شبکه های اجتماعی

چگونه مخاطبین گوشی را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

آیا تا بحال برای شما این سوال پیش آمده که چگونه مخاطبین گوشی را در اینستاگرام پیدا کنیم؟ یکی از قابلیت هایی که اینستاگرام به کاربران خود ارائه می کند امکان یافتن مخاطبین در اینستاگرام فارسی است. با فعال کردن این ویژگی instagram به شماره های مخاطبین دسترسی پیدا می کند و مخاطبینی که حساب کاربری اینستاگرام دارند را شناسایی و معرفی می کند. در ادامه شیوه یافتن مخاطبین در اینستاگرام از طریق شماره تلفن آنها به شما آموزش داده می شود.

نحوه همگام سازی مخاطبین اینستاگرام

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه شماره موبایل دیگران را در اینستاگرام پیدا کنیم؟ از آنجا که یکی از مهم ترین هدف رسانه های اجتماعی ایجاد ارتباط با دیگران است. جستجوی مخاطبین گوشی در اینستاگرام نیز همانند سایر شبکه های اجتماعی روش خاص خود را دارد. برای این منظور کافیست وارد بخش Discover People شوید و از طریق گزینه Connect Contacts و سپس گزینه Get started به یافتن مخاطبین در اینستاگرام بپردازید.

اگر هنوز در این شبکه اجتماعی پرطرفدار عضو نشده اید با مطالعه مقاله ساخت اکانت اینستاگرام به لیست اعضاء این اپلیکیشن بپیوندید.

همگام سازی مخاطبین در اینستاگرام چیست؟

چگونه مخاطبین گوشی را در اینستاگرام پیدا کنیم؟پیدا کردن دوستان و آشنایان در شبکه های اجتماعی قطعا یکی از اصلی ترین اقداماتی است که کاربران پس از ساخت حساب کاربری به آن نیاز خواهند داشت. instagram این امکان را به شما می دهد که از طریق همگام سازی با شبکه های اجتماعی دیگر نظیر فیس بوک افراد مختلف را به لیست دوستان خود اضافه کنید. کاربر به حساب فیس بوک خود متصل می گردد و از این طریق مخاطبین فیس بوک خود را پیدا می کند. علاوه بر این کاربران می توانند حساب کاربری مخاطبینی را بیایند که شماره تلفن آنها را در گوشی خود ذخیره دارند. بدین ترتیب به سادگی اتصال اینستاگرام و فیسبوک برقرار می شود.

نحوه همگام سازی مخاطب های اینستاگرام

instagram می تواند شما را به مخاطبین ذخیره شده در گوشیتان متصل نماید. پس از فعال کردن این گزینه مخاطب های گوشی شما به صورت دوره ای با سرور برنامه همگام می شوند. یافتن مخاطب موبایل در اینستاگرام کار چندان پیچیده ای نیست برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن خود را از طریق فروشگاه گوگل پلی و یا پلی استور آپدیت نمایید.
 2. به حساب کاربریتان لاگین کنید.
 3. روی آیکن سه خطی بالای اکانت اینستاگرام کلیک کنید.
 4. گزینه Settings در پایین صفحه حساب خود را انتخاب نمایید.
  همگام سازی مخاطبین اینستاگرام
 5. اکنون در پنجره ظاهر شده گزینه Accounts را لمس کنید.
  جستجوی مخاطبین اینستاگرام
 6. در پنجره ظاهر شده گزینه Contact Syncing را انتخاب نمایید. این کار برای همگام سازی مخاطبین instagram صورت می گیرد.
  اتصال به مخاطبین در اینستاگرام
 7. در این مرحله Connect Contacts را با کشیدن انگشت به سمت راست فعال نمایید.
  سینک مخاطبین در اینستاگرامپس از فعال سازی، این گزینه که همان مرحله جستجوی مخاطبین است به رنگ آبی تغییر خواهد کرد. از این پس مخاطبین گوشی شما به اپلیکیشن متصل می شوند. در صورت تمایل می توانید آنها را به لیست دوستان خود اضافه نمایید.
  مشکل سینک مخاطبین در اینستاگرام
نکته: هنگامی که لیست تماس شما به instagram متصل است عمل همگام سازی مخاطبین در اینستاگرام به صورت دوره ای اتفاق می افتد. می توانید مخاطبین را حذف کرده و یا همگام سازی مخاطبین را در هر زمان متوقف کنید. توجه داشته باشید اگر مخاطبین خود را حذف کنید مخاطبین جدید بارگذاری می شوند. با قطع همگام سازی مخاطبین اینستاگرام عمل همگام سازی مخاطب گوشی و مخاطبین فیسبوک متوقف می شود.

نحوه جستجوی مخاطب های گوشی در اینستاگرام

برای یافتن دوستان فیسبوک در instagram ابتدا اپلیکیشن خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

 1. وارد اکانت کاربری خود شوید.
 2. نماد سه خطی بالای صفحه را لمس نمایید.
 3. از منوی باز شده گزینه Discover People را انتخاب نمایید.
  چگونه مخاطبین خود را در اینستاگرام پیدا کنیم
 4. در پنجره باز شده در صورتی که گزینه Connect Contacts که به آن اشاره کردیم در حالت غیر فعال باشد، مخاطب های موبایل به شما نشان داده نمی شود. در این قسمت دو انتخاب دارید:
 • با انتخاب گزینه  Connect to Contacts به لیست مخاطبین گوشی تان متصل می گردید.
 • می توانید از طریق گزینه Connect to facebook به اکانت فیس بوک متصل شوید. حال می توانید مخاطبین فیس بوک که حساب instagram دارند را پیدا کرده و به لیست مخاطبین خود اضافه نمایید.
  نکته: توجه داشته باشید برای پیدا کردن مخاطبین از طریق فیس بوک نیاز به روش های تغییر آی پی خواهید داشت.
جستجوی مخاطبین اینستاگراماگر برای اولین بار است که می خواهید از طریق حساب کاربری خود به مخاطبین گوشی تان متصل شوید با پنجره زیر مواجه میشوید. گزینه Get started را انتخاب نمایید.
نحوه اتصال مخاطبین به اینستاگرام

علاوه بر این در قسمت suggest این برنامه می توان لیست مخاطبین پیشنهادی را مشاهده و در صورت تمایل به مخاطبین خود اضافه نمود.

جستجوی مخاطبین فیسبوک در اینستاگرام فارسی

دسترسی به مخاطب موبایل در ایسنتا از جمله چالش هایی بوده که کاربران با آن مواجه هستند چرا که در بازه های زمانی اشخاص به این شبکه اجتماعی محبوب می پیوند و کاربران تمایل دارند تا از حضور مخاطبان خود در این شبکه آگاه گردند. خب پس از طی کردن مراحل بالا می توانید لیستی از کانتکت های خود داشته باشید.

اگر زبان اپلیکیشن شما فارسی است به منظور پيدا كردن افراد در اينستاگرام با شماره تلفن مراحل زیر را دنبال کنید. همان طور که پیشتر نیز ذکر شد قبل از هر چیز باید گزینه اتصال به مخاطبین را در مسیر زیر فعال نمایید:
منوی سه خطی/ تنظیمات/ حساب/ همگام سازی مخاطبین

 1. به پروفایل شخصی اکانت خود مراجعه کنید.
 2. از منوی سه خطی بالای پنجره گزینه یافتن افراد را انتخاب نمایید.
  یافتن مخاطبین در اینستا
 3. اکنون از طریق گزینه Connect to facebook نیز لیست مخاطبین فیس بوک را مشاهده نمایید. با این گزینه می توان اتصالی بین ایسنتاگرام و فیسبوک داشت.
  همچنین می توانید روی دکمه اتصال مقابل گزینه Connect to Contact کلیک نمایید تا به لیست مخاطب های گوشی متصل شوید. (اگر از قبل این گزینه را فعال کرده باشید در این بخش آن را مشاهده نخواهید کرد.)
  اتصال به مخاطبین فیس بوک در اینستاگرام
 4. اکنون مخاطبین پیشنهادی را به لیست مخاطبین خود بیفزایید.

قطع همگام سازی اینستاگرام و لیست مخاطب های گوشی

به منظور بستن مخاطب های موبایل در اینستاگرام باید گزینه Connect Contacts را غیر فعال نمایید. مراحل زیر به منظور قطع همگام سازی مخاطبین اینستاگرام به ترتیب شرح داده شده است.

 1. با ضربه زدن به عکس خود در پایین صفحه به تب پروفایل شخصی تان بروید.
 2. از طریق نماد سه خطی بالای صفحه به منوی settings بروید.
 3. از منوی ظاهر شده گزینه Accounts را انتخاب نمایید.
 4. در مرحله بعد روی گزینه Connect Contacts ضربه بزنید. قطع همگام سازی مخاطبین اینستاگرام
 5. پس از کشیدن انگشت به سمت چپ پیغامی ظاهر می شود مبنی بر اینکه سینک مخاطبین اینستاگرام به شما در دنبال کردن دوستانتان کمک می کند. اگر نمی خواهید همگام سازی انجام شود گزینه Disconnect را انتخاب نمایید.
نکته: دلیل بالا نیامدن مخاطبین در اینستاگرام قطع همگام سازی مخاطبین اینستاگرام است. این بدین معنی است اطلاعات مخاطبینی که قبلا همگام سازی شده اند به صورت خودکار حذف می گردند.

جلوگیری از پیدا شدن و ردیابی در اینستاگرام با شماره تلفن

اگر به دنبال راهی برای جلوگیری از پیدا شدن و ردیابی در اینستاگرام با شماره تلفن می گردید می توانید شماره تلفن خود را از برنامه حذف نمایید.

 نکته: لازم به ذکر است برای حذف شماره تلفن حتما باید ایمیلتان را در instagram ثبت کرده باشید. زیرا باید حداقل یک راه ارتباطی با اینستاگرام داشته باشید تا در مواقع ضروری نظیر فراموشی رمز ورود و یا هک شدن اکانت تان وقایع را به شما اطلاع دهد.

بنابراین اگر ایمیل شما به برنامه متصل نیست ابتدا در تب پروفایل کاربری تان گزینه Edit Profile را لمس کنید و ایمیل خود را در قسمت Email Address اضافه نمایید. پس از اینکه ایمیل خود را تایید کردید می توانید در همان بخش Edit Profile شماره موبایل خود را حذف کنید.

سوالات متداول در خصوص دسترسی به مخاطب ها

 • زمانی که اینستاگرام را به فهرست مخاطبین تلفنم متصل می کنم چه اتفاقی می افتد؟
  پس از اتصال مخاطبین خود به این برنامه می توانید فهرست مخاطب های موبایل که در instagram هستند مشاهده کنید. در صورت تمایل می توانید مخاطب های موبایل خود را برای دنبال کردن انتخاب کنید.
 • علت بالا نیامدن مخاطبین در اینستاگرام چیست؟
  تنظیمات اینترنت خود را بررسی نمایید. در بسیاری از مواقع علت آن ضعیف بودن سرعت اینترنت می باشد.
 • مخاطبین اینستاگرام کجاست؟
  در بخش Discover People می توان به لیست مخاطبین گوشیتان که دارای حساب کاربری instagram هستند دسترسی پیدا کرد.
 • همگام سازی مخاطبین در اینستاگرام چیست؟
  همگام سازی مخاطبین در اینستاگرام به این معنی است که مخاطبین جدید به صورت دوره ای با سرور instagram همگام می شوند.
 • چرا اینستاگرام مخاطبین را نشان نمی دهد؟
  اگر گزینه Connect Contacts در برنامه غیرفعال باشد لیست مخاطب های گوشی به شما نشان داده نخواهد شد.
 • جلوگیری از پیدا شدن و ردیابی در اینستاگرام با شماره تلفن چطور امکان پذیر است؟
  اگر می خواهید کسی از طریق شماره تلفن به حساب کاربری تان دسترسی پیدا نکند می توانید شماره تلفن خود را از اپلیکیشن حذف نمایید.

در این مقاله همه چیز در مورد همگام سازی مخاطبین اینستاگرام آموزش داده شد. پيدا كردن افرادبا شماره تلفن و جلوگیری از پیدا شدن و ردیابی در اینستاگرام با شماره تلفن از مواردی است که در این مطلب به آن پرداختیم. اگر با این مشکل مواجه شدید که چرا اینستاگرام لیست مخاطب های گوشی را نشان نمی دهد و یا سوالی در رابطه با اینکه مخاطبین اینستاگرام کجاست دارید پیشنهاد می کنیم این مطلب از میزبان فا مگ را مطالعه کنید. دیدگاه های خود را در رابطه با روش های جستجوی مخاطبین در اینستاگرام جدید مطرح نمایید.

سایر آموزش های اینستاگرام

برچسب ها

راضیه حلاج

فارغ التحصیل رشته نرم افزار است، تولید محتوا، دیجیتال مارکتینگ، سئو و بهینه سازی سایت حوزه تخصصی اوست و بیش از سه سال سابقه فعالیت در این حوزه دارد. در حال حاضر به عنوان محتوا نویس مقالات آی تی در میزبان فا مگ فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

‫21 نظرها

 1. سلام صفحه من اصلا این گزینه رو نداره چطوری لیستم رو اضافه کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   قبل از هر اقدامی باید اینستاگرامتون رو به آخرین نسخه آپدیت کنید.

  2. درسته مال همه اینجوریه قبلا این آپشن بود اما الان وجود نداره.
   بهتره گزارش مشکل بفرستی همون بازخورد میگم شاید تو نسخه های بعدی اضافه بشه.

 2. سلام
  دوست عزیزی که این مقاله نوشتین
  من تمام روش اقدام کردم انگار اینستاگرام فهرست مخاطبین رو از آپشن ها حذف کرده،قبلا یک فهرست مجزا مخاطبین وجود داشت اما الان وقتی به اینستاگرام مجوز اتصال به مخاطب رو میدین دیگه هیچ گزینه ای برای مخاطبین وجود نداره.
  در نسخه های قبلی چنین قابلیتی داشت منظورم نسخه های 100,110و به پایین.

  1. سلام روزبخیرغ
   این آموزش بر اساس آخرین نسخه ایسنتاگرام و به تازگی تست و نوشته شده. مجددا بررسی میشه و در صورت که مشکلی در این خصوص وجود داشته باشه به مقاله اضافه میشه
   ممنون از دقت نظر شما 🙂

 3. سلام
  اینستای من کاملا به روزه!!!
  بازم فقط گزینه ای که مربوط به فیس بوک هست رو بالا میاره عزیزم
  میشه راه حل دیگه ای ارائه بدین؟!!!

  1. سلام روزبخیر؛
   ظاهرا در نسخه جدید چنین موردی وجود داره.
   این مورد توسط تحریه بررسی میشه و راه کار در قالب مقاله خدمتتون ارائه میشه.

 4. سلام اینستا من کامل به روزه وارد که میشم تنها گزینه فیس بوک بالا میاره تمامی این مراحل چندین روز رفتم فکر کنم همگی همین مشکل من رو دادند میشه یه راحل جدید ارائه بدید مشکل همگی دوستان حل بشه ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   در صورتی که گزینه Connect to Contact را قبلا یکبار فعال کرده باشید در دفعات بعدی به شما نشان داده نمی شود.
   موفق باشید.

 5. سلام من میخوام پست بزارم که مثلا آدم های اروپا و کشور های خارجی ببیننش
  آیا ممکنه؟
  چطور؟

  1. سلام و احترام؛
   در صورتی که پیج شما خصوصی باشه فقط کسانی می تونن این پست ها رو مشاهده کنند که شما رو فالو کرده باشند. اما اگر پیج عمومی یا اصطلاحا پابلیک باشه پست هاتون برای همه قابل مشاهده هست.
   حالا برای بیشتر دیده شدن پست ها می تونید از هشتگ های مناسب استفاده کنید. در این خصوص می تونید از اموزش های زیر کمک بگیرید.
   نکات کلیدی هشتگ گذاری در اینستاگرام
   چگونه هشتگ دلخواه خود را در اینستاگرام دنبال کنیم؟

  1. سلام و احترام؛
   ظاهرا در برخی دستگاه ها این مورد مثل قبل کارکرد نداره منتظر آپدیت جدید هستیم تا اگر راه کار جدیدی ارائه شد در رسانه میزبان فا مگ درج کنیم.

 6. سلام,اینستاگرام من اخرین اپدیت رو داره اما این گزینه نیست,فقط گزینه فیسبوک ظاهر میشه

  1. سلبام واحترام؛
   دو مورد وجود داره در صورتی که قبلا این گزینه رو فعال کرده باشید در دفعات بعدی به شما نمایش داده نمیشه. مورد دوم هم اینکه جدیدا قابلیت همگام سازی مخاطبین ظاهرا کارایی قبل رو نداره.

 7. سلام وقت بخيرمن ازيك ايدى اينستادردوگوشى مختلف استفاده ميكنم ميخاهم بدانم ايامخاطبين من براى گوشى ديگرهم نمايش داده ميشودياخير؟؟؟

  1. سلام و احترام؛
   دقیقا همین مخاطبین و محتوایی که در گوشیتون می بینید با وارد کردن آیدی در گوشی دیگه هم مشاهده میشه.

 8. سلام
  من تو تلگرام وارد اکانت یکی شدم بعد مخاطب ها ک همگام‌سازی شدن مخاطب های همگام سازی شدع وارد مخاطب های گوشیم شدن همراه با شماره الان‌واس من‌خیلی مهمه ک اون فردی ک من وارد اکانتش شدم مخاطب های منو نداشته باشه
  چیکار کنم مخاطب هام از مخاطبین گوشی اون فرد پاک بشن من خروج از اکانت هم زدم حالا ندارم اون اکانتو

  1. سلام روزبخیر؛
   در حال حاضر با چنین شرایطی مخاطبین همگام سازی شدن و در تلگرام شخص وجود دارن.
   قبل از خروج از اکانت می بایست مخاطبین رو از تلگرام حذفشون می کردین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن