شبکه های اجتماعی

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار عکس و فیلم در واتساپ

واتساپ یکی از برنامه های بسیار محبوب در میان افراد است که در سرتاسر جهان کاربران زیادی دارد. با این حال اگر بنا بر این باشد که روزانه حجم زیادی از فایل های مختلف مثل تصاویر، ویدیوها و… به صورت خودکار دانلود شوkد، قطعاً این مورد ناراحت کننده بوده و محبوبیت این برنامه را تحت الشعاع قرار می دهد. به همین دلیل سازندگان برنامه واتس اپ به این موضوع نیز فکر کرده اند و تنظیماتی را روی برنامه قرار داده اند که با استفاده از آن بتوانید به راحتی در راستای جلوگیری از دانلود خودکار در واتس اپ اقدام کنید. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم نحوه بستن دانلود خودکار در واتس اپ را به شما آموزش دهیم. پس اگر شما نیز به دنبال واب این سوال هستید که چگونه ذخیره خودکار واتساپ را غیرفعال کنیم بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 😍

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

غیرفعال کردن دانلود خودکار واتساپ

امروزه مدیریت حجم اینترنت یکی از چالش هایی است که افراد همواره با آن رو به رو هستند. با توجه به اینکه اینترنت و فضای مجازی به یکی از بخش های اصلی زندگی همگان تبدیل شده، در صورت عدم مدیریت صحیح در نهایت هزینه های مربوط به مصرف اینترنت غیرقابل کنترل می شود. بخش زیادی از حجم اینترنت ما به دلیل دانلود فایل های ناخواسته از دست می رود اما خبر خوب این است که امکان مدیریت آن به شکلی مناسب وجود دارد. یکی از مواردی که نقش بسیار مهمی در مدیریت حجم مصرف اینترنت ایفا می کند، برداشتن قابلیت دانلود خودکار واتساپ است.

در واتس اپ به صورت پیش فرض تمامی فایل های دریافتی از جمله تصاویر به صورت خودکار دانلود می شوند و این امر می تواند به دانلود شدن ناخواسته یکسری فایل و از دست رفتن حجم زیادی از اینترنت شما منجر گردد. در کنار آن نیز حافظه تلفن همراه به صورت ناخواسته پر می شود و شما ازین بابت نیز دچار مشکل می شوید. در همین راستا نیاز پیدا می کنید تا به روشی مناسب از دانلود خودکار واتساپ جلوگیری کنید. در این مقاله نحوه برداشتن دانلود خودکار واتس اپ را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد. 🙂

نحوه جلوگیری از دانلود خودکار فایل در واتس اپ

اگر قصد دارید از دانلود خودکار واتس اپ جلوگیری کنید، باید از طریق تنظیمات این اپلیکیشن محبوب اقدام نمایید. در همین راستا شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. ورود به برنامه Whatsapp اولین اقدامی است که شما باید در راستای برداشتن قابلیت دانلود خودکار واتساپ داشته باشید.
 2. حال در صفحه اصلی برنامه و از طریق علامت سه نقطه قرار گرفته در سمت راست صفحه منوهای اصلی واتساپ را مشاهده نمایید.
  چگونه ذخیره خودکار واتساپ را غیرفعال کنیم
 3. از میان منوهای موجود در حال حاضر سروکار شما با منو تنظیمات خواهد بود. در همین راستا باید منو Settings را انتخاب کنید تا وارد صفحه مربوطه شوید.
  برداشتن دانلود خودکار واتس اپ
 4. از میان گزینه هایی که در صفحه تنظیمات مشاهده می کنید، به منظور جلوگیری از دانلود خودکار واتس اپ باید منو Storage and data را انتخاب کنید.
  نحوه بستن دانلود خودکار در واتس اپ
 5. صفحه Storage and data شامل اطلاعات مختلفی می شود که در مسیر برداشتن دانلود خودکار واتساپ باید به سراغ بخش Media auto-download بروید.
  موضوعی که لازم است در نظر داشته باشید این است که ویس هایی که توسط خود برنامه واتساپ ضبط می کنید همیشه به صورت خودکار دانلود می شوند و شما امکان تغییر آن را ندارید. اما سایر فایل هایی که توسط برنامه واتساپ رد و بدل می شوند را می توانید به کمک منوهای مشخص شده مدیریت نمایید.
  جلوگیری از دانلود خودکار در واتس اپ
  منوهای موجود در این صفحه عبارتند از:
  • When using media data: با استفاده از این گزینه می توانید در زمانی که داده تلفن همراه استفاده می کنید، نحوه دانلود خودکار فایل ها در واتس اپ به چه صورت باشد.
  • When connected to Wi-Fi: به کمک این گزینه می توانید وضعیت دانلود خودکار واتس اپ در زمانی که به وای فای متصل شده اید را مدیریت نمایید.
  • When roaming: اگر شما از رومینگ استفاده می کنید و تمایل دارید قابلیت دانلود خودکار فایل ها در واتس اپ را غیرفعال کنید، باید از طریق این گزینه اقدام نمایید.
 6. در راستای غیرفعال کردن دانلود خودکار واتساپ باید هر یک از موارد عنوان شده را یک به یک باز کرده و سپس تیک تمامی گزینه های آنها را غیرفعال نمایید.
  نحوه برداشتن دانلود خودکار در واتس اپ
  مواردی که در این 3 بخش نمایش داده می شوند، عبارتند از:
  • Photos (تصاویر)
  • Audio (صدا)
  • Video (ویدیو)
  • Documents (فایل)
  در نهایت نیز با لمس گزینه Ok تغییرات اعمال شده ذخیره می شوند. به همین سادگی قادر به مدیریت دانلود فایل درواتساپ خواهید بود.

بستن دانلود خودکار واتساپ یکی از موضوعاتی است که همواره توسط کاربران این برنامه مورد سوال قرار می گیرد. چرا که دانلود اتوماتیک در نهایت به از دست رفتن فضای خالی گوشی تلفن همراه و حجم اینترنت شما منجر می شود. شما می توانید به راحتی و با دنبال کردن یکسری مراحل مشخص از دانلود خودکار واتساپ جلوگیری نمایید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده تا نحوه جلوگیری از دانلود خودکار واتساپ را به شما آموزش دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص مطالب بیان شده در این آموزش می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان شبکه های اجتماعی

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا