شبکه های اجتماعی

چگونه زمان استفاده از اینستاگرام را محدود کنیم؟

همه ما می دانیم مدت زمان زیادی را در رسانه های اجتماعی سپری می کنیم. این اتفاق زمان مطالعه و انجام فعالیت های روزانه را از ما می گیرد و  می تواند برای ما نتایج منفی به همراه داشته باشد. اینستاگرام یکی از رسانه های جذاب اجتماعی است و به دلیل ابزارهای کاربردی و تنوع پست ها، کلیپ های خنده دار، آموزشی و… کاربران را مجذوب خود کرده است. از طرفی مشاهده این پست ها در اینستاگرام میزان حجم بالایی از اینترنت شما را مصرف می کند. در چنین وضعیتی وقت آن است که به معرفی قابلیت Your Activity و کنترل فعالیت در اینستاگرام بپردازیم. این قابلیت مدت زمان استفاده از اینستاگرام را به کاربران نشان می دهد. همچنین امکان مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام را برای کاربران خود فراهم می کند.

مدت زمان فعالیت در اینستاگرام

شما می توانید زمان استفاده از رسانه های اجتماعی نظیر اینستاگرام را با ابزارهای جدید ارائه شده کنترل کنید. قابلیت your activity اینستاگرام به شما مقدار زمان صرف شده در اپلیکیشن اینستاگرام را اعلام می کند و همچنین کمک می کند محدودیت هایی را برای کنترل فعالیت در اینستاگرام تعیین کنید. اگر زمان فعالیت در اینستا بیشتر از محدودیت تعیین شده باشد به کمک ریمایندر اینستاگرام به شما اطلاع داده می شود. همچنین می توان با استفاده از گزینه Notification Settings دریافت اعلان های اینستاگرام را سفارشی سازی کرد و تعیین نمود کدام اعلان ها از طریق اپلیکیشن اینستاگرام برای شما ارسال شود. مشاهده تعداد کمتری از اعلان ها باعث می شود تعداد مراجعه به اینستاگرام کمتر شود.

نکته: برای مشاهده قابلیت your activity در اینستاگرام خود لازم است اپلیکیشن اینستاگرام را به آخرین نسخه موجود بروزرسانی کنید.

در بخش Time on Instagram میانگین مدت زمانی که در هفته اخیر از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کرده اید را می توانید به صورت نمودار مشاهده نمایید.

راهکارهای مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام

خبر خوب اینست با استفاده از قابلیت your activity اینستاگرام علاوه بر اینکه می توان مدت زمان استفاده از اینستاگرام را مشاهده نمود، امکان تنظیم محدودیت زمانی جهت کنترل فعالیت در اینستاگرام و صرفه جویی میزان مصرف اینترنت وجود دارد. روش های مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام در ادامه توضیح داده شده است:

 • ریمایندر اینستاگرام
 • تنظیمات اعلان اینستاگرام

1- کنترل فعالیت در اینستاگرام با قابلیت ریماندر اینستا

بسیاری از کاربران به دنبال روشی برای کنترل فعالیت در اینستاگرام می گردند. که به کمک آن بتوانند مدت زمان استفاده از این برنامه کاربردی را کاهش دهند. به منظور کنترل فعالیت در اینستاگرام مسیر زیر را طی کنید:

 1. پس از بروزرسانی اپلیکیشن اینستاگرام، آن را باز کنید.
 2. به تب پروفایل شخصی تان بروید.
 3. دکمه آیکن سه خطی اینستاگرام را لمس نمایید و از پنجره باز شده گزینه your activity را انتخاب نمایید.
 4. اکنون در صفحه ظاهر شده گزینه Set Daily Reminder را انتخاب نمایید.
 5. محدودیت زمانی استفاده از اینستاگرام را در صفحه نمایش داده شده وارد نمایید.
 6. در آخر گزینه Set Reminder را انتخاب نمایید.
  مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام با ریمایندر اینستاگرام

پس از تنظیم گزینه Set Daily Reminder، هنگامی که بیش از محدودیت زمانی تعیین شده در برنامه فعالیت داشته باشید از سوی اینستاگرام یک اعلان ویژه دریافت خواهید کرد.

اگر می خواهید با این قابلیت کاربردی از اینستاگرام آشنا شوید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

2- کنترل فعالیت در اینستاگرام با تنظیمات اعلان اینستاگرام

اعلان های ارسالی از اینستاگرام کاربران را وسوسه می کنند به طور مداوم به اینستاگرام سر بزنند و این موضوع باعث می شود امکان مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام را نداشته باشید و مرتب در اینستاگرام وقت بگذرانید.
روش دیگری که امکان کنترل میزان فعالیت در اینستاگرام را برای کاربران فراهم می کند سفارشی سازی اعلان های اینستاگرام است. می توانیم تعیین کنیم از چه اکانت هایی در اینستاگرام اعلان دریافت کنیم. با حذف اعلان های اضافی کمتر به اینستاگرام مراجعه خواهیم کرد. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. پس از آپدیت اینستاگرام از تب پروفایل خود دکمه منو بالای صفحه آیکن سه خطی اینستاگرام را لمس نمایید.
 2. از منوی باز شده روی گزینه your activity ضربه بزنید.
 3. سپس گزینه Notification Settings را انتخاب نمایید.
 4. با انتخاب این گزینه وارد بخش اعلان های اینستاگرام می شوید و می توانید تنظیمات مربوط به اعلان هر بخش اینستاگرام را سفارشی سازی کنید.
  کنترل فعالیت در اینستاگرام با سفارشی سازی اعلان های اینستاگرام

درباره قابلیت your activity اینستاگرام بیشتر بدانید:

 • your activity در اینستاگرام کجاست؟
  این قابلیت در تپ پروفایل کاربری شما با لمس آیکن سه خطی بالای صفحه آیکن سه خطی اینستاگرام در دسترس خواهد بود.
 • چرا اینستاگرام من your activity ندارد؟
  از آنجا که این قابلیت به تازگی به لیست قابلیت های اینستاگرام افزوده شده است، در حال حاضر به صورت تست روی برخی از اکانت ها فعال شده شده است. بنابراین ممکن است هم اکنون اکانت شما به این قابلیت دسترسی نداشته باشد.
 • چگونه می توان با استفاده از قابلیت your activity اینستاگرام محدودیت زمانی تعیین کرد؟
  پس از لمس دکمه سه خطی و انتخاب گزینه your activity با استفاده از گزینه Set Daily Reminder مدت زمان فعالیت در اینستا را تعیین نمایید. سپس در انتها گزینه Set Reminder را لمس نمایید.
 • چگونه می توان زمان استفاده از اینستاگرام را مدیریت کرد؟
  می توان به کمک قابلیت your activity اینستاگرام زمان استفاده از اینستاگرام را محدود کرد تا در صورت گذشت محدودیت زمانی تعیین شده اعلانی دریافت کنید.
 • آیا روشی برای جلوگیری از هدر رفتن زمان در استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام وجود دارد؟
  بله. قابلیت your activity اینستاگرام یک روش مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام بشمار می رود.
 • آیا امکان مشاهده میزان فعالیت در اینستاگرام وجود دارد؟
  بله. شما می توانید پس از لمس دکمه منو در پروفایل شخصی تان و انتخاب گزینه your activity مدت زمان فعالیت در اینستاگرام را در هفته اخیر مشاهده نمایید.

همانطور که مطالعه کردید در این مقاله به معرفی یکی از قابلیت های کاربردی به نام قابلیت your activity اینستاگرام پرداختیم. همچنین به منظور کنترل فعالیت در اینستاگرام، نحوه مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام را آموزش دادیم. بخش your activity اینستاگرام امکان مشاهده زمان فعالیت در اینستاگرام را برای کاربران فراهم می کند. سوالات و نظرات خود را در رابطه با این قابلیت جذاب در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید.

آموزش اینستاگرام

راضیه حلاج

راضیه چندین سال است که به محتواسازی علاقمند شده و به صورت حرفه ای در زمینه تولید محتوا در حال فعالیت است. او تجربیات خوبی در حوزه گرافیک نیز دارد و روز به روز در تلاش است تا سطح علمی خود را ارتقاء دهد.

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

 1. سلام و خسته نباشید
  گزینه فالو کانون در موبایل من وجود ندارد و من نمیتوانم به لیست مخاطبین دسترسی پیدا کنم اگر راهنمایی فرمائید ممنون میشوم

  1. سلام در گوشی ایفون گزینه ای که آنالیز میکنه در چه ساعاتی فالورام بیشتر داخل اینستگرام بودن اون گزینه کجاست

 2. سلام
  خسته نباشید
  من مدت زمان استفاده رو مشخص میکنم ولی یادآوری نمیکنه اینستاگرام رو هم به‌روزرسانی کردم. اما حل نشد
  باید چیکار کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   از کدوم راهکار تنظیمات رو اعمال کردید؟

 3. سلام من از نسخه وب اینستاگرام استفاده میکنم قبلا این قابلیت در نسخه وب فعال بود ولی در حال حاضر نیست نمیدونم چرا
  ممنون میشم کمکم کنید

 4. سلام صفحه من پیغامی میده با این‌موضوع که صفحه شما به علت تخلف بسته شده و مدت ۳۰ روز زمان دارید برای انجام اقدامات اما من هیچ کاری نمیتونم بکم چه کاری باید انجام بدم الان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا