شبکه های اجتماعی

آموزش نحوه منشن کردن در کامنت اینستاگرام

تگ و منشن در اینستاگرام دو قابلیت بسیار مهم و کاربردی هستند که به کمک آن می توان پیجی را به مخاطبین خود در اینستاگرام معرفی نمود. با استفاده از قابلیت منشن اینستاگرام این امکان را دارید که در هر کامنت به یک یا چند کاربر در اشاره کنید. هدف اصلی از منشن در اینستاگرام برای کسب و کارهای تجاری قطعا افزایش فالوور (دنبال کننده) است. در ادامه به آموزش نحوه منشن كردن در کامنت اينستاگرام پرداخته ایم. اگر می خواهید با قابلیت تگ کردن در کامنت اینستاگرام آشنا شوید این مطلب را مطالعه کنید.

عناوینی که در این مقاله به آنها پرداخته ایم:

نحوه منشن كردن در کامنت اينستاگرام

منشن کردن در کامنت اینستاگرام دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. به عنوان مثال از یک پست در اینستاگرام خوشتان می آید و مایلید دوستتان نیز این پست را ببیند برای این منظور کافیست در کامنت زیر پست، اکانت دوستتان را منشن کنید.

پیشنهاد می شود برای آشنایی با مفهوم کلی تگ کردن، ابتدا مقاله زیر را مطالعه کنید.

چگونه افراد را در اینستاگرام تگ کنیم؟

روش منشن کردن در کامنت اینستاگرام به شرح زیر است:

 1. روی آیکن کامنت زیر پست مورد نظر ضربه بزنید.
  تگ کردن در اینستاگرام
 2. متن کامنت خود را بنویسید سپس کاراکتر @ را تایپ کرده و بدون هیچ فاصله ای آی دی اکانت دوستتان را وارد نمایید.
  برچسب گذاری در اینستاگرام
 3. پس از یافتن اکانت شخص مورد نظر از لیست ظاهر شده آن را لمس نمایید و سپس روی دکمه post ضربه بزنید تا کامنت شما زیر پست مورد نظر درج شود. به این روش منشن کردن زیر پست یا همان روش تگ کردن در کامنت اینستاگرام می گویند.
  برچسب گذاری در اینستاگرام
 4. در صورتی که اکانت شخص را به درستی وارد کرده باشید پس از پست شدن به رنگ آبی درمی آید.
  برچسب گذاری در اینستاگرامتبریک می گوییم! اکانت مورد نظر در زیر پست تگ شد.
 5. پس از انجام این کار شخص مورد نظر شما اعلانی از سوی اینستاگرام دریافت می کند با رفتن به تب اعلان ها مشاهده خواهد کرد چه کسی او را تگ کرده است. در صورت تمایل با ضربه زدن روی آن می تواند پستی که زیر آن تگ شده است را مشاهده نماید.

نکته: می توانید هر تعداد اکانت که تمایل دارید زیر پست دیگران تگ نمایید.

حذف منشن در کامنت اینستاگرام

گاهی ممکن است به اشتباه اکانتی را زیر یک پست منشن کنید. در این حالت می توان کامنت مورد نظر را پاک کرد.

نکته: توجه داشته باشید با حذف کامنت منشن، اعلان آن نیز از قسمت اعلان های اکانت مورد نظر حذف می گردد اما از آنجا که به محض تگ کردن یک اکانت اعلان آن سریعا ارسال می گردد باید زودتر اقدام به حذف منشن در کامنت اینستاگرام کنید تا اعلان آن نیز حذف گردد.

مراحل حذف منشن در کامنت اینستاگرام به شرح زیر است:

 1. پستی که زیر آن اکانت مورد نظر را منشن کردید باز نمایید.
 2. روی کامنت منشن پست ضربه بزنید تا به حالت انتخاب درآید.
  نکته: برای اینکه درست انتخاب شود روی فضای خالی کامنت ضربه بزنید.
 3. از قسمت بالای صفحه آیکن سطل آشغال را انتخاب کنید.

پس از انجام مراحل بالا کامنت شما و اعلان آن از پیج طرف مقابل حذف می گردد.

جلوگیری از منشن شدن در اینستاگرام

منشن شدن در اینستاگرام به وفور توسط کاربران استفاده می گردد اما گاهی ممکن است به دلایل مختلف علاقه ای به تگ شدن در کامنت اینستاگرام نداشته باشید. از آنجا که سلبریتی ها و افراد مشهور ممکن است توسط افراد مختلفی در پست های مختلف منشن شوند این موضوع باعث آزار آنها می شود. در حال حاضر روش قطعی برای جلوگیری از منشن شدن در اینستاگرام توسط افراد مختلف وجود ندارد. اما می توان کاری انجام داد که کسی نتواند در زیر پست های شما اکانتی را منشن کند.

از آنجا که این اپلیکشن در بروزرسانی های اخیر خود، قابلیت کنترل کامنت های اینستاگرام را فراهم کرده است می توانید از این طریق کامنت های پست خود را کنترل نمایید. در این صورت از منتشر شدن کلماتی که در بخش فیلترینگ کامنت های اینستاگرام تعیین می کنید جلوگیری می کند.

اگر می خواهید فردی در کامنت پست های شما کسی را منشن نکند می توانید علامت @ را در بخش فیلترینگ کامنت های حساب اینستاگرام خود اضافه نمایید.

در تب پروفایل کاربری خود از طریق لمس منوی سه خطی بالای صفحه مسیر زیر را طی کنید.

 1. Settings>privacy>Comments>Manal Filter
 2. پس از فعال سازی گزینه Manual Filter می توانید در قسمت پایین علامت @ را وارد نمایید.

جلوگیری از تگ کردن در کامنت اینستاگرام

این کار یک روش جلوگیری از منشن شدن دیگران در حساب کاربری شما بشمار می رود. با انجام این کار دیگر کسی نمی تواند دوستان خود را در زیر پست های شما تگ کند.

سوالات متداول در مورد تگ کردن در کامنت اینستاگرام

 • کاربرد منشن در اینستاگرام چیست؟
  اگر بخواهیم اکانت کسی را در زیر یک پست و یا استوری در اینستاگرام فراخوانیم می توانیم از قابلیت منشن اینستاگرام استفاده کنیم.
 • چگونه در کامنت اینستاگرام کسی را منشن کنیم؟
  برای انجام این کار زیر پست مورد نظر علامت @ را تایپ کرده و سپس بلافاصله نام کاربری شخص را وارد نمایید.
 • چگونه می توان فهمید منشن یک شخص در کامنت به درستی انجام شده است؟ 
  برای اطمینان حاصل کردن از درستی عملیات منشن در کامنت اینستاگرام لازم است پس از وارد کردن علامت @ و تایپ نام کاربری شخص از لیست اکانت های مشابه ظاهر شده، اکانت مورد نظر را لمس نمایید. بعد از انتخاب شخص مورد نظر، مشاهده خواهید کرد که نام کاربری وی به رنگ آبی درمی آید و در صورت ضربه زدن روی آن به صفحه پروفایل شخص منتقل می شوید.
 • چطور می توان فهمید کسی در اینستاگرام من را منشن کرده است؟
  به محض اینکه کسی شما را منشن کند در تب activity اعلان های اینستاگرام، اعلانی دریافت خواهید کرد که نشان می دهد شما توسط چه کسی منشن شده اید. برای مدیریت اعلان های ایسنتاگرام می توانید آموزش “چگونه اعلان های اینستاگرام را فعال کنیم؟” را مطالعه کنید.
 • اگر کسی را در اینستاگرام بلاک کنیم می تواند ما را منشن کند؟
  بله. اما زمانی که فرد بلاک شده، اکانت شما را در زیر یک پست منشن کند اعلان آن در تب اعلان های اینستاگرام شما نشان داده نمی شود.
  نکته: در صورتی که پس از بلاک کردن شخص نام کاربری خود را تغییر دهید تا زمانی که نام کاربری شما را نداند نمی تواند اکانت شما را منشن کند.
 • اگر در یک کامنت منشن شدم آیا می توانم آن را حذف نمایم؟
  خیر. پس از مشاهده اعلان منشن اکانت شما در زیر یک پست، تنها می توانید با ضربه زدن روی آن به پستی که اکانت شما در زیر آن منشن شده منتقل شوید. با انتخاب کامنت از طریق آیکن بالای صفحه آن را به اینستاگرام گزارش دهید و یا اکانتی که شما را منشن کرده بلاک نمایید.
 • چطور می توانم به اکانتی که حساب من را منشن کرده پاسخ دهم؟
  برای انجام این کار به تب Activity اعلان های اینستاگرام بروید و روی اعلان ارسال شده ضربه بزنید تا به پیجی که روی آن منشن شده اید منتقل گردید. اکنون با لمس Reply در زیر کامنت می توانید پاسخ اکانتی که شما را منشن کرده بدهید.
 • چه کسانی می توانند منشن در کامنت را حذف نمایند؟
  صاحب پست و کسی که اکانتی را منشن کرده است می تواند کامنت منشن زیر پست را حذف نمایند.
 • آیا امکان منشن کردن پیج های خصوصی (private) زیر یک پست وجود دارد؟
  بله. فرقی نمی کند که پیج منشن شده خصوصی یا عمومی باشد. برای منشن کردن در کامنت اینستاگرام پیج های خصوصی هم از کاراکتر @ قبل از نام کاربری استفاده می شود. پس از تگ کردن پیج اعلان آن برای طرف مقابل ارسال می گردد.
 • آیا کسی که در زیر پست یک پیج خصوصی منشن شده می تواند پست را مشاهده کند؟
  خیر. تنها در صورتی که پیج مورد نظر را دنبال کرده باشد و جزء فالوورهای پیج باشد پستی که زیر آن تگ شده است را می بیند.
 • بلاک شدن توسط یک اکانت چه تاثیری در منشن کامنت اینستاگرام دارد؟
  اگر آی دی اکانتی که شما را بلاک کرده در اختیار دارید می توانید اکانت مورد نظر را در کامنت زیر یک پست منشن کنید. شما به پیج مورد نظر دسترسی نخواهید داشت اما دیگران با لمس نام کاربری وارد صفحه پروفایل شخص می شوند.

آموزشی که در این مطلب از میزبان فا مگ به آن پرداختیم نحوه منشن كردن در کامنت اينستاگرام است. منشن/ تگ كردن زیر پست در اينستاگرام یکی از روش های متداول صدا زدن کاربران در instagram به شمار می رود. از طریق تگ کردن می توانید پیجی را به دوستان خود معرفی کنید. اگر در رابطه با تگ کردن در کامنت اینستاگرام سوالی دارید در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید.

آموزش اینستاگرام

‫12 دیدگاه ها

 1. سلام…
  ببخشید…
  من یک سئوال دارم…
  اگر زیر یک پست مسابقه و قوانینش منشن کردن هست…
  ما در یک پس ۱۰ نفر منشن کنیم فرقی نداره، همون ۱۰ نفر منشن حساب میشه…
  یا همشون یکی حساب میشه؟

  1. سلام و احترام؛
   نام کاربری به همراه علامت @ یک منشن حساب میشه.

    1. چرابعضی اکانت هارو نمیتونم منشن کنم
     پیجی که پست به اشتراک گذاشته هم عمومی هست و باز اما برای منشن کردن علامت@وارد میکنم و آدرس آی دی طرف مورد نظر رو وارد میکنم حالت خاموش دارع و اینستا پیغام میده این اکانت نمیتونی منشن کنی
     درضمن اکانت های مخطلفی هستند که نمیتونم منشن کنم

 2. سلام اگر کسی اکانت خود را در اینستا از دسترس خارج کندبا منشن کردن ان اکانت میتوان شخص را پیدا کرد؟ وهمینطور پیامهای دایرکت او از دایرکت ما پاک میشود؟

  1. با سلام دوست عزیز
   خیر در صورتی که فردی اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کند امکان دسترسی به آن شخص را به هیچ حالت نخواهید داشت. اما به طور کل در دیلیت اکانت موقت اینستاگرام چت ها باقی می مانند اما اگر دیلیت اکانت دائمی صورت گیرد، تمامی پیام ها و اطلاعات فرد مورد نظر پاک خواهد شد.
   موفق و پیروز باشید

 3. آیا اگر شخصی را زیاد منشن کنیم ممکن است که آن پیج دی اکتیو شود ؟؟

  1. با سلام الی عزیز
   در این خصوص اطلاعات مشخصی از سمت اینستاگرام ارائه نشده است اما به طور قطع هر گونه زیاده روی و داشتن حرکت ربات گونه می تواند مشکل ساز شود. در نتیجه پیشنهاد می کنم در بازه های زمانی مشخص و در تعداد پایین این کار را انجام دهید.
   موفق و پیروز باشید

 4. سلام . پستی که عملیات منش رو انجام دادم چجوری پیدا کنم ؟

 5. سلام وقتتون بخیر
  من یکبار منشن اینستاگرام رو بستم و دوباره باز کردم ، از اون موقع همه ی افراد نمیتونن من رو منشن کنن ، بخاطر باگ های اینستاست؟ یا اینکه من تنظیمات منشن رو درست فعال نکردم؟!
  اینستاگرام من ، در تنظیمات ، در قسمتِ کامنت ، اون گزینه هایی ک داخل کلیپتون بود رو نداره

 6. کسی بلاکم کرده.آی دیشو دارم.میخوام یه پستی رو براش منشن کنم.وقتی انجام میدم به رنگ قرمز در میاد و ارور میده نمیتونم این کار رو بکنم. چطوری منشنش کنم؟ اصلا راهی واسه پیام دادن به اون آی دی هست؟

  1. سلام دوست عزیز؛ اکانت شما بلاک شده نمیتونید منشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا