینکه حتی سبب شود برنامه به صورت کامل از دسترس خارج شود، به طور قطع نظرتان نسبت به این بخش مهم تغییر پیدا می کند! پاک کردن حافظه پنهان اینستاگرام موضوعی است که تصمیم داریم مورد بررسی قرار دهیم. پیش تر به این سوال که چگونه حافظه کش اینستاگرام اندروید را حذف کنیم پاسخ دادیم اما این روند در تلفن های آیفون کمی متفاوت است و اکنون در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم نحوه پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون را تحلیل کنیم. پس همراه ما باشید.

در ادامه این مقاله تصمیم داریم موضوعات زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

حافظه کش اینستاگرام چیست؟

برای تعریف حافظه کش به شکلی ساده می توان گفت: حافظه کش یا پنهان به محتوایی گفته می شود که برنامه های مختلف با انجام عملیات های مختلف از خود به جا می گذازند. به عنوان مثال در نظر بگیرید که یک محتوای ویدیویی را در پیج شخصی خود پست می کنید طی فرآیند پست کردن محتوای فوق ممکن است مشخصاتی از ویدیو روی گوشی شما ذخیره شود یا زمانی که یک استوری جدید قرار می دهید، یک کپی از آن روی گوشی تلفن همراه شما ذخیره می شود. این موارد به عنوان حافظه کش اینستاگرام در نظر گرفته می شوند که فضای گوشی تلفن همراه شما را اشغال می کنند.

به عبارت دیگر حافظه کش یا همان حافظه پنهان سیستم، داده هایی را در خود ذخیره می کند تا بتواند سرعت اجرای یک نرم افزار را به شکل قابل توجهی افزایش دهد و از سوی دیگر حافظه گوشی تلفن همراه شما که دارای محدودیت مشخصی است را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل نیز تصمیم داریم تا روش هایی را آموزش دهیم که با استفاده از آنها بتوانید به راحتی در راستای حذف حافظه کش اینستاگرام در آیفون اقدام نمایید. پس اگر می خواهید بدانید که چگونه کش اینستاگرام را خالی کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. 🙂

اینستاگرام میزبان فا مگ

در نظر داشته باشید که شما می توانید به قسمت Settings گوشی تلفن همراه آیفون خود رفته و منو general را انتخاب نموده و پس از آن از طریق بخش Storage & iCloud Usage وارد قسمت Manage Storage شده و میزان حافظه ای که توسط اینستاگرام اشغال شده است را با جستجوی این نرم افزار در لیست نرم افزارها مشاهده کنید. به طور معمول اگر میزان حافظه اشغال شده توسط این برنامه زیاد باشد، سرعت عملکرد اینستاگرام شما به شکل چشمگیری کاهش پیدا می کند.

روش های پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون

به طور کلی شما می توانید از روش های مختلفی برای حذف کش اینستاگرام در آیفون استفاده کنید. 3 روش کلی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید به راحتی کش اینستاگرام خود را پاک کرده و عملکرد این برنامه را روی گوشی تلفن همراه آیفون خود بهبود ببخشید.

در ادامه به صورت دقیق و گام به گام نحوه حذف حافظه پنهان اینستاگرام در آیفون را به شما آموزش خواهیم داد.

1. نصب دوباره برنامه اینستاگرام

اولین روشی که می توانید از آن برای پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون استفاده کنید پاک کردن برنامه و نصب دوباره آن است. این روش بسیار ساده بوده و تنها باید برنامه اینستاگرام را از روی گوشی تلفن همراه خود پاک کنید و سپس دوباره از طریق App store گوشی آیفون خود آن را نصب نمایید. شما می توانید کش اکثر برنامه های فعال در آیفون را با استفاده از این روش به راحتی پاک نمایید.

البته لازم است قبل از اقدام برای حذف برنامه اینستاگرام به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. شما باید نام کاربری و رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را به خاطر داشته باشید.  چرا که در صورت پاک کردن کش اینستاگرام از آیفون بدون رمز عبور باید مسیر مشخصی را برای ورود دوباره به این برنامه دنبال کنید.

به منظور حذف برنامه اینستاگرام از گوشی آیفون شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام شما باید وارد برنامه Settings گوشی تلفن همراه خود شوید.
 2. سپس منو General را انتخاب نمایید تا گزینه های آن به شما نمایش داده شود.
  حذف کش اینستاگرام در آیفون
 3. در این منو شما باید گزینه iphone storage را انتخاب نمایید.
  حذف کش اینستاگرام ایفون
 4. حال اسامی برنامه های فعال روی گوشی تلفن همراه به همراه حجمی که اشغال کرده اند، نمایش داده می شود. در میان آنها برنامه instagram را پیدا کرده و آن را انتخاب نمایید.
  چگونه کش اینستاگرام را پاک کنیم
 5. حالا کافی است در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود، گزینه Delete App را انتخاب کرده و پس از تایید، برنامه اینستاگرام را حذف نمایید.
  پاک کردن حافظه اینستاگرام در آیفون
 6. بعد از اینکه حذف برنامه اینستاگرام در گوشی آیفون با موفقیت به اتمام رسید، وارد App Store شده و برنامه اینستاگرام را نصب نمایید.
  پاک کردن حافظه پنهان آیفون

پس از آن خواهید دید که با حذف شدن حافظه پنهان اینستاگرام، حجم این برنامه به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

2. حذف کامل تاریخچه سرچ اینستاگرام

شاید این مورد تاکنون حتی به فکر شما هم نرسیده باشد اما بخشی از حافظه کش اینستاگرام شما در ایفون ممکن است به history یا تاریخچه مرور شما در اینستاگرام مربوط باشد. برای پاک کردن کش تاریخچه سرچ اینستاگرام کافیست :

 1. در گام اول وارد برنامه اینستاگرام شوید و علامت 3 خط مشخص شده در تصویر را لمس نمایید.
  حذف کامل تاریخچه سرچ اینستاگرام
 2. سپس از میان گزینه هایی که نمایش داده می شود، همانند تصویر زیر منو Settings اینستاگرام را انتخاب کنید.
  چگونه کش اینستاگرام را خالی کنیم
 3. حال از میان زیرمنوهای موجود در این مرحله شما باید قسمت Security را انتخاب نمایید.
  پاک کردن حافظه اینستاگرام در آیفون
 4. در بخش Security گزینه ای تحت عنوان Clear Search history را مشاهده خواهید کرد که باید آن را انتخاب کنید.
  حذف کش اینستاگرام در آیفون
 5. در نهایت شما باید با لمس گزینه Clear All تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف نمایید.
  پاک کردن حافظه پنهان آیفون

3. پاک کردن کش اینستاگرام به وسیله نرم افزار جانبی

روش سومی که می توانید از آن برای پاک کردن کش اینستاگرام بهره ببرید، استفاده از برنامه های سوم شخص (جانبی) ارائه شده برای گوشی های تلفن همراه آیفون مثل برنامه imyfone umate می باشد. این برنامه قابلیت های مختلفی را دارد که یکی از آنها ارائه امکان حذف حافظه های کش شده مختلف در گوشی تلفن آیفونی شما است. به منظور پاک کردن حافظه پنهان اینستاگرام در آیفون به کمک این برنامه شما باید:

 1. در ابتدا برنامه imyfone umate را دانلود نموده و روی سیستم دسکتاپ خود نصب کنید.
  آموزش نحوه حذف کش اینستاگرام ایفون
 2. در گام بعدی گوشی تلفن آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید.
  آموزش پاک کردن حافظه اینستاگرام در آیفون
 3. پس از شناسایی توسط برنامه روی گزینه Quick Scan کلیک کنید تا فرآیند اسکن گوشی تلفن همراه شما آغاز شود. طی این فرآیند تمامی فایل های اضافی از جمله حافظه پنهان گوشی تلفن همراهتان شناسایی می شود. پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون
 4. حال زمان آن می رسد تا تمامی فایل های temporary files و junk files را با فشردن دکمه Clean پاک کنید.
 5. بدین ترتیب حافظه کش تمامی برنامه های گوشی تلفن همراه آیفون شما از جمله حافظه پنهان اینستاگرام با موفقیت حذف می شود.

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش کردیم به شما آموزش دهیم که چگونه کش اینستاگرام آیفون را خالی کنید. با استفاده از این آموزش شما می توانید هر یک از روش های بیان شده را مورد استفاده قرار دهید و به کمک آنها در زمینه حذف حافظه پنهان اینستاگرام خود گام بردارید. امیدواریم که این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد و بتوانید به کمک آن نه تنها در زمینه خالی کردن حافظه گوشی تلفن همراه آیفون خود موفق باشید، بلکه بتوانید عملکرد برنامه اینستاگرام نصب شده روی گوشی خود را نیز بهبود ببخشید. اگر در هنگام استفاده از روش های بیان شده برای پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون سوالی برای شما ایجاد شد، خوشحال می شویم از طریق بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان آیفون

کلیپ انگیزشی موفقیت اینستاگرام

داوود صادقی

داوود سال هاست که به تکنولوژی علاقه مند شده و به فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز روی آورده، او سابقه خوبی در زمینه بلاگری در اینستاگرام دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا