آموزش

آموزش دسترسی به کامپیوتر از راه دور با برنامه AnyDesk

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که نیاز فوری به دسترسی به کامپیوتر خود داشته باشید اما در آن زمان کیلومترها از کامپیوتر خود در خانه و یا شرکت دور باشید. به عنوان مثال تصور کنید که شما برای یک ارائه آماده شده اید اما ناگهان می بینید که فایل پاورپوینتی که در هنگام ارائه به آن نیاز دارید را همراه خود نیاورده اید و فایل مورد نظر تنها روی سیستمتان در محل کارتان ذخیره شده است. شاید اولین فکری که به ذهن شما خطور کند این است که با همکار خود تماس بگیرید و از او بخواهید کامپیوتر شما را روشن کرده و اطلاعات را برای شما ارسال کند. اما به طور قطع این کار از نظر حفظ امنیت اطلاعات انتخاب مناسبی نیست. برای چنین شرایطی راهکاری در نظر گرفته شده است که این راهکار استفاده از برنامه دسترسی به کامپیوتر از راه دور است. بدین ترتیب شما یک نرم افزار دسترسی از راه دور مثل Anydesk را نصب می کنید و در نهایت از این برنامه برای ورود به کامپیوتر از راه دور استفاده می کنید. در همین راستا تصمیم گرفتیم در این مقاله از میزبان فا مگ به شما بگوییم که چگونه با برنامه Anydesk کار کنیم و از آن برای دسترسی پیدا کردن به کامپیوتر از راه دور استفاده نمایید.

آموزش کار با برنامه anydesk

اخیراً قابلیتی در اختیار افراد قرار گرفته است که به آنها این امکان دسترسی به کامپیوتر از راه دور با استفاده از یک نرم افزار جانبی را می دهد. این نرم افزارها که معمولاً با نام های Remote Access یا Remote Control شناخته می شود به کاربران خود این امکان را می دهند تا بعد از نصب، یک کامپیوتر میزبان به یک کامپیوتر یا حتی گوشی تلفن همراه متصل شده و مدیریت آن از طریق سیسم متصل شده صورت بگیرد. از برنامه دسترسی از راه دور کامپیوتر نه تنها می توان برای اهداف شخصی استفاده نمود، بلکه در زمینه مباحث امنیتی و کنترلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از جامع ترین نرم افزار ممکن در این زمینه که توسط بیشتر افراد مورد استفاده قرار می گیرد، نرم افزار AnyDesk است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این نرم افزار در حال حاضر توسط 47000 شرکت در 188 کشور جهان مورد استفاده قرار می گیرد و این امر می تواند به خوبی گویای کاربردی بودن برنامه AnyDesk باشد. با نصب این برنامه شما می توانید دسترسی لازم برای مدیریت سیستم میزبان را پیدا کنید و مشکلات موجود در آن سیستم را بررسی و در صورت امکان رفع نمایید.

لازم است در نظر داشته باشید که نرم افزار anydesk یک برنامه کاملاً امن و مطمئن است و بعد از خارج شدن از این برنامه نیز به هیچ وجه امکان ورود دوباره به کامپیوتر از راه دور وجود ندارد. در واقع شما باید برای هر بار ورود از کد جدیدی که صادر می شود، استفاده نمایید. موضوعی که می تواند قابل توجه باش این است که شما می توانید در زمانی که به فردی دسترسی به کامپیوتر از راه دور را می دهید، پشت سیستم خود نشسته و تمامی رفتارهای فردی که به سیستم شما متصل است را مشاهده و کنترل نمایید. بدین ترتیب سیستم یا گوشی تلفن همراه میزبان تنها کنترل موس و صفحه کلید سیستم شما را به صورت موقت و تحت نظارت خودتان در اختیار دارد و هر زمان که شما به عنوان سیستم میزبان بخواهید، می توانید دسترسی او را متوقف کنید.

برخی از اصلی ترین ویژگی های نرم افزار AnyDesk عبارتند از:

 • سرعت بالا
 • رایگان بودن
 • امکان به اشتراک گذاشتن محتویات کلیپ بورد بین دو کامپیوتر و همچنین امکان انتقال فایل
 • قابلیت کپی پیست کردن اطلاعات کامپیوترها
 • بهره مندی از رمزنگاری TLS 1.2  و RSA 2048 و تعیین رمز برای نرم افزار
 • سازگاری با همه سیستم عامل ها
 • حفظ امینت اطلاعات با صدور اجازه دسترسی تنها به سیستم یا گوشی تلفن همراه مهمان
 • قابلیت اجرا به شکل portable
 • قابلیت ضبط ویدئو از صفحه نمایش
 • و…

در ادامه به شکل دقیق تری نحوه کنترل کامپیوتر از راه دور با anydesk را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه اتصال دو کامپیوتر از راه دور با AnyDesk

نحوه کار با برنامه anydesk بسیار راحت بوده و شما می توانید تنها با چند اقدام ساده دسترسی به کامپیوتر از راه دور را به دست بیاورید. در مین راستا شما باید:

 1. در گام اول نرم افزار anydesk را روی سیستم میزبان و همچنین روی سیستم یا گوشی مهمان نصب نمایید. به منظور دانلود و نصب این برنامه شما می توانید به وب سایت رسمی AnyDesk مراجعه کرده و تنها با چند کلیک این برنامه را دانلود و روی سیستم خود نصب نمایید.
  کنترل کامپیوتر از راه دور با anydesk
 2. پس از اینکه نصب برنامه روی سیستم مهمان و میزبان با موفقیت صورت گرفت، زمان آن می رسد تا ورود به کامپیوتر از راه دور را به کمک نرم افزار andesk آغاز نمایید. در همین راستا شما باید به صورت همزمان وارد دو کامپیوتری شوید که قصد دارید به کمک برنامه AnyDesk به یکدیگر متصل شوند.
 3. در هنگام ورود با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد. این صفحه شامل دو قسمت اصلی است که باید برای دریافت یا ارائه دسترسی به کامپیوتر از راه دور با آنها آشنا باشید:
  • This Desk: در این قسمت شما کدی را مشاهده خواهید کرد که در صورتی که قصد دارید دسترسی به کامپیوتر از راه دور سیستم خود را به سیستم دیگری بدهید باید این کد را کپی کرده و در اختیار شخص مهمان قرار دهید.
   برنامه دسترسی به کامپیوتر از راه دور
  • Remote Desk: اما اگر شما قصد دارید به عنوان مهمان وارد سیستم شخص دیگری شوید، باید کدی که فرد مورد نظر در اختیار شما قرار می دهد را در فیلد مشخص شده وارد کرده و در نهایت روی دکمه Connect کلیک کنید.
   نحوه دسترسی به کامپیوتر از راه دور
 4. حال اگر شما کد را در اختیار فرد دیگری قرار داده اید، لازم است طی یک مرحله دیگر نیز اجازه ورود آن فرد به عنوان مهمان به سیستم خود را تایید نمایید. در همین راستا صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود که با کلیک روی دکمه Accept اجازه صادر شده و فرد می توانید مدیریت سیستم شما را به صورت موقت در دست بگیرد. اگر هم قرار است شما به عنوان مهمان وارد سیستم فرد دیگری شوید، باید منتظر بمانید تا آن فرد درخواست اتصال ارسال شده توسط شما را تایید نماید.
  نرم افزار دسترسی به کامپیوتر از راه دور
 1. زمانی که اجازه ورود به کامپیوتر از راه دور صادر شد، شما وارد سیستم شده و می توانید آن را مدیریت نمایید.در نظر داشته باشید که هر زمان که کامپیوتر میزبان تمایل داشته باشد، می تواند دسترسی شما را به راحتی و تنها با کلیک روی دکمه Disconnect قطع نماید.
  آموزش کار با برنامه anydesk
 2. در صورت قطع ارتباط پیغامی همانند تصویر زیر در سیستم مهمان نمایش داده می شود که بیانگر این موضوع است که دیگر امکان دسترسی به کامپیوتر از راه دور را ندارد و برای اتصال دوباره لازم است روی دکمه Retry کلیک نمایید تا در صورت پذیرش دوباره درخواست، اتصال شما برقرار شود.
  کنترل کامپیوتر از راه دور با anydesk

دسترسی به گوشی از طریق کامپیوتر

برنامه انی دسک امکان مدیریت گوشی اندروید با کامپیوتر از راه دور را نیز برای کاربران فراهم کرده است. در همین راستا اگر قصد کنترل گوشی اندروید با کامپیوتر از راه دور را دارید لازم است مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام از فرآیند دسترسی به گوشی از طریق کامپیوتر شما باید برنامه Anydesk را روی سیستم دسکتاپ خود و همچنین گوشی تلفن همراه مقصد نصب نمایید.
 2. در گام بعدی لازم است از شخص دارنده گوشی تلفن همراه بخواهید وارد گوشی تلفن همراه خود شده و کد قرار گرفته در قسمت Your Address را کپی کرده و در اختیار شما قرار دهد.
  دسترسی به گوشی از طریق کامپیوتر
 3. حال در مرحله بعدی لازم است وارد انی دست سیستم دسکتاپ خود شده و کد دریافت شده را در فیلد خالی قرار گرفته در بخش Remote Desk وارد کنید و در نهایت نیز روی دکمه Connect کلیک نمایید.
  نحوه دسترسی به گوشی از طریق کامپیوتر
 4.  در گوشی تلفن همراه مقصد پیغامی همانند تصویر زیر نمایش داده می شود که فرد دارنده گوشی باید با لمس گزینه Accept اجازه دسترسی را صادر نماید.
  آموزش دسترسی به گوشی از طریق کامپیوتر
 5. پس از آن درخواست اتصال ارسال شده در گوشی تلفن همراه اندرویدی قابل مشاهده خواهد شد که در این مرحله باید مجدداً روی گزینه Accept را لمس نمایید.
  دسترسی از راه دور به گوشی از طریق کامپیوتر
 6. حال زمان آن می رسد تا تعیین شود که آیا اجازه ضبط یا دسترسی به اطلاعاتی که در صفحه صادر می شود یا نه. برای اینکه بتوانید اطلاعات گوشی تلفن همراه را روی کامپیوتر خود مشاهده نمایید، باید گزینه Start now توسط فرد دارنده گوشی تلفن همراه انتخاب شود.
  دسترسی به موبایل از طریق کامپیوتر
 7. در نهایت دسترسی به گوشی از طریق کامپیوتر فراهم می شود و شما می توانید اطلاعات گوشی تلفن همراه اندرویدی را روی کامپیوتر خود مشاهده نمایید.

پسورد گذاشتن روی انی دسک

به منظور افزایش امنیت برنامه Anydesk امکانی فراهم شده است که بتوانید روی برنامه انی دسک نصب شده روی کامپیوتر خود پسورد قرار دهید. در راستای پسورد گذاشتن روی انی دسک شما باید:

 1. وارد برنامه Anydesk فعال روی کامپیوتر خود شوید.
 2. سپس همانند تصویر زیر روی علامت 3 خط قرار گرفته در بالای سمت راست برنامه کلیک نمایید.
  پسورد گذاشتن روی انی دسک
 3. حال از میان گزینه های موجود در منویی که به شما نمایش داده می شود، منو Settings را انتخاب نمایید.
  نحوه پسورد گذاشتن روی انی دسک
 4. سپس صفحه مربوط به تنظیمات انی دسک به شما نشان داده می شود که در این مرحله از فرآیند پسورد گذاشتن روی انی دسک شما باید گزینه Security را انتخاب نمایید.
 5. حال لازم است تیک گزینه Enable unattended access را فعال کنید.
  آموزش پسورد گذاشتن روی انی دسک
 6. بدین ترتیب باکسی به صورت پاپ آپ به شما نشان داده می شود که باید رمز مورد نظر خود را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس روی گزینه Apply کلیک نمایید.
  چگونگی قرار دادن پسورد روی انی دسک
 7. بدین ترتیب خواهید دید که زمانی که فردی از طریق گوشی تلفن همراه خود یا کامپیوتری دیگر قصد متصل شدن به سیستم شما از طریق برنامه Anydesk را دارد، همانند تصویر زیر با پیغام Authorization رو به رو می شود. تنها در صورتی که فرد رمز تعیین شده توسط شما را وارد کند، امکان دسترسی پیدا کردن از راه دور به سیستم شما را پیدا خواهد کرد.
  نحوه قرار دادن رمز روی انی دسک

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا به شما بگوییم چگونه با برنامه anydesk کار کرده و نحوه دسترسی به کامپیوتر از راه دور با این نرم افزار را به شما آموزش دهیم. با استفاده از برنامه Anydesk که انحصاراً برای همین موضوع طراحی و ارائه شده است، شما می توانید به راحتی فرآیند ورود به کامپیوتر از راه دور را دنبال کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان ویندوز

عرفان اسدی

عرفان، کارشناس ارشد علوم کامپیوتر است و از سال 96 فعالیت خود را به عنوان مترجم، تولیدکننده محتوا و اینفوگرافیست در زمینه‌های علم و فناوری، سخت‌افزار و علوم کامپیوتر شروع کرده است. در حال حاضر عرفان عضوی از تیم تحریریه میزبان فا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا