مدیریت سیم کارت

شارژ کردن سیم کارت همراه اول با 4 روش کاربردی به همراه آموزش ویدیویی

شارژ همراه اول و افزایش اعتبار سیم کارت قابلیتی است که این اپراتور محبوب برای کاربران سیم کارت های اعتباری خود فراهم کرده است. بدین ترتیب کاربران می توانند با خرید شارژ سیم کارت همراه اول و دریافت رمز شارژ همراه اول به راحتی و بدون هیچگونه دردسری در خصوص شارژ کردن سیم کارت همراه اول خود اقدام کنند. شایان ذکر است امکان شارژ کردن مستقیم سیم کارت همراه اول و همچنین استفاده از کد دستوری خرید شارژ برای همراه اول متداول ترین روش ها میان کاربران هستند. اما با توجه به اینکه شما می توانید از روش های مختلفی برای خرید شارژ همراه اول استفاده کنید، تصمیم گرفتیم در این آموزش از میزبان فا مگ به صورت گام به گام به بررسی روش های شارژ کردن همراه اول، انواع مختلف آن و طریقه تهیه شارژ همراه اول بپردازیم. پس اگر شما نیز به دنبال یک آموزش جامع در خصوص شارژ سیم کارت همراه اول اعتباری هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. شایان ذکر است در آموزش های پیشین به نحوه شارژ کردن سیم کارت ایرانسل و همچنین آموزش نحوه شارژ کردن سیم کارت رایتل نیز پرداختیم.

شارژ همراه اول اعتباری

همراه اول اولین اپراتوری بود که فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و هم اکنون با گذشت بیش از دو دهه به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور فعالیت دارد که از نظر تعداد مشترکین نیز در صدر است. چند سالی است که خدمات همراه اول توسعه یافته و با ارائه خدمات مختلفی مانند اینترنت پر سرعت نسل 4G و قابلیت‌ هایی که به صورت دوره‌ ای ارائه می کند در خدمت مشترکین خود است. این اپراتور نیز مانند سایر اپراتورها سیم کارت اعتباری ارائه می‌ کند که با شارژ سیم کارت همراه اول می‌ توانید اعتبار خود را افزایش داده و از خدمات اینترنتی، تماس تلفنی، پیامک و… استفاده کنید. بر همین اساس در این مقاله به بررسی روش های مختلفی می پردازیم که برای خرید شارژ همراه اول ارائه شده است. با استفاده از این روش ها شما دیگر نگرانی در خصوص شارژ کردن سیم کارت همراه اول خود نخواهید داشت و با استفاده از کارت شارژ فیزیکی یا اطلاعات حساب بانکی خود به راحتی شارژ مورد نیازتان را تهیه خواهید کرد.

طریقه شارژ کردن سیم کارت همراه اول

اگر شما نیز جزء آن دسته از کاربران سیم کارت های همراه اول هستید که با طریقه شارژ سیم کارت همراه اول آشنایی ندارید، اصلا نگران نباشید. چرا که شما می توانید با استفاده از روش های مختلفی در راستای شارژ کردن سیم کارت همراه اول اقدام کنید این روش ها عبارتند از:

در ادامه 4 روش کاربردی برای خرید شارژ همراه اول را به شما آموزش خواهیم داد:

1. شارژ همراه اول از طریق سایت

اولین روشی که قصد داریم برای خرید شارژ همراه اول اعتباری به شما آموزش دهیم، خرید از سایت همراه اول است. برای این منظور شما باید مطابق با مراحل زیر پیش بروید:

 1. در ابتدا لازم است با کلیک روی دکمه زیر وارد صفحه مربوط به خرید شارژ همراه اول شوید.

  خرید شارژ اعتباری

 2. سپس در فیلد خالی موجود شماره تلفن همراه اول خود را وارد کرده و سپس مبلغ شارژ مورد نظر خود را وارد نمایید و در نهایت با کلیک روی دکمه پرداخت موجود، سفارش خود را ثبت کنید.
  کد دستوری شارژ همراه اول اعتباری
 3. در گام بعدی یک پیغام به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود و طی آن از شما خواسته می شود تا سفارش خود را تایید کنید که باید اطلاعات ارائه شده را بررسی و در صورت صحیح بودن روی دکمه تایید و پرداخت کلیک نمایید.
  کد انتقال شارژ همراه اول اعتباری به ایرانسل
 4. در آخر شما به صفحه پرداخت اینترنتی هدایت می شوید و باید اطلاعات کارت بانکی خود را در فیلدهای مشخص شده وارد کرده و سپس با کلیک روی دکمه پرداخت نیز فرآیند خرید شارژ همراه اول را به اتمام برسانید.
  کد انتقال شارژ همراه اول اعتباری به ایرانسل

🔴⚫ نکته: در نظر داشته باشید که در صورت شارژ کردن سیم کارت همراه اول اعتباری خود از طریق سایت، از %5 شارژ بیشتر بهره مند خواهید شد. با این روش به سادگی می توانید سیم کارت هرماه اول دیگران را نیز شارژ کنید.

2. خرید اعتبار همراه اول با برنامه همراه من

روش دومی که قصد داریم در زمینه شارژ کردن سیم کارت همراه اول اعتباری به آن بپردازیم، خرید شارژ همراه اول از طریق برنامه رسمی این اپراتور، یعنی برنامه همراه من است. برای این منظور شما باید:

 1. در ابتدا برنامه همراه من را از پلی استور یا سایت رسمی همراه اول دانلود کرده و روی گوشی تلفن همراه خود نصب نمایید.
 2. بعد از اینکه فرآیند نصب را با موفقیت پشت سر گذاشتید، زمان آن می رسد تا همانند تصویر زیر در صفحه اصلی این برنامه دکمه خرید شارژ را لمس نمایید.
  شارژ همراه اول اعتباری اینترنت
 3. در گام بعدی صفحه زیر به شما نشان داده می شود. در این مرحله کافی است مبلغ شارژ مورد نظر خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کرده و در نهایت با لمس دکمه خرید فرآیند خرید شارژ همراه اول را آغاز نمایید.
  کد شارژ همراه اول اعتباری اینترنت
 4. در صفحه جدیدی که به شما نمایش داده می شود اطلاعات مربوط به سفارش شما قابل مشاهده است. بعد از بررسی این اطلاعات کافی است از طریق قسمت انتخاب درگاه پرداخت، درگاه خود را تعیین کرده و سپس با لمس دکمه پرداخت این مرحله را پشت سر بگذارید. درگاه های پرداخت موجود عبارتند از:
  • درگاه درون برنامه: با انتخاب این گزینه شما به صفحه جدیدی هدایت نمی شوید و از طریق برنامه همراه من فرآیند خریداری شارژ همراه اول را دنبال می کنید. در این مقاله این درگاه مورد استفاده قرار می گیرد.
  • درگاه اینترنتی: با انتخاب این گزینه به یک درگاه بانکی در مرورگر گوشی تلفن همراه خود هدایت خواهید شد.
  کد شارژ همراه اول اعتباری از طریق موبایل
 5. در آخر باید اطلاعات کارت بانکی خود را در فیلدهای موجود وارد کرده و با لمس دکمه پرداخت خرید خود را نهایی کنید.
  انتقال شارژ همراه اول از اعتباری به دائمی

3. کد دستوری خرید شارژ همراه اول

یکی دیگر از رایج ترین روش های خرید شارژ، استفاده از کد ussd شارژ همراه اول است. یکی از این سرویس ها استفاده از کد USSD خود همراه اول با شماره گیری #1* است که می‌توانید از خدمات خرید شارژ و بسته های اینترنت و مکالمه استفاده کنید. در همین راستا لازم است مطابق با مراحل زیر پیش بروید:

 1. در ابتدا لازم است وارد شماره گیر تلفن همراه خود شده و سپس کد دستوری #1* را شماره گیری نمایید.
  شارژ همراه اول اعتباری
 2. در گام بعدی منویی به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که در این مرحله باید عدد 1 را وارد کرده و سپس گزینه Send را لمس کنید.
  انتقال شارژ همراه اول اعتباری به اعتباری
 3. حال از شما خواسته می شود تا اپراتور خود را تعیین کنید پس باید عدد 1 که مربوط به همراه اول است را وارد کرده و مجدداً دکمه Send را لمس نمایید.
  نحوه شارژ همراه اول اعتباری
 4. در مرحله بعدی شما باید تعیین کنید که قصد دارید چه نوع شارژی را تهیه کنید. در این مرحله نیز عدد 1 را که مربوط به شارژ عادی است را وارد کرده و گزینه Send را لمس کنید.
  کد شارژ همراه اول اعتباری
 5. اکنون لازم است مبلغ شارژ خود را تعیین کنید. عدد قرار گرفته در کنار مبلغ مورد نظر خود را وارد کرده و گزینه Send را انتخاب نمایید.
  طریقه شارژ همراه اول اعتباری با دائمی
 6. سپس با وارد کردن عدد 1 در این مرحله تعیین کنید که قصد دارید شارژ را برای خودتان تهیه کنید و با لمس گزینه Send این مرحله را نیز پشت سر بگذارید.
  کد انتقال شارژ همراه اول اعتباری به دائمی
 7. حال شماره کارت خود را وارد کرده و گزینه Send را لمس نمایید.
  کد انتقال شارژ همراه اول اعتباری به دائمی
 8. سپس در آخرین گام رمز دوم خود را نیز وارد کرده و روی گزینه Send ضربه بزنید تا فرآیند خرید شارژ سیم کارت اعتباری همراه اول به اتمام برسد.
  خرید شارژ همراه اول اعتباری

🔴⚫ نکته: در صورت شماره گیری #2*1*1* می توانید اعتبار سیم کارت خود را با شارژ هدیه مدت دار یا همان شارژ فوق العاده افزایش دهید.

4. استفاده از کارت شارژ همراه اول

اما به عنوان آخرین روش قصد داریم به نحوه شارژ کردن همراه اول با استفاده کارت شارژ بپردازیم. روش هایی که پیش تر به آنها اشاره شد به شما امکان شارژ مستقیم سیم کارتتان را می دهند و در واقع برای شارژ مستقیم همراه اول مناسب می باشند. در صورتی که شما از باجه های همراه اول یا عابر بانک یا حتی به یکی از روش های عنوان شده رمز شارژ 15 رقمی را دریافت کرده باشید، ملزم به استفاده از این روش هستید. در همین راستا شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به یکی از روش های ممکن رمز شارژ 15 رقمی خود را تهیه نمایید.
 2. سپس وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و کد شارژ همراه اول از طریق موبایل را به صورت #رمز شارژ 15 رقمی#*140* شماره گیری نمایید. به جای رمز شارژ 15 رقمی باید رمز دریافت شده را وارد نمایید.
  استعلام شارژ همراه اول اعتباری

برای این منظور ابتدا دکمه ستاره، سپس کد 140 و بعد از آن ستاره-مربع را وارد کنید. حال شماره سریال 15 رقمی شارژ خریداری شده خود را وارد کرده و در نهایت مربع را انتخاب کرده و با زدن دکمه تماس یا OK کد USSD برای شارژ کردن سیم کارت همراه اول را اجرا کنید. چند ثانیه که منتظر بمانید خواهید دید که سیم کارت شما در صورت صحیح وارد کردن شماره سریال شارژ خواهد شد.

🔴⚫ نکته: در صورت تمایل به استفاده از قابلیت شارژ فوق العاده باید کد دستوری #رمز شارژ 15 رقمی*142* را شماره گیری نمایید.

در صورتی که مشکلی در نحوه شارژ همراه اول داشتید کافی است با شماره 9990 از طریق خطوط همراه اول و شماره گیری 09129990 از طریق سایر خطوط با پشتیبانی همراه اول تماس گرفته و مشکل خود را با کارشناس پشتیبانی در میان بگذارید.

شارژ فوق العاده همراه اول

همراه اول نیز مانند سایر اپراتورها پس از مدتی امکانی را با عنوان شارژ فوق العاده همراه اول راه‌اندازی کرده است که به کمک این روش می‌توانید هنگام شارژ سیم کارت خود از شارژ هدیه استفاده کنید. در تمامی روش های عنوان شده در این مقاله شما می توانید به جای خرید شارژ عادی از قابلیت شارژ فوق العاده استفاده کنید.

 • این نوع از شارژهای همراه اول دارای محدودیت زمانی برای استفاده هستند.
 • در سرویس شارژ فوق العاده همراه اول در ازای محدودیت زمانی با توجه به مبلغ شارژ انتخابی توسط شما، شارژ اضافه تری ارائه می شود.
 • در صورت داشتن کارت شارژ کد دستوری #رمز شارژ 15 رقمی*142* را شماره گیری نمایید.
 • اگر سریال یا رمز شارژ در اختیار ندارید زمان خرید شارژ همراه اول می توانید با شماره گیری #2*1*1* به جای شارژ عادی از اعتبار فوق العاده بهره مند شوید.

شارژ هدیه ای که با استفاده از شارژ فوق العاده دریافت می‌کنید بر اساس جدول زیر بوده و باید حتما در زمان تعیین شده شارژ هدیه را مصرف کنید. در غیر این صورت شارژ هدیه منقضی شده و از دست خواهد رفت.

میزان شارژ (ریال) شارژ هدیه (ریال) مبلغ کل شارژ دریافتی (ریال) مدت زمان اعتبار شارژ (روز)
50,000 5,000 55,000 5
100,000 15,000 115,000 7
200,000 50,000 250,000 15
500,000 150,000 650,000 20
1,000,000 350,000 1,350,000 30

استعلام باقیمانده اعتبار همراه اول

بعد از شارژ سیم کارت همراه اول حال برای اینکه بدانید اعتبار باقیمانده شما چقدر است و از باقیمانده شارژ سیم کارت خود مطلع شوید، نیز کافی است کد دستوری #11*140* را از طریق سیم کارت همراه اول خود شماره گیری کرده و چند لحظه منتظر بمانید تا اعتبار شما اعلام شود. همچنین میتوانید با شماره گیری 9990 یا 444 از طریق شماره همراه اول خود یا تماس با شماره تلفن 09129990 با ورود به سیستم پشتیبانی همراه اول توسط شماره‌ای که از آن استفاده می‌کنید از باقیمانده اعتبار با استفاده از سیستم گویا مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استعلام باقی مانده شارژ هرماه اول به کمک دکمه زیر از آموزش مربوطه دیدن نمایید.

آموزش نحوه استعلام باقیمانده شارژ همراه اول

پاسخ به سوالات متداول در خصوص شارژ کردن سیم کارت همراه اول

درست مشابه سیم کارت‌های ایرانسل و رایتل، همراه اول نیز روش هایی برای شارژ کردن سیم کارت های اعتباری ارائه نموده است افراد زیادی از روش مرسوم کد USSD برای شارژ سیم کارت استفاده می کنند بر همین زمان استفاده از سایر روش های افزایش اعتبار سیم کارت همراه اول ممکن دچار ابهام شوند.
 • در صورت وجود مشکل چطور می توانم وضعیت شارژ سیم کارت خود را پیگیری کنم؟
  شما می توانید با شماره گیری 9990 از خطوط همراه اول یا شماره گیری 09129990 از طریق سایر خطوط با پشتیبانی همراه اول تماس گرفته و مشکل خود را عنوان کنید.
 • روش های شارژ کردن سیم کارت همراه اول به صورت مستقیم چگونه است؟
  به سادگی از طریق کدهای ussd خرید شارژ و یا مراجعه به همراه بانک، سایت و یا برنامه همراه من می توانید سیم کارت خود را مستقیما شارژ کنید.
 • آیا امکان انتقال شارژ همراه اول برای خطوط ایرانسل و یا رایتل وجود دارد؟
  در حال حاضری امکان انتقال شارژ سیم کارت همراه برای سیم کارت های سایر اپراتورها فراهم نیست و تنها می توانید به خطوط همین اپراتور میزان شارژ مورد نظرتان را منتقل کنید
 • چطور برای دیگران شارژ همراه اول بخریم؟
  از طریق شماره گیری کد دستوری خرید شارژ، مراجعه به سایت همراه اول یا استفاده از همراه بانک امکان تهیه شارژ برای سایر خطوط همراه اول نیز فراهم است که به شرح مفصل تمامی این روش ها پرداختیم.
 • چطور می توانیم از شارژ فوق العاده همراه اول استفاده کنیم؟
  در صورت داشتن سریال یا همان رمز شارژ کد دستوری #رمز شارژ 15 رقمی*142* را شماره گیری نمایید در صورتی که تمایل به خرید شارژ به صورت فوق العاده دارید نیز می توانید #2*1*1* را شماره گیری کنید.

شارژ همراه اول و نحوه افزایش اعتبار سیم کارت دغدغه کاربران زیادی است چرا که اکثر افراد زمان خرید سیم کارت با طریقه شارژ کردن همراه اول آشنایی چندانی ندارند. شارژ کردن سیم کارت همراه اول به صورت مستقیم و غیر مستقیم امکان پذیر است. شارژ همراه اول و چگونگی تهیه و استفاده از آن موضوعی است که در این مقاله از میزبان فا مگ به آن پرداخته شده است. با استفاده از این آموزش شما می توانید به راحتی در راستای شارژ سیم کارت همراه اول خود به 2 شکل شکل شارژ مستقیم همراه اول از طریق کارت شارژ و کد دستوری ارائه شده اقدام نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص آموزش های ارائه شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش کدهای همراه اول

محتوای تیمی کار شده

تیم تحریریه میزبان فا با تحقیقات گسترده بهترین عناوین آموزشی و نقد و بررسی را گردآوری کرده سپس تحقیقات کل اعضای گروه به رشته تحریر در می آید تا جزئیات، چالش های ذهن مخاطب را برطرف کنند. عرفان اسدی نتیحه تحقیقات را تالیف کرده و داوود صادقی موضوعات را با نگاه ریزبینانه خود مورد بررسی قرار داده و آن را به صورت یک ویدیوی هیجان انگیز ارائه می دهد. محدثه اسماعیلی با تکنیک های تولید محتوا روز دنیا، محتوای مقاله را مورد ارزیابی نهایی قرار داده و تکمیل می کند و خروجی نهایی به کاربران شبکه های دیگر نیز ارائه می شود. اثری که مطالعه کردید حاصل تلاش شبانه روی یک تیم قدرتمند با نظارت بسیار دقیق و راهنمایی های علی یزدان پرست است او هر روز محتوای تیمی را با جدیدترین الگوریتم های سئو مورد بازنگری و ویرایش قرار می دهد.

نوشته های مشابه

‫24 دیدگاه ها

 1. سلام به جای شماره سریال باید بگین شماره رمز وارد بشه ، ذهن ما رو سرویس کردی با این اطلاعاتت

 2. سلام من وقتی شارژ همراه اولمو به عنوان شارژ فوق العاده وارد میکنم میگه بروز رسانی چیکار کنم؟

 3. با سلام وخسته نباشید ..از اینکه مطالب مفیدی ارائه داده اید یک دنیا سپاسگزاریم …بی نهایت استفاده کردیم

  1. سلام روزبخیر؛
   خواهش میکنم. خرسندیم که مقاله مفید و موثر واقع شده.
   پایدار باشید.

   1. ببخشید اگر هم شارژ عادی هم فوق العاده داشته باشیم کدوم اول استفاده میشود

 4. مطلب بسیار جامع بود و تمامی بخش های مختلف شارژ کردن رو آموزش داد. تشکر

 5. از درگاه بانکی از طریق گزینه خرید پین مبلغی برای شماره دیگری انتقال دادم ولی به اعتبارش اضافه نشد

 6. سلام عرض ادب .من یک شارژ ۵۰۰۰تومانی همراه اول خریدم موقع پاک کردن روکش کد متاسفانه دو رقم ان هم خراشیده و خوانا نیست .چطور میتوانم از این شارژ استفاده کنم لطفا راهنمایی بفرمایید.
  باسپاس ازشما

  1. با سلام دوست عزیز
   شما می توانید به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه و این مورد را از سمت آنها پیگیری نمایید. همچنین می توانید با شماره 9990 با پشتیبانی همراه اول در ارتباط باشید.
   موفق و پیروز باشید

 7. درودبرشما
  من شارژ گرفتم از کارتم ولی ۸رقم برا من فرستاده همراه اول حالا هرچی میزنم قبول نمیکنه چیکار میتونم بکنم…

  1. با سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می کنم این مورد را از طریق پشتیبانی همراه اول با شماره 9990 پیگیری نمایید. در نظر داشته باشید که بهتر است اطلاعات مربوط به شارژ خریداری شده مثل شماره پیگیری را نیز در اختیار داشته باشید.
   موفق و پیروز باشید

 8. سلام ببخشید چطور می‌شه یه نفر که ایرانسله برای یکی که همراه اوله شارژ مستقیم بفرسته ولی بدون نیاز به بانک و با اعتبار گوشی؟؟؟

  1. سلام و احترام؛
   متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد شما تنها می توانید به سیم کارت دیگر مرتبط با اپراتور سیم کارت خود شارژ ارسال نمایید.

 9. سلام من شارژ گروهی گرفتم ولی بهم 5تا شماره سریال 17رقمی داده منم وقتی وارد میکنم نمیشه
  راهنمای کنید لطفا

  1. با سلام دوست عزیز
   از چه روشی برای تهیه شارژ گروهی اقدام کرده اید و آیا شارژ همراه اول را تهیه نموده اید؟ در این صورت پیشنهاد می کنم با شماره 9990 با پشتیبانی همراه اول در ارتباط باشید.
   موفق و پیروز باشید

 10. با سلام
  خیلی ممنون بابت مطالب مفیدتون
  یه سوال داشتم در باره خرید شارژ برای دیگران
  اگر برای دیگران شارژ بفرستم شماره موبایل من براشون مشخص میشه؟
  راهی هست که من برای دیگران شارژ بفرستم ولی شماره موبایلم براشون معلوم نباشه؟

  1. سلام و احترام؛
   روش های متعدد عنوان شده در آموزش برای شارژ سیم کارت دیگران وجود دارد که در نهایت فقط پیغامی مبنی بر شارژ شدن سیم کارت از سمت اپراتور برای ایشان ارسال می گردد.

 11. سلام من شارژ همراه اول گرفتم رمزی که فرستاده شد متاسفانه فراموش کردم وارد کنم الان چیکار کنم؟

 12. واقعا دستتون درد نکنه بلد نبودم با کد ستاره 140 …. شارژ بزنم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا