مدیریت سیم کارت

چگونه مصرف آزاد اینترنت همراه اول را قطع کنیم؟

مدیریت هزینه های مربوط به استفاده از سیم کارت موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. یکی از مواردی که می تواند تاثیر زیادی را روی هزینه های سیم کارت شما داشته باشد، فعال بودن مصرف آزاد اینترنت است. زمانی که اینترنت با تعرفه آزاد روی سیم کارت شما فعال باشد، در صورت نداشتن بسته اینترنت، اگر به اینترنت سیم کارت خود متصل شوید، تمامی هزینه ها به صورت آزاد برای شما محاسبه می شود و این امر سبب می شود تا شما مجبور باشید هزینه های گزافی را برای استفاده از اینترنت خط خود پرداخت کنید. در همین راستا اپراتورهای مختلف از جمله همراه اول شرایطی را فراهم کرده اند که مشترکین خود بتوانند با قطع مصرف آزاد اینترنت هزینه های خود ر به شکل بهتری مدیریت کنند. در این مقاله از میزبان فا مگ قصد داریم نحوه حذف مصرف آزاد اینترنت همراه اول را به شما آموزش دهیم. پس اگر تمایل دارید با روش غیرفعالسازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول بیشتر آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مصرف آزاد اینترنت یعنی چه؟

به طور کلی اپراتورهای مختلف همواره تلاش کرده اند تا با تعریف بسته های اینترنتی مختلف و ارائه آنها به مشترکین خود، امکان استفاده از اینترنت با هزینه پایین تری را فراهم کنند. اما اگر شما بدون اینکه بسته ای را خریداری نمایید قصد داشته باشید با سیم کارت دائمی یا اعتباری خود و با استفاده از اعتبار آن به اینترنت متصل شوید، مصرف اینترنت آزاد را تجربه می کنید.

قیمت های اینترنت آزاد مصرفی با قیمت هایی که برای بسته های اینترنتی در نظر گرفته می شود متفاوت بوده و از آنها بیشتر است.

به همین دلیل نیز همواره توصیه می شود تا افراد از بسته های اینترنت ارائه شده توسط اپراتور خود استفاده کنند. این تفاوت قیمت زمانی به شکل بهتری خود را نشان می دهد که شما بعد از به اتمام رسیدن بسته اینترنتی، فراموش کنید بسته خود را تمدید یا آن را قطع کنید و اینترنت به صورت آزاد مصرف شود.

در نتیجه امکانی برای شما در نظر گرفته شده که بتوانید مصرف اینترنت خود را مدیریت کنید و آن نیز امکان قطع مصرف آزاد اینترنت به کمک روش های ارائه شده توسط اپراتورهای مختلف است. با حذف مصرف آزاد اینترنت در صورت نداشتن بسته اینترنت فعال امکان اتصال به اینترنت سیم کارت خود را نخواهید داشت. در نتیجه حتی اگر بسته اینترنت شما به اتمام برسد نیز مصرف آزاد صورت نمی گیرد و شما مجبور نیستید هزینه گزاف مصرف آزاد اینترنت سیم کارت را تجربه کنید. در ادامه به صورت گام به گام نحوه غیرفعالسازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول به عنوان یکی از اپراتورهای پرطرفدار در میان مشترکین را آموزش خواهیم داد.

نحوه قطع مصرف آزاد اینترنت همراه اول

اگر قصد دارید نسبت به قطع مصرف آزاد اینترنت همراه اول اقدام نمایید، می توانید به دو روش عمل کنید:

 • استفاده از کد دستوری غیر فعال سازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول
 • غیرفعال سازی اینترنت تعرفه آزاد از طریق برنامه همراه من

در ادامه به صورت گام به گام نحوه استفاده از این دو روش را به شما آموزش خواهیم داد.

1. کد دستوری قطع مصرف آزاد اینترنت همراه اول

به منظور استفاده از کد دستوری برای غیرفعال کردن اینترنت تعرفه آزاد سیم کارت همراه اول خود شما باید مراحل زیر را به صورت گام به گام دنبال نمایید:

 1. در اولین گام کد دستوری #11*100* را از طریق شماره گیر گوشی تلفن همراه، شماره گیری نمایید.
  مصرف آزاد اینترنت یعنی چه
 2. حال در گام بعدی لازم است در فیلد مشخص شده عدد 3 که در واقع شماره منو قطع تعرفه آزاد می باشد را وارد کرده و در نهایت دکمه Send را انتخاب نمایید.
  موضوعی که لازم است به آن اشاره شود این است که در راستای نمایش مسیر مربوط به قطع تعرفه آزاد، کد دستوری که باید وارد شود به صورت دو مرحله ای نشان داده شده است. اما این امکان نیز برای شما فراهم است تا کد دستوری #113*100* را به صورت مستقیم شماره گیری نمایید.
  نحوه حذف مصرف آزاد اینترنت همراه اول
 3. پس از آن متنی به صورت پاپ آپ به شما نشان داده می شود و بیانگر این موضوع است که نتیجه درخواست شما از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می شود.
  قطع مصرف آزاد اینترنت همراه اول
 4. پس از آن پیامکی از سرشماره همراه اول برای شما ارسال می شود و نشان دهنده این موضوع است که غیرفعالسازی مصرف آزاد اینترنت با موفقیت صورت گرفته است.
  نحوه قطع مصرف آزاد اینترنت همراه اول

2. غیرفعال سازی اینترنت تعرفه آزاد از طریق برنامه همراه من 

روش دیگری که می توانید از آن برای قطع مصرف آزاد اینترنت همراه اول استفاده کنید، اقدام از طریق برنامه همراه من است. در همین راستا شما باید:

 1. وارد برنامه همراه من نصب شده روی گوشی تلفن همراه خود شوید. اگر تاکنون برای نصب این برنامه اقدام نکرده اید می توانید از آموزش نحوه نصب برنامه همراه من استفاده کنید.
 2. سپس در گام بعدی لازم است که منو خدمات قرار گرفته در صفحه اصلی این برنامه را انتخاب نمایید.
  حذف مصرف آزاد اینترنت همراه اول
 3. حال صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که در این مرحله باید منو اینترنت تعرفه آزاد را انتخاب نمایید.
  محدودیت مصرف آزاد اینترنت همراه اول
 4. در نهایت همانند تصویر زیر با خاموش کردن گزینه مشخص شده، وضعیت را به حالت غیرفعال دربیاورید.
  آموزش فعالسازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول

بدین ترتیب حالت تعرفه آزاد اینترنت همراه اول برای سیم کارت شما غیر فعال خواهد شد. دقت داشته باشید مراحل ذکر شده برای هر سیم کارت باید به صورت مجزا انجام شود.

تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه اول

همانطور که پیش تر نیز عنوان شد، تعرفه آزاد اینترنت در مقایسه با تعرفه مربوط به بسته های اینترنتی بیشتر است و همین موضوع نیز باعث شده است که افراد به دنبال روش مناسب برای حذف امکان مصرف آزاد اینترنت سیم کارت خود باشند.

تعرفه اینترنت آزاد سیم کارت دائمی همراه اول: اگر سرویس مصرف آزاد اینترنت شما فعال باشد و شما بدون داشتن بسته اینترت فعال به اینترنت سیم کارت دائمی خود متصل شوید، تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه اول با نرخ آزاد 0/2 ریال به ازای هر کیلوبایت در سایت های منتخب داخلی و 0/4 ریال به ازای هر کیلوبایت در سایر سایت ها در نظر گرفته می شود.

تعرفه اینترنت آزاد سیم کارت اعتباری همراه اول: اگر هم شما به عنوان دارنده یک سیم کارت اعتباری از سرویس مصرف آزاد اینترنت فعال استفاده می کنید، لازم است در نظر داشته باشید که تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه اول برای شما با نرخ آزاد 0/3 ریال به ازای هر کیلوبایت در سایت های متخب داخلی و 0/6 ریال به ازای هر کیلوبایت در سایر سایت ها محاسبه می شود.

روش فعال سازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول

گاهی ممکن است شما بدون اینکه بسته اینترنتی فعالی را داشته باشید، نیاز پیدا کنید به اینترنت سیم کارت خود متصل شوید. این امکان تا زمانی که سرویس مصرف آزاد اینترنت سیم کارت شما در حالت غیرفعال باشد، میسر نخواهد بود. در همین راستا لازم است در این آموزش نحوه فعال سازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول را نیز ارائه دهیم تا در صورت نیاز بتوانید از آن بهره ببرید. به منظور فعال سازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول شما به دو روش می توانید اقدام نمایید:

 • استفاده از کد فعال سازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول
 • فعال کردن مصرف آزاد اینترنت همراه اول از طریق برنامه همراه من

در ادامه نحوه استفاده از روش های عنوان شده را به صورت تصویری آموزش خواهیم داد.

1. کد فعال سازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول

اولین روشی که برای فعال سازی قابلیت مصرف آزاد اینترنت اپراتور همراه اول می توانید از آن استفاده نمایید، کد دستوری است. به همین منظور شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام باید کد دستوری #11*100* را به کمک شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شماره گیری نمایید.
  کنترل مصرف آزاد اینترنت همراه اول
 2. سپس از میان منوهایی که به شما نمایش داده می شود، شماره 4 که شماره منو وصل تعرفه آزاد می باشد را در فیلد مشخص شده وارد کرده و در نهایت دکمه Send را لمس نمایید.
  در نظر داشته باشید که در این مقاله به منظور مشاهده منو قطع تعرفه آزاد به کد دستوری دو مرحله ای اشاره شده است. اما شما می توانید به صورت مستقیم کد دستوری #114*100* را نیز شماره گیری نمایید.
  مصرف آزاد اینترنت همراه اول
 3. بدین ترتیب پیامکی از طرف همراه اول برای شما ارسال می شود و نشانگر ای موضوع است که فعالسازی اینترنت تعرفه آزاد سیم کارت همراه اول شما با موفقیت صورت گرفته است.
  غیرفعالسازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول

2. فعال کردن مصرف آزاد اینترنت همراه اول از طریق برنامه همراه من

اما روش دومی که می توانید از آن برای فعالسازی این قابلیت استفاده کنید، برنامه همراه من است. در همین راستا شما باید:

 1. همانطور که پیش تر اشاره شده است، وارد برنامه همراه من شده و بعد از دنبال کرده مسیر خدمات > اینترنت تعرفه آزاد با خاموش کردن گزینه ای که نمایش داده می شود، وضعیت را به حالت فعال دربیاورید.
  تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه اول

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه قطع مصرف آزاد اینترنت همراه اول را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این راهکار شما می توانید کنترل مصرف آزاد اینترنت همراه اول را در اختیار بگیرید و هزینه های سیم کارت خود را مدیریت کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هرنوع ابهامی در خصوص محتوای ارائه شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش کدهای همراه اول

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا